BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. SCHAKEN. SPREEKCEL Advertentiën, WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 770. Hedenmiddag 2 uur: 764. Het dunne lijntje geeft den siand aan van gistermiddag 3 uur. De groote wijzer geeft den stand aan van hedenmiddag 3 uur. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen in den morgen van 7 Aug., medegedeeld door het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 768.3 te Scilly; laagste barometerstand 759 te den Helder. Verwachting tot den avond van 8 Aug Zwakke tot matige N.W. tot W. wind Zwaar of halfbewolkt. rJog kans op eenige regen buien. Weinig verandering in temperatuur. HOOGWATERTI.TDEN TZ KATWIJK-a.-ZEE Vooi Zondag: Hoogste stand des voorm. te 3 u. 30 min. Hoogste stand des nam. te 3 u. dd^min. Voor Maandag: Hoogste stand des voorm. te 4 u. 09 min. Hoogste stand do's nam. te 4 u. 26 min. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temperatuur: 13 gr. C. (55 gr- F.). Hoogste temp.: 20 gr. C. (68 gr. F.). Temp. 9 uur v.m.: 137» gr. C. (56 gr. F.). Temp. 12 u. 's midd. 167» gr. G. (62 gr. F.) WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 7 uur voorm.: 187» gr. C. 12 uur 's middags: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 7 uur voorm.: 18 gr. C. 12 uur 's middags: 187= gr. C. LICET OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 7 Aug.: 9.12 n.m. tot 4.58 T.m. Zondag 8 Aug.. 9 10 n.m. tot 5 uur v.m. Er zijn irulividueele stappen onderno men bij Poincaré, o.a. door Morinaud, voorzitter der interfractioneele republi- kcinsche groep voor openbaar welzijn, welke 275 leden telt, om hem onder oogen te brengen, dat de staat der parlementaire nieening thans niet gunstig is voor de goedkeuring zonder debat der overeen komst tqsschen Bérenger en Mellon. Vele afgevaardigden achten een gron dige studie, door de bevoegde parlemen taire commissies, van de teksten die haar zijn of zullen worden voorgelegd, evenals van de gevolgen, die zij zouden kunnen MEXICO. Be geloofsstrijd. Naar de „Times"-correspondent te New- York meldt zou er een einde in zicht zijn van het conflict tusschen Kerk en Staat in Mexico. De regeering heeft verklaard, dal haar aandringen, dat de geestelijkheid zich aan de uitgevaardigde decreten zal houden, niet beteekent, dat de regeering zich recht streeks in de geestelijke functies der Kerk zal mengen. De registratie der geestelijken is bovendien een zuiver administratieve maatregel. De Vereeniging van Kamers van Kodp- i. J - i vereeniging van Kamers van rvoap- hebben voor den eeonounschen, (man- hande[ heeU ït.rk!a;ird 2;ch hcel buücn moo on ATI nA .rioL-nn ond nn n hef DUITSCHLAND. De Maagdenbnrgsche moordzaak* Aan de verrassingen in de Maagden- burgsche moordzaak schijnt geen einde te zullen komen. Nadat Schroeder Woensdag inderdaad een volledige bekentenis had afgelegd, heeft hij Donderdag alles weer herroepen iin een onderhoud, dat hg met dr. Koeling, den rechter van instructie, heeft gehad. Welke waarde de verklaring van Schroeder heeft, zal nog -moeten blij ken. De politie hecht er in het geheel geen waarde aan. De bewijzen, die de Ber- lijnsche rechordheurs tegen Schroeder heb- bon bijeengebracht, zijn zoo overtuigend, dat zij ook zonder een bekentenia van Schroeder absoluut voldoende voor zij'n yeroordeeling zijn. Officieel is overigens niets van deze toicuwe verklaring van Schroeder bekend geworden. Dr. Koedling heeft deze alleen medegedeeld aan een medewerker van de y,Magdeburger Zei tun g." De procuréör-generaal in de Maagdem- burgsche moordzaak heeft intusschen oe in vrijheidstolling van Budolf Haas ge- eisoht. Zaterdagochtend zal de rechtbank een besluit nemen. Men verwacht alge meen dat ïfaas nog heden uit de hechte nis zal worden ontslagen en met hem zijn ohauffeur en nog een derde, op aanklacht van Schroeder gearresteerde, verdachte. Schroeder's verloofde is reeds weer in vrijheid gesteld. FRANKRIJK. De overeenkomsten van Washington en Londen Hoe Poincaré werkt Poincaré was op zijn eerste besluit om dc ratificatie der financieele overeenkom sten van Washington en Londen eerst na het zomerrecès te doen plaats hebben, teruggekomen. Zijn besluit, die ratificabie nochtans door te zetten, kwam voort uit het bezoek van Francqui, zijn Belgischen collega, wiens betoog zeer veel indruk op hem gemaakt heeft. Francqui, die krachtig en zeer rond. uit tegen Poincaré heeft gesproken, Heeft hem aan de hand van het Belgische voor beeld overtuigd van de noodzakelijkheid, buitenlandschcn financieelen steun te verzekeren, voor het geval er bij de stabilisatie eens tegenslag komen mocht. Zijn redeneering overtuigde ook Tar- die van een heftig tegenstander ee.n krachtig medestander werd van on middellijke ratificatie. Vermoedelijk deed et aangekondigde feit, dat Poincaré van tellon de zekerheid kreeg, dat Amerika tot geen verdere concessies bereid was, het zijne er aan bij. Zoo ontstond bij oincaré de wensch de ratificatie direct te zetten. Maar nu verzet het parlement zich! ndien het er eerst nog uitzag, alsof de en van het parlement er vrij algemeen o°r te vinden waren, ten minste in de timmer ,om de bespreking van de ratifica- *c ^oór het recès te aanvaarden, in den .op van den dag schijnt er zich een be- i gïug in tegenovergestelden' zin te heb- *en aFgeteekendL cieelen en politieken toestand van het land, onmisbaar. Het schijnt dus, dat de regeering zich in de noodizakelijkheid zal bevinden om er van af te zien, om een onmiddellijke beslissing van het parlement te verkrijgen en, na haar standpunt tegenover de par lementaire commissies uiteengezet te heb ben, deze de gelegenheid zal moeten ge ven om in volkomen onafhankelijkheid het dossier over de intexgeallieerde schul den te bestudeeren, dat haar in zijn ge heel zal worden meegedeeld. Maandag zal de regeering beslissen. Heden zal de Senaat het wetsontwerp betreffende de amortisatiekas, door de fi nancieele commissie aanvaard, behandelen Het brood zal 12 dezer 10 centimes in prijs verlaagd worden. Poincaré werkt gestadig door. In zijn werkkamer zit hij, verdiept over papie ren, te arbeiden tot laat in den nacht. Onverschillig voor de muggen en de nieuwsgierige voorbijgangers, blijft de pre mier werken tot hij zijn taak beëindigd heeft. Het aantal toeschouwers nam dusdanig toe en er bevonden zich zulke ongunstige typen onder, dat Paul de Cassignac, de Bonapartistische leider, die tegenover Poincaré woont, dezen waarschuwde niet te onvoorzichtig te zijn en de ramen te sluiten. Poincaré bedankte zijn buurman, doch verklaarde geen hinder te hebben van het werken bij het open raam. Het geval kwam den prefect van politie ter oore, dSe den premier verzocht geen aanslagen van vea*dwaasde personen te ris- keeren, maar zijn vensters dicht te doen. Anders zou hij genoodzaakt zijn een wacht post bij het huis van den minister te plaatsen. Poincaré werkt thans met de ra men dicht, ENGELAND. Verbetering der fabriekswetten Het mijneonflict. De minister van binnenl. zaken heeft den tekst laten circuleeren van een nieuw wets ontwerp tot het consolideeren en verbeteren der fabriekswetten, opdat de bepalingen daarvan gedurende den herfst en den win ter kunnen worden besproken. Het ligt niet in het voornemen, deze maatregelen te be handelen gedurende de huidige zitting van het parlement De tekst van het ontwerp volgt van nabij dien, opgesteld door de Labour-regeering, toen deze aan 't bewind was, doch er zijn enkele belangrijke ver anderingen aangebracht, welke waarschijn lijk een scherp debat rullen uitlokken. In een memorie geeft de regeering de meening te kennen, dat het ontwerp over het geheel den algemeenen standaard der fabriekstoestanden verheft tot het peil van beter bestuur en grootere capaciteit, zonder dat een overmatige financieele last op de industrie werdt gelegd en dat resultaat zal de capaciteit der industrie bevorderen zoo wel als het welzijn der mijnwerkers. Een deel van'het ontwerp is geheel ge wijd aan het te werk stellen van vrouwen en jonge personen. Voorgesteld wordt, dat kinderen niet te werk gesteld zullen worden in fabrieken of in de daaraan verbonden be drijven. Het aantal uren, dat in fabrieken door vrouwen of jonge personen gewerkt wordt, ongerekend de tusschentijden om te eten en te rusten, zal niet meer dan 10 per dag of 48 per week mogen bedragen. Het zal niet geoorloofd zijn dat vrouwen lasten oplichten of verplaatsen, die zoo zwaar zijn, dat zij daarvan waarschijnlijk nadeel zou den ondervinden. De clausules, welke handelen over ge zondheid en veiligheid, bevatten specifieke en meer nadrukkelijke bepalingen betref fende reinheid, opeenhoping van menschen, temperatuur, beschutting van machines, veiligheids-inrichtingen bij elevators en lif ten en branduitgangen. het conflict te houden en het departement van financiën in Mexico City spreekt tegen dat een commissie van bankiers bemiddeling heeft aangeboden, zooals werd gemeld. Intusschen gaat hel in de provincie nsg heftig toe! In Guadalajara zijn bij relletjes tusschen katholieken en andersdenkenden zes personen gedood en veertien gewend, in Tarreon één gedood en acht gewond, terwijl in Ir-apuato een Proleslantsehe vrouw door een verwoede menigte werd gelyncht. Bij een bedatavond, welke in een der schouwburgen van Mexico City was belegd en waar de minister van landbouw Leon het standpunt der regeering, en Herrea Lasso dat der kerk zou verdedigen, is hevig ge vochten, waarbij bandieten van de wanorde gebruik maakten om hun slag te slaan. Toen bekend werd dal de regeering de kerk :d Alvarado, in den staat Vera Cruz, aan den priester Dumas Anguiano had te ruggegeven, nadat deze de voorwaarden der regeering had onderschreven, werd de gees telijke onverwijld door mgr. Guizar y Valen cia, bisschop wan Vera Cruz, geëxcommuni ceerd. De Mexicaansche Kamer van Koophandel in New York, die aan de zijde der regeering staat, heeft een verklaring gepubliceerd, waarin zij zegt dat de Mexicaansche Kerk tot dusver overvloedig veel geld heeft uit gegeven om kerken te bouwen, maar zich bitter weinig om de opvoeding van het volk heeft bekommerd, zoodal thans 80 pCt. der Mexicanen analphabeten zijn. Tengevolge van een verzoek der Colum- busridders, de voornaamste Katholieke Vereeniging, om interventie in het Mexi caansche conflict, verklaart het Amerik. departement van builenlandsche zaken, dat de regeering steeds bereid is om lusschen- beide te komen voor de rechten der Ameri- kaansche burgers in Mexico, doch zich niet bemoeien kan met een kweslie van binnen- land'sche politiek, die slechts Mexicanen aangaat. De Amerikaansche gezant heeft een nieuwe nota overhandigd betreffende de Mexicaansche olie- en landwetten aan het Mexicaansohe dept. van buit. zaken. Er is eenige verwondering ontstaan over het feit, dat Cook Donderdagavond in een toespraak aanhalingen heeft gedaan uit een telegram, dat Baldwin naar Amerika heeft gezonden en dat niet tegelijkertijd aan de pers voor publicatie doorgegeven is. Hoe Cook aan zijn mededeelingen is gekomen hij blijkt wonderlijk juist geciteerd te hebben blijft nog een raadsel, maar van regee- ringswege is de volgende opheldering ver strekt: Een Amerikaansch persbureau had Bald win om inlichtingen gevraagd ter versprei ding in de Vereenigde Staten. Op desbetref fende vragen heeft Baldwin geantwoord, dat het niet waar was, dat de mijnwerkers of hun families honger leden; integendeel was er meer steun voor hen en hun gezinnen ingekomen dan in eenige industrieel conflict uit de laatste 20 jaar. De eindelijke oplossing moest door de betrokken partijen zelf ge vonden worden; de regeering had van haar zijde al het mogelijke gedaan ora die oplos sing in de hand te werken, maar zoolang geen plan opdook, dat eenige kans van sla gen bood, kon de regeering niet verder door gaan met vruchtelooze bemiddelingspogin gen. Ten slotte herhaalt Baldwin het argu ment, dat de regeering geen subsidie mag voorstellen, die voor een groot deel betaald zou worden uit de belastingspennlngen van de arbeiders, die slechter betaald worden dan de mijnwerkers. Waar juist een labour-delegatie Amerika om steun gaat vragen, vreest men van deze raededeeling van Baldwin érnstige moeilijk heden. Frankrijk en Rusland. PARIJS, 6 Aug. (Belg, Tel. Ag.). De Rus sische handelsdelegatie alhier heeft gepro testeerd legen het in beslag nemen van haar gelden bij de banken door de organi sators van de Fransche tentoonstelling in Moskou. De rechtbank heeft heden hierover oor deel uitgesproken en verklaard, dat het in beslag nemen van door de Russische regee ring in Frankrijk gedeponeerde geiden een gevolg was van een zuivere handelstrans actie en zij stond niet toe dat de handels delegatie zich beriep op het previlege dor exterritorialiteit. Vervroegde belastingen. BRUSSEL, 6 Aug. (V. D.). Naar wij ver nemen, heeft de Regeering den belasting betalers verzocht, hun belasting over het jaar 1926 nu reeds te voldoen, waarop hun dan een korting zal worden toegestaan. Men verwacht, dat door deze maatregel in de eerstvolgende maanden groote bedra gen in de schatkist zullen vloeien. Beperking van steenkoolnitvoer. BRUSSEL, 7 Aug. (Belg. Tel. As). Van Maandag a.s. af mag maandelijks niet meer dan 250.000 ton steenkool worden uitge voerd tegen 500.000 ton, welke tot nu toe mocht worden geëxporteerd. Onrust aan de Roem een sche grens. PARIJS, 7 Aug. (Belg. Tel. Ag.). Aan de „Matin" wordt uit Boekarest gemeld, dat er hevige gevechten plaats hebben in Oekraine tusschen Sovjet-troepen en anti-revolution- naire krachten. De sovjetregeering heeft in het dal van de Dniester den staat van beleg afgekon digd. Alle Roemeensche troepen aan de grens van Oekraine zijn opgeroepen. Van den Balkan. SOFIA. 7 Aug. (Belg Tel. Ag.) Het Bul- gaarsch Telegraaf Agentschap bevestigt dat Engeland, Frankrijk, Frankrijk en Italië, in verband met de invallen der Komitadjis, vriendschappelijke slappen hebben gedaan bij de Bulgaarsche regeering. In verband met de Yoegoslaviscbe Berich ten over de laatsle invallen verklaart men hier, dat de beschuldigingen tegen de Bul gaarsche autoriteiten, evenals het gerucht dat de invallers van Bulgaarsefi grondgebied kwamen, onjuist zijn. BELGRADO, 7 Aug. (Belg. Tel. Ag.) Het ministerie van Buitenlandsche zaken spreekt tegen, dat de nola aan Sofia gezonden, in verband met de invallen van Bulgaarsche benden op Servisch gebied, het karakter van een ultimatum had. STADSNIEUWS. £3 Engelfche padvinders te Leiden. Zooals wij onlangs reeds meldden, bracht heden een 300-tal En gel sche padvinders on-, der leiding van mister Colpeat op hun tour- née door Holland ook een bezoek aan de Sleutelstad. Tegen haiféén werd de troep op den Ilaagweg opgewacht door de troepen 1 en 3 van de afd. Leiden der Ned. Padvinders- vereeniging en der Christelijke Jongeman- rièn-vereeniging. Nadat te hunner eere het Leidsch Politiemuziekgezelschap onder lei ding van den heer M. Bolderdijk het „God save the King'" ten gehoore had gebracht, gevolgd door het Wilhelmus en het Wien Nee'rlands Bloed, sprak de heer Wassenaar, namens het comité van ontvangst, dat zich uit de besturen der padvindersorganisaties hier ter stede had gevormd, een begroe tingswoord. hetwelk door mr. Colpeat werd beantwoord. Gezamenlijk werd daarop met muziek voorop naar de stad gemarcheerd, waar het geheele gezelschap zich naar de Doelen kazerne begaf, waar den! gasten door hun Leidsche confraters een warme maaltijd werd aangeboden. Te circa halfdrie trok de stoet naar den Burcht, van waaruit groepsgewijze onder leiding onzer sladgenoolen de voornaamste bezienswaardigheden als Stadhuis. Laken hal. e.d. werden bezichtigd. Hedenmiddag te halfzes zullen de gasten per stoomboot „Pauline" naar Haarlem vertrekken. Motorongeval. Gisteravond te 11.30 uur za£ de motor rijder S., die op zijn motorrijwiel uit de richting Amersfoort kwam, op den Amers- foortscheweg, in de nabijlheid van het Re monte-depót, een motor op den weg liggen, met een man in bewusteloozen toestand, er naast. Het bleek te zjjn de heer Wilgenburg uit Amsterdam, die op weg was naar Apel doorn, waar hij' zijn logeerende familie wilde bezoeken. S. reed door in de richting Apel doorn om hulp te zoeken en deed mede- deeling van het ongeval aan een soldaat, die op zgto beurt de militaire wacht in Milligen waarschuwde. Na voorloopig in hetl militaire kamp aan het hoofd te zftin ver bonden, is de heer W. naar het ziekenhuis te Apeldoorn overgebracht- Dd-,Apeldoorn- sche verkeerspolitie stelt, in vereeniging met do militaire politie, een onderzoek in naltr dit ongeval, dat echter zeer bemoeilijkt wordt door de omstandigheid, dat de neer ,W. nog steeds buiten kennis is en niet de minste aanwijzing kan geven. Een jongen, die zich met boogschie ten vermaakte, heeft te Blaricum spelender wijs met een pijl het oog van een meisje! geraakt Men vreest voor het behoud van het oog. Een inwoner van Amsterdam heeft bij de politie aangifte gedaan, dat uil een aan hem totebehoorend perceel te Velp van den inboedel tot een bedrag van f8000 is ont vreemd. De oplossing van het probleem van Van Beek zal ik de volgende maal geven. Hierbij een probleem van een stadgenoot van mij, met medewerking van den heer Harlong. J. DE JUTTER en J. HARTONG. Tijdschr. N. S. B. 1926. Wit begint en geelt mat in twee zeilen. Wit: Kh7, Dd2, Tel en dl, Lb6 en g6, Pd7. Zwart: Kc4, Dh3, Tf4 en h6, Lc2 en f8, Pd6, pi b5, b3, c6, g7 en h6. Ook de volgende partij werd in het tour- nooi le Semmering gespeeld. MICHEL VIDMAR 1. d4 Pf6 2. Pf3 e6 3. i4 Lb4t 4. Ld2 Ld2 t 5. Pbd2: d5 6. e3 0—0 7. Ld3 Pb7 8. Dc2 c6 9. 0—0 Te8 10. e4 de4: 11. Pe4: Pe4: 12, Le4: h6 13, Tadl Dc7 14. TIel b6 Zwart slaat nu iets minder. Hij is achler in ontwikkeling. 15. c5 Lb7 16. bi bö 17, ai a6 18. Pe5 Ted8 Na Pe5i, de5: kan niet Deó: wegens Lh7f. Beter was hier P16, 19. li? PI6 Wit had hier kunnen spelen Lh7t, K18, Pf7i Kf7:, Te6: enz. 20. 21. 22. 23. 24. 26, 26. f5 De4: Df5: De4 aböi Tal. Ta7, i Op Da7: volgt Pc6:. 27. Tfl 28. Df4 29. Pg4 30. Tf4i 31', Kf2 32. Pe3 33, Ta8 Pe4: ef5: Lc8 Td5 ab5: ,Tab8 1 Lb7 Te8 161 DI4: Te7, T6d7 Lc8 Te8 Nu moest wit d5 spelen. Er kan dan vof-o gen cd5:, Td4, Ted8, Tdj:. Td5:, Pd5' Td6".l Tc8 K17. TbS en wint 34. P15 T7d8 35. PdG LcGI 36. Td8: TdS: 37. Te4 Ld5 38. Te7 Ta3 39. Te8f Te8: 40. Pe8: remise Wit heelt tweemaal tfe winst laten snappen. P. FEENSTRA KUIPEH. Den heer O. Daar ik op '1 oogenblik „mei vacantie" ben, is het mij niet mogelijk do zaak na (e gaan. Ik kom laler op uw oproer-i king terug. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 7 Aug. Botermarkt. Prima fabrieksbotcr (controle) f2 p. KG. Goede id. id. van f 1.801.95. Prima boe* rembotei (controle) van f 1.80—1.95 pen K.G. Aangevoerd 10/3, 4/6, 100/8 en 17/lf vaten, wegende 2770 K.G. Handel goed., Turfmarkt van 1 tot en met 7 Aug. Lan* turf f 78 per 1000. ALPHEN, 6 Aug. N.V. Tuinbouwveiling .Alpben aan den Rijn". Doperwten f 11 ;i Hecrenboonen f 121 18.20; Snijboonen f 18.80f 21.20; Postelein f 10—f 10 30/ Aardappelen f 3f 3.70; Peren, suiker, f 6 80—f 9.80Peren, oomsk.. 1 17.20i f 18.40; Appelen Keswick f 13.90f 1430, alles per 100 K.G. Rabarber f 5f 10; Peen f 4.20—f 9.60; Kroten f 2.40—f 2.G0; An dijvie f 3f 3.50. alles per 100 bos. Krop sla I f 1.50f 1.70; Komkommers I f 3— f6.80, Meloenen f 10f60; Perziken f4 f 12, alles p. 100 stuks. Eierenveiling van 5 Aug. Aangevoerd 6980 stuks. Kipeieren 1 6.80f 8; eend eieren f 6I 6.50 p. 100 stuks. BOSKOOP, 6 Augustus 1926. Veiling van eerste soort bloemen der Coöperatieve Verec- kniging „De Boskoopschc Veiling". Rozen le kwaliteit: Ophelia 404360;' Golden Ophelia 4852; Marcel Bouyer 62 70; fladley 9095; Claudius Pernet SO US; Columbia 6080; Butterfly 5060;' Mac Keiler 50—70; Wilh. Kordcs 70—77;' Mme Jules Bouché 4560-, Rosalandia 26, Polyanlharozcn 2030. Diversen: Dahlia's, grootbloemig 284044, Dahlia's, klein- bloemig 1420; Gladiolen 828; AnjerS 18—2536. Asparagus 142048; Phlox) ■478; Liliumtigrinum 182080; As- Iers 810; Lilium lancif rubrum 913 p. tak. Snijboonen 1922 et. p. Kilo; enkele; spcrciebooncn 19 ct. p. Kilo; dubbele sper- cieboonen 12 ct. p. Kilo. RIJNSBURG. De aanvoer van kleina snijbloemen is te groot en brengt ook slechte, prijzen op. Vele kweekers leggen zich te veel toe op de teelt van schier alle denkbare; soorten waardoor "te veel onbenullige hoe veelheden worden aangeboden. Deze on benullige posten zijn len slotte bestemd voor de niet bona-tide bandelaars. Groote partijen brengen als regel meer op en do aflevering gaat ook beter. Betaald wordt thans: Kopgodesia f2.303; Cenloria f0.18 —0.20; Mont bretia f0.35—0.60; Gladiolus sen f 0.401; Korenbloemen 10.120.15/ Godesia f 0.450.50; Asters f0.400.60;' Primulfnus f.350.4-5Dahlia's varieereni van f 4 lot f 5.60. KATWIJK AAN DEN RIJN, Veiling vaa 6 Augustus 1926. Eigenheimers p. 25 K. G. f 0.701Peen p. 100 K.G. I 6.80—7.60f Peen p. 100 bos 13.407.80; Bloemkool I p. 10 f 1518.10. Aanvoer 480x25 K.G. gr, aardapp.; 4200 bos peen; 6300 bloemkool. Voortaan 3 maal per week veiling. Een keuringsrapport. De beer G. P. V.. landbouwer te Rijpe wetering, schrijft ons, dat bet ter voorko ming van onaangenaamheden en schade posten voor den betrokkene, aanbeveling zou verdienen om indien bij een rund ees besmettelijke ziekte wordt geconstateerd waardoor bet vleesch ongeschikt word» voor de consumptie, de keuring zoo spoedig mogelijk te doen plaals hebben en niet, zooals hem bekend is, vier dagen nadat vatf het fedt aangifte is gedaan. Zoodoende zou het keuringsrapport bin nen twee dagen aan den veehouder kunnen worden ler hand gesteld, hetgeen een groot? verbetering zou beteekenen. Een doorn in het oog is schrijver ook <#T bepaling, dat tegen betaling van f40 her keuring kan worden aangevraagd. „Wie", zoo vraagt de heer K.. ,,benoem<18 de inspectie?" Wegens Beursvacantie ontbrekeb heden de noteeringen der Amsterdam- sche Beurs. De Heer en Mevrouw DE RUITER ZIJLKER— GOFFIN VAN DER STAR geven kennis van de geboorte van hun Dochter 8979 HARGARETHA ELISE. Martinez (Californië), 5 Aug. '26. Heden overleed onze ge liefde Zneter en Behuwd- znster 9012 ADRIAN! SILLEVIS Echtgenoots van den WelEerw. Heer De. P. M. EIGEMAN te Willemstad. Mede namens de familie: W. G. SILLEVIS. Leiden, 6 Augustus 1926. W i

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 3