De Hot der Leugenen ffo. 20366. LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 5 Augustus Tweede Blad Anno 1926. GEMEENTEZAKEN. GEMENGD NIEUWS. RADIO-PROGRAMMA. BBECTfcSfcja Onmisbaar. ,och bu'8uam> KUNST EN LETTEREN. FEUILLETON. i Benoemingen en ontslag. Aan elk der o. 1. scholen aan de Duiven- todestraat B en aan den Zuidsingel A is een vacature van onderwijzeres ontstaan; aan de school aan de Duivenbodestraat B door de overplaatsing van mej. J. B. van Heuven naar de opleidingsschool voor U. L. O aan de Langebrug A en aan de school aan den Zuidsingel A door het aan mej. G. J. Wissen- burgh verleend eervol ontslag. In overeenstemming met het gevoelen van den inspecteur van het Lager Onder wijs in deze inspectie, zouden B. en W. door overplaatsing in deze vacatures wen- schcn te voorzien. Mitsdien geven zij den Raad in over weging, met ingang van een nader door hun College te bepalen datum, de volgende leer krachten over te plaatsen: a. naar de o. I. school aan de Duivenbode straat B mej. A. M. de Haan, thans onder wijzeres aan de o. 1. school aan de Vrou wenkerksteeg A; b. naar de o. 1. school aan den Zuidsingel A mej. D. F. Kranz, than9 onderwijzeres aan de o. 1. school aan den Zuidsingel B. Door mej. C. D. Fortanier, onderwijzeres aan de opleidingsschool voor U. L. O. aan de Booramarkt, is om gezondheidsredenen eervol ontslag uit haar betrekking gevraagd. B. en W. geven den Raad in overweging dit ontslag eervol tè verleenen. Vernieuwing van een gedeelte walmnur Utrechtsche-Veer. Nadat in den laatslen tijd onder den wal- muur langs het Utrechtsche Veer, nabij da Rijnbrug, ernstige grondverzakkingen had den plaats gevonden, is deze muur eenige dagen geleden gedeeltelijk ingestort. Ver nieuwing daarvan is mitsdien dringend noo- dig geworden. Vermits hier met het oog op de belangen van de scheepvaart geen tijde lijke voorziening kan worden aangebracht en deze trouwens slechts een onnutte uit gave zou beteekenen, behoort de walmuur over de volle lengte, waarover hij in ondeug delijken toestand verkeert, d. i. over onge veer 48 M., te worden vernieuwd. De kosten van deze vernieuwing bedragen naar raming i6240. Aankoop van een perceel Heerenstraat. De eigenaar van het perceel Heerenslraat No. 48, hoek Leliestraat, kadastraal bekend Sectie M, No. 4287 en groot 2G5 vierk. M., heeft dit perceel aan de gemeente te koop aangeboden. Volgens B. en W. bestaat er, nu de ge vraagde prijs, f 10,000, redelijk is te achten, wel aanleiding om op deze aanbieding in te gaan. In verband toch met de mogelijkheid van een toekomstige voltooiing der onlangs plaats gehad hebbende verbreeding van de Leliestraat, waarvan de Zuidelijke rooilijn tot dusverre niet tot de Heerenstraat door getrokken kon worden, is het niet onge- wenscht, dat de gemeente de beschikking over het onderhavige perceel verkrijgt Reeds dadelijk zou dan de achter het huis gelegen open ruimte bestraat en bij de Lelie straat gevoegd kunnen worden, waardoor de toestand ter plaatse ongetwijfeld aan merkelijk zal verbeteren. Een vergoeding wegens waarneming van het hoofdschap. Gedurende de ziekte van het hoofd der openbare bewaarschool aan het Elisabeths- bof is haar functie gedurende de maanden September tot en met December 1925 waar genomen door mej. H. H. G. Licht, 1ste on derwijzeres aan genoemde school. Het komt B. en W. billijk voor haar, voor de waarneming van het hoofdschap en de daaraan verbonden werkzaamheden, eenige vergoeding toe te kennen. In overeenstem ming met het gevoelen van de Commissie voor de bewaarscholen en rekening houden de met hetgeen vroeger in een overeenkom stig geval aan vergoeding is uitgekeerd, zou den zij aan mej. Licht een vergoeding wen- schen te zien verleend van f 40, en stellen den Raad voor daartoe te besluiten. Verhuring van weiland in den Boschhnizer- polder. Ultimo December a.s. eindigt de met de Leidsche „Football Club" gesloten huur van eenige perceelen weiland m den Bosclüiui- zerpolder, groot 4.69.85 H.A. De vereeniging heeft verzocht het ge- lieele terrein wederom voor den tijd van vijf jaren te mogen huren, en wel voor f 1200 per jaar, d. i. ongeveer f255 per H.A., ter wijl zij thans een prijs van f 400 per ILA. betaalt. Uiteraard kunnen de prijzen van 1921 thans niet meer worden bedongen en zal mitsdien met een aanmerkelijk lageren prij3 dan den tegenw. genoegen moeten worden genomen. Het door de vereeniging gedane bod ad f 1200 per jaar in totaal, dat bij een openbare verpachting zeker niet zou worden overschreden, komt B. en W. daarom in dc gegeven omstandigheden aan nemelijk voor. De voorwaarden der verhuring waar onder de bepaling, dat de gemeente bevoegd is de huur tusschentijds met een termijn van drie maanden op te zeggen kunnen ongewijzigd blijven gelden. Aanbesteding van weiken voor het te bouwen hoofdrioolgemaal. Voor het leveren van een pompinrichling van het aan den Maresingel te bouwen hoofdrioolgemaal der centrale rioleering, is prijsopgave gevraagd aan een aantal spe ciaal op dit gebied werkzame firma's. Zooals uit de overgelgde stukken kan blij ken, is de aanbieding van de Kon. NederL Machinefabriek v.h. E. H. Begemann, te Helmond, in het bijzonder die, waarbij de N.V. Electrostroom, te Rotterdam, onderleve rancier van de electrische installatie is mede uit een technisch oogpunt de aanne- melijkste. Het inschrijvïngscijfer van deze firma bedraagt na inachtneming van eenige dezerzijds noodig geoordeelde wijzigingen in de constructie f 22.566. Voorts is ook voor het leveren van een persleiding van gewapend beton voor bo vengenoemd rioolgemaal aan eenige firma's prijsopgave gevraagd. Voor gunning komt volgens B. en W. het meest in aanmerking de N.V. Rijnlandsche Beton-Maalschappij die bereid i9 het werk voor f29.898 op te leveren. Roeiboot overvaren. Dins dagavond laat voer de sleepboot „Volhar ding 5" van de Waalhaven naar de Veer haven te Rotterdam. Ter hoogte van paal 23 in de Waalhaven hoorde de kapitein plotseling een gil, gevolgd door een hevi- gen stoot. Bij onderzoek bleek, dat de sleepboot een roeiboot overvaren had. De roeiboot was omgeslagen en onmiddellijk gezonken. De twee inzittenden, beiden matrozen van het Grieksche stoomschip „Penagos", waren te water geraakt. De kapitein van de „Volharding 5" slaagde er in één van de drenkelingen bij zich aan boord te krijgen. De andere is door de op varen don van het juist passeerende sleep- schip „Dido" opgepikt. De matrozen wa ren op weg, om den kapitein van do ,,Pe- nagos", die op bezoek was aan boord van het stoomschip „Marioo", af te halen. Zij verklaarden, dat zij een licht in de roei boot hadden. De kapitein van de „Volhar ding 5" verklaart evenwel geen licht ge zien te hebben. Vingers af gekneld. Bij het spelen tusschen in aanbouw zijnde pan den aan de Bree te Rotterdam, geraakte de 3-jarige M. gistermiddag met de hand jes tusschen een takel. Vier ringers van de rechterhand en de duim va® de lin kerhand werd afgekneld. Nadat het kind door een der arbeiders naar een in de nabijheid won enden dok ter was gebracht, en aldaar was verbon den, is het naar de ouderlijke woning ver voerd. f 3200 aan sieraden gestolen De vorige week Maandag heeft een man, in overspannen toestand de groote winkelruit ingeslagen van de firma B. aan do Soetensteeg te Rotterdam. De man is wegens vernieling opgesloten. Al dadelijk vermoedde de heer B., dat omstanders van de verwarring, die dadelijk na het gebeurde ontstond, gebruik gemaakt heb ben, een en ander uit de etalage te ste len. Een inventarisatie van de étalage- kast bracht aan het licht, dat verdwenen zijneen briljant, ter waarde van f 1640, een platana-ring met briljayt, ter waarde van f 1245 en een broche met 5 parels, ter waarde van f350. Vast staat, dat de man, die de ruit ingeslagen heeft, den diefstal niet gepleegd heeft. De heer B. is tegen dergelijke diefstallen verzekerd. Verduistering 'in dienstbe- trekking. Sedert 1922 was de nu 38- jarige W. B als boekhouder in dienst bij een naamloozè vennootschap, die geves tigd is aan de Boompjes te Rotterdam en die handel drijft in triplex-hout. De man genoot het volste vertrouwen cn werd weinig of niet gecontroleerd. Dezer dagen werd evenwel een accountantsonderzoek ingesteld en dit bracht aan het licht, dat vele groote posten in de boeken niet ver antwoord waren. Een voortgezet onder zoek wees uit, dat B. in de jaren 1925 en 1D26 stelselmatig bedragen uit de boeken hield en ten eigen bate aanwendde. De tekorten beloopen ten minste f 10.000. Dit bedrag is door W. B. geheel veTspecu- leerd. B. is aangehouden en opgesloten. Het onderzoek duurt voort. Een Italiaansche zwerver aangehouden. Een Italiaansche zwerver die zioh aan boord van het Ned. stoom schip „Pluto" verstopt had en daarmede gisteren van Carthageca te IJmuiden ar riveerde had zich daar van boord verwij derd en zwierf de® geheelen nacht in de polders rond, totdat hij des morgens door do politie werd aangehouden. Hij is op transport gesteld naar Amsterdam tenein de door het Italiaansch Consulaat naar zijn vaderland te worden teruggezonden. Het drama te IJmuideii. Het parket in Haarlem heeft to IJmuiden een onderzoek ingesteld naar aanleiding van het verdrinkingsgeval van den Engci- schen stoker van de stoomtrawler „Ben Strome". Na verhoor van de verdachten en na verricht sectie-onderzoek op het lijk zijn dc verdachten echter weer in vrij heid gesteld. De stoomtrawler is met het lijk van den stoker aan boord naar Aber deen vertrokken. Door een 'brandende lamp. De Mcumikendwarsstraat te Amsterdam was gisternacht in rep en roer. Tegen drie uur kwam in perceel No. 2 een 30-jarige man beschonken thuis. Even later rook men een brandlucht. Het blecsk dat de dekens van zijn bed in brand stonden. Een andere bewoner kwam toen met een brandende petroleumlamp om te zien wat er gebeurde. De beschonkene maakte zich hierover kwaad, greep de lamp en sloeg er mede naar dè® drager. Deze werd a-an bet linkeroog getroffen en zal het moeten missen. Een bewoonster van bet buis, die eveneens was toegesneld, kreeg brand wonden in het gelaat. Onder horig verzet is de dader gearresteerd. Minnentyd en de gevolgen van dien.... Ten gevolge van minnenijd ontstond in het café van zekereo H., te Uithoorn, een vechtpartft waarbij eeo be zoeker bewusteloos werd geslagen. De dader, T. genaamd, bjj de politie geen onbekende, werd gearresteerd en zal voor de Justitie geleid worden. Op grond van zware raüj- haudelipg is k# voorloopig in arrest ge steld. Zolderbr and. Gistermor gen ontstond brand op den zolder van de familie Van B. in het Achterom te Hil versum, vermoedelijk doordat een gordijn in aanraking kwam met een brandend pe troleumlampje. Het vuur deelde zich ook mede aan den aangrenzenden zolder van de familie P. Beide zolders zijn geheel uitgebrand. Een deel van den inboedel is gered. Diefstal. De vorige week werd te Utrecht een tasohje met eenig geld gestolen. Hiervan werden drie man nen verdacht. De vermocdeüjjce daders zijn thans is arrest. Twee werden te Am sterdam aangehouden terwijl de derde te Utrecht werd gearresteerd. Oneerlijke vinder. Te Roo- sendaal is proces-verbaal opgemaakt te gen het echtpaar v. Z., wegens verduiste ring em heling van 11 bankbiljetten van f 10, welke do man op de Markt had go- vonden en aan zijn vrouw ter bewaring had gegeven. De onbewaakte overwegen. Men meldt aan dc ,,'s-Hert. Crt" uit Niouwkuik Toen de voerman M. v. Dal uit Haar steeg den onbewaakten overweg in de z.g. Schapensteeg alhier, wilde passee- ren, naderde uit de richting VBosch een trein. Juist op het laatste oogenblik het gevaar bemerkende, wilde v. D. zijn paard nog terughalen. Evenwel te laat. Ook de machinist kon door uit alle macht te rem men een aanrijding niet meer voorkomen, zoodat het paard tegen den kop werd ge troffen en eenige meters verder werd neergesmakt. Voor den voerman, die voor op de kar zat, mag het een geluk genoemd worden, dat beide burries afknapten, zoo dat de kar niet onder den trein geraakte cn de man wonder boven wonder zoo goed als ongedeerd bleef. Het paard moest wor den afgemaakt. Moordaanslag. Men meldt aan de ,,'s-Hert. Crt." uit Zundert: In de Belgische grensgemeente Loen- hout heeft een Hollandschc boercnknccut een moordaanslag gepleegd op de dienste bode W., bij de® landbouwer Van Dijck. Het meisje werd door twee schoten in de borst ernstig getroffen. Daarna richtte hij den revolver op zichzelf, doch hij werd slechts licht gewond. Het Antwerpscho Parket heeft een onderzoek ingesteld. De moordenaar is gearresteerd. In een slikput verdronken. Dinsdagmiddag «raakte het elfjarig zoon tje van den heer II. Dreykoningen, wo nende te Passart-Nieuwenhagen, (Tree beek) in een slikput van Staatsmijn Emma. Zijn kameraadje trachtte hem nog uit het slik te trekken, maar moest hem los laten. Een voorbijganger bracht het kind op het droge. De inmiddels ontboden geneesheer dr. Mekel kon sleohts den dood constateeren. Het lijkje werd naar dc ver- bandkamer der Staatsmijn Emma over gebracht. Auto met 15 personen omge slagen. De heer Eppinga te Heerenveen reed met zijn auto van Workum naar Oranjewoud waar het Christelijk Zangers feest gchoude® wordt. Ter hoogte van het oude tolhek buiten Heerenveen sloeg de auto omver. In don auto zaten vijftien personen. Tal van menschen werden door glasscherven gekwetst. De ernstig gewon den weide® binnengebracht i® de woning van mevrouw Besuyen, die in de buurt woont. Dadelijk werd geneeskundige hulp uit Heerenveen gevraagd. Een der gekwetsten heeft een schedel- fractuur en een ander een gebroken schou der. Tot nog toe bestaat er bij geen van hen levensgevaar. De oorzaak van het ongeluk is vermoe delijk te wijten aan een gebrek aan de stuurinrichting. De politie stelt een on derzoek in. Zuinig! Ik niet zuinig? pruilde zijhoe kun je het zeggen, man Kijk eens, deze hoedepen heb ik nu al bij achttien verschillende "hoeden gebruikt... VOOR VRIJDAG 6 AUGUSTUS Hilversum, 1050 M. 12 u.Politiebor. 5.307.45: Voovavondconcert door het H D.O.-orkest. Josephine Schetzer, zang. 7 u.Politieber. 7.45 en 10 u. Nieuwsber. 8.15: Kurhausuitzending. Symphonieconcert o.l.v. Prof, Georg Sdhmeevoigt. 1. BeethovenOuve-rture „Leonore 111". 2. Mozart: Konzcrtantes RECLAME. bij het s,'ivon- Hot matrkt do line watch sneeuwwit, m Hein rich Mack Nachf., I Olm a. D. 5279 Quartett für Oboe, Klannett, Horn und Fagott. (Allegro, Adagio, Andantino con Vanazioni). H. G. Stotyn, hobo, A. Witt, klarinet, K Heyor, hoorn, J. Poons, fa got. Pauze. 3. TschaikowskySymphonie 6 h-moll (Pathétique) a. Adagio, Allegro non troppo. Moderato, Allegro, vivace; b. Allegro con grazia, c. Allegro molto viva ce. d. Finale; Adagio lamentoso. Na Kurhausconccrt aansluiting met Café Pschorr te Rotterdam. Dansmuziek door de American Dance band. Daventry, 1600 M. 11.20—1.20: Het radiokwartet en C. Buil, contra alt. E. Cross, tenor. A. Mill, piano. 1.202.20: Lunchmiuiek. 4.20: Lezing: A. West Indian isle of beauty. 4.35: Liedjes, aan de piano door D Hart. P. Carey, ba riton en het radiokwartet. 5.35: Kin- deruurtje. 6.20: Lichte muziek. 7.20: Tijdsein Big Ben, weerber., nieuws. 7^45: Piano-composities van Handel. 8 u.Lezing: Sea fishing as a holiday sport. 8.20: Concert. 8.50: Concert door het Sandler-orkest van Grand HoteL Eastbourne. E. Buiford, sopraan. 9.60: Weerber., nieuws, lezing: The brooklands grand prix. 10.25: Orkestconcert, i,. Noble, bariton en orkest. 11.20: Torch light taptoe van de Engelsche marine, Deal. De band van de Marine en het corps cadetten. 11.35—12.20: Dansmu ziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.60: Concert Lucien Paris. 6 05De Araf premier jazzband, 8.50: Concert. Königswüsterhauscn, 1300 M. 6.50: Schumann,avond. Het Guarneri-kwartet (2 violen, viola, cello). L. Kreutzor, piano. A. Wilde, tenor. Daarna nieuwsber. Brussel, 486 M. cn Antwerpen, 265 M. 8.20: Pianoconcert. 8.50: Gedichten voorlezing. 9.35: Literaire selectie. 10.20: Nieuwsber. Munster, 410 M. 1.35—2.35: Wtyken van Lortzing door orkest. 2.35—2.50 en 4.35: Lezingen. 5.20: Guitaarrauzick. 6.30, 7.20 on 7.408 u.Lezingen. 8.20: De dichteres Martha Grosse leest uit eigen werken voor. 9.05--10.20: Vocaal con cert door Jeanne Koetsier. 10.2011.20 Orkestconcert. NIEUWE UITGATEN. Door den A. N. W. B. is een alleraardigst middel bedacht om de kinderen lo wijzen op de gevaren, welke het hedendaagsche ver. keer in zoo groote mate met zich brengt. Door middel nl. van een zgn. „Verkeers- spel", dat gespeeld wordt als het aloude ganzenbordspel, wordt de jeugd op aardige wijze geleerd hoe zich op straat, hetzij als voetganger of fietser, hetzij als motorrijder of automobilist te gedragen. Een uiterst leerzaam spel, dat verdient in elke kinder- of huiskamer te worden aan getroffen. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: C. A. de Vos, (e Hillegom, Meerstraat 58. Rechler-comm. Jhr. mr..R. de Marees van Swinderen, cur. mr. W, P. Vis. J. Faas. manufacturier te Lisse, Juliana- straat 127. Rechter-comm. als boven; cur. mr. H. Muller Brands. W. Reinders, Vogelenzang, Vogelenzang- scheweg 86. RechleT-comm. als boven; cur, mr. W. de Ryke. Opgeheven: C. L. van Dijk te Haarlemmermeer. J. Korslanje te Haarlemmermeer. Naar het Engelsch van JUSTUS MILE FOSMAN, Door J. S. 13). ..Ik ben blij, dat u gekomen benl,r zei de jonge vrouw, „want ik heb u ontzaglijk veel vragen le stellen." „Mijn vereerde mademoiselle I" zei de kolonel, met kwalijk verborgen schrik, „het Js mijn vak om vragen, waarop geantwoord moet worden, zooveel mogelijk le ver mijden." „Maar vrouwenvragen, kolonel," protes teerde miss Mannering. „Ach, ja 1" zei Von Altdof, niet al le toe schietelijk. „Die zijn heel anders, weet ul" ..„0, zool" zei Von Alldorf en plukle aan 21Jn grijzende snor. „Ik denk trouwens," gir.g het meisje voort, „dat u wel verbazend veel vrouwen Zult gekend hebben, in den loop van i.w car fare, en dat u aan baar vragen tamelijk wel gewend zult wezen." er we' enkele ontmoet," gaf Von Morf toe, „en die waren nogal sterk in het vragen-stellen." vooreerst dan." begon miss Manne- lin °PSeheven wijsvinger, „zou ik wil de T)W- 'n,' wa' u van plan bent ie doen, als R;„ komt de echle Prins, bedoel ik. iiik r^T111 vir!elde mii' da' '"J waarschijn- morgen hier zal ziim." „Als we in dien lusscheniijd niels beiers vinden, dan zullen we hem de geheele waar heid vertellen, hem aan het verstand bren gen, dal we niet anders konden doen, dan we hebben gedaan om .madame te redden, en hem verzoeken naar Novodnia terug te fceeren zonder haar gezien te hebben." „En denkt u, dat hij dat doen zal?" „Dat kan niemand zeggen. Ik heb prins Karei van zijn kindsheid af gekend, made moiselle; maar ik zou niet kunnen zeggen, wat hij op zoo'n oogenblik zou doen. Hij heeft zijn vrouw lief, geloof ik." „Arme Prins." zeide zij gevoelig. „Ik kan me besl begrijpen, dat hij haar liefheeft, maar zij, kolonel, zal hem nooit liefhebben. Ze had hem ook niet lief, toen ze met hem trouwde. Ze mocht hem wel lijden, z> vond hem wel aardig, maar liefhebben? Neen!" „Was het dan om zijn titel?" vroeg Von Alidorf. „Ja, dal geloof ik wel. Ik veronderstel, dat het om zijn titel ging. doch niet bij haar, maar bij haar familie. Ze hebben haar lot het huwelijk bijna geprest. Ja, ja, dat ge beurt ook nog wel in ons vrij land, in het democratische Amerika. Het komt zelfs veel méér voor dan de menschen wel denken. Zij had geen anderen man lief, ze mocht den Prins nogalhij was, geloof ik, ernstig op haar verliefd, wal geen wonder is; en zoo heeft ze hem maar getrouwd." „U zeide mademoiselle," zei Von Alldorf, „u zeide een oogenblik geleden, dat madame den Prins nooit zal liefhebben. Maar ge weet ook wel, dat soms een vrouw zonder liefde is getrouwd ,en naderhand van haar man is gaan houden." Het meisje draaide zich om op den piano kruk, waarop ze zat, en liet haar vingers verstrooid over de toelsen glijden, Toen keerde ze zioh weer naar den kolonel en zag hem besluiteloos aan. „Wat bedoelde u, mademoiselle?" vroeg deze. ,,Lk zag haar gezicht," zei ze, „toen ze een uur geleden met mr. Mal lory den hof doorkwam en hem vaarwel zei aan de poort." „Wat zegt ul" riep de kolonel ontsteld. „Den vorigen nacht," ging miss Manne ring voort, „nadat ze hem voor hel eerst in den hof had ontmoet en een uur met hem had doorgebracht, kon ze niet in slaap komen en woelde onrustig in haar bed lot na middernacht. Toen is ze opgestaan en in een peignoir bij het vuur gaan zitten. Zoo vond ik haar. Ze wou me niet laten gaan en heeft wel een uur lang alleen over mr. Mallory gesproken. „Hoe moet ik hem liefgehad hebben, Jess," zeide ze, „hoe moet ik van hem ge houden hebben, voordat dit alles gebeurd is, die afschuwelijke ziekte, fiij is zoo'n prach tige man, Jess, zoo groot en zoo slerk en tegelijk zoo teeder en zoo goed. Ik wist niet, dat prinsen zóó zijn konden. Ben je niet ja- loersch op me, kind? Hij had zoo graag al veel eer naar me toe gekomen, hij stierf haast van verlangen naar mij; maar hij wou niet komen, omdat zijn land hem noodig had. 13 dat geen man, Jes3? Hij stelde zijn eer en zijn plicht nog hooger dan zijn liefde voor mij. Is dat niet een man om ie ver eeren? O, kind, heb je zijn glimlach gezien? Heb je zijn stem gehoord Zoo diep en zwaar en teer? Jess, Jess, ik ben te gelukkig om te kunnen slapen hoe laat is hel? Eón uur? Dan duurt het nog veertien uren, nog veer tien lange uren, Jessica, voordat ik hem weer zie. Veertien uren! Geef me iels, (waar van ik slapen ga, óf ik tel de minuien." Zoo heefl ze vannacht zillen praten, kolo nel. Verwonder! gij u dan nog, als ik zeg, dat ze den echten Prins wel nooit zal liefkrij- gen? Ze is nog altijd zenuwachtig, zeer zenuwachtig. Ze is ook vroeger steeds zeer gevoelig geweest. Maar wat er nu gebeurt, maakt een diepen, onuiiwischbaren indruk op haar. En de waarheid, kolonel, moet op een goeden dag aan het licht komen. Wat moeten we dan doen? Hoe zal dat afloo- pen?" Von Alldorf zuohlte diep. „Ik zou het u niet kunnen zeggen, made moiselle. Ik ben grijs geworden in de kom- plolten en de listigheden van de diplomatie. Maar hoeveel ik ook heb medegemaakt, ik zou niet kunnen vermoeden, hoe dit af loopt. Het noodlot, dat heb ik wel geleerd, gaat zijn gang, en wij kunnen er niets aan doen; we hebben bet af le wachten.'' „Maar u zult den Prins toch niet toe slaan haar te ontmoeten?" VToeg miss Man- nering. „Zeker niet. Indien het bij menschen- inacht is te verhinderen, zal hel niet gebeu ren. Laat dit aan mij over. liet zal niet ge beuren. Ik zal echter niet over hem, maar over den valschen Prins le denken; die maakt me op het oogenblik meer 'bezorgd. „Ja, ja," mompelde zij. „Mr. Mallory. O, kolonel ik zag zijn gezicht ook, (oen zij den hof uilkwamenl liet was een tragedie, Vertel me iels van hem, meneer Von All dorf. Hij boezemt mij reeds met den eersten oogopslag vertrouwen in. Hij is een hoogstaand mensch, zou ik den ken als ik ten minste iels over menschen kan oordeelen. Hij heeft een avontuurlijk en ongelukkig leven achler zich, en hij heeft nog wel enkele dingen, waarlegen hij wor stelen moei. Helaas, ik vrees, dat wij hem een last te dragen hebben gegeven, zwaar der dan iemand van on3 heeft, en hel is de vraag of hij zoo sterk zal zijn. Als we die mogelijkheid maar vooruit bedacht had den! Al onze hoop en onze vrees, mademoi selle, rust op de schouders van Denis Mal lory." „Ze zijn vandaag weer samen geweest," zei het meisje. „Ja, en ze zullen morgen weer samen zijn," riep Von Alldorf uit „In 's Hemels naam, mademoiselle, wat doet dal eT toe? Als de jongen verliefd op haar wordt en zij op hem, wal zou dat? Zij is de vrouw van een ander en dat maakt er een eind aan. Ik heb er diep, diep spijt van, want we zul len hard en wreed moeien zijn; maar cr is niets aan te veranderen. Zoodra de kier vindt, dat ze voldoende slerk is om het te verdragen, wordt haar de waarheid rleld en zij zullen elkaar niet weer zien." „Maar, kolonel, als de liefde nu eens ster ker blijkt 1e zijn dan dc eer? Als Mal.orj, en als de Prinses ook, wanneer ze dc- waar heid weet, vindt dat de liefde moet voor gaan? „Wat zal ik u zeggen, mademoiselle, ik heb van liefde niet al te veel versland. Liefde en politiek hebben weinig gemeen en spreken verschillende talen. Het kan best zijn, dat er een liefde is zóó groot, dal al het andere er voor wijken moei. Ik weel het nietmaar ik vcrlrouw Mallory. Hij zal ons niet bedriegen. Hij zal veel, heel veel verdriet krijgen, maar nooit een schandaal veroorzaken. Hij zal niet vergeten, dat zij eens anders vrouw is. En met dezen troost, mademoiselle, zal ik u nu moeten gaan ver laten," (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5