CORRESPONDENTIE. ANEKDOTES. Een klein, pakje brieven, zeer begrijpelijk, er zijn zóóveel kinderen uit logeeren, die dus niet mee kunnen doen. en ik heb het immers al herhaaldelijk gezegd, dat ik het niemand kwalijk neem, als er in de vacan- tie niet trouw wordt geschreven. Leen en Neeltje Oudshoorn dank voor de mooie briefkaart met kijkjes op Uithoorn. Waren jullie daar? het poststempel op de briefkaart was zóó onduidelijk dat ik niet kon lezen vanwaar die kwam. Bep Spierenburg dank voor je ansicht uit Lent. I-Ioe grappig: groote Bep en kleine Bep. Is de kleine Bep dat heel kleine nichtje van je, dat je zoo graag in den wagen rijdt? Jan Willem Hillebrand, je bent uit eene groote familie lees ik uit je brief. Ik ook, ik ben de jongste van negen kinderen. Je vindt het zeker wel prettig met zoovelen thuis te zijn. Nettie en Mientje van Riessen, neen, Het is dikwijls te frisch om den heelen dag aan_ zee te zijn. Is het nog al druk in Katwijk a. Zee. Zijn er veel badgasten? Willem en Jan Overduyn, dat was een prettige dag zoo met de heele Zondagsschool naar Katwijk. Wat dat voor een feest is, festival? Dan komen er vele muziekgezel schappen van omliggende dorpen, hierwa ren er nu 18 in het geheel, uit Zeeland en ook eenigen uit België. Allen brengen hun vaandel mee, en dan geven die gezelschap pen allen om beurten een concert op de muziektent die hier op het dorpsplein staat. Het was een heel vroolijk feest, extra feeste lijk ter eere van het 60-jarig bestaan van het muziekgezelschap van Kloosterzande. Gretha Swaan als je zooveel uit logeeren ifaat, begrijp ik best, dat je heel weinig zult kunnen schrijven in de vacantie. Zeker, mag je na 22 October met de grooteren mee doen. To de la Bije als je later weer thuis bent, dan ga 'je maar weer meedoen. Veel plezier die weken in Haarlem. Frans Bruyns als je niet in Leiden ^ent, mag je overslaan, dat weet je wel. Tonnie van der Reijden dat eerste raad sel zal ik later eens plaatsen, maar dat van dien weg, dat heeft er al eens ingestaaif, dus dat kan niet Ali de Groot zoo, ga je naar de vakschool met September? Je kunt thuis ook best ple zier hebben in de vacantie, niet iedereen gaat uit logeeren. Louis en Corrie de Hertogh natuurlijk kan je ook best genieten als je telkens eens naar Katwijk gaat Ik ging in mijne jeugd ook volstrekt niet iedere vacantie uit logeeren. ik naar zee ging. Nico van Wijk, nu vandaag terwijl ik dit schrijf, is het een feestdag voor jou, wel ge feliciteerd hoor. Dat tref je, dat het nu juist vacantie is. Ben je na dien dag dat het te slecht weer was voor zee, nog kunnen gaan? Je anecdotes zal ik voor en na eens plaatsen. Frans Schimmel dat was een goede ver jaardag. Mag je het horloge al dagelijks dragen? en heb" je de zeilboot al eens in zee kunnen probeeren? Corrie van Straten 2 brieven van je, ook een van de vorige week, waarin ik las dat je jarig bent geweest, ik kon je dus niet eer der feliciteeren nu ik dien brief nu pas ont ving. Henny Hulsbergen Henning, grappig die feekening, houd je veel van feekenen? Je anecdote zal ik eens gebruiken. Willy de Neys prettig hoor die acietascE, vooral omdat het eene welverdiende beloo ning was. Krijg je nu ua de vacantie piano les, sludeer maar flink hoor. Emanuel Eljon je zal dit tocfi wel eens lezen al Ben je nu niet in Leiden, de tantes zullen de kindercourant wel voor je bewa ren. Blijf je nog lang in Den Haag? je zal- wel genieten zoo samen met je moeder. Annie Epskamp bet was een brief der vó rige week dien ik nu vond in het pakje. Logeeren Tini en jij om beurten in Hille- gom? wel prettig. Mini Metselaar je anecdotes zal ik voor en na eens plaatsen. Ik vond juist deze week nog eene anecdote, die ik nog van je had van een poos geleden. Heb je vroolijke da gen gehad met je logeetje? u. Betsy Rijn-dors ik bad je nog niet verge ten, al-hoorde ik in langen tijd niets van je. Hoe is het tegenwoordig met de gezdndheid, heb je het heele jaar naar school kunnen gaan? Eene lange anecdote heb je mij ge stuurd. Ik wensch je veel plezier in Bever wijk, ga je er lang logeeren? Ik ben vroeger ook wel in Beverwijk geweest, ik vond het er ook mooi, net zooals jij. Cornells Jean Lissenberg je hebt al eenige zeer aardige uitstapjes gemaakt. Ja ik weet wel wat je bedoelt met die sigaren. Dat is zeker de moeite waard een bezoek aan het aquarium, daar is heel veel te zien. Als je dit leest is het bijna je verjaardag, wel gefe- icifeerd en veel genoegen dien dag. Lien de Graaf ik ben goed bekend in Haarlem, zoodat hef allemaal bekende plek jes voor mij zijn, waar je geweest bent, je weet wel dat ik ieder jaar in Haarlem logeer in" de Spanjaardslaan dat is hel einde van de Haarlemmerhout. En dit jaar in Februari logeerde ik ook eene week in Aerdenhout, Jus dal ken ik ook, en als ik in Haarlem of Aerdenhoul logeer, rijd ik dikwijls in een aulo, dus ik Zie dan ook veel van de om- slreken. Ik hoop dat je prettige dagen zal hebben in Voorschoten. teTwijl je ouders die fietstocht maken. Marie Wijnbeek j'êtais conlente de ta leltre et d'apprendre que tu as reiju ton prix et que tu le trouves si beau. J'avais espérê de recevoir de tes nouvelles la sèmaine pas- sée, mais je comprends que tu n'as pas pu m'écrire temps parceque le journal n'arri- vait que le mardi soir Jt Fontainebieau, J'espère que tu passeras de bonnes vacances. Oui tes vacances sont beaucoup plus longues que des enfanfs en Hollande, c'est ce que tu sais encore d'aufrefois. Cela me fait plaisir que ta mère a oussi lu le livre que tu as requ. Allen hartelijk gegroet Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Loesje de Tombe ik kreeg je brief nu net nog mooi op tijd om je naam te vermelden bij de goede oplossingen. Je behoeft niet al tijd een langep brief er bij te schrijven, alleen als je wat bijzonders hebt te vertel len, schrijf mij dan maar. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Witte Rozenstraat, wit, roos, en, riet. taart. 2. Lamp, lam. 3. Leiden ontzet, zeelt, tent, tin, do. 4. Dalia, sering, spar. 5. Met stopverf. 6. Maastricht, mast. matras, acht, mist. 7. Het zadel want dat is tusscheh den ruiter en het paard. 8. D at is 8 letters. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jan WiJlem Hillebrand. Nettie van Riessen. Mientje van Riessen. Willem Overduyn. Jan Overduyn. Willy de Neys. Jan Smit. Lambertus Smit. Willem van der Hani. Cor van der Ham. Betje Broeksema. Hendrik Jan Broeksema, Gretha Swaan. To de la Bye. Lies Ha- goort. Nelly Hagoort. Jaantje Lek. Ton nie van der Reyden. Gerarda van der Reyden. Marie van der Reyden. Aart van de Nadort. Frans Bruyns. Lien de Graaf. Semien Voorbrood. Johanna Voorbrood., Nico van Wijk. Siebe de Roos. Paul de Boos. Gerrie de Roos (brieven der vorige week). Rob van VreedemdaaL Willem van Rooyén. Abe de Groot. Piet Nïeboer. Frans Schimmel. Corrie van Stralen (2 brieven). Henny Hulsbergen Henning. Mini Metselaar. Corrie de Hertogh. Lours de Hertogh. Cornells Jean Lissenberg. Betsy Rijnders. Annie Epskamp (brief der vorige week). Arnold Greebe. Emanuel Eljon. Een briefje zonder naam op klein postpapier met een plaatje, een meisje met een bouquet.) Marie Wijnbeek (Fon tainebieau). Lousje de Tombe.. RAADSELS. Vooi allen om uit te kiezen, de giooteren 4. de kleineren 3. I. Ingezonden door Marle Vrijbloed. Ik ben een stad in Nederland van 11 letters. 2, 1 is een ander woord voor moeder, 2, 3, 5 kan heel scherp zijn. 10, 8, 9 is een klein dier. 5, 7, 6, 1 is een soort canapé. II. Ingezonden door Comelis van der Lelie. Een straat in Leiden van 19 letters. De eerste 5 letters is een vorstelijk persooD Van 6 tot en met 13 is een jongensnaam. 19, 18, 17, 16, 15 is gebak. 14, 15, 17, 18, 16, 19 is een lichaamsdeel van vele dieren. III. Ingezonden door Hendrikus van Daalen. Beenen als een ooievaart, een lijfje als een" bikkel, een kopje als een knikker. Ra ra wat is dat? IV. Ingezonden door Cor van der Ham. Hoeveel boterhammen kan men van een heel brood snijden? V. Ingezonden door Bram Linschooten. Maak van deze 14 letters iets waarvan men in Juni en Juli lekkere vruchten kan plukken: a, a. a, e, e, i, b, d, n, n, r, t, b p. VI. Ingezonden door Koos Hofstra. Welke gom plakt niet? VII. Ingezonden door Nico van Wijk. Het is,in de vrouw, en niet in den man. Het is in de kroes, en niet in de kan. Het is in 't varken, en niet in 't spek. Je zult 't niet raden, al denk je je gek. VIII. Ingezonden door het drietal Koevoet. Er liep een meisje over een brug, Met een mand eieren op haar rug. Zij moest daarvan de helft afgegeven, Een half ei werd er toe gegeven. Zoo kwam zij aan een tweede brug, Maar daar ging het niet zoo vlug, Omdat ze weer de helft moest geven Van hetgeen was overgebleven. Ook een Jialf ei kregen zij toe. Ja, jongens, dat ging, maar hoe? Aan de derde brug gekomen Gaf zij ook nu zonder schromen Weer de helft van haar restant, Nog had zij geen leege mand En een half ei gaf zij toe. Hield er toen voor haar alleen Ééntje over, gij zegt neen. Dat kan niet, halve eieren kan men niet geven. En toch is het zoo, reken maar even. Ingezonden door Mini Metselaar, Aanmoedigend. „Denkt u, dat ik nu mijn stem 41 voor het publiek kan laten hoorenZ" vroeg een jongmensch, die zanglessen nam. „Zeker," zei de ontevreden zangleeraar, ,.u zou hoera kunnen roepen, als de Konin gin eens in de stad komt." Ingezonden door Jansje Sjardijn en Annie van den Broek. Kees: „Hè neen, ik houd niet van erwten- en boonen door elkaar, waarom doet u die nu door elkaar?" Moeder: „Kom jongen, wat komt er dat nu op aan? In je maag komt het toch maar allemaal door elkaar."

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 18