3*1 Leidsche Begrafenis-Onderneming UIT DE OMSTREKEN. X Vierde afd. Dameskoren: Zang zij onze leuze Nieuwerbrug 300 punten le prijs, Zingt Gode Lof Linscholen 339 Dunten, eerste prijs. Vierde afd. Mannenkoren: Lisser Man nenkoor 291 punten, tweede prijs. Derde afdeeling, gemengde koren: Zingt Gode Lof Linschoten 297 punten, tweede prijs. Derde afd. Kinderkoren: .Jeugdvereen.' Bodegraven 307 punten, eerste prijs. ld. Dub bel Mannenkwartet Entre Nous, JVoerden 339 punten, eerste prijs. Tweede afd .gemengde koren:' St. Mat thias Warmond 306 punten, eerste prijs. De Lofstem Maartensdijk 306 punten, eerste prijs. Klein A Capella .Woerden 324 punten, eerste prijs. Eerste afd. gemengde koren: Zang en vriendschap Hekendorp 300 punten, eerste prijs. Derde afdeeling Fanfare: „Juliana Reeu- wijk 287 punten, eerste prijs. Derde afdeeling Harmonie: „Door een dracht sterk" De Meern 25S punten, derde prijs. Arti et Religioni Alphen a. d. Rijn 309 punter., eerste prijs. Vierde afd. Mondharmonica's: Plan West Amsterdam 210 punten, derde prijs. De Echo De Bilt 262 punten, tweede prijs. Eerste afdeeling Meisjeskoor: Oefening en slichting Woerden 301 punten, eerste prijs. Uitmuntendheid gemengde koren: „Zang Veredelt" de Bilt 331 punten, eerste prijs. „Nut en genoegen" Amstelveen 315 punten, eerste prijs. Eere-afdeeling gemengde koren: „Oefe ning en Stichting" Woerden 368 punten, eerste prijs. „Advendo" Moordrecht 350 pun ten, eerste prijs. Eerste afdeeling Fanfare: „Symphonie" Hoog Blokland 332 punten, eerste prijs. Tweede afd. Mannenkoren: „Amstels Mannenkoor" Ouderkerk 339 punten, eerste prijs. „Apollo" Loenen aan de Vecht 840 punt?n, eerste prijs. „Kunst na Arbeid" Al phen a. d. Rijn 312 punten, eerste prijs. Vierde afdeeling Fanfare: „Soli deo Glo ria" Bodegraven 316 punten, eerste prijs. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: „Ons ge noegen" Montfoort 364 punten, eerste prijs. „Soli Deo Gloria" Hoogvliet 270 punten, tweede prijs. „Erica" Auterlilz 345 punten, eerste prijs. De vereen. Oefening en Stichting behaal de een eereprijs voor het hoogst aantal pun ten van het concours. De directeur dier vereen, verwierf een directeursprijs, even als de directeur van het fanfarecorps „Ons Genoegen" te Montfoort. Hazerswoade. Burgerlijke Stand Bevallen: G. van Antwerpen, echtgen. van J den Haan, D. M. H. Kroft, ecBtgen. van H. J. de Jong, Z. Kondekerk. Mej. A. Wille alhier is be noemd tot onderwijzeres aan de Chr. Nat. school te Ter Aar. De hulpmachinist aan de Boskoopsche Bronwaterleiding, de heer A. F. Veerman alhier is benoemd tot commies bij de Rijks belastingen te Well (Limburg) en in diens plaats is in eerstgenoemde betrekking be noemd onze plaatsgenoot M. van Beveren. Leiderdorp. Gistermiddag had de 15- jarige dienstbode van den heer van Klave ren het ongeluk van een stoep in de Ier plaatse diepe Rijn te vallen. Gelukkig werd dit door de aan den overkant wonende mevr. B opgemerkt; op haar hulpgeroep kwam de heer v. K. toesnellen, die door in het water le springen, het genoegen mocht smaken, de drenkelinge, die reeds zinkende was, op het droge te brengen. In de maand Juli zijn ingevolge de vee en vleeschkeuringswet ter secretarie aange- X ven als bedrijfsslachting 11 runderen en 13 varkens, als noodslachling 3 schapen, 3 I lammeren, 1 graskalf. 1 vetkalf en 1 varken I beneden 50 K G Afgekeurd werden JLschapen, 3 'ammeren en 1 graskalf. Aan keurloon werd ontvan gen f 116. Burgerlijke Stand. Onder trouwd- Willem Johannes Pont te Leiden jm. 21 j. en Johanna Straathof jd. 19 j. Petrus Martinus van der Voort jm. 24 O. en Geertje van E*rmond jd 25 j. Waddinxveen. Door het gemeentebe stuur alhier, is aanbesteed de levering van schoonmaakartikelen ten behoeve van de beide O. L. scholen. De gunning heeft plaats gehad aan onzen plaatsgenoot G. van der Wal als laagste inschrijver, zijnde f-41,95. Gevonden: een beursje, een portemon- naio met inhoud en een schilderskwast. In lichtingen ter secretarie. Door het bestuur van den polder Bloe- niendaal alhier is het verlaat van dien pol der alsmede de sluiswachterswoning toege wezen aan Jac. de Boer alhier, die hoogste inschrijver was voor het heffen van door- laatsgelden. Woubrugge. Met het reizen en trek ken tijdens de vacantie wordt nog al eens wat verloren. Dat bemerken wij ook hier. De heer H. Vermaas vond een fietspomp, de jjeer J. van Geer een damestaschje met in- noud en de heer D. Slingerland een gouden dasspeld. Dit laatste verloor een der dames welke per auto den Heerenweg alhier pas seerden en een poosje vertoefden bij de ardsteenenbank en monument. Het mond- en klauwzeer heeft zich ier zoodanig uitgebreid, dat bijna alle vee- apels er door zijn aangetast en de vee- ouders de gevolgen tot hun nadeel onder vinden. Da ontzettende aardbeving op Padang Pandjang (N. O.-ÏT Maandag 28 Juni om 10.05 werd geheel Padang opgeschrikt door een hevigen aardschok^ zooals er in de ljatste 10 jaren daar ter plaatse nog niet gevoeld werd. Wij geven hierbij een drietal foto s, die een duidelijk beeld geven van de ruïne door deze aardbeving op Padang Pandjang, veroorzaakt. Onderste lange foto: De verwoesting van het Postkantoor op Padang-Pandjang. Foto in den rechter-bovenhoek: Ruïne van de spoorbaan tusschen Padang Pandjang en Fort de Koek Foto in den linker-bovenhoek.- De verschrikkelijke verwoesting in het Chineesche Kamp te Padang-Pandjang. rardus Adrianu9 Nobel, boerenknecht D 22; naar Dokkum, Lageweg, Frederika Wille-' mina Rappold en gezin, predikante, A 65; n. Leiden, Oude Rijn 108a, Pieter Oosterom, monteur, C 39; naar Boskoop, Achterkade, Hendrikje Alida de Jong, dienstbode, D 44; uit Wassenaar, Langstr. 17, Jan Chrisliaan van Wijngaarden, bakkersknecht A 132 naar Reeuwijk, Goudsche straatweg, Mari- nus Roverts en gezin, stratenmaker, C 136; naar Harmeien, Breugelsche dijk 16, Jacob Pieter Burggraaf en gezin, spoorwegarbei der A 106-, naar Bodegraven, Buitenkerk, Maria Koster, wed. Pancras van der Laan, z. b. A 127; naar Haarlemrifbrmeer (Hoofd dorp) Uweg b. d. Kruisweg, Cornelia Maria en Maria Esther van Leeuwen, z. b., C 49; naar Zallbommel, Euchenie Johanna Maria Akkermans, z. b., C 49; naar Haarlem, Am- sterdamsche Vaart 26, Baldwina Johanna Maria van Leuven, z. b. C 49; naar Haar lem, Kampersingel 58, Helena Margaretha Jacoba Maria van Leuven, z. b., C 49; naar nillegom, Weerensteinstraat 22, Johanna Maria en Adrina Maria Goemans, z. b. C49; naar Leiden, Warmonderweg 17, Johanna Agatha Wesselingh, z. b„ C 49; naar Utrecht a boord schip „Speculant", Katharina Hu- bertina van den Wijngaard, z. b., C 49; n. Sassenheim, Teylingerlaan, Marir. Rotteveel z. b. C 49; naar Alem, a. boord schip „An- tonia", Helena Maria Hubens, z, b. C 49; naar 's Gravenhage Fahrenheitstraat 9, Hen- rica Johanna TeUenburg, z. b., C 49; naar Amsterdam, a, boord schip „Maria," Johan na Bemardina Peters, z. b., C 49; naar Ter Aar, Anna Maria Kroft, z. b., C 49. Van een disselwagen van den vee houder van Doorn alhier waarop de arbei ders v. B. -m van L. gezeten waren, liep in de Dammebuurt in tlinke vaart een wiel af. Het nog jonge paard schrok hierdoor en sloeg op hol. v. B. wist er tijdig af te sprin gen, doch v. L. werd van den wagen geslin gerd en met hevige wonden aan gezicht en hoofd in een naaslbijgelegen woning bin nengedragen. Dr. Sch., die geneeskundige hulp verleende constateerde een lichte her senschudding en bracht den gewonde met zijn auto naar huis. De wagen was inmiddels vastgeloopen te gen een boom. waardoor de dissel brak cn het paard er van door ging, doch een eind verder gegrepen werd. Het beest had eenige wonden bekomen en de wagen was nogal beschadigd. RECLAME. Zwammeidam. Loop der bevolking ge durende de maand Juli 1923. ingekomen: uit 's Gravenhage, Sophia j 'jj1, Margaretha Jacoba van Delft, TIipas uit Utrecht, Anthonius neoiorus Okkerse en gezin, reiziger, C 68; Mar». ikTe1^age.' Catharina Johanna en BodfSf .Heinen- z- b., C 49;' uit 134- ^neDfi uee!'je Ke'izer. dienstbode, A felirieuco Sophie Biedenbach', iwrt Vïfii ;„mt Danne-Eickel, Duitsch- Bode'er™ a ?aJten- dienstbode, C 49; uit fcu. SSlode0 B73 EUZabelK Van Kam" Va>L.l AUTO-TRANSPORTEN, CREMATIE H. P. H. KEEREWEER TELEFOON 801 - LEIDEN 4030 Haarlemmermeer. Aan den heer L. v. Reeuwijk, te Hoofddorp, is door het bestuur van het Carnegieheldenfonds de groote bronzen medaille toegekend, als belooning voor het met eigen levensgevaar redden van een jongen uit Amsterdam, die op 26 Mei 1926 langs de Bleekerskade te Amstelveen bij het schuitjevaren te water was geraakt en bijna verdronken. Zondagmiddag omstreeks 5 uur reed de chauffeur L. de G., wonende te Aals meer, die onder den invloed van sterken drank verkeerde, met een auto over de Bad hoevelaan in deze gemeente, welke laan voor het verkeer is afgesloten. Hij reed met een verbazende snelheid, zoodat de men- schen, die zich op den weg bevonden, ijlings een heenkomen moesten zoeken om niet te worden overreden. .VertroVvTX^C" 'a' 1 Vanuit de Badhoevelaan reed hij legen 181 Si'JeskpjJ, Ng. 4, ge-. een leuning van de Sloterbrug, .waardoor deze vernield werd en de auto nogal averij opliep. De man werd door de politie aangehou den, uit de auto gehaald en tijdelijk in het arrestantenlokaal le Stoten opgeborgen. Na verloop van eenigen tijd weer in vrijheid gesteld, stapte hij weer in z'n auto en reed toen, blijkbaar nog niet goed bij z'n posi tieven, in een groote spiegelruit van een winkelruit, welke geheet werd vernield. Tegen hem is terzake van overtreding van de motor- en rijwielverordening voor deze gemeente en terzake artikel 15 der motor en rijwielwet proces-verbaal opgemaakt. Zaterdagmiddag vermiste mej. J. N., wonende aan den Hoofdweg, nabij den Bennebroekerweg, alhier, haar 21/2-jarig zoontje, dat kort tevoren nog met een paar andere jongens langs de Hoofdvaart had gespeeld. Nadat zij tcvergects overal had gezocht, werd het ergste gevreesd en de politie ter hulp geroepen. Deze dregde lan gen tijd tevergeefs, waarna zekere K. door tweemaal te duiken in het midden van de Hoofdvaart het knaapje wist boven le bren gen, waarna helaas de dood moest worden geconstateerd. Een zwaar verlies voor de ouders. Zondagnacht ontmoetten de gemeen te-veldwachter Bouma en de rijksveldwach ter De Joode aan de Sloterbrug iemand, die zonder licht de brug passeerde. Terwijl déze werd ondervraagd, mengde zich zekere arbeider, A G., wonende aan den Nieuwe- meerdïjk, alhier, in deze zaak en nam zulk een dreigende houding aan tegen den ge meenteveldwachter Bouma, dat deze zich genoodzaakt zag zich met zijn tabel te ver weren, bij welke schermutseling A. G. zoo danig verwond werd, dat hij in een zieken huis te Amsterdam moest worden opge nomen. Naar wij vernemen, worden er te Hoofddorp pogingen in het werk gesteld om te komen tot oprichting van een kinder zangkoor. Het ligt in de bedoeling, evenals dit met de gymnastiekvereeniging het geval is, dat ieder kind lid kan worden. Om de verschillende onkosten te dekken, zal een niet al te hooge contribulieheffing natuur lijk niet achterwege kunnen blijven. De repetition zullen gehouden worden in een der lokalen van de openbare school te Hoofddorp en wel van 45 uur op een nader te bepalen dag in de week. Wij twijfelen er niet aan of de poging .tot oprichting van een kinderzangkoor zal met succes bekroond worden. De heer N. v. d. Pol, te Hoofddorp, zal als directeur optreden. Den heer Bloemink, ambtenaar bij de Posterijen te Hoofddorp, is voor zijn vertrek naar Haarlem nog een aardige verrassing bereid. In een bijeenkomst van het geheele ambtenarenkorps en bestellers bood de directeur hem namens allen een aardig souvenir aan, daarbij gewag makende van de goede verstandhouding, die er onderling op het kantoor steeds heerscht, waarbij de heer Bloemink veel heeft bijgedragen. Onder den indruk van dit gebeurerusprak de heer Bloemink eenige woorden van dank voor het mooie cadeau,"hetgeen hem was aangeboden. Spr. zal steeds aan zijn zevenjarig verblijf in Hoofddorp de aangenaamste herinnerin gen bewaren. Voor hef diploma A. slaagden te Am sterdam: Mien Reimerink, te Vijfhuizen, en Dirkje Struik, te Haarlemmermeer, en voor het diploma B.: S. A. Anneveld, te Hoofd dorp, allen leerlingen der openbare school voor M.U.L.O. te Hoofddorp. In de openbare vergadering vaB den Raad dezer gemeente, die Donderdagmiddag 5 Augustus a.s., te 2 uur, zal worden ge houden, zal de installatie en belediging plaats hebben van den heer S. van Wijle Lzn., die in de plaats van den heer Chr. v. 4 Heuvel door den voorzitter van het Cen- Jraal Stembureau gekozen werd verklaard. Hillegom. In de vergadering van het brandweerkorps is besloten naar aanleiding van uitlatingen van den voorzitter van den Gemeenteraad in de laatste openbare zit ting, wethouder Balvers, om in zijn geheel op één na te bedanken met inachtne ming van 2 maanden na datum van ont slagname. Burgemeester Wentholt heeft hel korps verzocht te willen aanblijven totdat een nieuw korps is gevormd. De brandweer is daartoe bereid. Op 23 dezer zal de eerw. zuster Agneta van het Mariagesticht. haar 25-jarig profes- siefeest herdenken. Deze zuster is 23 jaar hier; eerst als onderwijszusler aan de meisjesschool in de Mariastraat en thans als hoofd der St. Joseph-meisjesschool in de Hoofdstraat. Op de jaarvergadering van de St. Vin- cenlius-vereeniging, die niet druk bezocht was ,is meegedeeld, dat de ontvangsten wa ren f 1986.35, de uilgaven f 1299.52" en het batig saldo alzoo f 686.82" Pastoor Krook hield een korte lezing over het leven van St. Vincentius. Katwijk. Door B. en W. is heden aan besteed het verbouwen van de Hervormde School I. De inschrijving was in 2 percee- len n.l. metsel- en timmerwerk en schilder werk. Ingeschreven was als volgt: Perceel I: A. de Jong, f4.384; A. Parlevliet f 3.995; K. v. d. Plas f3.990; P. van Duyvenbode 13.750; A. de Best f3.725; L Guit en Mei vogel f3.630; G Haasnoot f3.590; Perceel II: E. Schoneveld f1180; gebrs. Schoonen- berg f 967, allen alhier. Katwijk aan Zee. Het gebeurt nog al eens een enkele maal dat reizigers meest van het vrouwelijk geslacht zich te Lei den aan het tramstation in den vertrekken- den tram vergissen en als ze naar Katwijk willen, die voor Nooidwijk nemen en omge keerd. Dit is voor die reizenden dan zeer on aangenaam en bovendien kost het geld, waarvoor ze niets terug ontvangen dan ver loren tijdl De N. Z. H. T. M. schijnt begrepen te heb ben, dat het roepen der conducteurs aan de van Scheveningen komende tramwagens „Noordwijk" of ook „Katwijk overstappen", dat euvel niet opheft, integendeel vaak meer verwarring geeft. Naar wij vernemen zullen nu bij den in gang van elk tramrijtuig borden worden aangebracht, zoo ongeveer op de wijze als men die aan de spoorwagens ziet, waarop vermeld wordt waarheen de vertrekkende tram heengaat, naar Katwijk of naar Noord- wijk. Deze maatregel is zeer aan te bevelen in het belang van het reizend publiek. Door hel 4e regiment infanterie zal in den nacht van Dinsdag 3 en Donderdag en Vrijdag 5 en 6 Aug. a.s. een oefening wor den gehouden in de duinen onder Katwijk en Wassenaar, waarbij met scherpe patro nen zal worden geschoten. Het terrein zal eerst dan weer voor het publiek toegankelijk zijn, wanneer de roode lantaarns zijn verwijderd. Het Badseizoen. Hebben wij daar den laalsten lijd weinig over ge - schreven, dit vond zijn oorzaak hierin, dat en het weer en het v^emdelingebezoek er niet toe medewerkten. De vorige maand toch was Katwijk even min als de andere badplaatsen, druk be zocht. De een gaf hieraan, de ander daaraan de schuld, doch de hoofdoorzaak van de alge- meene malaise op de Badplaatsen in Hol land, zal wel gelegen liggen in de omstan digheid, dat velen, die anders de Noordzee kust-badplaatsen bezochten, thans bij onze zuidelijke naburen op bezoek zijn gegaan, in de hoop dat ze daar door de lage valuta voor een zacht prijsje goed onderdak zouden kunnen komen. Maar nu is Augustus In hei lafid en de eerste werkdag in deze maand is voor onza badplaats zoo, dat we hopen dat ze alle zoo zullen zijn. Het krioelt van menschen. tenten en stoe len op het strand. Den geheelen dag door; werd er gebaad en hoewel allo badkoetsen in werking waren, moesten velen wachten alvorens een „leeg koetsje" te kunnen be machtigen. De strandstoelen werden allen gebruikt en het aantal dagtenten was legio. Vooral in den middag brachten de trams honderden menschen naar het strand zoo dat het er een gezellige vroolijke drukte was De ecrslo Augustusdag was voor Katwijk goed, mogen er nog vele dergelijke dagen volgen. Van de vangst haring van de reederij Joh. Parlevliet, na 8 weken reis, kwamen in afslag: 3 kantjes volle haring (Noord) f 34.90: 3 kantjes volle haring (Zuid) f 29 10- 1 kantje volle haring f20 45; 71 kantjes maatjesharing (Noord) f 16.50; 2 kantjes maatjesharing (Noord) f 12.60; 7 kantjes maatjesharing (Zuid) f 19.25: 1 kantje maat jesharing (wrak) f 4.50; 42 kantjes makreel f 10,10. Alle prijzen per kantje. Van de haringvisscherij kwam te IJmuiden binnen de logger KW 29 met 23 1/2 last pekelharing. Lijst Van onbestelbare brieven enz., terugontvangen in de 2de helft van Juli 1926: A Strang, s-Gravenhage D Ter louw, Rotterdam A. v d TuinHorne- man, Groningen Mej. Gyoffry. R dam i Familie VogtSchmidt, Zandvoort C H, Kleyn, Rotterdam Mej. Westerman. Am sterdam Mej. C. Werks, Zevenaar E, van Gorcum, 's-Gravenhage Van Duijn, Grimsby Weidner. Hamburg Mej Elsa Linte, Dösseldorf Meijer Frau. Bremen. „Valkenburgs Muziekkorps" gaf een uitvoering in de muziektent, welke zeer goed geslaagd is. De verschillende nummers werden met veel aandacht van het publiek, waarbij zich vele badgasten bevonden, ten gehoore gebracht. Algemeen roemde men de voordracht der Valkenburgers Hedenavond vergadert in „Casa Cara'' het bestuur der Oranjevereeniging om aldaar een commissie te construeeren tot het orga- niseeren van het op 1 Sept a s. te houden Oranjefeest. Het jaarlijksch strandfeest, dat het evenement is voor jong en oud van bad gasten en burgers,, zal gehouden worden ap 11 en 12 Aug. a s. Noordwijk. Lijst van onbestelbarf brieven en briefkaarten van welke de af zenders onbekend zijn terugontvangen in d« 2e helft der maand Juli. Brieven Binnenland: L. F. Beetris, Roller aam; M. Goldschmidt, Laren (Gooi); G. J, van Rheenen, Den Haag. Brieven Buitenland: E. C. Bahlsen, Ëeast Molescy; E. II. Berlin, Berlin; M. Kothe, Dresden; J. H. v. d. Loo, Dinant. Briefkaarlen Binnenland: Amelsbeekvos, A'dam; Brandon, Amersfoort; M. Doelman, Nijmegen; C. Kali, Rotterdam; J. M. Koppen- schaar, Valkenburg; Marsschall, Amster dam; H. Peelers. Amsterdam: Meyer, 7 7 ?j Schoper Mally, Amsterdam; G. J. Schroder, Stadskanaal; de Swarl, Utrecht; S. Veraart, Rotterdam. Briefkaarten buitenland: M. Heese, Fal- kensee; E. Wolf, Zeil am See; Metzmer, SehlorzkosliD; B. Arend, Barmen; wed. v. Weizen, Brussel; Dorlhy Mayer, Dussel- dorf; Edith Mayer, Berlin (WilmusdorfjJ C. Graanboorn, Berlin: J. Dyckhof, Ahlen; Jöch, Berlin, Charloltenburg; H. Mark, 'löln j fessie v. d. Weser, Bleys (vachen), lietzgert Noordwijk; G. Halz, Zwickau; tfiynbohe, Berlin; 4 stuks zonder adres. Loop der Bevolking, ï-geko men personen: C, Hazenoot, verpleegster, van Driebergen naar J. Kroonsweg 7. M, J. le Mair, dienstbode, van Leiden naar wos- plaatsvreg 16,J, Ruigrok. dienstbode?

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7