Mo. 20377* WOENSDAG 18 AUGUSTUS Anno 1926. Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Ket voornaamste .nieuws van heden. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. BUITENLAND. DAGBLAD •i «PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs, i Kleine Advertcntiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en V- l„j-r)»r,q ftfl fits., bil 'zaterdags 50 Cis., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 0 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cis. PK nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden f 2.35, per week .TT.'V.y.j'l 05 0.18. Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0,18.' Franco .per post f. 2.35 Ha portokosten. VERANDERING AANVANG SUREN VEEMARKT EN VETTE-VARKENSMARKT. Burgemeester en Wethouders van Leiden 1 Gelet op artikel 3, laatste lid, van de ver ordening op de Veemarkt; brengen ter kennis van belanghebbenden, Idal in afwijking van de bij genoemde ver ordening vastgestelde aanvangsuren, de veemarkten en de vette-varkensmarkten in ihet tijdvak van 27 Augustus a s. lot en met '~J September a.s. zullen aanvangen 's voor- middags 7 uur. 9109 N. C DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 18 Augustus 1920. Hel Sumatra-Comitc. Bij hel Sumalra-Comilé zijn nog de vol gende gillen ingelfbmen: Een restant 12.75; feestje familie K. f3, mevrouw M. f 10; J. V. R. W. f2.50; H. v.. (W. f 1; prof. dr. W. de S. f25. Giften worden fiog gaarne ingewacht bi] den penningmeester, den heer F. Muys van de Moer, plantsoen 49, Leiden; postgiro 57171 Ckr. knapenver. 1 kou 18 12 b. Maandagmorgen vertrok bovenstaande verecniging met haar leden naar Arnhem, .{om aldaar drie dagen te vertoeven, zooals Vii reeds eerder meldden. Hoewel het weer zich niet te best liet aanzien, lieten de jonge reizigers met hun leiders zich hierdoor niet afschrikken en 'aavaardden zij de reis hoopvol. Deze hoop bleek niet ongegrond, want «(oen eenmaal de bagage aan het hotel „De Waterberg" was afgegeven, brak het zon- inetje door en bescheen vriendelijk de rei nigers, die toen in prettige stemming ver- 'ilvokken naar het park „Roozendaal", waar de bedriegertjes en de kettingbrug voor de jongens een groot vermaak bleken. Niettegenstaande de groote wandeling, bleken de knapen nog frisch, toen zij zich ,aan den maaltijd begaven. Morgen hopen wij het vervolg der reis te vermelden. lieden droegen wij af aan het Plaatse lijk. Padang-ccmité een bedrag van f 24.79Ll?, dat wij resp. ontvingen van N. N. te K. a Z. if 1.50; V. K. f2; J. v. d L. te N. f 10; N N. f2.25; gccoll. door Nelie op de bruiloft van oom Henk en tante Cor f 9.041/*. Tot Hoofdambtenaar 'er Gemeente secretarie (vacature-mr. E. Scholman) is b>. noemd mr. G. J. van Deventer. Geslaagd is te Den Haag voor het examen N j, de heer F. Th. Lescher, alhier. Naar wij vernemen, zal eerlang het Luxoi'lheater weer een moderniseering en tevens vorgrooling ondergaan, zoodat het theater geheel zal blijven voldoen aan do éischen, die aan een Cinema tegenwoordig gesteld mogen worden. In 't geheel zullen er beneden en boven ruim 300 zitplaatsen bijkomen. Beneden ko- ^n en er onder de pilasters drie vakken bij, hoven wordt het balkon verder naar voren gebracht De betimmering zal tevens worden ver nieuwd. In'de balkonloges komen nieuwe fauteuils en ook de zaalloges worden gemoderniseerd en van fauteuils voorzien Verder wordt de orkestruimte onder het iooneel vergroot en het tooneel. al blijft de vorm en grootte dezelfde, gewijzigd in mo; dernen geest. Naast het tooneel wordt een dames-toilet aangebracht en de ventilatie der zaal wordt verbeterd cn uitgebreid. Ten slotte zij vermeld, dat ook de foyer woïdt vergroot cn veranderd Het buffet komt b.v. aan de andere zijde van den in gang. Pen en ander zal worden uitgevoerd onder architectuur van den heer M. C. v Stralen, alhier, Vermoedelijk volgend voorjaar Tiet theater zal dan even worden gesloten, doch slechts heel kort, want er zal groote spoed gorden betracht met déze wijzigingen, die de directie doet uitvoeren om het theater „bij'' te doen blijven en te doen aanpassen aan Qe cschen van een steeds meer verfijnd wordend publiek. De directie gaat met den tijd mee en is joorncmens dit ook verder te blijven deen. Zoowel op het terrein dor inrichting van het theater als wat films etc. betreft. Hedenavond zal de Breestraat weer £en winkel rijker zijiT In perceel 159 n.I. ■hel vroegere café Bavaria opent de heer N, e .Tong ,,Hot Meubelhuis" zooals de offi- cjoele titel zal zijn. Men begrijpt, dat er heel at^ vcyanderd moest worden doclï lit is aar volle tevredenheid van de nieuwe ex- r.oitant geschied." Wij willen noemen het lamebureau Piram, dat de waniversie- - Z Verzorgde alsmede de groote lichtbak b'uiten die voorzeker de aandacht zal (rek ken, de timmerman Hoogeveen en Arnol- dus en en voorden electrischen aanleg de firma Teske. De nieuwe meubelzaak doet frisch aan en heeft zoowel het betere als liet goedkoo- pere genre. Men ga zelf naar ens zienl Het programma van de feesten, door de Buurlvereeniging „Eensgezindheid" op 31 Aug. a.s. (e geven, vermeldt; 8 uur: Reveille door tamboers en hoorn blazers der Chr. Padvinders-Organisatie 10 uur; Optocht voor alle kinderen uil hot woningcomplex van de „Eensgezindheid". Gecostumeerd Voor de deelnemende kinderen aan dezen optocht worden twee prijzen uitgeloofd 1 prijs voor het geestigst verkleede msieje 1 prijs voor den geestigst verklecden jongen. 4 uur: Openstelling van de grabbelton in de Munnikenslraat. Alléén voor kinderen van leden, beneden G jaar. Verder Kinderspelen voor kinderen van leden, beslaande uit: Balrijden - op krui wagentjes voor meisjes en jongens van G jaar. Appcttjesscheppen voor meisjes van 7 en 8 jaar. Appleljeshappen voor meisjes van 9 en 10 jaar. Touwtrekken voor meisjes van 11 en 12 jaar. Touwspringen met hindernissen voor meisjes van 13 en 14 jaar. 100 Meter heen en terug hoepelen voor jongens van 7 en 8 jaar. Hiervoor wordt uitgeloofd een prijs voor den mooist versierden hoepel. De hoepel moet door den deelnemer zelf versierd zijn en moet gebruikt kunnen worden. De deel name aan de versiering is niet verplichtend. Zakloopen voor jongens van 9 en 10 jaar. Boegspriet-loopen voor jongens van 11 en 12 jaar. Als attractie zal onder den boegspriel een zeil mot water gespannen worden. Mastklimmen voor jongens van 13 en 14 jaar. Gedurende de spelen, welke in de Evcrt- senslraat gehouden worden, zullen de Pad vinders der Chr. Padvinders-Organisatie, hopman de heer C. A. de Bruin, enkele gymnastische standen uitvoeren. 7.30: Uitvoering, te geven door het kin derzangkoor „Eensgezindheid", directeur de heer G. Mulder. 8 uur 30: Muziek-uilvoering, le geven door het muziekgezelschap P. C. L., directeur de heer M. Bolderdijk. Een brievenbesteller van hier, die per fiets in de* richting Wassenaar reed, zag zich bij den ICerkdam plotseling geplaatst tegenover een uit de richting Wassenaar komende Auto. De man liet zich van de fiets vallen, en kwam juist voor de auto terecht. Met gapende wonden aan het hoofd werd hij in den Nieuwen Deijl binnengedragen. Nadat hem een voorloopig verband was aangelegd, werd hij per ziekenauto naar hier vervoerd. Door zekeren W is aangifte gedaan dat hij door Chr. S. in Juli en Augustus is opgelicht voor f 35 aan flesschen wijn. Aan hel politiebureau is gebracht een gebruikt heerenrijwiei, dat onbeheerd voor een woning is aangetroffen. Inlichtingen bij de politie. Uit een weiland van den stalhouder De J. nabij de koekfabriek „De Bij" is (en nadeele van K. v. L., vermoedelijk ont vreemd een bruine bok. De politie stelt een onderzoek in. Een 8-jarig knaapje P. G. G. is tenge volge van het eten van vergiftige lijster bessen in het Acad. Ziekenhuis alhier overleden. Oiticieele berichten. Bi) Kon. besluit is op verzoek eervol ontslagen dr. J." J. A. Muiier als buiten, gewoon hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, onder dankzegging. Br} Kon. besluit is aan Jhr. H. Beelaerts van Blokland op zijn verzoek, met ingang van 1 September 1926 eervol ontslag ver leend als burgemeester der gemejenten Stad en Ambt Vollenhove. De Rijksmiddelen. De Rijksmiddelen hebben, wat de ge wone bronnen betreft, in Juli f39.4 mil- iioen opgeleverd, zijnde f 2 millioen meer dan verleden jaar. Sedert 1 Januari be droeg de stijging bijna f 22 millioen, waar. van ruim de helft door vermeerdering yan de invoerrechten. Ged. Staten en de Gemeenterekeningen. Ged Staten van Zuid-Holland hebben bepaald, dat de gemeenterekeningen over 1925 mei de daarbij behoorende bescheiden uiterlijk op den 30slen September 1926 aan hen moeien zijn ingezonden. De veiligheid van spoorwegarbeider. Op de .vragen van den heer Bulten He- treffende de veiligheidsmaatregelen voor door de Neöeriandsehe spoorwegen te werk gestelde arbeiders, beeft minisler Van der Vegle bevestigd, dat bij de Ne- derlandsche spoorwegen langs de lijnen ongeschoolde en op de veiligheid niet ge- instrueerde losse arbeiders te werk mogen worden gesleld, indien daarbij slechls min- slens één geschoolde vastp spoorwegar beider tegenwoordig is, die verantwoorde lijk is Voor de veiligheid, maar bovendien voor den te verrichten arbeid en hieraan moet mede-arbeiden, terwijl daarentegen aan een aannemer van werken langs de lijn van de Nederlandsche spoorwegen do eisch gesteld wo7dt, dat hij die werken door zijn werklieden alleen dan mag laten uitvoeren, als daarbij tegenwoordig is een geschoold en op de veiligheid geinslrueerd vast spoorwegarbeider, die uitsluitend be last is met de zorg voor de veiligheid en niet mag mede-arbeiden aan het le verrichten werk. Hieruit volgt evenwel niet, dat de. voor de veiligheid van- het personeel der Neder landsche spoorwegen getroffen maatregelen onvoldoende zouden zijn. De genoemde eisch, gesleld aan een aan nemer van werken langs de lijn der Neder landsche spoorwegen, bedoelt eT tegen te waken, dat het met den spoorwegdienst niet vertrouwde en tegenover de spoorweg directie niet verantwoordelijk personeel van den aannemer handelingen verricht, die het verkeer op den spoorweg in gevaar zouden kunnen bréngen of den dienst zou den kunnen hinderen. Dat de geschoolde en op de veiligheid geïnstrueerde vaste spoorwegarbeider in dergelijke gevallen niet mag medearbeiden, vindt zijn corzaak niet in het feit, dat hij anders niet tevens op de veiligheid zou kunnen letten, doch in ongewensclite verhoudingen, die tegen over den aannemer zouden kunnen ont slaan. Werkt een dergelijke spoorweg arbeider té zamen met personeel in dienst van de spoorwegdirectie, dan geldt deze overweging uiteraard niet. De loop van de iri de vragen bedoelde losse locomotief fe Piet-Gijzenbrug op G Juli jl. kon en moest den arbeiders beleend zijn, aangezien deze niet alleen van slation 4ot slation telegrafisch was geseind, doch ook door seinen op voorafgaande treinen was aangekondigd. Op grond hiervan kan niét worden erkend, dat de bestaande waarborgen voor de veilig heid van bel personeel onvoldoende zijn en bestaal er geen aanleiding om ter zake ver dere maatregelen ie nemen De niet-aangegeven mijnongevallen. Op de vragen van den heer Hermans be- treifende het instellen van een onderzoek in zake het niel aangeven van ongevallen in hel Limburgsche mijnbedrijf en de werking van bet mijnartseninstituut en betreffende publicatie van bet rapport van dit onder zoek heelt minisler Van der Vegle geant woord, dal de Rijksverzekeringsbank een onderzoek, als hier bedoeld, heelt ingesteld Met den minisler van Arbeid, Handel en Nijverheid, bij wicn deze aangelegenheid behoort, zal worden overlegd omtrent open baarmaking of overlegging van den uitslag van dit onderzoek. Spoed-fabricage van gasmaskers. Het Eerste Kamerlid P. Danz hoofdbe stuurder van den Metaaibewerkersbond, zal zich naar Het Volk meldt, met de volgende vragen tol den Minister van Oorlog wenden: 1 Is het den Minister bekend, dat aan de Rubberfabriek Hevea te Oosterbeek gasmas kers worden gefabriceerd voor het Depar tement van Oorlog en dat de arbeiders, die daaraan werken, verplicht worden 70 uur per weck te werken? 2 Zoo ja, is de Minister dan bereid mede fe deetcn wat de reden is dat deze fabricage van gasmaskers met zoo groote haast moet geschieden? 3. Is de Minister bereid maatregelen le tref fen, dat aan deze rcgeeringsopdracht niet langer dan den normalen werktijd werd', ge-, wcritt? Het antobnshedrijf der Ned. Spoorwegen en de tirma Van Gend en Loos. Naar het „Hbl." verneemt, loopt het contract, dat de lirma Van Gend Lood met de Nederlandsche Spoorwegen gesloten heeft, op 30 Juni 1928 af. Daar het nieuwe autobusbedr'ijf der Ned. Spoorwegen om. booogt besteldiensten, zoowel in de steden als op het platteland, te organiseeren, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat met de firma v. G. Sc L. een regéling wordt ge troffen, waarbij door gedeeltelijke over neming van personeel en materieel de goede gar.g van zaken in het op, te richten bedrijf verzekerd zal worden. Nederlandsche Jaarbenrs. -^ïT' De Raad van Beheer der Nederlandsche Jaarbeurs heeft, op aandringen uit handel drijvende kringen en na gehouden overleg met de Commissie van Advies uit de Indus trie, besloten bij wijze van proef tijdens de aanslaande Najaarsbeurs (G t/m. 16 Sep tember 1926) op twee dagen der eerste week de beurs ook gedurende de avonduren open te houden. De beurs zal echter een streng zakelijk karakter blijven dragen. Reeds geruimen lijd geleden werd bij het laarbeursbestuur aandrang uitgeoefend om de beurs niet des-avonds te 5 uur te sluiten, doch haar ook gedurende den avond open lo houden op grond, dat daardoor een be langrijke calegorie van zakenmenschen, die bij de beslaande regeling nog niet of in niet voldoende en bevredigende wijze van het intermediair van het Jaarbeurs- ir.slituut gebruik kan maken, in de gelegen heid zal gesteld worden de Jaarbeurs te be zoeken. Tevens werd een proefneming met het openstellen gedurende de avonduren aanbevolen als een stap in de richting van beperking van den Jaarbcurslermijn lot één week. Na overleg met de Commissies van Ad vies uit de vakgroepen, welke commissies allen tot de proefneming adviseerden, heelt het Jaarbcursbesluur het besluit genomen bij wijze van proef de Jaarbeurs op den eer sten Dinsdag (7 Sept.) en den eersten Woens dag (8 Sept.) open te houden tot des avonds 9 uur. Schenking van het Kon. Kol. Instilanl. Naar de „II. Crl." weet meo le deelen, heeft dr. H. F. R. Hubrecht, het op 1 Aug. jl. overleden oud-lid der Twcedo Kamer, bij testament de verecniging „Het Koninklijk Koloniaal Instituut" (e Amsterdam tot uni verseel erfgenaam benoemd, waardoor het Instituut de beschikking zal krijgen over ongeveer vier millioen gulden. Voorkoming van overstroomingsrampen. Het comité tot verkrijging van regeermgs- lemoeicnis inzake dijkverbetering en voor koming van overstroomingsrampen, verga, derde Maandag ts Nijmegen. Vele burgemees ters uit Gelderland, ook het Tweede Kamer lid G. Bullen, waren aanwezig. Besloten werd een gedocumenteerd adres met duizenden handtcekeningen aan de regeering om dinec- ten steun te zenden, benevens een groote algemeene watersnood vergadering te beleg gen. Bij het comité zrjn aangesloten da gemeenten of dorpen: Douton, Beek-Ubber- gen, Dreumel, Millingen, Neder-Overasselt en Éalgoy, Wychen, Beuningen, Weust, Heu- men, Malden, Berghaven, Hemen, Leur, Mook, Maasbommel, Appeltern, Alfen, Horssen, ühvyk, Ooy, Leuth, Erlecom, naaste om geving van Nijimegen enz. Het pachtvraagsluk. Het bestuur van den Bond van Laal- pachlers heeft in zijn laatste vergadering besloten zich opnieuw tol den Minister van Biur.c-nlandsche Zaken en Landbouw te wen den met een adres, waarin de wenscheni der georganiseerde pachters inzake liet pachtvraagstuk worden uiteengezet en be. pleit. Aan de gemeentebesturen zal verzocht worden aan dat adres adhaesio te betuigen. Tevens zal den Minister verzocht worden het adres in een audiëntie te mogen toe lichten. Een daar verzuim. De gemeenteraad yan Groningen heeft indertijd besloten tot het aanleggen van een centraal rioleeringsslelsel, waarbij de faeca- liën en het rioolvui! naar zee zouden wor den afgevoerd door middel van een pomp station, dat de afvalstoffen door een buis leiding.langs het Eemskanaal bij Delfzijl in de Eems zou persen. Een groot deel van dit rioolnel is reeds gelegd. Thans blijkt dat het Groningsche gemeentebestuur heeft ver zuimd, aan Ged. Staten vergunning le vra gen tot bet gebruiken van de haven van Delfzijl, die door de provincie wordt geëx ploiteerd. Hel gemeentebestuur van Delfzijl heeft bij Ged. Staten ernstige bezwaren ge opperd tegen de doorvoering van de plan nen, waarvan het groot nadeel voor de haven verwachtte. Daarop heelt het gemeentebe stuur van Groningen alsnog aan Ged. Sta len vergunning gevraagd, maar deze ver gunning is, naar de „Prov. Groninger Cou rant" meldt door Ged. Staten geweigerd, zooals het deels uitgevoerde plan in dui gen ligt en naar een andere oplossing moet worden gezocht. De financieeie nood der gemeente Vaals. Ia de Maandagavond gehouden gemeen teraadszitting van Vaals was een schrijven ingekomen van den Minister van Binnen- landsche Zaken, waarin deze mededeelt, dat het Burgerlijk Pensioenfonds genegen is aan de gemeente te leenen f 130.000 te gen een koers van 87 pCt., rente 4Vi pCt. cn een looptijd van 40 jaar. De raad nam over dit aanbod geen beslissing, daar de gemeente hiermede niet geholpen is. Het volgend ingekomen stuk was de col lectieve ontslagneming van 't Burgerlijk 'Armbestuur, omdat het ten einde raad is. Het geld ie op, de 'ziekenhuizen nemen geen jfttiënten meer op. huishuur is maanden cn maanden achterstallig, de winkeliers, die geleverd hebben op bons, kunnen niet betaald worden. Het B. A. heeft betaald wat het betalen kon, maar het ging niet langer. Er is nog een schuld van f 4600. De schuld ligt weer bij de regeering, die voor Vaals nalaat te doen, wat ze voor Drente gedaan heeft. Besloten werd, dat een deputatie uit den Raad met werkloozen naar Den Haag gaat, om hierin verandering te bepleiten, B. eri W. van Amsterdam zullen den Raad eerlang voorstellen den vermenigvul digingsfactor te bepalen van OfB op 0.7.- De gemeentebegrooting voor 1927, welke B. en W. den gemeenteraad zullen voor* leggen is in ontwerp gereed. Het totaal bedrag van deze begrooting is f 100.400.000 dat van de vorige begrooting was ruint f 90 millioen. BINNENLAND. Antwoord op vragen van Kamerleden. De Nederl. Jaarbenrs in Sept. zal ook twen avonden open zijn. BUITENLAND. De Engeische mijnwerkersgedelegeerdeii besluiten tot het openen van onderhanden lingen. Herrioi verdedigt te Lyon zijn houding* De eerste sensatie bij de behandeling in hooger beroep van het Hongaarsche valsche mnntersproces. Een Znid-SlavischGrieksch verdrag ge» teekend. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Vlaardingen: J. H. Tb Rappard, to Rnrncwold; To Maassluis: O. J. Meyer, te Harlingen. Aangenomen: Naar Nije-Haske: 7. A- Stecnbeek, te Dantumawoudo. i Geref. Kerken. Beroepen: To Bierum (Gr.): G. H. Di.tetra, te Bergentheim; te Kampen: D van Dijk, to Groningen; Te Fijnaart: J. H. Antume, cand. te Enumatil. Geref. Gemeente. Tweetal: Te Leiden: H. Kieviet Jzn., te Veenendaal, en J. Overduin, to Werken dam. Chr. Gerei. Kerk. Bedankt: Voor Maassluis: J, Reesink, fe Aalten. Dr. C. Koppenaal. Maandag is de classis Zaandam der Gérel Kerken in buitengewone vergadering bijeen geweest op verzoek van de Geref. Kerk var Monnikendam, naai' aanleiding van 't feit, dat dr. Koppenaal zich gevoegd heeft bij de kerk van Zandvoorl, die ds. II. C. van den Brink als haar wettigen predikant erkent. Nadat de consulent, ds. Schweitzer, op verzoek van de kerk van Monnikendam, rapport had uilgebracht van zijn bezoek in opdracht dier kerk aan dr. Koppenaal, kon de classis niet anders meer doen dan met innig leedwezen constateeren, dal dr. Kop penaal had opgehouden tol de Geref. Ker ken in Nederland le behooren en mitsdien ook opgehouden had gercchligd le zijn tot den Dienst des Woords en der Sacramenten in die kerken. -Van deze uilspraak zal mededeeling ge daan worden aan de classis der Geref. Ker ken in Nederland, aan dr, Koppenaal en aan de Generale Synode. („Sland.") DE ALGEMEENE TOESTAND. Een klein incident. Weer een verdrag. In he'fc bezette gebied heeft een incident plaats gehad, dat wel niet direct ernstig behoeft te worden opgenomen, doch toch geen goed doet aan de juist weer ingezette actie om de bezettingstroepen te doen .verminderen, zoo niet geheel aftrekken. Te Dotzheim, een voorstad van Wies- baden, in het bezette gebied der Engel., sclien, zijn Zondagnacht eteenen geworpen naar een auto met Engeische officieren. Het garnizoen is daarop opgecomman deerd en allo café's en een kermisterrein te Dotzheim zijn Maandag gesloten. De politie heeft de zaak thans in onderzoek. Op den balkan een nieuw verdrag. Te Athene is een nieuw vriendschapsverdrag tussclicc Joegoslavië en Griekenland on derteekend, Over dit verdrag is reeds se- derb twee jaar onderhandeld, welke onder handelingen herhaaldelijk moesten worden onderbroken, daar de tusschcn beide sta ten bestaande meeningsverschillen onover brugbaar schenen te zijn. Er zijn vier conventies onderteekend, waarbij alle strijdpunten tu6schen de beido staten geregeld worden ,o.ui de kwestie van de spoorlijn Guevgueli-Saloniki en die van het vrijhavengebied te Saloniki. Of dit verdrag ijet tegen Bulgarije is gericht en zoo beide r-Ttyen. tot elkaar zijn gekomen 1 'r BELGIE. i Naspel van het geval Graft Naar aanleiding van het besluit der Bel gische regeering in zake het geval Graff er» het verleenen van gratie door koning Al- bert aan de Duilschers, welke te Aken voor den Belgischen krijgsraad terecht stonden,'

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1