DONDERDAG 2 SEPTEMBER Anno 1926 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. tto. 20380. DAGBLAD PRIJS OER ADVXRTENTLEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine •Adecrtentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en ('Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven JO Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT; iVoor Leiden per 3 maanden 2.35, per week .v.-.-j f 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0,18. Franco per post 2.35 portokosten. Git nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat H. J. do Vlieger, te Leiden, een verzoek hoeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholhoudender anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Haarlcmmerstaat No. 52a. N. O. LB GIJSELAAR, Burgemeester. Van STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 2en September 1926. 37 VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN op DINSDAG, 7 September 1926, des nam. Ie twee. uur. De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet.» Te behandelen onderwerpen: 10 Onderzoek van den geloofsbrief van bel nieuw benoemd raadslid ,den heer A. J. Schoneveld. 2o. Voorstel a. lot opheffing van de Commissie van Bijsland voor het Marktwezen h. lot instelling van eene Commissie van Bijstand voor den Markt- en Havendienst; c. toLvaststelling van de verordening, re gelende de samenstelling en den werkkring van de Commissie voor den MaTkt- en Ha vendienst. (189 3o. Benoeming van drie leden van de Commissie van Financiën en uit dezen van den Voorzitter, (aftredend: de H.H. B. J. Huurman, H.- W. Spendel en J. Splinter Gzn.). 4o. Benoeming van twee leden van de Commissie van Fabricage, (aftredend)- de yU.lI J. Splinter Gzn. en H. W. Spendel). 5o. Benoeming1 van twee leden van de Commissie voor het Openbaar Slachthuis, (aftredend;<Ie H.H. J. Wilbrink en Th. M. fW Bergers).' 6o. Benoeming van twee leden van de Commissie voor den Markt- en Havendienst, (aftredend als leden van de Commissie voor hel Marktwezen: de H.H. T. Groeneveld en J. A van der Reijden). 7o. Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Oud-Archief, (aftre dend: de H.H. J. A. van Hamel en Th. B. J. TVilmer). So Benoeming van drie leden van de Commissie voor de Huishoudelijke verorde ningen en uit dezen van den Voorzitter, ^af tredend- de H.H. K. Sijtsma, Mr. D. A. van Eek en Th B. J. Wilmer). 9o. Benoeming van twee leden van de Commissie voor de Strafverordeningen, (af tredend* de II.II. Mr. D. A. van Eek en P. P. Beumer) lOo. Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Stedelijke Fabrieken van Cas en Electricitert. (aftredend- de H.H F. Elkerboul Mr D. A van Eek. B. J. Huur man en II W Spendel). 11 o. Benoeming van een lid van de Com missie van Beheer over de gestichten .Ende- geesl", ..Voorgeest" en „Rhijngeest". (aftre dend: de heer B. J Huurman). '185) 12o. Benoeming van twee leden van de Commissie van Beheer over hel Grondbe drijf. (aftredend: de H.H. J. Splinter Gzn. en II. W Spöndel). 13o. Benoeming van vier leden van de Commissie voor den Geneeskundigen Dienst en den Keuringsdienst van Waren, (altre dend: de H.H. B. J Huurman, Th. B. J. Wil- mer, T Groeneveld en Mevr. H. Dietrich de Rooy) Ho. Benoeming van drie leden van de Commissie van onderzoek der bezwaar schriften tegen aanslagen in hel Vergun ningsrecht en uit dezen van den Voorzitter, (aftredend: de H.II. Dr. B. D. Eerdmans, en E. T Cosier-, vacature: de heer R. Zuidema). 15o. Benoeming van drie leden vran de Commissie voor het Stedelijk Museum .,de Lakenhal", (aftredend: de H.H. Dr. P. J. "lok, B. J Huurman en F. H. Verster). '186) 10o. Benoeming van een lid van het Be stuur der Stedelijke Werkinrichting, buiten de leden van den Raad, (aftredend: de heer 1 A. Bols). (182) 17o. Benoeming van een lid en vati een P-aalsvervangend lid van de Commissie van onderzoek, bedoeld in art. 22 van het Regie rat voor de werklieden in dienst van de ;g?meenle Leiden, (attTedend: de H.H. P. Ne-mskcrk en F. Eikerbout). ISo. Benoeming van een Voorzitter en 'Ieen plaatsvervangend Voorzitter der (Vani"|lss'e van advies, bedoeld in art. 25 de verordening, regelende den rechts- s and van de ambtenaren der gemeente vau ue aruDienaren oer gemeente 'fcemskerk)redend: 09 H H^ K' Siits-^ cn P< 19o. Benoeming van een lid der Commis sie, bedoeld in art. 2, le lid, sub 3o. der verordening, houdende Reglement voor de Commissiën van Advies betreffende de ar- beids- en dienstvoorwaarden van het perso neel in dienst van de gemeente Leiden, (vacature: de heer R. Zuidema). 20o. Benoeming van een lid der Com missie van Toezicht op hel Middelbaar On derwijs. (183) 21o. Benoeming van een loeraaT in de Hoogduilsche taal aan het Gymnasium, voor den cursus 1 September 19261 Septem ber 1927. (184) 22o. Benoeming van een leeraar in de Na tuurkunde aan het Gymnasium, voor den cursus 1 September 19261 September 1927. (184) 23o. Praeadvies op het verzoek van R. Zuidema, om eervol ontslag als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, uitsluitend be last met het sluiten van huwelijken. (187) 24o. Vendeeling van den Raad in Sectiën. De toestand der gemeente Leiden over 1925. Door R. en W. is aan den gemeenteraad het verslag aangeboden van den toestand der gemeente over het jaar 1925. Daarin worden verschillende gegevens verstrekt, die echter voor 't meerendeel zij het dan ook stuksgewijs reeds eerder werden gepu bliceerd en hun waarde voorat hieraan ont- leenen, dat zij tot een geheel vereenigd ook voor latere informatie zijn vastgelegd. Uit de mededeeling omtrent den loop der bevolking blijkt o.a. dat deze in 1925 met 416 is toegenomen en in totaal oj5 31 De cember bedroeg 68886, verdeeld in 33369 mannen en 35517 vrouwen. Het aantal overledenen bedroeg 601, het aantal ge boorten 1415. Er vestigden zich 3609 per sonen in de gemeente; er togen uit 4007. De sterfte per 1000 inwoners bedroeg 9.55 legen 8.90 in 1924. Het aantal in de gemeente aanwezige perceelen en woningen vermeerderde met 375 perceclcn. omvattende 608 woningen. Het aantal kiezers bedroeg voor de Sta- len-Generaal 34050, voor de Provinciale Staten 33466 en voor den Gemeente raad 32811. De plaatselijke directe belasting bracht op f 2.127.4:17.3^ tegenover f2.085.023.11 in 1924. De ópbrengst der opcenten op de ge bouwde en ongebouwde eigendommen f 123.243.69; in 1924 f 119.365.89. De uit- keering van hel Rijk f 195.481.85, ongeveer gelijk aan het bedrag van 1924. Het havengeld bedroeg f 40.074.34. vorig jaar f 3G.573.65; het bruggeld f 13.793.85, vorig jaar f 11.660.80; de veemarkt leverde op f 45 824.70, tegenover f 43.536.30. De be lasting op de tooneelvertooningen cn andere vermakelijkheden beliepen f56.446.79. in 1924 f51.219.38; voor het gebruik van ge meentewerken werd ontvangen f 19.910.67, vorig jaar f20.947.87. De schoolgelden bedroegen: lager onder wijs- f 63.718 1G, vorig jaar f 96 495.4-5 middelbaar onderwijs f21 784.96. vorig jaar f 28.815 74; gymnasium f 19.985.45, vorig jaar f22.789.80; bewaarschoolonderwijs f 2659 14. vorig jaar f 2460.38. kweek- sehool voor onderwijzers f 6841.98, vorig jaar f 4267.56 De totale opbrengst van het vergunnings- rechl bedroeg op 1 Mei 1926 f 8543.75. be rekend naar het recht van f 12.50 voor elke f 50 huurwaarde De gemeentepolitie werd uitgeoefend door een commissaris, een hoofdinspecteur. 3 in specteurs le klasse. 3 inspecteurs, 1 adm. ambtenaar. 2 klerken, 8 hoofdagenten. 2 brigadiers. 97 agenten le kl26 agenten 2e klasse en 3 tijd-agenten-, tezamen 145 personen De kosten der politie bedroegen in totaal f 346.033; in 1924 waren deze f 356 025. De kosten van het hrandwezen bedroegen f 34.568. in 1924 f27.384. Voor straatverlichting werd aan de Gas fabriek betaald f 76 821 en aan de Electri- citeitsfabriek f 18.618. Aan het einde van 1925 werd in deze gemeente lager onderwijs gegeven in 25 openbare en 26 bijzondere scholen. Twee raadsleden jubileeren. Morgen zal het juist 25 jaar geleden zijn de eerste Dinsdag'in September viel in 1901 op den 3dcn dag der maand dit twee leden van onzen gemeenteraad, da heeren A. Mulder en IC. Sijtsma, toegelaten werden als leden van den gemeenteraad, na beëediging en installatie van den toan- maligen voorzitter, wijlen burgemeester nar. F. Was. Beide heeren werden bij elke nieuwe ver kiezing herkozen, zoodat zij morgen dus 25 jaren onafgebroken zitting hebben gehad. Tot referendaris chef van de afdee- ling Financiën ter gemeente-secretarie van Utrecht is benoemd de heer A. J. P. Kos ter, hoofdambtenaar ter secretarie, chef van de afdeeling Financiën, dezer gemeente. Voor den Indischen dienst is bestemd onze stadgenoot, de heer G. J. Scbreuder, 3e officier bij de Gouvernementsmarine. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland vergadert op Maandag a.s. des namiddags 2 uur in het gebouw der Kamer, Stationsweg 43, alhier. De agenda luidt als volgt: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Ingekomen stukken; 4. Mede- deelingen; 5.'Subsidie ten behoeve van proef nemingen inzake prepareering van netten voor de zeevissckerjj; 6. Voorstel van het Bureau der Kamer om aan het Hoogheem raadschap Rijnland te verzoeken vergunning te verleenen om in de nachturen met motor- booten enz. te varen in de Leidsche Trek vaar!: 7. Huishoudelijke vergadering; 8. Sluiting. —Gisteravond hield de Anti-Revolutio naire ICiesvereen. „Nederland en Oranje" een druk bezochte ledenvergadering, hoofd zakelijk belegd voor het nemen van af scheid van den voorzitter, den heer Zuidema en het benoemen van een opvolger. Tot op volger al9 voorzitter werd met algemeene stemmen benoemd de heer G. Kuyper, thans secretaris van het bestuur. De heer Zuidema, wiens heengaan in anti revolutionaire kringen zeer wordt betreurd, werd achtereenvolgens toegesproken namens het bestuur van ae Chr. II. B. S. door den heer P. J. Mulder, namens het bestuur der Gereformeerde Schoolvereeniging dooT den heer A. B.'Mulder, namens de anti-< evolutio naire raadsfractie door den heer Eikerbout en namens den Chr. Middfnslandsvtieeni- ging door den heer J. v. d- Steen,, terwijl de beer Kuyper nog deed uitkomen wat de heer Zuidema als voorzitter van de Kiesve.*eeni- ging is geweest. Allen 9praken hun beste wcnschen u\ voor den heer Zuidema en zijn gezin en baden hem Gods onmisbaren zegen toe De heer Zuidema dankte voor de harte lijke woorden, hem toegevoegd en sp ak zijnerzijds de beste wenschen voor de anti revolutionaire partij in Leiden uit. Naar aanleiding van het bericht in het blad van 31 Aug. jl-, betreffende het ge schil tusschen de gemeente Leiden en den lieer v. Veen, zij opgemerkt, dat het aanbod dan den heer v. Veen niet is gedaan na mens de gemeente Leiden. Het werd gedaan door cfen advocaat der Mij. tot Exploitatie v. Tramwegen, mr. P. Groote Jr. le Amsterdam nam ens'zijn cliënte cn zonder voorkennis'-van het gemeente bestuur en haar raadsman mr, E. A. Bosman. Den lsten Junio.verzocht het bestuur van de Woningbouw-vereeniging „Tuinstad- wijk'' aan de Gezondheidscommissie te Leiden sdbaesie te willen betuigen aan het adres tot den Raad wan Leiden gericht, inzake een badhuis. Als antwoord ontving het be stuur der bouwvereeniging nu onderstaand schreven: „In antwoord op Uw schrijven van 1 Juni heeft de Gezondheidscommissie de eer U mede te deelen, dat zij gaarne hare ad- iiaesie betuigt aan het door Uwe vereeni- ging aan den Raad van Leiden gerichte adre3 om uitvoering te willen geven aan het Raadsbesluit van 2 Augustus 1920 tot stichting van e-en badhuis." Namens do commissie is dit schrijven onderteekend door den heer H. Marks als waarnemend voorzitter cn den heer J. R. F. Rasssrs, secretaris. Gistermiddag na de huldiging van den Commissaris van Politie in den Foyer der Stadsgehoorzaal heeft het rolitie-Muziek- gczelschap den jubilaris nog voor zijn wo ning Bildcrdijkstraat 5 eemge nummers ge speeld, waarna het gezelschap in de woning werd ontvangen waar hen ververschingen werden aangeboden, 's Namiddags werd een druk bezochte receptie te zijnen huize ge houden waar meer dan 100 personen uit Leiden en daarbuiten den jubilaris felici teerden waaronder ook het voltallig College van B. en W. en de gemeentesecretaris. Bij de lijst der geschenken, welke gisteren aan den heer Stapel zijn overhandigd, moet nog worden gevoegd een bloemenmand van de Vereeniging van Vergunninghouders te Leiden. Het antiek tafeltje en dito kastje, dat den jubilaris door het corps werd aangebo den, was aangekocht bij den antiquair Brug man in de Janvossensteeg. Tenslotte is abusievelijk bij onze opsom ming van de verschillende sprekers welke door den heer Stapel werden bedankt voor de lot hem gerichte woorden, de naam van den*heer Balfoort weggelaten. Gisteravond kwamen de ouders van de leerlingen' der Openb. School aan de Vrou- wenkerksleeg A bijeen. Als voornaamste punt stond op de agenda: bezichtiging van het nieuwe schoolgebouw. De voorzitter hield er eerst een korte inleiding over, waar na de ouders de gymnastiekzaal verlieten en het geheele gebouw doortrokken. Aan uit roepen van goedkeuring en af en toe zelfs van bewondering ontbrak het niet. Onwille keurig trokken velen een vergelijking tus- sehen de oude school, die zij als kind be zocht hadden en de nieuwe en zij waren het er over eens, dat de nieuwe lijd toch ook nog wèl wat goeds had gebracht. In de gym nastiekzaal teruggekeerd meende de voor zitter, de heer D. Bosma, wet namens de ouders te mogen spreken, als hij een woord van dank bracht aan het gemeentebestuur voor de flinke wijze, waarop de verbouwing was aangevat. Het onderwijzend personeel en de kinderen hebben nu tot laak de school zoo netjes mogelijk te houden. Hiertoe riep hij ook de fnedewerking in der ouders. Ver der werd er nog gesproken over verschillen de zaken de school betreffende, zooals over 't schoolverzuim, 't te laat komen, 't gebruik maken der W.C.'s, de klecding en de rein heid der kinderen. Om ruim 10 uur werd de vergadering, die een recht gezellig karakter droeg, gesloten. Men vezocht éns mede te declen, dat hedenavond voor het eerst de electrische ver lichting in de Pieterskerk in werking zal wor den gesteld en wel van 89 uur. Hedenavond zijn daarbij dé officieele col leges uilgenoodigd, terwijl morgenavond al le gemeenteleden toegang hebben. Hcdcnnamiddag heeft de lieer H. Vos, in de kringc» der fruithandelaren wel be kend, in perceel Steenstraat 11, waar tol voor kort een -kruidenierszaak was geves tigd, een handel in fruit, chocolade, co mestibles en aanverwante artikelen ge opend. De zaak maakt een goed figuur De étalage is het bezichtigen zeer waard. Het perceel werd door de heeren Van Ton geren en Iloope, Monlenberg, Taverne en Candido naar den eisch gerestaureerd. Naar wij vernemen slaat het thans vast, dat binnen afzienbaren lijd in het royale heerenhuis aan de Brceslraal, vroe ger bewoond door notaris Coebergh en daar na ingericht als hulpgebouw der firma Waals, een bioscooptheater gevestigd zal worden. Nadere mcdedcelingen daaromtrent hopen wij dezer dagen te kunnen doen. Gisteren werd een bestelauto van den heer Van Leeuwen van Hazerswoudc die aan de Oude Vest stond aangereden door een handwagen behoorende aan de ge meente, die met hout geladen was. Een zij raam van de auto werd vernield. Heden zullen met den trein van 10.47 naar Amsterdam 50 Duitscho kinderen via Zevenaar naar hun woonplaats terugkoe ren. Aan den trGin zullen extra doorgaande rijtuigen gehaakt worden De kinderen reizen onder geleide wan hel „Centraal Bureau voor uitzending van kin deren naar het buitenland". LEIDSCHE SCHOUWBURG. r. i in* 1 Het winterseizoen begint. Nu de dagen korten, de zomervacantie is geëindigd zal straks weer het tooneel- en concerts ei zoen beginnen. De Leids.che Schouwburg hoopt op Maan dag 20 September zijn deuren te openen met een voorstelling van het Rotterdamsch- Hofs(adtooneel (Dir. C. v. d. Lugt Melserl). Dit gezelschap heeft met „het Schouwloo- neel" beslag gelegd op een groot aantal Maandagen, waarbij „'1 Groene Zoodje". hel bekende amateur-strijkje, evenals vorige jaren op welwillende wijze voor entrc-acle muziek zal zorgen. Als 2de voorstelling in het seizoen geven de „English Players" op 28 September, een Engelsche tooneelvoorstelling In October komen een aantal belangrijke .opvoeringen o.a. hel beroemde Russische Cabaret „Der blaue Vogel", een gaslvoor- stelling van de gevierde Duitsche 'ooneel- speelsler Tilla Durieux, de afscheidsvoor- stelling van mcvT. MannBouwmeester, de „Co-operatie" met een opvoering van „Thaïs" en het Vlaamsche Tooneel dat onder de auspiciën van 3e afdeeling Leiden van het Nederlandsch Tooneel verbond een ver tooning zal geven van „Tijl", het zoo gun stig beoordeelde werk van Anton v. d. Velde. Bij deze voorstelling zullen de leden van het Tooneclverbond een reductie genieten van 25 pet., hetgeen misschien voor vele perso nen, die nog geen lid van het Verbond zijn, een aanleiding moge zijn om spoedig toe te treden. Men steunt door zijn lidmaatschap de tooneelislen en men geniet zelf van vele voordeelen. Later in het seizoen volgt de vroeger uil- gestelde jubileum voorstelling van Frits Tar- taud en komen waarschijnlijk nog cenige Duitsche operette-voorstellingen en opera's van%3e Opera Ilaliana. Tevens geeft het concertbureau Ernst ftrauss een serie van zes abonnements concerten in den Schouwburg. October: Musikalische Kammerspiele. N.V. Frederic Lamond; Dec.: Dresdener Strijkkwartet; Jan.: Prof. Kulenkarnpff en Paul Schramm; Febr.: Felix Weingarten; Maart: Tierie met een zangeres. De prijs voor deze zes concerten zal zeer gering zijn n.l. f6, f5 en f4. Het Leidsche kunstlievende publiek zal dus in de wintermaanden van veel schoons kunnen genieten. De Landski! f. Te midden van alle nouveauté's, waaraan Neerlands eerste badplaats zoo bij uitstek rijk i9, is gistermiddag als een donderslag bij helde ren hemel op den boulevard te Scheveningen een nieuwe nieuwigheid gearriveerd. 't Is ditmaal niet zoozeer een modesnufje, dat de gemoederen in deze mondaine bad plaats in opschudding bracht als wel een nieuw voertuig. „Curry landskiff", een uit- BINNENLAND. B. en W. van Leiden over de Kaasmarkt en Badhnisaangelegenheden. De directie van Heemaf wijst het voorstel van den RijksHèmiddelaar af. Vergaderingen van den A. N. Z. en den Gro9siersbond. De-Winkel- en Landbonwweek te Alphen. BUITENLAND. De reorganisaiiecemmissie uit den Vol kenbond keurt de besluiten der snbeom- missie goed. Het Engelsche mijnconflict. vinding van een arts in München, die op het denkbeeld kwam om de groote spierkracht der beenen, welke bij hel race-roeien zulk een voorname rol speelt, ook in een voertuig op den vasten wal in toepassing te brengen vandaar de naam „landskiff". Evenals bi* een race-roeiboot vinden wij dus ook hier de „sliding": De Curry-landskiff is in de eerste plaats een middel om sport te beoefenen. Als zoo danig veroenigt zij op volkomen wijze in zich lo. een gelijkmatige arbeid van tal van spieren in het geheele lichaam, 2o. een toe stel, dat noch een groote omvang heeft, noch van bijzondere plaatselijke jmstandigheden afhankelijk is en dat te allen tijde gebruikt kan worden, 3o. een voertuig, dat naast de sportieve waarde ook buitengewone per spectieven opent voor vele praclische doel einden. In Duilschland heeft de landskiff zich al reeds een groote populariteit verworven en de lijd zal wel niet weer veTre zijn, dat landskitf-races en lange-duur wedstrijden worden gehouden. Deze populariteit dankt het voertuig in dc eerste .plaats aan de gemakkelijke bestuur baarheid, de tamelijk groote snelheid (ge middeld op vlak terrein 1825 KM. per uur, doch door divbrse pioniers-iandskif- feurs reeds opgevoerd tot 45 K.M.), en de groote betrouwbaarheid. Ook in bergachtige streken schijnt de landskiff goed te voldoen, de ervaring heeft geleerd, dat de hellingen, welke een wiel rijder kan nemen, door den landskiffeui zonder eenige moeite werden bestegen. Voorzien van een carrosserie, waardoor een flinke bergruimte ontstaat de land skiff als transportmiddel in de toekomst maakt het voertuig een nellen indruk. Daar de carrosserie in stroomlijnvorm is gebouwd, is de wind van weinig of gec-j? invloed op de snelheid. Het sturen geschiedt met één voel door een zijwaarts verschuif bare voetplaat op de achterwielen. Het gewicht van het chassis bedraagt 40 K.G., met carrosserie 54 K G.; de raderwijdle circa één, de lengte van de carrosserie ruim 3 meter de prijs voor een one-seater (open) 365 mk.-, met carrosserie 465 mk. Voor de talrijke oorlogsinvaliden, die 't zij een been, 't zij een arm of zelfs beide armen hebben verloren, is de landskiff dfen ware uitkomst, daar zelis zij het voertuig gemak kelijk kunnen voortbewegen en besturen Zou dus dc landskiff de plaal9 in gaan nemen van onze fietsen, die in zoo grooien getale in ons land in gebruik zijn? Wij zijn benieuwd hoe de zaken zich ver der ontwikkelen nullen, In brand geraakt. Gister middag werd door den G. G. D. le Den Haag een 10-jang meisje C. W. V. naar het Ge meente-ziekenhuis overgebracht, dat in een perceel in de Elandstraat, doordat haar kice- ren vlam vatten aan een brandend gascom- foor, ernstige brandwonden aan rechterarm, rechterzijde en rechterbeen had bekomen. Door een plank. Bij het ver- richten van werkzaamheden in een van de hoftorens van de nieuwe spoorbrug over de Koningshaven te Rotterdam, is een werk man gevallen, doordat een plank uitschoot. Hq wist zich nog tijdig to grijpen en bleef hangen. De plank vielv en kwam terecht of het hoold van een 3^2 meter lager staanden monteur. Dez9 is met een hersenschudding in het ziekenhuis ter verpleging opgenomen Inbraak. Te Amsterdam is in perceel Singel 188 ingebroken. Er is zoo- wei een bezoek gebracht bij den aa»uradcuc D. A. Dirkse, op de tweede verdieping, als bij de firma Schrötter Co., handelaren in glas. Bij den heer Dirkse is een brandkast geforceerd, terwijl alle kasten onderzocht werden Hier werd een bedrag van circa f300 meegenomen. De brandkast bij de firma Schrötter heeff men niet open kunnen krijgen. De dieven hebben zich vermoedelijk laten insluiten. Zeep-automaten. Een firma le Amsterdam heeft aan de Nederl. Spoorwegen aangeboden in de W.C.-afdcelingen van 6000 spoorwegrijtuigen zeep-automateu oao te brengen, waaruit men door inwerping vao één cent een blaadje zeep kan krjjgon.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1