EISCHT GOEDE KWALITEIT De Hot der Leegenen DUS, EISCHT No. 20370. LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 10 Augustus Tweede Blad Anno 1926c STAAT AAN DE SPITS GEMENGD NIEUWS. Leidsche Begrafenis-Onderneming KERK- EN SCHOOLNIEUWS. FEUILLETON. RECLAME. 9091 Een gestoorde inbraak. Zondagavond beeft, zoo vertelt de „N. de Jan van Nassaustraat in Den Haag in rep en roer gestaan. In de stille straat klonk opeens de noodkreet: Houdt iden diefl houdt den dief! en drie mannen rolden worstelende over de steenen, hon den spitsten hun neuzen Even voor tien uur was de huisbewaar der van een perceel in de Jan van Nassau straat thuis gekomen. Toen hij in de gang heb licht opdraaide, meende hij in de ach terkamer te hoor en loopen. Hij stak zijn hoofd om de deur, zag niets, keek weer eens in de gang en ontdekte toen twee jmannen, die uit de voorkamer geschoten kwamen en de buitendeur uit wilden glip pen. Met één sprong zat de huisbewaar der de kerels op den nek. Hij bewerkte met de sleutelbos hun hoofden later zijn hun hoeden in flarden op straat ge bonden en toen een hunner kans gezien had de buitendeur te openen, toen beiden buiten de vlucht namen, liep hij ze na en pakte ze aan, eigenlijk niet wetend vrat hij deed. De achtervolging werd voortge zet tot de Mesdagstraat, waar de kerels ipver een heinig klommen. Toegestroomd publiek en een agent na men de vervolging over. De huisbewaarder ging naar huis om te zien'wat er gestolen was. Op alle verdiepingen wareh kasten geforceerd. Met beitels hebben de inbre kers mooie oudo kasten bemerkt. Laden 'zijn overhoop gehaald, zelfs op de dienst bodenkamer. Juist waren ze bezig een (lamesschrijfbureau in het salon open te breken, toen de huisbewaarder thuis kwam. De familie de huisheer is oud-presi dent van een rechtbank is acht dagen geleden op reis gegaan. Zij weet nog van piets. Voor het vertrok had mevrouw den huisbewaarder gekscherend gevraagd wat 'jlij doen zou als er inbrekers kwamen. Ze op den nek springen, had de man gezegd, niet vermoedend, dat hij over acht 'dagen al moest bewijzen geen grootspre ker te zijn. Buiten was de achtervolgingsoorlog om gezet in een stellingooiiog. De geheelo buurt werd door politie afgezet en onder zocht. De honden revierden en vonden één ban de twee daders in een tuin van een perceel in de Jan van Nassaustraat. Ge boeid werd hij naar het perceel waar hij Jngebroken had gevoerd. De arrestanten- [wagen kwam hem even later afhalen. Gisteren heeft de politie naar zijn kame raad gezocht. Het zijn twee oude beken den. Besmet vee op de markt. Al •beken lang worden op de veemarkt te" Rotterdam koeien in beslag genomen, die er van verdacht worden, aan mond- cn klauwzeer te lijden. Gisteren zijn tenge volge van het zeer verscherpte onderzoek yï}£ dieren in beslag genomen van de twee 'duizend, die waTen aangevoerd. Men hoopt zoo het kwaad van gesmok keld en verdacht vee ter markt aldaar te kunnen bedwingen, daar het op deze wijze geen voordeel meer zal hebben minder waardig vee aan te voeren, omdat men [alle kans loopt, het kwijt te raken zonder er eenig «rcld voor terug te krijgen. Ter.drunken. Zondag wilde de 32-jarige matroos H. A. van het Ameri- kaansche stoomschip City of Tree'pört, aan de Maaskade te Schiedam, zich aan boord begeven. Hij moest een ladder op, welke yan een ander schip schuin tegen het stoom schip lag. Daar hij dronken was kon hij zijn evenwicht niet bewaren en viel halver wege de ladder tusschen de twee schepen in de Maas. Een van zijn medesch spelingen sprong hem na*, hij wist hem bij de haren te grijpen, maar moest hm, wilde hij zelf niet verdrinken, weer loslaten. A. verdween in de diepte en verdronk. De 38-jarige schipper R. v. V. uit Utrecht is, toen hij met den lichter Hoop op Wel vaart op de Maas voer, ter hoogte van de Perkkade te Rotterdam overboord geslagen en verdronken. Te Noorden is mej. W. Z. achter haar Woning te water geraakt en verdronken. Mishandeling. In een 1 o - gement aan den N.Z. Kolk te Amsterdam kregen Zondagavond tweegasten twist. Zij besloten de veete op straat uit te vechten, verlieten het iogement en raak ten voor de deur slaags. Daarbij trok, zoo meldt ,,Het Volk", de 39-jarige vechters baas zijn zakmes, waarmee hij zijn 53-ja rigen tegenstander een por in de zij gaf. De getroffene zakte in elkaar en werd met een ernstig bloedende wonde door den geneeskundigen dienst naar het Bin nengasthuis vervoerd. De dader is gearresteerd en gisteren ter beschikking van de justitie gesteld. Overvaren- Gisteravond is te IJmuiden de stoomtrawler Plejaden binnengekomen met. 10 schipbreukelingen aan boord, die afkomstig zijn van het Zweedsche visschersvaartuig „Vanadis", uit Grebbeskab. De „Plejaden" heeft op de Noordzee de „Vanadis" overvaren, welke onmiddellijk zonk. Alle opvarenden zijn geTed. Een der Zweden is met een voet tusschen een luik bekneld geraakt. De rooi te Bussum. G i s- termorgen hebben de Justitie en de politie in verband met den overval in de Boazbani te Bussum uitgebreide huiszoekingen ver richt in het woonwagenkamp aan den Hem- weg, waar B. indertijd gearresle'èrd werd, zegt de „Tel." Twintig rechercheurs, allen van de Cen trale-Recherche verschenen om negen uur plotseling met twee politieauto's voor het woonwagenkamp. Voor de bewoners van het kamp zou eventueel geen tijd geweest zijn iets te versloppen, weg te brengen of over te geven. Rond het kamp waren politie beambten opgesteld om een oogje in het zeil te houden. Op hetzelfde oogenblik werden tien woon wagens aan een onderzoek onderworpen. Deze woongelegenheden behooren alle toe aan bloedverwanten van B. Het onderzoek duurde ongeveer anderhalf uur. Naar verluidt zou de Justitie weinig be langrijks hebben gevonden. Ook kwam ons ter oore, zegt het blad dat eenige vrienden van B. opnieuw aan de Justitie verklaard zouden hebben, dat B. den bewu9ten dag onmogelijk te Bussum kan zijn geweest, omdat hij in hun gezel schap zou hebben vertoefd. Branden. Door onbekende oorzaak zijn het woonhuis ©n voorraad schuur van P. v. d. H. op het Heuveltje te Uden afgebrand. De man was maar al leen thuis en werd wakkei door het ge knetter van het vuur. Een kalf, 1 varken en 2 geiten ^wainen in de vlammen om. Alle rogge, hooi, stroo en huisraad gingen verloren. Gisterochtend zijn twee hooibergen op de boerderij van het landgoed Coelhorst te Hoogland, bij Amersfoort, eigendom van baron Van Tuj'll van Serooskerken, bur gemeester van Hoogland, afgebrand. De brand is vermoedelijk het gevolg van het spelen met lucifers door kinderen. Noodlottige kindertwist. Te Groesbeek sloeg gistezmiddag een zes jarig knaapje W. in ©en twist zijn zeven jarig neefje, toen zij uit school kwamen, met een klomp dood. De boer zonder safe. Een vakman in een'Brabantsch dorp kreeg van een boer uit den omtrek opdracht zijn huis wat op te knappen, vertelt het „Hsgz." Van de meubelB, welke de boe renwoning sierden, was het ook een kast, waarin van alles en nog wat, zelfs gelds waardige stukken waren geborgen, die de diensten van den vakman van noode had. Toen de kast de noodige bewerkingen had ondergaan, kreeg de boer het in zijn hoofd om eens naar zijn geldswaardige papieren om te zien. Wie beschrijft echter de verwondering van den effectenbezitter, toen hij tot de conclusie kwam, dat een ander zich over zijn bezitting ontfermd had (meende ons boertje). Het was hem niet moeilijk de verdenking te laten-vallen op des vakmans knecht, die heel den dag in de nabijheid der schatten werkzaam was. Een onderzoek werd voort gezet, waarvan de knecht het lijdend voor werp was. Diens voogd kwam toevallig in den loop van den dag naar den wel stand van den jongeman vernemen en hij was niet weinig geschrikt toen hem de aan. klacht ter oore kwam. Zonder dralen werd een auto voorgereden en een heel gezel schap tufte naar de boerderij aan den zoom van de hei. Daar aangekomen trof men den boer ïn een heel andere stemming, want zijn „def- fekt-en" had-ie weer opgeduikeld. Om fi'et gezelschap de vondst nog eens te demonstreeren, opende de boer z'n kast en toonde de plaats waar hij gewoon was zijn „deffekten" te bergen. 't Was op de zooveelste plank tusschen de h km men en gerookte varkensruggen. Maar nou ging het hem boven z'n pet en hij kon er niet over uit, dat ze thans ver zeild waren geraakt tusschen de eieren, die in een der kastladen geborgen waren. En hij telde verrukkelijk: één, twee, drie, vier, vijf obligaties Ned. Werkelijke Schuld, ieder groot nominaal f 1000, rente ten honderd. Door den trein gedood. Door den trein, die kwart voor twee uit Leerdam vertrekt, is gisteren even over den Diefdijk een man overreden en gedood Met hun tweeën waren ry langs de lijn in het hout aan het werk. Tot nog toe is de kameraad van den overredene niet te recht. De overredene is de 21-jarige M. uit Oulemborg. In de nabijheid is een buks gevonden. Ernstig ongeval. Te Venló had gistermiddag in de parapluiefabriek van den heef F. Cohen een ernstig ongeluk plaats. De 23-jarige arbeider Waller Boekme uit Dobeln in Saksen werd door de machine gegrepen. In- en uitwendig zwaar verwond werd hij naar hei gasthuis St. Jozef over gebracht. Zijn toestand is hopeloos. Een lief vriendje. Het 12- jarig zoontje van den heer T. in de Broek straat, te Blerick kreeg ruzie met een vriendje. Hij ging naar huis, haalde een broodmes en snééd zijn vriendje een half oor af Steenkool ft ij Vlodrop. Onder de gemeente Herkenbosoh is een steenkoollaag van 1.75 diepte aangeboord en wel op een diepte van 800 M. De boor toren zal nu, naar de Limb. K. meldt, naar het N.O. verplaatst worden, waar men op 400 M. diepte het carboon denkt aan te treffen. Arbeidsconflict. Giste- ren zijn eenige werklieden, die bij het waterschap „de Regge" als losse arbeiders waren aangesteld, zonder opzeggingster mijn ontslagen en vervangen door arbei ders uit Drente. Laatstgenoemde arbeiders werken in de z.g. werkverschaffing, waar voor het Rijk 2/3 deel van het loon bij draagt, zoodat slechts 1/3 deel voor reke ning vain het waterschap blijft. Deze ver vanging is dus voor het waterschap finan cieel voordeeliger. De ontslagenen voeren nu een actie, om of weder in dienst te worden gesteld, of een week loon te ontvangen. Onweer. Tijdens een on- weer, dat Zaterdagavond in den omtrek van Axel woedde, is het dak van do land- bouwschuur van den heer v. H. weggesla gen. Het wagenhuis werd door een wind hoos een eind verplaatst en eenige hoo rnen werden ontworteld; deze kwamen op het woonhuis terecht, dat daardoor be schadigd werd. Persoonlijke ongelukken zijn er niet gebeurd. Tante: „Jongen, vat word je groot. Het zal niet lang meer duren, of je steekt boven je vader uit" Neefje: „Dat zou fijn zijn, tante, want dan kan Pa mijn pakken afdragen en nu is het net andersom." RECLAME. AUTO-TRANSPORTEN, CREMATIE H. P. H. KEEREWEER TEI.KFQOBI S6I - IJKIDEN 4030 Ned. Herv. Kerk- Beroepen: Te '^-Gravendeel: C. E. A. J. Gerrits te Tuil; Te Oud Loosdrecht (bij Hilversum): P. F. van Noort te Zalk en Veecaten. Bedankt: Voor Asten: H. Limpers, te Akkrum. Gerei. Kerken. Beroepen: Te Warffum: H. v. d. Zan den te Wapenveld Te Mid>voldaF. Dressel- huys, cand. te Winschoten; Te Nieuwerkerk a. d. IJssel: B. G. de Bruin, cand. te Pur- merend. Bedankt: Voor Goënga en Sijbranda- b'uren: E. Woldring te Kornhorn; Voor Fra- neker: W. P. de Vries te Tzum; Voor Rid derkerk: P. Vreugdenhil, le Bruinisse. GereL Gemeente. Bedankt: Voor Ier3eke: H. Kievit, te Veenendaal. De zaak Geelkerken. De bezwaarden le Haarlem zullen na de bijeenkomst der synode le Assen overwegen, of het gewenscht is, ook te Haarlem een kerk buiten het kerkverband te stichten. Alg. Synode NeiL-Heiv. Kerk. XVII. Dc president opent de vergadering met 't lezen van Hebreen 12 en gaat daarna voor in gebed. De conclusie van het rapport, om de Wa len terug te brengen tot een classicaal res sort, door de minderheid ingediend, komt thans aan de orde. De heer Bonger3 heeft nog een amendement ingediend, om le be palen, dat de Walen ak classis bij Utrecht zal worden gevoegd. Daar ook het aantal le den der Synode door het aannemen van dit voorstel veranderd moet worden, stelt de heer Bongers voor, dat voortaan de afvaar diging aldus plaats zal vinden De Provin ciale Kerkbesturen Tan Gelderland, Zuid- Holland. Noord-Holland, Friesland, Gronin gen en Utrecht benoemen elk twee leden en wei öf twee predikanten öf één predikant en een ouderling, in dier voege dat zij te zamen acht predikanten en vier ouderlingen af vaardigen. De Prov. Kerkbesturen van Zeeland, Overijsel, Noord-Brabant met Limburg en Drente benoemen een predikant en boven dien bij beurtwisseling nog een predikant daarboven en twee ouderlingen. De afvaar diging heeft plaats volgens een tweevoudi- gen rooster door de Synodale commissie op te maken. De voorstellén der minderheid worden met het amendement van den heer Bongers aangenomen en in handen van de commis sie voor eindredactie gesteld. Dr. Schokking brengt rapport uit over een voorstel van dr. Woldendorp te Warmond, om het ambt van predikant vereenigbaar te maken met het lidmaatschap der Provin ciale Staten, wat thans ongeoorloofd is. De commissie is hieromtrent verdeeld. De minderheid der commissie wil dat onveran derd laten, omdat het nog zoo kort geleden behandeld is in de Synode. De meerderheid wil het verder uitbreiden en toelaten dat een predikant ook lid kan worden van een der Kamers der Staten-Generaal, van Gedepu teerde Staten en Provinciale Staten, mits er behoorlijk voorzien is in. het werk van den predikant. Er is nog eehe tierde conclusie, als èn de conclusie der minderheid én die der meer-, derheid wordt verworpen, dan te schrappen de woorden: „lid der Provinciale Staten" en zoo dus het lidmaatschap der Provinciale Staten toe te laten. De conclusie van de minderheid wordt aangenomen en het blijft dus zooals het is. Prol. Haitjema brengt rapport uit over een voorstel van de classicale vergadering van Amsterdam lot wijziging van art. 1 van het reglement op het Hooger Onderwijs en daar mee samenhangende wijziging op andere plaatsen, welk voorstel eigenlijk inhoudt, dat theologische studenten te Amsterdam aan de Gemeentelijke Universiteit candidaat kunnen worden en daarna sludeeren aan een universiteit waar kerkelijke hooglee- raren zijn. Onze Kerk verlangt, dat theolo gische studenten van hel begin af staan on der toezicht van de kerkelijke professoren, wat dan niet het geval zou zijn en daarom stelt de commissie voor het voorstel af te wijzen. Dc conclusie van de commissie wordt aan genomen. De heer Picard brengt rapport uit over een voorstel van de Synodale commissie om le wijzigen art. 70 80 van het Algemeen Re glement en daarin in le voegen: „en van het Pensioenfonds" en om 1e schrappen al. 2 van art. 3a van het Reglement op het Pensioen fonds. Deze voorstellen worden aangenomen. Eveneens rapporteert hij over een voorstel van den Pensioenraad, tot wijziging van art. 34 van het Reglement op het Pensioenfonds en van de classical© vergadering van Amers foort tot wijziging van art. 36 van het Re glement op het Pensioenfonds. De conclusie van het rapport is, daarop niet in te gaan, omdat wij de financieele ge volgen daarvan niet kunnen nagaan en het dus tot nadere infirmatie te zenden aan den Pensioenraad. Deze conclusie wordt aangenomen. Naar hel Engelsch Tan JUSTUS MILE FOSMAN Door J. S 17) „Ik dacht niel aan u. sir," zei hij open hartig, „en ook niel aan uw liefde. Ik dacht Novodnia. Ik heb uw vader gediend, en ik dien u .Ik ben bereid uw wil te doen, ook al moet hel mij het leven kosten, maar als uw wil indruischt tegen uw belang en tegen dal van uw Huis, dan moei ik mij verrellen niet alle kracht. Geen Pavelovilch, geen Russische slrooman zal in Novodnia zete len, als ik het kan beletten. Ik dien den dorst, sir. niet den man, als die twee ver schillende wegen in slaan." „Een harde meester," zei dc Prins, zuur- ®>et glimlachend, ,zoo, hard als hei leven zeil. Je hebt hersens, waar je hart moest zit- len, Von Altdorl." ;'Miin hart behoort mijn land," zei Von Altdorf diep ernstig. „Er-is nog een vraag, onder de oosm moeten zien, nu, ot V sPoed'S. als het zeker is, dat madame u 's. zoodat haar kan worden ver- :'ia, dat ze uw vrouw is. Wat moet er dan «ebc-uren? w''3,e'1 dan zet ik haar aan mijn zijde in V wï' anders?" zei de Prins. L publieke meening op dit punt in 'Novodnia." zei Von Altdorl. „Staat uw troon zoo vast. dat ge zeker weet zoo iels le kunnen doen zonder uw eigen aanhangers te verliezen? Zou Georgias niet jen prachtige kans krijgen om een opstand te beginnen, als een niet-vorslelijke vrouw zij moge dan de beminnenswaardigste vrouw Ier we reld zijn in het vorstelijk paleis le No vodnia zetelt? Haar zoon zou niet kunnen opvolgen, sir." „Daarover zuilen we niel lang praten," riep prins Karei uit „Prinses zal ze wezen, in feite en in naam beide. En wat de open bare meening aangaat, daarvan trek ik me niemendal aan. Vergeet ge, Von Altdorf, dat er een Draga Maschin is geweest? En hebt ge nooit van Katia Petrofski gehoord? No vodnia is hel Duitsche Keizerrijk niet. of het koninkrijk Italië. Wie vraagt er naar, waar een vorstin van een Balkanstaatje vandaan komt? Of ze een koningsdochter dan wel een boerin was?" „In uw huis heeft men nooit gehuwd bui ten de vorstelijke families," zei Von Altdorf. „Uw moeder was geen boerendochter. Prins. Ik geef u mijn woord, dat als u beproeft den troon te deelen met madame, uw zoon nooit zal regeeren in Novodnia, maar een Parclo- ritch den troon zal bezetten, die een eeuw in uw familie is geweest, zoodra gij dood zijl, of misschien nog eer nog even eer." De Prins hield zijn handen voor de ooren. „Man, houd op, houd opl Weel ik niet alles wal je daar zegl evengoed als jij? Heb ik niet eindelooze nachten wakker gelegen en er over getobd? Houd op, Von Altdorf. Ik kan het nu niet verdragen. Wacht er mee, tol het aan de orde is. Geef me tijd om er over le denken. Ach, heeft ooit een menscK zooveel zorg gehad?" „Nog één ding," bield Von Altdorf aan. „Een belangrijk ding. U bent zoo goed als zeker gevolgd op uw reis hierheen. Die dui vels zijn te actief om het na te laten. Geor gias zal het niet geweien hebben, want die is in het gebergte, in de buurt van Maarkin, maar zijn oppermoordenaar, Von Stein- brüche, is altijd in de hoofdstad voor de spionnage. Binnen één of twee dagen zal hij weten, waar ge u bevindt als hij u ten minste niet, wat nog waarschijnlijker is, als een schaduw gevolgd heeftdan zouden zijn mannen al hier zijn. In ieder geval, sir, blijf zooveel mogelijk binnenshuis. Ga nooit uit zonder één van ons, en ga in den avond in het geheel niet de deur uiL Denk er aan, dat ge ze niet de kans geeft, een tijding uil Parijs te zenden, die Georgias groot genoegen zou doen, en die hem de kans zou geven ge weet wel waarop 1" De Prins stak met een hulploos gebaar zijn armen uiL „Ik ben in uw htttd, heeren," zei hij ver moeid. „Doet maar, zooals gij wilL Aan één ding houd ik vast. Ik ben hier te Parijs, of dal wijs of dwaas is, doet er minder toe, maar ik blijf hier, tot ik mijn vrouw heb gesproken en mij aan haar heb bekend ge maakt. en wij hel samen over de toekomst eens zijn geworden. Ik ga niet naar No vodnia terug, vöör ik weel, dal alles is gere geld en dat prinses Eleanor mij volgen zaJ. zoodra zij er toe in staat is. „Maar dat, sirbegon de oude Mac Kensie, maar Von Altdorf hief beve lend de hand op. „Nu, daarmee moeien we dan tevreden zijn," zei Von Altdorf. „Alleen weet, dat prinses Eleanor nog niel in staat is de waar heid te hooren of uw bezoek te ontvangen op het oogenblik, sir. We moeten wachten, en uw persoon gedurende dien tijd zorgvul dig bewaken de Hemel geve, dal er niets onherstelbaars in Novodnio gebeurt, terwijl gij afwezig zijt" Denis Mallory had voor een raam geslaan, dat op de Rue Boissonade uitkwam, t-n had door de tulen gordijnen staan gluren. ITij draaide zich nu om en wenkte Von Altdorf mei de oogen. Deze kwam een oogen blik later als toevallig langs hem heen. „Er staan een paar verdacht uitziende kerels at een halfuur lang naar het hnis le loeren," fluisterde Mallory. „Zij zien er uit als Ilaliaansche modellen zonder werk, maar ik geloof niet, dat ze het zijn. ik ken bijna al die kerels, deze heb ik nog nooit ge zien en hun optreden is verdacht. Von Altdorf loerde door hel venster tot de beide mannen zich een oogenblik lieten zien. Aan zijn grimmig gezicht was het duidelijk, dat hij ze herkende. „Dc heb wel gezegd, dat ze komen zou den!" fluisterde hij. „Eén van de twee is baron Von Steinbrüche en de ander is een schobbejak, dien hij in zijn dienst heeft. De schurk vindt het werk heel belangri)k, anders zou hij niet zelf gekomen zijn. Von Steinbrüche is een Oostenrijker, die nil Wee- nen heeft moeten vluchten, omdat hij be kend raakte als valsche speler. Bovendien maakte hij zich vaak aan afpersing schul dig. Hij i? Georgia's rechterhand. Nu zal het zaak zijn de beide kerels weg le krijgen voordat de Prins het huis verlaat. Creigh- ton, kom eens even hier." Ik kwam naar het venster en Von Altdorf vertelde mij in het kort, wat hij juist aan Denis had medegedeeld. „Ik denk, dal ze wel zullen aftrekken, als ze iemand naar buiten zien komen," zei hij. „Beproef het een9. Het is beter, dat ze den Prins niet zien," Ik nam hoed en stok en liep naar buiten. De beide kerels gingeo een eindje weg en wachtten toen. Ze schenen niet gauw bang le zijn. Toen haalde ik de concierge, een dikke, oude vrouw, die juist haar middag maal zal klaar te maken, naar builen. Ik droeg zorg. dat de beide kerels mij niet zagen en wees ze de oude vrouw aan. Ik vertelde haar. dat Mallory ze voor dieven hield, die onlangs een van zijn vrienden be stolen hadden, en die nu een inbraak in haar huis schenen te beramen. De oude vrouw werd woedend, en haar houlen polle pel schuddend, zwoer ze, dat die lui er slecht af zouden komen als ze haar huis le na kwamen. ■Uerr Von Steinbrüche en zijn vriend zui len in ieder geval wel niel de kans krijgen onze concierge uil te hooren." dacht ik zoo bij mezelf. De twee mannen liepen véir me, Icikens omkijkend, de straat uiL Op den Boulevard gekomen, riepen ze plotseling een voorbij rijdende Xiacre aan. slapten er in en reden snel weg. Ik achtervolgde ze onmiddellijk in een ander rijtuig. Ik wist wel, dat ik met die achtervolging niets opschoot, maar ik wilde hen liefst zoo ver mogelijk van de Rue Boissonade verwijderen Zij gingen den Boulevard Monlparnasse op en reden in galop naar hel slation; van daar de 'tue de Rennes af naar den Boulevard St.-Germain en zoo naar de Place de la Concorde over de rivier. Daar in een maalstroom van rijluigen, zoodal ze het mijne niet meer konden zien. liet ik omkeeren en ging terug naar de Rue Boissonade, (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5