Woon- en Winkelhuizen Lamsvleesch a 40 ct. p.p. Dagdienstbode Fa. Gebr. HOGENDOORN WOONHUIZEN Ho. 20373. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 13 Augustus Derde Blad Anno 1926. UIT DE OMSTREKEN. KUNST EN LETTEREN. Haarlemmerstraat 238 h. Pelikaanstraat, Telef. 1302 Eel nu prima 1ste kwaliteit Een heldere Morgen ZaterdagRECLAME-DAG Braad- en Soepkippen, Tamme en Wilde Eendvogels D. WARRING ZONEN, H. LENS, DEKENS Katwijk aan Zee. Van de harrngvis- kwam tc IJmuiden binnen de logger gW. 40 met 7 lust pekelharing. In de gemeentezaal was het gister avond even na de opening van den bazaar, ■uitgaande van het „Comité tot hulp van jhel kind*', buitengewoon gezellig en druk. ]3ij het binnenkomen der zaal meende' men iicli verplaatst op de Leidsche Zaterdag fiche markt (electrisch verlicht!). Er was van alles te koop en te zien, zelfs eenden en een kalkoen, die in de „bijen korf" tamelijk op hun gemak, veel belang stelling trokken. Een bijzonder attractie was 't aan den haak pikken, van luchtballons, 'die tegen het plafond der zaal hun hoogtepunt be- jreikt hadden. Verschillende Katwijksche jongedames (verleenden hun bijstand bij de diverse Stands door het verkoopen van loten en het presenteeren van ververschingon. De heer W A. Gouw hield er den ge- heelen avond de stemming in op een piano tiit zijn magazijn cn toen om ruim tien •uur geen bezoekers meer binnen kwamen waren er in de paar voorafgaande ipren reeds 325 entreckaarten verkocht; wel een bewijs dat er belangstelling van de zijde (yan het publiek was. Hedenavond een speciale attractie Hoewel juist de reddingbootmanoeuvre toog &1 tvat menschen weglokte, was er toch toog al belangstelling voor de strandevan- gclisatie, Ds. Eouwenhoven, uit Leiden sprak na het zingen van Ps. 68 13 over „de eenige [Naam", liet daarna zingen Ps. 68 10, Waarna ds. Klomp, uit Aarlanderveen over ^,de eenige weg" sprak. Tot slot werd ge zongen Gez. 39 1, 2, 3. Gisteravond hieLd in „Casa Cara" dc Katwijksche Oranje-Vereeniging een leden vergadering, waarvoor zeer veel animo was. De voorzitter, dr. Eikelenboom, opende de Vergadering met de aanwezigen een hartelijk .welkom toe te roepen, zette uileen hel dool idezer samenkomst en deelde mede, het re sultaat zijner besprekingen met de resp. Voorzitters der beide Zangvereenigingcn, alhier, welke besprekingen tot een zeer \gunstig resultaat hadden geleid. Vervolgens deed de secretaris voorlezing yan de notulen der vorige vergadering, jvelke onveranderd werden goedgekeurd. Vervolgens bracht de commissie voor dc propaganda verslag uit van haar arbeid. Er was een bedrag van pl.m. f 620 gecollec teerd, zoodat er nu een dikke duizend gul den is om feest te vieren, f 600 werd direct genoteerd, speciaal voor kinderlrac talie. De voorzitter braoht namens de Yereeni- ging een woord van hulde aan deze com- piissie voor den gepresleerden arbeid. Daarna kwam het volgende programma ïer sprake: V.m. 8 uur: Zang, uit te voeren door de Zangver. „Excelsior" en „Hallèluja". 9.30 uur: Rondgang schoolkindéren cn iracfatie, 10 uur: Ringsteken per fiets voor jongens ,en meisjes; mooist versierde fiets extra prijs. 1.30 uur: Ringsteken, paard en sjees, ïnooiste geheet extra prijzen. 2.30 uut: Sprietloopen voor jongens. 4 uur: Stoelendans voor meisjeé; jonge ren en ouderen (2 gijo'epen). 5 uur: Wedloop met hindernissen''voor Keeren boven 18 jaar. 6 uur: Mastklimmcn. 8 uur: Lampion-optocht met muziek. 9.30 uur: Standen, uit te voeren door dc ftymnastïek-Verceniging „Hercules", met Bengaalsch vuur verlicht 10 uur: Schitterend vuurwerk. Na ampele discussie werd dit mei alge- ïneene stemmen goedgekeurd. Het belooft dus op Koninginnedag een leuk- feest .te' zullen worden, al betreuren Wij het, dal er geen gekoslu rde optocht op het programma staat. Als nu het Oranje- zonnetje dien dag maar schijnt want o! we huiveren nog als "We denker, aan het natt.e pak van het vorige jaar! Met een woord van dank aan allen sloot de voorzitter de vergadering. Onder reusachtige belangstelling van meer dan duizend toeschouwers had giste-' ren wederom een beproeving plaats vande reddingboot. Het was heizelfde personeel die haar bediende, doch nimmer had men tij oefeningen zulk een zware zee te be kampen. Roller bij roller kwam voor den boeg en deelde in ruime male den natten inhoud over boot en bemanning mede Geen wonder dat de passagier, de heer Kobus, het hard had te verantwoorden Hij hioest dan ook in erge mate den lot aan Neptunus betalen. Bleek als een doode kwam 'bij aan wal, zeer ten genoeg® van zijn Trienden. Ach, arme! S" Onze zeelui hadden wederom getoond kranige roeiers te zijn en we maken ons sterk, dat ze, bij eventueele scheepsramp op onze kust, gewis de zee menigen prooi zullen ontworstelen. Want worstelen legen golven en wind is het. Noordwijk-Binnen. Oranje-Veieeniging. - In café „Royal" had een vergadering der Oranje-Vereeniging plaats. Te ruim 9 uur opende de nieuwe voorzitter, de heer L. v. Wijk, de bijeenkomst en heette allen har telijk welkom. Hij begon met mede te dee- len dat hij, nimmer voorzitter eener ver- eeniging geweest zijnde, het voorzitterschap voorwaardelijk heeft aangenomen Den vo- rigen keer als lid aanwezig, had hij niet kunnen denken, de volgende vergadering als voorzitter te moete^i leiden. Spreker uitte tenslotte den wensch dat deze verga dering een gunstig verloop zou mogen heb ben. De notulen der vorige vergadering ont breken en kunnen dus niet worden voorge lezen. Bij punt twee der agenda „Ingekomen stukken" wordt door den voorzitter een in gekomen schrijven van B. en W. voorgelezen inhoudende dat genoemd College aan de O.V. op haar verzoek vergunning verleent tot het doen aanbieden van lijsten aan de ingezetenen Ier inzameling van gelden ten behoeve der kinderlTactalie tijdens het Oranjefeest op 8 Sept a.s., welke tractatie evenals vorige jaren zal plaat» hebben aan de kinderen van alle scholen te Noordwijk- Binnen. Thans komt aan de orde de verkiezing van twee bestuursleden aangezien de heeren C. Verweij en G. Vogelaar, die in de vorige vergadering tot bestuurslid werden benoemd, hun benoeming niet aan nemen. De voorzitter stelt de heeren Jac. de Groot Pzn. en B. de Groot R. Jzn. als candidaten voor, doch deze heeren stellen zich niet be schikbaar. Dc heer T. v. Spanje beveelt den heer Tissing warm aan. De heer Mathot heeft vaak het oog gesteld op den heer Kempe naar. Deze, in de vorige vergadering met bijna algemeene stemmen gekozen bedankte wel is waar, doch spreker meent dat nu er eenigen tijd is overheen gegaan, de heer Kempenaar bij een e.v.t. benoeming zich nu wel niet zal terug trekken. De heer Kempe naar stelt zich echter ook thans niet be schikbaar. De heer G. v. Parijs het woord verkrijgen de zegt: „Ik hoop niet mijnheer de voorzitter dat u het mij ten kwade zult duiden, doch ik meen te moeten zeggen, dat we den ver keerden weg opgaan. Het is niet goed per sonen, voordat zij worden benoemd te vragen of zij zich beschikbaar stellen. Spre ker toont dit met eenige voorbeelden aan. Hij stelt voor tot de verkiezing over te gaan, daar dan de gekozen heeren het beiden zul len aannemen, alsnu wordt overgegaan tot een vrije stemming. De bestuursverkiezing had na herhaalde stemming lot resultaat dat' de heeren Tis sing .ep Taskin werden gekozen.. De heer Taskin, ter vergadering aanwezig, neemt op de vraag van den voorzitter zijn benoeming aan. De heer Tissing zal met zijn benoemin0 in kennis worden gesteld, zoodat thans hel bestuur bestaat uit de heeren L. v. Wijk, J. W. Roodenrijs, P. van Dam, J. Soeteman, H. A. Mathot, Th. Taskin en J. Tissing. Alsnu komt aan de orde punt 5: Etalage- attractie. De voorzitter zet uiteen wal hiermede wordt bedoeld, waarna de heer Malhol in den breede de uiteenzetting van den voor zitter aanvult. Ten slotte komt het hierop neer, dat iede- ren winkelier in zijn branche iets in zijn etalage heeft slaan, waarnaar het publiek kan raden, bijv.: bij een kruidenier een flesch erwten, naar het aantal; bij een kaashandelaar of slager naar gewicht van kaas of vleesch; bij een ijzerhandel aar naar een hoeveelheid spijkers, hel aantal; bij een bakker naar het aantal krenten in een krentenbrood, enz enz. De winkelier stelt hiervoor een prijsje beschikbaar. De heer F. van 'Spanje vraagt of dit niet in strijd is mei de loterijwei. De voorzitter antwoordt, dal vergunning zal moeten worden gevraagd aan den Com missaris van politie. Nadat Verschillende leden het woord had den gèVoefd, hoofdzakelijk over hel vooraf vaststellen van het juiste aantal of "ewient der (e raden artikelen, wordt het bestuurs voorstel aangenomen. Bij pifrit 6: voorstel van hei bestuur om een prijs disponibel te stellen voor de straat versiering, wordt na ampele bespre king hiervoor een 1ste prijs ad f 12.50, ea een 2e prijs ad f7.50 ter beschikking gesteld. De keuring zal aan een commissie worden opgedragen. De voorzitter deelt thans mede de plaats waar vermoedelijk de attracties zullen wor den geplaatst, nml. een stuk land van de firma C. Alkemade, achter de wasschervj „Thijswïjck"-. De heer Kempenaar vraagt hierover het woord en zegt: We hebben gezien, hoe aar dig het is hef" feest in het dorp te-vieren. Het behoort weer bij liet Oranjefeest. In de vorige vergadering is ook aldus besloten. Op deze manier zal het in ons dorp, waar de volksspelen plaats hebben, een saai? boel worden. .Hij stelt voor alles in bel dorp te houden, e Naar aanleiding van dit punt stelt de.heep F. van Spanje voot in rondvraag te bren gen: a. feest l'e vieren op het terrein, of b. feest te vieren..in dc dorpsstraten. Het bestuur bepleit echter terrein, La verband met de meerdere inkomsten. 1 De heer P. Krol wil ook het feest iri do dorpsstraten^idoen plaats- hebben. Hij vindt dat dit ook voor de neringdoenden van be lang is. Als men de kermis-expioitanlcn duur'laat betalen, verhalen deze het op de bezoekers. Hij 'keurt dit af aan de hand van enkele voorbeelden. Spr. vindt het go- wenscht de attracties in het dorp te plaat sen. IIij meent,dat het bestuur maar op eigen initiatief heeft gehandeld, daar in de vorige vergadering werd besloten het feest in het dorp tc doen plaats hebben. Hij keurt dit niet goed. De heer J. v. d. Haak bepleit feestviering in het dorp en het plaatsen van dat soort attracties waaraan een ieder ken deelnemen of waarvan ieder kan gebruik maken en de e.v.t gelden te vinden uit een collecte bij de burgerij. Hij wil Oranje hooghouden en de liefde voor het Oranjehuis bij de kinderen aankweeken en er geen kermis van maken. De heeren Roodenrijs en Mathot be stuursleden, lichten het bestuursvoorstel na der toe. Hieruit blijkt dat ook het bestuur iji de richting van -den heer y. d. Haak werkt, doch voor,,dit jaar de gelden niet anders raècntte kunnen vinden dan uit de opbrengst van een feestterrein. Zulks tot dekking van nog te betalen schulden, in verband met het tot heden niet. nakomer* van de finantieele ver plichtingen dë> Harmonie kapél Crescendo. In den vervolgt zullen de fees.ten. in den geest van het door den heer v. d. Kaak aan- geAToerde ook geschieden De heer P. Van Rijn doet thans het voor stel het bestuur een vrij mandaat le geven. Dit wordt dooride vergadering aangenomen. De heer Taskins wil het féést openen met den kinderoptocht des namiddags te 2 uur. Aldus wordt besloten. De heer P. v Rijft vraagt den voorzitter inlichtingen omtrent de regeling der mu ziek. Besloten wordt dit aan de besturen der. O.V. en de muziek vereeniging over te laten. De heer P. v. Dam bepleit het heffen van entreegelden tot het feestterrein van niet le den der O.V., zulks om propaganda le maken voor het lidmaatschap der O.V. De heer F. v. d. Spanje raadt dit ten sterkste af aan de hand van ervaringen van vroeger. Hij wil het Oranjefeest, zijnde een volksfeest voot alle ingezetenen, vrijlaten, does wil voor de propaganda, als door den heer P. v. Dam bedoeld, de in een vroeger gehouden vergadering benoemde Commissie tot werving yah, nieuwe 1-eflen aan het werk zetten. De heer J. v. d. Jptaak g^at njet het door de heer v. Spanje gesprokene ten volle accoord. Hij wil aan iedep, rijk of arrn de gelegenheid geven zijn gevoelens te uilen. Hij wil dus oojc het feestterrein voor een ieder open stel len. De voorzitter is het ook met de laatste sprekers eens. Besloten wordt geen entree le heffen. Van de rondvraag wordt nog door ver schillende personen gebruik gemaakt. Deze worden door den voorzitter beantwoord. Thans aan liet.einde, der vergadering zégl de voorzitter allen dank voor de aangename - wijze waarop de discussies hebben plaats gehad en zegt ook dank aan den oud-voor zitter den heer T. v. Spanje voor de welwil lendheid waarmede hij de'Véfèehillende in-*' lichtingen aan het nieuwe bestuur heeft verstrekt. Thans( niéts meer aan de orde zijnde sluit de rioörZitter deze vergadering. Woensdagmiddag had er een aanrijding plaats lusschen een auto en een wielrijder, H. R., alhier. Het voorwiel en de vork van het rijwiel werden geheel in elkander gere den. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Schadevergoeding zal vermoedelijk ondeTling wordeii geregeld. Oegstgeest. Gemeenteraad. Voorzitter: de heer J: G. M. van Griel hui jzen. I* AJwezig; de -hoer v. d. Hulst. Na opening der openbare vergadering •spreekt de voorzilier een rede uit ter ge dachtenis aan het den gemeenteraad ont vallen lid, den heer L. Verhaar, welke rede door de leden staande werd aangehoord. In 't openbaar, zoo zegt spr., gedenken wij den heer L. Verhaar, die ons, den 23en Juli j.l., zoo tragisch, plotseling "is ontvallen. Dit sterfgeval heelt ons allen in de gemeen te diep bewogen. Een groot verlies is dit voor zijn vrouw en kinderen, waarvoor hij een liefdevol en zorgzaam echtgenoot was. doch ook voor dit college, waarin wij zijn rechtschapenheid en werkzaamheid hebKn ondervonden. Zijn werk in dezen gemeente raad zal nog langen lijd in onze herinnering blijven. Vervolgens worden de notulen voorgelezen van de vorige vergadering, welke onver anderd werden goedgekeurd. Ingekomen stukken o.m.: liet jaarverslag van den Keuringsdienst te Leiden van vee en vleesch, welk verslag wordt voorgelezen. Mededeeiing van den Keuringsdienst van Waren te Leiden, dat de bijdrage voor deze gemeente f683.30 is. Eenige missives van Ged. Staten, hou dende goedkeuring van genomen besluiten. Alle stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een adres van de Oranje-Vereeniging, alhier, om dit jaar een'subsidie le mogen ontvangen van f 400. B. en W. stellen voor hierop goedgunstig le beschikken, waarmede alle leden zich vereenigen. Aan de orde is de aanbesteding grind- cn basaltleverantie. De voorzitter deelt mede. dat zijn inge komen opgaven van de Holl. Basalt Maat schappij te Rotterdam, voor f 4.75 per M 3., en van de firma Wilbrink, te Leiden, voor f 8.73 per M 3. De eerste voor basalt; dc tweede voor grind. De raad besloot B. cn. W. te machtigen beiden firma's de leverantie op te dragen. Om een voordracht op le zenden voor hel college van zetters naar den Commissaris der Koningirt, worden na gehotiden stem mingen benoemd de heeren Spaargarenen Bakker. Als plaatsvervangende leden wor den benoemd de heeren Zandbergen en De Graaf. De pensioengrondslag van J. C. Krijger wordt vastgesteld op f2140. Eenige comptabilileltsbesluiten worden vastgesteld. B. en W. brengen advies uil op hel adres van de Woningbóuwvereeniging „Duitcn- lirst", hetwelk wordt "voorgelezen, en- waar uit bleek, dat dit college voorstelt afwijzend te beschikken. Nader is van deze Vereeniging een schrij ven ingekomen en door B. en W. behan deld. Héb bedrag voor den grond, waarvoor een voorschot wordt gevraagd, is groot f 345.600, ten dienste van den bouw van 94 gezinswoningen. Op dit nader ingekomen schrijven geven B. en W. mede een afwijzend advies, omdat voor dit doel; volgens den Minister van Waterstaat, per woning geen grooter bedrag mag worden toegestaan dan f600. De heer Uittenboogaard acht het verkeerd om op deze wijze steun te verlcenen, daar de grond z.i. op een l?/hoegen prijs is ge raamd. Ook de heer Van Egmond zegt, niet op deze wijze mede le kunnen werken. De heer Schoneveld zag zeer gaarne, dal B. en W. nadere plannen beraamden, hoe deze Vereeniging het beste kan werkzaam zijn tót het verkrijgen van geschikte vyo-. ifingen. Hel doel toch moet goed in oogen- schouw genomen worden. Spr. is sterk voor medewerking le dezer -zake - en duet daarom dit verzoek. De voorzitter zegt, dat B. en W. terdege deze zaak in onderzoek hebben genomen, waarom zij tot-dit besluit kwamen. Wat net verzoek van den heer Schoonderwoerfi aan gaat, ligt het toch piet op den weg van Si. en YY. om naar een andere gelegenheid om te zien. Deze Vereeniging kan echter zelf weder met een ander verzoek, komen. Zoo als dit verzoek nu is, kan de raad .toch niet hierin medegaan. De heer Van Egmond stelt voor, B. en W. uit tè noodigen naar een voor deze Ver eeniging geschikt terrein om le zien. De Voorzitter zegt, dat dit niet hel werk van B. en W. kan zijn, doch van de Ver eeniging zelve. De Vereeniging kan- ziel»toch niet binden aan een terrein, dat B. èn W. voor haar uitzoekt, zoo zulks gelukken mochl? De heer Van Egmond zag toch gaarne, dat de raad zich uitsprak, of men gezind is tot medewerking. Nogmaals zegt de voorzitter, dal B. en W. dit niet kunnen doen. Is het voor van ge meentewege le bouwen woningen, dan is dit geheel anders, doch nu kAn.dit niets De lieer Zandbergen is tegen den bouw van arbeiderswoningen ten bedrage van 5 G gulden per weck. Als hel nu ging vcor woningen van f 3, dan zqu het- heel wat anders zijn. De heer Bakker is hef volkomen -eens met B. en W. Het voorstel, zooals dit nu ter tafel ligt, is niet uitvoerbaar," doch spr. ziet wel het nut in van het voorstel van den heer van Egmond, dat de raad zich ten deze zal uit spreken. Hij acht het nog ge wensch tor dat deze vereeniging met aannemelijker voor stellen bij den raad komt. Het voorstel van B. en W., in stemming gebracht, wordt aangenomen met alge meene stemmen. De gemeenterekening 1925 wordt aange-* boden. en. in handen gesteld van de conn missie van onderzoek. Voorgelezen wordt nu het nader advies inzake uitbreiding van den electrischen ka bel. Er blijkt uit, dat B. en W. cèn uitge^ breid onderzoek voorstellen, op dit verzoek niet in te gaan, daar het een zeer groot financ. bezwaar voor de gem. zal zijn. Zij stellen daarom voor het eenmaal gevolgde systeem te handhaven en den aanleg van electriscJUe kabels aan liet particulier ini-, tiatief over le laten. De cijfers van- dezen aanleg, welke zijn verkregen van de direc tie der Sted. Lichtfabrieken, worden voor-* gelezen, zijn ten bedrage van f 6000, in houdende eene bepaalde garantie over het gebruik plus gedurende 10 jaar bijdrage in de kosten, te heffen door eene belasting. Het toestaan van deze aanvrage tóch zal zal voor de meeste inwoners der geinccnte een groote onbillijkheid zijn. De lieer Bakker acht het een» ciscli. voor de overheid dat de inwoners in het genot gesteld worden vpn het gebruik van elec trisch licht en krachtleidingen, doch Legt dat de overheid de kosten toch niet geheel op zich kan nemen. De heer van Egmond zegt dat hij en an dere leden nog steeds op hun zelfde stand-* punt staan en het aanleggen van een elec trischen kabel noodzakelijk achten, doch dat de kosten zooals hier genoemd niet alleen ten laste van de gemeente kunnen komen. De voorzitter zet nogmaals het standpunt van B. en W. uiteen. De heer Uittenbogaard spreekt over het garanjtieyerbruik, gesteld door 'de Lichtfa brieken, hetgeen toch voor verséhillende belanghebbenden een zeker bezwaar kan zijn, waarom hij een nadere regeling ge- wenscht acht. De voorz. zet uiteen, dat dit besluit zoo is vastgesteld en zegt dat hij het verlecnen van steun te dezer zake door de gemeente onmogelijk acht en levens een groot gevaar. De lieer Bakker zegt dat aanleg van een, eleclr. kabel zonder meer voor do inwoners, geen bezwaar zal zijn. Het voorstel van B. cn W. in stemming gebracht wordt aangenomen met 8 tegen I stem, die van den heer v. Egmond. De instructie van den Gemeente-Ontvan ger wordt gewijzigd door het aanbrengen van een artikel inzake den Girodienst. Ter tafel komt een voorstel inzake dc 3^ jaarlijksche vergoeding volgens art. 103 4e lid L.O.-wet. De voorz. deelt mede dal de destijds ge nomen besluiten van den raad door Ged. Staten niet zijn goedgekeurd, omdat de Gemeenlerekening 1924 niet was goedge keurd. Thans echter moet te dezer zake een besluit genomen worden. De heer v. Egmond zegt dat de eenvou digste oplossing is het genomen besluit van den raad te handhaven. De voorzitter zegt dat wij dan weder in herhaling komen, met denzelfden uitslag. B. en W. stellen daarom voor, de geno men besluiten van den raad in te trekken, en daarna weder opnieuw te besluiten om de betrokken schoolbesturen gelegenheid le geven zich nader uit te spreken. Het voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen. Ingekomen zijn eenige verzoeken lot uit breiding der waterleidingbuizen, o.a. eene uitbreiding aan den Bazar, den YVijllcn- bachweg én den Rhijnliofweg. Besloten wordt in beginsel deze uitbrei ding toe te staan. Bij de rondvraag spreekt de heer UUlcn- booftaard over het groote gevaar voor het publiek in 't algemeen Ier plaatse vqn den RijksstraatwegRhijnliofweg. Vóór eenige weken heeft daar het vreeselijk ongeval zich voorgedaan met één onzer raadsleden Zondag j.l. is er weer een wielrijder ter nauwernood aan den dood ontsnapt. Spr. verzocht daarom don voorz. het daarheen ie willen leiden om in overleg met de Ge meente Voorschoten een maximum snelheid vast te stellen. Dc voorz ziet hpel goed in dat het ge vaar aldaar zeer groot is, waarloc juist liet kruispunt van wegen aanleiding geeft, doch verwacht van een dergelijk besluit niet al te veel, maar is zeer zeker geneigd te trach ten hierin verandering te brengen en zal dit verzoek; ,in overweging nemen Na enkele kleine opmerkingen Van de heeren De Graaf én .Van' Egmond, wordt de openbar? vergadering gefloten cn gaal de raad over In, gestoten'zilt? rijg' ter Meh'niidéling van 'cpriige 'reclames se hom gel f]., Kunsthandel Sala. In het verslag over de tentoonstelling va; pyro-planotypen slaat „Het brand,-rocea in den glasoven is een proces waarbij glas en brand verf tot plm, 9 0 gr. ver.hjt wordt, enz." Bedoeld is: 9 00 gr. Versch geslacht Ruudvleesch50 cent Rib-rollade of Rosbief00 cent Biefstuk of Haas 80 cent rrlma vet Kallsvleeseh vanaf70 cent ersch geslacht RondvUesch50 cent 9226 Aanbevelend, C. v. MAASTRICHT IIUIS VESTING. *n gezin 7. k. waarvan de vrouw onderwijzeres (met hoofdacie) bestaat gelegenheid tot opnanis van 1 of 2 school gaandekinderen Ook toezicht OP en kuip by huiswerk. Br. B«r. r. d. Blad ond. No. 5311a. GEVRAAGD. 9208 AanmeldingSteenstraat 14. Te koop gevraagd, voor geldtel egging, goedgebouwd# met goede buuropbrengst. Aanbiedingen b(j C. L. PAN DAM, Oude Singel 224, Telefoon 1362. 923G BOTEBMAKKT 23 - LEIDKiV Bij aankoop van een KARPET of LOOPER, enz. een aardige verrassing Cadeau ZIE DE ETALAGES 9J41 RUIM GESORTEERD KARPETTEX 3x4 f 10VLOERZEIL I 1.55 Steeds voorhanden. HAARL.WEG 6. TEL. 622. 5341a N. Rijn 55-56 - Mare 52 Ilankt of Breit tf zelf? Geen betere, goedkoopere Wol voor Baby-Kleeding dan ons SXEEDWWIT, per knot 67^ cent. In- verschillende stadsgedeelten Vrije Woonhuizen ie koop vanat f 1GOO.alsmede Beneden- en Bovenhuizen vanaf I 3500.voor eigen bewoüing. Tevens een iöe blokjes liuizen voor ffeldbelei|giujj. Hypotheek beschikbaar. Verkoopt desgewenseht op ge- makkelyke betalingsvoorwaarden. Te bevr.C. L. v. DAM, Tel. 1362, Oude Singel 224. 9220 Matrassen, Ledikanten, Meubelen, Schilderijen, Tapijten, Tafel- en Divankleeden enz. worden door ons geleverd op zeer gemakkelijke betalingsvoor. waarden zonder eenige prijsverhooging (geen af betalingsmagazijn). Men schrijve voor inlich ingen onder opgave van hetgeen benoodigd onder No. 9240 aan het Bureau vu dit Blad.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9