AGENDA. TELEGRAMMEN. Woensdag. A 1 p h e n a. d. R ij n: Muziekconcours Chr. Zangvereen. Hosanna. Voorschoten, Hotel Deurloo: Electri- citeitstentoonstelling. Donderdag. Jeruel {Middelstegracht 3): Conferentie Ucderl. Vereen, van Christenen tot be striding van den oorlog. Katwijk aan Zee, Oude Kerk: Orgel bespeling. 8 our. S t o m p w ij k: Volks- en kinderfeesten. Voorschoten, Hotel DeurlooElectri- citeitstenloonstelling. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Augustus a.s. waargenomen door de apotheken van de h.h. A. J. Donk, Hee renstraat 2, telefoon 1313 en G. F. Reijst, Steenstraat 35, telefoon 136. RECLAME. Apotheek „De Vijzel", De Kempenaer- straat 4, Oegslgeest, Telef. 274, dag en nacht geopend. 7085 Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN, Breestraat 154. Firma A. HILLEN, Stationsweg. .J, J, RIJSBERGEN, Sigarenhandel. Heerenstraat 2, Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 Firma A. I. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2, A. M. VAN ZWICHT. Kiosk Prinsessekade. en bij JOH. HOGERVORST, Haarl.str. 12a en des Zaterdags bij A. GERRITSEN. Alphen a. d. Rijn door de schatplichtigen dient volgens den Minister te vervallen. De tweede gToep voorzieningen beoogt wijziging van den toestand, waarbij de essaieur een ambtenaar is voor wien een bijzondere, verscherpte verantwoordelijk heid geldt, tengevolge waa. ,an hij in ze keren zin onder de overige ambtenaren een zelfstandige plaats inneemt. Maatre gelen worden genomen, dat het uitvoerend gezag ten allen tijde op de hoogte zal zijn van alles wat voor een doeltreffende con trole op de werkzaaloheden van bet on derzoek van belang is. De derde wijziging beoogt met betrek king tot het verschaffen aan het koopend publiek van bekendheid met de waarborg- wet, een meer praktischo regeling te treffen. Tarieven van gerechtskosten. Ingediend is een wetsontwerp „wijzi ging van de tarieven van gerechtskosten in Btrafzaken, waarvan de gewone regter kennis neemt." Het wordt n.l. wenschelijk geoordeeld, in de tarieven van gerechtskosten in Btraf zaken enkele bepalingen op te nemen, volgens welke- de gerechtsdeurwaarders .voer hun bemoeiingen, buiten die in straf zaken in den Staatsdienst, eenige beloo- nmg in rekening zullen kunnen brengen. Rij bet onderhavige ontwerp wordt daar toe het voorstel gedaan. Voorgesteld wordt, de vergoeding te bepalen als volgt: Voor het stellen en uitbrengen van het exploot 10.60; voor elk afgegeven of aangeplakt afschrift van het exploot, het schrijfloon voor afsohriften vod te beteekenen stuk ken f 0.10 voor iedere 30Q lettergrepen of deel daarvan, 160 lettergrepen te bo ven gaande. Wordt het afschrift ter tee- kaning gereed aan den deurwaarder over handigd, zoo kan deze voor de vergelij king met het origineel en de onderteeke- ning van het afschrift f0.15 in rekening brengen. Invoerrecht op boter in Dnitschland. Bij öe afsluiting van het handelsverdrag met Duitschland, dat inmiddels door de Tweede en Eerste Kamer is goedgekeurd, bleef hel invoerrecht op Hollandsche boter onveranderd: tot 1 Augustus 1926 22 mark per 100 K.G. en daarna 30 mark per 100 K.G. Dit verhoogde recht trad dus Zon dag 1 Augustus in werking. Inmiddels is een handelsverdrag tusschen Duitschland en Finland tot stand gekomen, waarbij het invoerrecht op uit Finland komende boter gesteld werd op 27mark per 100 K.G. Daar Nederland meest begunsligde nalie is, zal dus eok ons land profileeren van dit verlaagde invoerrecht. Wanneer het in wer king treedt, is nog niet bekend. De invoer van paarden naar DuitschlaCl De minister van Binnenlandsche Zaken cn Landbouw brengt ter algemeene kennis, daUiet invoerrecht in Duitschland voor zui vere koudbloedpaarden van het 'Ardenner, Vlaamsche of Brabanlsche ras, of van krui singen van die rassen onderling, in Neder land geboren en gefokt, Ihans is bepaald op 10 mark per paard, voor zoover de waarde van het paard niet meer bedraagt dan 2500 mark en op 360 mark per paard, indien de waarde van het paard meer dan 2500 mark bedraagt. Ten einde deze verlaagde rechlen te zien loegepast, dient elk naar Duitschland uit te voeren paard vergezeld te gaan van een ver klaring, af te geven door een Rijksambte naar, waaruit blijkt, dat het lot éen van Eó- vengepoemde rassen behoort of een onder linge kruising, daarvan is, alsmede dat het in Nederland is geboren en. gefokt.' Mei de afgifle dier verklaringen zijn'belast de Rijks- .Veeleellconsnlenten in de verschillende pro vincies (voor Zeeland de Rijkslandbouw- consulent). De kosten dier verklaringen zijn vastge steld op f 2.60 per stuk; daarenboven die nen belanghebbenden de door deze ambte naren of hun vertrouwensmannen len be hoeve van hel afgeven dezer verklaringen gemaakte verplaatsings- en verblijfkosten te vergoeden. Elke verklaring heeft een geldigheidsduur van 7 dagen. Personeelraad Nederlandsche Spoorwegen. Maandag vergaderde de voltallige perso neelraad der Nederlandsche Spoorwegen. Kennis werd genomen van een schrijven der directie, waarin zij naar aanleiding van de op 6 Juli j.l. gehouden besprekingen over de wijziging van het „R. L. K. 1921" en het „R. O. K. 1921" mededeelt, dat zij bereid is, in de gevallen dat de plaats van hel on derzoek 60100 K.M., resp. 100 K.M. of verder verwijderd is van de woonplaats van een geneesheer, boven het bedrag van f 10 als tegemoetkoming wegens het groo- tere tijdverlies een bedrag van 15 resp. f 10 toe le kennen. Door deze tegemoetkoming is de mogelijkheid vergroot, dat iemand die een keuring verlangt van drie geneesheeren, daarbij kan betrokken zijn behandelenden arls, wat in vele gevallen voor betrokkene van veel belang kan zijn. De Personeelraad kon zich vereenigen met een voorstel der directie, om in bijlage III R. D. V. 1926 op te nemen onder het hoofd „Beambten" bij den Dienst van Weg en Werken, de betrekking van eerste sein huiswachter, in te deelen in schaal 5. Deze aanvulling is noodig gebleken, omdat door reorganisatie in het bedrijf belangrijke sein huizen van den Dienst van het Vervoer overgegaan zijn naar den Dienst van Weg en Werken. Bij eerstgenoemden Dienst wer den deze seinhuizen bediend door eerste seinhuiswachters, die na overname door den Dienst van Weg en Werken die functie be houden hebben, hoewel bij den Dienst van Weg en Werken die betrekking niet voor komt. Met het oog op eventueele vervanging van dit personeel is b.g. aanvulling noodig. Verder behandelde de raad voorstellen be treffende de positie van bureau-referenten en dét ploegbazen en onderbazen aan de Centrale Werkplaats een voorslel omtrent het dienst doen zonder onderbreking door schafttijd; klachten over de toepassing der wachtgeldregeling en over de wijze van te rug in dienstneming van wachtgelders; een voorstel om de vóór 1 April 1919 gepension- ncerden tegemoet te komen. Omtrent deze aangelegenheden zal de raad zich lot de directie wenden. Omtrent de vaststelling der kaders schrij vers en bureaubedienden, besloot de raad, na uitvoerige discussie, zich nader tot de directie te wenden. 11 Augustus a.s. zal tfe raad opnieuw vergaderen. UIT NED. OOST-INDIE. Ontoerekenbaar. SOERABAJA, 3 Aug. (Aneta). Vol gens het „Soer. Handelsblad" ïb de hoofd mandoer, de aanstoker van het relletje bij de suikerfabrieken Pagongan en Adi- werna, gelegen in- de afdeeling TegaJ, lij dende aan een ziekelijke 6toring zijner geestvermogens. De Goeroeng Batoer werkt. BATAVIA, 3 Aug. (Aneta). Dc Goc- roeng Batoer vertoonde vannacht ver hoogde werking. Asch en lavasteenen wer den uitgeworpen. Er ontstond een lava stroom. *De bevolking 1» rustig. De con troleur is ter plaatse voor waarneming en het geven van inlichtingen indien de toe stand zich wijzigt. DE ALGEMEENE TOESTAND. Poincaré heelt zijn financieele wetten in veiligo haven, nu ook de Senaat deze met overgroote meerderheid aanvaardde. De voorstellen tot ratificatie der schuld regelingen van Washington en Londen wor den uitgesteld tot de herfstzitling. Ongetwij feld mede om het verloop vaiy de franc- crisis eerst te kunnen afwachten. Nu de financieele herstelling „en route" is, begint Briand weer verder le gaan op buitenl. terrein. Hij ontving gisteren de vertegenwoordigers van sovjet-Rusland en Duitschland. Op de Pan-Aziatische conferentie is een resolutie aangenomen, waarin oprichting van een Pan-Azialische bank. een universi teit uilsluitend voor de Aziaten en den aan leg van een Pan-Aziatischen spoorweg wordt geeischL Verder is aan kunstenaars opgedragen een Pan-Aziatische vlag en aan litteratoren om een Pan-Aziatische een heidstaal samen te stellen. Hel Esperanto als zoodanig le gebruiken, werd niet wen schelijk geacht.. BELGIE. Taiiefverhooging. De Belgische spoorwegtarieven voor per sonen zullen van 1 September af met 10 pet. worden verhoogd. De hoogere op brengst wordt per jaar op 50.000.000 frs. geschat. Een verhooging van de andero tarieven wordt in het vooruitzicht gesteld. De regeering besloot aan het gansche staatspersoneel een extra duuxtetoeslag te verleenen van 7.50 franc per 30 punten boven het indexcijfer 510. 1 DUITSCHLAND. De Maagdenbnrgsche moordzaak. De moordzaak te Maagdenburg is geheel in politiek vaarwaler gekomen. De gearresteerde moordenaar Scfiröder heelt in gesprekken met medegevangenen, waarvan nauwkeurig aanteekening is ge- Houden, o.a. verklaard, dat hij de zaak z<56 zou weien te draaien, dat hem slechts mede plichtigheid aan moord ten laste zou kun nen worden gelegd. „Haas," zoo heeft Scfiröder o m. gezegd, komt er niet meer uil; daar zal ik wel voor. zorgen I Den moord heb ik geheel op den achtergrond gedrongen. Ik heb het zoover gebracht, dat de kwestie thans is: Zwart- rood-goud tegen zwart-wit-rood"Ik re ken op vijf jaar; ik draai de zaak zóó, dat ik er niet aanga wegens roofmoord, doch we gens veemmoord. Ik heb het al zoover ge bracht. Ik heb dan ook de geheele rechtsche pers aan mijn zijde.Ik heb de zaak al mooi gedraaidAlle rechters behooren tot de rechtsche partijendie zal ik wel krijgen.Hij komt er niet meer uit, maar vertel dal niet verder. Het gaat voor mij om leven of dood." Op een vraag, wie zijn advocaat (een be kend Stahlhelmman te Maagdenburg) be taald had, antwoordde Schroder: „Dat weet ik niet, maar praal er niet over." Naar het commissariaat van politie te Maagdenburg mededeelt, is de verlooide van Schröder, Hilde Grötze door de Ber- lijnsche politie te Keulen gearresteerd. Zij zal naar Maagdenburg worden overge bracht. FRANKRIJK. De Senaat neemt de finan- nancieele voorstellen aan Het ontwerp op den mnnt- standaard. De Senaat hoeft met algemeene stemmen het ontwerp aangenomen, dat machtiging verleent voor den bouw van schepen, die nog op de 2de helft van het vloolprogram voorkomen. Vervolgens ging de SeDaat over tot de bespreking der financieele voorstellen. De rapporteur der financieele commissie vroeg om de plannen zonder debat te ratificeeren. Poincaré gaf een uiteenzetting van den tegenwoordigen teostand, ten aanzien van de stijging Van het pond sterling en den dollar en het geldgebrek, dat er uit volgt. Uit de begrootingscijfers betoogde hij de volstrekte noodzakelijkheid van nieuwe fiscale inspanningen en verklaarde dat het noodwendig is den frank te herstellen, al vorens te stabiliseeren. Door alle onder- staats secretarialen af te schaffen heeft de regeering blijk gegeven van haar wil om le bezuinigen. De senaat heeft daarop met 250 stemmen tegen 13 het financieele voorstel zonder Wijzigingen aangenomen. Volgens de inlichtingen in de wandel gangen der Kamer verschait door afgevaar digden die beweren op de hoogte te zijn van den inhoud van het ontwerp betreffende don mUntslandaaid, dat heden zal worden ingediend, zou het ontwerp het volgende behelzen: Het zou den slaat machtigen om met de Banque de France een overeenkomst te sluiten, krachlens welke de bank voorlaan gemachtigd zou zijn om over le gaan tot den aankoop van buitenlandschc deviezen en Fransche francs in onbepaalde hoeveel heden en als tegenhanger van de uitgifte van een aantal biljetten, dat streng beperkt is lot de waarde dezer aankoopen. Zoo zou het goud- en zilvergeld, dat zich nog onder het publiek bevindt, teruggekregen kunnen worden en het goud-deposito der bank ko men vergrooten tegelijk met de deviezen die op de buitenlandsche markten aange kocht worden. Bovendien zou de bank kun nen voorzien in de behoeften van handel en'industrie naar gelang van de aankoopen van deviezen en gemunt geld, welke plaats zouden hebben, en de nieuw-uitgegeven biljetten zoudên precies de vereischte goud dekking hebben. Het ontwerp gaat dus ge heel uit van de aanbevelingen der deskun digen om tot stabilisatie te komen. De tekst der regeling bepaalt bovendien, dat de staat binnen 3 maanden gemachtigd zal zijn om met de bank al de vereischte overeenkom sten te treffen om tot de stabilisatie van den franc over te gaan. ENGELAND. Het mijnconllict De wet ep de weddenschappen. Het Hoogerhtiis heeft de wet aangenomen tot reorganisatie der mijnindustrie, welke reeds door het Lagerhuis was goedgekeurd. MacDonald heeft in het Lagerhuis aan Baldwin gevraagd hoe hij onder deze om standigheden den moed had het parlement met vacantie le zenden. Wat zou de regce- ring bijvoorbeeld doen als de mijnwerkers, bij de stemming die van de- week afliep, zou den besluiten de voorwaaiden van het bis schoppelijk memorandum te aanvaarden? Was er dan geen regeermg noodig om te kunnen ingrijpen? Baldwin antwoordde, dat het tijd genoeg was om maatregelen te ne men, als het zoover zou gekomen zijn. Churchill heeft in het Lagerhuis een wets voorstel ingediend, dat verbiedt om wedden schappen aan te gaan mef bookmakers in het buitenland betreffende sportgebeurtenis sen in Engeland. Hel doel der wet is om te voorkomen, dat de bookmakers hun zetel naar Ierland of Holland of elders overbren gen om aan de nieuwe Eelasting op wedden schappen te ontsnappen. HONGARIJE. Naspel van de valsche mnnterij. D» intendant van prins Windisch Graetz heeft zich vergiftigd. Zijn toestand is zeer ernstig. De familie van den prins had hem beschuldigd gebruik gemaakt te hebben van de gevangenname van dezen om misbruik van vertrouwen Je plegyn. TURKIJE. Tegen de Jong-Tnrken. Het requisitoir tegen de aan Kemal's bewind vijandige leiders van het Comité voor Eenheid en Vooruitgang behandelt uitvoerig hun vroegere politieke activiteit. Gezegd wordt, dit deze lieden achter het jongste moordcomplot hebben gestaan, en dat zijl gereed stonden, brj het welslagen' er" van er hun profit van tel trekken. Tegert zestien hunner woydt tien jaar gevange nisstraf geëischt. EGYPTE. Ziwar's wetten in de ban. De commissie, welke een onderzoek moest instellen naar de wettigheid der decreten en wetten, door de regeering van Ziwar uitgevaardigd, heeft een rapport ingediend, waarin wordt geadviseerd, deze van nnl en geer,er waarde te verklaren, maar aan het parlement geraden wordt, zoodanig and ire te aanvaarden, als zij wenschelijk acht. JAPAN. Troebelen in Korea. Uit Korea wordt gemeld, dat in Soeul troebelen zijn uitgebroken. De volksrqps- sa's bestormden het gebouw van de po- litie-centrale en trachtten de politieke gevangenen in vrijheid te stellen. De aan val werd door politietroepen teruggesla gen. Voor Korea is de noodtoestand ge proclameerd. Er zullen talrijke arrestaties plaats hebben. BUITENLANDSCH GEMENGD. De „drie musketiers". Twintig jaar geleden gingen drie vrien den, alle drie werkzaam bij de British Thomson Houston Company te Londen, nog slechts hulpkrachtjes, uiteen met de belofte elkander over twintig jaar aan den voet van de Nelson-kolom weer te ontmoeten, ieder als herkenningsleeken met een anje lier in het knoopsgat. Precies op het be paalde moment, om halfze9 Zondagmiddag waren alle drie present. Niemand had een der anderen in de afgeloopen twintig jaar gezien. Nadat ze elkaar hun levensweder- waardigheden hadden verteld ze waren alle drie getrouwd en alle drie oorlogsvete ranen dineerden ze tezamen, bezochten een theater en gingen daarop uiteen met de belofte over tien jaar elkaar te Parijs terug te zien. Een al te pittig vrouwtje. Op de place de Brelagne te Nantes merkte een dezer dagen een electricien een jongeman op, wiens gedragingen hem ver dacht voorkwamen. Hij hield de rechter hand in den broekzak en de electricien zag daaruit duidelijk den loop van een revolver stekend. De electricien ging den jongeman na, maar toen deze zulks merkte vluchtte hij in het portiek van een gebouw en loste twee revolverschoten op zijn achtervolger die gewond neerviel. Toegesnelde politie agenten wisten den knaap in een aangren zende straat aan te houden. Op het politiebureau wees zich uit dat men met een jonge vrouw te doen had, Joséphine Chuimpêr. een modiste, dio fail liet gegaan was. Uit wraak over de maat schappij, had zij vijf gebouwen in brand gesloken. Een man had zij met haar revol ver gewond omdat hij haar had uitgeschol den: op den electricien had zij geschoten omdat hij haar belette zich le wreken; op een kellner die haar in een bioscoop belee- digd had. Na deze wraakuitoefening zou zij naar Parijs zijn gegaan om er een meisje te dooden dat haar een vrouw van lichte zeden had genoemd. Een onderzoek naar haar geeslervermo- gens zal worden ingesteld. Een nieuwe Blauwbaard? In een week tijds, dus wordt uit Boeda pest gemeld, werden niet minder dan drie vrouwenlijken uit den Donau opgevischt. Het laatste slachtoffer droeg deftige Wee ding en toonde verder alle kenteekencn dat zij welgesteld geweest moest zijn. De politie meent thans het spoor van een misdaad te hebben ontdekt. Een kasteelbewoner van Szaszkalambatta had een dame uit de Hon- gaarscho aristocratie op zijn kasteel genoo- digd, die met de persoonsbeschrijving van de doode overeenstemde. Het ingestelde on derzoek heeft reeds uitgewezen, dat meer dere personen, die bij den kasteelheer op bezoek waren geweest, spoorloos verdwe nen zijn. Noodlottige waaghalzerij. Op de pier te Southend zalen Zondag avond twee vrienden van de milde zeelucht te gemeten, toen opeens een hunner zei: ik ga even zwemmen; daar gaat ie". Hij smeet zijn jas uit, wipte over de reeling, 50 voel ongeveer, naar beneden. Er stond op dat oogenblik nog geen voet water waar hij neerkwam, zoodat hij vieeselijk ver minkt werd opgenomen en kort daarop in het ziekenhuis overleed. Een kabelballon losgerukt. In Bedfordshire is naar uit Londen wordt gemeld, gistermorgen een kabelballon los gerukt. De gondel raakte los en viel van een hoogte van 20 meter naar beneden. Vier personen weiden gedood, terwijl een vijfde ernstig gewond werd. De feestelijkheden, waarvan het oplaten van den ballon een onderdeel uitmaakte, werden oogenblikkelijk stop gezet. Een toeristengezelschap door den bliksem getroffen. De Schlesische Zlg. meldt, dat bij het jongste onweer in het Altvatergebied, in Zuid-Silezië. een uit zeslien personen be staand toeristengezelschap, dat op weg was van de Hockschar naar den Heidebrühdel, door den bliksem getroffen werd. Allen sloegen tegen den grond en raakten bewus teloos. Zij kwamen spoedig lot zichzelf; twee van de vrouwen kregen echter eei} zenuwtoeval, en een moest in bewusteloo- zen toestand naar het Georgetehuis op de Hockschar worden teruggebracht. Een schoolreisje naar Australië. Veertig leeriingen van de hoogste klas sen der openbare scholen te LondeD, die na zorgvuldige schifting uitgekozen zijn, zullen op kosten van het ministerie van onderwijs, onder leiding van een dominee, een uitstapje van 4 maanden naar Austra lië maken om bel leven in de kolonie met eigen oogen te aanschouwen. Behalve de groote 6teden staat een bezoek aan de goudmijnen van KaJgoorlie op het pro gram. Voor het vertrek van de kinderen werd hun een brief van deai prins van Wales voorgelezen, die schreef, dat dergelijke reizen een verwonderlijk opvoedende kracht hebben. De prins weet uit erva ring hoeveel er van Teizen te leeren valt. Op geen' amdeTe wijze kan men rich zoo veel kennis eigen maken. Uib een rijks oogpunt juicht de prins natuurlijk spe, ciaal reizen naar de dominions toe. De jongens, zegt hij, zijn vertegenwoordigers van hun land en hij vertrouwt, dat zij ziek daarnaar zullen gedragen Een tieinoverval in Amerika. Vijf zwaar gewapende bandieten hebben Donderdag éen mailtrein, even buiten Salisbury (Mass.), aangevallen en zich met een bedrag van 65.000 dollar in con tanten en een aantal postzakken met chè- ques en effecten uit de voeten gemaakt. Toen de machinist van den trein Salis- bury naderde, zag hij op eenigen afstand een rood signaal op de lijn, het gebruike lijke toeken, dat er gevaar dreigt. In weerwil van de grocte snelheid, die de trejm had, gelukte het den machinist den trein bijtijds te doen stoppen, op een af stand van niet meer dan enkele meters van het roode schijnsel. De machinist sprong snel van de machine, om te zien, wat er gaande was, docb nauwelijks had hij de locomotief verlaten, of hij zag den loop van een geweer op zich gericht. Een der bandieten sprong daarna op deloco, motief en stelde den stoker buiten ge vecht. Drie der bandieten namen vervolgens de beambten, die zioh in den postwagen bevonden, voor him rekening. Deze lagen gebonden in den wagen, eer zij er aan konden donken tegenstand te bieden. In groote haast wierpen de roovers toen, ter wijl het geladen geweer den machinist in bedwang hield, dc -kleinere zakken op een wagen, doorzochten de groote en maakten zich daarna met don buit uit de voeten, onderweg nog een aantal schoten afvu rend, om eventueele vervolgers af te schrikken. De passagiers in de slaapwa gens melkten van den diefstal, die in en kele minuten had plaats gehad, niets. De autoriteiten hebben troepen uitge zonden om het vijftal op te sporen. Aardbeving in Japan. Gistermorgen om halfzeven veroorzaak- te een heftige aardschok te Tokio een paniek. De bevolking verliet haar huizen en vluohhte de straat op. De schok werd over een groote uitgestrektheid gevoeld. Hij besohadigde een in de Dabijheid van de stad in aanbouw zijnde spoorwegbrug. Te Yokohama zouden huizen zijn inge stort. De telefonische verbinding is ver broken. De Fransche financiën. PARIJS, 4 Aug. (Havas). Do bladen uiten hun blijdschap over den opzet van het financieel herstel. Het Journal" legt er den nadruk op dat voor de eerste maal in de 18 maanden der financieele crisis men bereikt heeft dat het parlement met verrassende snelheid het programma tot eaneering heeft aangenomen. Dit resul taat zal bijdragen tot het vertrouwen: dat het ministerie der Nationale Unie heeft ingeboezemd en tot. het prestige yafli. Poincaré. Uit Spanje. MADRID, 3 Aug. (B. T. A.) De rechler van instructie heeft 38 personen gearresteerd wegens het complot van 24/6, vrijgelaten, Kr zijn er nog slechts eenige in verzekerde bewaring. Vlieg tuig-verbod. WASHINGTON, 4 Aug. (Reuter). Dó uitvoer van handelsvliegtuigen naar Mexi co ie verboden. Nobile gehuldigd. ROME, 3 Aug. (B. T. A.) Bij zijn aankomst, le Rome werd aan generaal Nobile een en-i Ihousiaste ontvangst bereid. Mussolini kusl0 hem en verscheen met hem op het fealcoh van het paleis Chigi vanwaar de minister president een toespraak tot het volk richtte De schade op de Bahama-eilanden. 1 NEW-YORK, 4 Aug. (Reuter). De pas sagiers van de schepen „Orizaba" en' „Manamar" zijn aangekomen, en hebbeti een beschrijving gegeven van de noodlot' tige orkaan op de Bahama-eilanden. Beide schepen droegen sporen van gelederi Bchade. De passagiers vertelden hoe z$ gezien, hadden dat 47 bootjes van spons* visschers de zco werden opgejaagd. De negers in de bootjes waren stom van echrik, tea-wijl anderen begonnen te zin gen. De passagiers schatten het verlie* aan menschenlevens in Nassau op ö00,- bovendien werden keiken en andeie go-/ bouwen verwoest en vele boomen ont worteld. Honderden kisten likeur werden door den stroom uit de vernielde pakhui-, zen gesleept en dreven in de straten. D* heele negerbevolking liep bij dien ver- echrikkelijken storm in de straten te zij gen en meende dat het einde der wereld gekomen was. Onweersramp. PARIJS, 3 Aug. (B. T. A.) Aan hei Jouxh nal wordt uit Boekarest geseind dat de bliii sem insloeg in een groote boerderij. Dertien personen, 60 paarden en veel hoornve' kwani in de vlammen oin. Een biutale bandietenstreek. NEW-YORK, 4 Aug. (V. D.) OP.6», steenworp afstand van de huizen van JoM>, D. Rockefeller Jr. en andere rijke r»ew- Yorkers, zjjn bandieten de tentoonstellings zalen van P. Jackson Higgs binnengedrongen en hebben kunstschatten ter» waarde ven 100.000 dollars meegenomen. De bandieten z(jn over de daken van vier gebouwen ga; klommen. Zij werden in hun werk gestó'°- door hel stukvallen van een groote sP'e= - ruit, waardoor zij een- Van Dijk-portret een edelman, ter waarde van 125.000 d over het boofd zagen. De bandie.ai snapten met twee gobelin?, taptiten en een gToote hoeveelheid br cn Cbtaesche voorwerpen, welke zij in f wegvoerden. 2—lk

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2