-CV^v ZAK DOEKEN 3 stuk» voor 25 Ct. Leidsche Begrafenis-Onderneming UIT ONZE STAATSMACHINE "ivocii Witte Heeren- en Dames- RADIO-PROGRAMMA. RECHTZAKEN. iitoot, en veel hoo£er komt een wandelaar *°Vanaf de Flcgère, ruim 800 AI. boven h;t dal heb je reeds een prachtblik op de Mer de Glace en liet Oostelijk deel van de bers- Woep minstens zoo mooi en in elk geval veel uitgestrekter dan vanal de Montanvert, wanneer je bij de glacier staat, lien paar honderd meter liooger, op Planpraz- en voor al OP Bel-Lachat. ligt bet eigenlijk massief van den klont Elaiic pal voor je, als voor het grijpen. Je observatiepost is dan reeds boog ge noeg om de voornaamste détails met het bloot.: oog te onderscheiden. Pas van der gelijke hoogte zie je met wat een reus je te doen hebt. Wien déze twee uitzichts- punlen nog te ver zijn, moet maar naar Plan-Lachat gaan. Hiervoor behoeft men slechts een 500 M. te klimmen en met een beetje goeden wil kan vrijwel iedereen dit doen. Natuurlijk niet zonder inspanning voor 9ommigen zelfs niet zonder de grootste in spanning, maar de verrukkelijke wandeling door de eeuwenoude bosschen, de verras sendste kijkjes op de onbeschrijfelijke wereld aan den overkant is voorzeker waard dat men voor een enkele maal zich eens tol het uiterste inspant, er uit haalt, wat er uit le halen is. Hen komt thuis, mis schien doodop, maar tevens me.t een her innering voor het heele leven. Voor go:d getrainde wandelaars bestaat er geen dank baarder excursie dan naar den top van de Brévent, naast de Buet de hoogste obser- 'valiepost voor den Mont Blanc. Van af den top. ruim 2500 II. hoog, beheersch je niet alléep den keten van den Mont Blanc, maar heel SaVooije, een deel van het Berner Oberland en Dauphiné valt dan binnen den gezichtskring. De Brévent is wel het uiterste dat de beste „wandelaars" kunnen halen. De resl doet men verstandig over te laten aan de echle grimpeurs, varappeurs en andere soorten van het type hoogtocrist. Wanneer het laatste stuk van het traject onder de sneeuw zit, een surprise zelfs in Juli en Augustus mogelijk, zooals ons dezer dagen nog te beurt ik gevallen, dan is ook de Brévent geen tamme wandeling meer. De passage door de Cheminée van Planpraz, in normale omstandigheden zeer interessant en slechts voor nieuwelingen een. beetje griezelig, wordt niet onbedenkelijk, als de sleunijzers in de rols door de sneeuw bedekt zijn. Oneindig groolscher nog is de rondblik van den Buet, ruim 3000 M. hoog. Hiervoor moet je wel extra taai zijn, goed ingeloopen en beslist „schwindelfrei". Anders is thuis blijven de boodschap; Heb je echter zoo'n rasechte koppige Hollander voor je, die het persé doorzetten wil, laat hem er dan min stens drie dagen voor nemen. Zeer geoefen de, krachtige personen kunnen het in twee dagen doen, maar voor anderen is deze tijd te kort. Boven te komen is het ergste niet. Je doet er desnoods iets langer over. Als het met hart en longen in orde is, kun je feitelijk alles halen, mits je maar zorgt voor 'n bedaard tempo. Zijn ze eenmaal boven, dan denken de onervarenen, dat ze er zijn. Maar dan begint voor velen pas het kwaadrie. Want in den regel valt de daling gruwelijk legen voor iedereen, die niet meer als hel jongste goed kan hollen. Het onop houdelijk remmen, het zich voortdurend moeten inhouden, wijl de stijve gewrichten niet meer goed functionceren, is veel in spannender dan men denkt Lenigheid is dan alles. Van dergelijke excursie's valt nog heel veel te vertellen, zooveel, dat we beter doen dat eons tot een volgenden keer uit te stellen. Genève Juli 1926. Dr. KLAUS. RECLAME. AUTO-TRANSPORTEN, CREMATIE H. P. H. KEEREWEER TELEFOON SOL - LEIDEN 103(1 Het Nederlanderschap. Er is in den laatsten tijd meer dan één ar tikel geschreven over de wenschelijkheid om de vrouw, wanneer ze huwt met een man van andere nationaliteit, haar eigen burger recht en nationaliteit te doen behouden. Dit is in tegenstelling met dé wet, die de vrouw de nationaliteit van deh man doel' aanne men. Aan gezien daarmee dus de kwestie der nationaliteit aan de orde gesteld werd, vril het ons voorkomen, dat we enkelen on- ser lezers geen ondienst doen in deze bijdra ge van „Uit onze Staatsmachine" één en ander mede le deelen uit de wet op het Ne derlanderschap en het ingezetenschap, waarin de onderhavige kwestie wordt ge regeld. Om deze kwestie te beginnen bij het be gin, moeten we eerst terug naar onze Grond wet, die in artikel 6 vastlegt: „De wet ver klaart wie Nederlanders zijn en wie inge zetenen zijn. Naturalisatie geschiedt door ®f krachtens de wet. De wet regelt de ge volgen der naturalisatie ten aanzien van de fcohtgenoote en de minderjarige kinderen van den genaturaliseerde". Hier vinden we ■lus niet anders dan een vaststelling van de noodzakelijkheid eener wet die de Nederlan- ^he nationaliteitskwestie regelt. Die wetten zijn gekomen. Het zijn de wel- mn van 12 December 1892, 8 Juli 1907 én 5 u'i 191Q, terwijl daarbij nog kan gevoegd worden de wet van 10 Februari 1910 rege- ende hel Nederlandsche onderdaanschap *an de bevolking van Nederlandsch-Indiê. Het verschil tusschen een ingezetene en j 0T1<3erdaan behoeven we hier niet uileen o zetten. Het spreekt vanzelf, dat men in- E zetcne kan wezen van een Nederlandsohe ..cmeente zonder Nederlander te wezen Om- _renl ingezoten schap verklaard eerstge noemde wet. dat ingezetenen zijn zij. die "nDc woonplaats in het Rijk hébben en in-r J ,ren<^° "Voorafgaande achttien E,;^n .in Rijk of zijn koloniën of be- mnngen m andere w^relddeelen ge-had heb ben. Het spreekt vanzelf, dat het ingezeten schap ophoudt door vestiging van de woon plaats buiten het Rijk. Ook voor minderja rige kinderen van de zoo juist genoemde in- 2 zolenen geldt wat van hun ouders geldt. Wanneer hij meerderjarig wordt, behoudt de minderjarige, indien hij zijn woonplaats- Linnen het. Rijk vestigt, het Rijksingczeten- schap. Volgens artikel 1 van opgenoemde wet zijn Nederlanders: het wettig, gewettigd of door den vader erkend natuurlijk kind, waar van de vader tijdens de geboorte het Ne derlandschap bezit, verder het wettig kina van een Nederlander, die driehonderd da gen voor de geboorte van het kind overleed en bovendien het alleen door de moeder er kend natuurlijk kind, waarvan de moeder tijd- ;s de 'geboprle jiet Nederlander9ch tp bezit en tenslotte ook het natuurlijk kind, dat noch door-den vader noch door de moe der erkend werd. maar dat in het Rijk werd geboren. Met dit'laatste staat ook in verband dat vondelingen of verlaten kinderen, zoo lang hun afstamming niet gebleken is, wel ke in bet Rijk te vondeling gelegd of verla ten zijn, het Nederlanderschap bezitten. Bovendien kan het Nederlanderschap nog verkregen worden door nakomelingen van vreemdelingen en wel door de bepaling, dat een kind van een Nederlandsch ingezetene, die zelf geboren werd uit 'n in Nederland wonende moeder, Nederlander is. Ook wordt" staande het huwelijk Nederlandsch onder daan de vrouw, die, zelf van andere natio naliteit zijnde, een Nederlandse hen man huwt. Maar ook de Nederlandsche vrouw, als zij een man uit een ander volk huwt, verliest haar nationaliteit, doch wanneer aan hét huwelijk een einde gekomen is, kan ze haar Nederlandsche nationaliteit weer terugkrijgen, wanneer ze binnen één jaar na het einde van het huwelijk verklaart, dat" ze weer Nederlandsch worden wil. Eveneens krijgt de vrouw, welke door haar huwelijk de Nederlandsche nationali teit verkreeg, het recht om haar oorspronke lijke nationaliteit terug le krijgen, als ze bin nen een jaar na het einde van het huwelijk den wensch daartoe te kennen geeft. Nog een andere weg is in de wet aangegeven om verloren Nederlanderschap terug te krijgen, dat is, wanneer het kind van één in een ander land genaturaliseerd Nederlandsch onderdaan of onderdane, door deze natu ralisatie mede het Nederlanderschap verloor, dan kan hij of zij, meerderjarig geworden, den wensch te kennen geven om zijn oor spronkelijke ijationaliteit te herkrijgen. Ten slotte kan iedere vreemdeling den wensch le kennen gev.en om genaturaliseerd le wor den. Stond oorspronkelijk in de Grondwet, dat naturalisatie verkregen wordt door de wet, aan dit woord werd in 1922 toegevoegd „of krachtens". Daardoor werd de mogelijk heid geschapen om de naturalisatie ook te kunnen toelaten bij Koninklijk Besluit uit kracht eener algemeene wet. Wat moet nu degeen, die Nederlander worden wil door naturalisatie, kunnen aan- toonen? Eerstens, dat hij meerderjarig is voor de Nederlandsche wet. Heeft hij dien leeftijd nog niet bereikt, dan wordt hij ge acht dien te bezitten, wanneer hij getrouwd of getrouwd geweest is. In een geval van herverkrijging van den slaat van Nederlan der wordt vereischt een verklaring, waaruit blijkt, dat hij heit Nederlanderschap verloor. Ook degenen, welke gedurende de laatste vijf jaren hun woonplaats of hoofdverblijf gehad hebben in Nederland, Nederlandsch- Indiê, Suriname of Curacao moeten bij hun verzoek tot naturalisatie een bewijs van dit verblijf overleggen. Al deze categorie én moeten daarbij inzenden het bewijs, dat hij bij een ontvanger der registratie een bepaaiid bedrag heeft gestort. Dit bedrag -nu varieert tusschen de f 200 en f 1000, al naar gelang van het inkomen. De herverkrijging van het Nederlanderschap, dat verloren ging door ge durende hetverblijf in het buitenland te ver zuimen de verklaring af te leggen (1 maal in de 10 jaar) dat men Nederlander wil blijven, is kosteloos, althans de eerste maal. Het zal wel vanzelf spreken dat de wetgeving van een ander land geen beletsel mag wezen voor de naturalisatie en van onzen kant ook maatregelen getroffen worden om minder ge- wenschte nieuwbakken Nederlandertjes te weren. Door de naturalisatie van den man gaan de vrouw en de minderjarige kinderen mede naar de andere nationaliteit over. Is er geen man en wordt dus alleen fle moeder genaturaliseerd, want d$ gehuwde vrouw mist het nationalisatie-recht, dan gaan ook haar kinderen mede. Zie hier, de verschil lende manieren, waarop de wet het Neder landerschap regelt. In hel kort stippen we nog aan, hoe men het verliezen kan. Zoo door naturalisatie tot een ander volk, door huwelijk (dit geldt al leen voor vrouwen), door het verkrijgen van een vreemde nationaliteit door den eigen wil, door zonder verlof der Koningin zich- in vreemden krijgsdienst ie begeven, door. be halve ter zake van 's lands dienst, gedurende tien achtereenvolgende jaren woonplaats te hebben buiten het Rijk en zijn koloniën, zonder eens in de tien jaren aan de in deze wet genoemde autoriteiten den wensch ken baar gemaakt te hebben, dat men Neder lander blijven wil. Dit laatste geldt niet voor de geboren Nederlanders. Wij meenen hiermede de kwestie der na tionaliteit voldoende voor onze lezers te heb ben 'uiteengezet. ;j RECLAME. Eaby's garderobe. IL Behalve baby's kleertjes bchooron er nog een massa kleinighedeu lot zijn of haaf toilet. Het zijn de snoezige détails, waar aanslaande moedertjes o! zoo' graag aan peuteren en die zoo gezellig staan in baby's I „eigen" kast. Daar zijn b.v. de bavcljcs een van de meest onmisbare ondcrdeelcn van kindje 3 bestaan. Het bavetje is geschapen om op te morsen; liet beschermt jurk, schort, man teltje en beddegoed tegen alle viezigheden, die uit baby's landelooze mondje loopen: zij moeten dus dik zijn, anders „lekken" zij dadelijk dofcrl Wift u per se uw ba vetjes van dunne stof maken, b.v. van batist of neteldoek met een kantje, zet er dan een voering tegen, anders helpt het morslapjo niets. Het bavetje sluit van achteren met twee lusjes en twee zachte knoopjes zonder staal of been. want baby ligt er op en zou er zich aan kunnen bezeren. De halsopening is rond, precies om het halsje sluitend, zoodat er geen kans i9 op morsen tusschen bavct en hals. Het befje zelf heeft zes hoeken. Gemoesd neteldoek met een kleine valencienne en dan een effen, steTke viering is zeer geschikt. U kunt ook in plaats van die knoopsluiting een paar banden aan het bavetje zeiten; dan hoeft het niet tot op het ruggetje te reiken en kunt u de banden achter het kind elkaar laten kruisen en van voren met een strik vastzetten. Ze moeten dan, vóór u ze strikt, door een paar lussen geregen worden, die onderaan het bavetje zijn gemaakt. Nu blijft het lapje altijd goed op zijn plaats zitten en is het meteen onmogelijk, dat baby het in zijn mondje steekt. Ik zag laatst een snoezig badmanleltje voor de kleine peuter; het is een onmis baar iets tegenwoordig, nu de kinders zoo heerlijk veel baden. In dien badmantel wik kelt u hen, als u ze van hun badje draagt naar de aankleedtafel, waar de warme bad handdoek al op hen wacht. Van 85 c.M. in hot vierkant kunt u een leuk badmanteltje in flanel of baai fabriceeren. U festonneert de lap rondom; ook kunt u er een randje omheen haken of er een na^ldversiering langs werken; doch in ieder geval moet het met iets zijn afgzet, cn dan in een zachte kleur, die fijn staat tegen het Witte capeje. Om den hals sluit het met een lint door een schuif. Er moet een kleine capuchon aan den badmantel worden genaaid. Daar voor neemt u een vierkant lapje, dat op de zelfde wijze wordt overgefestonneerd of be werkt als de mantel. Een stuk van één der hoeken begrenst u door ér een schuif in te maken, waardoor u een paar dunne bandjes of zachte koordjes rijgt. Als u deze bandjes dan samentrekt, ontstaat er een kapje roet een punt. die teruggeslagen wordt en dan als een driehoek opslaat tegen het kinder hoofdje. Wat denkt u van dit pronkmutsje voor feestelijke gelegenheden en mooi weer? Koop 60 c.M. van 1 c.M. breede, fijne kant, evenwel even breed entredeux en 1.20 wit zijden lint, ook 1 c.M. breed. NsCai nu één rij kant aan één rijtje lint, dan één irij entredeux, weer lint en nóg eens entre deux; en maak dan van kant een roos- motiefje met 3 c.M. middellijn; rimpel hieromheen een rozetje van entredeux, dan een strookje van lint en zet daar ten slotte de rest van de muts tegen, die ik.hierboven beschreef, dus dan past de entredeux van de muts tegen het lint vjfn het rozetje. tegen inlevering van dezen l>or£ 8986 Met een zijden lintlus wordt het mutsje vastgehouden en met een rozetje op zij afgemaakt. Het aanschaffen van een kleedtafel is menige moeder te duur. Waarom maakt u er dan niet* ze^ eentje? Iedereen heeft nog wel ergens een tafel of lakastje over. Hierop maakt u dan een precies passend matrasje, door een lichte, gebloemde of geruite stof met "houtwol of "kapok op te vullen. Voor- en zijkanten van de métraa versiert u met een 15 cM. breede volant. Het staat wel aardig, indien de kleedtafel tegen den muur wordt geplaatst, dat n dan daar hoven, dus op den muur, een bespanning maakt van de zelfde -stof als van' het matrasje. Dan spijkert u tegen dien muur een plankje, waarop de poederdoos en de diverse kommetjes, potjes en fleeohjes een plaats kunnen'kragen, bjjv.een stop- fleschje met watten, een potje met' vaseline en dergelijke dagelijks noodige kleinigheden. U kunt desnoods tusschen bespanning en muur ook nog wat* kapok stoppen, want allee in baby's omgeving moet zacht en gecapitonneerd zjja. Hei beste is voor zoo'n kleedtaiel er een ie kiezen met een plank onder het tafelblad,, dan kunt u daar het waschgeyei op wegbergen: de badkuip, het zeepbakje, de sponsenkom enz. De sponsen zelf bc-hooren los aan ectr touwtje aan een haak opzij van de tafel to hangen, zoodat zo flink kunnen luchten. Ter wille van de reinheid en om stof te weren, raad ik u aan deze waschafdee- hng door oen schuifgordQntje aan een kleine roe af te sluiten. Ook dat moet natuurlijk van dezelfde stof ztfn als het matrasje en de muurbespanning. Wie geen tafel disponibel heeft, kan een kleedtafel maken van drie getimmerde kis ten; de onderste kist kan pl.m. ,100 cM. lang zijn, 60 cM. breed en ^5 éM. hoog. Daarop maakt u twee kisten,, die even breed zijn als de onderste en samen 100 c.M. lang; b.v. de eene 60 en de andere 40 c.M. Deze moeten ongeveer 35 c.M. hoog zijn. Houd vooral niet angstvallig aan deze maten vast, doch regel zé naar de lengte der moeder. Is deze klein, dan moeten de kisten lager zijn, anders heeft zij er veel le veel last van, cn maakt het helpen van Baby haar te mpe. In de onderste kist wordt het bad geborgen; de beide andere zijn voor Baby's dagclijksche benoodigdheden. Die kisten moeten daarom van binnen bekleed worden en van buiten met papier beplakt of ook met stof overtrokken. Het bovenblad bedekt u met een zeiltje eri daarop past dan de matras, zooals ik reeds beschreef. De kiste» worden afge sloten met een roetjesgordijn, terwijl er opzij óf een opklapbare plank óf een kleine con sole wordt getimmerd, waarop het water bakje, zeepschoteltje en dergelijke dingen even uit de hand gezet kunnen worden. Als baby geholpen wordt, legt u eerst over het nette matrasje een stuk waterdicht batist en dan een groote, stevige luier en dan krijgt het kindje een beurt! VOOR ZONDAG 8 AUGUSTUS. Hilversum (1050 M.) 10.5012.Uit zending van de plechtige H. Mis, ter eere van den H. Dominicus. Het koor zingt: Mis- sa 4 veribus in honore St. Servati van Ta. Barlholomcus, op. 3. Koor o. 1. v. G. Kim- mijzcr, begel. Evert Haak, Wisselende gp- zangen Gregoriaansch. Voor liet Kyrie lil 'medio eclesiae, Eeeli 15 5. Na het Gloria Ps. 36 (Statenbijbel 37) vers 30; Alleluia, Alle luia, Scquenlia: Un coelcsti hierachia, 13e •eeuwseh Gregoriaansch, Na het „Agnus Dei" Math. 24 vers,45. Voor den zegen Tantum ergo, van Alph. Diepenbroek. Na den zegen Hymne Gaud e Mater Ecclesia, van Anlon .erkamp. Voor het spelen van den kerk dienst speelt de organist Evert Haak: Finale Sonati op. 42 Guilmant. Na den kerkdienst Fantasie solo. Predikatie door den weleerw. heer J. G. Jansen, algemeen adviseur van den R.K. Volksbond. Onderwerp; De Katho lieke kerk en de sociale actie. 3.Ivur- bausuitzending. Matinee o. 1. v. Ignaz Ncu- mark. Soliste Lily Kraus, piano. 1. Bizet: ouverture. „Djamileh", 2. Bolzoni Menuet (voor strijkorkest), b. Haydn: Serenade (voor strijkorkest), 3. Wagner: Einzug der Götter in Walhall, uit het muziekdrama „Das Rheingold". Pauze. 4 Beethoven; Klavier concert G-dur op. 58. a. Allegro.moderato, b. Andante con moto, c. Rondo (Vivace), Lily Kraus. 5.20: Dienst in het gebouw van de Gerei. Kerk aan den Neuweg te Hil versum. Voorganger: ds. G. Laarman uit Klundert. 1. Orgelspel, 2. Votum en Zegen. 3. Zingen Ps. 98 2. 4. Lezen: Geloofsbelij denis en 2 Koningen 5 119. 5. Gebed, 6. Tekst: 2 KoniDgen 5 914. 7. Zingen Ps. 56 5, 6, 8. Preek: De Zegen der Kerk voor de wereld. 1 .Wat de Kerk geven kan. 2. Hoe de wereld vraagt. 9. Zingen Ps. 52 5, 6.10: Vervolg preek: 3. Hoe de wereld ontvangt. 11. Dankzegging. 12. Zingen Ps. 52 7. 13. Zegen. 14. Orgelspel. 8. Persber. en sportuitslagen. 8.15: Kur- hausuitzending. Poolsch concert o. 1. v. Ig naz Ncumark. Solist: Jan Smeterlin, piano. I. Karlowicz: Rapsodie. 2. Chopin: Konzert e-moll op. 11, a. Allegro .maestoso, b. Ro- manze (Larghetto), c. Rondo, Jan Smeterlin, Pauze. 3. Szymanowski: Konzert-ouverture op. 12, 4. Rozycki: Monna Lisa Gioconda, prelude voor orkest, 5. Noskowski: La Steppe, symph. gedicht. Daventry (1600 M.) 3.50: Concert door het London Kamer-orkest, J. Ehves, sopraan, S. Kutcher, obligaatviool. 5.205.50 Voor lezing door Basil Gill. 8.20: Klokkenge lui. 8.35: Eenvoudige kerkdienst. 9.15: Lezing: The national children adoption as sociation. 9.20: Weerber., nieuws. 9.35 Orgelconcert in het Bishopsgale Institute. 10.10: Concert, orkest en W. Ajello, so praan, S. Robertson, bas; S. Wearing, piano. 10.35: Orgelconcert (vervolg). 10.50 II.20: The Silent Fellowship, van Cardiff. Parijs „Radio-Paris" (1750 M.) 1.05: Con cert door het orkest Gayina. 8.20: Dans muziek door de Mario Cazesband. Königswuslerhausen (1300 M.) 11.50 1.10: Concert Joor het Russische dansorkest Romanoff. 8.50: Volksconcert, E Brie- gers, bariton; Zangver. „Typographia", M. BriegerPalm, sopraan. 10.50—12.50 Dansmuziek. Brussel (486 M.) en Antwerpen (265 M.) 8 35: Concert, orkest en zangsolist. - 10 20: Nieuwsber. Münster (410 M.) 10.15: Her-uitzending Hilversum. Mis in de St.Dominicuskerk te Amsterdam. 11.20: Gedichtenvoorlezing. 12.20: Muziek door het Stedel. Blaas-or- kest. 4.20: Orkestconcert. 5.50: Ka mermuziek. 6.50: Lezing: Moorbrand. 7.207.50: Lezing Bienenzucht 8.20 Lezing. 8.50: Robert Koppel-avond. Or kest. VOOR MAANDAG, 9 AUGUSTUS. Hilversum, 1050 12: Politdeber. 56: Kinderuurtje door mevr. Ant. v. Dijk 6J5—7.45: Concert door het H.D.O.- orkest 7: Politieber. 7.£6 en 10: Pers ber. 8.10: Utréchtsche avond. Mannen- zangkoor „Kunst na arbeid", met de afd. gemengd en dameskoor. Dir. H. v. Rheenen. i Poslfanfare „Onder Ons", Dir. A. Sigterman. Mandolineclub Italia", Dir. II. Wolleswin- kel Jr. De 12-jarige harmonieavirluoos Jilles Rennés. Daventry, 1600 M. 11.20—1.20: Het radiokwartet en solisten (sopraan, bariton, piano) 1.20—2.20: Lunchrauziek 4.20: Causerie Village players 4 85: Dansmu ziek 5.35 Kinderuur 6.20: Lichte or kestmuziek 7.20:' Tijdsein Big Ben, weer ber., nieuws 7.45: Pianocomposities van C. Franck .8: Concert 8.20: Fragmenten van „Lionel and Clarissa", kom. opera van Beckerstaffe 9.20: Variété. H. Leoni, in zijn repertoire. Ch. Kidd, de schoolmeester 9.50: Weerber., nieuws en lezing: The philosophy of Oswald Spengler 10.20: Po pulair orkestprogramma. R. Whitehead, bas 10.50: „The burning of boney", uit „The dynasts" van Th. Hardy. Alle rollen worden vervuld door J. Bernard. Daarna weer con cert 11.2012.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50: Concert door het orkest Gayina 5.05: Concert 8.50: Gala-concert. Königswusterhausen, 1300 M. 8.50:; Boerenkermis. Orkest. W. Henke, tenor. Daarna nieuwsber. Brussel, 486 M. en Antwerpen, 265 M. 8.20: Orkestconcert 8.50: Voorlezing, daarna weer concert 9.3010.20: Concert Münster. 410 M. 1.352.50: Klassieke concert-ouverturen 4: Radiopraatje 4.50: Concert. Werken van Otto Siegel 6.20, 7.20, 7.408 en 8.208.50: Lezingen €.50: Concert door den fluitvirtuoos Arno Birr. Werken van Mozart, Haydn, Handel en St. Saëns. KANTONGERECHT TE LEIHEN. He Kantonrechter te Leiden heeft ver oordeeld: wegens dronkenschap: A. P. f3 of 3 dg.; C. R., Waasenaar, f5 of 5 dg.; L. N. f3 of 3 dg.; CL v. H.; A. v. S. dei B.; J. A. B.; J. ten H., ieder tot f3 ol 3 dg.; L. B. v. E., Katwijk a. Zee, f5 of 1 mud. tuchtschool; C. v. d. O., aldaar; J. v. M., Zevenbergen; Al. v. d. Z., zwer vende, iéder tot f5 of 5 dg.; wegens loo pen op verboden grond: J. v. R., Katwijk! a. Zee, f3 of 1 mnd. tuchtschool; wegsog vee laten loopen op hooiland: CL K. Noordi wjjkerhout, f3 of 3 dg.; wegens een trek dier onbeheerd laten staan: A. W., Noord wijkerhout, f2 of 2 dg.; wegens een geit laten loopen op eens anders grond: C. K., Noordwijkerhöut, f0.50 of 1 dg.; wegens overti-. der Arbeidswet: G. T. 5 maal f 1 of 5 maal 1 dg.; AL Z. v- 4 M. f2 of 1 dg.; J. H. do G. f6 of 6 dg.; B. H. R. f 3 of 3 dg.; C. KL 2 maal f 1 of 2 maal 11 dg.; W. J. M. D„ Voorburg, f3 of 3 dg.; A. H. S., Den Haag, f3 of 3 dg.; wegeiid een trekdier onbeheerd laten staan: A. W., j Noordwijkerhout, f2 of 2 dg.; wegens over treding der Spoorwegwet: D. T. f 1 of lj I dg.; W. A. do R., Rotterdam, f3 of 3 dg.; Al. P. S. f3 of 3 dg.; wegens overtr. der Aiotor- en Rijw. wet: W. S. f3 o£ 3 dg.; Ch. P. H. de H. f 10 of 1 mnd, tuchtschool; B. S. S.; D. Wt v. tl. S., Litse, ieder tot f3 of 3 dg.; W. J. E. f 10 of 5 dg.; P. S. £3 of 3 dg.; D. J. Al1., Voorhout, f5 of 5 dg.; I. D., Voorschoten; 12 of 2 dg.; P. K., Noordwjjk, f10 of 1 mnd. tuchtschool; wegens pvertr. der leer plichtwet: AI. de G., wed. v. SI, Zoeter- woudé, f2 of 2 dg-; W. v. d. Z. hv. de R., Leiderdorp f 1 of i dg.; wegens overtr. der Visscberijwet: F. O. K., Den Haag, f0.5Q of 1 dg.; G. L. f3 of 3 dg.; D. J. AL; T. II. G., Voorhout; C. de G., 'Voiorhout, ieder tot f2 of 2 dg.; wegens overt, van het. Prov. Regl. op de Wateren: J. AL, Voorburg; N. D., Alphen a. d. Rijn; T. H. P. C. P., Hazerswoude; dezelfde; C. H. ik, Alonster; P. H., Boskoop; L. K., Gouda; A. G., zwervende; C. de K., zwervende; J. C. P., Looeduinen; W. D., Boekoop; H. v. d. L., Amsterdam; P. den H., Leimuiden, ieder tot flO.of 10 dg.; F. v. d. Kt, Zoeterwoude, f5 of 5 dg.; H. V. d. A., zwervende; AI. v. d. H., Almkerk, ieder tot f 10 of 5 dg.; wegens overti-. van het Motor- en Rijw. regl.: R. v. E, Santpoort; D H., Voorhout; M. J. AL, Saasenheim, ieder tot f3 of 3 dg.; A. C. E., Saesenheim, f 3 of 1 mnd. tuchtschool; N. den B., Zoe termeer; J. V-, Stompwijk; Th. v. B.t aldaar; G. A. S., Noordwijk; W. v. d. B., Katwijk a. Zee; Th. -v. d. M., Rijnsburg; W. J. S., ieder tot f3 of 3 dg.; W: I. E f 10 of 5 dg.; P. S., f3 of 3 dg.; D. W. v. d S., Lisse, f5 of 5 dg.; H. J. L. G. f5 of 5 dg.; A. W., Leiderdorp, f3 of 3 dg.; A. L. f2 of 2 dg.; A Al. O., Amster dam, f25 of 25 dg.; J. W., Rijnsburg; C. v. d. Z., Noordwijkerhout; A. H., Voor hout; Ch. S.; P. N. B.; J. v. R., Katwgls a. Zee; W. O., Warmond; D. V., Rijnsburg; H. v. E., aldaar, ieder tot f 3 of 3 dg.; K. H,, Katwijk a. Zee, £5 of 5 dg.; E. v. B., aldaar; C. P. D., Noordwijk; G. S., Lisse; J. D., Noordwijkerhout, ieder tot f3 of 3 dg.; wegens straatschenderij: W. J. G., Saasenheim, f 15 of 5 dg.; A. O. B., Sassen- heim, f15 gf 1 mnd. tuchtschool; wegend overtr. der Pol. Verordening der gemeentel Leiden: W. K., Mijdrecht, f5 of 5 dg.; tW. Th. G.; C. A. v. d. M.; J. W.; G. C.; S. R.; P. J., ieder tot fl of 1 dg.; G. F: de T.; C. G. B., ieder tot 15 of 2 dg.: A. J. v. B. H. f2 of 2 dg-; J- D., Haarlemmerliede, f5 of 5 dg.; A. H.; J. v. d. V., ieder tot fl of 1 dg.; D. T. geen straf toegepast; P. C. fl of 1 mnd. tucht school G. v. D.; J. G. R.; W. F. S.{ Af. M. P.; J. v. M., ieder tot fl of 1 de; N. A. L fl of 1 mnd. tuchtschool; Wh 1 v. R. f5 of 5 dg.; J. M. S.; H. v. Wt, ieder tot fl of 1 dg.; J. P. v. H. fO.50l of 1 dg.; wegens overtr. der Pol. VerordL der gemeente Oegstgeest: H. J. v. d. Mh f5 of 1 mnd. tuchtschool; wegens overtr. der Pol. Verord. der gemeente KatwglfJ P. v. Katwjjk a. Zee; J. S., aldaar^ ieder tót f5 of 5 dg.; J. v. R., aldaar; J. P(, Aldaar; P.- Z., Oegstgeest, ieder tot f3 of -3 dg.; wegens overtr. der Pol. Verord. der gemeente Noordwijk: Th. J. E, U S„ Noordwijk, fl of 1 dg.; C. PL KA,, 3—3 a

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 11