No. 20373. VRIJDAG 13 AUGUSTUS Anno 192:8, Offlcieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Net voornaamste nieuws van heden. PRIJS DER ADVERTENTLEN: 30 Cta. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Adverlentiên, uilsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en 'Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladert EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat de be slissing op het verzoek van P. W. C. ICuys- tcn, om vergunning lot het oprichten van een banketbakkerij in hel perceel Lange Mare No 62, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie II. No. 1085 is verdaagd. AUG. L. REIMERINGER. Weth lo.-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 13 Augustus 1926. 9211 DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter openbare kennis, dat II. Vos, to Leiden, een verzoek heeft ingediend terbe- koming van verlof voor den verkoop van- alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Steenstraat 11. AUG. L. REIMERINGER, Weth. loco-Burgemeester. 9118 VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 13 Augustus 1926. 9213 Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT: .Voor Leiden per 3 maanden 2.36, per week .V. .VA.',.. 'f 0.18. Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week- „0.18.1 Franco per post 2.35 -f* portokosten. Sumatra-Comité. Dij het Sumatra-Comité zijn nog de vol gende giften ingekomen: Dr. C. J. v. d. K5. Mr P. A. P. H100 M. G. B5. Dr. W. P. J5.— If. J. K. Dzn2. Giften worden nog gaarne ingewacht bij den penningmeester den heer*F. Muys van 'de Moer, Plantsoen 40, Leiden, postgiro nummer 57471. ^vs=cribaansche professoren te Leiden. Zoc»als wij reeds geruimeri tijd geleden aankondigden, brachten heden 60 Ameri kaansche professoren, waarbij eenige dames, op liun rondreis door Europa ter bcstudee- nng van de problemen van internationale organisatie cn samenwerking, per auto van uit Den Haag een bezoek aan Leiden, na eerst de bezienswaardigheden van Delft te Lobben bezichtigd. Te circa elf uur werd het gezelschap in de senaatskamer van de rijksuniversiteit ontvangen door den rector-magnificus, prof. dr. W. de Sitter, die aanving mot te ver klaren. dat het hem een groot voorrecht was dc gasten in deze stad en op deze plaats te megen verwelkomen. Spr. vroeg zichzelven af, of hij hen eigenlijk wel „Amerikanen" mocht noemen, daar hij er veel eerder toe geneigd zou zijn om hen als „United-SMes-men" aan te spreken. „Sta- tcs-men" omdat ze krachlens hun studie van het internationaal recht op dezen titel aanspraak kunnen m^ken en „United" om- dal zij zich juist door die studie vereenigd gevoelen. Holland is een klein landje en geniet als gevolg daarvan vele privilege?, welke een grootere natie als Amerika mist. Een van die voordeelen is. dal wij gedwongen 'ziin tal van vreemde talen te leeren 'Er is eens een Engelsehman geweest, die zoidc. dat men door het leeren van een nieuwe taal als het ware een nieuwe ziel krijgt, zoodat het voor een Hollander een groote moeilijkheid is om tusschen deze talrijke zielen een goede harmonie te scheppen. Spr hoopt van harte, dal de reis en het bezoek aan ons land zullen bijdragen tot de bevordering van het doel, hetwelk wij allen zoo gaarne bereikt zouden zien. een Soede harmonie, tusschen de verschillende naties. Als verlegenwoordigcr van de Leid- sche Universiteit is het spr. een groote vol doening en eer tevens, dat het gezelschap li Kiens zijn kort bezoek aan Holland ook Leiden heeft willen bezoeken; spr. is daar uolsch op cn dankt hiervoor de gasten t applaus). Hierna werd nog het woord gevoerd door prof. inr. C. van Vollenhoven, die opmerkte, dal in de geschiedenis der Leidsche Hooge- lc,°l herhaaldelijk gewag gemaakt wordt van de goede verslandhouding tusschen de Vereonjgde Stalen en de universiteit. 1 er gelegenheid van de eere-promolie van LM. de Koningin, heeft Dezelve gezegd, al dc Leidsche Universiteit een zeer be- jUïgrijkc plaats innam in Nederland en dat o goede onderlinge verslandhouding lus- elien de Ver. Stalen cn Holland zich af- Piogelde in de annalen van genoemde hoo- «oschool. Nainens het gezelschap sprak prof Gra- sii!'1 ?nUiir^ Van E°larid Standford Univer- vLmifomia), die herinnerde aan de «endehjke ontvangst door de Pilgrim- i eis in vroegere eeuwen hier te lande -croonden. Dezelfde gastvrijheid hebben n ra°gen genieten, zeide spr. df-r' omgekeerd een gezelschap Hollan- br»r%i«VerS ^on- naar Amerika. <3an geeft .v^naci y'erzekering, dat hun een betere ont- *rimr«n wordt dan destijds den Pil- thers in Amerika ten deel viel. Spr bracht ten slotte den dank van het gezelschap over aan de Leidsche Univer siteit Nadat aan ieder der gasten een exemplaar van dc serie colleges, ter gelegenheid van de ecr9te Amerikaansche Week in 1924 aan de Leidsche Universiteit gegeven, waë uit gereikt en het academiegebouw was bezich tigd, werd gezamenlijk onder leiding van prof. dr. B. D. Eerdmans een bezoek ge bracht aan het Jan Fesijn-hofje, de ^Pieters- kerk, het graf van John Robinson en liet Stadhuis, waar de Amerikaansche vlag uit hing, waarna in café-restaurant ,,ïn den Vergulden Turk" de lunch werd gebruikt, aangeboden door de Carnegie-Endowment, op welker uitnoocüging de geboete reis wordt ondernomen. Hierna begaf het gezelschap zich per auto weer naar Den Haag om vandaar om haU- vier hedenmiddag naar Génève te ver trekken. De Gemeentelijke Dienst voer Sociale Zaken. Verschenen is het jaarverslag over 1925 van bovengenoemden dienst. Het begint met een opgave van het terrein, waarop de dienst zich beweegt, hoe de commissie van advies is samengesteld en de G subcommissies, om dan zich te begeven op het terrein der werk zaamheden. De subcommissie voor de steun verleening vergaderde 16 keer en B. en W. hebben zich steeds aan haar adviezen gehouden. Praeadviezen werden voorbereid over: de beperking der steunuilkeoring aan losse transportarbeiders; de beperking der steun - uilkeering aan landarbeiders en kleerma kers de afvoering van de steunverleening van bouwvakarbeiders; de wijziging van het reglement van den dienst, terwijl eveneens in een gecombineerde vergadering met de silb-commissie voor de Beroepskeuze be sproken werd de vakopleiding aan werk- looze ongeschoolde arbeiders. De sub-commissie voor de werkverschaf fing bereidde een voorstel voor om den aa.n'e8> van een sportterrein aan den Hooge- Rijndijk als werkverschaffing te doen uit voeren. De plenaire Commissie van Advies voor Sociale Zaken vergaderde 5 keeren. Onder meer deed zij voorstellen aan B. cn W. omtrent beperking van steunvorleening aan losse transportarbeiders, landarbeiders en kleermakers; afvoering vaa de steunver leening van bouwvakarbeiders en personen, wier jaar-inkomen voldoende moet'worden gcaclit om in hel onderhoud van hen en de hunnen te kunnen voorzien; verder deed zij voorstellen tot werkverschaffing en tot vakonderwijs aan gering geschoolde werk- looze arbeiders. In den toestand der arbeidsmarkt viel in 1925 eenige opleving, to bespeuren. In hoofdzaak werd dit veroorzaakt, doordat in de metaalindustrie meer werkgelegenheid kwam, waardoor zelfs van een tekort aan geschoolde arbeiders sprake was. Meermalen kon aan .de aanvragen om geschoolde arbei ders, ook al werden dezen doorgezonden aan de overige organen der arbeidsbemiddeling in Nederland, niel worden voldaan. Het aantal aanbiedingen van werkzoeken den bedroeg 5360 mannen en 264 vrouwen tegen 5214 mannen en 120 vrouwen in 1924. Het aantal aanvragen om .mannelijke werkkrachten daalde van 1301 in 1924 tot 1227 in 1925, dat der aanvragen orn vrou welijke krachten vermeerderde van 163 in 1925 tot 302 in 1925. Het aantal plaatsin gen van mannelijke werkkrachten vermin derde van 904 in 1924 tot 862 in 1925. ter wijl dat der vrouwelijke werkkrachten van 44 in 1924 lot 112 in 1925 omhoog liep. De arbeidsbemiddeling ondervindt gaande weg meer waardeering on belangstelling, zoowel van werkgevers als van werknemers- zijde. In tegenstelling met voorgaande jaren, werd in den loop van 1925 in de bestekken van werken, uit te voeren van gemeente wege, de bepaling, dat de aannemer ge bruik zal moeten maken van werklieden, waarvan tenminste 80 pCt. ats vaklieden is ingeschreven bij de Gemeentelijke Arbeids bemiddeling, niet meer opgenomen. In 1925, werden door den Dienst 46 ver klaringen voor het verleenen en verlengen van pasvisa afgegeven ten behoeve van buitenlandsche werkkrachten, waaronder 24 voor eerste visa. Gedurende het jaar 1925 werd in de sa menstelling van het district Leiden geen ver andering gebracht. Besprekingen met correspondenten zoowel ter plaatse als op het bureau van den Dienst, vonden ook in 1925 geregeld plaats. Door Leiden werden in de correspondent schappen 12 personen geplaatst, waarvan 2 te Katwijk, 9 te Noordwijk en 1 te Voor schoten. In andere districten werden 21 personen geplaatst, n.l. 5 "te Amsterdam, 5 te Delft. 1 te Deventer, 1 te 's-Gravenhage, 7 te Haar lem, 1 te Schiedam en 1 te Wassenaar. Door andere Beurzen werden in het dis trict Leiden 49 personen geplaatst, door Amersfoort 1, Arnhem 1, Assen 1, Delft 1, Dordrecht 4, 's-Gravenhage 28, Haarlem 3, 's-Hertogenbosch 1, Rotterdam 1. Schiedam 2, Utrecht 5 en Velp 1. Voor de bemiddeling naar heb buiten land schijnt, zoo merkt heb verslag op, in het district Leiden niet veel animo te bestaan. Op de aanvragen via den Rijks dienst ingekomen en geregeld door de Beurs gepubliceerd, kwamen weinig of geen geschikte aanbiedingen in. Een drietal personen gaven zich in den zomer op om als landarbeider naar Frank rijk te worden uitgezonden, doch toen het oogenblik van vertrek daar was, trokken zij zich weer terug. In October boden zich een twintigtal personen aan om als grond en/of beton- werker-ijzervlechter naar België te gaaü. Na selectie bleken er 12 hiervan geschikt, op den dag van vertrek was dit aantal door, verschillende moeilijkheden tot 7 verminderd. Zij vertrokken onder geleide naar Chenoix en werden aldaar bij de spoorwegwerken te werk gesteld. In De cember zijn zij weer teruggekeerd daar het werk door de slechte weersgesteldheid werd stopgezet tot April 1996. De dagelijksche controle op de georga niseerde- werkloozen, die trekkend zijn van hun werkloozenkas of ondersteund worden door de Gemeentelijke Steunver- eeniging, werd dit jaar nog door den Dienst uitgeoefend. Aan het eind van het jaar 1925 vielen onder de regeling, neergelegd in het werk loosheidsbesluit 1917 te Leiden 59 werk- loozenkasteen met ^en tot-aal van 4829 le- den. Einde 1924 resp. 60 en 4818. Over 1925 ontvingen de 59 werkloozen- j kassen f59.352 aan contributie, waarop i door Rijk en gemeente, behalve het ge wone subsidie van 100 pOt. (59.352) nog een extra subsidie van f 990^#eerd ver- 1 leend. j Werd in 1924_ nog aan 16 werkloozénkas sen een extra "subsidie toegekend, in 1925 werd dit. tot 8 kassen gereduceerd. Het zijn de kassen der 5 sigarenmaker.sorga- nisaties met 50 pöb. en die der 3 landar beidersorganisaties met 25 pCt. Over 1925 bedroeg het totaal bedrag der ontvangsten van de werkloozenkassen oontributiën plus subsidiën r I20.G84, terwijl in totaal een bedrag van f 116.722 werd uitgekeerd. In 1924 waren deze cij fers resp. f 124481 en f 106.815. Uit de controle bleek, dat door meer dere kasbesturen ettelijke malen uitkee- ringen waren verstrekt in strijd met de bepalingen der kasreglementen. Er werden bij geconstateerde vergissing in onderling overleg ongeveer 100 terug stortingen verkregen tot een gezamenlijk bedrag van ongeveer f 700r In 59 gevallen werd door B. en W. be zwaar gemaakt tegen ten onrechte gedane uitkeeringen tot een bedrag van f 1528 (in 1924 resp. 40 en f 873.) In 12 gevallen gingen de betrokken or ganisaties in beroep' bij den minister van Arbeid,- Handel en Nijverheid. Deze be sliste ten aanzien van 10 'beroepen dat het. gemeentebestuur terecht bezwaar gemaakt had; in 2 gevallen was nog geen beslissing genomen. De uitbetaling der steunbedrag gen geschiedde ook dit jaar via de orga nisaties. In totaal werd in 1925 aan steun ver strekt f 150.012 tegen f 215.704 in '924 Het aantal werkloozen dat in 1925 onder- 'steiming ontving bedroeg 1058 tegen 855 in 1924. f 1157 werd besteed voor het ver leenen van een extra ondersteuning van 25 pCt. op de gewone uitkeeringen in de Kerstweek aan gehuwden, kostwinners en «illeenstaande personen. De totale kosten van verstrekte cokes door de Gem. Gasfabriek gedurende het winterseizoen hebben bedragen f 3223. In 1925 heeft geen emigratie met steun der gemeente plaats gevonden. Wel wer den desbetreffende inlichtingen verstrekt. De kosten aan een tweetal ontspannings lokalen voor werkloozen, waarvan een druk gebruik gemaakt werd hebben f 886 bedragen. Op den 15en October werd aangevangen aiet het geven van vakonderwijs aan ge ring geschoolde werklooze arbeiders, n.l. één voor schilders en één voor metaalbe werkers. In het geheel hebben 51 personen, te weten 21 schilders en 30 metaalbewerkers deze cursussen gevolgd. De kosten aan deze cursussen verbonden hebben f 3487 bedragen, waarvan f 1100 aan het departement van Arbeid, Handel cn Nijverheid in rekening is gebracht- De kosten van de ont-spanningslokalen voor werkloozen bedroegen f 866.66*4. Van deze gelegenheid is druk gébruik gemaakt. Het gemiddeld aantal bezoekers per dag bedroeg in Januari 119, in Februari 119, in Maart 90, in November 28 en in December 85. Het kleinste aantal bezoekers per dag was 16, het grootste 140. Geslaagd is voor het examen Engelsch L. O. de heer M. Keereweer alhier, terwijl voor het examen Fransch L. O. slaagde de heer B. F. Grün, eveneens alhier. De Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk heeft aan de gemeente te Leiden een toelage toegekend van f 400 ten behoeve van het godsdienstonderwijs. Dr. C. A. Crommelin aüiier heeft aan liet Rijk een Chineesch schaakspel met ge lakt houten bord en beenen stukken ten ge schenke aangeboden, ter plaatsing in het Rijks Ethnografisch Museum. Aan den schenker heeft de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen des wege zijn oprechten dank "betuigd. Gisteravond te 7 uur is de 20-jarige juffrouw L. J., toen zij op haar rijwiel van de Steenstraat de Blauwpoortsbrug wilde 'oprijden, door onoplettendheid tegen een auto aangereden. De chauffeur wist de autov die langzaam reed, bijtijds te doen stoppen, zoodat de juffrouw niet'overreden werd. Zij bt-kwam verschillende verwondingen, doch kon na verbonden te zijn naar huis ge bracht worden. In den nacht van Dinsdag op Woens dag is ingebroken in den winkel van den vischhandelaar J. van W., Janvossensteeg 54, alhier. De winkel en woning werden ge heel doorzocht en een bedrag van f 200 i3 medegenomen. Het door de politie ingestelde onderzoek leidde tot de arrestatie van de drie daders, A. I. M., J. G. en J. B., allen ^ïlhier woon achtig, op wie eed gedeelte van het gestolen bedrag werd teruggevonden. De dieven zullen ter beschikking van de Justitie gesteld worden. Hedenmorgen omstreeks 8 uur is de 15-jarige L. S. van een 21/* meter hooge steiger van een bouwwerk aan het II Geest hofje aan de Doezastraat gevallen, doordav hij over een waterleidingslang struikelde De dokter van den E. H. D. constateerde een ribfracluur cn achtte overbrenging naar het Academisch Ziekenhuis noodzakelijk. Bazaardiefstallen. Gis- teravond zijn in den Franschen b.azar le Rotterdam op heclerda<ad betrapt op het ste len van rokken, eau de cologne en hand schoenen, de 32-jarige I. F. O., huisvrouw van'J. M., en de 34-jarige J. W. A. Ohuis vrouw van H. J. Bij een huiszoeking bij bei den is nog een groote partij fcijden dames kousen, onderrokken, rokken, hemden en vesten gevonden, welke goederen alle ge durende de laatste weken gestolen zijn, o.a. uit den Franschen bazar le Rotterdam en dc Bijenkorf te den Haag. Dc vrouwen zijn op gesloten.- De ontrouwe kassier. In de zaak legen den 60-jarigen kassier W. le Hoinenoord, die verdacht wordt van verduis tering in dienstbetrekking van ongeveer f60.000, ten nadeele van den notaris M. van de Leuvehaven te Rotterdam, is nog het volgende gebleken. V/. was vroeger in het bezit van een eigen kapitaaltje. Dil heeft hij evenwel met spe- cuieeren verloren. Een jaar of vier geleden is hij toen met zijn knoeierijen begonnen. De verdachte heeft bekend, een bodrag van f 20.000 verduisterd te hebben. Dit zou hij gedaan hebben door posten van f 100 tot f 1000 niet in de boeken te verantwoorden, maar ten eigen bate aan te wenden. Gedurende de. laatste maanden zijn in ieder geval talrijke bedragen niet verant woord. De verdachte geeft' op, dat hij de ont vangen bedragen voorloopig genoteerd heeft. Daarna zou hij ze aan den boekhouder af gedragen .hebben. Deze boekhouder spreekt dit ten stelligste legen en verklaart dat hem kort geleden, toen de heer M. met vacanlie was, opgevallen is, dat enkele afgeloste hy potheken niet jn het desbetreffende kas boek verantwoord werden. Hij heeft den kassier daar toen naar gevraagd en hem de getegenheid gegeven de bedragen, die niet verantwoord waren, alsnog in de kas te stor ten W. heeft dit evenwel niet gedaan. De boekhouder heeft daarop den notaris met het gebeurde in kennis gesteld. Aan niet geboekte hypotheekgeldcn zou een bedrag van rond f 40.000 verdwenen zijn. Bovendien zou een totaal bedrag van f 2300 door W. als uilgaven geboekt zijn, welk bedrag in werkelijkheid niet betaald is, maar door W. eenvoudig uil' de lcas genomen zou zijn. Het onderzoek wordt voortgezet. Een vaste klant Eenige maanden geloden werd op een nacht de winkelruit ingeslagen van den goudsmid C. W. M. P. aan den Katendrechlschen La gen Dijk te Rotterdam. Een groot aantal gouden ringen werd toen gestolen. De dader is nimmer opgespoord en van den buit is niets teruggevonden. De goudsmid is niet tegen diefstal verzekerd. Zijn maatregelen tegen deze diefstallen zijn vrij sober. Des avonds wordt een lancaster gordijn achter de winkelruit neergelaten en dat is al. Geen luik of ijzeren hek beschermt de vele voor werpen van waarde, die in de etalage uit gestald worden. Eenige weken geleden werd op een nacht de winkelruit ingeslagen van denzelfden goudsmid. De dader werd gestoord en moest vluchten zonder iels van zijn gading te kunnen meenemen. Gisternacht is de winkelruit van dezen goudsmid weer ingeslagen. De dader werd blijkbaar gestoord en moest vluchten. Hij kon len minste- niets van zijn gading mee nemen. Een roeiboot overvaren. Gistermiddag omstreeks half twee is op do Lek bij Grool-Ammers een ernstig ongeluk gebeurd. Drie jongens uit Groot-Ammers wa ren in een roeiboot op de rivier, met het plan naar Nieuw Lekkerland Ie roeien. Toen ze een sleep, aan zagen komen wilden de jon gens aanhaken. Ze wierpen een lijn uit en BINNENLAND. Adres der rcedersvereeniging aan den mi nister inzake de Noordzeevisscherij. Een actie tegen den voorzitter van deil Centraien Bond van Spoorwegen. BUITENLAND. Stresemann over de Duitfche bnitenl. po litiek. Cook wil in het Engelsche mijnconfiict tot nieuwe onderhandelingen komen. Groote munitiefabriek bij Boedapest in de lucht gevlogen. Ernstig spoorwegongeluk in Beieren. wilden achter het eerste schip aanha ken. Dat mislukte en de roeiboot kwam daardoor onder het tweede schip te recht. Dc jongens geraakten te water. Een van hen ging onder het schip door cn kon aan den anderen kant boven gehaald worden. Een andere werd gered door schippers, die op het noodsein van de sleepboot onmiddel lijk de reddingsboolen hadden afgezet. De zen knaap werd een roeispaan toegestoken. De derde jongen is echter verdronken. Het was de 16-jarige Teunis Pek. Poslzegelverduistering. De politie le Amsterdam heeft een expeditie- knecht van een firma in de Warmoesstraat aangehouden, die een bedrag van f 400 had moeten innen, doch zich daarmede uit de voeten gemaakt had. Zij kwam te weten, dat dc jonge man zich te Meppel ophield, met liet gevolg, dat hij de terugreis naar Amj sterdam moest aanvaarden. Ook is een expedilieknecht van eén firma, handelende in electriciteitsarlikelen en ge vestigd op hel Singel, mol de polilie in aan raking gekomen. Dezen was opgedragen cir culaires te verzenden. Hij kreeg van den boekhouder, door een bonnétje te laten tee kenen geld voor postzegels van twee cent Toen de jonge-man zag, dat dit zoo gemak kelijk ging, vroeg hij meer postzegels aan dan hij circulaires moest verzenden. Het ge volg was, dat hij de firma den eersten keer, zonder dat iemand hel merkte voor een gul den benadeelde. Dit gaf hem moed en hij verslond ten slotte postzegels van twee cent. Van September lot gisteren verduisterde hij voor een bedrag van i 1600. Het gevolg was, dat het ten slotte gemerkt werd en reeds de eerste keer, dat de firma controle uit oefende, werd de knecht gesnapt. Veroor.deeld wijl de boterte best was. Voor het kantongerecht le Medem- blik stond terecht de heer G. J. IC. uit Wer versboef, wegens overtreding der bolerwet. Voor deze kwestie was een deskundige, de heer Bergsma uit Leiden gekomen, om deze zaak toe te lichten. Beklaagde K. heeft samengesteld en ver kocht botcr-melange wélke le veel natuur boter bevatte, waardoor er meer dan 10 pet. vetgehalte aanwezig was. De deskundige verklaarde dat in hel mon ster, dat in beslag Ï9 genomen te veel na tuurboter is Dit gaat echter niet. Men moet blijven bij de aangegeven cijfers. Spr. gaf 'n uiteenzetting over de mêleering der boter. De kantonrechter zegt, dat geconstateerd is dat er te veel natuurboter aanwezig was; praktisch gezegd de boter is beter. Echter komt men in conflict met de wet. Verdachte zegt reeds jaren zijn boter zoo te hebben gemêleerd. De ambtenaar van het openbaar ministe rie concludeert tot 15 boete. Beschouwingen volgen door deskundige, verdachte cn den kantonrechter. Dc kantonrechter zegt dat elke boterhan- delaar de wet moet kennen. Daar het geen groote overtreding is cischt hij f 1 welk be drag door verdachte wordt voldaan. Zeker een niet veel voorkomend feit, dat men veroordeeld wordt lot boete, omdat het artikel te best was. Verduistering. Een Duit- scher deed bij de polilie le Nijmegen aangifte dat ten zijnen nadeele vermoedelijk f7800 verduisterd is. Vrijheidsbcrooving. Te Grocsbeek zijn twee individuen gearresteerd die een jong meisje in de bosschen om de II. Landstichting vasthielden en haar aan een boom vastbonden wanneer zij even uit gingen. Zij zijn geverbaliseerd wegen9 vrij- heidsberooving. Onweer. Tijdens een he- vig onweer zijn gisternacht onder Middel burg 3 koeien van een landbouwer uit Nieuw en St. Joo9land en een paard van de Maatschappij „De Automaat" door den bliksem getroffen en op slag gedood. Gistermorgen werden 4 koeien aan den Zeedijk bij Kampen, welke in een groepje bijeen stonden, door den bliksem getroffen en gednod.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1