De Hot der Leugenen (4o. 20381. LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 23 Augustus Tweede Blad Anno 1926. GEMENGD NIEUWS. RADIO-PROGRAMMA. FEUILLETON. RECLAME. 9575 Chèque van f 245.000 verdwc- ten. Naar wij vernemen, zegt de „Tel." werd op het kantoor van de Alg. Industrie Mjj te Den Haag van een Weensche bank een'aangeteekende brief ontvaDgen, welke ©en chèque van f 245.000 moest bevatten. Bij opening bleek de brief echter met waardeloos papier gevuld. Men vermoedt dat de chèque tusschen Weenen en Am sterdam ontvreemd is. De politie heeft de zaak in onderzoek. Opgemaakt.Maandag j.l. is uit de woning van J. P., aan de Watergeps- gtraat, te Rotterdam, de kostganger M. L., een 27-jarige losse werkman, spoorloos ver dwenen. Een geldkistje met f268 was na dien ook onvindbaar. Vrijdag heeft L. zich bij de politie te Roozendaal gemeld. Hij er kende de f268 gestolen te hebben. Van dit geld had hij te Antwerpen goeden sier ge maakt. Nu had hij nog slechts 3 francs in zijn bezit. O a e c i d k e boekhouder. Het onderzoek in de zaak tegen den 34-ja- rigen boekhouder W. B., verdacht van ver duistering ten nadeele van de Handel Mij. Lulema te Rotterdam heeft uitgewezen dat W. B. een bedrag van ruim f 34.000 ver duisterd heelt. Tal van kwitanties zijn on betaald teruggekomen. Gebleken i$ dat de vorderingen al betaald waren maar dat B. Ae gelden ten eigen balê aangewend heeft. Gelijk bekend heeft hij met het verduister de geld een goederenhandel opgericht. Voorts is komen vast te staan, dat B. kwade posten veelal deed innen door een incasso-bureau en de ontvangen bedragen eveneens achter hield. Twist tusschen schippers Er ontstond bij het öchutten in de Mal le- gateluis te Gouda een twist tusschen eenige schipperende zoo hoog liep, dat zekere J. M. uit Hillegom van een op den kant staan- den persoon een slag met een bootshaak ontving. M. is toen met een getrokken mes in de hand op den wal gesprongen en heeft in de vechtpartij, die daarop ontstond, den schipper B. K. uit Oude Tonge, varende op het motorschip Vertrouwen, een diepe snede In de rug toegebracht, waardoor het long vlies werd getroffen. De getroffene is in de wijkverpleging der Nederl. Herv. Gemeente opgenomen. De dader, die verklaarde uit zelfverdediging gehandeld te hebben, is in bewaring gesteld. Doodgevallen. Een 38-j a- rige man, werkzaam aan een in aanbouw zijnd perceel aan den Hoofdweg te Amster dam, is vermoedelijk door eigen onvoor zichtigheid door een trapgat gevallen en terecht gekomen op de balklaag van het benedenhuis, waardoor hij zoodanig is ver wond dat hij later aan de gevolgen is over leden. Vier wielrenners bekeurd. r- Een viertal wielrenners, komende van lïet stadion te Amsterdam, passeerden ;s avonds laat Halfweg zonder dat hun rijwiel voorzien was van een helder licht gevende lantaarn. De politie te Halfweg wilde hen aanhouden ,aan welke vordering zij dan ook aanvankelijk voldeden, al thans zij verminderden vaart. Maar nau welijks waren zij de politie gepasseerd of ze zetten de gang er Weer in en steeds biet grootere snelheid vlogen ze in de richting Haarlem. Drie van de 4 ontkwa men, één werd gepakt en bekeurd. Per juist passeereaiden auto werd do acj*fer- volging voortgezet en... bij de Zwetbrug stonden de 3 ontvluchte renners gemoede lijk op hun vierden makker te wachten, die er in gevlogen was. Nu kregen de vluchtelingen twee bekeurigen, één voor het rijden zonder licht en één wegens het niet halt houden op de eerste vordering door een ambtenaar in functie Oplichting. Sedert eenige dagen is in de Hardenbollenstraat te Utrecht een sigarenwinkel gevestigd, waar door in dit anders zoo rustige straatje, al heel wat opschudding is verwekt, zegt Mdc Crt." In dezen winkel, die men den naam van i,Ichnaton" gegeven heeft, woont een ze kere C. S. met een helper, beiden bij de politie geen onbekenden. Bedoelde S. kocht dezer dagen bij eeo meubelhandclaar aan de Oude Gracht een ameublement ter waarde van bijna f 500 en liet dit naar zijn nieuwen winkel bren gen, waar de bediende dan dadelijk het geld zou ontvangen. Toen de meubeltjes netjes binnen waren, werd de kwitantie evenwel niet voldaan, doch op het afge sproken uur was meneer niet thuis. Zoo ging het nog eenige malen, doch de meubel handelaar kTeeg geen cent. Bij onderzoek bleek toen dat S. de meubels verkocht «a geleverd had aan een opkooper in de Zandhofschestraat. De meubelhandelaar kon toen zijn meubels van dien opkooper terugkoopen voor f 140, hetgeen deze dan ook deed. Den volgenden dag gunde S. de klandizie aan een meubelhandclaar aan den Spring weg. Daar kocht hij voor de installatie van zijn nieuwe woning eveneens wat nette meubeltjes. Niet al te duur want S. wilde niet verder springen dan zijn stok lang wasDe meubels werden wdcerom lang was! De meubels werden wederom niet betaald.. Deze meubelhandclaar was spoedig door de buurtbewoners en door het eerste slachtoffer ingelicht en nam de verstan dige maatregel om het huis 's avonds en *8 nachts met zijn personeel te bewaken, zoodat de meubels niet ongemerkt konden verdwijnen. Js Avonds laat was er wel een bekend opkooper gekomen, doch deze verdween ook weer, daar de meubels ongezien het buis niet uit konden. Den ganschen nacht duurde deze bewaking en Zaterdagmorgen heeft de meubelhandelaar door middel van een advokaat in kort geding beslag op de meubels doen leggen. De zaak is thans in handen van de politie «ter verder on derzoek, ook omdat men zeer ernstig ver moedt, dat S. betrokken is bij ongeveer gelijke handelingen die eenigen tijd gele den in een pand aan den Bergweg te Zeist gepleegd zijn. Over boord geslagen. Een droevig ongeluk had Vrijdag op de Lek te Vreeswijk plaats. De circa 19-jarige zoon van J. Valkenburg was als gewoonlijk des moTgens met zijn vader uitgegaan om zand te baggeren. Toen zij de vracht hadden keer den zij naar de luis terug, doch door een rukwind sloeg de giek van het schuitje den zoon overboord. Nog even kwam de onge lukkige boven water, maar verdween he laas spoedig in de diepte. Ernstig motorongeluk te Velsen. Zaterdagavond is nabij het Stationskoffiehuis te Velsen de motorwielrij der B. in groote vaart tegen den trottoirband opgereden waardoor het motorrijwiel over den kop sloeg. De berijder >yerd zwaar ge wond opgenomen, ook de duo-rijder V. was ernstig gewond. Beiden zijn per auto naar een ziekenhuis te Haarlem vervoerd. De motorwielrijder verkeerde in hopeloozen toestand. Een gelukkige vergissing. Te Schoonhoven liep Vrijdagmiddag halfdrie op de Haven het gerucht, dat het vierjarig kleinzoontje van den heer Ver- meij, dat met zijn ouders daar logeerde, zou zijn verdronken. De omroeper liep bij bekkenslag den volke te verkonden dat er een kind ver mist werd; van alle zijden stroomde het publiek toe, de moeder van den knaap geraakte buiten westen, het was een con sternatie van belang. Die werd nog ver ergerd doordat de grootvader gekleed in de haven sprong en daar rondplaste en ge regeld onderdook, daar hij in de meening verkeerde, dat de kleine te water zou lig gen. Toen kwamen goede buren, die altijd beter zijn dan verre vrienden, op de ge dachte. om de familie er eens opmerkzaam op to maken, dat de kleine jongen mis schien wel ergens weggekropen kon zijn. Men gaf acht op dien raad, doorzocht nog eens het geheele huis en vond toen den jongen slapende in een kast. Onbewust van de drukte die er om hem gemaakt werd, sliep hij er den slaap des rechtvaar digen. Vol vreugde bracht men het kind naar zijn moeder, die buiten zichzelf van blijd schap was. Toen naar buiten, waar uit het verzamelde publiek een hoera opging over dezen gelukkigen afloop. Do grootvader kroop uit de havon, do moeder was getroost en de kleine vermiste mocht dien dag zooveel zoetigheid eten als hij maar lustte. Verduistering van spaar gelden. Te Arnhèm is een geval van verduistering aan het licht gekomen, ge pleegd door den secrctaris-penningmeestdr van een zieken- en spaarkas. Indértijd was aan den Arnhemschen Protestanten Volks bond verbonden een afdeeling voor hulp bij ziekten en een spaarkas. Een aantal leden van deze vereeniging waren ontevre den over den gang van zaken en besloten toen zelfstandig op te richten een Pro- testantsche zieken- en spaarkas-vereeni- ging die ten doel had, aan de aangeslote nen bij ziekte een wekelijksclio uitkeo- ring te doen en die bovendien de gelegen heid bood voor kinderen om te sparen, welk spaargeld gebruikt werd voor het ma ken van uitstapjes. Het beheer was opgedragen aan zekeren J. v. G. Dezer dagen nu is gebleken, dat deze zich sedert 1923 heeft schuldig ge maakt aan verduistering. Toen een sedert kort aan de vereeniging vérbonden voor zitter lid werd der kascommissie en in die kwaliteit een onderzoek instelde, bleek hem, dat v. G. een bedrag van ten minste f 1300 had verduisterd. Tot dusver had deze d$ kana gozien om bij controleering van de kas en de admini stratie een ander spaarbankboekje dan dat waaróp" de vereenigihgsgelden waren ge stort en dat op zijn naam stond, vluchtig te vertonnen en zoodoende den indruk te wekken, dat de benooaigde geldtan aan wezig waren. Toen het bedrog aan het licht kwam heeft het bestuur hem in de gelegenheid gesteld binnen een bepaalden tijd do ver miste gelden aan te zuiverentoen dit piet geschiedde, heeft men politie en justitie in do zaak gemengd. Kamwiel gesprongen. In de textielfabriek Almelo, te Almelo, is met groot geweld in de maohinekamer het groote kamwiel in doorsnee ruim 2 M. hetwelk de machines in de fabriek in beweging bracht, uit elkaar gesprongen. De gróótste stukken van het kamwiel vie len in de kelderruimte van het vliegwiel, terwijl kleinere stukken op zij werden ge slingerd. Ook het kamwiel van de hoofd as, waarop de riemen van de machines loopen, brak voor een groot deel af. De in de machinekamer aanwezige werk man werd door de rondspringende stukken niet getroffen. De weefgetouwen stonden door het on geluk dadelijk stil, zoodat een groot deel van het 200 man sterke personeel een ge dwongen vacantie heeft gekregen. De di rectie hoopt de fabriek spoedig weer op gang te krijgen. Een valsche aangifte. De slager S. te Bleyerheide, die bij de politic aangifte had gedaan dat hij avonds was overvallen en beroofd van f 250, heeft thans, nadat de politie bij nader onder zoek aan de toedracht van zaken was gaan twijfelen, bekend het verhaal verzonnen to hebben. Tegen hem is procesverbaal opgemaakt wegens valsche aangifte. Twist in een herberg. Te Eijgelshoven ontstond in café R. twist tusschen een 4-tal bezoekers. 'De caféhou- der moest er zich paee bemoeien. Toen hij in het gedrang (kwam, haalde hij uit de toonbanklade eeó browning, loste een schot en trof zekeren K. Na voorzien te zijn van het H. Oliesel werd K. overge bracht naar het St .Tozelfsziekenhuis te Heerlen. Zijn toestand is naar omstandig heden vrij goed. De^caféhouder is gearres- steerd en naar Maastricht overgebracht. Motor o v e r d e n kop. Z a- lerdag had nabij het" Lustoord „Molenheide" een doodelijk motorongeluk plaats. De motorrijder J. v. G., uit Maarheze, reed daar met den heer J. v. K., uit Leende, beiden aannemers, op de duozitting. Plotse ling sprong een band, ten gevolge waarvan de motor over den kop sloeg. De bestuurder Van G. bekwam .nagenoeg geen leisel, doch d<^ heer Van K. liep een ernstig schedel- fractuur op. Na verbonden te zijn, is v. K. per auto thuisgebracht, waar hij is over leden. Hij laat een vrouw met 4 kinderen achter. Ongeluk tijdens een vei ling. Bij een houtverkoop aan het Zal- kervecr door notaris Jhr. Bloys van Tres long, uit Kampen, heeft een ongeluk plaats gehad. Toen de verkoop op enkele perceclen na was afgeloopen, stortte de houtstelling plotseling om, juist naar de zijde, waar de notaris en het publick zich bevonden, ten gevolge waarvan de notaris en zijn klerk en een tiental anderen onder de houtmassa bedolven werden. Onmiddellijk werd met alle macht aan het opruimingswerk begon nen, zoodat binnen een kwartier allen uit hun benarde positie bevrijd waren. De heer Bloys van Treslong bleek inwendige kneu zingen beloopen te hebben en was levens aan een been verwond. Ook de klerk cn enkele anderen klaagden over lichaams pijnen. Erger nog waren de boeren Ruiten- bei'g en Van Gelder, beiden uit Zalk, er aan toe; met ernstige hoofdwonden moesten zij in bewusleloozen toestand worden wegge voerd. Vermoed wordt, dal de stelling is om gevallen, ten gevolge van het ontijdig weg rukken van planken. Gevallen en gedood. V r ij- dagmiddag had een knecht van den land bouwer Van Acker, nabij den Heikant te Axel, hel ongeluk van een met veldvruchten geladen wagen te vallen. De wielen gingen hem over het lichaam, met het gevolg, dat de man spoedig aan de bekomen kwetsuren overleed. Branden. Vermoedelijk tengevolge van hooibroci brandde de nieuwe landbouwschuur, staande bij het woonhuis van den landbouwer A. v. d. Veen, op den Groot-Oever te Avereest, geheel af, meldt de „Zw. Crt." Ongeveer 30.000 halve K G. hooi, een gedeelte van den nieuwen koren oogst, een partijtje kunstmest, eenig land bouwgereedschap, een drietal varkens, een aanlal kippen, enz., kwamen in de vlammen om. De brandspuit was spoedig te plaatse en bewees goede diensten door o.a. het woonhuis nat te houden, zoodat dit gespaard kon blijven. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Zaterdagmorgen is de houtzagerij der N V. Mouw en Passenier te Wcesp afgebrand. De zagerij is geheel uitgebrand de omliggende opslagplaatsen bleven behouden. Alles is op bcurspolis verzekerd. Te Veenhuizen is de groote smederij met woonhuis en magazijn van landbouwwerk tuigen, benevens den gcheclcn inboedel van den heer Retenaar een prooi der vlammen geworden. De oorzaak is onbekend. De woning van G. N ijl and, te Barger Erf- scheidenveen is een prooi der yldmm'en ge worden. De woning van G. v. d. Bij te Kollumer- zwaag is een prooi der vlammen geworden. Er is niets gered. Alles was verzekerd. Te Wijnjelerp is de woning van A. Bouw- ma afgebrand. Ook kwamen 2 koeien om. Alles was verzekerd. Botsing tusschen auto en tram. Te Meppel had gisteren een botsing plaats tusschen de stoomtram der N.T.M. uit de richting Ilijkersmilde en de Auto van den heer J. Slegeman uit Staphorst, den opvol ger van het bekende Staphorster boertje. De auto reed met zufk een vaart zijwaarts tegen de locomotief, dat deze uit de rail9 werd geworpen en een halven lag draaide. Ook het voorste personenrijtuig ontspoorde. Dc heer Stegeman werd ernstig aan het hoofd gewond. De auto werd deerlijk geha vend en ook de tram bekwam schade. Gevaarlijk. „Is je vadef ziek? Het is maar te hopen, dal het niets besmettelijks is." „Dat hoop ik ook de dokter zegt, dat hij zich overwerkt heeft." VOOR DINSDAG 24 AUGUSTUS. Hilversum (1050 M.) 12.Polilieber. 5.7.Vooravondconcert door het H.D.O.- orkest 7.Polilieber. 7.157.45: Lezing door den heer E. lloodhuyzen, oud- adminislrateur van do Tabakmij. „Arends- burg" in Deli. Onderwerp: Een en ander over hel beroemde labaksland „Deli". 7.45 en 10.—: Persbcr 8.10—10 30: R K. Radio-omroep Mevr. J. Lamers Hoogveld, sopraan. De heeren Rob. Gevers, bariton, Ir. J. F. v. Noorden, piano, allen te 'sHerlo- genbosch Spreker: de heer Leon van der Hulst,'declamator te Rotterdam. 1 Praelu- dium in Es klein, Each (piano); 2 a. Lied der Mignon, 1 b. Lied der Mignon, 2. c. Su- leika, Schubert (sopraan). 3. De Priester en het Kind. Guido Gezelle (declamatie). 4a. Hollands kracht, b. Sonnedaal (Zuid-Afrik, text), v. Oort. c. Ecce panis Angelorum, Kal- Icnbacli (bariton). 5. Die Wallfahrt nach Kevelaer, Heine. Getoonzet door Hub. Cuy- pers (declamatie). 6 a. La procession. C. Franck, b. invitation au voyage, Duparc (so praan); 7. a Die Sladl, Schuit, b. Dein Wille geschehe (Valer Unser), Cornelius, c. Führe uns nicht in Versuchung, Cornelius (bari ton). 8. Angstavond (Falklandschets) Heijer- mans (declamatie). 9. Nocturne (B groot). Naar het Engetsch van JUSTUS MILE FOSMAN. Door J. S. „Ik zuu Lem niet kunnen aanraken, mijn- neer," zeide ze. Toen boog hij voor haar. „Als u hel goedvindt, mevrouw, zal ik gaan. Ik zal u niet laslig vallen cn niet be proeven u weer te zien." Toen prinses Eleanor in haar kamer terug jas, trok zij de gordijnen open mi keek oen hof in. De sleenen bank was verborgen door het gebladerte, maar de fontein en de kleurige waterstralen schenen docr hel loover heen. „En nu." zei ze met een bedroefde slem, „nu heb ik je evenzeer gegriefd als je mij gegriefd hebt. Nu heb ik je laten lijden, zcoals je mij hebt laten lijden, en je zal me halen, zooals ik jou haat, want geen man zou ooit kunnen vergeven, wat ik je Sezegd heb; de beleedigingen. waarmee ik ie overs'e'pt heb. Ze zullen in je hart bran den, zoolang als je leeft, Denis. Denisl )e nieuwe naam i9 veel mooier dan Karei pet js lersch, niet? Ik houd van je nieu- kooals van de leugenachlige orden, die je tot me gesproken hebt en m het hart gebrand zijn voor altijd; J altijd als de brandende liefde, die ik in mij moei ronddragen lol mijn arm hart er aan sterft." En prinses Eleanor begon heftig en harlslochlelijk le weenen. HOOFDSTUK XV. Het wachten op Denis, lerwijl ik in den tuin wandelde, was mij gaan vervelen, en ik was mopperend naar mijn kamers op den Boulevard Montparnasse gegaan, om me te gaan kleeden, want ik zou met eenige vrienden eten aan de overzijde van de rivier. We aten bij Durand op den Place de la Madeleine, en om een uur of lien had ik mijn taafsten gast naar zijn rijtuig gebracht. Daarop ging ik in mijn eentje de Rue Royale af, met de bedoeling naar Maxim te gaan, maar de Taverne zag er zoo fees telijk en vroolijk en aantrekkelijk uil, toen ik er voorbijging, en de wals, die hel Spaan- sche orkest er speelde, klonk zoo uilnoodi- gend, dat ik daar binnenging en uitkeek naar een onbezet tafeltje. De groote tafel was nagenoeg gevuld, maar ik vond toch een tafeltje en baande mij een weg er heen. Aan de tafel links van mij zal een groepje jonge Franschen van het onaangenaamste studententype, die er ie Parijs is, dat wil zeggen: kwajongens, onverdraaglijk door aanmatiging en bluf Ze schenen als doel voor hun laffe en kwaadaardige grappen een man te hebben uitgekozen, die aan een klein iafeltje rechts van mij zal; iemand met een echt Duilsch voorkomen, van oen veertig jaar, met een rood, dik gezicht en uitpuilende oogen en Keizer Wilhelm- knevels. Ik trachtte me (e bedenken, waar ik dien man meer had gezien. Zijn gezicht kwam me zoo verbazend bekend voor. Ik ken veel Duitschers en kon me maar niet herinneren wie deze kon zijn. Hij dronk Münchcner bier mei de ge baren van een kenner, cn hij zette een schrapje bij met zijn potlood op de fafel, loen de kellner hem weer een glas bracht. Zijn linker-ooglid hing ver neer en hij droeg een monocle over dal oog. Waar had ik foch meer zoo'n ooglid gezien? Ik boog me naar hem over, en vroeg hem een lucifer. Ik maakle een opmerking over de muziek of over hel weer, en hij ant woordde, zichtbaar verheugd zijn moeder taal te hooren en niet te behoeven te luiste ren naar de bedekte grofheden van de kwa jongens. Hij nam zijn monocle af, loen hij sprak, en ik had moeile een beweging en een kreet van schrik te onderdrukken, want nu kende ik hem. De monocle had mij mis leid. Toen begon ik onbeschaamd den man uit te hooren, in de hoop, dat ik onder veel leugens eenige waarheid van hem zou te weten komen. Het was alleraardigst; want hij had er geen flauwe gedachte van, wien hij voor zich had. Was hij hier voor zijn genoegen ia Parijs? Ja, alleen maar voor een poosje. Hij kwam uit Weenen (wat indirect waar was) en hij heelte Schwalzkopfen Von Stein- brüche zal wel meer valsche namen heb ben gevoerd en behoelde niet naar een te zoeken. Mijn naam wa3 Jenkins, en ik was speelgoederen fabrikant te Manchesier. Herr von Schwarlzkopfen ging dus spoedig weer naar Weenen terug? Ja, hij was hier met oen opdracht, die hij binnen twee of drie dagen dacht vervuld te hebben. Ik was brandend nieuwsgierig om to weten, hoe die opdracht luidde, maar dat kon ik hem natuurlijk niet vragen. Ik vroeg wel, of hij hier in een hotel logeerde, maar weïd er niet wijzer over. Hij streek de vervaarlijke punten van zijn snor naar boven en bromde iets van vrienden aan de andere zijde der rivier. Wij spraken nog wat over koetjes en kalfjes, en zachtjes-aan kwam zijn long los. Hij dronk nu krachtiger drankjes dan bier, en het was duidelijk, dat hij onder don in vloed van den alcohol kwam. Wal ik met verwacht had: Herr von SleinbrOehe, de valsche speler en afperser, de voor de Weensche ju3lilie gevluchte spitsboef, was een zeer onderhoudende en gezellige kerel. Verhalen, dat hij me deedl Ongelooflijke schandalen uit Woenen, Triest, Salzburg, Wiesbadep, waarbij menschen uit de hoog- slo kringen betrokken waren. Toen begon hij over zijn eigen daden en vertelde met een onbeschaamdheid, waaraan de brandewijn niet vreemd was, van de bedriegerijen en oplichterijen, waaraan hij zich had schuldig gemaakt. Ik lachte en deed, ot ik hem zeer bewon derde. Toen zijn stem zachter werd, en hij met dikke tong zijn laatste anekdoten zat te herhalen, waagde ik hel nog eens op ons eerste onderwerp terug te komen en maakte de veronderstelling, dat de ojxlrachl met welke hij te Parijs was gekomen, hem zeker wel gegeven was door een van de hooge heeren, waarvan hij gesproken had. Zijn dronken hoofd knikle toestemmend en zijn verlamd ooglid zakte nog di°per. Zijn opdracht was zeer belangrijk, ernsli- ger dan iemand denken zou, verzekerde hii mij. Zij had te maken mei een Frinst En wel mei een Prins, die nief lang Prins zou blijven 1 Ja. ja, er gebeurden wel eens rare dingen, als (wee mannen graag op dcnzeil- den stoel wilden zitten I Neen, dat mannetje zou niet lang vorst blijven; hij zou hel ge raden voor hem vinden maar niet naar zijn troon Icrug te keerenl En van Sleiri- brüche lachte weerzinwekkend. Toen informeerde ik, of die Trina dan ie Parijs was. Zeker, te Parijs was bij. de gek. En te Parijs of in de buurt zou hij blijven hij zou er nooit weer naar terug- keeren weer lachte de brave man op de hem eigen, afslootende wijze. Denis had het du3 niet misl De Prins moest ten slot le toch worden opgelicht of zelts vermoordi Toen vroeg ik den beschonkene naast mij, of het niet gevaarlijk was, prinsen uit den weg fe ruimen. Dat was dom van mij, want die vraag scheen hem te oninuchteren. Hij zat met een ruk rechtop enfronsle de wenkbrauwen. Hij begreep blijkbaar, dal hij zich verpraat had, en hield zich of hij van niets wisL Wie had er over prinsen (esproken, die uit den weg geruimd moeslen worden? Ik was, volgens hem. gekl Hij had niets mei prinsen te maken. En hij klopte op de tafel om met den bediende af le rekenen. Er was blijk baar niets meer uit hem te halen, maar ik deed hem minzaam uitgeleide lot de deur en zag hem in een huurrijtuig stappen Hij was echter nog niet ver weg gereden of ik volgde hem reeds in een ander rijtuig I „Volg de fiacre met den grijzen schim mel, zei ik lot den koetsier. „Je verdient een Louis als je hem op de hielen blijft, waarheen hij ook gaat." (Wordt vervolgd),

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5