DINSDAG I? AUGUSTUS Officieels Kennisgeving. STADSNIEUWS. BINNENLAND. KERK- EN SCHOQLNIEUWS, BUITENLAND. Het voornaamste nieuws _van heden. jflo. 20376. Anno 1926. LEIDSCH DAGBLAD prijs der abverïenïisn: 30 CU. per regel. Bij regelabonuemeut belangrijk lageren prijs, Kleine Advertentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en 'Zaterdags 50 CU., bij een maximum aantal woorden van 30, Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven <10 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 5 CU. Bureau Noordeir.üsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Pcstchèque- en Girodienst Mo. 57055 Postbus No. 54 ft, Qit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. rijkskeuring van hengsten. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gelet op de circulaire van Gedeputeerde Stalen der provincie Zuid-Holiand. van den 9/13 Augustus 1926, B. no. 1326 (2e Atd.), G. S. no. 125, Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de> gewone Rijkskeuringen van tot dok king bestemde hengsten, in liet najaar van 1S2.5 voor Zuid-Holland zullen gehouden werden te Gorinchem op 26 Augustus, alleen voor type-tnigpaard. Dordrecht op 21 September, alleen voor type-trekpaard. Rotterdam op 21 September, alleen voor type-trekpaard. Middellaarnis op 22 September, aUeen voor type-trekpaard. Daarbij vestigen zij de aandacht van be langhebbenden voor zooveel noodig op den inhoud der arttikelen 21 tol en 'met 29 van het Koninklijk Besluit van 11 Augustus 1922 (Staatsblad no. 493), welk Koninklijk Besluit voor belanghebben den ter Secretarie der gemeente (Kamer no. >10) ter inzage ligt. Tevens worden de belanghebbenden er op gewezen, dat de inschrijvingsbiljcUen voor de keuringen op vrachtvrije, schrifte lijke en onderleekcnde aanvragen aan eige naren en houders van hengslen door den Secretaris der Provinciale Regelingscommis sie, den lieer P. OLY, Laan van Meerder- voort 50a, le 's-Graveirhage, zullen ver strekt worden. 9366 Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRI.1EN, Secretaris. Leiden, 17 Augustus 1926. Christelijke H. B. S. Kaar wij vernemen, is gisteravond gesloten lot het instellen eener litlerair- economische afdeeling aan'de Ghr Il.B.S ^Ihier, zulks met( ingang van den nieuwen cursus. In verband daanrhiéde' zullen er voor iclie afdeel mg in September nog examens worden gehouden. Het vierde „L. C. J. O. P.-Kamp". Zaterdagmiddag j.l. zijn de jongens van het kamp der Leidsche Chr. Jeugdorganisa tie „Phèbe", dat gehouden is van 714 Augustus, weer in Leiden teruggekeerd en kunnen met voldoening op dit kamp terug zien, aangezien dit de vorige kampen ver heeft overtroffen en dus op een beter peil is gebracht. Ook heeft hel weer daartoe veel medegewerkt. Gaf het vorig jaar de natuur o.a. regen, hagel, wind, onweer en bij het begin van het lcamp een nietig zonnetje, thans was zij milder en konden er meer wandel toch ten - etc. georganiseerd worden. In de vorige jaren konden alleen die jon gens aan het kamp deelnemen, die lid waren van haar afdeeling „de Jongensvereeni- ,ging", doch dit jaar stond het kamp ook ♦open voor de jongen? van de andere afdee- lingen harer organisatie en bovendien ook voor hen, die daarbuiten stonden, voor zoo ver er plaats in het kamp was. In verband met dit laatste is hel denkbeeld geopperd om contact met al deze jongens te houden, on a.s. winter een aanvang te maken met het organiseeren van gezellige krrmpkrin- gen De Jeugdorganisatie, die geen onbe kende in de stad Leiden is. hoopt ook op deze wijze meer aan haar doel te beant woorden. Maakte bovengenoemde'organisatie op 31 Juli j.l. met de jongens-en mesjes van 11 jaar en ouder van haar afdeeling, de Kin- de r-Vereeniging" een uitstapje naar Groe- nendaal (Heemstede) op jl. Woensdag maalde zij met haar afdeeling de „Meisjes- verepniging Martha" een uitstapje naar Noordwijkcrhout, waar de leidsters en de meisjes dier vereeniging door een ingezetene dier gemeente zeer vriendelijk en op de meest hartelijke wijze onthaald zijn. Zater dag a.s. hoopt de organisatie met de andere groep van de „Kindervereenigipg". die jon ger dan 11 jaar zijn, het ir.diboneele uit- s'apje naar Katwijk le maken Wanneer ook dan het weer gunstig moge zijn, zal hot aan vermaak en attractie niet-sntbreken. Geitenkeuring. v Saterdag j.l. had de 7de jaarlijksche keu- ?ing van geiten door de Provinciale Com missie ter be\brdering van de Gei ten fokkerij m Zuid-Holland, alhier plaats. Onwillekeu rig maakt men een vergelijking tusschen het materiaal van thans en dat wat op de eerste keuring in 1920 aanwezig was. Welk een vooruitgang in datbetrekkelijk korte i jus verloop In 1920 zag men een mengel moes van bonte, witte, gehoornde, onge- oornde, korlharige en langharige dieren. De ouw liet zeer veel te wenschen over, voor- hrpiï- achterbeencn was ge- Aén li - weix? een co^ec^e van °P na alle witte diere?- voorgebracht van een kwaliteit, die men óp een enkele uitzon dering na, niet beter hoeft te wenschen Wat de productie aangaat, de eigenaars waren over de hoeveelheid melk zeer tevreden. Men kon het de dieren ook wel aanzien, dat er zeer goede melkgeefsters bij zijn, en dat sommige zeker wei 7 A 800 liter melk per jaar zullen geven. De verzorging der dieren is uitstekend en men verwondert er zich over, dat dieren, die altijd op stal moeten staan, in zoo'n beste conditie worden voorgebracht In de klasse 2-jarige en oudere geitea kon den C witte ongehoornde dieren naast elkaar gc-plaatst worden, die samen een groep vormden, als slechts zelden in een vereeni ging wordt aangelroffen. De medaille werd ioegekend aan Annie 2503 S van 11. 1). Sierag. Do vijf andere No. 2844 R. 2845 R. en 969 S van Slootweg, 3205 R van v. d. Berg en 2848 S van Sierag hadden alle reeds eerder een medaille gehad, zoodat die dit maal voor de andere prijzen in aanmerking kwamen. Onder de éénjarige geiten muntte uit Jannie 4071 van J. M. van der Moolen. Aan deze geit werd de medaille, uitgeloofd voor de éénjarige, toegekend Er was nog een uitstekende eenjarige geit van J. Sloot weg. Deze moest echter buiten mededinging blijven, omdat zij niet gelammerd had. Dc andere geiten in deze klasse waren iels minder, maar toch alle dieren, die er wezen mochten! De lammeren, die voor het mee- rcndecl -afstamden van Darwin 160 S, zagen er goed uit en beloven flink wat voor de toekomst. Jammer, dat er nog een paar gehoornde dieren bij waren. Geslaagd is te Den Haag voor Hel examen Nijverheidsonderwijs N e dc heer P. J. J. van Weerlee, alhier. Geslaagd is voor liet examen Duitsch L. O. mej. A A. C. Steller, alhier. Op oen te Maastricht georganiseerde bak'kerij-tcntoonstelling de Elbala, verwierf onze stadgenoot, de heer W. dc Laat, een 2den prijs in den vakwedstrijd Gisteren is ds, J. C. S. Locher uit Zwitserland teruggekeerd waarheen hij was vertrokken om herstel van gezondheid te zoeken. Morgen lioopfc ds. Locher voor het eerst weer op te treden in de Pieterskerk om een buitengewoner! trouwbeurfc le leiden. Bij den Gemoenlereinigingsdicnsl is qen moderne auto-slofveger in* gebruik ge nomen, die veel beter haar plicht doet om Lcidens straten van stof en vuil te reinigen dan de bezem-karren, wc wezen er reeds in 't kort op. Op de eerste plaats lijdt de auto met grooier snelheid, waardoor het vuil met meer kracht en vollediger van de straat wordt afgevoerd, en op de tweede plaats is aan dezen wagen een middel toegepast om het opwerpen van stof in drogen* lijd le voor komen. Voor de bezem is n.l. een waterbak met 500 L. inhoud sproeier aangebracht, die het vuil „temt" voor het voor den bezem gaat, Wij hebben een demonstratie van deze voor onze stad nieuwe vinding bijgewoond en deze voldeed zeer goed. De 10-P.K. motor is geleverd door de Fa briek Dion Boulon uil Frankrijk. Aan een der voorwielen is nog een vernuitige kleine installatie aangebracht, waarop aangelee- kend wordt over hoevoel kilometer de be zem heeft gewerkt. Men kan dus nagaan, hoe lang één bezem haar reinigend werk kan doen, en aldus kostenberekening maken Het Nederlandsche Leger des Heils or ganiseert dit jaar op 21, 22 en 23 Aug. een Dank- en Oogstfeest, waaraan tevens is ver bonden een Bazaar van platen, boeken, ga lanterieën, handwerken, kleeding. groenten en fruit, en de opbrengst van dit alles kond geheel ten bate van den arbeid hier ter plaatse. Deze arbeid bestaat uit gralis voed- seluitdeeling aan arme gezinnen, dagelijks circa 100 a 120 porties. Zaterdagsavonds een speciale bijeenkomst voor maDnen en zwer vers, waar zij onder het genot van koffie en tabak verwijderd worden gehouden van kroegen en ontucht. Maandagsavonds idem voor vrouwen en moeders, die dan tevens nuttigen arbeid leeren. Tevens zijn de barmliartigheidszuslers eiken dag bezig daadwerkelijke hulp te ver- leenen in arme gezinnen en aan hen, die zelve de huishouding niet kunnen doen we gens zwakte of" ziekte en trachten hen. die diep gezonken zijn, geestelijk en maat schappelijk te helpen en op te heffen Een beroep op medewerking aan dit feest vinde een gul onthaal I Opgevangen is een Doberman Pincher. Inlichtingen bij den Commissaris van politie. Naar het pölilie-bureau is overge bracht een transport-rijwiel, dat gisteren onbeheerd op straat is aangetroffen. Inlichtingen bij de politie. Gistermiddag, omstreeks Halftweö is op de Hoogewoerd van een groentewagen, bestuurd door C. v. d M., uit Rijnsburg, een wiel nfgeloopen.'HeJ verkeer ondervond ongeveer 20 minuten vertraging. Gistermiddag, omstreeks twaalf uur, is mej. A H., kantoorbediende, wonende in cc 3 OctoKerstraat, op de Breestmai bij het passecren van een andere wielrudsl >r. ko PRUS DEZER COURANT: .Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week v.0.18. i Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week0,18. Franco per post 2 35 ,-+• portokosten. men te vallen, waardoor zij een pees van haar rechtervoet scheurde. Na in café Nruf verbonden te zijn, is zij per auto naar baar woning vervoerd. Tengevolge van den hevigen regenval van hedenmorgen is hel gedeelte der lloo- gendorpslraat, waarvan wij destijds reeds een foto gaven, opnieuw verzakt. Den yori- gen keer waren er zeven sleeperswogcns met zand noodig om hel gat tc dichten, Thans staat het er weer blank. Rijlessen aan officieren. 'Bij ministcrieele beschikking is een Tege- ling vastgesteld voor het geven van rijlessen in den a.s. winter aan onbereden beroeps- en verlofsofficieren. Dc daarvoor door de korpscommandanten in aanmerking gebrachte verlofsofficier en, die in verband met hun burger werkkring over dag niet aan de lessen kunnen deel nemen, zullen in de gelegenheid worden gesteld dit onderricht in de avonduren .le ontvangen. Zijn er minder dan 4 deelnemers voor de avonduren, dan wordt het onderwijs in dat tijdstip nrèt gegeven. Rijonderricht wordt ook le Leiden ge^ geven. Verlofsofficic-ren der bereden artillerie, herkomstig van de onbereden artillerie, kunnen daarvoor ook in aanmerking komen- Nederland en Turkije. Een draadloos bericht maakt er melding van, dat te Angora het Turksch-Noder- landsch handelsverdrag onderteekend is. De steunbeweging voor de Engelsche Mijnwerkers. Tn de gisteren gehouden buitengewone hoofdbesturenvergadering van het Nederl. Verbond van Vakvereenigingen in verband met de steunbeweging voor de Engelsche mijnwerkers zijn de maatregelen, door het Verbondsbesluur getroffen, besproken. De hoofdbesturenvergadering onderschreef zonder eenige Uitzondering het standpunt tol dusver door het Verbondsbesluur ingenomen hl. dat een steunbeweging niet mogelijk was zoolang het Engelsche Vakverbond zich daartoe niet tot het I.V.V, had gewend. Zij bracht hulde aan het bestuur van het N.V.V. voor ds groote activiteit, beloond nadat de steunaanvraag via hel I.V.V. had plaats ge had. Op voorstel van het verbondsbesluur werd besloten tot en met 28 Augustus de steunbeweging le doen loopen over de schijf van de hoofdbesturen en wel door middel van steunzegels. Daarna zal de steunbewe ging door dc bestuurdersbonden worden overgenomen, waarbij gebruik wordt ge maakt van steunlijsten. De hoofdbesturenvergadering machtigde ten slotte het N.V.V. onmiddellijk een be drag van f 35.000 aan het I.V.V. te doen toe komen, op rekening van de opbrengst der ze gels voor welk bedrag de hoofdbesturen zich garant stelden. Een ultimatum aan Heemaf. De Alg. Ned Metaalbewerkersbond, de Nederl. R.-K. Metaalbewerkersbond en de Ghr. Metaalbewerkersbond in Nederland hebben nan de directie der N. V. Hecmaf, ie Hengelo, geschreven, dat, wanneer aan hun verzoek van 3 Juli niet wordt voldaan, door liet personeel op Donderdag 19 Aug, de arbeid zal worden geslaakt. Voor besprekingen blijven zij zich als steeds gaarne bereid verklaren. Uit de textielindustrie. Tusschen het hoofdbestuur van den Ne- derlandsclien R.-K. Textielarbeidersbond en de de firma W. Swinkels te Helmond, heeft een bespreking plaats gehad over de tus schen deze firma en genoemde organisatie gerezen kwestie inzake de loonen op de fabrieken te Mierlo en te Deurne. Deze be spreking is zonder resultaat gebleven en ook de poging van den rijksbemiddeldar om de partijen lot elkaar te brengen i9 mislukt. Gisteren zijn nu de arbeiders, werkzaam op de fabriek te Mierlo. in slaking gegaan. 169 wevers zijn onmiddellijk bij het conflict be trokken. -Bij Kon. Besluit is op verzoek eervol ontheven van de betrekking van chef der afdeeling Personeel van het Departement van Marine kapitein ter zee IC. A. Telders, en is hem wegens langdurigen dienst eer vol ontslag uit den zeedienst verleend onder toekenning van levenslang pensioen. Gisteren is te Barneveld, ruim 78 jaar oud, overleden de heer .1. W. A. Immink, oud-burgemeester van Bloemendaal. UIT NED. OOST-INDIE. Wat in Bantam voorvalt SERANG, 16 Aug. (Anela). Alhier werd sedert maanden een verhoogde communisti sche actie in het Banlamsche geconstateerd. Hoofdzakelijk inlanders zijn Tjilegon, Pan- deglang en Laboean traden steeds brutaler tegen Europeanen op. De politie arresteerde zes leiders; verdere arrestaties worden ver-; wacht. De resident van_ Bantam, de heer J. D. de Vries, verklaarde, dat het bestuur den toestand absoluut beheerscht en er niet de minste grond voor vrees en niet de minste rc-den lot ongerustheid beslaat. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Loenen o. d. Voluwe: A. J. Splinter, te Lent; Te Zetten-Andelst: J. A. van Nie, te Moerkapelle. Bedankt: Voor Opheusden (loez): D. Th. Keek, te Garderen; Voor Sexbiorum: B. Tuinslra, te Bcesd. Geref. Kerken. Beroepen: Te Franeker: W. H. v. d. Vcgt, te Drachtsler-Compagnic. Onderwijs in handelsterminologie en -correspondentie in vreemde talen. Bij ICon. besluit van 3 Augustus is inge steld een akte van bekwaamheid voor on derwijs in handelsterminologie en handels correspondentie in vreemde talen. De aangevochten examens te Haarlem. Mr. N. J. Vcllenga, advoca-at en procu reur te 's-Gravenhage, die de belangen behartigt van eenige candidaten, die mee- nen ten onrechte te zijn afgewezen bij dö te Haarlem gehouden examens voor iicna- melijke opvoeding, heeft den volgenden open brref gericht tot den hoer AI. F. Graafland, inspecteur der lichamelijke op voeding, voorzitter der examencommissie middelbaar^ gymnastiek Weledelgestrenge heer, Uit de door uwe commissie aan candi daten verstrekte 5 eindcijfers de eenige officieelc gegevens die zij bezitten is mij gebleken le dat, indien er geen sprake is van lo ting, welke kwalificatie van het examen uit uwe commissie zelve afkomstig schijnt tc zijn, dit examen dan toch in elk geval een kansspel is geweest; 2c. dat in ieder geval belanghebbenden ernstig zijn geschokt in hun vertrouwen in den ernst, de rechtvaardigheid, de bil lijkheid en de juistheid der bcoordeclin- gen, zoowel candidaten als hun leeraren; afgezien van de vraag of deze conclusies, die te zijner tijd zullen worden gestaafd met bewijzen, juist zijn, deelde men mij mede, dat dc bedoelde officiecle gegevens (5 eindcijfers) ook nog vergezeld zijn ge gaan van de verbluffende opmerking dat „deze voor u (candidaten) slechts een re latieve waarde hebben, daar u niet be kend zijt met de' wijze waarop deze ont staan." Derhalve zou ik gaarne zien, dat u die belanghebbenden op doeltreffende en snelle wijze langs dezen weg kunt inlichten (ten einde hun leed over do gevallen be slissing te verzachten cn hun toekomst plannen niet te vernietigen) op dc navol gende punten inlichtingen zoudt willen verschaffen le. welken maatstaf heeft uwe commis sie 'bij haar beoordeeling toegepast? 2o. welke motieven hebben uwe com missie daarbij geleid? 3c. welke waarde moet aan de verstrekte 5 eindcijfers worden toegekend Met belangstelling uw antwoord tege moet ziende, hoogachtend Uw dw. (w.g.) N. J. VELLENGA. In een onderschrift bij bovenstaanden brief geeft mr. Vellenga aan belangheb benden in overweging om een comité to vormen, waarin candidaten, leeraren en examinatoren zitting zullen hebben. DE ALGEMEENE TOESTAND. Spanje heropent de Tanger kwestie. Terwijl over de komende zitting van den Volkenbondsraad veel wordt geschre ven, dat feitelijk totaal geen nieuws bevat, alleen slechts in het vastleggen van oude bekendheden en terwijl blijkt, dat betrok ken partijen hij hun eenmaal aangenomen houding volharden, trekt een agressief op treden van Spanje inzake Tanger de aan dacht., Spanje, zeide Primo de ltivera, heeft de kwestie niet aan de orde gesteld, maar het mag niet wat er mee in verbauo staat, verwaarlooz^n. „Spanje is over tuigd, dat het een onrechtvaardigheid en een fout was om Tanger uit te sluiten van het protectoraat, dat het in Marokko werd toegewezen. Dat schijnt te wijzen op een gebrek aan vertrouwen in zijn bekwaam heid om het besturen, of in zijn loyauteit om de neutraliteit er van te handhaven, in bepaalde omstandigheden. Na een werk van zeventien jaren in Marokko, nadat we de proef van een moeilijke neutraliteit ge durende den grootcn oorlog zoo glansrijk doorstonden, nadat we in Marokko wel licht 40.000 menscheDlevens en meer dan 500 millioen pesetas hebben geofferd, go- loof ik niet dat we te veel vragen van de mogendheden, als we de inlijving van Tanger in ons protectoraat verlangen. In dien we in de verwezenlijking van dat ver langen niet zouden kunnen slagen, zou Het de vraag zijn, nu onze wapeneer in Ma rokko zoo schitterend is gehandhaafd, of BINNENLAND. Nederland wint den tenniswedstrijd legen Engeland met 107. BUITENLAND. Verlegenheid der mijnwerkersleiders in het Engelsche mijnconflict. Spanje heropent de Tanger-kwestie door een nieuwen eisch te stellen. Een complot tegen de Mexicaansche regeering verijdeld. het nog wel de moeite waard zou zijn hon derden millioencn pesetas te besteden ten einde in een internationaal Tanger een gebied te handhaven waar nieuwe com plotten kunnen worden gesmeed en dat een goede basis is voor dc herbewapening van dc Marokkaansche stammen. „Europa en do gcheele wereld zullerf omtrent Tanger niet gerust kunnen zijn, noch bevrijd worden van do hier dreigende donkere wolken, zoolang het bestuur en de macht over deze stad niet volkomen en definitief aan Spanje, onder bepaalde voorwaarden, zullen zijn overgedragen. „Elke andere politiek in dezen is ge vaarlijk en kan slechts de onzekerheid be stendigen. Tanger in handen van Spanje, opgenomen in zijn protectoraat, is voor niemand een gevaar, en voor allen een waarborg. Wie dat niet ziet, is blind cn zal zijn dwaling betreuren, want, als dit niet geschiedt, zal binnen niet al te langen tijd Tanger tot ernstige internationale moeilijkheden aanleiding geven Aldus de waarschuwing van generaal Primo dc Rivera. Dat de Spaanschc premier deze verkla ring heeft afgelegd 7.00 kort na het .afslui ten van het .Spaansch-Ilaliaauscho ver drag, trekt zoor do aandacht, daar er na tuurlijk neiging rbestartt; 'om eiken fetap in dc Middellandschc Zee-politiek te beschou wen mot betrbkking 'totdat verdrag. Spanje's eisch in dezen is niet Dieuw, hoewel hij dit keer directer en in meer absolute bctcekenis naar voren is ge bracht dan vroeger. Tijdens den Rif-oor log hebben de Spaansehe autoriteiten her haaldelijk verzekerd, dat dc Tanger-zone het centrum was van den grooten contra bande-handel en algemeen werd aangeno men, dat door de Spanjaarden het opper- toezicht zou worden geeischt over de zone. Op 13 Juli, den dag waarop de Franseü- Spaansche overeenkomst te Parijs word onderteekend, heeft Primo de Rivera aan de „Temps" verklaard, dat Spanje, tea einde zijn taak te kunnen vervullen, ruime bevoegdheden zou moeten verkrijgen voor een voortdurend oppertoezicht in de Tan gerzone, of dat Spanje althanfc met Frank rijk tot nauwe samenwerking zou mocécn komen, welke een voortdurende en doel treffende bewaking tot stand zou brengen. Hij erkende evenwel, dat Tanger in mili-< tair opzicht zijn internationaal karakter zou moeten behouden. Met betrekking tot het inteme bestuuf van de stad, zeide Primo, dat de omvang van de Spaansehe kolonie en do vele Spaansche# belangen aldaar, aan 'Spanje een belangrijker positie in dat bestuur zou moeten verzekeren, dan dit land thans bezit. De in deze verklaring gesleldo clscK, ging niet zoover als de thans gestelde, dat Tanger een integraal deel van de Spaan sehe zone zou moeten uitmaken. ENGELAND. Het mijnconflict Kitchener- mystificatie. De gedelegeerden-conferentie der mijn werkers-federatie hield gisteren te Londen een geheime zitting, welke 4 1/2 uur duur-' dc, om dc rapporten in ontvangst te nemen aangaande de jongste stemming, en te bc.- bèraadslagen over de toekomstige politiek der federatie ten aanzien der mijnstaking. In een later uitgegeven verklaring werd medogedeeld, dat het verslag der uitvoeren de commissie over de stemming in de dis tricten is uitgebracht door den president der, federatie, Herbert Smith, waaruit bleek, dat liet resultaat was 367.650 tegen en 333.614 voor, zoodal er een meerderheid van 34.614 was tegen het aannemen der voorstellen tot regeling van het geschil, vervat in de rnc-. morie der induslrieele christelijke vcreeni:. ging. Schotland, dal 60.000 stemmen zeil hebben uitgebracht, onthield zich van stem ming, daar men aldaar bezwaar maakte tegen een stemming per district, terwijl men een algemeene stemming verlangd had. Er had een langdurige bespreking over deze rappor-ten plaats, ten aanzien van den volgenden stap, die door do federatie moe^ gedaan worden Deze bespreking was nóg niet geëindigd, toen de conferentie verdaagd werd tot- h&ien. 9 De mijnwerkersteiderf Hebben één aan,4

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1