KEKK- EN SCHOOLNIEUWS. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 15 AUGUSTUS ~J Boskoop. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie: voorm. IjA-'Uicn en nam. 6 uur, de heer A. Heems kerk, uit Numansdorp. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, dg. A, van Wissel, uit Bilthoven. Salvatori: voorm. halftien, en nam. 6 u., 'ds. Tuinslra, uit Beest. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds, Ferhhout. De Kaag. Ned. nerv. Kerk: voorm. 10 uur, zende ling II. J. Eggink, uit Ocgslgeest, Katwijk aan Zee. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 6 our, d9. D. Tom Wzn., uit Hilversum, Leiderdorp. Nod. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, en nam. halfzeven ds. Mondt. Geref. Kerk: voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Allaart, uit Hilligcrsberg. Hoordwijk-Binnen. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur ds. J. Laurense, uit Amsterdam. Oude-Wetering. Hem. Gemeente: voorm. halfelf, dr. Sax. OegstgeesL Ned. Herv. Gemeente: voorm. 10 uur, in het „Groene Kerkje", ds. W. A. Hoek, uit Amsterdam. Sassenheim. Ned. Prot. Bond: voorm. halfelf, in de zaal van den heer Hoogstraten, ds. H. G. Canncgieter, uit Haarlem. Valkenburg. Ned. Herv. Kerk: voorm .10 uur ds. Becht, uit Arnhem; nam. 5 uur ds. Laurense, uit Amsterdam. Voorhout. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur ds-. P, G- H. Nicolaï. Waddinxveen. Ned. Herv. Kerlc: voorm. 10 uur, H. A de Geus; nam. halfzeven, leesdienst. Geref. Kerlc: voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. W. Veder. Zwaimnerdam. Remon. Geref. Gemeente: voorm. halrelf, mej. A. van Royen (proponen tc)* - - Zoeterwonde. Ned. Hervc. Kerk, voorin. haJfelf (nieuwe tijd), ds. J. H. Mulder. Ned. Herv. Kerk. Bedankt: Voor Garnwerd c.a. R. J. II. Brink te Kimswerd; Voor Domburg (Z.): J. A. Steenbeck te Darlumawoude. Chr. Geref. Kerk Beroepen: Te Meppel; B. Oosthoek, candr te«Zwolle. Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk. XX. De h.h. Eilerts de Haan en dr. Ilaitjema .geven de eind-redactie van: le. De voorloopig aangenomen locvoeging aan art. 3 Regl. II. Onderwijs („zij [de hoog- leeraren] moeten wonen in de stad, waar de universiteit gevestigd is, aan welke zij ■verbonden zijn. Van deze bepaling kan dis pensatie worden gegeven door de Algemeene Synode"). 2e. De voorloopig aangenomen toevoeging aan ar.t. 70 Alg Regl. („het beslissen van geschillen over de. uitlegging en toepassing van het Reglement op d,e Algemeene Wedu wen- en Weezenbeurs der Nederlandsche Hervormde Kerk en van het Reglement op het Pensioenfonds"). 3e. De voorloopig aangenomen wijziging van art. 39 Regl. Pensioenfonds („Geschil len over de uitlegging en toepassing van de bepalingen van dit reglement worden be halve in de gevallen, waarin de art. 23. 24 en' 25 voorzien ter kennis gebracht van de Algemeene Synodale Commissie, die uaarin beslissing neemt in haar eerstvol gende vergadering", Al. 2 vervalt). 4e. De voorloopig aangenomen wijzigin gen, wellce het gevolg zijn van de terug brenging der Waalsche gemeenten tot een classis (zoodat zij zullen behooren tot het provinciaal ressort van Utrecht, cn haar eigen kerkvisitatoren en haar eigen examen zullen 'blijven behouden, terwijl de Synodè zal zijn samengesteld op de wijze als in een vroeger verslag is medegedeeld").' 5e. De voorloopig aangenomen wijziging van art. 16 Reglement op de predikantstrak- tomentcn („de Raad van Beroep bestaat uit 3 leden. Aan ieder lid wordt een secundus tccgeyoegd. Zij worden benoemd door de Synode, voor den lijd van drie jaar. Ieder jaar treedt één lid met zijn secundus af vol gens een op te maken rooster. Zij zijn her kiesbaar"). fn behandeling komt het rapport van den heer Gravemeijer over een brief van mr. J. F. Dykstra begeleidende zijn geschrift „Kerk cn Slichting". De schrijver Toept de hulp der Svnode in, om de overheid te overtuigen van de urgentie ecner betere regeling van het beheer der stichtingen, terwijl uit het geschrift blijkt, dat mr. Dykstra ook de kerk als stichting beschouwt. De Synode besluit overeenkomstig het rapport niet te treden in het voorstel van den schrijver om te komen tot een commissie ter bereiking van het door hem beoogde doel. Op voorstel van den president wordt de zaak gesteld in han den van de Synodale Commissie ter fine van advies. In behandeling komt het verslag over den toestand der proteslantsche kerken in Ne- derlandsch Oost- en West-Indië door de commissie ad hoe opgesteld in 1926. Bij de bespreking merkt dr. Knappert op, 'dat tot zijn bevreemding niets wordt gezegd over de opheffing van de gemeente le Nieuw- Nickery noch over den arbeid te Paramaribo en te Willemstad op Curacao. In het bijzon der vestigt hij de aandacht op de Ilolland- sehe gemeente te Philipsburg op St. Martin, waar men zoo gaarne een eigen predikant zou hebben. Wat Oost-Indië betreft, betreurt hij het, dal er een tekort is aan predikanten. Hij zou wenschen, dat zij die er heen gaan vooraf een speciale opleiding hadden geno ten. Dr. Schokking beantwoordt enkele van de vragen door dr. Knappert gedaan. Laatst genoemde dient daarop dit voorstel in: „De Synode benoemt een commissie met de op dracht de Synode, van 1927 te dienen van advies omtrent de wenschelijkheid en de mogelijkheid van een opzettelijke opleiding voor Oost- en West-Indische predikanten." Dit voorstel wordt aangenomen en tot leden der commissie worden benoemd de heeren dr. Knappert, dr. Schokking, dr. II. M. van Nes en L. W. Bakhuizen van den Brink. Kènnis 'wordt genomen van een verslag van dr. Schokking betreffende zijn vertegen woordiging van de Synode op de Synode der Belgische Zendingskerk. Dr. Schokking zou willen, dat vóór den eigenlijken aanvang onzer Synode een algemeene samenkomst werd gehouden, waarin afgevaardigden van kerken uit andere landen konden worden begroet en gehoord. Dit aanlokkelijk denk beeld wordt besproken en aangehouden. Eon motie van de classicale vergadering van Emmcn betreffende de uitgave van de Evangelische Gezangen, wordt voor kennis geving aangenomen. De Synode besluit een verslag over de conferentie te Stockholm in haar handelin gen op le nemen. Daarna komt in behandeling het verslag van den archivaris dr. Lasonder over de kerkelijke archieven. Hot geeft geen aanleid ding tot het nemen van eenig besluit. Christ- Gerei. Jongelingsverbond. De bond van Olirist. Geref. Jongeling», vereenigingen in Nederland hield te "Utrecht zijn jaarlijkschen bondsdag. Het ruime kerkgebouw was met- een grootp schare jonge menschen gevuld. Nadat de voorzitter van de regelings- commissie een woord van welkom had ge sproken, hie-ld de bondsvoorzitter dr. H. Janssen de openingsrede. Medegedeeld werd dat de aftredende bondsbestuursleden, de heeren ds. H. Janssen en W. Vos H.zn., te Zwolle, met groote meerderheid herkozen waren. Blijkens het jaarverslag van den secre taris den heer W. Vos bedraagt het aan tal aangesloten vereenigingen 60. De ver houding tot de verwante zusterorganisaties is zeer vriendschappelijk. Het verslag werd zonder discussie goedgekeurd. Onder daverend applaus werd een hui detelegram verzonden aan H. M. de Ko ningin. Vervolgens kwam het financieel, verslag van den bondspenningraeester, den héér K. v. Dongen van Rotterdam, aan de orde. De vergadering werd vervolgens toege sproken door de heeren N. Bos van Zeist, afgevaardigde van den Ned. Bond van Jongelingsvereen. op Geref. grondslag en ds. AH. de Geus van Waddinxveen, die den bond van Ned. Herv. Jongelingsver- eenigingen op Geref. grondslag vertegen woordigde. In de openbare avondvergadering hield ds. A. M. Berkhoff van Ajnsterdam een opwekkende rede, getiteld „Hoogspan ning." UIT DE R1JMSTREEK. Alphen. Gistermorgen omstreeks 12 uur kwam men lot de ontdekking dat er in dé vijver van de Martha-Stichtingtuin een kindje lag. -JIct bleek le zijn een 5-jarig ventje dat in déze slichling verpleegd werd. Geneeskundige hulp mocht niet meGr ba ten; de levensgeesten waren réeds geweken. De verslagenheid is algemeen. Aan de verbetering van de Hooftstraat wordt thans de laatste hand gelegd. Sinds gertiimen lijd is de bestrating gereed geko men en heeft men een verkeersweg verkre gen die de „Hooge Zijde" evenaart, zoo niet overtreft. Toch was het niet een model-weg te noemen, zoolang bij de Heul de straat zoo smal bleef. Dit zag het gemeentebestuur ook in en eenparig besloot deze lot oprui ming van eenige woningen daar Ier plaatse. Een ervan is reeds onder sloopershanden gevallen en wanneer de andere zullen zijn verdwenen en de straat geheel gereed zal zijn, heeft Alphen er een weg bij, die ge-, heel in overeenstemming is met het mo derne, verkeeé. Boskoop. Gevonden voorwerpen: Een kindcrporlemonnaie, een heerenportemon- naie, een fietspomp, een haarkam en een potlood. Inlichtingen bij de politie. Woensdag raakte een chauffeur van ec-nFord bij hét uitwijken aan de Dwars- zïjde alhier het stuur kwijt, met het gevolg, dat de wagery in de sloot terecht kwam. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor Woensdag kwam mej. H. met een wielrijder zoodanig in botsing, dat zij het bewustzijn verloor. Gistermiddag had de chauffeur J. v. d. G. het ongeluk met zijn auto tegen een muur aan de Zuidkade alhier op te rijden, met het gevolg, dat een deur totaal werd inge drukt. De chauffeur kwam met den schrik vrij. De schade zal door hem vergoed worden. Hazerswoude. De ,,Sts.-Crt." bevat dc statuten van de N.V. Kleiwarcnfabriek „Nij verheid" alhier. Waddinxveen. Bij beschikking van de ministers van arbeid, handel en nijverheid en van financiën is ingetrokken het aan deze gemeente toegekende voorschot uit 's rijks kas van ten hoogste f 1086,67®, ten behoeve van de voltooiing van het bouw plan van 12 arbeiderswoningen, door de Woningbouwvereniging Waddinxveen, Zwairmerdam. Gemeenteraad- Voorzitter: de heer P4 Iloogenboom, bur gemeester. Aanwezig alle» leden. De heer Js Th. Hoogteyling,amblenaai ter secretarie, vervult de functie van secre taris. Dc voorzitter opent de vergadering, waar na de nolulen der twee vorige vergaderingen worden voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. I. Ingekomen stukken. De voorzitter deelt mede, dat door den gemeente-ontvanger is ingediend üc Ge meente-rekening over het dienstjaar 1925, met de navolgende eindcijfers: Gew. dienst, aan ontvangsten f 71502.63, aan uitgaven f 66972.71, batig saldo f 4529.92. Kapitaaldienst, aan ontv. f 9596.62 aan uiig. f9584.76, batig saldo f 11.87. De voorzitter stelt voor deze rekening voor nader onderzoek te stellen in handen eener commissie, bij punt 5 der agenda io benoemen. II. Voorts is nog ingekomen een schrij ven van den heer E. B. len Raa, waarbij dezo verzoekt hem met ingang van 1 Aug. 1.1. eervol ontslag te willen verleenen als gemeente-secretaris en tevens als ambte naar van den Burgerlijken Stand, aangezien hij wegens het overlijden van zijn vader zich te Staphorst heeft gevestigd. B. en W. stellen voor aan het verzoek te voldoen. Na eenige bespreking wordt hier toe met algemeene stemmen besloten. III. Voorstel van B. en W. tot benoe ming van een gemeente-secretaris. Aanbevolen worden: 1. P. Hoogenboom, burgemeester; 2. J. Th. Hoogleyling, amb tenaar ter secretarie, beiden le Zwammer- dam„ De voorzitter doet mededeeling van de verschillende ingekomen sollicitaties naar de vacante betrekking en zegt, dat dezo aangelegenheid in de vergadering van B. en W. is besproken. Aanvankelijk was de gedachte een tijdelijkevoorziening te tref fen, doch de besprekingen in het college van B. en W. hebben aanleiding gegeven om te komen met een voorstel om tot een definitieve benoeming over le gaan^ Waar de Raad wellicht omtrent dézfe zaak eenige nadere bespreking wil voeren en de op de aanbeveling slaande personen, die beiden de vergadering bijwonen, bij» deze bespreking betrokken zullen worden, wil de voorzitter gaarne Verklaren, dat, indien de JRaad zulks wenseht, hij en de heer Hoogteyling bereid zijn, de vergadering Le verlaten. Wethouder Van Muiswinkel accepteert dit aanbod, waarop de voorzitter en de heer Hoogteyling de vergadering verlaten, waar na gertiimen lijd in geheime zitting wordt vergaderjl Nadat de openbare zitting is hervat en de voorzitter en de heer Hoogteyling in de vergadering zijn teruggekeerd, neemt de heer Van Muiswinkel het woord en zegt, dat door den raad is overwogen, dat door het ambt van burgemeester en secretaris te vereenigen een belangrijke bezuiniging voor de gemeente zou worden verkregen. Bij den raadzit echter de vrees voor, dat door deze" combinatie van betrekkingen bin nenkort een tweede ambtenaar ter secretarie noodig zal zijn, hetgeen dan de bezuiniging weer te niet zou doen. Indien de voorzitter de toezegging kan geven, dat zulks in de eerste jarep niet noodig zal zijn, dan be slaat bij den raad'geen bezwaar om het ambt te vereenigen. De voorzitter antwoordt, dal deze vrees bij hem niet beslaat. Vermeerdering van personeel zal niet noodig zijn. Indien zulks in de toekomst in de eerste jaren, bij nor male uilbreiding, toch onvermijdelijk bleek, dan wil hij wel de toezegging doen, dan zijn betrekking als secretaris ter beschikking van deii raad te zullen stellen. De.heer Edelman vreesde met het oog op hetgeen destijds in Reeuw ijk is geschied, wat ook vermeerdering van personeel ten gevolge heeft gehad. Uit een bezuinigings oogpunt alleen is hij er voor. De vobrzitter vraagt óf ér nog hïeeidëté bezwaren zijn, of wellicht nog uitstbl van benoeming woTdt gewenscht. De heer Linschoten zegt, dat nu gevoeg lijk tot stemming kan woiden overgegaan Bij stemming blijkt de heer P. Hoogen boom met 7 stemmen le zijn benoemd, wel ke benoeming geacht wordt op 1 Augs. te zijn ingegaan. De Voorz. dankt de leden voor deze be noeming en gedenkt de prettige samenwer king met den vorigen Secretaris gedurende bijna 9 jaar. n De heer van Wijngaarden feliciteert de Voorz. met deze benoeming, waarvoor de Voorz. zijn dank betuigt IV. Voorstel van B. en W. tot benoeming van twee Ambtenaren van den Burgerlijken Stand. Aanbevolen wqrden de hqeren J. A. Hoogendijk en J. Tb. Hoogteyling. De Voorz. zegt' dat B. en W. bet wenscne- lijk achten voor den goeden gang van zaken nog twee ambtenaren van den Burgerlijken Stand te benoemen n.l. een als plaatsver vangend onbezoldigd ambtenaar voor het voltrekken van huwelijken waarvoor zij aanbevelen de heer J. A. Hoogendijk Wet houder en een ambtenaar in de plaats van den heer ten Raa, belast met de dagelijksche werkzaamheden als geboorten, overlijden cn alle overige werkzaamheden en het be waren der registers. Voor laatstgenoemde betrekking, waaraan een bezoldiging van 1100 por jaar is verbonden, bevelen zij aan den heer J. Th. Hoogteyling, ambtenaar ter secretarie. Wethouder van Muiswinkel merkt op dat wat de eerste aanbeveling betreft dit eigen lijk nog de vacature van wijlen den heer Jac. de Bruyn, is, die tot op heden nog niet werd vervuld. Bij hierna gehouden stemming worden uitgebracht'op den heer Hoogendijk 6, op den heer Hoogteyling 7 en op den lieer van Wijngaarden 1 stem zoodat beide eerstge- noemden zijn gekozen, die op de vraag van den Voorz. verklaren deze benoeming te aanvaarden, onder dankzegging voor liet in hen gestelde vertrouwen. V. Benoeming Commissie lot het nazien der gemeente-rekenihg over 1925 en ge meente-begrooting voor 1927, Bij nummer trekking worden hiervoor aan gewezen de heeren: van Wijngaarden, Edel man en Linschoten. Rondvraag. De lieer van Wijngaarden vraagt of de schutting bij de bouwerij van v. d. Breggen in de Brugstraat bij avond en nacht niet verlicht moet zijn. De Voorz. antwoordt dat hij den aanne mer van het werk dien ei9ch heeft gesteld en zal dit nader onderzoeken, De heer Hoeks» wijst met het oog op de nieuwe trottoir-bestrating aan den Overtocht op het hinderlijke van den boom voor het huis van den smid Piket aldaar. De Voorz. zal trachten om gedaan le krij gen dat die boom wordt gerooid. De heer Linschoten vraagt hoe het slaat met de electrische straatverlichting. De Voorz. antwoordt juist dezer dagen ge zien te hebben dat de werkzaamheden daar voor zijn aangevangen. De heer Edelman vraagt hoe het staat met de schoonmaak van de Openbare school in den Tempel waarover hij ook in de vorige raadsvergadering reeds heeft gesproken. Hij heeft daaromtrent nog niets gehoord of ge zien. liet wordt nu toch eens tijd. De Voorz. zal er werk van laten maken. Dan vraagt de heer Edelman nog of het bouwplan van v. Wensveen in verband met het aanleggen ^van een straat is afgewezen. De Voorz. zegt dat B. en W. den toestand daar ter plaatse hebben bezien en den heer v. Wensvecn in overweging hebben gegeven om voor het aanleggen van een straat zich in verbinding le stellen niet de naburige eigenaars van perccelen.' Ten slotte vraagt de heer Edelman nog of er in den Tempel ook een rooilijn bestaat" zulks met het oog op een hem gedane vraag voor woningbouw aldaar. De Voorz. antwoordt dat een .bepaalde rooilijn daar nog niet bestaat. Daar verder niemand meer het woord ver langt, sluit de Voorz. hierna de vergadering. De Algemeene Synode der Ned.-Ilcrv. Kerk heeft aan de kerkelijke gemeente al hier een toelage toegekend van f200 voor den arbeid in den .Tempelpolder. SPORT. ROEIEN. De Euicpeesche kampioenschappen. Het p r o g r -a ni m a. Doordat er door enkele deelnemers be zwaren te berde gebracht zijn tegen het roeien des Zaterdags is het na overleg met de autoriteiten le Luzern alsnog mogelijk geworden de roeiwedstrijden om het Euro- pccsch kampioenschap Zondag 5 September te houden, zegt de „N. R. Crt.". Het organisatie-comité van den Zwitser- schcn Roeibond heeft in overleg met 'l be stuur der F.I.S.A. het programma daarop als volgt samengesteld: Vrijdag 3 September 9 uur: Officieelc ont vangst door liet gemeentebestuur ten stad hui zo. 10 uur: Congres der F.I.S.A. in de raads zaal te Luzern. Des avonds vinden verschillende festivi teiten plaats Zaterdag 4 September 10 uur: Vervolg en slot van het congres der F.I S.A. Des namiddags .wordt een tocht naar den Pilatus ondernomen en 's avond9 biedt de Zwilsersche Roeibond een maaltijd aan. Zondag 5 September: Kampioenschap van Europa. 11 uur-: Vier niet stuurman. 11.30 uur: Twee zolder stuurman^ 2 uur: Skiff. 2.30 uur: Vier zonder stuurman 3 uur: Twee met stuurman. 3.30 uurr'-Dubbel-skiff. 4 uur: Acht. LAWNTENNIS. NederlandEngeland. De Engelse beploeg. De Engelsche aanvoerder heelt zijn ploeg als volgt ingedeeld: Heereii enkéflspelen: 1: Austin, 2. Lester, 3. Higgs, 4. Godfrec. Austin en Lester ko men dus uit tegen Dienicr Kool en Timmer, de beide anderen tégen v. d. Feen en Bryan. Heeren dubbelspel: 7. Godfree en Higgs, 2. Austin en Lesler. Gemengd dubbelspel: 1. de lieer en mevr. Godfree, 2. rnej. Sterry en Les ter. Dames enkelspel: 1. mevr. Godfree, 2. mej. Sterry. AUTOMOBILISME. Een technische hulpdienst langs den weg. Grootse he reclame der A in erican Petroleum Company. Naar „Auto-Leven" meldt heeft de Ame rican Petroleum-Company te 's-Gravenhage een technischen hulpdienst langs den weg georganiseerd, welke spoedig over geheel Nederland in werking zal kunnen treden. Natuurlijk is de grondgedachte hiervan: do reclame. Doch een reclame, welke te doel treffender is naarmate daaraan verbonden is. het voldoen aan eén dringende behoefte. De A.P.C. gaat dien technischen hulpdienst langs den weg groolsclï inrichten. Er komt een wagenpark van een groot aantal mon tage-wagens, welke ondergebracht worden in de hooddepóls van de Maatschappij. En iedere wagen zal een bepaald deel van het wegennet van ons land bestrijken, en aan de automobilisten, die tengevolge van de een of andere panne gestrand zijn, hulp verleenen. En men meerte nu niet, dal de A.P.C. de bedoeling heeft uitzonderingen te gaan maken. Ieder automobilist of nolor- rijder, die de hulp van dezen dienst noodig heeft, kan daarop rekenen, en, wat nog meer zegt, er gratis gebruik van maken. Dat wil inderdaad wat zeggen. Immers, hoe dikwijls komt het niet voor, dat men door een defect, hoe klein ook, niet verdei- kan. IToe groot is tegenwoordig niet het aantal automobilisten en motorrijders, dat voor zaken wel auto of motor rijdt, maar van deze voertuigen hoegenaamd geen gestrande weinig verstand heeft? Welnu, dank zij de A.P.C., zal men binnenkort geen gestrande automobilisten en motorrijders meer langs onze wegen ontmoeten. De montage-wagens van de A.P.C. zullen daarvoor zorgen. Den leiders van reparatie-inrichtingen zal ongetwijfeld de schrik om het l^art zijn ge slagen bij het vernemen van dit nieuws. Zij kunnen echter gerust zijn. Want het ligt geenszins in den opzet van dezen techni schen dienst om hen concurrentie aan te doen. .Want de technische hulpverleening zal zich slechts uitstrekken tot het doen van die reparatie, welke noodig is om den ge- stranden automobilist of motorrijder in staat te stellen dc naaslbijzijnde garage of iepa- ratie-inrichting te hefeiken. Alleen bij klei^ nigheden als" het repareeren van een 'ekke band, het opsporen van een „geheimzinnig" defect zal de monteur van de A.P.C. anderer, hulp overbodig maken, maar dat blijft dan toch beperkt tot kleinigheden. Vc-ffi het groote aantal montage-wagens welke binnenkort langs de voornaamste we gen van ons land zullen rijden, zijn er. thans reeds verschillende gereed. Met zijn speciale carrosserieën op Ford-chassis, en de uitrusting der wagens is zoo volledig, dat er geen panne zal kunnen voorkómen, welke niet door de A.P.C.-monteurs zal zijii le verhelpen. De A.P.C. heeft den dienst tot in kleinig heden uitgewerkt, wat wel hieruit blijkt, dat zij eveneens er aan gedacht heeft ecri waaTsschuwingssein le maken, dat hun, the dc hulp behoeven van een montage-wagen, in slaat stelt den bestuurder daarvan le waarschuwen. Zij heeft namelijk gele vlag getjes met het bekende wapen der A.P.C. doen vervaardigen, welke gratis aan iedcTt die er om vraagt zullen worden uitgereikt, en waarmede men slechts heeft le zwaaien, wanneer men de aandacht van den A.P.G.- wagenbestuurder wil trekken, WIELRENNEN. Mazairac neemt revanche. Mazairac heeft te Dresden het amate*n% nummer voor buitenlanders gewonnen, 2. Martinette (de wereldkampioen) op een balf wiel, 3. Galvaing. ZWEMMEN Over het Kanaal. Ook mej. Sion uit Duinkerken en O. Per- rault, de Canadecsche kampioen, hebben hun poging om van Cap Gris Nez uit over liet Kanaal te zwemmen, moeten opgeven. Mej. Sion is 4 u. 13 m. te water geweest en heeft 181/2 K.M. gezwommen en Perault 6, u. 8 m. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MLJ. „NEDERLAND". ROEPAT, 12 Aug. van Amst. te Batavia, ENGGANO, 12 Aug. van Amst. te Port Said. BOEROE, uitreis, pass. 10 Aug. Perim. ROTTI, uitreis, pass. 12 Aug. Gibraltar. JAN PZ. GOEN, uitreis, 15 Aug. te Colombo verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. PALEMBANG, uitreis, pass. 12 Aug. Gibral-i tar. 1NSUL1NDE, thuisreis, 14 Aug. te Marseille: verwacht. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. VOLENDAM, R'dam n. New-York, 12 Aug, van Southampton. BURGERDIJK, R'dam n. New Orleans, .12 Aug. te Antwerpen. D1NTELDIJK, R'dam n. Pacific Kust, 8 Aug. van San Francisco. LOC1I KATRINE, 8 Aug. van Tacoma te: Portland (O.). KON. PAKETVAART-MAATSCHAPPIJ. SPEELMAN, 12 Aug. van R'dam te Batavia, HOLLAND—OOST-AZIE-LIJN. OLDEKERK, thuisreis, 12 Aug. te Suez. OOSTKERK, uitreis, 12 Aug. van Sabang* KON. HOLL. LLOYD. WATERLAND, 12 Aug. van La Plata te Amsterdam. ZEELANDJA, uitreis, 12 Aug. v. Cherbourg, JAVA—BENGALEN-LIJN. CALCUTTA, 12 Aug. van Calcutta te Bala-, via. HOLLAND—BRITSCH-INDIE-LUN. HOOGKERK, thuisreis, pass. 11 Aug. Perim, BALI, thuisreis, pass. 11 Aug. Sagres. ROTTERDAM—ZU1D-AMERIKA-LIJN. ALDABI, thuisreis, 10 Aug. van Montevideo, HOLLAND—AFRIKA LIJN. N1JKERK, thuisreis, pass. 11 Aug. PcDiche. HAARLEM, uitreis, 14 Aug. te Dakar ver wacht KENNEMERLAND, uitreis, 15 Aug. te Tene, nffe verwacht. HOLLAND—AUSTRALIE-LIJN. GAROET, thuisreis, 11 Aug. van Aden, JAVA—NEW-YORK-LIJN. JAGATRA, Java n. New-York, 10 Aug. tö Penang. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. ACHILLES, arr. 11 Aug. te Alicante. ORPHEUS, 11 Aug. van Taragona n. Valen-i cia. ZEUS, arr. 12 Aug. te Alexandriê, NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. WM. VAN DRIEL SR., 10 Aug. van Ant werpen te Liverpool. SIRRAH, R'dam n. Cape Race, was 10 Aug. 9 u. n.m. 160 mijlen Z. W. van Ierland TANGER, 11 Aug. van Cadix n. Huelva. ODER, 11 Aug. van Hamburg n. de Zwarte, Zee. NECKAR, 8 Aug. van Sevilla n. Hamburg. DONAU, arr. G Aug, te Kcnstantinopcl. MERAK, Rosario n. Hull, pass. 11 August Ouessant nOOGLAND, 11 Aug. van Gothenburg te Cuxhaven. MAIN, arr. 9 Aug. le Bourgas. WAAL, 11 Aug. van Braheslad n. R'dam RANDWIJK, R'dam n. Cagliari, pass. 11 Aug. Finisterre. ALBLASSERDAM, 11 Aug. van Riga naar Rotterdam. VRAGENRUBRiEK. M. S., te L. Is er al een vonnis gewej zen in uw zaak? We raden u aan nog eens een schrijven te richten tot den kantonrech ter. Tot het betalen van de geheele schuld is u niet meer gebonden; van de afdoeningen zult u wel een bewijs hebben. Wacht nog maar eens af alvorens onkosten te gaan be-

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6