-FLUIDOSAN- VROOM DREESMANN N.V. Leidsche Ijzerhandel GOED, en toch GOEDKOOP. Gerookte Paling OPROEPING C. H. DE JONG, PERS-OPMAAK WILT GIJ UW HAAR BEHOUDEN =n SPORT. v.h. J. C. BERNARD Vlschmarkt - Leiden - Koornbrugsteeg Tuinmatten slang stoelen f 0.95 f 0.75 f075 f 1.75 Harken met steel f 0.65 Schoftels met steel f 0.75 Grasmaaimachine f 14.50 scharen f 1.80 LAQE BELASTING. bij J. v. W9JK, Badplaats Noordwijk, Naar maai elk soort Schoenen VOETBAD KUIPBAD DENNENNAALDEN-BADEN HET BRUISCHENDE QUALITElT-BAD Doet Uw Voordeel, en bereid Uw Limonade zelf!! Drogisterij DE J0NGH, Nieuwe Rijn 53. 1ste Etage Lil WIELRENNEN. Het Wereldkampioenschap Wielrijden Liuait zegeviert achter den zuotor - Scblebanm moet opgeven wegens machine defect Weinig emotie. (Van een bijzondoren correspondent Turijn, 1 Augustus t926. De plofmonsters en de renners erachter hebben weer hun 250 rondjes gemaakt in den strijd om de suprematie der aarde tiet zij al dadelijk grif toegegeven, dat het ge zoem van de motoren veel weg had van ,tedtime-stories" door de Radio Er was ge legenheid te over om in te duiten. De oor zaak hiervan was gelegen in het feit, dat men hier op dit Molovelodromo Torinese thans niet reed lot vermaak van de aan wezigen, maar lot het behalen van een wereldtitel. Men reed dus niet om de schare aan hel klappen le krijgen dooi krijgertje spelen maar eenvoudig om te winnen. Er werden geen grapjes verkocht. Er waren voor den tilel twee serieuze candidalen, te weten Linart en Ganay. De rest kon alleen maar in aanmerking komen als een der Iwee sleTren met pech le kam pen zou krijgen. Dit gebeurde nu niet en vandaar dat het een strijd werd, waarbij zulke heldhaftige pogingen werden ingesteld om geeuwen le onderdrukken. Een strijd, die door Victor Linart gewonnen werd om de simpele reden, dal deze Belgische Duivel de slcrksle was van hel heele vijftal en slechts een ongelukkige loling hem op deze nogal lasligc baan watJjamp kon geven. Toen de amateur-ltampioen Martinetti eeh.- (er voor den sloeren Belg nummer een uit de Ecsch le voorschijn haalde en Linart dus zeker was van den kóp, was de heele wed- strijd feitelijk bekeken temeer waar Ganay zoo onfortuinlijk was als nummer vijf te moeten starten. Als er geen bandjes knapten ol geen motorpcch kwam, was Linart win- raar. Hetgeen geschiedde Motorpcch kwam er. Maar niet bij den Belgischen, doch bij den Hollandschen af gevaardigde. Het gebeurde op de helft van het traject, dat Schlcbaum moest verwis- helen van gangmaker. Even later fietste hij heele banen alleen. Weer kwam er een an dere motor, maar ook deze deed het niet en eindelijk dwong men den Amsterdammer om af le slappen. Hij voelde er toen geloof ik nog niets voor. Hoewel hij geen schijn van kans meer had, wilde hij blijkbaar nog wal doortrappen. Dat noemen wij volhar dingsvermogen Waar niet alle rijders achter den motor in Holland, meen ik, even rijk aan zijn De organisatie was.enfin, hoe noemen we dat ook weer? Er stond in het Officieele Programma, dat het feest om twee uur zou beginnen. Een Turijnsch Dagblad bevestig de dal. Een aqder Turijnsch Dagblad ver-, lelde 3at het om drie uur zou beginnen. Om nu zeker van de zaak te zijn, spendeerde ik mijn laatste cenlcsimi voor een derde courant om precies te weten of het nu twee ol drie uur was, wat nog wel eenig versehil uitmaakt, nietwaar? Deze Nieuwsbode cacht echter bet verblijdende bericht, dat 'iet om vier uur begon. Om nu niet ergenv te lezen dat men om vijf uur zou starten begaf ik me omstreeks drie uur naar het Itadion. Immers zelfs als het feest officieel zou openen om twee uur zou er toch voor drie uur nog niets le" zien zijn. Sinds de roei-kampioensehappen te Como on de we reldkampioenschappen lielsen te Milaan, ken ik het klappcD van de zweep wel. Je kan hier haast niet te laat komen. Achteraf begon de pret om halfvijf. Er was tegen drie uur al veel publiek aan wezig, doch dat wachtte geduldig. Het is in de leer opgevoed, 't Mooiste is eigenlijk dal Leon Breton, de President van den Interna tionale Wielerbond tegen een Italiaansch official gezegd heeft, na het ondergaan van zooveel misère: „Ik heb nog nooit zoo'n or ganisatie meegemaakt" en dat die official dal als een compliment opvatte, terwijl het omgekeerde bedoeld wasl Hoe is die? Zooals de telegrammen u zullen hebben verhaald qualificeerden er zich vijf renners voor de finale achter de moloren, onder wie de Hollander Schlcbaum. Voor dit nummer begon :v Pt den we echter vergast op een serie sprintjes, waaraan de keien van het amateur-wereldkampioenschap medededen. De diverse heals werden gewonnen door Falck Hansen, Martinetti, Galvaing en Zu- chetti. In de demi-finale werd echter weer een geniepigheidje uilgehaald toen men Hansen, die in den strijd met Zuchetti dui delijk als eerste de streep passeerde, achter stelde Ier wille van den Italiaan. Hel zij echter Ier eere van het publiek gezegd, dat de massa geen oogenblik genoegen nam met dit onrecht en op luidruchtige wijz£_aan de jury deed welen, dat men Hansen verkoos als winnaar boven hun landgenoot. Ik heb mij altijd het Italiaansche publiek veel chau vinistischer voorgesteld; maar me daarin vergist. Immers ook reeds jl. Zondag, toen Kaufmann tegen alle sportieve gevoelens in werd achtergesteld bij Moretli, liet het pu bliek duidelijk blijken, dat hel alleen spor tieve zeges van Italië wensehte en daarbij geen hulp van kippig kijkende kamprech ters noodig achtte. De toeschouwers te Mi laan en Turijn hebben zich van hun beste zijde laten kennen en Hansen zoowel als Kaufmann hebben dat toegegeven. De „Vox Populi" was in dezen in ieder geval zoo machtig, dat ter wille van het aanhoudend gejoel der massa, dat men Han sen wensehte, den Deen liet meerijden in de andere demi-finale. In de linale werd hij echter beslissend geklopt door Martinetti, die nu eenmaal verreweg de sterkste ama teur is. Toen dat voorbij was, zou worden begonnen met het hoofdnummer. Er scheen eerst nog wat aan te haperen, wgpl het duurde vrij lang voor men begon. Eindelijk beklauterden de heeren de kar retjes, Linart nam na het startschot direct den kop, daarop volgde Sphlebaum, vervol gens Suter, daarna Breau, terwijl de rij ge sloten werd door Ganay. Na 12 ronden pas seerde Sulcr onzen Hollander. De volgorde was dus toen: Linart. Sutor, Schlebaum, Breau, Ganay. En nu kan ik gaan, vertellen, dat deze verhouding gelijk bleef in de dertigste, de veertigste, de vijftigste ronde. Het was nu eenmaal zoo. Bezwaarlijk kon men saaier verloor ing indenken, dat het getrap van dit illuster vijftal over deze wielerbaan. De heele perslafel was ingedommeld nadat er eerst iemand was aangesteld om een sein te geven als er wat gebeurde. Maar er ge beurde niets. Slechts de misère met Schle baum bracht wat pennen en typewriters in beweging, maar daarna ging de heele jour nalistieke gemeente weer onder zeil. Als we nog eens sliekum met een half geopend oog .keken was het als steeds: Linart. Suter. 'Breau. Ganay. We konden het allen wel droomen. We hebben het allen gedroomd En toch; één ding was zeker, gebeuren moest het. Daar reed Ganay nog steeds op de laatste plaats en daar hoorde hij niet. Er diende dus een aanvat gedaan en jawel hoor, 58 ronden voor het einde begon het. De Franschman passeerde Breau. Hij deed vervolgens een aanval op Suter, maar werd afgeslagen. Even later werd die aanval her haald en thans lukte het. Hij zat dus achter Linart. Een felle slrijd slond nu te wachten fusschen deze twee. Suter werd immers weldra uitgeschakeld toen Linart hem een lap gaf, nadat Breau al een paar lappen van den Belgischen kampioen le pakken had. Maar toen kwam Linart op volle kracht. Hij dulde eenvoudig niet iemand zoo vlak in zijn rug en begon te spurten en zag weldra reeds de rug van den Franschman, die-hem achtervolgd had. En (oen was de zaak vrjjwel afgeloopen.Immers Linart verge noegde er zich mee om den Fransoos te volgen en dat was het beste wat hij doen kon. Hij was nu aan den kop de heele wed strijd en wilde alleen maar aan den kop blijven, meer niet. Linart behoelde niet met idem zooveel banen te winnen. Hij wilde alleen de kampioenslrui dragen en daar was hij zeker van. En zoo gebeurde het dan ook, dat laatste gedeelte van den wedstrijd van alle span ning ontbloot was. De Leeuw van België won. Victor's haan kraaide victorie. Geen, die beier dat rood-geel-groene shirtje kon dragen dan hij, die voor niemand behoeft onder te doen. Er knalden wat champagne-kurken. Gla zen werden geheven. Linart reed een eere- rit. Bloemen in België's kleuren hingen over zijn schouders. Ginder, ergens op de tribune, zat zijn vrouwtje. Hij gal die bloemen aan baar. Een hoog rek ron<I de wielerbaan hield hen gescheiden, maar kij kuste haar door de tralies. Dit was zoo een momentje uit duizendenl Nu is het wielerfeest voorbij. Het volgend jaar gaan we dan naar Budapest of Elber- feld. Ik vind alles goed, als het maar geen Italië is. CRICKET. H. C. C.Free Foresters.- H. C. C. wint met 7 wickets. Nadat Maandag de innings der gastheeren gesloten was op een totaal van 195 runs, werd gistermorgen het spel hervat. Ook op dezen tweeden dag vielen de wickets der Engelschen aanvankelijk snel. Holhns en Hake brachtén de score van 221 op 467. Met Keigwin en Toppin op de mat gaal het dan beter en er zijn 104 runs op voor Top pin fraai door de Beus geslumpt wordt. Vlak daarop gaat ook Keigwin uit, 1. b. w. Fokker (6104). Om bij drieën sloten de Engelschen de innings op 172. zoodat de Haagsche 111 runs moet maken om te winnen. Hollins met 18, Johnston met 14, Hake met 21; KeigWin met 18, Toppin mei 21, Slow met 15, Kessler met II, Wright met 18, en Taylor met 18, kwamen allen in de dubbele cijfers. Bowlingcijfers: M. Jansen 145; C. Sod- deriand 447, R. Neuerburg 343, A. Fok ker 111 en Ch. de Beus 18. Vooral Max Jansen en A. Schill spelen het Engelsche bowlen met gemak, en wan neer nog slechts twee. runs noodig zijn om de overwinning tot een teil le maken, valt het wicket van Schilt, waarna Bouwmees ter de benoodigde runs slaat. Max Jansen bleef met een goede, schoon niet kanslooze 61 not out. Schill 28. Bowlingcijfers Wright 215, Taylor 126, Green 017, Toppin 031- Keigwin 0—7, Hake 0—2. II. C. C. won dus mei zeven wickets. Ajax-L.C.C.-cemb. versus Phoenix XI. De Leidsche combinatie wint met 5 wickets. (Vervolg). In de Iweede innings der gasten ging de 50 op voor het eerste wicket „down". De bowlerij had trouwens hec-1 weinig om het lijf. Toen echter eenmaal de Haagsche wickets .gingen vallen, was het einde spoe dig in het zicht. Het totaal werd 112, met Wunder (43) als topscorer. Verder Everard 19 en Slarrenburg 10. P. de Vrind had met 520 de besle bowhngcijlers. Meyer 3—37, Heemskerk 116 en Du Pon 128 De Leidsche combinatie had aan de wickets aanvankelijk weer weinig succes. Twee batsmen verdwenen voor 8 runs Daarna mei Meyer en Metsel) op do mat kwam de 130 op het bord voordat de schei ding kwam. Met een stand van 160 voor 5, was de strijd voor de Leidenaars gewonnen;. Meyer scoorde 102 runs; oen zeer goede prestatie, hoewel zijn honderd niet kans loos was. Op 21 b.v. trachtte hij op een wide le score en speelde den bal in zijn wicket op een heel bijzondere en ongeluk kige wijze, „ft was cricket" en de Haagsghe aanvoerder vroeg Meyer om zijn innings voort te zetten. Reglementair natuurlijk ge heel onjuist maar aan den anderen kant Het moet wel een heel bijzondere bal en en een heel toevallige samenloop van om standigheden zijn geweest, waardoor Meyer p. o. w. ging. Van de 20 lot de 90 was de innings van den Leidenaar kansloos. Op 94 gal hij echter opnieuw een kans. die niet werd geaccepteerd, terwijl hij op 102 werd gecleand op een „slow full loss" Metseh slcunde Meyer op een uitstekende wijze en scoorde 34 rans. Wunder 239, Borsboom 240 en Lob 145. ZWEMMEN. Klasse maatregelen tegen de weigerachtige zwemsters. In verband met de weigering van de da mes Braun en Baron (beiden van de O.DZ.) om uit te komen in het Hollandsche team in den landènwedslrijd DuitsehlandNeder land heeft de waterpolo-commrisie van den N Z.B. het bestuur van dien bond geadvi seerd de beide dames gedurende één jaar een startverbod, zoowel voor het binnen- als voor het-buitenland op te leggen. MOTORSPORT. Flinterman verbetert 12 wereldrecords. Naar wij vernemen heeft de bekende mo torrijder Maarten Flinterman, in samenwer king met den rijder Lowinfosse uit Den Haag op de Monzabaan niet minder dan iwaalf wereldrecords verbeterd in de cate gorie 350 c.M.3 cylinder inhoud Solomachi- nes. De beide Hagenaars bereden een F. N. motorrijwiel. De niéuwe records zijn de volgende (do oudo records zijn die welks door hot laatste congres van de F I c M zijn vastgesteld 4 uur. gemiddelde 119.935 KM. (oud record 28 JuU 1925 J. S. Worlcrs (Excel, sior—Blackburne) 113.9-4 K ill 500 K.M gemiddelde 120 055 l(.M, (oud record 28 Juli 1925 J. S. Worlcrs (Excelsior —Blackburne) 113.74 K M 5 uur gemiddelde 119.633 K M. (oud re, cord 8 October 1923, A. Sbaisz on E. Gnesa (Garelli 2 cylinder) 106.41 K M 6 uur: gemiddelde 120.G67 K M. (oud re, cord als boven 10G.55 K M 500 mijl: gemiddelde 120 29 KM. (oud record als boven 106.45 K M 1 7 uur: gemiddelde 120.463 K M. (oud re, cord als boven 106.72 K.M 8 uur: gemiddelde 119 561 KM. (oud re, cord als boven 106.54 KM. 1000 K.M. gemiddelde 119 -158 K M (oud record als boven 105 93 K M 10 uur: gemiddelde 119.378 K.M. (oud record als boven 105.92 K.M 11 uur: gemiddelde 119030 K.M. (oud record als boven 106.333 K.M. 12 uur: gemiddelde 117.750 K.M. (oud record eveneens 8 October 1923 A Sbaisz en E. Gnesa (Garelli) gem. 106.54 K.M, por uur). Het is inderdaad een kranige prestatie. Uit den aard der zaak moeten deze records nog erkend worden door de F. I C M. SCHERMEN. Om den van Stiinm-beker. Naar wij vernemen zullen 29 dezer op hel terras van de Noordwijksehe sportvereeni, ging Casino te Noordwijk-aan-Zee de jaar- lijksehe personeele wedstrijden om den vail Stirum-bekcr gehouden worden. KORFBAL, rinks In het Noorden. Een speciale c orrespondent schrijft ons dato 3 Aug. uit Assen: Gisteravond speelde Fluks logen Kinea. In het begin van den wedstrijd kon Fluks tengevolge van de gladheid van hel ter rein niet op dreef komen. Geruimen tijd bleef het 11. Toen de Leidenaars aan het terrein gewend raakten ging het beter en met 52 voor Fluks kwam liet einde. Do overwinning was ten volle verdiend. VOETBAL. Wedstrijden van Lngdnnnm. Zaterdagmiddag 5 uur speelt Lugdunum I op liet terrein achter Pomona een vriend- schappelijkon wedstrijd tegen het Neder- landsch Christelijk Voetbalbonds-elftal, waarvoor door den N.G.V.B. een zilveren lauwertak beschikbaar is gesteld Zondagmiddag le 5 uur speelt Lugdunum op hetzelfde terrein een friendlv game tegen D W.S. I uit Amsterdam. DUIVENSPORT. Leidsche Dnivensportveieeniging De Leidsche Duivensport-verecniging ha4 Zondag een wedvlucht uitgeschreven van Soignies (België). Het resultaat was tengevolge van het on gunstig weder niet bevredigend. Ongevesn 30 pet. der duiven zijn niet teruggekomen. Ook uit andere plaatsen wordt gemeld dat het weer deze vluchten ongunstig heelt beïnvloed. Te Voorschoten 1IEEREAHUIZEN met 5, 6, 8 en 9 kamera te huur vanaf f 500.voorzien van Gas, Electrisch en Waterleiding bij Hake Elcctrische. Tebevr. Wijngaardelaan 3a 8491 Heden versch Janvossensteeg 54 Tel. 169 4677a Notarissen DONKEK te Be verwijk en WAGEMAKER te Noordwijk, zullen op Donder dagen 5 en 12 Augustas 1926, voorqn. 11 nar in bet Hotel Centraal te Noordwijk aan Zee verkoopen: Een zeer solied gebouwde VILLA met autogarage en duin grond aan den Beetho ven weg te Noordwijk aan Zee grpol 30 aren 80 centiaren, gelegen in de onmiddellijke nabijheid der zee roert riant uitzicht naar alle zijden. Aanvaarding na betaling Jtooppenpingenuiterlijk 1 Oct. 1926. - 8612 Degenen, die iets te vorderen heb ben van- of ver schuldigd zijn aan de nalaten schap van wijlen Dr. JAN GEORGE VAN DER SLUYS, in leven Arts te. Leiden en aldaar op den 20slen Juli 1926 overleden, worden verzocht hiervan opgave of betaling te doen vóór den 15den Augustas as., ten kantore van den Notaris A D. VIJGH le Leiden, Rapenburg 62. 8727 Inrichting voor voeten met gebreken DOKKERSTEEG No. 9 2824 B.C J .v. OMMEREN Haariemmenweé é9 LEIDEN .Tel 291 ONZE NIEUWE AFDEELING zal «cn uitkomst zijn voor iedere huisvrouw. Onder PERS- OPMAAK verstaan wy niet alleen Uw lyfgoed peraeD, doch Uw wasch wordt afgeleverd als volgt: Uw hnishondgocd keurig gemangeld, terwijl Uw lijfgoederen worden GEPERST daarna BIJGEWERKT en GEVOUWEN, zoodat U van het tydroovende en lastige stryken geheel af is En dit voor zoo'n lagen prys, welke niemand had kannen denken. 8763 Zeer verfrisschend/'Sterkt Zenuwen en Spieren 9fl Gent Prijs per tabletfcU Essence ih diverse smaken alsAnanas, Sinaasappel, Valentia, Citroen, enz. enz., slechts 25 ct p. flacon, m, gebruiksaanwijzing 8857 rust. m w. A st. Bate. Zit- en, gr. Slaapk. en kl. k., voor direct ol later. v. gez. ol 2 Dames met voll. bed. in kb gez. Br. Bureau van dit Blad ouder No. 4552a. Wilt gij dathet vol en mooi en glanzend blijft en niet dioog en bros wordt of uitvalt? Dan moet 't U niet onverschilli? zijn als U bemerkt, dat Uw haar dunner wordt en dat U iederen morgen een menigte haar bij het kammen verliest, want indien U het kwaad niet tijdig tegengaat, kan het licht te laat zijn en gaat Uw haardos onherroepelijk verloren. Schrijft ons nog heden onder vermelding van den naam van dit blad en wij zenden U gratis en franco de uitvoerige brochures over den aard en de werkingswijze van het volgens recept van Prof. Dr. N. ZUNTZ samengestelde, inwendig te gebruiken haarwortel-voedingspraeparaat HUMAGSOUAN. Dr. H. NANNING's Pharm. Chem. Fabriek, DEN HAAG. 8223 I5 B\j aankoop van Haarlemmer Olie vrage men beslisthet merk i" rood C. DE KONING TILLY, ACHTERSTRAAT 13. Alle andere merken z'y'n namaak, al noemt men het ook EERSTE, OUDSTE, ECHTE. UITVINDER WAS EN BLIJFT 6746 C. DE KONING TILLY, Achterstraat 13, Haarlem, waarvan officiöele bevvyzon voorhanden zyn. I ZWAKKE ZENUWEN zyu tegenwoordig de oorzaak van veel en nameloos lijden. Zenuwhoofdpijn; maagkrampen; nerveus© spierpijnen; pijnen in den rug of de lendendat alles komt van verzwakte zenuwen. De zenuwen die deze organen voedsel toevoeren moeten, zijn oververmoeid en kunnen hun taak niet goed meer verrichten. Van daar dan die prikkelbaarheid, lusteloosheid, opzien tegen eiken arbeid, spoedige vermoeidheid, slapeloosheid, angst zonder te weten waarvóór. Dat is een zwaar lydcnen dat kan alléén overwonnen worden, wanneer men er in slaagt de zenuwen te versterken en de vroegere veerkracht weor oji ie wekken SANGUINOSE is het eenvoudig uatuurmiddel dat aan dc uitgeputte zenuwen hare natuurlijke veerkracht weder geeft. De heer Dr. Pol Demade zegt in zijne bekende 3tudie over de Sanguinoseaan dieD uitge- breiden kring van zwakke en lijdende biedt zich de Sanguinose aan als een plantaardig tonicnni (veerkracht- opwekkend middel van den eersten rang". De zwakste gestellen verdragen de Sanguinose Indien gij lydt door verzwakte zenuwen en als gij geen baat vindt bij nw tegenwoordige behandeling, probeer hot dan eens met de Sanguinose. Wat zij voor honderd anderen gedaan heeft, doet zij ook gaarne voor U. Prys per fl. 12.—, 6 fl. til.-; 12 11 121.—. Verkrijgbaar bij de meeste apothekers en goede drogisten WACHT U VOOR IMAM AAK 8156 VAN DAM A Co. De Riemerstraat 2c/4, Den Haag..

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7