AGENDA. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Dinsdag. Zomer!ust: Feestavond Chr. Oranjevcr- ecniging. Zomerzorg: Groot Oranjefeest. Katwijk aan Zee, gemeenlezaal: Voorganger, ds. Leenmans, uil Delft, nam. halfacht. Woensdag. Oegstgeest (Witte Huis)Oprich tingsvergadering Neutrale Middenslandsvcr- ccniging. Hal/negen nam. Voorschoten: Concours landbouwpaardcn en handicapdraverij. 1 lb uur. De avond-, nacht- en Zondagdicnst der apotheken wordt van: Maandag, 30 Augus tus tot en met Zondag 5 Sept. ats. waarge nomen door de apotheek van. den heer-P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. J. II. Kessler werd in zijn plaats benoemd de heer P. Velbeda als lid van 'den Raad van Toezicht Hierna werden dc verschillende provin ciale toestanden behandeld betreffende werkverschaffing voor de leden door de af gevaardigden. Het bestuur kreeg opdracht om met de provinciale besturen in overleg te treden: eenzelfde opdracht werd gegeven betreffende de plaatselijke steunverlenin gen voor uitgetrokken leden. Begrafenis vlieger B. A. Reiber. Te Amsterdam is gistermiddag op de be graafplaats Vredenïiof onder een schat van bloemen en groote belangstelling ter aarde besteld liet stoffelijk overschot van den vlieger R. A. Reiber, die te Dortmund het leven verloor bij een vliegongeval. De vader van de weduwe nam aan de geopende groeve met treffende woorden afscheid van zijn schoonzoon. Door den heer H. C. Nieuwen- ihuis weid vervolgens namens de K. L. M. de bekwaamheid en de voortvarendheid "van-den overledene in het licht gesteld, die gevallen is bij de uitoefening van zijn be roep. Vervolgens brachten de vlieger-officier van de marine luit. van der Grinten en een vertegenwoordiger van het technisch perso neel van de K .L. M. een laaislen groet, waarna de schoonvader bedankte voor dc laatste eer. Accijns op gedistilleerd. Door den "Volksbond legen Drankmisbruik is een adres gericht lot den Minister van Financiën om het daarheen te leiden, dat de accijns op "het gedistilleerd verminderd wordt van f300 tot 1200 per H.L. van 50 pet Dc Minister van Financiën b'rengt Ier kennis, dat hij Maandag 6 September a.s. weder zijn gewone audiëntie zal houden, aanvangende te 2'U uur en'dat deze audiën- tiën behoudens tegenbericht in de Slaals- courant, «ook op volgende Maandagen zullen plaats hebben. De Minister van Waterstaat zal Maan- 3ag 6 September a.s. geen audiëntie houden. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen: Naar Kollum: J. Doorenbos, te Midwolda. Gerei. Kerken. Tweetal: Te Epe: P. Bos, le Stads kanaal, en M. Elzinga, te Grootegast. Beroepen: Te Krommenie: F. Dressel- huis, cand. le WinschotenTe Diemen: D. K. Wielenga, le IJlst; Te BaTcndrecht: A. J. Fanoy, te Ferwerd; Te Zwartsluis: S. Wes- bonk, te Ju trijp. Aangenomen: Naar Bolnes: J. A. Schep, le Dronrijp. Bedankt: Voor Ede: S. W. Bos, te Dokkum; Voor Emmen: F. II. van Loon, te Sm i 1de. Vrije Evang. Gemeente. Beroepen: Te 's-Gravenhagc: M. J. Mooy, le Winschoten. Jeugddienst-Landdag. Door het Provinciaal Comité Jeugddienst Landdagen le Rotterdam, is een circulaire verzonden aan alle predikanten, kerkeraads- loden en besturen van-Proleslanlsch Chris telijke Jeugd- en Vakvereenigingen in de provincie Zuid-Holland, waarin bekend wordt gemaakt, dat de derde Landdag ge houden zal worden op 11 September a.s. op het door II. M. de Koningin daartoe wel willend beschikbaar gestelde landgoed „Raaphorst" onder de gemeente Wassenaar. Afscheid dz. H. de GraaL In de Groote Kerk tc Zutphen heeft pvof. De Gvaaf Zondagochtend afscheid genomen van zijn gemeente, inet een preek, waarvan hij den tekst ontleend had aan Filippenzen 1, 3: ,,lk dank mijnen God zoo dikwijle als ik uwer gedenk." Vooral de laatste dagen hadden spr. deze woorden duidelijk voor oog-en ge staan, woorden welke zoo juist weergeven wat in hem omging als hij dacht aan de velen, met wie hij in aanraking kwam; leden van den kerkeraad, collega's en zoo velen méér. Het verheugde hem de mees ten dezer rond den preekstoel te zien zit ten; noode miste hij er ds. Van Paassen, die nu in Palestina vertoeft, en dr. Bruins oud-kerkvoogd, die thans te 's-Gravenhage woont. Ilen allen dankte hij voor den steun en de vriendschap, hem in zoo ruime mate toegemeten. Spr. kon hen niet één voor één afzonderlijk toespreken, doch wensehte een uitzondering voor ds. Faber te maken, eerst een goede bekende van hem, thano zijn besten vriend, die hem in alles trouw ter zijde heeft gestaan. Te rugkomende op zijn tekstwoord, prees ds. De Graaf het ambt van predikant, dat hem thans het heerlijke gevoel gaf God te danken omdat hij zoo velen mocht ge denken, velen van zijn catechisaties,, van zijn huisbezoek en van zijn vrienden en kennissen. Het ambt van predikant had hij meer en meer als een godsgeschenk leeren waardeeren, waardoor het hem mo gelijk gemaakt was iets, vaak een heel klein iets, maar toch altijd iets voor velen te zijn Zijn hoogste oogenblikken had hij ge had als hij op zijn catechisaties, op zijn huisbezoek, in zijn gesprekken met an deren iets van het geloof in of eerbied voor God in tal van menschenharten be speurd had. Als ik, vervolgde spreker, mij goed indenk in hetgeen mij als predi kant het beste toescheen, dan zie ik daar voor mij de gemeente, de vrijheid en de liefde Deze drie moeten samengaan. De gemeente is er omdat achter onze kerk do groote bron van ons christendom vloeit. Ik heb gewenscht, dat er één gemeente is en dat daar is va*ijbeid; want vrijheid is de voorwaarde voor alles, Hoe kunt gij liefde hebben op commando 9 De Hefde is het centrale woord voor heel het christen dom. Daarin iigt alles besloten. Spreker eindigde zijn voordracht met do hoop uit te spreken, dat do gemeente welke hij gaat verlaten, den rijkdom moge deelachtig worden, welke in het Godsver trouwen ligt. Ds. Faber sprak ten slotte een kort woord van dank namens den kerkeraad voor bet vele, dat ds. De ^raaf voor de gemeente Zutphen geweest was. Ook na mens den voorzitter van de vereeniging van Vrijzinnig Hervormden deed hij het zelfde. Toen verlieten de talrijke aanwe zigen het kerkgebouw. Enkelen bleven nog, het waren de intiemste vrienden en kennissen, die bij monde van ds. Faber aan ds. De Graaf een aquarel van het in terieur der St. WalbuTgskerk aanboden. ProL Cohen onderscheiden. De Universiteit van Pennsylvania 1c Phi ladelphia heeft prof. Ernst Cohen te Utrecht hel cere-doctoraat in de natuurwetenschap aangeboden. Dc promotie zal den 9dcn Sep tember a.s. te Philadelphia plaats vinden. Dc kerkelijke kwestie te Naaiden. Zaterdag heelt een vergadering plaats ge had van den kerkeraad van Naaiden, waar bij ds. Kromsigt en ds. Ekering, voorzitter en secrelaris van het klassikaal bestuur te Amsterdam, tegenwoordig waren. Het resul taat van deze bespreking is geweest, dat eon verzoek lot den kerkeraad gericht zal wor den, om het salaris van ds. Drijver te bren gen op gelijke hoogte van dat van ds. Dorgelo. De kinderontvoering. Het onderzoek van den chef van politie den heer Th. Vergeer alhier, in zake de kin derontvoering uit ,,De Voorzienigheid" te Noordwijkerhout, wordt thans voortge zet door de recherche te Amsterdam. Rocds is gebleken, dat de kinderen in de „Voorzienigheid" waren uitbesteed door den werkelijken vader. Ze werden ont voerd door een vrouw (waarschijnlijk dc moeder) met een onbekenden man, als heer gekleed. Vast staat, dat ze per auto ontvoerd zijn. Bollendiefstal. Bij den ge. meenteveldwachter te Voorhout is aangif te gedaan van diefstal van een partij nar cissen bloembollen genaamd: „King Al fred", ten nadeele van den heer C. v. d. Wiel, bloemist te Sassenheim. De veldwachter stelt een onderzoek in, is, naar wij uit goede bron vernemen, de daders op het spoor. Reeds is door hem een partij bollen circa SO K.G., die in edit sloot aan dc Teylingerlaan waren verbor gen, opgespoord en in beslag genomen. Ernstige ongevallen. Bijl werkzaamheden aan de tweede Schevening- sche binnenhaven is de -41-jarige werkman P. J. V. uit de Kerklaan te Scheveningen onder een kar met zand gekomen. Hij werd zeer ernstig in de borst verwond en is na aankomst in het. ziekenhuis overleden. Hij laat een vrouw met 8 kinderen na. Een paar visschersjongens uit Lemmer streden om de eer wie met het plat van de met 'n lap omwonden rechterhand, een spij ker het verst in een stuk hout kon slaan. Bij den 17-jarigen Ph. drong de spijker door de lap in de hand. Er ontstond bloedvergifti ging en, ondanks geneeskundigen bijstand., is de jongen Zaterdag in het ziekenhuis te Sneek aan bloedvergiftiging overleden. De jager P. C. te PosterhoJt bevond zich gisteren in het jachtveld. Hij ontmoette er eenige buurlui, met wie hij een praatje aan knoopte, toen onverhoeds zijn geweer afging en den landbouwer P. Kuipers ernstig ver wondde. De getroffene werd naar het Louisa- huis te Roermond overgebracht. Zijn toe stand is bedenkelijk. MisgesproDgen. Gister avond omstreeks 8 uur wilde de BI-jarige heer J. B., wonende Koningin Emma- kade, op de brug van de Laan van Meer- dervoort bij de Suezkade te Den Haag op een in beweging zijode tram springen van lijn 14, richting Scheveningen. Hij kwam te vallen en raakte bekneld tusschen tram en brug, terwijl hij nog eenige metere werd voortgesleept. Ernstig aan hoofd en handen gewond werd hij door den* G.G.D. naar 't ziekenhuis aan den Zuidwal ge bracht. Baby te water. Gi ets r m or- gen geraakte bij den ingang van Hofrust io de sloot langs de Laan Hofrust onder Rijswijk een kinderwagen met een baby er in te water. De gemeentewerkman G., die in de nabijheid aan bet werk was, sprong gekleed te water en het mocht hem gelukken het kind te redden. Vervolgens werd het bij den gemeentebode P. binnen gebracht, wiens echtgenoote de baby da delijk in wollen dekens wikkelde. Oogenschijnlijk had het kind geen letsel bekomen. De begeleidster van den kinder- wagep, een ongeveer 12-jarig meisje, kreeg het van den schrik geducht op de zenuwen. Inbraak in eqn postkantoor. Gistermorgen is ontdekt, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag ingebroken ie in het postkantoor aan het Afrikaan- derplein te Rotterdam. De dieven hebben zich toegang verschaft door over den tuin muur te klimmen, die tusschen het post kantoor en de eveneens aan het plein ge legen R.-K. pastorie staat, en daarna een ruit in te gooien. Eerst hebben zij een loket opengebroken, maar hier konden zij weinig van hun ga ding vinden. Daarna is de brandkast open- geboord. Hieruit is voor f 1200 aan post zegels gestolen. De politie heeft dadelijk een uitgebreid onderzoek ingesteld. Vingerafdrukken zijn gefotografeerd en er is met speurhonden gewerkt. De verongelukte sleepboot. Gisteravond heeft de N.V. Van der Tak's Bergingsbedrijf de Zondagmiddag op de Maas verongelukte sleepboot „Mi nerva" naar de oppervlakte van het water gebracht. De lijken van de twee omgeko men opvarenden zijn niet in het schip aan getroffen Vanmorgen zal het dreggen voortgezet worden. Arbeid song ev al. Gister- middag is tijdens het laden van rails uit hel lichlersehip „Alfredshof" in het Duilsche s.s. „Nhansc" dat in de Jobshavcn te Roller- dam lag, een ernstig ongeluk gebeurd. Op een gegeven oogenblik viel een rail uit een hijsch en trof den 35-jarigen bootwerker J. C. V., die zwaar gewond naar hel ziekenhuis a. d. Coolsingei vervoerd weid. Enkele uren later is hij aldaar aan de bekomen verwon dingen overleden. Met een mes gestoken, De 19-jarigo kellner G. H. 11. werd vannacht in de Simonslraat te Rotterdam, waar hij woonde, plotseling in den buik gestoken. De 40-jarige meubelmaker M. K., die in dezelfde straat woont, was n.L «even le vo ren in nachtgewaad de straat opgeloopcn. Voorbijgangers, die daarom gelachen had den, waren oorzaak, dat K. in woede ont stak -e»-dewernrng-inliep en een mes haal de. Opnieuw builen gekomen, vloog hij op den eersten den besten af en dit was de kellner. Deze werd zeer ernstig in dc lin kerzijde van den buik gestoken. De Genees kundige Dienst moest hem in vrij ernsligen toestand naar het ziekenhuis vervoeren, waar 11. opgenomen werd. De politie, die weldra Iot plaatse was, arresteerde den dader en bracht dezen over naar het bureau, waar hij in bewaring werd gesteld. De man verklaarde zich van het ge beurde niets meer le herinneren. Autobotsing. Zondagmid- dag is een autobus uit de richting Amster dam nabij bet Merwedekanaal in botsing gekomen met een auto, waarin zich drie personen bevonden. De bestuurder van den auto werd ernstig gewond. De beide an dere paseagiers werden slechts licht ge wond, terwijl «le inzittenden van den bus met den schrik vrij kwamen. De beide wagens werden zwaar be&chadigd. Branden. To Nun speet is de met stroo godekte woning van L. B. afgebrand. De bewoners waren afwezig. De brandspuit behoefde geen water te ge ven daar er niets meer te redden viel. Verzekering dekt dc schade. Dc boerderij van den heer J. Hulzinga tc Echten is tot aan den grond afgebrand. Een paTtij hoci ging verloren De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Gisternacht is te Oude Pekela de door drie gezinnen bewoonde behuizing van Jan Westerling afgebrand. Twee inboedels en het huis waren verzekerd. Tengevolge van kortsluiting langs het plafond is een rware brand ontstaan in de fabriek van den koffie-, thee- en tabakshan- del van dé firma Reuser er Smulders aan de Brouwersgracht in Den Haag. Met vier stralen wist de brandweer in een uur tijds den brand te blusschen. Er is aanzienlijke brand- en waterschade, welke door verzekering wordt gedekt. In de afd. rookérij van de slagerij van den heer E Teeken6 te Gouda, welke rookerij is gevestigd aan de Rozendaal, ontstond Zondagmorgen brand. Bij het rooken van spek is een zijde in het vuur gevallen, hetwelk tengevolge daarvan zeer spoedig hevig brandde. De vlammen tast ten een gedeelte van het overige in de rookerij aanwezige spek aan, terwijl een ander gedeelte door de hevige hitte smolt. Ongeveer 1000 pond spek is verloren ge gaan. Men slaagde er in, den brand met eigen krachten te blusschen. Te Drachtsterpijp is het café „de Kei zer Kroon" een prooi der vlammen ge worden. Ook de inboedel ging verloren, benevens veel hooi, automobiclonderdee- len, rijwielen .en een motorfiets. Het café was het eigendom van Gebroeders R. en mede bewoond door den heer J. de V., expediteur. De oorzaak is onbekend Ver zekering dekt de schade. Dc onbewaakte overwegen Gistermorgen doodde de sneltrein 83 aan den onbewaakten overweg bij wacht post 30 te Zalt^Bonmiel het paard van deD voerman Vooyen uit Neder-Hemext. V. zelf werd gered. Wielrijder door auto over reden. Op den weg tusschen Horst en Blerick is gisternamiddag rond 6 uur een ernstig ongeluk gebeurd* Een auto, be stuurd door den heer L 'S. uit Den Haag, kwam langzaam rijdende en signalen ge vend uit de richting Horst, toen de wiel rijder I. R., uit Tegelen, die aan de lin kerzijde van den weg reed, .vlak voor den auto plotseling naar rechts over stak De bestuurder .van den auto kon niet meer voldoende remmen, de wielrijder werd door den auto omvergeworpen en aan Het hoofd getroffen. Bewusteloos en ihet een achedelfractuur "werd hij naar het hospi taal St. Joseph te Venlo overgebracht: Zijn' toestand is zorgwekkend. Den autobestuur der treft geen schuld. Een droevig ongeluk bij Loos- drecht. Gistermorgen omstreeks 11* uur weid te Loosdrecht een roeiboot verhuurd .aan een jongen man en een jong meisje van circa 20-jarigen leeftijd. Zij voeren daarmee in de plassen rond, doch reeds een halfuur later vond een jongetje, dat daar ook wat aan het varen was, de boot half vol water op het water drijven. Mo torbootjes en zeilbooten, die in vrij groo- ten getale aanwezig waren, beijverden zich aanstonds met zoeken, en reeds te 12 uur had men de beide lijken opgehaald. Langdurige pogingen, om door middel ven kunstmatige ademhaling do drenkelingen bij te brengen, mochten niet baten. I*ater is nog geruimen tijd gedregd naar de jas van den jongen man, omdat men vermoed de, dat daar zijn identiteitspapieren in zouden zitten. De jas werd echter niet ge vonden. Te ruim vier uur was men er nog niet in geslaagd, de beide slachtoffers, die per fiets gekomen waren, te idcntificecren. Verdronken. Uit de Urker- haven is gisteren het driejarig dochtertje van dpn visscher Jan Bakker, die even te voren met zijri botter naar de Nóordzeq- visscherij uitgevaren was, levenloos opge haald. Het kind had ongemerkt de ouder lijke woning verlaten De 19-jarige Japansche matroos, Y. Y. ge- heeten, was met een kameraad den gan- schen middag bezig geweest om de romp van het Japansche stoomschip .Altai Maru", dat in de Maashaven te Rotterdam ligt, te schilderen Toen het werk gereed was wilden zij de stelling, waarop zij ge werkt hadden, aan boord hijsehen. Y. stond op do reeling, doch gleed uil en sloeg over boord. Onmiddellijk verdween de Japanner in de diepte .en pogingen om hem te redden, faalden. De rivierpolitie ving onmiddellijk aan met dreggen, doch het gelukte de bemanning van de politieboot eerst na een uur het lijk boven waler le halen. Droevig. Bij een oncenig- heid schopte het 11-jarig zoontje van J. te Posfcerholt, zijn neefje van gelijken naam zoodanig tegen den rug, dat dit ter plaat se neerzeeg. De ontboden geneesheer acht te onmiddellijke overbrenging naar het gasthuis noodzakelijk Hier werd een schp.uring in de ingewanden geconstateerd. JDe toestand van den 9-jarigen kleine is, volgens de ,,N. K.", bedenkelijk. Een gevaarlijk marechaus see, -r- eT Kerkrade kreeg de mareehaus* see K. kwestie met zekeren. D, Volgens de „L. K." liep die ruzie zoo hoog, dat K. zijn revolver trok. Er werd tenslotte om assistentie ge vraagd bij de marechaussee; de wacht meester en drie marechaussee verschenen ter plaatse en arresteerden den woesten en onwilligen collega. Deze wist even later weer te ontvluchten, maar werd in de Drievogelstraat bij de greDS opnieuw aan gehouden. Hij moest gebonden worden en op een wagen verder vervoerd worden naar de marechaussee-kazerne. Een pleizierig compliment. In een bericht over een landbouwten toonstelling, in een klein plattelands plaatsje, kwam het volgende voor: „Bijna op elke bladzijde van den catalogus, voor zoover die namelijk het vee behandelt, ontmoetten wij de namen onzer gemeente naren. CRICKET. Ajax-comb.BSx. Chambers _XI-lal. De Engelschen lei de n. Tol besluit van het cricketseizoen is door den lieer Eigeman een tweedaagsclie wed strijd georganiseerd tegen in Holland wo nende Engelschen, die uitkomen onder den naam van Mr. Chambers XI-tal. Liet En- gelsche elüal is niet zoo sterk als een naar jaar geleden, maar de enkele uitblinkers zullen wel voor een Engeische zege zogen. De gevaarlijkste man is zeker wel Warbur- ton, die in nog geen 2 uur een pracht een- lury van 134 sloeg. Hij gaf slechts 2 kan sen en scoorde naar alle kanten van bet veld. Zijn score bevatte 4 zessen en 19 vie ren. Met Mc Pherson zetUr hij den grouusPm stand op. Van 4127 werd het r>—226 Mc Pherson sloeg een zeer mooie 36. Vóór hem hadden East met 18, Rice met 12, Schilt met 11 en Hutchinson met 8 het hunne tot het behoorlijke tolaal bijgedragen. De rest faalde vrijwel. Daar het Engelsehe elflal onvolledig was, completeerden Den Holder en De Vrind het elftal. Den Holder sloeg nog 11 runs, terwijl De Vrind met 0 not out bleef. Verder maak ten Chambers 1, Rev. Bradford 2 en Loyer 2. Met 21 extra's werd het totaal 256. De beste bowlingcijlers had nog Wempe met' 342. Verder Eigeman 464, Rincker 1 32, Meyer 132 en Du Pon 065. Het Ajax-elftal, dat versterkt was met Rincker en Leeser van V.RA-, waar o.a. miste-v. cL Mey, Janssen en Meyers, trok bij halfvijf naar de wickets. Het openings- paar, ir. Schilthuizen en Eigeman, hielden het tot 27 uit Daar het bowlen zeer lastig was, kwamen de runs in een langzaam tempo. Ir. Schilthuizen had 3 runs toen hij gebowled werd. Bincker scoort 8 runs en Lieser 1 run, waardoor het 454 is gewor den. Warl urton, die nu bowkle, was ook nu weer de gevaarlijkste en nam dan ook de meeste wickets. Wempe met 6 wordt een slachtoffer van hem en tenslotte ook Eigeman, die een verdienstelijke 42 runs sloeg. Josson en Du Pon brengen de 100 op, waarna beiden spoedig achter elkaar ver dwijnen voor resp. 10 en 16 runs. Goslings kan verdwijnen zonder gescoord te hebben. Als de beide laatste batsmen op de mat slaan, is het tijd en moeten deze vandaag hun innings voortzetten. Het tolaal was toen 1169 wickets. Warburton, East en Rice waren de bowlers, die succes hadden. WATERPOLO. De Zijl IG. Z. C.-combinatie 32. Gisteravond had een vriendschappelijke ontmoeting plaats tusschen De Zijl I en een G. Z, C-combinatie, waarvan De Zijl even nis in Gouda wist le winnen, Ilet eerste doelpunt komt .van de hand van De Jong (01), die van een misver stand in de Leidsche achterhoede gebruik maakt. Met een hard schot maakt Kramp gelijk (1—1), terwijl G. W. Snoeker num mer twee scoort (21). Voor rust maakt Gabry nog gelijk. (2—2). Hierna volgt een overwicht van De Zijl en C. W. Snoeker doelpunt uit een mooi aangegeven bal van v. d. Horst (32). Laatstgenoemde speler vergroot even later met een zuiver, ver schol den voorsprong (42). Dan volgt een aanvai der Gouwenaren, doch keeper Pee- ters, die een uitstekenden wedstrijd speelt, verwerkt het schot tot corner, die niets oplevert. C. W. Snoeker laat.den keeper nog éénmaal visschen (52), waarna Anker man, die zeer verdienstelijk leidde, einde fluit» ZWEMMEN. Over het Kanaal. Vierkötter zwemt in recordtijd. Voor den derden keer in de maand Augus*. tus is het Kanaal overgezwommen, nu door den Duifschen kampioen Vierkötter, dje na een mislukte poging op Dinsdag j.l„ thans gisteren het Kanaal overzwom in 12 uur 42 min., bijna twee uur sneller dan miss Ederle. Hans Vierkötter is dus ..record houder Om vijf minuten over halflwee 's nachts ging Hans Vierkötter bij Kaap Grisnez in zee en 's middags om kwart na twee kwam hij bij Dover aan, waarmee hij dus de acht ste is geworden op de lijst der Kanaal zwemmers, dte in 1875 m^t kapitein Webb geopend werd. Het ïecerd is dus Ihan^ al weer twee uuk omlaag gebracht. Sinds 1923, toen Sullivan, Tiraboehi en Todd deze preslalie verrichtten, was geen enkele man het Kanaal overgezwommen. De Duilscher heeft thans een recordtijd ge vestigd. Iïij zwom den afstand in 12 uut 42 min. De snelste tijd voor heeren was tot nu toe 16 uur 33 min. (Tiraboehi). terwijl Miss Ederle op C Augustus 14 uur 40 min. noodig had. VOETBAL. De keurweistiijden le Utiecht. Samenstelling der elftallen. De „Sportkroniek" meldt de samenstelling dc-r vier elftallen voor de keurwedstrijden, aio in verband met den eindstrijd om den Zilveren Bal lot 19 September le Utrecht zijn uitgesteld: Rood- v. d. Meulen (II. F. C.); Denis (H, B S en Van Kol (Ajax); Smeets (H. B. S.), .Haak (Stormvogels) en v. d. Laan (E. D. 0.)jl Gielens (Hercules), Meinsma ('t Gooi), Felix (M. V. V,), v. d. Eb (V. O. C.) en Huysman (Excelsior). Wit: Quax (A. D. O.); Rodermond Bé Quick) en Koster (Stormvogels); Van Stolk (Excelsior). Krom (R. C. H.) en De Kreek (Go, Ahead); Elfring (Alcmaria Victrix), Hoog moed (Z. F. C.), Buitenweg (Hercules), Meilol ('t Gooi) en Sigmond (H. F. C.). Blauw: v. d Bergen (Excelsior); Wnnn steker (A. S. C.) en Vermetten (H. B. S.); Van Nus (Voorwaarts), Massy (Roermond) en Van Ileel (Feijenoord), Nagels (Enschedé), Tanis (E. D. 0.). Wenlink ('t Gooi), Jo Kres (Robur et Velocilas) en Helderman (Ililver-i sum). Groen: Spaniaard (Vitesse, ex-V. V. A.)*J Hagels (Enschede) en v. Ilaeren (Wilh Tap; (Vitesse), Van Linge (Be Quick) en Reuveli kamp Gille (II.F.C.); Landaal (A.G.O.V.V.)J Ruisch '(D. F. C.), Tap (A. D. O.). Ghering (Longa) en Van Gelder (V. U. C,. Het N. V. B.-bestuni* De „Sj>kr." meldt, dat de voorzitter vafl den N. V. B., de heer ir. J. W. Kips, bij en-* kele candidaatstelling als voorzitter is hei> kozen. Voor twee plaatsen als commissarissen' zijn candidaat gesteld de heeren Coldeweyr1 Dc liaan, Arts en Holweg. -J» KORFBAL. Om den Van Zimmeren-beker. De heer Van Zimmeren, Fluks' eere-lid, heeft zijn vereeniging een zilveren beker en een tweetal medailles aangeboden. De beker zal als wisseiprijs dienen voor jaar-: lijksche wedstrijden tusschen Fluks en een tweetal nader aan le wijzen eerste-klassers. De medailles zijn bestemd voor de nos. en 3. Dit jaar zal de Van Zimmeren-beker voor hel eerst verspeeld worden tusschen Fluks. Vitesse en D. E. V. De wedstrijden vindeii plaats op 12 September. In de pauzes tusschen de eerste-klasse-» wedstrijden zal Fluks 2 tegen een Haarlem- combinatie spelen en zal er voorts een Veteranen-wedstrijd gespeeld worden. De heer Ileyboer is uitgenoodigd om de wedstrijden in de eerste afdeeling te leiden, WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Teeristen-vereen. „Switt'M Zondag werd het clubkampioenschap ver-* reden over den korten afstand voor de A en j B-klassers. Er werd gereden in series meÉ puntentelling over 500 M. De uitslag was: le serie: 1. A. Doskamp; 2. J. Wurzer, 2e serie: 1. P. Pluijm. 2. II. J. Jespers. 3e serie: 1. A. Boskamp; 2. J. L. Groenewegem 4e serie: 1. J. Wurzer; 2. H. .1. Jaspers. 6e serie: 1. J. L. Groenewegen; 2. P. Pluijm, 6e serie: 1. A. Boskamp; 2. P. Pluijm. 7e serie: 1. J. L. Groenewegen; 2. J. Wurzer, 8e serie' 1. P. Pluijm; 2. J. Wurzer. 9e serie: 1. J. L. Groenewegen; 2. H. J. Jaspers, 10e serie: 1. A. Boskamp; 2. II. J. Jaspers, In deze ritten wist A. Boskamp^ 4 P- behalen, waardoor hij den kampioenstitel verwierf; tweede was J. L. Groenewegett met 5 p.; 3. P. Pluijm. 6 p.; 4, J. Wurzer,; 7 p.; 5. H. J. Jaspers, 8 p. i Bij de A-klasser9 was minder belangstel f ling en waren ook minder verrassingen.^ 21 i

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2