No, 20373. DONDERDAG 19 AUGUSTUS Anno 1926, Officieeie Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. KERK- EN SCH00LN1EUWS. Het voornaamste nieuws van herten. BUITENLAND. I 3H DAGBLAD FEUS DER ADVERIEN1IEN 30 Cls. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Adverlenliën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cis., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens poslrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 cis. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: yoor Leiden per 3 maanden 2.35, per week ,..T..,.r.y;v. 0.18,1 Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18,! Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter openbare kennis, dat de Wed. A. van der Linden, geboren Beëts, wonende te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter be- koming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Oude Singel No. 12. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 19 Augustus 1926. 9451 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, orengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan de N.V. Scheeps bouw- en Reparaliewerf „De Hoop", voor heen Gebroeders Boot en rechtverkrijgenden, lot het uitbreiden van de Scheepswerl op het perceel Lage Rijndijk No. 103, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie N, Nis. 220 tn 288. N C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 19 Augustus 192G. 9452 Chr. knapenver. 1 Kon 18 12 b. In aansluiting op het geen wij gisteren reeds meldden kunnen wij berichten, dat ook de 18e Augustus een ware uitgaansdag voor de jongens was. Begunstigd door het prachtigste weer, gingen de jongens na een prettige nacht rust, op stap naar „de Westerbouwing", wel ke na verloop van enkele uren, inclusief de rusttijden, bereikt was. Ter boot werd een pracht reisje gemaakt terug naar Arnhem, langs den Nederrijn. Deze boottocht werd den reizigers aange boden door de feestcommissie van „Predi ker" Over den derden en laatst'en dag hopen wij morgen iets te melden. Vermelding verdient nog dat hedenavond met den trein van 9.57 de jongens alhier weer arriveeren, waarna zij naar het ge bouw Prediker gaan en daar de familieleden aan te treffen. Op de voordracht voor dc vervulling van dc betrekking van concierge bij het Kantongerecht' alhier komen voor: le. Ph. dc Vries, wachtgelder van het Rijksopvoe dingsgesticht te Leiden; 2e. H. W. Nijkamp, militair wachtgelder te Soesterberg; 3e. F. J. do Backere, militair wachtgelder te Oss. Naar wij vernemen zullen de man schappen der Marine-Kustwacht, die ge vestigd zijn in de vroegere Kweekschool voor Zeevaart alhier, op 7 September a.s. naar Amsterdam worden overgeplaatst. Gistermiddag tegen half vijf kwam de 16-jarïgë J. v. T Z., die op het dak van zijn pakhuis aan de Langegracht was geklom- men om daar een vlieger van te verwijderen te vallen. Hij kwam met het hoofd terecht f>P een daar slaande handwagen cn werd bloedend verwond. De E.H.D. vervoerde hem ter observatie naar hel Acad. Ziekenhuis maar hij schijnt geen ernstig letsel te hebben bekomen. Hij is er wel goed afgekomen bij een val van '5 M. hoogte. Door den lG-jarigen L B. is bij de po litie aangifte gedaan, dat de handwagen van zijn patroon, de heer B. aan den. Nieuwe- Rjjn voor de woning is weggenomen. Dc politie doet onderzoek. Officieeie berichten. Pij Kon. Besluit is aangewezen als verte genwoordiger van de Ncderlandsche Regee ring builen bezwaar van 's Rijks schat kist bij de van 24 tol 26 Augustus 1926 door de Vecartsenijkundigc en Landhuis houdkundige Hoogeschoo! le Kopenhagen te houden bijeenkomst, dr. L. de Blieck, hoog leeraar aan de Rijks-universiteit te Utrecht; zijn herbenoemd lot lid-voorzitter van den Denlralcn Jeugdraad mr. A. I. M. J. Baron van Wijnbergen te Utrecht, lid der Tweede Kamer; tot leden dr. C. P. Gunning te Am sterdam. voorzitter der afd. Amsterdam van oe vereeniging De Nederlandsche Padvinders evens lid van het Hoofdbestuur; G. Lamers •J- te Oudenbosch, rector van het Burch- jnans-Collegc te Oudenbosch-, mevr. M. E. bandbergGeisweit van der Nelten, te ravenhage, secretaresse der Ver, Natio nal Reizend Museum voor Ouders en Op- Wu\8; ^s" Vonkcnberg le Huizen predikant der Gcr.. Kerk aldaar. De uitvoering van de Zuiderzeewerken. Dezer dagen is een naaml. vennoolschap opgericht onder den naam „Maatschappij tot uitvoering van Zuiderzeewerken", aan welke deelnemen de Hollandsche Aanne- mings-Maatscliappij te 's,Graveniiage, de Hollandsche Maatschappij voor Aannemin gen (voorheen de firma Van Hatlum en Blankevoort) le Beverwijk, de heer L. Vol- ker Azn., le Sliedrecht en de heer A. Bos Pzn., le Dordrecht. Met deze vennoolschap bestaat overeenstemming omtrent een rege ling, waarbij haar wordt opgedragen het maken van den afsluitdijk der Zuiderzee tusschen Wieringen en de Friesche kust, met de daarin gelegen sluizen en andere kunstwerken en van den dijk van de Wie ringermeer tussohen Wieringen en Medem- blik, zoomede van don Andijk aan te leggen proefpolder en we 1 op dezen voel, dat achtereenvolgens voor de uitvoering der verschiWende werken afzonderlijke aan- memings-overeenkomslen zullen worden ge sloten volgens door den Minister van Wa terstaat goedgekeurde bestekken en dat het Rijk in beperkte mate in de winsl, alsmede in het eventueel verlies der N. V, zal deelen. Buiten deze overeenkomst blijven intus- schen een aantal in verband met de afslui ting der Zuiderzee en de indijking en droog making der Wtieringermeer uit le voeren belangrijke werken, als bijv. het verhoogen en verzwaren van de Friesche en Noord- Hollandsche zeedijken, het maken van den dijk langs het boezemmcer bezuiden den afsluitdijk door het Amstcldicp en van het afwalerings- en scheepvaartkanaal langs de Nhond-Hollandsche kust en alle voor de verkaveling van dc Wieringermeer uit le voeren werken, al welke werken op de gewone wijze zullen worden aanbesteed, terwijl voorts aan den Minister van Water staat de bevoegdheid is voorbehouden om te vorderen, dat de bouw dor kunstwerken in den afsluitdijk door de N. V. onder zijn goedkeuring in hel openbaar of ondershands zal worden aanbesteed, in welk geval deze voor haar bemoeiingen ter zake geen andere vergoeding zajt ontvangen, dan de eventueel door haar gemaakte kosten. Voor de Nederlandsche aannemers, die niet in de N. V. zijn opgenomen, zal er dus bij de uitvoering der Zuiderzeewerken nog werk genoeg overblijven, en de overeen komst heeft dan ook alleen ten doel, om, vóór dal wordt aangevangen met de werken, waarop het in de eerste plaats aankomst en waarbij de grootste risico's zijn le verwach ten, n.I. de afsluiting der Zuiderzee en de bedijking van de Wieringermeer, de meest mogelijkp zekerheid te verkrijgen, dat tol aan de geheele voltooiing daarvan over goede aanncmershulp en voldoende mate riaal zal kunnen worden beschikt. In afwachting van de afwikkeling der nog noodigc formaliteiten der overeenkomst hebben de deelnemers reeds een begin ge maakt met den aanleg van den proefpolder bij Andijk, volgens een door de directie der Zuiderzeewerken onder goedkeuring van den Minister met hen daaromtrent getroffen regeling. Het is toch noódi-g, dat dezen proefpolder zóó tijdig gereed zal komen, dat reeds in den-zomer van 1927 met de daarin te nemen proeven betreffende onlzilling en het in cultuur brengen van den droogge- Iegden zeebodem kunnen worden begonnen. Ned. Bond van Gemeente-Ambtenaren. Gisteren vergaderde le Arnhem dc Neder landsche Bond van Gemeente-ambtenaren. De deelnemers aan de jaarvergadering zijn Dinsdagavond ten gemeentehuize door bur gemeester S. J. R. de Monchy ontvangen. Op verzoelc van de afd Utrecht werd be slóten aan heeren curatoren van hét Rust en Vacantie-oord advies te vragen of - bij wijze van proef gedurende drie jaar kan worden geëxploiteerd een^vacaniie-oord aan zee. Te ongeveer 11 uur werd de algemeene vergadering geopend door den voorzitter van den bond, den heer J. Kamman. Hoeveel er bereikt moge zijn, is er nog zeer veel voor den bond le doen, len einde te behouden wat wij veroverd hebben en te verkrijgen, heigeen we redelijkerwijze meenen le mo- gt?n verwachten, aldus de voorzitter. Het bestuur zal niet ophouden te beloo- gen, dat van vele ambtenaren bij het be stuur en de administratie der gemeenten de salarissen nog nimmer op peil zijn ge weest. In aansluiting hierop vestigde spre ker de aandacht op de weinige waardeering, die in onderscheidene gemeenten het ambt van gemeente-ontvanger oogst, vooral sedert als regel de plaatselijke inkomstenbelasting geïnd wordt door den Rijksdienst. Aangaande de inkomsten der gemeenten, merkte spreker op, dat er een kentering ten goede schijnt te komen, daar de opbrengst der rijksmiddelen over het eerste halfjaar van 1926 ongeveer 9 procent meer heeft be dragen dan die over de eerste zes maanden van 1925. Ook zal de regeering niet langer kunnen talmen met het toekennen van een rijksloe- slag aan gemeenten. Dit zal meer helpen dan de circulaire van den minister van Bin- nenlandsche Zaken, waarbij in overweging werd gegeven scherp toezicht uit te oefenen op het vaststellen de; salarissen. In dit ge val is dit steenen voor brood geven. Spr. noemde het diep teleurstellend, dat de mi nister de salarissen in het geding brengt. Een goede salarieering van het personeel is noodzakelijk voor de goede orde in de ge meenten. Spr. hoopte, dat er nog een circulaire zou komen, waarbij de gewekte onrust in de ambtenaarskringen zal worden opgeheven. Ook voor de verbetering van de rechts positie ligt voor den Bond werk, terwijl wij daarnevens ons oog gevestigd moeten hou den op het op hooger peil van ontwikkeling brengen van de gemeente-ambtenaren. Een ontwerp-overeenkomst voor ziekte verzekering werd aan dc vergadering aan geboden. Hierna was aan de orde het prae-advies van het hoofdbestuur naar aanleiding van de door den heer K. de Boer voorgestelde motie betreffende het eventueel verstrekken van voorschotten uit het vaste kapitaal van het hulpfonds. Het prae-advies werd z. h. st. aangenomen. Daarna.kwam o.m. in behandeling het voorstel betreffende wijziging der statuten en aanvulling van het werkprogramma met: „met dien verstande echter, dat de bemoei ingen van den bond zich niet uitstrekken over hen, die tevens lid zijn eener vereeni- ging, welke beoogt, zoo noodig anders dan door wettige middelen verandering te bren gen in de bestaande- staatsorde en wier be langen tengevolge van het lidmaatschap in gedrang komen". De voorzitter deelde mede, dat, hij na sa menspraak met enkele leden, voorstelt als nog een wijziging in de redactie aan te brengen. De redactie zou hierdoor worden: „met dien verstande echter, dat de bemoeiin gen van den den bond zich niet uitstrekken over hen wier belangen door onwettige han delingen tegen do staatsorde in het gedrang komen". Het gewijzigde voorstel van het Bestuur werd na eenigc discussie ten slotte bij ac clamatie aangenomen. Aan de orde was vervolgens de bespre king van de voorgestelde ziekteverzekering, waarbij de heer mr. Vlaenderen, directeur der Amsterdamsche Maatschappij van On gevallenverzekering, een uiteenzetting gaf over de ziekteverzekering in het algemeen en over bet voorstel in het bijzonder Door de commissie uit den Bond, be noemd ter voorbereiding van de tot-stand- Koming van een Bondsziekcnfonds werd in overweging gegeven: a. de ziekteverzekering voor de bondsle den te bevorderen en wel door afsluiting van het door de Amsterdamsche Ongevallen- verzekeringsniaalschappij aangeboden con tract, zulks met ingang van 1 Januari 1927 en wie voor den tijd van 3 jaar; b. den voorzitter van den Bond en den directeur-secretaris te machtigen namens den Bond het ontworpen contract af te sluiten; c. vast te stellen het ontworpen reglement. Het voorstel van de commissie werd len slotte z. h. s. aangenomen. Door de discus sie mogelijk geworden wijzigingen in het contract zullen kunnen worden aange bracht, De Bondscommissie voor de ziekte verzekering werd permanent verklaard. Het voorstel om 't reglement op de bonds- cursussen ook van toepassing te doen zijn op de hondseursussen voor examens B werd aangenomen. Art. 3 van de „rroeve" tol wijziging van de Gemeentewet werd aangevuld met de vol gende zinsnede: „Yoor gemeenten in het eerste lid van dit artikel bedoeld, kan door Ged. Staten worden bepaald, dat het ont- vangersambl door dezelfde persoon vervuld zal worden". Besloten werd tot instelling van een com missie Ier bestudcering van het rapport be treffende gemeentelijke rechlstoesland-veror- deningen. Als plaats voor de volgende algemeene vergadering werd Leeuwarden aangewezen. I»Ir. Kan op huize Doorn, Uit Doorn meldt men, dat de Minister van Binnenlandse he Zaken, mr. Kan, gisteren op Huize Doorn is geweest en daar oen bespreking heeft gehad met den e<x-keizer. De arbeid in de Rotterdamsche haven. Ilct hoofdbestuur van den Centralen Bond van Transportarbeiders heeft aan het be stuur van de Scheepvaartvereeniging Zuid geschreven: „Onder de havenarbeiders, meer speciaal, die werkzaam zijn in de machinale bedrij ven, heerscht groote ontevredenheid over het feit, dat de gebruikelijke arbeidstijd verre wordt overschreden, doordat algemeen ook op Zaterdagmiddag, en Zondag wordt ge werkt. De manier, waarop uwe organisatie of uwe leden uitvoering aan dezen arbeid hebben gegeven, door dezen op het laatste oogen- blik zonder overleg op te dragen, heeft de verbittering vergroot, omdat de arbeiders er, terecht, een streven uwerzijds in zien tot eenzijdige verandering en dan nog wel ver slechtering van de arbeidsvoorwaarden te geraken. Ook wij kunnen ons met dezen gang van zaken allerminst vereenigen. Indien dan ook door u mocht worden besloten op dezen weg voort te gaan, dan zouden wij ons genood zaakt zien, den arbeiders te adviseeren, den arbeid op Zaterdagmiddag en Zondag te wei geren. Ten eerste, omdat arbeid in de haven op deze tijdstippen hooge uitzondering moet blijven; ten tweede, omdat overschrijding van den gebruikelijken arbeidstijd niet kan worden aanvaard, ook niet in den vorm van meer regelmatig overwerk; ten derde omdat door den arbeid op Zaterdagmiddag en Zon dag het noodzakelijke verspillen van de ploe gen niet kan plaats vinden. Wij begrijpen volkomen, dat er bij de werkgevers een verlangen bestaat, aan bui tengewone drukte in de Rotterdamsche ha vens het hoofd te bieden; indien dat echter, gelijk nu, geschiedt met aantasting van de arbeidsvoorwaarden en het negeeren van de elementaire belangen der arbeiders, dan moet het u niet verwonderen dat de arbei ders weigeren er aan le voldoen. Op de gevolgen, die de onjuiste handel wijze van uw vereeniging dan wel van uw leden, kan hebben, meenden wij uw aan dacht te moeten vestigen. Zij kunnen zeer licht tot ontketening van een conflict voe ren, waarvan hevigheid en gevolgen nau welijks zijn te overzien. Het is op deze gronden, dat wij u een her ziening van uw standpunt meenen tc mogen aanbevelen. Wij verklaren ons bereid, de moeilijkheden nader met u onder dc oogen te zien." Een ambtenaars-kwestie te Amsterdam. Naar de „Tel." verneemt, heeft de direc teur der Gem. Electriciteitswerken te Am sterdam, dr. Lulofs, kortelings een zijner ambtenaren, die reeds meer dan twintig diensljaren heeft, geschoret op grond van het feit, dat deze gemeend heeft op eigen gezag en verantwoording, B. cn W. van Amsterdam te moeten inlichten omltrent toestanden, zoowel bij de P.E.G.E.M. als bij de G.E.W., die volgens dezen ambtenaar in geen enkel opzicht te dulden zouden zijn. Genoemde ambtenaar, die behoort lol de afdeeling technische controle der G.E.W, heeft zijn beschuldigingen in den vorm van e$n lijvig rapport aan B. en W. ingediend. Hoewel het onderzoek in deze zaak nog in een beginstadium is, kan het blad mede- deelen, dat wethouder Wibaut het door dr. Lulofs genomen schorsingsbesluit heeft in getrokken en aan den belrokkene voorloopig verlof heeft toegekend. Bond van Meufcëltransportondernemers. De algemeen© vergadering van den Na- tionalen Bond van Meubel transportonder nemers heeft gisteren zijn drukbezochte. 19o jaarvergadering te Hilversum gehouden. In het hoofdbestuur werd gekozen de heer Bark©, uit Nijmegen. In verband met een snelle moderniseering van het bedrijf, v/erd oen tariefsverlaging aangenomen. Besloten werd een special© overeenkomst aan te gaan met de Verzekering-Mij. Onderling Risico-Transport, waardoor de bondsleden liet publiek do grootst mogelg'k© zekerheid zullen kunnen verschaffen. Als plaats voor de volgende jaarvergade ring (vierde lustrum) werd Utrecht aange-. wezen. Uit de metaalnijverheid. De directie van Hecmaf le Hengelo heeft de' looneischen van de drie metaalbewer kersbonden afgewezen. Gisteravond hebben de Alg. Nederl., de R.-K. en de Chr. Metaal be werkersbond, elk een afzonderlijke vergadering gehouden waarin dit afwijzend antwoord van de di rectie van Ileernaf op de gestelde loonei schen werd medegedeeld en de aanwezigen werden opgewekt hedenochtend het werk niet te hervatten. Geen wittebrood naar België Uit Brussel meldt men aan de „N.R.Crl.": Gevolg gevend aan het voorstel van de commissie voor de consenten heeft de ver gadering besloten den invoer van wittebrood te verbieden. Een desbetreffend koninklijk besluit' zal in de Moniteur verschijnen. Vervalschte notulen te Sint Philipsland. Inzake vcrvalsching van de notulen van B. en W. (e St. Philipsland zou gebleken zijn» dat niet slechts de notulen van de vergade ring van 3 Februari 1926 vervalscht zijn door invoeging van een zoogenaamd geno men besluit, maar ook dat in deze vergade ring van de wethouders slechts aanwezig was de heer A. van Dijke. Ook zou reeds ge bleken zijnj dat de vervalsching heeft plaats gehad, nadat het tekort op de haven-, kade en liggelden, groot f 200, was geconstateerd bij het nazien van de gemeenlerekcning. Aan de activiteit van de commissie, bestaande uit de heerén L. J. van Nieuwenhuyzen, J. A. Stols en J. v. Stricn, is het le danken, dat deze vervalschïng aan het licht is gekomen en dat een nauwgezet onderzoek i9 inge steld, waarvan nog verrassingen moeten te wachten zijn. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Oudenhoorn. II. Bocre, cand. te Capelle a. d. JJs9el. Aangenomen Naar Barchenr J. Ritler, te Franeker; Naar Heerlen: D. Tromp te Lemele. Gerei. Kerken. Beroepen: Te St. Jacobiparocliie: F. Dresselhuis, cand. te Winschoten; Te Ihr- hove (O.Fr.) en te Emden (O.Fr.)i B. H. Lankamp, te Esche (Bentheim). BINNENLAND. Opwekking lol staking bij de Heemaf. De Nederlandsche Bond van Gemeent*. ambtenaren in vergadering bijeen. BUITENLAND. Heden beginnen nieuwe onderhandelingen in het Engelsche mijnconilict. Redevoeringen van Kellogg, Chnrchill, Mussolini en Smuts. Bijzonderheden over het Spaansch-Ita. Iiaansch verdrag. Een groot Fransch verkeersvliegtuig is verongelukt. De D-trein BerlijnKenlen is ontspoord* Opzei is in 'I spel. Chr. Gerei. Kerk. Aangenomen: Naar Hilvei*um (vooi miss. dienst op Celebes): A. Bikker, cand. te Noordcloos. Bedankt: Voor Delft en 's-Gravcn- dcel: A. Bikker, cand. le Noordcloos. Curatorium van de Hebreenwscha Universiteit le Jeruzalem. In de le Londen gehouden vergadering van het Actions-Comilé der Zionistische We reldorganisatie, is voor de Hebreeuwsche Universiteit (e Jeruzalem een curatorium voor één jaar benoemd. Van dezen Board of Governors maken de Nederlandsche Zionis ten prof. dr. S. L. Ornstein, to Ulrechl, en dr M. Schloessingor te 's-Gravenhage deel uit. In den Acadcmischcn Senaal beeft prof. Ornslein als eenig Noderlandsch geleerde zitting. DE ALGEMEENE TOESTAND. Volkenbond en Spaansch-Ita< Iiaansch verdrag. Een La« tijnsch-Ainerik. Volkenbond. Het secretariaat-generaal van den Vol* leenbond heeft heden eenigc wijzigingen gemaakt in de agende van dg a.s. bijeen komst van den Volkenbond. De studie-commissie voor de samenstel ling van den Raad van den Volkenbond zal op 30 Augusjus bijeenkomen. De zitting van den Raad begint in plaals van op 3 Sept, reeds op 2 Sept., op welken dag ook do financieele commissie van den Volkenbond, die zich bezig houdt met de financieele toestanden van Danzig, bijeenkomt. De bijeenkomst van de vergadering van den Volkenbond blijft op 6 Sept. bepaald. Da Roemeen3che regeering zou, volgens een telegram uit Bern, nu weer aanspraak hebben gemaakt op een niel-pcrmanenlcn Raadszelel. Het begint er langzamerhand naar uil ie zien, alsof de twist over de zetels jn vol len omvang zal herleven. Spanje krijgt thans opmerkelijk veel steun bij zijn eiscli tot een permanenten zetel uil Italië. In verband met h l zoo juist gesloten verdrag? Dit verdrag is than9 gepubliceerd. Hut bestaat uit een inleiding en 15 artikels, waarin hoofdzakelijk de bevoegdheden en functies van het scheidsgerecht worden ge regeld. Beide staten nemen de verplichting op zich elk geschil aan het oordeel der ge mengde commissie te onderwerpen, tenzij men het binnen een i>epaald tijdstip langs diplomatieken weg eens mocht zijn gewor den. Dc hoogste instantie blijft hel llaag- sche hof van arbitrage. De commissie zal uit 5 leden beslaan, waarvan een Italiaan en een Spanjaard; de drie overigen zullen buitenlanders zijn, die noch in Italië, noch in Spanje wonen, noch in dienst van een der beide stalen slaan. Tot voorzillcr zal een der buitenlandsche leden worden be noemd. De kosten, verbonden aan de werk zaamheden der commissie zullen vcor ge lijke deelen door beide stalen worden ge* dragen. Zes maanden na de ratificatie van het verdrag moet de commissie benoemd zijn. De voorzitter bepaalt waar zij zal vergaderen. 1 Het druk besproken art. 13 luidt aldus: „indien een van de verdragsluitende partijen ondanks haar vredelievende houding door een andere mogendheid of andere mogend heden wordt aangevallen, handhaaft de we* derpartij de neutraliteit voor den ganschea duur van het conflict." In het tweede artikel wordt bepaald dat het verdrag voor den duur van 10 jaar gesloten. Indien geen van beide partijen het verdrag opzegt, wordt het automatisch voor den duur van jaar verlengd. De ratificatie zal te Madrid plaats vinden.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1