BUITENLAND. de algemeene toestand. engeland. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. RECHTZAKEN.^ MARKTBERICHTEN. [WEERBERICHT. Barometerstand. J. v. d. VVilk wjst onbedreigd le winnen. Er werd gereden 3x1 K.M. Daarin be haalde J. v. <1. Wilk 3 p.; N. Kop 6 p. As. Zondag zal het kampioenschap ge reden worden over 100 K.M. De kwestie-Moeskop^. De oppositie eischt slacht- otters. Gisteravond werd in café „De Kroon" te 's-Gravenhagc een buitengewone aigemeene vergadering gehouden van de afd. Zuid- Holland van den Ned. Wielerbond. De vergadering, die geleid word door den heer Kempers, was zeer druk bezocht. Als punt ter behandeling was aan de orde 'do quaeslie-Moeskops te Milaan. Hierover ont spon feich een uitbreid debat, gedurende hetwelk de hoofden menigmaal verhit wa ren, cp talrijke incidenten plaats vonden en ecnigè moties werden ingediend. Na eenige onverkwikkelijke gedachtenwis- >se\ing werd een motie-Van Oven aangeno- |men niet 57 stemmen voor, 31 tegen en 20 blanco, waarin afkeuring werd uitgesproken over de houding der bondsbesluurders, de hccreii Fokkinga en Hoornberg, en hun af treden als zoodanig geëischt werd. Ondanks de officieele mededeeling, dat het geheele bestuur zijn mandaat ter be schikking heeft gesteld, wilde de voorsteller .zijn motie niet intrekken. Voorts werd met aigemeene stemmen eefi ,motie-Swaab aangenomen waarin hulde 'werd gebracht aan den sportjournalist Van den Dergh voor de wijze waarop hij den 6toot gaf Moeskops en de Nederlandsche wie lersport van blaam te zuiveren, door het Fokkinga-teiegram verwekt. Ten laatste werd een motie-Swaab aange- ïomen, waarin afkeuring werd uitgesproken legen de houding van den secretaris der pro- lestcommissie, den heer Hoven, die, alvo rens het N. W. B.-besluur Moeskops gestraft 'had, een brief aan het bondsbesltiur beeft geschreven, waarin hij heeft geïnfluenceerd bp bestraffing van genoemden renner. Gistermiddag, 3 uur: 768. Hedenmiddag, 3 uur: 767. TELEGP.APISCB WEERBERICHT. naar waarnemingen in den morgen van 31 Aug., medegedeeld door het Kun. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste stand 772,2 te Memel. Laagste stand 744 ie Janmayen. Verwachting iol den avond van 1 Scpt Zwakke tot matigen, Zuid-Oostelijk tot Zurd- Weslelijken of Westelijken wind. Licht lot haltbewolkt. Droog weer, behoudens toe nemende kans op onweer. Mogelijk iels koeler. |H00GV7ATERTTJDrN TZ KATV7IJK-a.-ZEE Voor Woensdag: Hoogste stand des voorm. te 10.35 uur. Hoogste stand des nam. te 11 21 uur. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp.: 14 gr. C. (57 gr. F.) Hoogste terop.: 21.5 gr. C. (71 gr. F.) Temp. 9 u. voorm.: 16.5 gr. C. (62 gr. F.) Temp. 12 u. 's midd.: 22 gr. C. ((70 gr. F.) Temp. 3 u. nam.: 24 gr. C. (75 gr. F.) LICHT O? VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag 31 Aug 8.22 n m. lot 6.39 v.m. Rondcm den Volkenhond. i De commissie voor de reorganisatie van den Volkenbond heeft gisterochtend haar [eerste vergadering gehouden. De vertegenwoordiger van Frankrijk diende amendementen in op het ontwerp -van Cecil, dat in Mei j.l. in eerste lezing «aangenomen is. De Spaansche vertegen woordiger vroeg nogmaals aan de commis sie om zich uit te spreken over den eisch Vtin Madrid van een permanenten zetel. Hierop deed de voorzitter het voorstel, alsnog niet le beginnen met de beraadsla gingen over de kernkwestie, die der perma nente raadszetels, doch met de 2de lezing iVan de in de 1ste zitting van de sludie-com- I missie van de in Mei aangenomen ontwer pen. Hiertegen verzette zich de Belgische vertegenwoordiger, de Brouquère. Lord Ro bert Cecil ondersteunde echter het voorstel van den voorzitter. De voorzitter deelde Vervolgens mede. dat er door de Franschen sen wijzigingsvoorstel was gedaan, strek kende tot een wijziging van art. 2 van het °ntwerp in dien zin. dat niet, zooale oor spronkelijk de bedoeling was, men na af- l0°P vnn den termijn van het mandaat van ®on niet-permanenteD zetel in een nadere o'joenkomst van de vergadering van den olkenbond kan beslissen of de desbetref- jonde mogendheid herkiesbaar is, doch dat nerover oogenblikkeJijk na de verkiezing /jf' worden beslist. Scialoja verzette zien •ier!ogen; ©p grond van verschillende over gingen toonde hij aan, dat zulks niet da»0? z.ou zi^n; ock wee% kij er op, J de situatie ingewikkeld zou kunnen lin ?n' .'n<^en Brazilië op zijn besluit van Smeding uit den Volkenbond zou lerug- Spaansche vertegenwoordiger Itti don nadruk op, dat zijn f*frjn* dringend wenscht, dat Spanjcs i ^Draken op een permanenten zetel in de stud ie-com missie in het jöKte licht worden gesteld. Daarna opende de voorzitter de debatten over de in de laatste zitting aangenomen ontwerpen. Art. 1: „De niet-permanente leden worden voor den tijd van drie jaar gekozen. Zij treden oogenblikkelijk in functie, leder jaar wordt een derde van hun aantal gekozen", werd zonder discussie aan genomen. Bij de discussie over art. 2 „Een uittredend lid kan na drie jaren slechts dan worden herkozen, wanneer na afloop van het mandaat of gedurende dien lijd de ver gadering zich met een meerderheid van 2/3 daarvoor uitspreekt. Het gelal van de her kiesbare leden mag het 1/3 van het totale aantal niet-permanente zetels niet over schrijden. Om den overgang gemakkelijk te maken kan de vergadering, wanneer zij de leden voor 1927 kiest, ook beschikken over die mogendheden, welke pas in 1928 en 1929 aan de beurt zouden kornen". verklaar de de voorzitter, dat. in verband met de moeilijkheid dezer kwestie, de vergadering beter zou kunnen worden uitgesteld. De zitting werd toen uitgesteld tot halfzes. Toen werd besloten de kwestie in handen van een sub-commissie (Italië, België, Uru guay, Polen, Duitschland, Engeland, Frank rijk en Zweden). Voor het overige werd een nieuwe moei lijkheid aangekondigd door den vertegen woordiger van Uruguay, Guani, die den wensch uitte om de rechtmatige aanspraken van Zuid-Amerika op drie niel-permaneDte zetels in de verkiezingsprocedure vast te leggen, hetgeen door lord Cecil werd afge raden. Immers dit zou bij andere geographi- sche groepen, zooate Azië en Afrika soort gelijke aanspraken kunnen wekken, hetgeen de ingewikkeldheid van het vraagstuk nog zou vergrooten. Intusschen blijft met het uitstel van de behandeling der kwestie van de permanente zetels de mogelijkheid der Duitsche toetreding voorloopig in onzeker heid. DUITSCHLAND. De republikein sclie Unie. Dr. Wirth, de oud-rijkskanselier, heeft te Genève met Lcebe, de Rijksdagvoor- 2itterj en het -democratisch Rijksdaglid Haas de plannen besproken van het op richten van een republikeinsche unie. Over deze bespreking deelt de correspondent van het „Berliner Tagebfatt" mede, dat in de eerste plaats werd besioten een republi- keibsch tijdschrift uit te geven. Voorts zal men trachten alle oprechte republikein- sche elementen te vereenigeD, doch tevens aan elke partij volledige autonomie laten. De strijd voor de republiek is niet alleen noodig in het belang van de republiek als zoodanig, maar ook omdat Duitschland meer en meer een leacfcionaire staat dreigt te worden, beheerscht door de vijanden van de republiek. De betrokken leiders stellen zich op het standpunt, dat de be volking het vertrouwen heeft verloren in de Duitschc rechtspraak, daar deze steeds tegen links, maar niet tegen rechts op treedt. Te Genève is voorts nog besloten zoo spoedig mogelijk een beroep te doen op de republikeinsche leiders, die uitgenoo- digd zullen worden een republikeinsch mi nimum-programma op te stellen. De noodwet dooi bet parle ment verlengd Vragen over Tanger Het mijn- conflict Het parlement kwam gisteren bijeen, om de noodige besluiten te nemen, ten einde de noodregelingen opnieuw met een maand te verlengen. Alvorens men het mijnge- schil besprak, antwoordde de minister van Buitenl. zaken, die wegens de afwezigheid van den eersten minister in het Lagerhuis de leiding had, op een vraag betreffende Tanger. Hij zeide, dat de Spaansche regeering ge vraagd had, dat deze zone zou worden toegevoegd aan de Spaansche zone van Marokko, of dat anders aan Spanje een mandaat over Tanger zou worden gegeven. De Britsche regeering heeft geantwoord, dat zij niet kan toestemmen in het eerste verzoek, maar dat zij bereid is, met de Franse he en de Spaansche regeeringen de voorwaarden te bespreken, onder welke goedkeuring zou kunnen worden verkregen van de mogendheden, die de Tanger-con- ventie nog niet hebben aanvaard. Gedurende deze bespreking zal het aan de Spaansche j-egeering vrijstaan, hare inzichten en wen- schen le berde te brengen, wanneer zij daar bij rekening houdt met de bestaande verdra gen en overeenkomsten. Op een verdere vraag gaf sir Austen Chamberlain ten antwoord, dat naar zijna meening Genève geen geschikte plaats is voor z'ulke besprekingen. Blijkbaar zal een bespreking tussehen de voornaamste mo gendheden, slechls van voorloopigen aard kunnen zijn. Daarop ging men over tol behandeling der mijnkweslie. Ramsay Macdonald stelde voor heden een algemeen debat le houden, aangezien er nu eenige conferenties worden ge houden en een onderzoek wordt ingesteld naar den toestand. Dit voorstel werd aan genomen. Sir William Joynson Hicks, de minister van BinneDl. Zaken, diende een motie in om de nood regelingen te verlengen; zijn rede werd herhaaldelijk onderbroken van de zijde der arbeiderspartij, terwijl een ar beiderslid, Jack Jones, geschorst werd, na dat hij had geweigerd de order van den speaker op te volgen. Joynson Hicks zeide, dat de voornaam ste waarde dezer regelingen is gelegen in hun preventieve werking. Over het geheel zijn de mijndistricten rustig gebleven en ordelijk, en bij bracht hulde aan het uitste kend gedrag van de groote massa der mijn werkers. Gedurende de laatste maand hebben slechts 64 rechtsvervolgingen plaats gehad volgens de bepalingen der noodregelingen, en het grootste deel der daarbij betrokken personen zijn geejj mijnwerkers. Ramsay Macdonald beweerde, dat zidi geen geval heeft voorgedaan, waardoor het voortduren der noodregelingen wordt ge- we. ligd. Hel land is rusüg, en er bestaat in de geschiedenis van dit of eeoig arfSer land geon voorbeeld van een zoo rustig en orde lijk verloop van een industrieel geschil. Het ergste dat gebeurd is, kan, naar hij zeide, krachtens de gewone wet op bevredigende wijze worden behandeld. liet Lagerhuis heeft tenslotte met 232 te gen 91 stemmen de motie aangen ;men die de regecring machtigt om den noodtoestand één maand te verlengen Hel huis werd ver daagd tot heden, wanneer er een algemeen algemeen d^hal over de mijncrisis zal plaats hebben, gelijk gemeld. In het Hoogerhuis is een dergelijk debat als in het Lagerhuis gehouden. Lord Par- moor (labour) betreurde de continucering van de noodmaatregelen. Lord Buekmas- ter (liberaal) zei, dat dit maatregelen in het bijzonder thans noodig waren, nn het geschil tot een climax komt Hij protes teerde tegen de persoonlijke aanvallen op Baldwin, maar verklaarde, dat de houdiDg van de regeering bij het jong6te onderhoud met de mijnwerkersleidcrs deplorabel was geweest. De mijn werk era zijn bijzonder slecht geleid geweest De lord-kanselier wees op het belang van de noodmaatregelen wegens hun pre ventieven aard. De stakjng zou nimmer zijn uitgebroken als de mijnwerkersbond 17 weken geleden in eenige loonsverlaging had toegestemd Het Hoogerhuis heeft de verlenging goed gekeurd en is vervolgens tot 9 November op reces gegaan. De uitvoerende commissie der mijnwer kers kwam gisteravond bijeen ten einde nieuwe voorstellen te bespreken tot het beëindiging van het geschil. Toen de ver gadering was afgeloopen, begaven zij zich naar het Lagerhuis, om een conferentie te houden met de parlementaire leden der arbeiderspartij. Het bestuur der mijnwerkersfederatie heeft besloten tegen 2 Sepii. een gedele- gccrdencoof eren tic bijeen te roepen. Er bestaan goede redenen om te gelooven, dat er belangrijke ontwikkelingen te ge beuren staan en dat deze weck getuige zijn zal van een definitieve actie door do federatie om uit het slop te komen en on derhandelingen voor een regeling aan te knoopen. 700 werkelooze mijnwerkers schoolden samen bij de mijnen Pontypool en Wales, waar verscheidene mijnwerkers aan den arbeid waren en vielen c!e politie aan met steenen. De politie verdreef de mijnwer kers, van beide zijden waren echter ge wonden. In de mijnen van Nottinghamshire stroo men de arbeiders naar de mijnen toe, ten gevolge van de uitspraak van het plaatse lijke syndicaat ten gunste van een over eenkomst met de eigenaars. ITALIË. Uiteenzetting van Mussolini R.-5L gymnastiekconccurs af gelast. Mussolini heeft in den ministerraad een uitvoerige uiteenzetting gegeven naar aan leiding der laatste internationale politieke gebeurtenissen. Betreffende het verdrag tussehen Italië en Spanje zeide de miniz- ter, dat de gepubliceerde verklaring alle bepalingen weergegeven heeft, die niets anders behelzen dan de tastbare verzeke ring eener politiek van toenadering en sa^ menwerking met Spanje. De samenwerking tussehen twee volkeren, die talrijke posi. tieve punten van toenadering opleveren en aan een zelfde zee gelegen zijn, vormt een element van vrede. Ondertusschen bracht de Spaansche eisch van een mandaat over Tanger, deze kwestie op den voorgrond, nog vóór dat Italië er officieel iets van vernomen had. De Italiaansche regeering, indien zij uit- genoodigd wordt op de con(prentie over Tanger, zal het recht opeischen om er te zetelen als onderteekenaar der acte van AJgeciras en als groote Middellandsche Zeemogendheid. In elk geval verschijnt de kwestie van Tanger als volkomen gescheiden van die der Volkenbondszetels De houding der Italiaansche delegatie zal elastisch genoeg zijn om het hoofd te bieden aan onvoor ziene omstandigheden. Do wijziging der Grieksche regeering zal geen verandering brengen in de politiek van toenadering van beide volkeren. Averescoe's reis naar Rome in Septem ber zal de betrekkingen met Roemenië versterken. Op voorstel van Mussolini nam de raad het bqpluit aan betreffende de oprichting te Rome van het internationaal instituut voor unificatie van het privaatrecht. Tengevolge van incidenten, waartoe Ka tholieke bijeenkomsten' te Mantua en Mar- cerata aanleiding hebben gegeven, gelast te de paus de staking van het internatio naal kathoHek gymnastiekconcours aldaar. De regeering gelastte een treng onder zoek, ten einde de verantwoordelijkheid voor het gebeurde te kunnen vaststellen. BUITENLANDSCH GEMENGD. Moodlottige instorting. In Klein-Pest ie een in aanbouw zijnde fabriek ingestort. Een aantal arbeiders werd onder de puinen bedolven. Reeds zijn er 7 lijken geborgen. Botsing tussehen trein en auto-car. Bij Carlisle had op een overweg een bot sing plaats tussehen een express-trein en een auto-car. Tien personen zouden ge dood zijn. Scheepsramp. Naar een Reuter-telegrani meldt, zijn er eenige honderden menschenlevens ver loren gegaan bij een ernstige scheepsramp te Leningrad. Het passagiersschip „Bureyestmk", dat uit genoemde stad naar Kroonstadt ver trok, kwam tijdens een dichten mist in botsing met de havenpier en zonk binnen 15 minuten. Er zijn tot nu toe jraa 19 lijken terug gevonden. Trein Leccholen. De D-trein Hamburg—Leipzig is Zondag morgen bij Groeben beschoten. Het raam van een der coupe's werd door ecu scnot verbrijzeld. De spoorwegdirectie heeft een belooning van 500 mark voor aanwijzing van den dader uitgeloofd. Aardbeving. Uit den Ameiikaanschen staat Maine wordt volgens een telegram uit New-York een hevige aardbeving gemeld. De schade is echter niet aanzienlijk. Rondom den Volkenbond. GENEVE. 30 Aug. (Belg. Tel. Ag.) Dc Interparlementaire Unie-Com missie, tot be perking der bewapening, besloot het door haar sub-commissie uitgewerkte technische ontwerp lot beperking der bewapening aan de verschillende groepen der Unie voor le leggen, die te vragen er haar oordeel over uit te spreken en zoo tijdig antwoord te zenden, dat de sub-commissie er iu haar volgende zitting in het a.s. voorjaar ever kan beraadslagen. Het definitieve ontwerp der sub-commissie za! een dag voor Jen aanvang der plenaire zitting der eerstvol gende conferentie aan de commissie worden voorgelegd. De commissie voor de bestu deering der juridische kwesties besloot lot de uitwerking van een systematisch plan tot codificatie van het Volkenrecht, al-mode tot een onderzoek van het voor codificatie geschikte materiaal. Besloten werd tevens in studie te nemen de organisatie van internationale maatregelen, tegen staten, die zich schuldig maken -aan internatio nale misdaden en zal in de eerste plaaR de middelen tot voorkoming van zulke misda den trachten vast te stellen. Amnestie in Egypte. KAIRO, 31 Aug. (Keuter). De minister raad heefteen amnestie afgekondigd, waar bij allen op vrije voeten gesteld worden, die tussehen 24 December 1924 en 3 Aprü J926 krachtens de ^bepalingen der wet op de verkiezingen ca openbare vergaderingen veroordeeld werden. De Grieksche vloot. ATHENE, 31 Aug. (Reuter). Volgens de bladen heeft de Grieksche regeering tot het Britsche gouvernement het verzoek gericht om ccn maritieme missie onder ad miraal Townsend naar Griekenland tc zen den. Deze admiraal zal dan optreden als instructeur van de Grieksche vloot. Gevecht met dieven. WARSCHAU, 31 Aug. (Belg. Tel. Ag.) Dieven hebben getracht een bank in het centrum der stad le bestelen. Toen zij door de politie werden achtervolgd, losten zij schoten. Een politieman en een der dieven werden gedood, de anderen vielen in han den der politic. Verscheidene voorbijgangers werden gekwetst. STADSNIEUWS. Een Leidsche Kruideniexsbeurs. Bij wijze van proef wordt hedennamid- dag van 3 tot 11 uur in de bovenzaal van café „In den Vergulden Turk" een kruideniersbeurs gehouden, welke ten doel heeft de groot winkeliers rechtstreeks iu contact te brengen met de fabrikanten. Deze eerste beurs, welke op betrekkelijk kleinen leest geschoeid is en uitgaat van de Eerste Federatie van Grootwinkeliers zal, indien zij met succes bekroond wordt, in Februari 1927 hier ter stede door een grootcre gevolgd worden. Her doei der Federatie beoogt geens zins een te."zijdestei,;ng van den grossier ais cverbod g* schakel, doch veeleer, om do ur gezamcnlijken inkoop of import het hooid te bieden aan de grootkapitalistischo winkelmaatschappijen en coöperatieve ver- bruiksvereenigingen. Daarom pretendeert de Federatie ook niet te zijn een vakver- eenigiDg in de gewone beteekenis, doch- uitsluitend een verbond van grootwinke- liers, welke hun eigen belangen willen die nen. 'leu 14-tal fabrikanten zijn momenteel tor beurze aanwezig, waaronder de ban- kelfabriek De Beij alhier. Door mr. Groote, te Amsterdam, is namens de gemeente Leiden aan den heer A. van Veen, tirma wed. Van Egmond, in verband met de bekende kelderkwestie aan de Hoogcwoerd, een bedrag van f 600 aan geboden. Reeds eerder was hem f 300 aan geboden. Inzake ons berichtje van gisteren be treffende het 25-jarig jubileum van onzen stadgenoot J. van Rosse bij de sajetfabrieken van Clos en Leembruggen op Donderdag a.s. wordt ons medegedeeld, dat dit waarschijn lijk op een misverstand berust, aangezien de aspiranl-jubilarjs eerst in 1934 het feit van zijn onafgebroken 25-jarige loopbaan bij ge noemde fabriek hoopt te herdenken. De Generale Synode der Gerei. Kerken. Hedenmorgen te tien uur is te Assen de buitengewone Generale Synode der Gere formeerde kerken geopend met hel zingen van Ps. 21 vers 1, waarna de voorzitter voorlas een gedeelte uit Openbaringen 3. Ds. K. Fernhout bield de openingsrede. Na dat nog gezongen was Ps. 119 vers 67 ging de yoorziller voor in gebed. Besloten werd aan H. M. de Koningin een telegram van gelukwensch te verzenden. Ouderling S. Brandsma, uit Middelburg, wees er op dat er gevaar is dat de Synode rechter wordt in eigen zaak. Spreker stelde voor de Synode te sluiten en de leden huis waarts te zenden, om daarna de Groninger Synode vervroegd bijeen te roepen. De voorzitter, benevens dr. Van Es. uit Leeuwarden, en prof. dr. H. Brouwer, uit Kampen kwamen hiertegen op, waarna be sloten werd de Synode met haar arbeid te doen voortgaan. De eerste scriba deed voorlezing van de ingekomen sympathie-betuigingen. De kerkeraad van Leiden zond de Synode bcrichT, dat hij geheel slaat buiten de actie van de predikanten Bouwman en Thomas, die deze gevoerd hebben om handteekenin- gen te verzamelen van predikanten voor een gemeenschappelijk bezwaarschrift aan de Synode en meldde, dat hij deze actis, afkeurt De voorzitter deelde mede, dat er be zwaarschriften zijn van ds. Poclstra, uit Meden. dr. Wielinga, te Amsterdam; dr. W. J. A. Schouten, te Kampen; dr. J. P. d« Gaay Fortman c.s, le Den Haag; ds. C. Vermaak te Makkum; ds. D. N van Leeu wen, te Harkema-Oppeinde en van den ker keraad van Bloemendaal. Deze bezwaarschriften werden in handel gesteld van een te benoemen commissie en van de kerkrechterlijke commissie. Besloten werd de leden van de coinmi» sies die dc SyDode in vorige zitting dien den, opnieuw te benoemen met enkele wij zigingen. Te 12 uur werd de Synode geschorst tot hodenmiddag. In tal van plaatsen is de verjaardag van II. M. de Koningin heden met opge wektheid gevierd. Elders zal men nog vol gen. Op de ten Koninklijken Paleize liggende registers werd druk geteekend. Hedenmorgen omstreeks kwart voor zes werd te Den Bosch de 32-jarige rangeer, der M Hezik, tussehen twee goederenwagens cn een derde gekneld. Door de botsing werd een der wagens uit de rails geworpen, door welke v. H. werd overreden. Het lichaam van den ongelukkige werd afschuwelijk ver minkt. De politie stelt een onderzoek in. Vereenvoudigde behandeling Tan strafzakev De Minister van Justitie heeft aangewe zen met ingang van 1 September 1926 vooi den tijd van twee jaren in de enkelvoudige kamer (s) voor de vereenvoudigde behande ling van strafzaken van de arrondissements rechtbank: te 's-Gravenhage: a. tot lid jhr. mr. H. O. Feith, rechter; b. tot plaatsvervangend lid mr. H. E. Cost Budde, vice-president; mr. P. W. J. Bijnen, mr. F. J. A. Hijink en jhr. im\ dr. Th. W. C. Calkoen, allen rechter, en jhr. mr. A. B. Bommezijn, rechter-plaatsvervan ger; te Haarlem: tot lid mr. II. van Loghem de Josselin de Jong, rechter; b. tot plaatsver vangend lid mr. J. D. Pasteur, mr. G. Sluis, mr. Th. Maassen en mr. H. Haga, allen rechter. LEIDEN, 31 Augustus. Veltc Vaikeus". markt. Aangevoerd aanla! 271. Vette var kens 263, prijs per Kilo (levend gewicht f 0.80f 0.78licht soort 8, prijs per Kilo (levend gewicht) f 0.76—f 0.74, Handel matig. BODEGRAVEN, 31 Augustus. Kaasmarkt. Aangevoerd: 455 wagens; dit is 20.241 sluks. Prijzen, 1ste soort met rijksmerk 10.45f 0.512do soort met rijksmerk 10.3710.43; zware tot f0.54; zonder rijks merk f 0.3610.46. Handel Hauw. Varkensmarkt; Aangevoerd 90 stuks. Prij zen magere varkens f 401 60; biggen f 15—f 22. ROELOFARENDSVEEN, 31 Augustus. Meloenen van 136 cent per stuk; tomatea 67 ct.druiven 49 ct. p. pond; snijboonen 10-»-14 ct.; laagboonen 41 ct.; middefboo- nen 75 cl.; SDijboonen nr. 1 f 1.35; extra 11.70; princessebooneo 60 ct; idem zonder draad 78 ct.; jonge princesseboonen 92 ct.;' dubbele stamboonen 41ct.; enkele stamboo- nen 4450 ct., alles pér 10 Kilo; augurken fijn f 1.90—f7; fijn-basterd f180—f2.80f basterd f 1.25; grof 115011.60; bommen f27—28 ct.; slippel 1012 cl., alles per 25 Kilo. ROTTERDAM, 31 Aug. 214 paarden. 52 veulens, 785 magere runderen, 847 vette runderen, 437 nuchtere kalveren, 194 vette kalveren, 352 schapen of lammeren, 268 biggen, 5 bokken of geiten, 18 overloopers, 47Ö slachtkalveren. Vette koeien 4ö50, 421/a45. 30—32'/a; ossen 48. 43, 35; slie ren 40, 38, 31vette kalveren 72'/a75, 62 65, 50; melkkoeien f 280420; kalfkoeien f290—440; stieren f 110480; pinken f 80 130; vaarzen f170225; werkpaarden f200350; slachtpaarden f 100200; hitten f120225; veulens f20—28; biggen f 14— 25; overloopers f2540; slachtkalveren f 10 —14; biggen per week 12.753.00; graskal- veren f 4665. v HAZERSWOUDE. Op de veiling werden aangevoerd: 6293 kipeieren en 142 eenden eieren. Prijs kipeieren f 5 tot f 7.70 per 100 sluks; eendeieren f6.15 tot 17.05 per 100 stuks; kippen f 0.85 tol f 1 per stuk. KATWIJK AAN ZEE, 30 Augustus. Vei ling van: eigenheimers p. 25 KG. f0.60i f 0.70, peen p. 100 bos f 7 408.30, bloem kool 1 p. 100 18.6013.80. Aanvoer: 145 maal 25 K.G. gr. aardapp., 1900 bos peen, 20.300 bloemkool. ALPHEN, 30 Auguslus. N V. Tuinbouw veiling „Alphen aan den Rijn". Veiling vanr spinazie f 6—f 6.90, heerenboonen f 5.15, snijboonen 1610.30, spekboonen f 6.10, postelein f 6.6.60, augurken fijn f 37— f 38, augurken basterd f 2226, Hapfol f 1215, knolrapen 12.10—2 20, uien f5.60 per 100 K.G.rabarber 18—18, peen f4.60 a f 6.10, kroien f 3.50, andijvie 12.50—2.90 per 100 bos; komkommers I f 2.202.70, "komkommers II f 0.901.10, bloemkool I f io—14 20, bloemkool U f2.70—8, meloe-i nen f 10—50 per 100 stuïs. 'i .Wegens Beursvacantie ontbrekeit heden de noteeringen der AmsterdanW t r yr sche Beurs. -

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 3