EET MEER CHOCOLADE REEPEN De Hot der Leugenen buitenlandsch gemengd uit de runstreek. feuilleton. f|o> 2037S. LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 16 Augustus Tweede Blad Anno 1926. Motorfiets tegen auto. Te Kellwich, zoo wordt uit Essen gemeld, la een vrachtauto in botsing gekomen met een motorrijwiel. De bestuurder van het rij wiel was onmiddellijk dood. Een heer en een dame, die resp. op een duo-zitting en in den njspanwagen meereden, werden zoo zwaar gewond, dat ze onmiddellijk naar het zie kenhuis vervoerd moesten worden. Spoorwagon door een fahrieksdak. Bij het ontsporen van een buurttrein op hong Island is een wagon van het viaduct en door het dak van een fabriek gevallen; 6 personen werden gedood, terwijl verschil lende anderen min of meer ernstige verwon dingen opliepen. Ook een „onderscheiding". Aan des Italiaanschen luchtvaarder No- bile's fox-terrier Titina, is een gouden me daille toegekend op initiatief van het ge nootschap voor dierenbescherming, dat een inschrijving georganiseerd had!! Lichte aardschokken in Engeland. Gistermorgen om vijf uur zijn in talrijke fleelen van Engeland lichte aardschokken gevoeld. De nog slapende inwoners van vele plaatsen, waaronder Worcester, Bristol, Glastonbury en Rading, werden wakker door flat 't glaswerk rinkelde en de schilderijen aan den wand klepperden. Op vele plaatsen eerden de schokken door onderaardsch ge rommel begeleid. Schade is niet aangericht. Moord op een Anglicaansch geestelijke. In het dorp Grindor, Staffordshire (Enge land) is een Anglicaansch geestelijke ziel- ïoogend gevonden, met revolverschoten in het hoofd. Zijn huisbewaarster lag in een groote plas bloed in de keuken; twee revol verschoten hadden een eind aan haar le ven gemaakt. Men vermoedt dat de dubbele moord door een landlooper die in de pasto rie zijn slag hoopte te slaan, gepleegd is. 19,308 menschen gestorven aan slangebeten In het vorig jaar zijn in Britsch-Indië 21.841 menschen omgebracht door wilde beesten. Daarvan zijn er 19.308, die ge storven zijn aan de gevolgen van slange beten. 974 menschen zijn door tijgers ge dood. In Madras is een tijger geschoten, die een dorp al jarenlang geteisterd had en 125 menschenlevens />p zijn Tekening had staan. Gered door een kat. Een Engelsch blad vertelt van een krui denier, die door een kat gered is. De krui denier, die boven zijn winkel woonde, werd 's nachts gewekt door zijn kat, die zachtjes rijn gezicht aanraakte. Hij zag toen, dat zijn huis in brand stond en vond nog juist tijd om uit het raam to springen. De kal bas al gestikt toen zijn baas probeerde hem te Teelden. Om zijn vrouvj^e redden. 'Fransche bladen maken gewag van een fnerkwaardig geval, waarin een onschul dige een zware Straf op zich nam om zijn Vrouw -te redden. •In October 1922 werd op een hoeve t>ü JSaint-Avit (Loir-et-Cher), onder een hoop stroo verborgen, het lijkje van het vijf jarig dochtertje van den eigenaar der hoeve, Leveque, gevonden, dat gewurgd was op den zelfden dag, waarop de moede? aan een tweede kind het leven had ge schonken. Het onderzoek leverde aanwijzingen op, die er op schenen te duiden, dat de vader zelf de kleine om het leven zou hebben gebracht. Leveque werd gearresteerd, verklaarde op G Februari 1923 schuldig te zijn cn werd Onder inachtneming van verzachtende om standigheden, wegens gedeeltelijke ontoe rekenbaarheid tot 5 jaar gevangenisstraf .veroordeeld. Daarmee scheen de zaak afgehandeld. In het dorp bleef men echter algemeen de .trouw van den veroordeelde verdenken. De Verdachte zag zich daarom genoodzaakt, Haar hoeve te verlaten en ging bij een een. raam in het bosch wonende kolenbran dersfamilie inwonen. Maar het duurde niet lang, of ook daar drong het gerucht door In haar angst, ook deze laatste toevlucht te zullen ver liezen, verklaarde de vrouw nu, dat ze even onschuldig was als haar man. De misdaad was namelijk, naar zij zeide, door haar moeder gepleegd, een 70-jarige vrouw die, gedreven door ziekelijken angst voor vermeerdering der financieele zorgen voor de familie, door de geboorte van een tweede kind, het andere uit den weg ge ruimd had. Op de een of andere wijze kwamen deze voorvallen ter kennis van den in de gevangenis te Rouaan zittenden man, die nu een verzoek tot herziening van zijn proces indiende en verklaarde, dat hij in dertijd slechts een bekentenis had afge legd, om zijn vrouw, die hij schuldig waan. de aan de misdaad, te redden. Het onmiddellijk hervatte onderzoek leidde tot een bekentenis door de werke lijke moordenares. Op hetzelfde oogenblik, dat Leveque, gebogen en vergrijsd, na vier jaren op sluiting op zijn hoeve terugkeerde, sloten zich de gevangenisdeuren achter zijn 70- jar'ge schoonmoeder. Een hond die paarlen spuwt Een ongewone diefstal heeft zich thans in den 0rientexpre9 op Roemeensch gebied voorgedaan. Op een gegeven oogenblik miste de Fransche gravin Belmont in den trein haar paarlen halssnoer ter waarde van on geveer '25.000 gulden. Op het Roemeensche station Brasso werd de trein door de politie doorzocht en toen zij in een eersle-klas compertiment verscheen, vertoonde zich aan de verbaasde blikken der agenten een zon derling tooneel: een poedel, die zijn mees ter de eene paar! na de andere in de ge opende hand spuwde. Op het niet-ongemo tiveerde verzoek om opheldering antwoordde de eigenaar van den hond, een Amerikaan- 9che variété-aTtist, zich - Charley Sweek noemend, dat zijn poedel evenals een struis vogel de gewoonte had alles wat blinkt naar binnen te slikken, en dat hij zooals een maraboe den inhoud van zijn maag weer te voorschijn kon brengen. Gebleken is. dat de gravin met den hond gespeeld heeft en hem geaaid had. De vraag is nu maar of de poedel zijn gauwdieverijen op eigen ge legenheid uitoefent, dan dat hij het doel op bevel van zijn meester. Om daar achter te komen is deze met zijn viervoeligen vriend voorloopig in verzekerde bewaring gesteld. Hevige boschu randen in de Landes. Door de buitengewone warmte van de laatste dagen waren verschillende ernstige boschbrandjen uitgebroken in het Zuid-Wes ten van Frankrijk, met name in de omgeving van Mont-de-Marsan (Landes). Daar stonden gebieden van vele honderden H.A., met pijn- boomen beplant, in brand. Do schade -wordt' op vele millioenen francs geschat. Op een gegeven oogenblik namen de branden zulke ernstige afmetingen aan, dat een regiment infanterie met vrachtauto's ter hulp werd gezonden. Volgens de laatste be richten is men het vupr thans meester. Een koning van den geest. De Frankf. Zlg. vertelt als werkelijk waar: Een Amerikaan kwam naar Frank fort en bezocht het Goethehaus. nij was prachtig gekleed; zulke kleermakers hebben wij niet bij ons. Het reisprogramma in de band, zich van zijn waarde en zijn taak als vertegenwoordiger van een jong, frisch, de wereld beheerschend volk welbewust, betrad hij het Goethehaus. De suppoost ge leidde hem. Met bijzonderen trots zoo'n Amerikaan op diens eerste reis in Duitsch- land het geboorlevertrek van den wereld- beroemden Goelhe te kunnen toonen, de borden, waarvan hij had gegeten, de boe ken, waarin hij had gelezen, den tuin, waarin hij had gespeeld, de kamers, waarin de bonle droomen van zij jeugd nog als zeepbellen hangen. De-Amerikaan bekeek alles zeer nauw keurig en belangstellend. Weer Lij den uitgang gekomen, vroeg hij den 9uppoosi, na tot dusver aandachtig te hebben gezwe gen: Very well. Zeg eens, was Goethe een koning? De suppoost wend wil tot onder zijn laatste haren, richtte zich stram op cn antwoordde: Ja. een koning van den geest. Toen lachte de Amerikaan, die juist van een bezoek aan de koningskasleelen aan dc Chiemsee en Hohenschwangau was geko- men, veelbeteekenend en tikte ten leek-n van zaken, met den'vinger legen h.cl voor hoofd. Een Oplichter's Truc. De volgende origineele oplichter's truc, waarvan een kruidenier in één van de voor steden van Londen de dupe is geworden, verdient misschien vermelding, opdat win keliers in Holland op hun hoede zijn kun nen. Mei lunchtijd, toen de kruidenier zelf in zijn achterkamer zat te eten, kwamen (vjee mannen den winkel binnen, en vroegen den bediende achter de toonbank, of hij 'n flesch met vergift tegen ratten en muizen van hen koopen wilde. Toen de bediende niet óp hun aanbieding inging, raadde een der kerels hem aan, dan maar eens in de etalage le kijken, waar vol gens hen een muis rondliep. De jongen liep onmiddellijk naar buiten, maar' van een muis geen teeken. Even later kwam de baas zelf den winkel in, en kochten de twee mannen kalm een doosje lucifers. Toen een paar uur later een reiziger .zijn rekening presenteerde, ontdekte de kruide nier pas, dat een van zijn geldla's openge broken wa«, en f312 hem ontstolen waren. Alpen. Burger 1. Stand. Bevallen: J. Stoffer geb. Kluinhaas, D. G. Bloos geb. v. Braak, Z. 5 H. A. Schellingerhout, geb. Boer, Z. A. Hoekstra geb. v. Sloote, D. S. A. Bauer geb. Jansen. Z. J. Jon genburger geb. Kuyk, Z. A. Zaal, geb. De Prie, Z. A. G. Sprokkerieft geb. I-Iaak, D. E. v. Winkel geb. Kaïnsemüller, Z. J. v d. Broek geb. v. Dijk, D. J. v. Donk geb. Rosbeek, D. M. P. Veltman geb. Valk, levenl. Z J. A. v. Eijk geb. Lesman, levenl. Z. Overleden: C. Scliellingerhout echlg. van N. van Greuningen 74 j; Alkemade. Burger 1. Stand. Ge boren: Johanna Gerarda. D. van Gerardus Johannes de Jong en Willemina Hendrika van Herpen Laurentia Theodora, jJ. van Theodorus van der Meer cn Johanna Maria Catharina Rietbroek. OindertrouwdJacobus Lieverse jm. 28 j. en Emerentia Maria Klein 26 j. Overleden: Godefridus Andreas van der Meer 4 maanden Cornelia Johanna van den Berg 11 mnd. Door "de gemeente-politie alhier ïs proces-verbaal opgemaakt tegen een twee tal personen, wonende te Leiden, die zich in deze gemeente aan oplichting schuldig hebben gemaakt. Zij trachtten bij verschil lende personen een Electrolux te verkoopen en dan geld bij wijze van voorschot op te nemen. De heer B. alhier heeft, nadat aller lei trucjes waren aangewend, een bedrag ad f 35 afgegeven. Toen later de machine weer werd opgehaald om zoogenaamd bij een ander te demonslreeren, kreeg bij arg waan en stelde hij de politie met een en ander in kennis. Boskoop. De heer C. v. d. Toorn, alhier, slaagd-e te 's-Gravenhage voor het examen hoofdact©. Door onbekende oorzaak zonk Zater dagmiddag een groote ijzeren bok in de Gouwe. Met man en macht werd geprobeerd de bok nog te lichten, doch daar er handen te kort waren is hij met een ketting aan de bazaltmuur voorloopig vastgelegd. Bodegraven. Lijst van onbestelbare brieven, van welke de afzendere onbekend zijn. Terugontvangen in de 1ste helft van Augustus. Brieven Binnenland: 1. Gor- rit v. d. Vaart. Mijdrecht; 2. M. van Bröker Boedgraven; 3. W. Preines, Utrecht. Hazerswoude. De Coöp. Vereeniging ,,De Hoop" heeft haar 15e algemeene jaar vergadering gehouden in café Verhaar welke door 35 leden was bezocht. De boekhouder bracht het jaarverslag uit waaruit bleek dat de kasorazet bedroeg f 493.G54.15 in ontvangst en f491.205.15 in RECLAME. 9327 uitgaaf. De omzet bedroeg 1775350 K.G. veevoeder d.i. 160.000 K.G. minder dan het vorige jaar. Uit de balans, winst- en verliesrekening bleek, dat na de voorgeschreven afschrij ving op gebouwen en machinerieën een zuivere winst is gemaakt van f 2600.90, waarvan besloten wordt om f 1000 in 't reservefonds te storten, waardoor de re serve thans bedraagt f 15000. Besloten werd verder op de aandeelen een uitkee- ring van 5 procent; f 100 voor gratificatie en f 500 te bestemmen voor een fonds van arbeidersbelangen en het restaDt over te schrijven op nieuwe rekening. Tot bestuursleden werden herkozen dc heeren J. B. Wesselingh, en A. Kerkvliet, en tot commissaris werd benoemd, de heer W. C. van der Geest. Als slot een kleine verloting van een schrijfmachine en een paar kistjes sigaren, waarvan de gelukkige winnaars waren de heeren Jac. Heemskerk, A. J. Vcrlcleij en P. F. Veelenturf, Laatstgenoemde heer dankte het bestuur voor de verrassing, cn feliciteerde den voorzitter en het 'bestuur met het 3e lustrum, daarbij nog eens in herinnering brengende de moeilijke jaren van den mo bilisatietijd, welke door Gods Zegen en de eendrachtige samenwerking van het bestuur zoo glansrijk overwonnen waren. De voorzitter dankt daarop den heer Veelenturf voor deze welwillende woorden en de leden voor hun trouwe opkomst. Aan den boekhouder, den heer Verdegaal wordt in 't -bijzonder dank gebracht voor den ijver dien hij steeds voor ,,De Hoop" aan den dag legt. Daarop wordt de vergadering gesloten. Burg. Stand. Bevallen: G. van Gaaien geb. Van der Stoel Z. W. G .van Wieringen, geb. Lieverse D. B. P. Versluijs geb. De Fijter. Z. OverledenJ. F. Cammeraat 3 j. GehuwdP. J. van Klaveren jm. 28 j. te Boskoop en G. van den Bosch jd. 31 j., alhier. Toen Zondagmorgen de heer J. Koet sier met paard en wagen, waarin eenige personen gezeten waren, kerkwaarts reed, werd het voertuig in het Oosteinde van het Dorp aangereden door de autobus van Boskoop, met het noodlottig gevolg dat het glazen wagentje kantelde, en in een moddersloot terecht kwam. Door het stuk slaan van de glasruiten werden de inzit tende personen uit hun benarde positie met veel moeite verlost. Allen hadden in meer dere of mindere mate verwondingen opge- loopen, zoodat geneeskundige hulp er aan te pas moest komen. De materieele schade is nogal belangrijk. Hoogmade. Mocht wijlen pastooi. Smcele in deze parochie in 1894 zijn 25- en in 1909 zijn 40-jarig ambtsjubileum vieren, aan den tegen woordigtn herder, pastoor Borsboom, valt dit laatste heden te beurt, in Augustus 1886 werd Z.Eerw gewijd tot priester. Zaterdagavond werd hij ingehaald door jongelieden te paard allen in het zwart ge kleed en de paarden met wit dek, alsmede door een aantal jongelui per fiets, met witte sjerpen versierd, begeleid door het korps Harmonie. Aan de kerk wachtten een aantal meisjes, allen in het wit, Z.Eerw. op, waar na voor pen groot aantal parochianen c.a. oen godsdienstoefening plaats had. Zaterdag en Zondag was het dorp in vlaggen tooi en des avonds na de godsdienst oefening werd den jubilaris ondjr groote belangstelling een serenade gebracht. Het geschenk, dat de parochianen hun herder dachten aan te bieden, zijnde een K. Hartbeeld kon niet worden overhandigd door de slaking der steenbewerkers. Leimuiden. Vrijdagavond werd door den heer J. A. Bernard, wethouder loco-bur gemeester dezer gemeente, het vaandel, namens de Leimuidensche burgerij aan het fanfarecorps „Symphonie' aangeboden. Hij sprak daarbij den wensch uit, dat het met het fanfarecorps steeds beter zou gaan en dat het blijk mocht geven een vaandel waardig te zijn. De voorzitter van het corps, de heer dr. L. Bouthoorn, dankte voor het mooie ge schenk. Hij wenschte, dat het corp9 steedj de „sympathie" der gemeentenaren mocht verwerven en hoopte, dat het muziekcorps het mooie vaandel, in figuurlijken zin, niet zcu besmeuren. Hierna werd een wandeling door het dorp gemaakt. Zeer veel publiek liep met het corps mee, terwijl de muziek de menschen die nog niet op de been waren, uit hun hui zen deed komen, om het vaandel te aan-, schouwen. Nadat deze wandeling geschied was, werd in de zaal van het café Sneebocr nog een bazaar gehouden ten bate van hef muziekcorps. Het weer, dat niet uitlokte, was oorzaak, dat de drukte niet bijzonder groot was. De jonge dames deden, evenals altijd, hun best om zooveel mogelijk met hun sjoelbakken; grabbelton, vischnet, draaibord enz. binnen te krijgen. Nu en dan werd het geheel op geluisterd door de mooi klinkende muziek van het corps. Het leek wel of het. nu men een vaandel bezat, nog beter ging als anders. Den kranigen directeur, den heer Uyler* merk, komt alle lof ioe. Ten slotte bad nog een verloting plaats onder leiding van den heer L. Bouthoorn. De avond werd besloten met een gezellig bal, zoodat men te ruim één uur noode, na dezen zoo gezelligen avond, uiteen ging. Naar het Engelsch van v' JUSTUS MILE FOSMAN. Door J. S. E2) »Tut, tut, kerel, zacht wall" zei Denis lachende, „Ga zitten en kom wat lol beda ren. Ik vrees, dat je dcor zoo te spreken je aan majesteitsschennis hebt schuldig ge maakt. Ik zal het aan den Prins overbren gen, daar kun je van op aan. 't Is wat mooisl Het lijkt wel of de Prins een on- r,f-U?enrï is huisknecht, die zijn plicht verzaakt. Voer je hem ook bij zijn maaltijden, en breng je hem 's avonds om *r*n uur naar zijn bedje, Von Alldorf?" Maar Von Altdorf was niet in de stem- mS voor grapjes, v'"? niet, dat je het zoo aardig zou soï i a'S banden viel van de woio» n' die hem hier bespieden, zou je ai 7 Bromde hij „En dat gebeurt zeker, «.j! J J°° alleen en onbeschermd maar keroi behoeft niet te denken, dat die w ,f' oradat we ze nu niet meer zien. L. ö0.s zün gebleven. Dat we ze niet sew* f'en' bewijst alleen, dat ze handiger .gorden zijn." gi?,!ni5 b!ies epn groolen kring van blauwe floor r?' en daarna een kleinen, die frar o*»1 cers*en heen ging. Hij glimlachte y °.eEen dat dit zoo goed gelukt was. Aoèn ""nn heusch den Prin9 geen kwaad - zei hij zorgloos. „Zullen zeniet? Wees toch geen ezel!" viel de kolonel uit. Denis schudde het hoofd-. „Neen, ze zullen den Prins geen kwaad doen," herhaalde hij. „Ik geloof niet, dat ze hem meer.dan oppervlakkig in het oog houden. Wat geef jij nog voor hun zaak, als bekend werd in Novodnia, dat ze den vorst hadden gevangengenomen of gedood? Geloof maar gerust, dat het grauw zou op slaan en iederen volgeling van Pavelovitch in den Donau zou jagen! Neen. zulke dwa zen zijn ze niet. Zij zien er hun voordcel in, Karei buiten zijn land te houden, maar het zal hun alleen voordeel zijn, als hel ten minste naar den schijn met zijn eigen wil is, dat hij hier blijft. Als je even ge lieft na te denken, zul je inzien, dal het alleen hun eigen zaak zou schaden als ze hem, op welke wijze dan ook, kwaad deden of doodden." „Je hebt je roeping gemist, jongen." zei Von Altdorf spottend. „Je behoorde bij den diplomatieken dienst of bij de geheime politie. Je hebt een verbazend helder oor deel!" Maar ik zag toch. dat hij over Denis' woorden nadacht en half overtuigd was. „Maar vertel me dan eens," begon hij weer, „waarvoor die lui dan hier zijn. Wie "denk je. dat ze dan moeten hebben, als het niet de Prins is?" Denis haalde de schouders op en keek donker. „Als het iemand is, die ze hebben moeten, dan moet het een persoon zijn, die ontvoerd moet worden en om wie de Prins dan hier zou blijven om die persoon te zoeken, net zoo lang tot zij ze weer los lieten. Maar deze persoon, dat kan ik u verzekeren, wordt zeer goed bewaakt." „Wat bedoel je?" riep Voiy Alldorf uit. „Bedoel je „Ik bedoel wie je wilt," zei Mallory, maar uw vrienden Steinbrucke en com pagnie kunnen evengoed naar Novodnia teruggaan. Ze zullen niet krijgen wat ze zoeken." We hoorden zware, haastige stappen en Mac Kensie kwam het vertrek binnenval len. Zijn dik, vierkant gezicht zag rood met witte vlekken. Zijn oogen verrieden een opwinding, waartoe ik hem nooit in staat had geacht, en hij 6tond hijgende voor ons. Zijn lippen bewogen, maar we hoorden geen geluid. Kolonel #Von Altdorf. die dadelijk dacht, dat er iets met den Prins zou zijn, sprong met een beangst gezicht op en greep hem bij den arm. „Wat is er?" zeide hij. „Is hot erg? Waarom zeg je niels? Wat is er gebeurd?" Mac Kensie liet zich in een stoel neer vallen en zijn kin zonk op zijn borst. „Hij heeft het haar verteld," zei hij, „de Prins heeft het haar verteld." Toen kwam er een schorre kreet van Denis Mallory; een kreet, die ons allen deed opspringen. Hij stond bij de tafel en zwaaide in zijn rechterhand den stoel, waarop hij gezeten had. Zijn gezicht was doodsbleek, en zijn oogen gloeiden in zijn hoofd. Zoo stond hij een oogenblik. Toen viel hij weer op een stoel neer en ging met bet hoofd op de armen aan de tafel zitten. Zijn schouders en zijn heele lichaam schokten. We hadden allen zeer met hem te doen, en dachten meer aan hem, dan aan de Prinses. Von Altderfs oogen stonden vol tranen en ook ik kon de mijnen niet weerhouden en we schaamden er ons niet voor De kolonel ging naar de tafel en boog zich over hem heen. Hij raakte zijn arm aan en zei: Denis, oude jongen." Was dat Von Altdorfs stem? Zoo zacht als van een vrouwI „Besle kerel, het moest immers gebeu ren. Je wist, dat het gebeuren moest. Laa; er je niet door neertrappen. Weet, kerel, dat we er allemaal verdriet gonoeg van hebben, dat het zoo gel'oopen is; dat we allen wel wilden, dat er een andere op lossing was; maar die is er niet. Er is geen mogelijkheid, met de eer en goede trouw vereenigbaar. dat het anders zou kunnen. Kom, jongen, je hebt je als een man ge dragen; blijf een man! Je hebt verloren, al wat je in de wereld hadt. Ja, dat weet ik, dat weet ik, maar je hebt hier een drietal vrienden, die je vrienden zullen blijven tot den dood. Hun harten kloppen voor jou, mijn jongen. Kom, behecrsch je zelf. Ér is nog veel voor je te doen." Denis hief het hoofd op.Zijn gezicht was akelig wit. en zijn oogen stonden strak .maar overigens leek hij nu weer geheel kalm. Hij girig nu naar Mac Kensie, die in de kamer heen en weer liep als een beer in zijn kooi. „Iloe heeft zij het opgenomen?" vroeg hij. „Is ze erg geschokt? Al te erg?" De oude Mac Kensie keek een anderen kant uit. „Ze is. ze is erg legen jou ingenomen, kerel," zei hij vriendelijk. „Ze i9 een beetje onredelijk. Ze wou maar niet •inzien, dat het noodig was geweest zoo te handelen. Het is het beste, dat je nu maar niet probeert, haar te zien." „Ja natuurlijk," zei Denis ongeduldig, „natuurlijk, dat begrijp ik, ze houdt m<» voor een leugenaar en een bedrieger, da* wist ik van te voren en waarom zou ze niet? Maar wat denkt u? Zou de schok haar .veel kwaad doen? Zou ze het kunnen dragen en niet opnieuw ziek worden?" Zijn eenige bezorgdheid scheen haar en haar gezondheid te gelden. „Ja, wat dat betreft," zei Mac Kensie, „kun je gerust zijn. Ik verwacht geen ern stige gevolgen; ze schijnt inderdaad sterk genoeg te zijn geworden om dien groolen schok te kunnen verdragen. Ze is alleen hevig verontwaardigd over het kwaad, dat haar aangedaan is. Die toorn echter, die gc-kwolste trots maken haar veel meer be stand, zij geven een goed tegenwicht tegen over droefheid, en dat zal haar juist voor opnieuw ziek-zijn behoeden." Denis ging weer zitten. „Dit is de hoofdzaak." zei hij droog. „Als zi; er maar door komt en liet goed le boven komt, is de zaak in orde. De restdo rest is niels." Er word op de deur geklopt cn prin* Karei van Novodnia kwam binnen Mij had een ietwat aarzelende en beschroomde houding en keek ons één voor één aan, als om le zien, wat wij wel zeggen zouden. Hij werd niet bepaald vriendelijk onti vangen. Het gezicht van Von Alt Jorf stond koel en hard. Mac Kensie keek boos en ik deed, of ik hem ih het geheel niet zag. Ai- leen Denis stond op en 9prak tol hem me* zijn gewone hoffelijkheid, alsof er niels was gebeurd. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5