No. 20384, DONDËRDAG 26 AUGUSTUS Anno 1926, Officieeie Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. PRIJS DER ADVERTEHTIEH 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prija, Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèquo- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT; 1 .Voor Leiden per 3 maanden 2.36, per week rsmrrf: r.'/o,i4 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per weet -,,0,18.) Franco per post ƒ,2.35 portokosten. Bit nummer bestaat uit TWEE Bladen - EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. P. W. G. Kuysten en rechtverkrijgenden, tot het op dichten van een banketbakkerij in het per ceel Lange Mare No 62, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie H No, 1085; b. de N. V. Leidsch Dagblad en rechtverkrijgen den, tol het uitbreiden van de drukkerij en zetterij in het perceel Witte Singel No. t. kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie M No. 3669; c. de N. V. Stoomfabriek van Verduurzaamde Levensmiddelen „De Ster" vh. N. Woulerlood P.Jzn., en rechtverkrij genden, tot het uitbreiden van de fabriek van verduurzaamde levensmiddelen in het perceel Hoogewoerd No. 183, kadastraal be kend Gemeente Leiden, Sectie D No. 1521; d. de N. V. Vroom en Dreesmann en recht verkrijgenden, lot het oprichten van een werkplaats voor het vervaardigen van klee- dingstuldoen e.d. in het perceel Aalmarkt No. 26 en Breestraat No. 82, kadastraal» be kend Gemeente Leiden, Sectie G Nis 1723, 129. 130, 133, 1804 en 1805. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN SÏRIJEN, Secretaris. Leiden, 26 Augustus 1926. 9710 VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN op MAANDAG 30 AUG. 1920, des nam. te twee nar. De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo Benoeming van een leeraar in het Ifoogduitsch aan de Hoogere Burgerschool niet 5-jarigcn cursus. (180) 2o. Balansen en Verlies- en Winstreke ningen, dienst 1925, van de Stedelijke Fa brieken van Gas en Electricileit, (175) 3o. Suppleloire staat van begrooting, dienst 1925, van de gestichten „Endegeest, Voor- geest en Rhijngeest". (175) 4o. Balans en Verlies- en Winstrekening, dienst 1925, van de gestichten „Endegeest. .Voorgeest en Rhijngeest" (175) 5o. Suppletoire staat van begrooting, dienst 1925, van hel Openbaar Slachthuis. (175) 6o. Balans en Verlies- cn Winstrekening, dienst 1925, van het Openbaar Slachthuis. (175) 7o. Balansen en Verlies- en Winstreke ningen, dienst 1925, van den Reinigings- en Ontsmeltingsdienst. (175) 8o. Rekening, dienst 1925, van den Ar menraad. (175) 9o. Voorstel tot overbrenging van het dienstjaar 1925, op dat van 1926 van gelden in verband met de voldoening van onbe taald gebleven vorderingen en het nog niet verwerkt of verbruikt zijn van verleende credielen, alsmede lot overbrenging van verschillende ontvang- en uitgaafposten van den Kapitaaldienst. 159) lOo. Rekening van de Ontvangsten en Uitgaven der gemeente over het jaar 1925, met inbegrip van die der Haarlemmertrek- vaarl. (158 en 176) llo. Voorstel tot overneming in eigendom cn onderhoud bij de gemeente van de per- ceele'n grond, respect, aan de Koningstraat en de Nassaustraat, Sectie K. Nis 2465 en 2618. (177) 12o Voorstel: a. tot aankoop van de perceelen Sectie IC Nis 3083, 145, 144 en 38; b. om het adres van J. van Eek c s. en de niolic-Schüllcr, inzake demping van de sloot langs het z.g. Zwarlepad. als afgedaan le beschouwen. (166) 13o. Voorstel om goed te keuren, dat over Let jaar 1925 voor normale uitbreidingen der Gasfabriek f 90.000 en der Electriciteits- fabriek f 117.000 is besteed. (162) Ho. Voorstel lot vaststelling van een overeenkomst tot wijziging en aanvulling van de op 10/11 Augustus 1921 met de ge meente Zevenhuizen gesloten overeenkomst, betreffende do levering van electricileit aan die gemeente. (163) 15o. Voorstel om Burg. en Welh. te mach- bgen lot wijziging van de met Curatoren der '.'ks-Universiteit gesloten overeenkomst, in zake de beschikbaarstelling van 20 plaatsen Jn bet Sanatorium voor Zenuwlijders „Rhijn geest", ten behoeve van het onderwijs in de Neurologie. (167) 16o. Voorstel tol vaststelling van den leg- Ser van wegen en voetpaden in deze ge- ficentc. (17(j) oorslel lot ondershandsche opdracht ufn maken van* den onderbouw van ge-. apend beton voor het hoofdrioolgemaal der 'bfik i r^°'eering aan den Maresingel, met ^Jbehoorende werken, aan de N.V. Rijnland- j- o Belonbouw-Maatschappij. löo. Verzoekschrift in zake 19o. Voorstel tot het Instellen van een rechtsvordering tegen K. L. van Duuren Lzn. tot vergoeding van schade wegens aanrij ding van een lantaarnpaal. (178) 20o. Voorstel tot wijziging van het Raads besluit van 17 December 1923, in zake het gemeentelijk woningbouwplan nabij den Ilaag weg. (161) 21o. Voorstel tot verlenging van den ter mijn van ontruiming van verschillende on bewoonbaar verklaarde woningen. (172) 22o. Voorstel: a. tot het verlcenen van een extra-bijdrage aan dc woningbouwvereniging „Tuin- stadswijk", als tegemoetkoming in de kosten van aanleg van de Koninginne- laan; 1). lot vaststelling van den desbclroffcndcn begrootingsstaat. (173) 23o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de meerdere kosten van verbetering van den Rijnsburgcrwcg tusschcn dc Poelbrug en den Warmonder- weg. (169) 24o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 14 November 1918 (Ge meenteblad No. 43), regelende de samen stelling van de bureaux van Gemeentewer ken, van den Gemeentelijken Reinigings- en Ontsmeltingsdienst en van het Bouw cn Woningtoezicht. (165) 25o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van dc kosten van dem ping en riolecring van een gedeelte sloot langs de Os- cn Paardenlaan cn van het vcrbrecden en bestralen van een gedeelte dier laan. (179) 26o. Praeadvics op dc molie-Groenevcld, inzake het maken van een keerplaats voor voertuigen op de Rijn- en Schickadc, en voortzetting van de behandeling van het desbetreffend adres van de Lcidschc Koet- siersvereeniging „Verbetering zij ons Stre ven". (116 en 174) 27o. Praeadvies op het voorstel-SchülIer, inzake de bestraling van het Utrcchlsche Jaagpad. - (164) (168) schoolgeld jjjo cn Hooger Onderwijs, dienst Concert Moas Sacrum. Voor dc loden en begunstigers van de sociëteit „Musis Sacrum" met bun dames, gaf het muziekgezelschap Orpheus" onder directie van den heer J. Vink in den tuin van Musis gisteravond een zeer geslaagd concert. Het bezoek in den tuin was zeer bevredigend en de belangstelling van het publiek in het Plantsoen in den omtrek van Musis en op den Zoeterwoudsche-Singel buitengewoon groot, waartoe het zachte weder zeker ook heeft bijgedragen. Er viel wodcr te genieten. Het program ma was met zorg samengesteld en ver meldde o.a. „An der scbüncn blaucn Donau" van J. Strauss, „Le Roi d'amuse", van L. Delibes, Ouverture van dc opera „Mireille", van Gounod, en Fantaisie van de opera „Ri- golelto", van Verdi, welke stukken al bij zonder in den smaak vielen, evenals de slotmarsch „Vivat Orplieus". dat luide werd toegejuicht, ook door de buitenstaan ders. die tot het einde hun belangstelling toonden. In verband met zijn vertrek naar Goes heeft de heer R. Zuidema thans bedankt als lid van den Gemeenteraad. Gelijk reeds ge meld, is dc lieer A. J. Schoncveld zijn op volger. Met ingang van 1 September is aan den heer J. B. Tijsterman, alhier, brigade commandant van den ltijksveldwacht, na veeljarigen dienst eervol ontslag verleend. De prettige wijze waarop de brigade hier met haar commandant samenwerkte is de reden geweest, dat de rijksveldwachters uit Leiden en omgeving hun ouden comman dant niet onopgemerkt hebben laten heen gaan. Hedenmorgen heeft de brigade en bloc in zijn woning aan den Zijlsinget 6! af scheid van hom genomen en hem ter her innering een groote kiek in lijst aangebo den, van de brigade waarbij de heer Tijs terman nog als commandant fungeert. Wij ontvingen het programma voor het jaarlijksclie kinderfeest op 31 Augustus in de Sladszaal. Er zal zoowel in de groole zaal als in den foyer een uitvoering worden ge geven. Er is: gymnastiek, zang, poppenspel, muziek, buikspreken en goochelen, zoodat voor voldoende variatie is gezorgd. De mu- ziekvereenigingen „Per Aspera ad Aslra" en „Euierpe" verleenen belangloos haar mede werking. Aan het kinderfeest gaat ook nu weer een wandeling door de stad vooral! Bij gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin zal het postkantoor geopend zijn tot 2 uur n.m. Het kantoor zal den geheelen dag gesloten zijn voor den postchèque- en girodienst, be-, halve voor het aannemen van stortingen, waarvan spoedbehandeling of spoedbericht wordt gevraagd, en voor het uifbetafen vaa cheques, waarvan de adviezen zijn voorzien van de aanteekening „Spoedbehandeling", Voorts zal het kantoor gesloten zijn voor de behandeling van poslwissels (met uit zondering van telegrafische), postbcwijzen en quitantiën, alsmede .voor de distributie van pasmunt - - Bestellingen zullen plaats liebben te 7 uur '3 morgens en le 6 uur 's avonds en dc lich tingen der bijbussen te 7.50 m 12 m *35 a. en 10 a. De 1ste pakkelpostbestelling wordt niet uitgevoerd. -Gisteren werd in het plaatsje „De Lier" nabij Rotterdam een nationaal con cours van muziek- en zangvereenigingen gehouden, waaraan ook liet Leidsch Politic- muziekgezelschap, onder directie van den heer M. Bolderdijk, heeft deelgenomen, bij welke gelegenheid het gezelschap voor de eerste maal in de tweede afdeelinc mee dong, met liet mooie resultaat, dat het den tweeden prijs in deze afdeeling behaalde met niet minder dan 280 punten. Toen het gezelschap gisteravond met den trein thuiskwam, stonden do vrienden reeds aan het station om do spelers te feliciteeren. Daarna, trok het gezelschap spelende door de stad naar „Den Burcht" waar dc over winning nog even werd gevierd. Naar wij vernemen is er groole be langstelling voor het feest, dat „Zomer- zorg" op Koninginnc-verjaardag geeft. Te begrijpen, waat liet wordt iels grootst De kanarievereniging „De Zanger" zat 17, 18 en 19 December as. in „Zomertust" een tentoonstelling houden van kanarie vogels. Daaraan wordt tevens verbonden een tentoonstelling van vissollen in aquaria en van sieraadvogels. De bestrating op den Haagweg lus- sclien den overweg van de Staatsspoor en do brug bij den houthandel van de firma Noord- man zal belangrijk verbeterd worden. De weg zal tegelijk eenigszins opgehoogd wor den. daar zij door het vele autoverkeer ver zakt was. Ook het rijwielpad zal een ver betering ondergaan, terwijl het gedeelte, dat nog onbestraat was bij de Da Coslastraat, nu ook bestraat zat worden. Ons bericht van gisteren betreffende liet luinconcert, te geven door „Wcrkmans Wilskracht", verdient in zooverre aanvul ling, dat het óók voor het publiek toeganke lijk is. Aan dc Arbeid: beurs waren inge schreven op 25 Aug 510 personen, tegen 558 op 2f Aug. 1925 en 637 op 25 Aug. 1921. Verlaging port briefkaarten In verband met een in overweging geno men verlaging van hei porl der binneriland- sche briefkaarten wordt aan degenen, dio vóór 1 October a. s. briefkaarten voor het binnonlandsch verkeer koopen, in overwe ging gegeven, geen grooter voorraad in te slaan dan zij voor het gebruik tot genoem den datum noodig zullen hebben. Verkorting van den zomertijd gevraagd. De heer Braai heeft aan. den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw ge vraagd of het hem bekend is, dal in den volgende maand de druk van den zomer tijd; wegens hef korten der dagen, weer voor menschen, die 's morgens vroeg naar hun werk moeten gaan, en voor schoolgaan de kinderen zich zeer zwaar zal doen ge voelen en of de minister bereid is om to hunnen gerieve den zomertijd nu nog zeer le verkorten. Wijziging in de legerleiding. De heer J. J. C. van Dijk heeft aan den minister van Oorlog gevraagd ol ex grond is voor de geruchten, zooals die in de pers tot uiting komen, dat "ten aanzien van een ingrijpende wijziging in de hoogere leger leiding waaronder mede begrepen het commando van de vesting Holland reeds een principieele beslissing is genomen of althans spoedig zal worden genomen. Indien ja, is de minister dan bereid, en zulks in overeenstemming met de door Zijn Excellentie gedane toezegging in de Tweede Kamer op 27 Mei j.L, geen uitvoering te geven aan zoodanige wijziging, alvorens de Volksvertegenwoordiging in de gelegen heid is gesleld zich daarover uit te spreken?. De lconbetaling aan mijnwerkers. De heer Drop heeft aan den minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld: I. Heeft de minister kennis genomen van den Open Brief, op 31 Juli 1926 tot Zijn Excellentie gericht, betrekking hebbende op dc klachten omtrent de toepassing van het besluit totjvekelijksche loonbelaling aan de arbeiders in dienst der Limburgsche mij nen? II. Is de minister bereid, de daarin weer-* gegeven feiten te doen onderzoeken, spe-. ciaal te doen nagaan, welke uitkomsten de beschikbare loonkaarten met betrekking tot de wekelijksche loonbetaling opleveren? III. Wil de minisler het resultaat daar van meedeelen en ook de correspondentie met de mijndirectie, naar aanleiding van do vragen van ondergeteekende, op 10 Juni 1926 gesteld, gevoerd, publiceeren?, De dood van Soegono. De heer Koningsberger, minister van Ko loniën heeft ten .vervolge op de beantwoor ding van vragen van den heer L. L. II. de Visser betreffende het instellen van een on derzoek naar de omstandigheden, waaronder de gewezen voorzitter der V., S. P. T. Soe gono in de gevangenis te Scmarang is over leden, aan de hand van de tor zake van de Indische regeering ontvangen inlichtingen het volgende medegedeeld: De verhooren van genoemde Soegono hebben plaats gehad op 7 April j.l., onmid dellijk na zijn aankomst in de centrale ge vangenis te Semarang, op 26 April en 7 Mei en het laatst ter afsluiting en onder- teekening van het proces-verbaal, op 11 Mei en werden steeds afgenomen door den assistent-wedono van de politieke recherche, overdag en in de onmiddellijke nabijheid van een gevangenisbeamble. 's Nachts is er nooit iemand in Soegono's cel geweest, ook ni^ in den nacht van 16 op 17 Mei, op welken laalsten datum Soegono des mor gens vroeg dood in zijn cel werd gevonden. Van eenige mishandeling van Soegono ge durende zijn verblijf in de gevangenis is fiecn sprake geweest. Twee deskundigen, een Europeesch arts en een Gouvcfnements-Indisch arts, hebben onafhankelijk van elkander bij visum rc- pertum zelfmoord door ophanging als oor zaak van zijn dood opgegeven. Het lijk is» nog dien zelfden dag, 17 Mei, op het eerste verzoek aan de familie Van den overledene afgestaan. Alleen een blauwe plok op het linkcrvoor- hoofd kan vóór hel' overlijden mogelijk door te stoolen tegen den muur of tegen een der spijkers, waaraan de strop was vast gemaakt zijn ontstaan. De overige vlek ken, zoo die later door de familie zijn ge constateerd, moeten als eerste ontbindings verschijnselen worden beschouwd, zoo als cr blijkens het visum repertum van voor melden Indisclien arts reeds op den morgen na den zelfmoord werden aangetroffen. Ver plettering van den grooten leen, indien die werkelijk mocht zijn geconstateerd, kan al leen een gevolg zijn geweest van de uiterst haastige wijze, waarop het lijk door de fa milie van den overledene van Semarang naar Tegal werd overgebracht. Eenrsvacantie. Hot bcsluur der Vcrecniging voor den Effectenhandel te Amsterdam, daartoe ge machtigd door de algemeene vergadering van 16 Augustus 1926, bericht dat Maandag 30 Aug. 1920, als beursvacanlicdag zal wor den beschouwd, zoodat.op dien dag Ge prijs courant niet uitgegeven zal worden, op de kantoren niet zal worden ontvangen noch geleverd en de- lokalen der Vereeniging ge sloten zullen blijven, alles behoudens on voorziene omstandigheden ter beoordceling van hel bestuur. Luclitvaarttentoonstelling te Scheveningen. In tegenwoordigheid van den Prins der Nederlanden cn vele autoriteiten werd gisteren de luchtvaarttentoonstelling te Sohevcningen, georganiseerd door dc at- deeling Den Haag van het Algemeen Ne- derlandsch Verbond, geopend met een toespraak van den voorzitter dier afdee ling, luitenant kolonel P. Oudendijk, waarna de minister van waterstaat nog het woord voerde. De tentoonstelling zelf is klein gehouden, doch geeft veel belangrijks, vooral wat be treft de inzending van onze militaire vlieg- dienst uit Soesterberg, terwijl dagelijks yliegdemonstraties plaats hebben. Vooral het escadrillevliegen, van de Soesterbergsche escadrille, viel gisteren zeer in den smaak en zal evenals verschil lende andere evoluties, eiken dag herhaald worden in de middaguren, verband hou dend met den tijd van laag water, daar benoorden den boulevard op het 6trand een landingsterrein is afgebakend. Financieele hulp aan ond-gepensionneerden. Onlangs hebben de Staten-Genera-al zich vereenigd met het wetsontwerp om de door het Kon. Nationaal Steuncomité aan den Staat overgedragen bezittingen te bestem men tot een stichting ten doel hebbend voortzetting van de uitkeering der tot 1 Juni 1926 uit de middelen van het K.N S. gekweten bijslagen op zekere renten der Rijksverzekeringsbank, alsmede toeken ning van uitkeeringen van soortgelijken aard aan oud-gepensionneerde militairen en burgerlijke ambtenaren, die daaraan behoefte hebben. Wij vernemen thans, dat de stichting ijverig bezig is met het verzamelen van de namen der personen uit het geheele land, die eventueel voor uitkeering in aan merking zouden kunnen komen. Hun aan tal loopt in de duizenden. Eerst wanneer men met dezen arbeid gereed is, kan een aanvang gemaakt worden met.de uitvoe ring van de bedoelde bepalingen. Christelijk-Natioaale Werkmansbond. In de gisteren 'te Utrecht voortgezette jaarvergadering van den Christelijk Na- tionalen Werkmansbond is besloten, niet in te gaan op een voorstel van het pro vinciaal comité in Drenthe om voor allo bondsleden het lidnfaatschap van het fonds Hulp in Nood verplicht te stelleD. Voorts werden dezeni tweeden dag ver schillende huishoudelijke zaken behandeld Nal. Chr. Geheel onthouders-Vereeniging. In de voortgezette vergadering zijn de jaarverslagen van secretarie en penning meester goedgekeurd. BINNENLAND. Een drietal wetswijzigingen op de L. Oa wet 1920 zijn ingediend. Vragen van Kamerleden aan de regeeringi Engeland wint ook de tweede race om den One Ton Cnp. BUITENLAND. De Engelsche mijnwerkers vragen bemid deling der regeering. Arrestaties inzake de treinaanslagen in Duitschland. De directeur van het bureau der veree niging, ds. A, J. Montijn, deed vervolgens enkele mededeclingcn over zijn arbeid. De aftredende hoofdbestuursleden dr. J., R. Slotemaker de Bruine en ds. Henri J. Lcdeboer zijn vervolgens herkozen. In de middagvergadering was aan do orde de behandeling van de ingediend© voorstellen, welke echter van huishoude- lijken aard waren. Alleen een voorstol-Amsterdam Zuid had breeder strekking. Zij had n.l het hoofd bestuur verzocht het daarheen te leiden, dat de algemeene vergadering gelegenheid zou krijgen haar standpunt te bepalen te genover het rapport van de staatscommis- sie-v. d. Lande. Naar aanleiding van dit voorstel hield de secretaris, ds. v. Krevelen, een inlei- ding over dit rapport. De vergadering sprak zich over het stel sel niet in een officieele conclusie uit, doch de voorzitter concludeerde uit do besprekingen, dat geen der sprekers het met heb stelsel, zooals het thans ontwor pen is, eens is Na afdoening der verschillende huishou delijke zaken is de vergadering op de ge- bruikelij ke wij ze gesloten. Geref. Vereen, voor Drankbestrijding. In het gebouw „Liefdadigheid naar Ver mogen" le Amsterdam kwam gisteren de Geref. Vereen, voor Drankbestrijding in 26e jaarvergadering bijeen. Te halfelf opende de voorzitter, ds. W. II. Gispen, van Scheveningen, dc goedbezochte jaarvergadering. Tot hoofdbestuursleden werden herkozen de heeren ds. J. v. llerksen te Hitlegom en C. Buitendijk te Amsterdam en gekozen de heer P. Loof, uit Middelburg. Jaarverslagen van secretaris en penning-, meester werden goedgekeurd. De jaarvergadering 1927 zal to Middel burg plaats hebben, die van 1928 le Arnhem De vergadering behandelde vervolgens de verschillende ingekomen voorstellen. Een voorstel-Zuid-lIolland om de eerst volgende synodes der kerken van geref.-! belijdenis te verzoeken de door haar wen-t schelijk te achten maatregelen te treffen, welke bedoelen het Geref. volk den plicht tot moreelc en financieele medewerking in den strijd tegen het alcoholisme meer le doen gevoelen, is met algemeene stemmen aangenomen. Voorts vereenigde de vergadering zich met het artikel van een secretaris, den heer Welzenbach in het „Maandblad" der ver eeniging over het rapport der staal scom- missie-v. d. Lande en sprak zich uit legen het in dat rapport neergelegde stelsel uit. De vergadering heeft zich voorts bezig gehouden met de behandeling van enkele zaken van meer huishoudclijken aard. De Zuid-Hollandsche Bakkersbond. Gisteren heeft de Zuid-IIollandsche Bak kersbond te Schiedam zijn 8e jaarlijksche vergadering gehouden. In het jaarverslag werd uitvoerig geme moreerd hoe de bond dit jaar geageerd had voor de invoering van een uniform bcgin- uur voor alle bakkerijen om 5 uur des och tends. Thans beginnen de fabrieken met meer dan 6 personen, om 4 uur, terwijl die met minder personeel eerst om C uur mogen aanvangen. De bond bleek thans 17 afdeelingen le hebben met ruim 500 leden. Bij de rondvraag bepleitte de heer M. den Ouden, chef bij Centraal beheer, dal onder linge verzekering de voorkeur verdient bo ven die bij de Rijksverzekeringsbank. In het algemeen besluur werden gekozen of herkozen de heeren J. II. Adam, C. J. Vergeer, J. Schouten en J. Raaphorst, lot plaatsvervangers de heeren J. Schol ten, Van Noppen, Zaal en P. C. Out. De heer J. Schouten aanvaardde opnieuw het Voorzitterschap onder hartelijk applaus. Zendingen naar Dnitschland. Zendingen bloemkool, spruilkool en vcr- sclie druiven, bestemd voor Duitschland, behoeven bij vervoer over de Nedcrland- sche Spoorwegen niet meer vergezeld t«

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1