DONDERDAG 5 AUGUSTUS Anno 1926. Officies!® Kennisgeving. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. Ho. 20366. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 3t> Cts. per regel. Bij regelaboanement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 t PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week ƒ0.18. 'i Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18, Franco per post f 2.35 -f- portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. vergadering van den gemeenteraad van leiden - op MAANDAG 9 AUG. 1S26, des nam. Ie twee uur. De vergadering zal, zoo noodig, dc9 avonds worcfen voortgezet. Tc behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een Slads-gcnees- heer voor het tijdvak 15 Augustus 1926—15 Augustus 1927. (14.8) 2o. Benoeming van een Commissaris van de Gemeentelijke Bank van Leening. (143) 3o. Fraeadvies op het verzoek van J. Mullemeister, om eervol ontslag als leeraar in de Staatswelenschappen aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursuh en aan de Iloogere Burgerschool voor Meisjes. (142) 4o. Benoeming van een leeraar in de Staatswetenschappen aan de Hoogere Bur gerschool met 5-jarigen cursus en aan dc Hoogere Burgerschool voor Meisjes. (145) 5o. Benoeming van eene leerares in de Engelsche taal en letterkunde aan de Hoo gere Burgerschool voor Meisjes, voor den cursus 1926—1927. (144) 6o. Benoeming van een leeraar in recht lijnig teekenen aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes, voor den cursus 19261927. (144) 7o. Benoeming van een amanuensis_le kl. bij het onderwijs in de natuur- en schei kunde en de natuurlijke historie- aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. (144) 8o. Voorstel tot overplaatsing van de on derwijzeres Mej. A. M. de liaan, van de school Vrouwenkerksteeg A naar de school Duivenbodestraat B. (151) 9o. Voorstel lot overplaatsing van de on derwijzeres Mej. D. F. Kranz, van de school ïuidsingel B naar de schoot Zuidsingel A. (151) lOo. Praeadvies op het verzoek van Mr. f!. Schotman, om ontslag als Secretaris van \et College van Curatoren van het Gymna sium. (146) 11 o. Próeadvies op het verzoek van Mej, C. D. Fortanicr, oin ontslag als onderwijze res aan de Meisjesopleidingsschool voor U. L. O. (152) '12o. Praeadvies op het verzoek van G. N. Munk, om ontslag al3 2e geneesheer aan de gestichten „Endegeest, Voorgeest en Rhijngeest". (147) 13o. Balans en Verlies- en Winstreke ning, dienst 1925, van het Gemeentelijk Grondbedrijf. (156) 14o. Balans en Verlies- en Winstreke ning, dienst 1925, van de Gemeentelijke Bank van lening. (156) l5o. Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1925, van den Keu ringsdienst van Waren voor bet district Leiden. (156) 16o. Balans en Verlies- en Winstreke ning, dienst 1925, van den Keuringsdienst van Waren voor het district Leiden. (156) 17o. Balans en Verlies- en Winstreke ning, dienst 1925, van het Vleesch- en Vischbèdrijf. (156) 18o. Suppletoire staat van begrooting, dienst 1925, van de Stedelijke Werkinrich ting. (156) 19o. Rekening, dienst 1925, van de Ste delijke Werkinrichting. (156) 20. Rekening, dienst 1925, van het Bur gerlijk Armbestuur. (156) 21o. Rekening, dienst 1925, van het J Leidsch Muziekkorps. (156) 22o. Voorstel lot verhuring van een i strook grond aan den Morschweg tegenover den tuin van het Militair Hospitaal, aan A. Mey. (141) 23o. Voorstel lot verhuring van de per- ceelen weiland in den Boschhuizerpolder, Sectie O, Nis 663, 665, 666 en 667, aan de „Leidschc Football Club" te Leiden. (150) 24o. Voorstel tot toekenning van eene vergoeding ineens aan Mej. II. H. G. Licht, voor het waarnemen van de betrekking van hoofd der Openbare bewaarschool aan het Elisabcthshof. (153) 25o. Voorstel lot aankoop van het per ceel Hecrenstraat No. 48 en tot beschik baarstelling van de voor dien aankoop be- noodigde gelden. (154) 26o Voorstel: a. tot vaststelling van de vergoeding, be doeld in ark 101, le tot en met 8e lid, der iqo8r 0nderwÖs^et 1920, over het jaar 1923, voor de besturen van verschillende bijzondere scholen; b tot vaststelling van de vergoeding Ue- oeid in het 9e lid van dat wetsartikel, over et jaar 1923, aan de besturen van verschil lende bijzondere scholen; c. tot verhooging van het voorschot op .^reoe^nS. bedoeld in het le tot en met ioz. meerSenoemd wetsartikel, over de van92t'.„192f en.. *926, aan de besturen erschillende bijzondere scholen; d. tot bepaling van den tijd, waarop de sub c bedoelde voorschotten zullen worden uitgekeerd. (149) 27o Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de vernieuwing van een gedeelte wal muur langs het Utrechtsche Veer. (155) 28o Voorstel tot onderhandsche opdracht: a. van het leveren, monteeren en in be- drijfstellen van een volledige door electromo- toren gedreven pompinrichting voor het te bouwen hoofdrioolgemaal der Centrale rio- leering aan den Maresingel, aan de Koninkl. Nederlandsche Machinefabriek v.h. E. H. Bcgemannute Helmond; b. van het bedrijfsvaardig leveren van een persleiding van gewapend beton voor den afvoer van rioolwater van het sub a bedoeld hoofdrioolgemaal, aan de N.V. Rijn- landsche Betonbouw Maatschappij, te Lei den. (157) Snmatra-Comité. Bij het Sumatra-Gomité zijn nog de vox- gende giften ingekomen: Th. J. G. f 10; G. V. f 10; mevr. H. N W. f5; E. J. K. f2.50; Jhr mr. dr. N. C. d. G. f25; N. N. f 10; N. N. f 10; F. M. v. d. M. f 10; J. Th. H. f25; Dr. J. F. L. B. f 10; Aug. L. R. f 10; H. M. S. f5; Mr. H. K. f5; Prof. dr. B. G E. f 5; Prof. mr. A. J. B. f 10; F G. C. B f 10; Prof. mr. Cr. A. d. 1. P. f 15; Prof. dr. J. H. f25; Prof. dr. C. S. H. f 100; J. II. v. L. f 10; Dr. E. L. N. f 10; A. J. E. f 20. Giften worden nog gaarne ingewacht bij den Penningmeester, den Heer F. Muy3 van de Moer, Plantsoen 49, postgiro nummer 57471. Kinder-Zendingsfeest op „Oud-Poelgeest". Gistermiddag werd op het landgoed „Oud- Poelgeest", daartoe welwillend door de eige naresse Freule Willink afgestaan, het 8sle Kinder-Zendingsfeest gehouden, uitgaande van het Comité voor Kinderzendingssamen- komsten te Leiden. Verschillende heeren van de Muziekvereeniging „Benvenulo" te Voorschoten hadden zich bereid verklaard de samenkomst met muziek op le luisteren, terwijl het kinderkoor uil Rijnsburg, mede zijn welwillende medewerking verleende. Het frissche weer, waardoor men te eer genéigd was een wandeling uit Leiden en omliggende plaatsen naar dit schoone bui ten te maken, droeg er toe bij dat het feest zeer druk bezocht was, ook door ouderen. De voorzitter van het Comité, de heer P. J. Barens alhier opende de bijeenkomst met een kort woord, waarin hij de aanwezigen hartelijk welkom heette, in de eerste olaals de sprekers die voor dit doel naar hier wa ren overgekomen. Hij dankte Freule Willink die zooals elk jaar haar schoon buitengoed voor het feest afstond en hij maande long en oud aan boomen en groen te ontzien. Nadat hij vervolgens in gebed was voor gaan en een collecte was gehouden, be klom de heer H. J. Eggink, zendeling van het Java-comité de spreekplaats en hield een in kinderlijken geest gehouden toespraak over het onderwerp „Tigor en zijn vriend jes", waarmede hij niet alleen de kinderen doch ook de ouderen boeide. Hierop viel het kinderkoor in met bet wel bekende: ..Wilt heden nu treden", wolk lied niel naliet indruk maken. De tweede spr. was de heer H. Plooy, hoofd der Julianaschool te Rijnsburg die in een aardige vertelling meedeelde „Hoe vier Soendaneesche jongens bij den witten heer kwamen". Daarop zong het kinderkoor van „De twee jagers" en speelde ..Benvenulo waarna eenigen tijd gepauzeerd werd. Na de pauze vertelde de heer A. J. de Neef, zendeling van de Utrechtsche Zen- dingsvereeniging van een kleine Papoea, die tegen moeite opzag." Tegelijkertijd demonstreerde hij in den vorm van een aangekleede pop dezen ^jon gen papoea, die naast het spreekgestoelte was geplaatst wat vooral op dc kinderm in druk maakte. In afwisseling met het zangkoor speelde ook weder de muziek, wat vooral tot een op gewekte stemming onder groot en klein medewerkte. Het Comité liet de zendelingen niet met leege handen heen -gaan. Behalve de op brengst der gehouden vollecten die met tegen Viel en de Zending te goede komt, had het Comité dezen nog een aangename ver rassing bereid. Het had gelden welen te verzamelen voor een aanzienlijk bedrag en daarvoor een mooie klok van groole waarde voor een Indisch kerkje aangekocht. Deze werd nu bij monde van den voorzitter, den heer Barens met een gepast woord aangeboden cn met groole dankbaarheid door de zendelingen aanvaard. De secretaris van het Comité1 de heer J. F. de Heer hield een treffende slotrede, waarmede dit zeer geslaagd zendingsfeest eindigde. De vrienden der Zendin-r kunnen er over tevreden zijn. Het was voor de grooten zoo wel als voor de kinderen een mooie dag. Voor de akte Engelsch L.O. is te Utrecht geslaagd onze stadgenoot, de heer J. C. Ver- stelle. Een bejaard echtpaar, wonende in de Nicolaas Beetsstraat 52 (Haagweg), Johannes Arnoldus en Geertruida Anneese, hopen Zondag 15 Aug. a s. den dag te herdenken, waarop zij, 60 jaar geleden in het huwelijk traden. De man heeft zoolang zijn krachten het toelieten op een fabriek hier ter stede gewerkt en leeft thans mei zijn eveneens bejaarde echtgenoote van een pensioentje. Maandag 9 Aug. a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer C. J. van Valderen Jr., kapper, in de Kloksteeg No. 10 de zaak opende. In den aanvang een zeer bescheiden zaakje, heeft deze zich in den loop der jaren gestadig uitgebreid en mag zich thans in een bloeienden toestand verheugen. Gedurende het tweede kwartaal van dit jaar werd het Rijksmuseum voor Oudhe den alhier bezocht door 3301 en het Rijks- EHinograpisch Museum door 970 personen. Het Dames-Zangkoor „Euphonia" al hier (onder Directie van den heer D. van Wouw), behaalde gisteren op het Nat. Con cours te Alphen den eereten prijs. Een schit terend succe9, als men bedenkt dat dit' koor in het najaar opgericht werd en reeds nu voor de eerste maal uitkwam met boven vermeld resultaat. Een jongmensch uit Utrecht, zekere J. A B. van P., die thans in Katwijk kampeert, was gisteren op de fiets naar Leiden ge gaan. Toen hij tegen 4 uur weder naar Kat wijk zou rijden en voor den overweg aan den Rijnsburgerweg stond te wachten, kwam zijn rijwiel in den knel tusschen de tram en een mallejan, waarop eenige ijzeren staven waren geladen, met hel gevolg, dat het voertuig ernstig werd geschadigd. Van P. deed bij de politie aangifte van het geval, die nü zal hebben te onderzoeken of hier van schuld sprake is, en zoo ja, bij wie. W. J. A. de R., alhier, deed bij de politie aangifte van de vermissing van zijn gouden horloge met dito ketting. Hij had deze waardevolle voorwerpen op een bouw werk aan de Merellaan, onder de gemeente Oegstgeest in den binnenzak van zijn jas gedaan en de jas opgehangen, waaruit de voorwerpen, toen hij de jas weer wilde aantrekken, waren verdwenen. Door J. T. van H. werd bij de politie aangifte gedaan, dat aan een opslagplaats aan den Heerensingel ten zijnen nadeele een ijzeren ketting is ontvreemd ter lengte van ongeveer andcrhalven meter. Het aantal werkzoekenden, ingeschre ven bij de Arbeidsbeurs op 4 Augustus '26, bedroeg in totaal 579 tegen op 3 Augustus '25 in totaal 595. De Koningin en de Prinses. Sinds Haar aankomst ten paleizo Soest-itfk heeft de Koningin onder behandeling ge staan van den hofarts, dr. Pot, uit Apel doorn. Deze heeft H. M. geregeld om den anderen dag ten paleize boestdijk bezocht en gistermiddag wederom een bezoek aan de Koningin en prinees Juliana gebracht Ingevolge zijn advies is thans besloten, dat beiden vandaag naar den Ruigenhoek zullen vertrekken. De reis zal per trein geschie den. Het vertrek is bepaald op 'a middags ongeveer drie uur, waarschijnlijk van de halte Soestdijk. 5 uur arriveeren Zg in Den Haag. Prins Hendrik naar Dnsseldorp. De burgemeester van Dusseldorp heeft uit 's-Gravenhage bericht ontvangen, dat Prins Hendrik op 11 dezer aldaar zal aankomen om op 12 en 13 dezer de Gesolei te bezoeken. J. J. G. Baron van Voorst tot Voorst. Den 16den September hoopt de voor zitter der Eerste Kamer, de 1 uit-generaal op non-actief en adjudant van H. Ml in b. d-, J. J. G. Baron van Voorat tot Voorst, zijn tachtigeten verjaardag te vieren. De Pernaansche Gezant The Times bericht, dat dr. Ricardo Ri vera Schreiber, zaakgelastigde van Peru te Londen, binnenkort Londen zal verlaten om zrn nieuwen poet ale gezant van Peru te 's-Gravenhage te aanvaarden. Zglu regeering heeft hem als erkenning voor beweaan diensten, bjj rijn promotie begiftigd met do Orde van de Zon van Peru. De Nederlandsche Spoorwegen en het Antobnsbedrijf. In aansluiting op het bericht, dat de di rectie der Nederlandsche Spoorwegen voor nemens is haar bedrijf met een autobus-on derneming uit te breiden, deelt het Hdbld. het volgende mee: „Een dergelijk bedrijf is inderdaad in wording, waarvoor evenwel de vorm van nootschap is gekozen, waarin de spoorwe gen 'n overwegenden invloed zullen hebben. De al te knellende banden, waarin het spoor wegbedrijf tengevolge van de inmenging van den staat gevat is, deden de directie hiertoe besluiten. Reeds jaren lang heeft het voornemen beslaan om tot de oprichting van een dergelijke onderneming over te gaan, welke ook aan de Reichsbahrigesell- schaft in Duitschlaod is verbonden, doch voordat de wet, regelende de concessies voor aulobuslijnen, dienst- en rusttijden van chauffeurs, enz. was aangenomen, kon aan uitvoering niet worden gedacht. De concur- reerende invloed van den autobus in 't par ticuliere bedrijf heeft zich vooral bij het vrachtvervoer der Nederlandsche spoorwe gen doen gevoelen, meer nog dan bij het personen-vervoer. Talrijke firma's hebben eigen vrachtauto's in dienst genomen en hierdoor het goederenvervoer op de spoor wegen ernstig benadeeld. Echter niet in de eerste plaats als strijd middel tegen de concurrentie zullen de nieuwe autobussen in dienst worden geno men, maar wei nu door de nieuwe wet een geregelde toestand ontstaan is om te trachten de economie in het geheele be drijf te vcrgroolen. De heer R. G. M. A. Heg, inspecteur van het vervoer bij de Ne derlandsche Spoorwegen, is tot directeur van de vennootschap benoemd en zal met ingang van 1 September zijn gewone werk zaamheden neerleggen. Eerst staan enkele studiereizen in hef bui tenland voor hem op hel programma, waar na in Nederland met de exploitatie van de lijnen een aanvang kan worden gemaakt. Het is de bedoeling vrachtauto's te laten loopen, die eenerzijds besleldienslen in de steden zullen overnemen en anderzijds in bepaalde rayons op hel platteland goederen op zullen halen om deze naar het eindsta tion van een dergelijk rayon te brengen, waardoor verkregen wordt dat de lusschen- stations hoofdzakelijk, zoowel voor Toede- ren- als voor reizigersverkeer, worden uit geschakeld. Behalve de vrachtauto zal dus ook de personenauto een onderdeel van het bedrijf vormen. De autobus-onderneming, zooals zij thans gedacht is, zal dus gedeeltelijk als concurrentiemiddel tegen den beslaanden vrachtauto's moeten dienen, terwijl de bus sen anderzijds als nieuwe voeding van de spoorweglijnen dienst zullen doen, waarop zij komen te corrcspondeeren. De exploitatie van het onderhavige be drijf zal het geheele land omvallen c-n be oogt een zoo uitgebreid mogelijk goederen en personenvervoer. Uitsluitend eersle klas materiaal zal worden gebezigd. Dc heer Heg, met wien wij een kort onderhoud hadden, verzekerde, dat een gevolg van de inwerkingtreding van de nieuwe buslijnen zal zijn, dat allerwegen garages zullen worden opgericht en dat talrijke neven-industrieën tot bloei zullen komen. Plaatsen, die lot dusver per 'rein niet te bereiken waren,, zullen nu een goede verbinding krijger! en van een behoorlijke aansluiting op den treinenloop verzekerd zijn. De nieuwbenoemde directeur, die hel bedrijf in Frankrijk, Duitschland en Zwit serland gaat bcstudeeren, wa9 van mee ning, dat vóór 1 Januari van het volgend jaar wel niel met de uilvoering van de plannen zou kunnen worden begonnen." De P.T.T. De directeur-generaal P.T.T. heeft aan de commissie van overleg medegedeeld, dat niet kan worden gevolgd het advies der commissie tot instelling van een commissie tot onderzoek van het vraagstuk van de clas sificatie der hulpkantoren, aangezien de werkzaamheden met betrekking tot de her- classifióatie van de hulpkantoren ten hoofd - besture reeds ver gevorderd zijn, doch dat dit in het voornemen ligt, het ontwerp voor de nieuwe rangschikking van de hulpkan toren aan het oordeel der commissie le on derwerpen. De directeur-generaal der posterijen en te legrafie heeft in een audiëntie aan het be stuur van de Vereeniging van directeuren en commiezen der posterijen en telegrafie meegedeeld, dat hij niet bereid is, terug le komen op zijn beslissing om de vervanging van directeuren van 2e klasse kantoren door commiezen-titulair te doen geschieden. Naar aanleiding van opmerkingen van dat bestuur over mogelijke consequenties dezer waarnemingen verklaarde de directeur-gene raal, dat de eischen voor de tijdelijke waar neming van een functie gesteld, zoodanig af wijken van eischen, gesteld voor de perma nente uitoefening van die functie dat iemand die voor de eerste in aanmerking wordt ge bracht, daaraan geen enkele aanspraak kan ontleenen op de tweede. De wet op de naamlooze vennootschap. De Nederlandsche bond van accountants heeft een adie9 gezonden aan den minister van justitie, waarin hij speciale aandacht wijdt aan het bepaalde in art. 42a van het ontwerp van wet op de naamlooze vennoot schap, dat de plaats van den accountant in de naamlooze vennootschap raakt, en dit wel ter bestrijding van het advies terzake van den Nijverheidsraad. Wij lichten uit het adres de volgende zinsneden: In de eersle plaats acht adr. de wettelijke bevoegdheid van de algemeene vergadering van aandeelhouders tot benoeming van een accountant een belangrijke verbetering. Wel bevallen sommige statuten een dergelijke bepaling, maar deze goede voorbeelden von den nog geen algemeene navolging. Dat commissarissen zelf den controleur benoemen, is in de huidige omstandigheden, nu een wettelijke regeling van het accoun- tantsberoep nog ontbreekt, soms te verde digen. Is het accounlanlsberoep eenmaal Behoor lijk geregeld, dart kan de benoeming van BINNENLAND. Koningin en Prinses gaan heden naar da Ruigenhoek. Dr. M. G. van Monrik Broekman te Breda is benoemd tot buitengewoon hoogleeraar te Utrecht. Nadere bijzonderheden over den opzet van het antobnsbedrijf der Ned. Spoorwegen. Een nieuwe vulkaan-uitbarsting op het eiland Bali (Ned.-Oost-Indië). Ernstig ongeval bij Ommen. BUITENLAND. Poincaré's verdere financieele voorstellen. Het Engelsche Lagerhuis is op reces ge gaan. een accountant volkomen veilig aan de alge meene vergadering van aandeelhouders worden overgelaten. Dat de commissarissen de vertrouwens mannen der algemeene vergadering van aandeelhouders zijn, evenals de accountant, wil nog niet zeggen, dat de eene vertrou wensman den anderen zou behooren aan le wijzen. In tegenstelling met den Nijverheidsraad acht adr. het dus niet logisch uilsluitend aan commissarissen hel recht ie geven, den accountant te benoemen. Dat het accounlanlsloezicht op de N. V. moet neerkomen op een conlróle der boek houding en niet verder mag worden uitge breid, zooals de Nijverheidsraad beweert, is in strijd mei de praclijk. Verwonderlijk ge noeg wordt een dergelijke opvatting veelal juist ten besle gegeven door die bestuurders, waartegen het wetsartikel de aandeelhou ders wil beveiligen. Dergelijke bestuurders brengen o zoo gaarne de machinale cijfer- jui6theid naar voren en schuwen de beoor deeling der cijfers in verband met het be heer en den gang van zaken. Volkomen te recht hebben alle degelijke accountants in den lande steeds tegen deze poging tot ten dentieuze beperking van hun arbeid front gemaakt. Het is de taak van den accountant, als bevoegd en betrouwbaar expert, zoowel wat de cijfers als hel beheer betreft, de aandeel houders voor te lichten, niet als hun dienaar, veel minder als de dienaar van commissa rissen, maar als zelfstandig expert, die al leen hel algemeen belang, de waarheid dient. Volkomen onjuist wordt in het meerge noemd Advies verder gezegd: dat de ont worden voorschriften naast de leiding van het bestuur eener N.V. een andere leiding, n.l. die van den accountant mogelijk maken, heigeen tot ongelukken zou voeren. In deze onjuiste redeneering wordt het bcoordeelen van een leiding met het over nemen daarvair of het daarnaast stellen van een andere leiding verward. Het, zoo noodig, zaakkundig beoordeelen van een leiding is-zelfs niet verwant aan het overnemen daarvan. De beoordeelaar mist trouwens de macht die leiding over te nemen. Radio-verbindingen met Denemarken en met Oostenrijk. De directeur-generaal der postergen en telegrafie maakt bekend, dat liet voornemen bestaat in do eerste helft van de maand Augustus radio-verbinding^ te openen met Denemarken en met Oostenrijk. De over deze verbindingen ontvangen telegrammen zullen van het dienstbijvoegsel „via radio" zgn voorzien. Nader zal worden overwogen de afzen ding van telegrammen voor de genoemde landen en om over die landen te bereiken bestemmingen in de gelegenheid te stellen verzending per radio te verzoeken. De leening voor het Engelsche Vakverbond. De toezeggingen van de vakbonden en het bedrag, dat het Nederl. Verbond van Vakverenigingen uit het etakingsfonds heeft geleend, beloopen thans, naar het Volk meldt, f226.000. Hierbij ie niet gerekend de f60.000, die het N. V. V. aan het En gelsche vakverbond heeft geschonken, welk bedraer ook uit het etakingsfonds is geput. Christelijke krankzinnigenverzorging. Naar de„Stand." verneemt, heeft het be stuur van de vereeniging tot Christelijke ver zorging v&n krankzinnigen in Nederland voor noodzakelijke uitbreiding aangekocht een groot' terrein van de Mij. Ockenburg, ge legen aan den Monsterschenweg tegenover den bestaanden ingang van de stichting Bloemendaal te Loosduinen. Naar dr. H. San, de geneesheer-directeur van Bloemendaal het blad mededeelde, is dit terrein bestemd voor de vestiging van n z.g. open afdeeling, een inrichting tot opne ming van die patiënten voor wie machtiging van kantonrechter of officier van justitie, niet noodzakelijk is.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1