spel Zij zegevierde met 6i, 8G, nadat onze landgenoote in. de tweede set. dank zij uitstekende passings, nog tot 4—4 en 5—6 had weten stand te houden. De tweede set had onze landgenoote' wei verdiend te win nen. maar bij de drie „winningstrokes", die ze had. het Forluna haar in den steek. Mevr. God free dankte het winnen van deze partij aan haar goede netspel en aan do vooral op crilirke momenten, falende back hand van haar tegenstandster. Mej. Canters kon niet op tegen het vaste spel van miss Slery en verloor met 16, 75, 16. Zondag begon het tournooi met het dub belspel Van LennepDiemer Kool tegen God tree en Higgs. Het begin was heel slecht Onze landgenoolen faalden volko men en zagen zich de eerste set met 61 ontgaan. Dan komt echter de ommekeer! Van Lennep en Kool herstellen zich, ter wijl het Engelsche dubbel in het midden slechts matig verdedigt. Wel houden zij lang stand, maar als Oranje de set wint (S— G) zijn de casten uit hun evenwicht en mot i_G, 8G. 62. 62 is tenslotte de zege voor Holland. Timmer en Bryan hadden 5 sets noodig om Austin en Lester te slaan. Geen dèr spe lers onderscheidde zich. Meerdere ausdauer der Hollanders gaf klaarblijkelijk den door slag Vooral Austin was zeer vermoeid. Mej. Bouman en mevr. Stroink zagen zich met 7—5. 6—2. 6—1 geslagen door mevr. Godfree en miss Stery. terwijl mevr. Slroink en Brvan in een uitstekende partij het gemengd-dubbel wonnen van miss Story en Higgs. Het werd 64, 63. waar door Holland met 73 de leiding heeft. Helen Wilis geslagen. In de demi-finale van het Amerikaansche tenniskampioenschap won mrs. Mallory met 6—8, 64.62 van miss Helen Wills, die vorig jaar den kampioenstitel behaald had. WATERPOLO. BelgiëNederland. Een 3-2 overwinning der onzen. Te Ronsse, in België, is gisteren de wed strijd BelgiëNederland gespeeld en door de Nederlandsche ploeg met 32 gewon nen. „De Crt." zegt, dat onze landgenoolen met rust door Kuyper en Van der Velden een 30 voorsprong hadden veroverd. Na de hervatting wisten de Belgen door Visser en Van Gheem tweemaal *le scoren (23), waarna in den stand geen verande ring meer kwam. Na afloop werden de Hollanders luide toe gejuicht, terwijl de Muziek het Hollandsche volkslied speelde. De wedstrijd werd bij afwezigheid van den Franschen arbiter door den Belgischen scheidsrechter Feyaarts geleid. De ploegen waren als volgt samengesteld: Holland: Slop (doel); A. van Senus, Kuy per en Goedings (achter); Van der Welden, Leenheer en Kohier (voor). België:. Tensen (doel); Fleurix, De 'Baecker en Bauwens (achter); Visser, Van Gheem en Depauw (voor). De 4 maal 200 M. estafette werd door de Belgen (Goppielers, Van der.Sleichel, Thien- pont, De Baecker) gewonnen in 10 mm. 54 sec.de Hollandsche ploeg (Kuyper, Van Senus, Braam, Kohier), legde den afstand af in 11 min. 18 sec. De Belgen namen na den start onmiddellijk de leiding. Zij wisten een dertigtal meiers uit te loopen. welken voorsprong zij tot het einde behielden. De lijst der uitslagen der polowedsfrijdcn tusschen ons laud en België gespeeld, luidt nu: 1906 le Antwerpen: België wint met 32. 1907 niet gespeeld. 1908 te Antwerpen: België wint mét 20. 1909 te Amsterdam: België wint met 71. 1910 te Antwerpen: België wint met 81. 1911 te Gouda België wint met 41. 1912 te Antwerpen: België wint met 21. 1913 te Amsterdam: België wint met 52. 1914/1920 niet gespeeld. 1921 le Antwerpen: België wint met 21. 1922 niet gespeeld. 1923 te Gouda: België wint mei 61. 1924 te Ostendet België" wint met 74. 1925 t.e Utrecht: België wint met 54. 1926 te Ronsse: Nederland wint met 32. G. Z. C. III—De Zijl I 0—2. Gisteren speelde Dc Zijl in Gouda legen G. Z. C. III. In 't begin is De Zijl sterk in de meerderheid en reeds spoedig heeft Kramp succes (01). Met dezen stand treedt de rust in. Na rust wegen, de partijen legen elkaar op, doch bij een scrimmage voor het doel der Gouwenaren, begaat de linksachter een fout binnen het beruchte gebied en moet het water verlaten. C. W. Snoeker zet de vrije worp in een doelpunt om (02), met welken stand het einde van dezen zeer vriendschappelijken. wedstrijd komt. ZWEMMEN. 2 K.M.-wedstrijd in den Amstel. Zaterdag is in den Amstel de 2 K.M.- wedstrijd gehouden, uitgeschreven door „Het Leven". De uitslag was: Dames: (Kampioene van den Amstel): roej. G. Klapwijk (Rotterdam) in 37 min. 4-9 sec.; 2e prijs: mej. E. Smits (Amsterdam) 111 41 min. 10 sec.; 3e prijs. mej. M. Ker seboom (Hillegersberg) in l min. 30 sec.; ■Jo prijs: mej. F. v. d. Burgt (Amsterdam) in •U min. 32 sec.; 5e prijs: me], G. Vierdag ^Amersfoort) in 41 min. 44 sec.; 6e prijs: ^el- T. Baumeister (Rotterdam) in 41 min. 54 sec. Heeren: (Kampioen van den Amstel): baarls (Alkmaar) in 33 min. 49 2/5 sec. prijs: Th. J. de Man (Utrecht) in 34 min. 1 sec.; 3e prijs: J. G. J. Pronk (Amster- am) m 35 min. 45 sec.; 4e prijs: H, P. an Hazelen (Amersfoort) in 36 min. 41 inC9<ï^e prHs: AV. Schreuder (Amsterdam) nJS ?in- 4 sec*ï 6e prijs: J. Hottentot Amsterdam) in 36 min. 45 sec. Miss Ederle krijgt een monument. diJw rlruc*e Ederle zal, als eerste vrouw Gris ïj naa* *a overgezwommen, te ^Jap èen eeïl monument worden opgericht, ftover°Ple Van dat V00r kapitein -Webb te. CRICKET. Uitslagen. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND lsle klasse: V. O. C.Ajax: V. O. C. wint met 25 runs op de eerste innings H.D.V.S. V. R. A.: H. D. V. S. wint met innings en 102 runs P. \7.—V. V. V: V. V. V. wint met 41 runs op de eerste innings. Bniten de competitie: SpartaL. C. C.: Sparta wint met 4 runs op de tweede innings Overzicht. Ook den wedstrijd tegen V. O. C heeft Ajax niet kunnen winnen, al was'het ver schil dan wel heel klein en al zouden wij zelfs zeggen, dat het spel van onze sladge- nooten meer „all round' was dan dat van de Rotterdammers. Deze nederlaag is voor namelijk te wijlen aan een inzinking in den aanval, toen men den stand lusschen II van Everdingen en F. van Herwaarden niet gauw genoeg kon breken. In hot laatste halfuur voor de lunch begon er daardoor een soort van panies-slemming in de Leidschc gele deren le heerschen. De bowlers raakten hun richting en hun lengte totaal kwijt en het veld werk minderde zichtbaar. Na de lunch bracht Rice opluchting, zoodat het Rolter- damsche totaal tenslotte nog niet zoo bui tensporig hoog werd. Jammer dan de slaart- wickets van Ajax weer hopeloos faalden. Dc eerste vijf balsrnen brachten 106 runs op, was het nu niet mogelijk geweest, dat de overige G wickets een 40 runs bij elkaar hadden geklopt? In Schiedam was er lus schen H. D. V. S. en V. R. A. geen strijd. Tegenpver 69 runs van de club van Rincker, klapten Offerman c.s. er 2J.1 bij elkaar en zij smeten daarna in de tweede innings V. R. A. voor het schamele totaal van 40 uit. In Enschedé scoorde V. V. V. eerst 217 voor 6, P. W. deed daarna goed werk maar bleef met 17G toch beneden het totaal der gast- hecren. V. O. C.Ajax. De Rotterdammers winnen met 25 runs op de le innings. Eigeman, die den toss heeft gewonnen, verkiest te gaan fielden, zoodat Leeman en Brans de V. O. C.-innings openen op het bowlen van den Leidschen aanvoerder en van Rice. De runs komen uiterst langzaam cn als de 10 op is, slaat Brans over een rechten bal van Rice heen. Th. Gibb maakt het evenmin lang en wordt gebowld door Meyer op een lange off-break, die hij zelf tegen de leg-slump werkte. Twee ballen la ter verdwijnt East 1. b. w. op Rice, terwijl als het totaal 36 is, Leeman voor 10 runs eveneens 1. b. w. Rice de tribune kan gaan opzoeken. G. A. F. Stenger wordt kort daar na door een uitstekende vang van Meyers op short leg het volgende slachtoffer van Rice. De stand is dan 38 voor 4 en het ziet er naar uit, dat V. O. C. voor een lang to taal aan den kant zal worden gezet. F. van Herwaarden en Hans van Everdingen hou den echter stand, uiterst voorzichtig spelen zij het bowlen, zoodat het totaal aanvanke lijk ook heel langzaam stijgt. Herhaaldelijk wordt er in den Ajax-aanval gewisseld, het helpt echter niets, de batsmen krijgen steeds meer de overhand en leggen er danig het hout op. Waarom werd Rice in het uur vóór de lunch niet weer aangezet? Als er gestopt wordt is de 100 op het bord. Na de lunch beginnen Rice en Eigeman weer den aanval en in de tweede over cleant Rice Van Her waarden voor een goede, maar niet kans- looze 42. Van 38 voor 5 is het 111 voor 6 geworden. Van 't Groenewout komt Hans van Everdingen nog even steunen, slaat vlug 13 runs bij elkaar en wordt dan op het bowlen van Rice schitterend door Josson gevangen. Met 18 extra's was het totaal der gastheeren 145. Hans van Everdingen was met een keurige 45* topscorer. Janssen en Eigeman openen de Ajax-in- nings op het bowlen van East en Van 't Groene woud. Al direct wordt er hard op los geslagen; het bowlen van Van 't Groene- woud vooral is niet al te zuiver en zoowel Janssen als Eigeman slaan hem in zijn eer ste over al naar de boundary. De scheiding van het Leidsche openingspaar komt op 28 als Van 't Groene woud door Th. Gibb is vervangen en Eigeman voor 18 door (lezen, wordt gecleand. Meyers valt op 47 als slachtoffer van Van Herwaarden, terwijl op 49 Janssen voor 13 wordt gevangen dpor East op het bowlen van Gibb. Erg bemoe digend ziet het er na het goede begin niet uit, vooral niet als Meyer, na 2 runs te hebben gescoord, een bal van East te mach tig is Het is dan 49 voor 4. Weippe en Rice komen daarna samen op de mat en deze Leidenaars spelen een aantrekkelijke innings. Elke overpitchte bal wordt afge straft cn onverbiddelijk naar de boundary gezonden. Een uitstekende variatie van strokes maakt het publiek enthusiast en in het Ajax-kamp herleeft de hoop op een overwinning. Op 106 tenslotte wordt Rice voor 19 gevangen door Stenger op het bow len van Gibb, terwijl direct daarna Brans achter h.et wicket op het bowlen van Van Herwaarden Wempe voor een uitstekende 35 inrekent. Het wordt daarna een proces sie. Op hetzelfde totaal van 106 vallen 5 wickets.Josson en Schüdel als laatsten 6tuiten echter de collaps. Zij bepalen zich voornamelijk tot verdedigen en loopen en kele singles op minder goede ballen, Schü del slaat zelfs Van 't Groenewout naar de boundary; als hij 7 runs heeft gescoord, wordt hij gevangen door Van Herwaarden op het bowlen van Gibb. Josson bleef met 6 not out. Het totaal werd 120, waarvan 14 extra's. Hieronder de scores: V. O. C. le innings: Leeman, 1. b. w. Rice 10; Brans, b. Rice 5; Th. Gibb, b. Meyer 6; East, 1. b. w. Rice 0;" Stenger, c. Meyers b. Rice 11 F, van Herwaarden b. Rice 42; Dubru, b. Rice 0; Van 't Groe newout, c. Josson b. Rice 13r K. van Ever dingen, b. Rice 1; J. van Herwaarden, b. Eigeman 4; H. van Everdingen 45*. Extra's 18. Totaal 145. Eigeman 150, Rice 825. Du Pon 09, Meyer 118, Wempe 025. Ajax le innings: Janssen c. East b. Gibb 13; Eigeman, b. Gibb 18; Meyers, b. F. van Herwaarden 6; Meyer, b. East 2; Wempe, c. Brans, b. J. van Herwaarden 35; Rice, c. Stenger, b. Gibb 19; Du Pon, b. Gibb 0; Goslings, b. J. van Herwaarden 0; Van der Kaaden, c. Dubru, b. Gibb 0; Schüdel, c. F. van Henvaarden b. Gibb 7; Josson 6*. Extra's 14. Totaal 120. East 122. Van 't Groencwcut 027, Tli. Gibb 623, F. van Herwaarden 115, K. van Everdingen 011, J. van Herwaar den 28. SpartaL. C. C. Sparta wint met 4 runs op tweede innings. Sparta begint le batten en opent met Rin geling en~ Plalschart op het bowlen van A. en P. de Vrind. De beide batsmen hebben er goed het oog in; Plantschart speelt een verdedigend spel terwijl Ringeling voor de runs zorgt. Op 21 valt het wicket van Plantschart (5). Smith en Wilson maken het niet lang, doch Vledder en Jones bieden daarna meer tegenstand. Beurse is met den bat echter goed op dreef en weet hun wickets respectievelijk voor 8 en 10 runs te nemen. Klools, die inmiddels aangezet is, weet tenslotte Ringefing's wicket voor een goede 24 te veroveren en heeft ook in zijn volgende over succes als hij Steeman voor 4 bowlt. Van de staart slaat Senn nog 11 run9 en met inbegrip van 3 extra's wordt het totaal 75. P. de Vrind 214, A. de Vrind 0—17, Beurse 6—30, Klools 2—11. De innings van L. C. C. is gauw verteld. Geen enkele spéler weet behoorlijk tegen stand le bieden. Topscorer is P. de Vrind met 8 not out. Het totaal wordt 33, 6 extra's inbegrepen. Ringeling, Sparta's fastbowler, gooide extra fast, waardoor zijn ballen nogal hoog opkwamen, wat voor de Leide naars moeilijkheden opleverde. Zijn cijfers waren 58, Vlèdder 519. De 2e innings van Sparta levert 52 runs op .waarvan Theunissen 12. Beurse 427, KJools 36, A. de Vrind 2-7, P. de Vrind 17. Om te winnen moet L. C. C. in 17» uur 95 runs maken. Dank zij Metsch 14, A. de Vrind 10, Klools 9, werd het 40 voor 5. Heemskerk, die nu inkomt, speelt een vlotte en aantrekkelijke innings. Hij houdt het bowlen steeds aan zich en weet zoodoende in korten tijd 33 runs te scoren. Hij ziet Beurse (3), Den Holder (2) en P. "de Vrind (4) verdwijnen, alvorens hij met den laat sten man in, gevangen wordt in de slips, als er nog 4 runs aan het benoodigde totaal te kort komen. Vriendschappelijke wedstrijden. In de e.v. weken zal een Ajax-combinatïe de volgende vriendschappelijke wedstrijden spelen: 17 Aug.: Den Haag, H. C. C.Ajax. 20 Aug.: Leiden, AjaxR en W. 24 Aug.: Schiedam, H D. V S.Ajax- 25 Aug.: Leiden, AjaxV. O. C. 26 Aug.: Leiden, AjaxH. C. C. 27 Aug.: Den Haag, PhoenixAjax. 30 en 31 Aug Leiden, AjaxEngelsch XI De tweedaagsche wedstrijd op 30 en 31 Augustus is de traditioneele wedstrijd van Ajax legen een elftal van in .Nederland wo nende Engelsche spelers. De vijlde tesbnaich. Zaterdagss de vijfde lestmalch lusschen Engeland en Australië begonnen. Chapman won den toss en Engeland gang eerst batten. De eerste innings leverden 280 runs op, waarvan Hobb9 37, Sutcliffe 76, Woolley 18, Hendren 8, Chapman 49, Stevens 17, Rhodes 28, Geary 9, Tate 23, Larwick 0 en Slrudwick 4 niet uit. Mailley nam 6 voor 138, Griramelt 274, Gregory 131. Australië scoorde daarna nog 60 runs voor het verlies van 4 wickets. Macartney 25, Ponsford 2, Andrews 3, Woodfill niet uit 22, Collins (niet uit) 1. ATHLETIEK. Internationale wedstrijden te Arnhem. Paulen geslagen. Te Arnhem zijn gisteren door Vitesse in ternationale wedstrijden gehouden, waarbij onze kampioen Paulen op de 400 Meter door den Engelschman Toms werd gesla gen. De Haarlemmer Klaasse verbeterde het record "Over 3000 M. met 4/10 seconde. De belangrijkste resultaten waren volgens de „Tel.": 100 M hardlooj^en: 1. F. Lamp (Haar lem) 10.8 sec.. 2. W. Peters (P. E, G.) 11.2 sec.; 3. Van Welsenes (Haarlem). 400 M. invilatiewedstrijd: E. J. Toms (Surrey A. C.) 50.8 sec., buiten mededin ging; 1. A. Paulep (Haarlem) 52.1 sec.; 2. W. V. Bolten Jr. (A. V. '23); 3. Pankuweit (Külner B. K.). 400 M. hardloopen: 1. Masthoff (Kölner S C.) 53.8 sec.; 2. A. Kwakkemaat (Quick) 53.8 s.; 3. K. v. d. Burg (Robur et Velocitas) 800 M. hardloopen: 1. Gisecke (Kölner S. C.) 2 min. 3 s.; 2. F. C. du Hen (D.F.C.) 2 min. 4.4 sec.; 3. Saam (Kölner B. KA. 3000 Meter hardloopen: 1. W. Goodwin (New York A. C.) 8 min. 50.4 sec.; 2. A. Klaasse (Haarlem) 9 min. 17.2 sec. (oud record v. d. Wel 9 min. 17.6 sec.); 3. Ver beek (Schwarz Weiss. Essen). 4 x 100 M. estafette: le serie: 1. A. V. '23" 45.8 sec.; 2. Wesel 46.8 sec.; 2e serie: 1. Haarlem 45.8 sec en Quick 48.3 sec.; 3e serie; 1. Dortmunder S. C. 46.4 sec.; 2. Vitesse 47.3 sec. Finale: 1. Haarlem 45 sec. 2. ,,A. V. '23"; 3. Dortmunder S. C. Speerwerpen: 1. Metzdorff (Dortmunder S. C.) 53.38 M.; 2. Hauer (D. S. C., Düssel- dorf) 50.88 M.; 3. Schmackerlz (Eolngr S.C.) 50.32 M. Discuswerpen: 1. J. Selman (A. V. '23) 35.32 M.; 2. Holz (Brandenburg) 34.65 M.; 3. Eijsker (Haarlem) 32.32 M. Polsstokhoogspringen: 1. Balles (Dort munder S. C.) 3.54 M., na loting met 2. F. Pasma (U. D. I.) 3.54 M.; 3. A. v. d. Zee (Concordia H) 3.54 M. Hoogspringen met aanloop: 1. F. C. Bühr- man (A. V. '23) 1.75 M.; 2. W. Peters (P. E. C.) 1.75 M.. na loting met M. Faassen (Bato Z.) 1.75 M. Hollandsche successen te Stuttgart. Van den Berge klopt HouBen. Te Stuttgart werden gisteren internatio nale wedstrijden gehouden, waaraan de Nederlanders De Boer en Van den Berge deelnamen. De Boer won het nummer vèr-. springen met een uitstekenden, ecnigszin» door den wind begunstigden sprong van 7.20 M. (1 c.M. beneden zijn eigen record) en Van den Berge, die weder in grootsclicn vorm was, het nummer 100 M. hardloopen met een tijd van 10 6 sec. vóór Houbm. Tot op 50 M. lag Houben voor, doch op ch laatste 40 M. kon de Nederlander zich een kleinen voorsprong verzekeren, dien Hou ben niet meer j^on inhalen. Ook het num mer 200 M. werd door Van den Berge ge wonnen en wel in 22.1 sec', vóór Ilubner. Wedstrijden van Donar. Gisteren werden op het terrein achter Pomona" voor 't eerst'de clubkampioen schappen gehouden van Donar. Van de leden der vereeniging U.V.S., die even eens aan deze wedstrijden deel konden nemen, verscheen alleen Laman, die, de korte training in aanmerking genomen, een aardig resultaat boekte, 't Program ma voor den eersten dag luidde200 M. en 400 M., kogelstooten, discus- en speer werpen, verspringen zonder aanloop. De stand na den eersten dag luidt voor de 8 besten1. A. Buttler 45 p. 2. W. Graven- daal 44 p. 3. M. Hocxum 43 p. 4. A. Ten- deloo 41 p. 5. J. Gravendaal 40 p. 6. K. de Jager 38 p. 7. H. Bonte 38 p. 8. H. Laman 24 p. Het programma voor den 2en dag (22 Aug.) luidt als volgt: 800 M., 100 M., hoog springen met en zonder aanloop en hink- stapsprong. Nieuw-Brunhilde. Deze vereeniging is, naar wij vernemen, als lid toegetreden tot de Kon. Ned. Alhle- tiek-Unie. Zij zal deelnemen aan de wedstrijden op 29 Aug. a s. op Huis te Wervc op de num mers 100 M. hardloopen, vèrspringen met aanloop, hoogspringen met aanloop, speer werpen en 4 x 100 M. eslafbtte. ZEILEN. V m Zesmeteiwedstrijden. Een overwinning van De Ruyter. Op liet Alkmaarder meer zijn Zaterdag en Zondag wedstrijden gehouden, doör dc Zaanlandsche Zeilverceniging. In de zes- meterklasse behaalde De Ruyter den hoofd prijs. Zaterdag startten alle zesmeiers heel goed. De Ruyter nam weldra de leiding en bleef toen steeds aan den kop. 2. Brasemer- meer; 3. Kemphaan, 4. Sally (het nieuwe zesmeterjacht), 5. Sander. De Saenden had een boei geraakt en gaf op. Zondag gingen De Ruyter en Sally het eerst door den start, gevolgd door Kemp haan, Brasemermeer, Saenden en Sander. Bij het nemen van de boei te Akersloot had Brasemermeer de leiding, waarna achter eenvolgens De Ruyter, Sally. Kemphaan, Sander en Saenden kwamen. Bij de boei aan de Stierop heeft Brase mermeer de leidiDg moeten afslaan aan De Ruytor. Sally is nu tweede, achteraan komen Kemphaan, Saenden en Sander. Het- slot van deze belangwekkende race rs, dat De Ruyter, gestuurd door mr. Carp, evenals den vorigen dag, de overwinning behaalt in 1.31.35; 2. Brasemermeer, van 0. Nathan (Amsterdam) in 1.31.50; 3. Kemphaan, van U. Pluvgers (Rotterdam) in 1.32.25. - Sally moest den strijd opgeven wegens het aanvaren van de Kemphaan. Om den One Ton-Gnp. Het bestuur van de Koninklijke heeft be sloten dat de Prinses Juliana voor Neder land uitkomen zal en dus zal 't zelfde jacht, dat ten vorigen jare de overwinning be haalde den One Ton Cup verdedigen. En ook de bemanning zal precies dezelfde zijn en zal dus beslaan uit de heeren J. G. Hib- ma (stuurman), Doedes. Van Kampen en De Vriej Lcnlsch. De deelneming is echter zeer teleurstel lend teruggeloopen. In laatste instantie heb ben zich verschillende landen teruggetrok ken, n.l Frankrijk, Denemarken en Esth- land. Thans blijven er nog vier over (het vorig jaar drie. n.l. Frankrijk. Noorwegen en Nederland) n.l. Engeland met de Zenith, Italië met de Cora en Zweden met de Louise. WIELRENNEN. Van de Rijswijksche baan. Successen van Moeskops' en L i n a r t. Onder enorme belangstelling reed Moes kops gisteren te Rijswijk tegen Kaufmann en Schilles. Onze landgenoot bleek aan merkelijk sterker te zijn en won gemakke lijk. De wedstrijd achter motoren bracht een overwinning van Linart. die uitstekend reed en verdiend won. Ziehier de resultaten: Sprinlwedslrijd vpor amateurs over 800 M.: 1ste serie: 1. Innemee. N. g. Grefkens, Wildschut; 2de serie: 1. v. d. Leun; n. g. Zonneveld; 3de serie: 1. Melz; n. g. v d. Wilk en Hofland. Finale: 1. Th. Innemee; 2. Metz (band dikte); 3. v. d. Leun. Sprintwedstrijd voor profs over 800 M. in 3 matches deux en 1 a trois: lsle rit: 1. Moeskops; 2. Kaufmann (1/4 wiel). 2de rit: 1. Kaufmann, 2. Schilles (1/2 lengte). 3de rit: 1. Kaufmann; 2. Schilles (3 lengten). 4de rit: 1. Moeskops, (laatste 200 M. in 12 4/5 sec.), 2. Schilles (1 1/4 lengte); 3. Kauf mann. Totaal-uitslag: 1. Moeskops, 7 p."; 2. Kauf mann, 4 p.; 3. Schilles, 4 p. Wedstrijd achter groote motoren over 90 K.M. in drie manches van 20, 30, 40 K.M., tusschen Linart (Pasquier Sr.), Ganay (Pas- quier Jr.), Leddy (Constant) en Snoek (Kaeser). lste manche; 1. Linart, in 16 min. 3/6 sec.; 2. Snoek (30 M.); 3. Leddy (380 M.); 4. Ganay (1450 M.). 2de manche: 1. Ganay, in 24 min. 7 4/5 sec.; 2. Linart (25 M.); 3. Leddy (50 M.);~ 4. Snoek (100 M.). 3de manche: 1. Linart; 2. Snoek (350 M.); 3. Ganay (450 M.); 4. Leddy (510 M.). Deze rit moest na 35 ronden wegens den regen worden afgelast. Totaal-uitslag: 1. Linart, 4 p.T 2. Snoek, 8 p.; 3. Ganay, 8 p.; 4. Leddy, 10 p Leidsche Ren- en Toeristvereen. „Swift". Gistermorgen werd de eerste ril gereden vor.r de nieuwe competitie over 25 K.M. Deze rit, welke een heel kalm verloop" had, gaf tót uitslag: 1. A. Boskamp; 2. Jf urzer; 3. J. Groenewegen; 4 P. v. d^ Pluym; 5. A. Hillcbrand en N. Kop, welks gelijk over de eindstreep reden. In deze rit had Tuinhof de Moed keiling-* defect, lerwijf N. Kop z'n stuur had gebro- ken. Deze kreeg echter van den heer Schaft een fiets ter leen om de rit te kunnen uitrijden. Met deze ril hébben de A.- en B.-klassera gelijk gereden, maar hierin waren de B.r klassers allen vooraan. "I De tijd was voor de eerste 43 min. 26 3/1 sec. A.s. Zondag zal de GO K.M. worden gés* reden. VOETBAL. Jaarvergadering Nederl. Voetbalbond. De kwestie der hoofdklasse* In „De Twee Steden" le Den Haag 'werd gisteren de jaarvergadering van den N.V.B. gehouden onder voorzitterschap van den heer ir, Kips. Over het jaarverslag werd langdurig ent als altijd, volkomen nutteJoos gediscus- sieerd. De voorzitter zegde daarbij to© het instellen van districtswedstrijden to zullen overwegen. De voorzitter deelde vervolgens medo voor de tweede maal in de geschiedenis van den N.V.B. dit lichaam door een zij ner vereenigingen met een proces voor, den burgerlijken rechter wordt bedreigd. De voorzitter steJde de vergadering in verband daarmee voor, buiten de agenda om het volgende besluit te nemen: ,,De bondsvergadering draagt de rcglements- commissie op, bepalingen te, ontwerpen, waardoor vereenigingen of leden, die bij een burgerlijken rechter een actie tegen den N.V.B. beginnen, buiten h$t bonds- verband worden geplaatst. In afwachting van de formuleering de« zer bepalb gen wordt het tosfuur gemier:- tigd, te handelen alsof zij reeds tot 'stand waren gekomen." De betreffende vereeniging is, aldus de voorzitter, Be Quick (Groningen), wclko het niet eens is met de heffing op de inkomsten der kampioenswedstrijden. Besloten werd het eerste lid te aanvaar den, terwijl het tweede werd geschrapt- Voor de Financieele Commissie werd als nieuwe candidaat gesteld de heer Lo- baeh, voor de comm. v. beroep werdoti de heeren Langholz en mr. Burger aan de candidatuur toegevoegd. De vergadering verkoos in de commissi© van beroep de aftredende leden, terwijl in de Financieele commissc de heer Van Bennekom werd vervangen door den heer Lobach. Na de lunch kwam het voorstel van do Financieele Commissie tot invoering van een directe heffing over de inkomsten van de vereenigingen aan de orde Het voor stel werd toegelicht door een voorz., di© er 0.m. op wees, dat 'n bijdrage van de vereenigingen noodzakelijk is om den boüd niet geheel afhankelijk te maken van de interlandwedstrijden en hem dus te maken tot exploitant van het Nederl. elftal. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen,- waarmee dus besloten werd, van do to taal-ontvangst der vereenigingen max. 2 pCt. te heffen. Vervolgens was aan de orde het voorstel van de heeren Dirkzwager, Koch en La- mey in zake de stemmenverhouding tuör* schen eerste- eD lagere klassers. De heor Lamey wees er op, dat het voorstel reed« een tegemoetkoming aan de lagere klas sers beteekende, daar deze een meerder* heid krijgen van ca. 25 pCt. Hij adviseerde» dan ook de stemmenverhouding tusschen le, 2e, 3e en 4e klasse vereenigingen te brengen op 15, 6, 3, 1 De heer Hollweg verzocht het getal 15 tc verlagen tot 12. Dit amendement, werd aanvaard door den heer Lamey, waarop het voorstel met groote meerderheid werd aangenomen. Een tweede voorstel Tegelende het aan tal door erkende bonden uit te brengen stemmen, werd na debat, aangenomen. Op voorstel van den voorzitter werd hierna besloten het nieuwe reglement on middellijk in werking te doen treden, be houdens door het bestuur tc nemen over gangsmaatregelen. In verband hiérme© moest aan de financieele commissie een vijfde lid wor/den toegevoegd. Van de can- didaten, de heeren Van Bennekom en Bronkhorst werd de eerste met 3529 stemmen en 2 blanco gekozen. De voorzitter deelde tenslotte, naar de „Courant" meldt, o.m. nog mede, dat een studiecommissie is gevormd voor het vor men van een hoofdklasse. Hierin hebben zitting de heeren Van Prooye, Lotsy, Bui der, Lobach, Vos en Passtoors. Lugdnnum. Gisteren speelde Lugd. I in Den Haag te-< gen O. B. I uit Delft, 4e kl. N. V. B. Lugd. had 6 invallers, doch stond met rust met 30 voor. Na de thee, voerde Lugd. den stand op tot 90, terwijl eveji voor het einde de rechtsbinnen van CT. B. de eer redde, zoodat Lugd. door een 91-overr winning de demi-finale bereikte'. BILJARTEN. Arie Bos. De Biljarlwereld meldt, dat Arie Bos in het begin van 1927 naar Nederland zal te- rugkeeren en hier te lande zal blijven. Hij zal het biljarten al$ beroepsspel prijsgeven, DUIVENSPORT. De Roodkias. Wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Roozendaal; los 8 uur 30 min. 1. B. Slimmers 9 u. 43 m. 57 s.; 2. P. Swanenburg 9.44.0; 3. J. van Wijk 9.44.59J 4. B. Slimmere 9.47.0; 5. K. Blansjaar 9.57.7; 6. P. Swanenburg 9.69.32; 7. Idem 9.59.32; 8. G. Redel 10.2.39; 9. J. Warmond 10.5.9; 10. B. Slimmere 10.6.30; 11. D, - - 32 J

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7