U8T DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. «peelplan van de bovengenoemde opeia- ihealers niet voorkomen. „Fidelio" van 'Beethoven wordt ook opgevoerd. Om de 2 'weken, vindt een uitzending plaate, zoodat iedere week een opera uitgezonden wordt. Voor de operette i9 één avond per 2 weken gereserveerd, deze zullen een overzicht geven van de klassieke cn moderne operette- literatuur. Eens per week vindt de opvoering van een tooneelstuk plaats, zoowel van komisch als dramatisch genre. In studie zijn werken van Wedekind, Anzengruber, Björnson, llaupt- roann, Ibsen, Shakespeare,-Slrindberg, Tol stoi enz. Voor de groote orkestconcerten zullen eorste-klasse instrum. en voc. solisten ge- engageerd worden. De negen symphonieén van Beethoven staan ook op het plan. Voor het lichtere populaire genre i9 één avond per week gereserveerd. Eéns per maand wordt een oratorium opgevoerd. De oratoria vqn Handel tot Mendelssohn staan jp het speelplan. Er valt dezen winter dus van Königs- wdsterhausen véél te luisteren. Alphen. Op 15 September zal alhier de gewone jaarlijksoho paardenmarkt worden gehouden. Bodegraven. Burgerl. Stand. Geboren: Elisabeth Johanna, d. v. G. Eb- 'benborst en S. M. Werkhovcn. Gerdina, d. v. J. Rijlaarsdam en G. Venvcy. Ple iter, z. v. H. Hoogendoorn en li. H. Zijder- daan. Arie z. v. M. van Vliet en M. Leget. Ondertrouwd: H. Th. v. d. Maat, 29 j. cn IJ, G. de Groot, 21 j. In den loop dezer week vestigden zich in onze gemeente de volgende personen: M. de Vos, dienstbode, van Waarder. J. Bierhorst, metselaar, van 's-Gravenhage. A. P. Wolswijk, diénstbode, van Delft. Inmiddels vertrokken de volgende perso nen: A. van Dijk en gezin, kaashandelaar, naar Rotterdam. C. L. Korse, zonder be roep, naar Oirscbot. J. P. Korse, zonder ueroep, naar Moordrecht. Th. II. Korse, zonder beroep, naar Moordrecht. R. F. M. Korse, zonder beroep, naar Moordrecht. N. Voorsluiys, zonder beroep, naar Jul- pbaas. Vrijdag 3 September a.s. zal de Ge meenteraad vergaderen. Do agende luidt als volgt: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding gemeentcrekening 1925. 3. Verordening Slachthuisrechten. 4. lngebruikgeving zolder van de voor malige school C. aan de T. B. G.-Vereen. 5. Voorstel betreffende straataanleg ach ter de markt G. Voorwaarden hulpverleening bij brand «an Zwammerdam. 7. Voordracht College van Zetters. 8. Aanvrage crediet voor elcctrificalio van het Ziekenhuisje. D. Voorstel inzake reclame op poststem pels. 10. Voorstel lot verkoop van grond aan Scheer en Karman. Vrijdag 3 September a.s. zal onze oud ste wethouder, de heer P. Batelaan, zijn 25- jang jubileum als gemeenteraadslid vieren. Al sinds maanden zijn voorbereidingen ge naakt om hem op dien dag te huldigen, leeds in het voorjaar benoemde de A.-R. tiesvereeniging een commissie voor dit doel 'ie thans een huldigingsavond beleggen zal. Jok het uitschrijven van een raadvergade ring op 3 September zal daarmede, wel in verband staan. Inmiddels is een tweede comité gevormd uit ingezetenen van alle richtingen, waarvan de heer J. v. d. Giesen voorzitter en de heer J. Domburg secretaris js, dat zich eveneens voorgesteld heeft een huldiging van den wethouder voor te berei den. Deze zal waarschijnlijk enkele dagen later plaats vinden. Het is wel zeker dat deze dag niet „onbe merkt voorbij zal gaan". „Koninginnedag" zal waarschijnlijk dit jaar weer vrij kalm gevierd worden. Er is feitelijk maar één vereeniging die zich voor dezen dag interesseert. De neutrale verceni- ging „de Vijfjaarlijksche" heeft zich wel enkele malen met de viering van den ver jaardag der Koningin ingelaten, maar ver gissen wij ons niet, dan is dit het eigenlijke doel der vereeniging niet. In ieder geval zal dit jaar alleen de Chr. Oranjevcrcen. feest vieren en slechts in kleinen stijl. Het feest zal in hoofdzaak bestaan in een gymnastiek- feest, waarbij de Chr. Gymnasliekvereen. D.O.S. en een vijftal andere gymnastiek- veroenigingen zullen deelnemen. O.a. zal. een wedloop om een wisselbeker worden gehouden, waaraan turners van Bo degraven en Zwammerdam kunnen deelne men. 's Avonds wordt een bijeenkomst belegd in dc Gereformeerde Kerk. Gisteren werd ons uit vrij goede bron de waarschijnlijke oorzaak medege deeld van de eigenaardige manier, waarop het werk in de Van Tolstraat thans plaats vindt, zooals wij dat in ons blad van gisteren bespraken. Het Rijk zou n.l. besloten hebben dit jaar den Rijksstraat weg niet te bestraten. Wij nemen dit bericht onder een zekere reserve aan. liet komt ons n.l. heel onwaarschijnlijk voor dat het Ge meentebestuur besloten zou hebben tot het to g6en van een riool door den weg en het Wegnemen der trottoirs, indien niet zeker was dat het Rijk tegelijkertijd den Straatweg zou herstellen. Geschiedt dat niet dan blijft de straatweg met groote kuilen liggen en sluit niet aan aan de trottoirs die nu nieuw gelegd worden. Wat erger is, het zal zoo goed als onmogelijk worden de nieuwe trot toirs te leggen, omdat het niveau van den weg en de onderlinge verhouding van straat en trottoirs gewijzigd zal moeien worden. We zijn heel nieuwsgierig hoe dat gaan zal. De vreemde wijze, waarop than9 gewerkt wordt, wij-st wel wat in die richting, maar het zou toch te dol zijn. Dc heer A. v. d. Straaten alhier slaagde ,1e 's-Graventoage voor het examen boekhou den M.O. Koudekerk. De voorbereidselen voor het Oranjefeest op 31 Augustus zijn in vollen gang. Reeds zijn een lweetal eerepoorten in ons dorp opgericht, welke met het mooi ge legen feestterrein electrisch zullen verlicht worden. De commissie voor de verschillende kinder- en volksspelen zijn druk in de weer. Prachtige prijzen zijn beschikbaar gesteld, welke geëtaleerd zijn bij den beer .1. G. Ketel, 'n Mooi vuurwerk zal den dag besluiten. Wij hopen, dat dit Oranjefeest in alle opzichten mag slagen, en het weer ook gunstig mag meewerken. Bij de politie zijn inlichtingen te be komen omtrent een gevonden autovelg met reserveband. Burgerl ij ke Stand. .Geboren: Maria Theresia, d. v. J. E. M. van Beers en M. A. Dungelmann. Zwammerdam. Burgerl. Stand. Geboren: Bcrnarüus Johannes, z. v. Jacobu9 Walraven en van Johanna Catharina Beens. Ondertrouwd: Machiel Adrianus Marinus Verzijden, j.m. 33 j., te Waddinxveen, en Pleuntjc Neeltje v. d. Ban, j.d., 28 j., alhier. Gistermorgen had dc arbeider R. B., in dienst van den veehouder v. D., alhier, het ongeluk van een disselwagcn te vallen doordat het paard schichtig werd. De wagen ging hem daarbij over het been, dat op twee- plaatsen brak. Na door dr. Schreuder voor- loopig verbonden te zi'n verbonden, werd hij per auto naar het ziekenhuis te Leiden ver-, voerd. In de vacature van directeur der ge mengde zangvereeniging „Eendracht maakt Macht", alhier, is voorzien door dc benoe ming van den heer J. M. ICouwenhoven. die deze benoeming heeft aanvaard. Aalsmeer. Ornfrcnt onze gemeentefi- finanliün wordt geen opgewekt geluid ver nomen, in de allereerste plaats niet bij meerdere vroede vaderen en ook niet bij de belastingbetalende burgerij. Sloot de gemeen tekening over 1924 met een overschot van f 53.000, dat spaarpotje werd in 1925 zoo goed als geheel opgebruikt en een luttel bedrag van f 548.99 i9 het rampzalig overschot geweest. Te verwon deren is het niet, dat met belastingverhoo- ging weer voor oogen, in meer of-mindere mate wordt afgegeven op het finanliöel be leid van de meerderheid onzer raadsleden. De salarisverhooging der ambtenaren, de nieuwe school in het Oosteinde, hooge sub sidies, enz., enz., allegaar zaken, welker noodzakelijkheid door velen in twijfel wordt gelrokken. In den raad werd niet duidelijk gezegd, dal een Hoofdelijke Omslag welke, •hier niet meer geheven wordt wel weer noodzakelijk zal blijken, wat natuurlijk het zelfde is als hoogere belasting. Tenzij bij de a.s. behandeling der begrooting voor 192G op verschillende pesten nog belangrijk be zuinigd kan worden, wat niet mee zal val len. De kweekersknccht W. Sp., Woens dagmiddag bezig zijnde met zwavelen in de rozenkassen van den kweeker II., had daar bij het ongeluk zich ernstig aan het gelaat te verbranden. Meermalen gebeuren liicr in den tuinbouw ongevallen bij het gebruik van bestrijdingsmiddelen. De grootste voor zichtigheid blijft een gebiedende eisch, zoo als het bovenstaande weer bevestigd. Haarlemmermeer. Naar wij vernemen werd de door de politie inbeslag genomen auto, waarmede Zondag het 31/»-jarig doch tertje van C. W. op den Leimuiderdijk al hier werd aangereden en gedood, aan een nauwkeurig deskundig onderzoek onder worpen, waarbij geconstateerd werd dat de remmen niet voldoende werkten, zoodat het niet mogelijk was de auto op zeer korten af stand lot stilstand te brengen. Dit gaf de politie alhier aanleiding tot een nader onderzoek bij andere autorijders op Woensdagmiddag jl. Verschillende passee- rende auto's werden aangehouden, bij drie waarvan bleek dat de remmen niet behoor lijk in orde waren waarom er tegen de be stuurders proces-verbaal werd opgemaakt. Het stopzetten van de suikerfabriek te Halfweg. Eenige arbeiders worden in Enge land geplaatst. Met betrekking tot het besluit van de directie van de suikerfabriek „Holland" te Halfweg om dit jaar de fabriek niet !e la-ten werken, vernemen we, dal eenige arbeiders uit Zwanenburg en omgeving in Engeland zullen worden geplaatst, teneinde aldaar in hetzelfde bedrijf werkzaam be kunnen blij ven. Belanghebbenden hebben de voor de reis naar Engeland benoodigde paspoorten reed9 aangevraagd. De Oranjevrienden in Burgerveen heb ben de rij van Oranjefeesten in deze ge meente geopend. Onder leiding van den heer Eijk hadden zich verschillende perso nen tot een commissie gevormd, die door de buurtbewoners met een flinke geldelijke bij drage zijn gesteund. Het feest is gehouden op Donderdag, om- dal in de volgende week de feesten te Lei- muiden zullen plaats vinden en het niet wcnschelijk werd geoordeeld dit op den- zelfden, dag te doen. Voor het café Meijer aan den Leimuider dijk hadden zich de kinderen met de, com missieleden en vele belangstellenden op gesteld, alwaar de burgemeester persoonlijk, daartoe uitgenoodïgd, een kort openings woord Sprak. Vervolgens werd onder begelei ding van het fanfarekorps uit Leimuiden een wandeling gemaakt door de omgeving en allerlei kinderspelen gehouden op een mooi ruim weiland, dat zeer welwillend door den landbouwer Dijt voor dit doel is afgestaan, 's Avonds werd een concert gegeven door het genoemde fanfarekorps en zelfs een aar dig vuurwerk afgestoken. De commissie heeft alle eer van haar werk; het. weer was erg mooi; een vroolijk frisch zonnetje naar men zegt, waa er in geen 18 jaren een soortgelijk feest in deze buurt gehouden; zonder twijfel zal het nu nog wel eens .worden herhaald* Burgerl ij ke Stand Geboren Jenncke, d. van G. Heijslek en G. J. den Dekker. Gerrit, z. van A. van der Beek en M. van Krimpen. Cornells, z. van J. Verhagen en T. van Mourik. Hendrik, z. van J. Wies en M. Zwijnenburg. Johan na Jacoba, d. van J. Swart en J. W. Lije naar. Johanna Maria, d. van C. Th. Strieker en M. G. Schrcurs. Wilhelmina Catharina, d. van D. Middelkoop en A. J. Honeoop. Wil lemma Cornelia Maria, d. van W. J. L. van- der Meijden en L. Sehin- dclker. Alida Johanna, d. van II. Schogl en J. E. C. van den Bergli. Jan, z. van C. Weij en D. Bokhorst. Grietje, d. van H. Kardol en M, Weij. Geertruida Theresia Maria, d. van N. G. Schollen en T. Tames. Nico'aas, z. van P. de Vos en A. Middel koop. Teun Is Jacob, z. van P. H. van Veen en E. Slooten. Jannetje, d. van J. Staalman en A. SI ijkerman. Gerrit, z. van K. Visser en M. A. Kolle. Pleun, z. van N. van der Suek en M. Roos. Ida Hendrica.,Maria, d. van P. C. Kluek en M. C. Zeestraten. Maria Katharina, d. van Adr. Huijsmaiis en J. M. Noordhuizen. Ondertrouwd: R. Janrsma 26 i. en A. van der Burg 25 j. Gehuwd: W. J. van der Voort 29 j. en P. Olijerhoek 32 j. R. van Walsum 24 j. en C. Vaandering 23 j. J. Donker 37 i. en G. M. Kempe 22 j. Overleden: Jonan, 1G mnd.. tl van C. Rusman en AL E. Vermeij. Jan Tijssen, G9 j., wedr. van A. Siddré. Adriana, 3 j., d. van T. Wilmus en j. van Beusekom. Cornelia Moerland, 89 j., wede. van A. de Rijke. Voorhout. Gemeenteraad. Afwezig de heer J. H. van der Voet De voorzitter, de heer Bullen, opent met gebod dp vergadering. Bij loting wordt tol eerststemmend Lid be noemd^ de heer G. Witleman. De notulen van het verhandelde op de vo rige vergadering werden door den secretaris voorgelezen, en na eene kleine bijvoeging goedgekeurd. Ingekomen waren de navolgende stukken: Een schrijven van Ged. Staten inhou dend goedkeuring raadsbesluit verhuring secretariswoning. De huur werd vastgesteld op 15 pet. van de aanvangsjaarwedde, of f 390; een dito houdende goedkeuring aan koop, van plm. 48 M2. grond gelegen bij de Bullbrug in de Teylingerlaan voor f 156. Een dito waarbij de garantielcening bouw vereniging werd goedgekeurd; alsmede een goedkeuring tol wijziging der begrooting dienst 1925; een kennisgeving dat dp bijdrage aan den keuringsdienst van waren, kring Leiden, voor het dienstjaar 1926 was vastgesteld op f325 10, welke stukken voor kennisgeving werden aangenomen. Punt 3. Aanbeveling voor de benoeming van 2r leden in het College van Zetters. Voorzien meest worden in de vacaturen van de heeren P. L. van der Hulst, benoemd h) 1925 ter vervanging van wijlen den heer F. Warmerdam, en de heer C. Colijn. Ingevolge het eerste lid van art. 3, der wet van den 5den April 1870, moet door den raad een aanbeveling worden opgemaakt van twee maal zooveel personen, .als er leden van het College van Zetters te benoe men zijn. Aanbevolen werden: 1. de heer C. Colijn, 2. P. L. van der Hulst, 3. L. Prins en 4. J. HufneT. Puilt 4: Vaststelling verordening op de heffing van schoolgelden. De tegenwoordige verordening loopt tot 31 December van dit jaar. Het is dus noodig een dusdanige verordening opnieuw vast te stellen, en aan de Kroon ter goedkeuring aan te bieden. De voorzitter stelt den raad voor een ont werp verordening, welke geheel gelijk is aan die van het vorig jaar, alleen verschil in datum, ongewijzigd vast te stellen. Z. h. s. aangenomen Punt 5: Verzoek bouwwereeniging „Her man Boerhaave" tot het planten van hoo rnen in de Boerhaavestraal. Verschillende bewoners hebben klachten geuit dat zij heekmaal geen beschutting hebben van boomen, tegen de felle zon, welke bijna den geheelen dag op hun voorkamers slaat te branden, ten koste van hun meubilair. Zij verzoeken den raad door het laten planten van boomen daarin te voorzien. De meerderheid van het College van B. en W. is van meening, dat inderdaad daar aan groote behoefte bestaat Zij stelt der halve voor günslig op bedoeld verzoek te willen beslissen. De minderheid van dat College kan de zienswijze der meerderheid niet cleelen. Tn stemming gebracht, wordt het verzoek mei 3. voor en 3 tegen tof een volgende ver gadering aangehouden. Een dergelijk lot onderging punt 6 van de agenda. De geitenfokvereeniging, afd. Voor- hoiit verzocht-uit de gemeentekas eene sub sidie te. mogen ontvangen van f50. B. en W. het nut de2er vereeniging er kennende, meenen evenwel afwijzend op het verzoek te moeten adviseeren, daar het niet wensclielijk is, om midden in een loo pend dienstjaar nog subsidies uit de ge wone middelen toe te kennen. Ook het verzoek werd rnet 3 stemmen voor en 3 tegen aangéhouden. Punt 7: Voorstel van B. en W. lot verkoop van bouwgrond aan de Boerhaaveslraat. Door den aannemer H. Bakker té Voorhout is verzocht van de gemeente te mogen koo- pen een perceel grond ter groolle van 275 M. voor den prijs van f2 per M2., vcor den bouw van een huis met werkplaats.. Daar het z.g. EvertastingteTrein indertijd is gekocht, met bestemming tot bouwterrein, en de geboden prijs gunstig is (e noemen, stellen B. en W. voor het verzoek in te wil ligen. Z. h. s. aangenomen. Pünt 8: Verzoek van het Christelijk school bestuur tot verbetering der speelplaats. Het Christelijk schoolhestuur beeft een- verzoek tot den raad gericht om vergoeding tot het planten van zes boomen tot bescha duwing van speelplaats en schoolgebouw aan de zonzijde, en tot hel sausen van pla fonds en muren der beide schoollokalen, en verven der gangmuren beneden de kapstok ken. B. en 5V. zijn van meening dat art. 72 der t b. O. wc-t geen aanleiding geeft om beleid verzoek in te willigen. Hel bewuste artikel staat alleen vergoeding toe tol vesligmg of uitbreiding eener bijzondere lagere school, tot verandering der inrichting van hel schoolgebouw, lot het aanschaffen van nieuwe schoolmeubelen, de leer en hulpmid delen daaronder begrepen. Het verzoek is hieronder niet te rangschik ken, B. en W. stellen daarom voor, ten aan zien van dit punt afwijzend te beschikken. Wat het verzoek tot het planten van boo men betreft, komt het B. en W. voor, dat het den kinderen ten goede zal komen, en het •schoolgebouw aan de zonzijde zeker scha duw noodig heeft. Dit verzoek behoort alzoo te worden toe gestaan. Tevens zijn zij van meening dat de speel plaats kegrind moet worden, ten einde stof tegen te gaan, en de speelplaats watervrij te maken. Zij stellen alzoo den Raad voor op het verzoek van het-schoolbestuur ten aanzien van het sausen en verven afwijzend te be schikken, en te besluiten dat de speelplaats van gemeentewege begrind zal worden en beplant mot een zestal boomen. Z. li. s. aan genomen. Aan de orde komt punt 9: een verzoek van liet .R.-K. schoolbestuur om verhooging van de gemeentelijke subsidie aan de be waarschool. Het schoolbestuur geniet thans een sub sidie van f 350 waarmede het niet kan uit komen, gezien de hooge kosten. Het honora rium van twee Eerw. Zusters, met de lei ding der school belast, bedraagt slechts f 200 Daar deze bewaarschool geacht moet wor den te zijn eene instelling van algemeen be lang, stellen B. en W den Raad voor de subsidie met f 150 te verhoogen en zoodoen de te brcjigen op f 500. Z. h. s. aangenomen. Punt 10. Omlegging van den electrisehen kabel *s Gravendamschen weg. Mei het ocg op de voorgenomen reconstructie van den 's Gravendamschen weg moet de boven- grondsche lichUeiding worden omgezet in een ondergrondsche leiding. De kosten hier aan verbonden bedragen 13400. Daar de lichtfabrieken evenwel verplicht zijn het ijzeren net binnenkort van koperdraad te voorzien, nemen zij genoegen met een bij drage groot f 1000. Evenwel moet er ook verandering worden gebracht in de straatverlichting, n.l. het wegnemen van de beide wandarmen, welke thans aan houten palen zijn gemonteerd. Twee ijzeren palen moeten daarvoor in de plaató gesteld worden, waarvan de kosten f 240 door de gemeente moeten worden ge dragen. Daar de verlichting eigendom der gemeen te is en bevestigd is aan het bovennet der lichtfabrieken, zoo komt het B. en W. bil lijk voor, dat nu de lichtfabrieken dat net moeten verwijderen, de kosten van het aan brengen van twee lantaarns voor rekening der gemeente komen. Zij stellen daarom voor aan de lichtfa brieken in dé kosten van omzetting van de Iichtleiding f 1000 bij te dragen, en de kos ten van wijziging der straatverlichting zijn de f240 mede voor rekening der gemeente te brengen. Z. h. s. aangenomen. Punt 11. Verbreeding van den 'sGraVen- damschen Weg. TeDeinde den 's Gravendamschen Weg op een minimum breedte van 5 M. te kunnen brengen, is het noodig eenige bermen, ter hoogte van dé perceelen van S. Warmerdam, C. v. d. Zwet, P. nulsebosch en van Deursen bij den weg te trekken. De eigenaren zijn bereid bedoelde bermen af te slaan tegen eene vergoeding van resp. f 75 en 1100 in eens, de gemeente mag dan vrij over den grond beschikken. De vergoe ding bedraagt derhalve f 425. B. en W. stel len den Raad voor hun college te machtigen deze transactie met genoemde eigenaren aan te gaan. Waartoe wordt besloten. Punt 12. Ontwerp besluit inzake overeen komst met mevr. de Wed. Alkemade. De voorzitter leest het uitvoerig ontwerp besluit voor, hetwelk reeds in een vorige ver gadering is goedgekeurd. Alleen wijst hij er den raad op, dat er een nieuw artikel is in gelast, betreffende het leggen van leidingen voor water, gas en electriciteït, benevens het leggen van spruiten aan de oostzijde van den 's Gravendamschen weg ter hoogte van het huis bewoond door M. de Groot, waarmede de Raad zich vereenigen kon. Aan de orde is de rekening 1925 en be grooting 1927 van de gezondheidscommissie. De voorzitter deelt mede, dat de uitgaven in 1925 f 1699.07® hebben bedragen en dat de raming voor 1927 f2300 bedraagt Voor kennisgeving aangenomen. Daarna werd de gemeente-rekening 1925 aangeboden, waaruit bleek, dat het nadeelig saldo van den gewonen dienst f 1772.59 en- het batig slot van den kapitaaldienst f 1255.35 bedroeg. Volgens art.34 der Gemeenle-wet, had de benoeming plaats van drie commissieleden tot het nazien der rekening. Benoemd wer den de heeren G. Colijn, voorz., P. L. v. d. Hulst en J. H. v. d. Voet Daarop deelt de voorzitter mede, dat er een verzoekschrift was ingekomen van den gemcente-vefdwachtef A. Eggen, waarin deze verzocht van de gemeente een voor schot van f 1000 te mogen ontvangen, met maandelijksche aflossing van f 25, lot in standhouding zijner woning, daar er voor hem geen ambtswoning beschikbaar was. De voorzitter zegt, dat deze zaak in gehei me zitting verder zal worden behandeld, maar dat B. en W. besloten waren als fonds perdu hem f 500 toe te kennen. Verder deelt de voorzitter mede, dat het bestek der Bultbrug is vastgesteld en ver zoekt den Raad het college van B. en W. te machtigen te mogen overgaan lot onder- handsche verpachting. Volgens ingewonnen advies, zullen de kosten de f2000 niet te boven gaan. Hiertoe wordt besloten. Bij de rondvraag deed de heer Witteman verwondering blijken, dat aan den ambte naar De Wilde geen gratificatie was toege kend voor het waarnemen der functie van secretaris. De voorzitter zegt, dat deze daarop geen Techt had, daar hij niet langer dan een maand als zoodanig werkzaam is geweest. De heer v. d. Hulst vraagt of er al iels bekend is omtrent de verbrecding van de Zandsloot. De beer v. d. Laan gaf (e kennen, dat, met het oog op de heerscher.de drukte in bet boltonvak, daar nog geen werk van ge maakt is. De heer Nijssen vraagt of er geen bekeurin gen gemaakt worden wegens te en el rijden en of het geoorloofd is, dat jeugdige rijder* een auto mogen besturen, wanneer het zoo goed als zeker is, dat deze geen rijvergun ning hebben. De voorzitter zegt, dat het moeilijk is voor één politieman de juiste snelheid op te ne men, wanneer gereden wordt Hij zal er ech ter zijn volle aandacht aan wijden. Wat het tweede gedeelte van de vraag betreft, geoor loofd i9 dit zeker niet, en juist is er de vorige weck nog een ingezetene bekeurd, die geen rijbewijs had. De li£er Nijssen vestigt verder do aan dacht er op, dat liet houtgewas op het Ra penburg en Teylingerlaan niet naar behoo- ren gesnoeid is. De voorz. zegt daarnaar te zullen kijken. Verder zag de heer Nijssen in de bocht van de Engelscheiaan gaarne waarschu wingsborden geplaatst „Langzaam rijden". De voorzitter is dit niet hem eens. De heer Colijn wenscht wederom (wee maal per week ophaling van vuilnis en het nazien cn schoonmaken der lantaarns. Dit wordt toegezegd. Niets meer aan de orde zjjnde. gaat men over tot geheime zitting. Wassenaar. Gemeenteraad. Voorzitter do burgemeester. Tegenwoor dig alto leden. De notulen worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Dc Voorzitter doet mededeeling van do gunning van do verbetering van den Oost- dorperweg aan D. van Stuijvenberg te s- Gvavenhage. Van gebrs. Bouma, die bet perceel aan de Haven als werkplaats hadden gehuurd, is bericht ingekomen, dat zij van bet po;- veel geen gebruik: meer wenschen to rn.v ken, zoodafc B en W. opnieuw tot vernu- ring zullen overgaan. Ingekomen is een schrijven van het Ge meentebestuur van 's-Gravenkage, waarin op een daartoe gedaan verzoek wordt ge antwoord, -dat in die gemeente nimnior voorschotten op de vergoeding ex art. 100 der Lager Onderwijswet 1020 werden ver leend. Van den heer O. F. Ootes is bericht in gekomen, dat hij zijn benoeming tot lid der Commissie tot wering van schoolvex- zuim aanneemt. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen deelt in een schrijven mede, dat het marmeren beeld, voorstel lende David" door Piet.ro Magni tot we- deropzeggens too in bruikleen aan het Gemeentebestuur zal worden afgestaan. De kosten van vervoer zullen echter voor reko» ning der gemeente komen. Van Ged Staten is ingekomen een bo shut, houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot bestendiging van de ver ordening tot heffing van schoolgeldver koop van grond aan den Oostdorperwcg aan H. van de Boer, verhuur van de dok terswoning en het woonhuis aan do Waato- dorperlaan. Mededeeling, houdende goedkeuring''der verordening ingevo ge de Bouwvcrordo» ning en tot aanwijzing van bouwlijnen cn houdende verdaging der beslissing op het raadsbesluit tot aankoop van gronden voor een rioleeringsinstallatie. De Voorzitter licht toe, dat deze verdam ging in verband staat met1 verzet der ge meente VQravenhnge, Goedkeuring van het raadsbesluit tof wijziging der begrooting 1926. Op een verzoek van den heer H. Hollen- berg tot teruggave van betaalde leges voor een bouwvergunning wordt gunstig beschikt. Van de N. V. Hypothecair en Interme diair bedrijf ia wederom een gelijkluidend verzoek ingekomen, thans gezegeld, tot wijziging van bet uitbreidingsplan. De be zwaren, welke reeds zijn aangevoerd, wor den wederom naar voren gebracht. De heer Prins acht den geprojecteerden weg overbodig en wil .dezen doen verdwij nen of den eigenaar schadeloosstellen. De Voorzitter acht schadeloosstelling niet mogelijk en wil niet beoordeelen of bedoel de weg al of niet noodig is. Het uitbrei dingsplan is thans niet meer aan de orde. -Hij wil belanghebbenden wijziging laten vragen, zoodra dit plan gereed is. De Voorzitter doet mededeeling omtrent de huur van het rioleeringsterrein van den heer Van Vliet. Deze heeft thans nieuwe eischen gesteld, waarop niet kan worden ingegaan. Van Vliet trekt zich dan terug, doch aangezien volgens verklaring van den heer Gerber gedurende de eerste 15 jaren het terrein niet benoodigd zal zijn, wordt besloten van de huur af te zien. Aan J. van der Krogt en J Meiman wordt ónt^ heffing verleend van het schoolgeld resp. tob een bedrag van f 1 67 en f 10. Ontheffing van -art. 9 der Bouwverorde ning wordt verleend aan den heer W. J- Jechems en jhr. J. D. H. de Beaufort. Wegens periodieke aftreding van de heeren F van Praag en Th. H. Vogels als leden van het College van Zetters worden op de aanbeveling geplaatst de heeren F. van Praag, Th. H. Vogels, G. F. Ver hoog en N de Braijn. De Voorzitter brengt ter tafel de ge meenterekening dienst 1925, en wijst er tevens op, dat over het batig slct van vorige dienstjaren reeds is beschikt. Do inkomsten van den gewonen dienst» bedragen f 757.402 04^, de uitgaven f 697.039.35, batig slot f 60362.69^. De inkomsten van den kapitaaldiens bedragen f 1.620 071.82, de uitgaven f 1.586.439.49, batig slot f 33632 33. Tot leden der Commissie voor het na zien der rekening worden benoemd heeren H Provo Kluit, D. G 8ekloo en CVogels. 22

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6