No. 2038& DINSDAG 31 AUGUSTUS Anno 1926, Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENÏIEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. -'"Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèqua- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER CODRANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.36, per week 0 1& Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week0.18. Franco per post 2.35 -f- portokosten. OH nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. VERKIEZING GEMEENTERAAD. De Voorzitter van het Centraal Stem bureau voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad maakt bekend, dat zijn besluit van heden, waarbij de heer A. J* Schoneveld wordt benoemd verklaard tot lid van den Gemeenteraad, ter inzage voor een ieder ter Secretarie der gemeente (Kamer XI is nedergelegd. 994" De Voorzitter voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 31 Augustus 1926. KONINGINNEDAG. In den morgen van den feestdag. Het spreekwoordelijk geworden Oranje- Zonnetje laat ook heden ons lieve vaderland niet in den steek. Het is vandaag een echte zomersche dag, zooals wij dit jaar er slechts weinige genoten hebben. En dat drukt op de feestelijkheden ter gelegenheid van den ver jaardag van onze Vorstin den stempel van algenoegzaamheid en brengt alles en allen in de rechte stemming. Zeker, als goede Vaderlanders hadden wij vandaag ook de vlaggen uitgestoken al ware het weer druilig geweest en al had de wind cr om heen gegierd Maar de met Oranje en rood-wit-blauw getooide straten hebben, nu de zon door de kleuren speelt, een geheel ander en vroolijker aanzien. En er wapperen wat een vlaggen in. onze straten, niet alleen in de hoofdstraten maar mede in stille buurten. Ook de trams zijn met driekleuren getooid. Het was vanmorgen al spoedig al leven en vroolijkheid in de slad. De scholen waren immers gesloten en de schooljeugd met Oranje getooid en de vlaggetjes in de lucht gesloken is op straat en zingt Oranjeliede- tct\ en vormt kinderoptochten op wegen en in plantsoenen. Dc stemming slaat over op de ouderen, die al vroeg den arbeid op zij zetten om mede van de feestvreugde te genieten. Ook in het genieten suggereert de een den ander en zoo vinden ten slotte ook de Nurksche naturen zoo'n feestdag wel aardig. Zoo gaat het hier, zoo gaat het elders, zoo gaat het overal en het is goed dat het zoo gaatde hechte band die onze natie aan het Huis van Oranje sinds eeuwen verbindt wordt er weder door versterkt. Der traditie getrouw is door het bestuur van de Leidsche Christelijke Oranjevereni ging een telegram van gelukwensch aan de Koningin gezonden van den volgenden in houd Dc Leidsche Christelijke Oranjevereni ging, innig dankbaar voor Uwer Majestéits herstel, zij 't vergund, Uwe Majesteit met Haar Huis aan te bieden de uit ons hart ge welde gelukwenschen, nu 't God heeft be haagd, Uwer Majesteils dierbaar leven ook voor ons volk weder een jaar te sparen. Zij doet dit met de vurige bede, dat l^t Hem moge behagen, nog vele jaren van rijken zegen in alle opzichten aan Uwe Majesteit te schenken, en met de oprechte betuiging van onze onveranderlijke liefde voor Uwe Majesteit, en van onkreukbare trouw aan het zoo beminde Huis van Oranje. (w. g.) II. Thomas, Voorzitter. L. Boekkooi, Secretaris. Tegen halfelf trokken velen naar het Schuttersveld, waar de parade gehouden werd. Zooals gisteren gemeld, werd hieraan deel genomen door het vierde regiment infanterie, onder commando van majoor Waldheer en het zesde regiment veld-arlillerie onder com mando van majoor van Andel. Precies halfelf kondigde trompetgeschal en tromgeroffel de komst van den garnizoens commandant, overste jhr. Roëll, aan. Na de generale inspectie begon onmiddellijk het de- filé voor jhr. Roëll. Vele militaire autoriteiten waren bij de parade tegenwoordig, het gemeentebestuur wa3 vertegenwoordigd door den burgemeester jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, vergezeld van zijn echtgenoole. Het Leidsch Poliliemuziekcorps, onder lei ding van den heer M. Bolderdijk, vervulde op loffelijke wijze de laak van de voormalige kapel van het „Vierde". Te circa elf uur was de parade afgeloopen on trokken dc troepen, met muziek voorop in optocht door de slad. Een vast nummer in de feestviering vormt sinds jaren het Kinderfeest. waaraan de kinderen der zesde klasse van alle openbare en bijzondere scholen in de gemeente deelnemen en dat uitgaat van het Sc-meentebcstuur. Ook dit jaar stond 't weder ln hot middelpunt der belangstelling van jong en oud. Immers, als de kinderen genie ten, genieten ook de ouders. De Commissie .voor de regeling-van dit feest, door B. en W. ^.-genoodigd, bestaat weder uit de heeren: ov. Koops Azn.j voorzitter^ J. G, Teney, secrt F. A. Schilthuizen, penningmeester; C. Gaaslerland, S. J. Koopmans, G. J. v d. Ploeg, P G. Schreuder, A. Uitlenbroek en J. C. van Vreedendaal, leden. Zij heeft alles, zooals altijd op uitnemendsle wijze geregeld. Op een zestal plaatsen: school Plantsoen, school Langebrug, school Rapenburg, "school Van der Werfstraat, school Oudevest en school MaTesingel, verzamelden de leerlin gen zich en maakten met hun onderwijzers en onderwijzeressen lusschen 1 en V/t uur, volgens een vast aangegeven route met vlag gen voorzien, 'n wandeling door de slad en vonden bij hun makkers van- andere scholen aansluiting. Het was een aardig gezicht, die honderden knapen en meisjes in hun Zon dags gewaad met Oranje gelooid en de vlag getjes in de hoogte gestoken, onder de tonen der muziek door de straten te Zien mar- cheeren, vroolijk vaderlandschc liederen aanheffend. Het doel vau al deze tochten was de. Stadsgehoorzaal. Te twee uur vulden de deelnemers en deelneemsters in groote zaal en don Foyer geheel, die beide feestelijk zijn aangekleed Op het podium slaat tusschen groen en bloemen de buste van H. M. de Koningin. Het plaats nemen was prompt geregeld. Iedere groep vond zijn plaats en de zetel aan gewezen en in minder dan geen tijd hadden de meer dan 1500 knapen en meisjes hun plaatsen gevonden. In de groote zaal werd de uilvoering van het programma opgeluisterd door het mu ziekgezelschap „Per Aspera ad Astra" en in den Foyer verleende het bekende muziekgc-' zeischap „Euterpe" zijn welwillende mede werking. Het programma vermeldde zang, (koorge zang en gemeenschappelijk zingen), muziek, gymnastiek, goochelen, buikspreken en pop penspel, terwijl in de pauze de kinderen werden getrakteerd. In het bijzonder noemen wij hier de uit voering van de Oranje-Nassau-cantate, ge dicht van J. D. van Dokkum en muziek van Cath van Rcnnes. gedirigeerd door het hoofd der school, den heer Huner en zeer verdien stelijk gezongen en de gymnastische oefenin gen, uitgevoerd onder leiding van den be kwamen gymnastiekleraar nan de R -K. school aan het Rapenburg. Er waren een viertal buffetten aangebracht, waaruit vriendelijke dames-onderwijzeressen met gulle hand in de pauze de versnaperingen aan de deelnemenden uitreikten. Juist bij het ter perse gaan van de courant is de traktatie in vollen gang, zoodat wij morgen op een cn ander terug moeten ko men. In de straten is het inlusschen nog druk ker geworden en dit zal nog steeds toenemen. Vanavond zal de illuminatie aan het Stad huis de bijzondere aandacht trekken en de feestvieringen in „Zomerlusl" en „Zomer- zorg" zeker druk worden bezocht. Ten slotte zij nog vermeld, dat hel Stede lijk Muziekcorps hedenavond om halfacht op de Koornbeursbrug een concert zal geven, terwijl „Orpheus" om 8 uur op de Lamme- renmarkt een feesluitvoering zal geven. De heer P. Stapel 25 jaar Commissaris van Politie. Morgen zal de heer P. Stapel, alhier, zijn 25-ja^ig jubileum als Commissaris van Po litie herdenken. Bedriegen de voorteekenen niet, dan zal de jubilaris, die in politiekrin gen algemeen bekend en geacht is, van ver schillende zijden en zeker niet alleen uit Leiden, waar hij sedert 1 Juni 1917 aan het hoofd der gemeente-polilie staat, worden gehuldigd. P. STAPEL. P. Stapel werd geboren te Schellinkhout, in 1871. Na op de dorpsschool lager onder wijs te hebben genoten, bezocht hij de Hoo- gere Burgerschool met 5-jarigen cursus te Hoorn, en na deze te hebben doorloopen, werd hij als volontair geplaatst bij den heer Fandter, destijds Commissaris van Politie te Alkmaar, later te Amsterdam, en gaf, hoe jong nog. blijk, dal hij de eigenschappen bezat, die iemand voor een goed politieman geschikt maken. Daaraan had hij het te danken, dat hij met ingang van 1 December 1894, op 23-jarigen leeftijd werd benoemd tol adjunct-inspecteur van Politie, te 'e-Her-. togenboscli. Hier vond de jonge energieke man een drukken werkkring met veel diensturen, die hem echter niet te veel wa ren, omdat er ook veel viel te lêeren. Ondanks den drukken dienst, legde hij zich toe op wetten-studie, speciaal op die, welke op- het politievak betrekking hadden. In 1901 solliciteerde de heer Stapel voor het eerst voor Commissaris en wel te Helle- voetsluis, waartoe hij met ingaDg van 1 September van dat jaax werd benoemd Hij was toen pas 30 jaar, een leeftijd, waarop men slechts bij uitzondering lot Commis saris wordt benoemd. Hier vond hij de gelegenheid om iets te doen in het belang en tot verheffing van den politiesland in het algemeen. In 1903 werd hij benoemd tot lid van de examen-commissiê voor het politiediploma, ingesteld door den Alg. Nederl. Politiebond, en is daarvan lot op den huidigeh dag lid gebleven. Wanneer er één politieman was aange wezen, om de kennis van de sollicitanten naar waarde te schatten, dan was dit de hoer Stapel. Dit bewijzen o m. de verschil lende geschriften, door hem uitgegeven, waarvan wij hier noemen. Commentaar op de Nieuwe Drankwet en het politioneel ge deelte van het Wetboek van Strafvordering" (1904), „idem op de Nieuwe Motor- en Rij wielwei" (1905), welke werkjes in minder dan geen tijd tjrj duizenden exemplaren hun weg in de poluiewereld en daarbuiten von den. Op het bovengenoemd examen maakte de heer Stapel kennis met den heer De Koning, destijds Commissaris van Politie te Harder wijk. die, evenals hij, veel voelde voor de ontwikkeling en verheffing van den politic- stand Te zamen schreven zij een „Leer boek voor de Politie", dat in Juli 1906 ver scheen, met een voorwoord van den pas af getreden Minister van Justitie mr. J. A. Locff. Dit leerboek, destijds één deel, is bij duizenden onder de Nederlandsche Politie verspreid, en juist dezer dagen is de 8sle druk verschenen, thans drie deelen vullend, met in totaal ruim 2000 pag druks. In 1910 leverde de heer Stapel met den heer De Koning en met medewerking van mr. J. H. G. Bakker, advocaat en procureur te Amsterdam, de zevende geheel omgewerk te druk va^i H. Verwouts' „Theorie der Ge rechtelijke en Administratieve Politie", met inleidend woord van den lieer Jac. van Waning, burgemeester van Ouderkerk a. d. IJs9el, hoofdredacteur van „De Politiegids". Door al deze drukke werkzaamheden op theoretisch gebied, bleef de heer Stapel rus tig in Hèllevoetsluis, totdat hij solliciteerde in de gemeente Hoorn, dicht bij Zijn ge boorteplaats, waar hij met ingang van 1 Januari 1913 werd benoemd. In 1916 richtte hij, weder in samenwer king met den heer De Koning, op het Alg. Ned. Politieweekblad, technisch weekblad voor de Politie, waarvan zij beiden nog de redactie vormen. Zooals boven gezegd, werd de heer Sta pel met ingang van 1 Juni 1917 benoemd tot Commissaris van Politie alhier, als op volger van wijlen den heer Groebe, een man van oude politioneele begrippen, zoo dat hij hier veel vond dat moest worden hervormd en veranderd, wat met vaste hand, doch geleidelijk is geschied. Inmid dels is, mede tengevolge van de uitbreiding der gemeente en het toenemend verkeer, ook de politie zeer uitgebreid, zoodat het Commissariaat van Politie alhier een veel omvattende en verantwoordelijke betrek king is geworden. Zondér overdrijving kan echter worden gezegd, dal de heer Stapel deze laak volkomen beheerscht, terwijl hij door zijn joviaal en humaan optreden door zijn personeel wordt geacht en .door het publiek wordt gewaardeerd. Naast zijn ambtelijke werkzaamheden bewoog deze sociaal-voelende man zich ook op verschillend maatschappelijk ter rein. Te Hellevoetsluis heeft hij mede op gericht en is tot zijn vertrek penningmees ter geweest van een vereeniging voor Wijk verpleging, bestuurslid van de afdeeling der Ned. Vereen, voor Vacantie- en Herstel lingskolonies, secretaris-penningmeester van het daar gevestigde departement der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, en yan de afd van den Protestantenbond en be stuurslid van 't Oranje-comité,-dat op na tionale feestdagen kinderfeesten organi seerde. Te Hoorn was hij tot zijn vertrek voorzitter van de Commissie van toezicht -op het Lager Onderwijs, regent van 't Ste delijk Ziekenhuis, voorzitter van de Rente commissie en later, bij opheffing en samen smelting der Rente-commissies Alkmaar, Den Helder en Hoorn, lid van deze Com missie. Eindelijk had de heer Stapel mede de leiding bij de verpleging van 8001200 Belgische vluchtelingen en was voorzitter van distributiecommissie met twee raads leden als lid en een hoofdcommies der se cretarie als secretaris en heeft daarbij ge toond ook een organiseerend talent te be zitten. Zoo kan deze werkzame man op een rijk verleden terugzien, terwijl van hem, dank zij zijn krachtig gestel en zijn voortvaren den geest voor de toekomst nog veel van hem kan worden verwacht. Hedenmorgen ontstond een begin van brand op het dek van een in het Galgewa ter liggende tankboot. Door personeel van de Ned. Rotogravure-Mij., voor welk gebouw de boot juist lag, was het vuur, dat weinig schade aanrichtte, spoedig gebluscht. Ook de motorspuit rukte nog uit, doek behoefde geeQ 'dienst la verrichten, j* l - De eerstvolgende raadsvergadering zal plaats hebben op 7 September a.s.. Dit is de door de gemeentewet voorgeschreven ver gadering, bestemd om de verschillende vaste Commissies te benoemen, wat niet uitsluit, dat er. ook andere punten aan de orde kun nen worden gesteld. Door B. en W. werd hedenvoormiddag aanbesteed het vernieuwen van 48 M. wal- inuur aan het Utrechtsche Veer. Er waren 15 inschrijvingen ingekomen, n.l. van A. Timmerman, Dordrecht 1 9563; J. F. Jansen Middelburg 17900; N.V. „Concordia", Maat schappij lot het aannemen van werken en verhuring materialen, Papendrecht, f 7400; J. VV. Verheul Hz., Rotterdam, f 6990; J. Parel, Sliedrecht f 6864, J. Hoogendoorn, Oegslgeest, f 6790; A. Verhagen, Made (N.B.) 16625; firma Marselis en Heemskerk f6320 II. de Weers, Haarlem f6293; J. II. van Wijngaarden f6238; J. Warnaar f5975, 1\. Ma/ssaar f5934; T. L. J. Zitman f5500: J C. van Evert f 4646 en S. Staal f 3987. Waar de plaatsnaam niet i9 genoemd is dit Leiden. Gistermiddag te ruim halfvier geraakte op de Steenslraat ter hoogte van het Aca demisch Ziekenhuis de bovenleiding van de electrische tram onklaar, doordat de voe dingsdraad doorbrandde. Eerst om vijf uur was het euvel verholpen, zoodat zoowel het locale als het interlocale verkeer geruimen lijd slagnatie ondervond. Door mej. J. J. V.. huisvrouw van P. J. v. d. B. is bij de politie aangifte ge daan, terzake van mishandeling door een tweetal „dames", mej. V. en mej. v d. W., welke haar gisteravond in het Kooihof een bloedneus zouden hebben geslagen en haar aan de haren zouden hebben getrokken. Ten nadeele van den winkelier S. is gisteren door een met hout beladen wagen bestuurd door zekeren van II.van zijn winkel Haarlemmerstraat, hoek Vrouwen- sfeeg een ruit slukgereden. Hedenmorgen heeft hot Centraal Stem bureau verkozen verklaard in de Raadsva- cature, ontstaan door het bedanken van den heer R. Zuidema, de heer A. J. Schoneveld. Bij den ontvanger der directe belas tingen, enz., alhier, 2de kantoor, is f 112.62 gcwelensgeld ingekomen wegen* te weinig betaalde belasting. Bij de Leidsche Spaarbank is in de maand Augustus ingelegd f 257.184.99 en terugbetaald 1205.178.44, terwijl 120 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 51 boekje a werden afgelost Het tegoed der 16906 inleggers bedroeg einde Augustus f 5.939.966.59. Niet Sempre Crescendo beslaat 40 jaar begin Dec. zal deze roemruchte vereeni ging i aar 19e lustrum vieren met" een con cert met solisten doch de heer Bleekstijn vervult 40 jaar lang de functie van bode. Dit even ter rectificatie van ons bericht van gisteren. In de gisteren gehouden vergadering van aandeelhouders der Leidsche Brood fabriek werd op voorstel van Commissaris sen tot directeur benoemd de heer M. Th Mulder uil Assen. De Volkenbondsdelegatie. De Nederlandsche delegatie naar de ze vende Volkenbondsvergadering, welke op 6 Sepember a.s. te Genève zal aanvangen, zal zijn samengesteld als volgt: jhr. dr. J. Loudon, buitengewoon gezant en gevol machtigd minister te Parijs, oud-minister van Buitenlandsche Zaken, prof. jhr. mr. W. J. M. van Eysinga, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden; mr. dr. F. A. Graaf van Lynden van Sandenburg. oud- commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, oud-lid van de Tweede Kamer der Stalen-Generaal, vertegenwoordigers; mr. J. Limburg, lid van den Raad van State, oud lid van de Tweede Kamer der Stalen-Gene raal, prof. mr. dr. J. P. A. Francois, refe rendaris, chef der afdeeling Volkenbonds zaken van het departement van Buitenland sche Zaken, buitengewoon hoogleeraar aan de Handels-Hoogeschool te Rotterdam, plaatsvervangende vertegenwoordigers. De heer W. G. van Wettum, regeerings- adviseur^in internationale opiumzaken, zal de delegatie vergezellen als deskundige voor opium-aangelegenheden. Spoorwegpersoneel. Ruim^b loden van vakbonden van spoor wegpersoneel zijn te Rotterdam in vergade ring bijeengekomen en hebben besloten tot stichting van een comité van actie. Nadat een bestuur van 5 personen was gekozen, werd besloten, een maandblad uit te geven. Verder werd een conlributierege- ling getroffen, waarmee de kosten zullen worden bestreden. Het comité stelt zich ten doel, door middel van het blad critiek op de leiding van de vakbonden, welke than9 niet in de organen tot uiting komen, te leveren. Het comité staat op het standpunt, dat ieder lid blijft van de organisatie, waartoe hij be hoort, zoodat dit comité niet 't karakter krijgt van een nieuwe vakorganisatie, De leden BINNENLAND. Heden verjaart onze Koningin. De Geref. Synode te Assen bijeen. Invoering van 24-nnr tijd in overweging bij de Nederl. Spoorwegen. BUITENLAND. De 8tndiecommissie voor de reorganisatie van den Volkenbond bijeen. De noodtoestand in Engeland weer voor een maand verlengd. Mussolini over de bnitenl. politiek. Ernstige scheepsramp bij Leningrad. Weer een zwemmer over het Kanaal. In recordtijd! van het comité bethooren allen te Rotterdam thuis, maar getracht zal worden, dit comité over het geheele land uit te breiden. De verlaging van de Posttarieven. Onlangs hebben wij al eens een en ander medegedeeld over met 1 October a.s. ver lagingen van het postlarief. Volledigheids halve laten wij hieronder de verschillende wijzigingen volgen. Het port voor briefkaarten worde gebracht van 7.5 op 5 cent. Het renht voor expresse- bestelling van brieven wordt verminderd van 30 tot 20 cent en voor postpakketten van 40 tot 30 cent. Het tarief voor postpakketten wordt als volgt: tot een gewicht van 1 K.G. 30 cent (thans 40 cent);'voor een gewicht van 1 lot en met 3 K.G. 40 cent (thans 50 cent), en voor een gewicht van 3 tot 5 K.G. 50 cent (thans 60 cent). Naar wij vernemen, wordt met Indië nog onderhandeld over de wijziging van enkele tarieven (landraailbri.eyen en -briefkaarten), doch daaromtrent is nog geen beelissing ge vallen. Het bedrag, dat door dé bovengenoemde verlagingen door de Posterijen zal worden gederfd, wordt op ruim 3 millioen gulden per jaar geschat. Van verlaging van het tarief voor bin- nenlandsche brieven schijnt vooreerst niets te zullen komen. Het ligt in de bedoeling om dit tarief van 10 op 7.5 cent te brengen, doch de Regeering wen9cht het bedrag, dat de verlaging van het binnenlandsche brief port .met zich zou brengen, niet te missen, hoewel de in te dienen begrooting voor 1927, van het Staatsbedrijf van de posterijen, tele grafie en telefonie, indien wij wel zijn in gelicht, met een overschot van ruim vier millioen gulden sluit. (Tel.) Het Nederlandsch-Poolsche luchtvaart- ver diag. Uit Warschau werd gisleren geseind: De ministerraad heeft het \yetsontwer{i tol ratificatie van de voorloopige Poolsdv Nederlandsche conventie nopens de lucht*, vaart goedgekeurd. Invoering van den 24 uurt tijd bij de Nederlandsche Spoorwegen? Bij de Nederlandsche Spoorwegen is in* voering van den 24-uurs lijd in overweging Deze tijdrekening bestaat, zooals men weet, reeds sedert lang in België en Frankrijk, ook Duitschland is er kort geleden toe overge gaan. Van dc igelsche spoorwegen heeft de directie van c Nederlandsche Spoorwegen hel voorstel tot invoering ontvangen. Men stelt zich voor, dat en de thans veelvuldig voorkomende vergissingen de 24-uur3 lijd gemakkelijker zal zijn voor het publiek tus schen ochtend- cn avondtreinen uit de we reld zal helpen. Nadeelige gevolgen van werkloosheid. De Landelijke Vereeniging tot onderlinge verzekering tegen de nadeelige gevolgen van werkloosheid en ziekte hield gisteren haar algemeene vergadering in Den Haag. De voorzitter opende met een woord van welkom de vergadering en deelde mede, dat de vereeniging voor het eerst bijeen was met de provinciale vertegenwoordigers, na een jaar gewerkt te hebben onder hel werkloos heidsbesluit van 1917. Op 4 Mei 1925, toen de vereeniging gesubsidieerc|_ werd door het Rijk en Gemeente, lelde de vereeniging 142 leden; nadat het bestuur besloot lot het aan stellen van een propagandist, den heer C. v d. Toorn Krijlhoff, is zij tot op heden ge slegen tot een ledenaantal van 850. Vertegenwoordigd waren de provincies Drente, Groningen, Gelderland, Noord-Hol land, Zuid-Holland, N.-Brabant en Utrecht. De inkomsten werkloozenkas bebdroegen f 15 389, uitg. f3140 Batig saldo f12 149. De afdeeling ziektekas maakle eveneens een voordeelig saldo. Ontv. werd f 3252 en uitgegeven f 2779,, vooTdeelig saldo f 473. De vereenigingskas, waaruit de administra tie- en bedrijfsonkosten worden betaald, geeft een yoordeelig saldo van f 433 aan. Wegens het bedanken van den heer mr.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1