#lo. 20362. ZATERDAG 31 JULI Anno 1926, Officisete Kennisnevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. IDSC DAGBLAD L PRIJS DER AD VERTE NIIEN 30 Cta. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Adverlentiën, uitsluitend bij vooruilbelaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cis., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèqus- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35. per week ƒ0 18.' Builen Leiden, waar agenten gevestigd gijn, per week0.18. Franco per post 2 35 -f portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. afsluiting overweg morschweg. Burgemeester en Weihouders van Leiden brengen Ier algemeene kennis, dat het wa?rschuwingstoeslel, hetwelk, in verband mei het op afstand bedienen van de sluit- «boóinen van den overweg in den Morschweg •bij K M. 47.553 van den spoorweg Leiden 's G-ravenhage, op genoemden overweg is geplaatst en dat* aangeeft of de sluitboomen al dan niet gesloten zijn, zoodanig is ge wijzigd, dat thans het woord „Stop" in het zwarte crrkeloppervlak van het waarschu wingstoestel bij gesloten 9tand der afsluit- boomen in roode letters in plaats van in tnelkwitte letters is verlicht. 8762 AUG. L. REIMERINGER, Weth lo.-Burgemeesler. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden. 31 Juli 1926. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders var\ Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning i9 verleend aan D de Roode en rechtverkrijgenden, tot het oprichten van 'n inrichting voor het bereiden van vleesch- waren in het perceel Sieboldstraal No. li, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie K. No. 1957. 8763 AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo.-Burgemeesler. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 31 Juli 1926. -+■ HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van de firma Heyde- 'man en van Ulden, om vergunning tot het ui (breiden van de fabriek van koek-, ban ket- en suikerwerken in het perceel Haar lemmerstraat No. 274, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie H. No. 2211; Gelet op de arlt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij dezen kennis aan het publiek, ,Öal genoemd verzoek met de bijlagen op de 'Secretarie dezer gemeente ter visie" gelegd is alsmede dat op Zaterdag, den 14 Augustus c.k. des voormiddags te half elf uren op hel «Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegei» dit verzoek in te bren gen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, £at niet lot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet ,voor het gemeentebestuur of een zijner leden [zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren (mondeling toe te lichten. AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo.-Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden. 31 Juli* 1926. Adres aan den Raad. SDoor de afdeelingen Leiden van den Alg. cd. Bouwarbeidersbond en den Nederl. oomsch-Katholieken Bouwarbeidershond is Onderstaand adres tot den gemeenteraad van Leiden gericht. Hierbij zij nog vermeld, dat het bestuur van de afdeeling Leiden van den Ned. Chr. Bouwarbeidersbond het adres wel niet onderteekende, maar zich toch met een schrijven in gelijke strekking tot den wet houder persoonlijk wenden zal. „Ondergeteekénden, vertegenwoordigend en handelend in opdracht van hun diverse (besturen, kennis genomen hebbend, uit de pers, van (de debatten, gevoerd in Uw Vergadering van J Juli 1926 over het punt: „Kweeken van (metselaars", waarbij ook ter sprake kwam 'het door on de rge teekenden gedane verzoek m een onderhoud over deze kwestie met jflen voorzitter en Secretaris van de Commis- jsie v. Steunverleening, respectievelijk de heeren Sanders, wethouder van Financiën en Wijkmans, directeur van den Gemeente lijken Dienst voor Sociale Zaken. eveneeens langs dien weg vernomen heb bend de reden waarom naar de meening van den wethouder voornoemd niet aan voren bedoeld verzoek kon worden voldaan, van meening dat meergenoemd persver slag als juist kan worden aangemerkt, waar 'tegenspraak of rectificatie tot nog toe niet geschiedde, meenen uw geacht college te mogen wij zen op het tegenstrijdige in hét ter zake dienend betoog van den wethouder, waar eerst wordt beweerd dat de wethouder van geen verzoek afweet en daarna de stelling wordt geponeerd: „dat de Wethouder zich °P een manier, als in de aanvrage om een onderhoud gevolgd, niet laat uitnoodigen", mii er ten zeerst© prijs op#uw geacht o lege, zoo noodig, ten stelligste te verzeke- J®n, dat beleedigend of miskennend handelen Irr, lp bedoeling heeft gelegen en ook niet ïi.n /8?en' a^3 uiet bevorderlijk zijnd aan tnm i gesteld verzoek, of eventueele er le voeren besprekingen, '|pT?n mfenen ^an °°k ten ernstigste te moe- prolesfeeren tegen dergelijk afhandelen van zaken en miskenning van het karakter van ernstige organisaties als de door hen vertegenwoordigde. Voor het best. Afd. Leiden Alg. Ned. Bouwarb. Bond. (w. g.) J. W. Lezwijn, Voorz. (w. g.) A. P. Houps, Secret. Voor het best. Afd. Leiden Ned. R.K. Bouwarb. Bond: (w. g.) S. Strijk. Voorz. (w. g.) J. J. de Haas, Secret. Leiden, 27 Juli 1926. Bond Pensicen-actie Oud-Marine-mannen van vóór 1918. Om 8 uur opende de voorzitter de flink bezette vergadering, hij riep allen welkom toe en deed voorlezing van een brief uit de afdeelingen Den Haag en Vlissingen om niet stil te zitten maar zoo krachtig mogelijk te protesleeren tegen de groote achterstelling bij diegenen, welke nu en in het O. I leger gepensioneerd worden. Zij worden opgewekt ora niet op (e houden te strijden, voor dat de laatste oud-marineman gestorven is. Hierna verkreeg de algemeene voorzitter, den heer Hendrikse uit Amsterdam het woord. Hij heette de mannen ook hartelijk welkom en begon te vertellen dat nu men werkelijk actie ging voeren er in Amsterdam veel nieuwe leden waren toegetreden. Hij zette duidelijk uiteen dat de Bond niet mag stilzitten bij de motie Joekes en hel van Gijn-wetje. Wij moeten onze rechten hand haven en ons niet laten trappen zoo als reeds lang gedaan is, zeide spr. Wij hebben gevraagd, beleefd gevraagd en zijn wegge trapt. Zij hebben de leden tol in het einde honger laten lijden en dat moet nu uit zijn. We moeten niet meer vragen maar eischen. Door de handeling van de regeering worden er eigenschappen, in de oud-marinemannen gewekt, die vooruitstrevend zijn dal de re geering er paf van zal slaan dat zij die eigenschappen wakker heeft gemaakt. De oud-mariniers werden niet in de nieu we pensioenwet opgenomen. De regeering zeide dat er geen geld voor was en de oud mariniers er ook geen recht op hadden. Want zij waren steeds te onderdamg en te gewillig en nu zij hun slem laten hooren en brutaal worden nu wil de Regeering nog den slok nemen en dezen mannen niéts geven. Goed maar wij zullen alles op louw zetten om deze houding van de Regeenng aan den kaak te stellen. Dat de motie Joekes is aangenomen door de regeering is hieraan toe te schrijven dat de Regeering bang is geworden dooT de be dreiging van de O.-L militairen dat het com munisme door hen zou gevoed worden indien zij niet beter bedeeld weiden. Wij hebben even zooveel diensten gedaan op Atjeh, Lombok, enz. dus ook de rechten die de oud-Indische militair toegedaan zijn komen ons toe aldus besloot spr. zijn toege juichte rede. De voorzitter gaf vervolgens verslag van de audiëntie bij Minister De Geer. Die audiëntie heeft er toe geleid dat er niels geen vertrouwen noch in een Minister noch in een Kamerlid meer bij hem is overge bleven. Hij gaf een verslag van die audiëntie welke door de vergadering met afkeer werd vernomen. Hij gaf de leden in overweging niet op le houden met de actie maar door te gaan tot hun recht gedaan wordt. Een der leden gaf in overweging de eere- leekens door alle oud-gepensioneerde, zoo zuur verdiend, bij elkaar te brengen mi te verkoopen tot steun der oud-gepension erde. De heer Paul, voorzitter uit Rotterdam, verkreeg het woord en spoorde de vergade ring aan om het vertrouwen in hel hoofd bestuur niet te verliezen, in alle handelin gen van het hoofdbestuur mede te ~erken en al lijd achteT het bestuur te blijven en hun steunen met woord en daad. Ten slotte dankte de voorzitter der afd. Leiden de leden en de pers en hoopte det er spoedig door de regeering recht codaan worde. Bestemd i9 voor den Ned.-Indischen dienst de heer D. M. HollesteUe, administra tief ambtenaar bij het Binnenlandsch Be stuur, alhier. Voor het Mulo-examen diploma B zijn te 's-Gravenhage geslaagd onze stadgenooten W. F. v. d. Linden en G. Lakka. In de commissie te 's-Gravenhage, in 1926 belast met het afnemen der examens ter verkrijging van de akte van bekwaam heid in de vrije en orde-oefeningen der gym nastiek its tot plaatsvervangend lid benoemd mej. C. R. Kok, leerares in de lichamelijke oefeningen alhier. Maandag 2 Augustus a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat G. van Klaveren als slagersknecht in dienst trad bij de firma G. Zandvoort, Hooglandsche Kerkgracht, alhier. In verband met den verjaardag der Koningin-Moeder zal het kantoor der directe belastingen. Langebrug 18, aanstaanden Maandag des namiddags na één uur ge sloten zijn. Voor het parkconcerl op Dinsdag aan staande, nam. te 8 uur, te geven door het Sted. Muziekcorps in het Kooipark, luidt het programma als volgt: No. 1. Marsch uit „Tannhauser", Wagner; No. 2. Ouverture „Orpheus in die Unter- welt", Offenbach; No. 3 Comtesse Wals, Gilbert; No 4. „Scènes Pitloresque", suite, Massenet; No. 5. ,,La Tzigana". Ganne. No. 6 Wals uit „Der Puppensee", Baijer; No. 7. „Le'été", marsch, Sierag. De jaarlijksche schietwedstrijden van de Leidscbe Burgerwacht op de banen 1e Katwijk zullen ditmaal plaats hebben op 7, 14, 21 en 28 Augustus a.s. Het programma in het Luxor- theater ziet er deze week weer welver zorgd uit en alsof bioscoop-bezoekend Leiden hiervan een voorgevoel had, was gister avond bij de première de geheele zaal over alle rangen uitstekend bezet. Zooals gewoonlijk wordt aangevangen met het Journaal, een nummertje, dat hoewel niet altijd even actueel, toch steeds interes sant blijft. Welke gekke dingen men wel in hel land der droomen kan beleven, toont ons Harold Lloyd in de film „O!.wal een Don Juan"; allervermakelijkst zijn de too- neelljes te midden der indianen, waarvan hij een heele troep op zijn ééntje omsin- gell(!) en gevangen neemt De lach was bij lijden niet van de lucht. Nog voor de pauze wordt aangevangen met het hoofdnummer „Sarcouf de kaper", een hoogsl belangwekkende geschiedenis len tijde- van de Oost-Indische Compagnie De ir.houd laat zich niet in enkele woorden weergeven, doch men neme zelfs eens een kijkje in het Luxor-theatermen zal zich zijn gang derwaarts voorzeker niet berou wen. Het City-theater draait deze weck als volgt zijn programma af: Er wordt aange vangen met een zeer aclueele weekrevue, gevolgd door een leuke klucht in 2 acten en daarna wordt een begin gemaakt met de cersle hoofdfilm in 5 acten „De Speurder". Deze film speelt zich af in het hooge Noor den tusschen sneeuw en ijs. In deze film krijgt men een kijkje van het leven in een kolonistenkamp ver van de maatschappij. Vooral het spel van den hond Strongheart dwingt ieders bewondering af. Na de pauze krijgt men de hoofdfilm in 6 acten „Om hel kind". Deze film munt uit door haar eenvoud en mooi spel der artisten. Het verloop van deze film is in hel kort als volgt: Een oud vrijgezel trouwt met een nog jonge vrouw; uit dit huwelijk wordt hun een zoon geboren, doch als deze een jaar of 10 is geworden begrijpt de vader z'n jon gen niet en weet hem niet als kind te be handelen. Hij krijgt een hekel aan zijn zoon. Moeder en zoon verlaten het huis en gaan alleen wonen. Nu pas komen de gelukkige dagen voor moeder en kind, waarvan hel laatste met volle teugen geniet van zijn mooi kinderleven. Zijn vader krijgt spijt van al wat hij zijn vrouw en kind heeft aangedaan en keert op zekeren dag terug tot de zijnen om met hen een geheel nieuw leven te beginnen. Vooral het spel van den jeugdigen artist in deze film boeit van begin lot einde Het Casino-theater was gisteravond uitverkocht. De bezoekers hoopten klaar blijkelijk eens van harte te kunnen lachen en zij zijn niet teleurgesteld Het geheele programma toch staat in het teeken van vroolijkheid en is van uitstekend gehalte. Voor de pauze ziet men hoe een Amerikaan- sche millionairszoon, wegens te hard rijden, „tien dagen brommen" moet hoe hij daarbij aangesteld wordt als badmeester en de op namen van een filmtrust volkomen in de war stuurt, doordat hij meent, dat alles wer kelijkheid is en er misdadigers aan het werk zijn, waardoor de meest zonderlinge situaties ontstaan en de toeschouwers schateren van den lach. Niet minder is zulks het geval bij de ver tooning van „Het Vliegende Circus". Men ziet Watt en half-Watt als acrobaten, mu zikanten, jongleurs, en ten slotte respectie velijk als vorst en picolo, en hun spel is daarbij weer van buitengewone kwaliteiten. Voeg daarbij een ontzettend dikke slager en dito slagersvrouw, benevens een aantal ver liefde jonge menschen en het gezelschap is compleet. De inhoud van het verhaal hier vertellen i9 onmogelijk. Het zou te veel ruimte vergen. Genoeg zij te herhalen, dat Watt en half-Watt ook in deze film weer groote triomfen vieren en het publiek ten zeerste vermaken. Naar men ons mededeelt is hier opge richt een „Nieuwe Leidsche Dilettanten- tooneelvereemging" onder den naam van: ,.Het nieuw Tooneel", waarbij zich, staande de oprichtingsvergadering op den avond van 28 Juli, ongeveer 30 werkende en kunst lievende leden hebben aangesloten, - terwijl een bestuur werd gekozen. Voorzitter, tevens regisseur, is de heer A. C. Vellhuyzen, secretaris de heer N. G. Kok, Pieter de Ia Courtstraat 7, die gaarne adspl- rantleden inschrijft. Reeds zullen intusschen de repetities beginnen voor een of meer tooneelstukken in November te spelen. Het doel der vereeniging is mede om medewer king te verleenen bij uitvoeringen van lief dadige vereenigingen. Het dames-koor „£uphonia'\ onder lei ding van den heer D. van Wouw alhier, neemt deel aan het Woensdag a.s. te Alphen tc hbuden zangconcours. PREDIKBEURTEN. Voor Zondag 1 Augustus. Leiden. Doopsgez. Gemeente; Voorin., 10 uur. ds. Lulols, uit Den Haag. Remon Gcref. Gem.: Geen dienst. Evang. Lulh. Gem.: Voorin.halfelf, ds. C. F. Weslermann. uit Amsterdam. Ver. van Vrijz. Herv. (zaal Volkshuis"). Voorm., halfelf, ds. II. G. van Wijngaarden. Eglise Wallonne: Pas de service. Alphen. Ned. Herv. Kerk, Julianaslraal: Voorm., 10 uur, ds. Veldhoen; nam. 7 uur ds. Kloots uit Zwammerdam. Hulpgebouw, Gouwslui9: Nam. 7 uur, ds. de Bruin. I Ned. Herv. Kerk, Oudshoornscheweg: i Voorm. halfelf, ds. v. Linschooten. I Evangelisatiegebouw, Ilooftslraat: Voorm. 10 uur, ds. Beekenkamp, uit Leiden; en I nam. halfzeven ds. Lokhorst, uit Dclfs- 1 haven. Geref. Kerk, RaadhuisstraatVoorm. 10 uur en nam 6 uur, de heer Oranje. Geref. Kerk, Ifooflslraat: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds Jonker, uit 1 Werkendam. Hazerswoude. J Ned. Herv. Kerk: Voorm., halfelf, en I nam., halfachl, ds. J. Luuring. Geref. Kerk: Voorm., halfelf, en nam., i halfacht, ds. Gispen. Hillegom. Ncd. Herv. Kerk: Voorm 10 uur, ds. Pot, uil Opende (Gr.); en nam., halfvijf, de heer I I. C. Baas. Geref. Kerk: Voorm., 10 uur, d3 Van Herksen (H. A.), en nam., 5 uur, dezelfde (nabetrachting). Chr. Geref. Kerk: Voorm., 10 uur, en nam., 5 uur, ds. Zwiep. Katwijk aan den Rijn. Ned. Herv. Kerk: Voorm., halflien, en nam., 6 uur, ds. Bollee. Geref Kerk: Voorm., halflien, en nam., 6 uur, ds. Meyering. Koudekerk. Ned. Herv. Kerk: Voorm., 10 uur, dr. Sehokking, uit Leiden; en nam., halfzeven, ds. Siddré, uit Oudé en Nieuwe Wetering. Geref. Kerk: Voorm., 10 uur„ en nam., 7 uur, ds. P. v. d." Marei, uit Krabbendam. Lisse. Ned. Herv. Kerk: Voorm., 10 uur, en nam., 5 uur, ds. G. van Dijk Azn. Geref. Kerk: Voorm., halftient en narm, 4 uur, dr. Th Ruys Jr. Chr. Geref. Kerk: Voorm., 10 uur, en nam., 5 uur, lee9dienst. Geref. Gemeente: Voorm., halflien, en nam., 4 uur, ds. H. A. Minderman. Sassenheim. Ned. Herv. Kerk: Voorm., 10 uur, ds. H. J. Honders, nit Herveld; en nam., 5 uur, ds J. H. Mulder, uit Zoeterwoudc. Geref. Kerk: Voorm., halftien, en nam., 5 uur, ds. Ch. Impeta, uit Kampen. Chr. Geref. Gem. (KerklaanV Voorm 10 uur, en nam., 5 uur. preeklezen.. Voorschoten Nod. Herv. Kerk: Voorm., 10 uur, ds. D. A. v. d. Bosch, te 's-Gravenhage; nam 6 uur, geen dienst. Warmond. Nod. Herv. Kerk: Voorm., 10 uur (H. Dj en nam., 6 uur, ds. J. J. Woldendorp. Wonbrugge. Ned. Herv. Kerk: Voorm., 10 uur (Bed. II. D.), en nam., halfacht, ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk: Voorm., 10 uur. en nam halfdrie* ds. Schouten, uit Alphen aan den Rijn. Zwammerdam. Nod. Herv. Kerk: Voorm., 10 uur, ds. De Bruin, uit Alphen, en nam., 7 uur, de heer Posthuma, evangelist te Hoorn. Geref. Kerk: Voorm., 10 uur, en nam., 7 uur, ds. Wissink. Ned.-Herv. Kerk. Beroepen: Te Opheusden (loez): D. Th. Keek, te Garderen; Te Lcksmond: H. van Elven, te Oostemijkeric. Bedankt: Voor Wommels: E. van Ruytenberg, te Oostburg. Gerei. Kerken. Beroepen: Te Hoogvliet: C. van Schie, cand. te Voorschoten. Bedankt: Voor Epe: C. de Jager, te Doornspijk; Voor Burum: J. H. Donner, te MolenaarsgraafBrandwijk; Voor Zwart sluis: J. A. Verhoog, te Nieuw Dordrecht; Voor Genderen: A. B. W. M. Kok, te Wom mels. Chr. Geref. Kerk. Beroemen: Te Steen wijk: W. Kre- mer, cand. le Zwolle. Ned. Herv. Kerk. Algemeene Eynode. De fieer A. B. C. Dudok de Wil heeft zijn benoeming tot lid van het bestuur der stich ting Valkenheide aangenomen. Ds. G J. van BINNENLAND. Prof. Keesom en dr. Crommelin te Leiden onderscheiden. Slot van de zitting der Prov. Staten van Zuid-Holland. Tegen 1 Oct. verlaging van eenige postta* rieven aangekondigd. BUITENLAND. De Fransche Kamei wil spoed betrachten. Stichting van een nationale Tabaks-Mij.? Het congres der Britsche mijnwerkers-ge delegeerden. Rede van den Poolschen premier in den Senaat der Flier, te Leimuiden heeft zijn herbenoe ming tot secundus van den secretaris aan vaard. Aan een predikant is op verzoek rehabili tatie verleend. De heer Eilerts de Haan rapporteert over een voorstel van het Prov. Kerkbestuur van Zuid-Holland betreffende de toekenning van emerilaatsbevoegdheid aan eervol ontslagen predikanten Volgens dit voorstel zou deze toekenning aan de werkzaamheid der Prov. kerkbesturen moeten worden onttrokken en overgebracht naar de Alg. Synodaie com missie, opdat een uniforme regeling verze kerd zij. De rapporleerende commissie er kent, dat de Prov. kerkbesturen verschillen de beslissingen kunnen nemen. Doch het verleenen van emeritaat en ontslag aan pre dikanten behoort tot de taak dier besturen en hel heeft geen zin die laak op le 'ragen aan de Synodale commissie welke geen be stuur is. Bovendien is het de vraag, of deze commissie, welker samenstelling telkens verandert, niet nu een ruimere, dan een engere opvatting zoude hebben. Aanneming van hel voorstel wordt dus ontraden. Zon der hoofdelijke stemming wordt deze con clusie aanvaard. De zelfde rapporteur behandelt drie voor stellen van den heer C. J. Niemeyer lol wij ziging van het reglement op de predikanten- traktementen. Het rapport wordt ter inzage gelegd. Daarna wordt hem hel woord gegeven over een voorstel van voorzitter en cecre- taris eener Vereeniging tot verbetering van Predikantslraktemenlen in de vrijzimuge gemeenten der Ned.-Herv. kerk in Noord- HoMand. Deze willen: le. het huidige regle ment zien ingetrokken en, wanneer zulks niet mogelijk mocht zijn, het voor vier jaar buiten werking zien gesteld2e art. 41 regl. vacaturen zoo zien gewijzigd, dat onder a. worde gelezen: „dat de classikaie quota zijn betaald en dat aan den beroepen predi kant voor gemeenten met minder dan 1500 zielen een traktement van f3000, van .500 3000 zielen f 3500 en boven 8000 "ielen f 4000 per jaar met vrije woning of vergoe ding daarvoor, wordt gewaarborgd." De rapporteur is van oordeel, dat de be wering in de memorie van toelichting, als zou hel reglement op de predikantstrakte menten voor hulpbehoevende gemeenten zeer weinig of niets presteeren, wordt weer legd door de jaarverslagen van den raad van beheer; dat hetgeen bereikt is, niet in gevaar mag worden gebracht door intrekking of door het buiten werking stellen van 'iet re glement, zonder dat voldoende traktemen ten op andere wijze worden gewaarborgd; dat in het voorstel wel wordt voorbeschre ven, dat iedere gemeente een bepaaid trak tement zal waarborgen, terwijl steun van beter gesitueerde gemeenten aan hulpbehoe vende in uitzicht wordt gesteld, hetzij direct^ of door middel van een vereeniging, dat echter hiervoor geen enkele zekerheid wordt gegeven, en juist de geschiedenis van de ver eeniging, waarvan de voorstellers voorzitter en secretaris zijn, bewijst dal van vrijwil lige steun niet veel is te verwachten, hei geen hun duidelijk zal worden als zij eens nagaan wat de vereeniging heeft uitgekeerd en wat er noodig was, om de trakterm nten op peil te brengen dat de geringe resultaten van deze cn dergelijke vereenigingen mede aanleiding waren, dat de Synode zich ge noodzaakt zag in te grijpen door de invoe ring van het reglement, en dat de voorstel lers willen zij de traktementen verbete ren dit het best kunnen doen door hun tegenstand togen het reglement le laten va ren en ijverig mede te werken aan zijn oede uitvoering. Op grond van dit rapport wordt hel voor stel zonder hoofdelijke stemming verworpen. Besloten wordt den heer C. J. Bleeker, cand. en voorganger, van de afd. Apeldoorn, van de Vereeniging van Vrijz. Hervormden, volgens art. 3 e van hel Pensioenfonds 'oe te laten ats vrijwillig deelnemer in het Pen sioenfonds. De behandeling van het verslag van de verrichtingen der Alg. Synodale commissie wordt voortgezet. De aandacht van de ker kelijke besturen en van de kerkvisitatoren gevestigd op het bepaalde in art. 14 al. 2 van het reglement op de kerkvisitatie, waar in wordt voorgeschreven, dat eèn afschrw

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1