No. 20360. DONDERDAG 29 JULI Anno STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. 1926j LEIDSCH DAGBLAD FBUS DER AD VERTENT IEN: 30 ets. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentién, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdag9 en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven /ÏO Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindspiein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postciièqua- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.36, per week .*r.v.0.18^ Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0,18. Franco per post ƒ2.36 portokosten. DK nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. De Smnatra-ramp. Heden zijn bij het Sumalra-Gomité d.e plgende giften ingekomen: Mevr. de Wed. J. G. Z.V. Jj 10. Prof. dr. P. J. B10. Dames B10. Mr. Eg. d. V100.— Ch. v. S5.— Prof. rar. D. v. B5. Prof. mr. G. v. V. 15. Prof. dr. J. H. Z20.— H. E. v. d. H. Sr10.— Dr. G. S. L10.— L. B10.— Giften worden nog gaarne ingewacht bij den Penningmeeser, den heer F. Muys van de Moer. Plantsoen 49, Leiden, postgiro No. 57471. Centrale Bond van Werkmeesters. Ter gelegenheid van het 7-jarig beslaan der afdeeling Leiden van den Cenlralen 'Bond van Werkmeesters en ander opziohl- houdend personeel had gisteravond in caió „Zomerlust" aan den Stationsweg een tuin- concert plaats, welwillend aangeboden door de mandolineclub „Krebustlipo". Vermoedelijk als gevolg van den wel wat frissohen wind waarvan men. echter in den heerlijk beschutten tuin weinig be merkte was de belangstelling niet zeer groot. Te ongeveer halfnegen onze uilnoodi- ging vermeldde als aanvangsuur toch acht uur? opende de voorzitter van de jubi- ieerende afdeeling, de heer II. W. Buseh- gens de bijeenkomst met een woord van wel kom tot alle aanwezigen, waarbij spr. spe ciale woorden van dank richtte tot den heer Veerman c. s. en den spreker van heden avond, den heer Lindeman, die onmiddellijk bereid was geweest een korte feestrede uit te spreken op den 7den geboortedag van de Sleutelstedolijke afdeeling. Nadat „Krebustlipo" onder de degelijke leiding van den heer L. G. Veerman op de vanouds bekende wijze en met veel succes een vierlal nummers, waarvan vooral iiet laatste „Sous les alles du moulin" van A. Coulet ons heel goed kon bekoren, ten ge- hoore had gebracht, verkreeg de heer Limde- iman, hoofdbestuurder van den Bond het -woord tot het .houden van zijn rede. Spr. ving aan met een gelukwensch aan het adres van de jobileerende afdeeling, die in het organisatorisch verband een goed figuur maakt. Over het nut van organisatie in het algemeen wilde spr. het niet hebben, doch wel over de laak van de echtgenoolen der leden ten opzichte van de vakbeweging. Zij moet er op aandringen, dat haar man geregeld de vergaderingen bijwoont, omdat ook haar belangen'daarmede gemoeid zijn. En vooral op het oogenblik, waar in diverse afdeelingen van het jaarlijksche congres in Mei j.l. te Utrecht gehouden eenige beroering is gekomen, is eendrachte lijke samenwerking dringend noodzakelijk. Spr. sprak tenslotte den wensch uit, dat het vrootijk samenzijn van dezen avond er toe zou medewerken om het solidariteits gevoel te versterken Na de pauze gaf „Krebustlipo" nog eenige nummers ten beste, die een aandachtig, ge hoor en een gul onthaal vonden. „Orphens" 1 Aug. 1901—1926. Gisteravond hoorden wij in hel Van der .Werffpark een concert van het Muziekgezel schap „Orpheus", dat deze vereeniging Ier gelegenheid van haar 25-jarig bestaan aan de Leidsche burgerij aanbood. Het pro gramma werd geopend met een feestmarsch, „Feestklanken" voor deze gelegenheid foor den directeur, den heer J. V-ink, gecompo neerd, terwijl het sloot met een marsch van een der leden, den heer H. Boogers, „Vivat Orpheus". Zooals onze lezeTS uit berichtjes voor en na in ons blad geplaatst, wel zullen bemerkt nebben, staat ook deze vereeniging gereed, as. Zondag haar 25-jarig feest te vieren. Enkele bijzonderheden willen wij van deze -jubilaresse in korte trekken vermelden. Op 1 Aug. 1901 werd alhier opgericht door eenige muziekliefhebbers het boven genoemd gezelschap, waarvan de heer Vink 'Welwillend het directeurschap op zich iam, terwijl tot voorzitter werd gekozen, de heer A. Mulder. Deze beide heeren hebben dus zij aan zij een kwarteeuw aau de vereeniging hun beste krachten gewijd, de een als leider der mu ziek, de ander als leider van het vereem- jngsleven. Zij mogen het genoegen smaken, de vereeniging te hebben in stand gehouden Jüet alleen, maar te hebben opgevoerd tot £en peil, dat zeker niet alle ver eeni gingen bereiken. De vele verslagen, betreffende concerten en uitvoeringen van dit gezelschap waren steeds vol lof over de beschaafdheid pr muziek en muzikaliteit der uitvoeren den Hulde daarvoor aan den heer J. Vink, d-l9] CörPs heeft gesproken als een ^_m.degelijk en paedagogisch musicus. VOn en wee der vereeniging te beschrij- vaIöt, -U ver voerenI Velen, kwamen, fcii ?ooa^3 overal maar er bestaat ócn'i-Tl US' *och.een kem, die jaren gele- am, maar niet ging. Deze trouwe mu zikanten hebben ook zeker niet weinig bij gedragen lot den bloei der vereeniging. We noemen de namen der drie oudsten, die respectievelijk 24, 21 en 20 jaren lid geweest zijn, n.t. de heer K. J. Helman, H. van Ber- kel en J. Braggaar. Ook voor hen is een woord van warme hulde zeker niet mis plaatst. Aanvankelijk lag hel in de bedoeling der leden, een groot muziekfeest le organiseeren. Verschillende omstandigheden hebben er toe geleid, daarvan terug te komen en het jubi leum zoo eenvoudig mogelijk le vieren. A s. Zondag van 35 uur zal er gelegenheid zijn in de grooie zaal van Zomerzorg voor de bevriende muziekverenigingen, haar oudste zuster te -complimenteeren. Wij vermoeden, dat velen van deze gebo den gelegenheid een gretig gebruik zuilen maken en wenschen de vereeniging uog vele jaren van voorspoed toe. Uitstapje van het Einderzangkoor „De Kleine Stem". Wederom hebben de grooie meisjes van i de „Kleine Stem" haar jaarlijks terugkee- rend uitstapje gehad. Ditmaal moest het iets bijzonders zijn, omdat de meeste meisjes sleohls drie dagen konden vrij krijgtn, ter wijl de kinderen van de koren A en B vijf dagen zullen uitgaan naar Arnhem. Daarom richtte 'het bestuur de blikken op het buiten land en de keus viel op België. Zoo gingen de meisjes des Zaterdags vol moed haar eerste buitenlandsche reis beginnen. Op het programma stonden een bezoek aan Ant werpen en Gent. Wat zij daar allemaal van havenwerken en van den kostbaren schat van oude bouwwerken genoten hebben, het zou ons te ver voeren, dit allemaal bekend te maken. Een bezoek van een oude, wonderschoone kerk le Gent, bracht allen onder de '>eloo- vering van dit indrukwekkend gebouw. Een kijkje in de bakkerij van de coöpera tie „Vooruit" te Gent, gaf haar gelegenheid kennis le maken met de bijzonder h^rièni- sche bereidingswijze van het „dagelijksch brood". Maar boven alles uit staat de harte lijke ontvangst van de Gentschc vrienden, die op zoo gulle wijze de meisjes voor eenige dagen onderdak hebben verschaft. Zondag was er in Gent een groot arbea- dersfeest. Daar werd een monument ont huld, opgericht ter eere van een groot man uit de Belgische beweging: Van Bevercn. Een der grondleggers der le Internationale, een baanbreker voor het socialisme in Bel gië en ook de grondlegger van de Belgische coöperatieve beweging. Aan dit feest was een optocht verbonden, waaraan meer dan 40.000 betoogers deelnamen. Aan Anseele, die juist dien dag zijn 70sten verjaardag her dacht, wa sde eer gegeven, het mooie ge denk teeken te onthullen, dat staat op dezelf de plaats, waar voordien een kanon had ge staan. Dat de meisjes het allen naar haar zin hadden gehad, bewees het roerend afscheid, dat Maandag werd genomen, 's Avonds, kwart voor 11, arriveetf^e de troep opgeto gen en ten zeerste voldaan, weer le Lelden, waar de ouders al met eenig ongeduld aan het station op hun kinderen hadden gewacht. Het is een uilstapje, dat voorzeker aan de kinderen vele herinneringen heeft geschon ken en waarvoor aan allen, die het zoo schitterend hebben doen slagen, zeker een woord van oprechten donk toekomt. Benoemd is aan de H. B. S. A met 5-jarigen cursus te Haarlem tot lijdelijk leeraar in de plant- en dierkunde, de heer J. W. Wichere, alhier. Geslaagd is voor liet examen hoofd- j acte L. O. te 's-Graveidiage, mej, E. Moeno, i onderwijzeres le Ouderkerk a. d. IJssel. I Voor het examen nuttige handwerken j zijn geslaagd de dames A. 1. M. Bergers en A. H. Dozy, alhier. Geslaagd zijn voor het examen akte handteekenen L. O. mej. A. P. Vermeulen en de heer A. de Sitter, beiden alhier. Heden herdenkt onze stadgenoot J. G. van der Berg den dag, waarop hij voor vijf- en-twintig jaar als opperman in dienst trad bij de firma gebrs. C. J. en J. P. van Beu- kering, metselaars en aannemers aan het Levendaal, alhier. Waar v. d. Berg bij zijn patroons goed aangeschreven staat om zijn trouwe plichtsbetrachting en groote werk lust, was het te verwachten, dat dezen den dag van heden niet zonder meer zouden laten passeeren. Vanmorgen werd de nijvere werkman door een der firmanten toegesproken en ge complimenteerd, daarbij de hoop uilspre kend, dat v. d. Berg nog vele jaren de firma getrouw zou blijven. Doch bij woorden al leen bleef het niet. Als bewijs van erken telijkheid en waardeering stelde spr. hem een extra-goedgevulde enveloppe met in houd ter hand, daaraan toevoegende, dat hij hem een buitengewoon driedaagsch verlof verleende. Hedenmorgen bracht de minister van buitenlandsche zaken, jhr. mr. van Karne- beek, een bezoek aan de Jan-Steen-tentoon- stelling in de Lakenhal alhier, waarbij Zijne Excelllentie werd rondgeleid door prof. Martin. In den nieuwen Bundel museum- verslagen wordt omtrent hel Penningkabinet alhier medegedeeld, dat de directeur ver schillende aankoopen kon doen, waarbij eenige aan de verzameling nog ontbrekende munten uit de muntvondst te Smeermaes. Tal vaa geschenken worden ontvangen. fn het Rijksmuseum van Oudheden alhier werd begonnen aan een groote collectie af gietsels van inscripties ten behoeve van do universiteit alhier. In verschillende afdeelingen verkreeg het museum aanwinsten, waarbij een buste en een archaiische kop, beide uit Cyprus, van groot belang zijn. Ter gelegenheid van het 350-jarig bestaan der Academie word het museum door de Koninklijke Familie be zocht. De ingrijpendste verandering in hel Rijks Ethnographisch Museum was het aftreden van den conservator T. B. Roorda, juist op een moment, waarop hij bij de voorgenomen reorganisatie goede diensten had kunnen be wijzen. Zijn voorganger, prof. dr. M. W. de Visser, verklaarde zich bereid voorloopig de noodige adviezen te geven. Er werd een be gin gemaakt met de reorganisatie in het ge bouw BreesfTaat. De geschenken waren weinig talrijk; ver schillende voorwerpen werden aangekocht; ook werden met' eenige musea ruilen aange gaan. Bij den boedhandcl voorheen rebrs. Bel infante te Den Haag is in druk v ersche nen de rede, door prof. mr. F. G. Schel- toma, hoogleeraar aan de rijksuniversiteit alhier, op 15 Juli j.l. voor de leden van de Ned. Ver. ter Bevordering van het Levens verzekeringswezen te 's-Gravenhage uilge sproken over „Het gewijzigd ontwerp van wet op de naamlooze vennootschappen", Hedenmorgen omstreeks elf uur is op den Haarlemmerweg nabij de Warmonder- brug een kinderwagen, welke Ier Linkerzijde van den weg Teed en voortbewogen werd door mej. M. H., huisvrouw van J. V., aan gereden door een luxe-auto, bestuurd door den heer P. M. uit Brussel, welke de rech terkant van den weg hield. Door den schok kantelde de wagen en viel het daarin gezeten 3-jarig kind er uit zonder daarbij eenig leisel te 'bekomen. De juweelendiefstal in een Schevéningsch hotel. Zooals wij reeds met een enkel woord in het bericht over den hoteldiefstal in Den Haag gemeld hebben, is de vorige week ook een collectie juweelen gestolen in een Scheveningsch ho tel. Daar heeft zich aldus het „Vad." de zaak als volgt toegedragen: Een heer en een dame wonen sinds jaren op kamers op een tusschenverdieping van het hotel. Ook de directie heeft daar haar compartimenten. Om op de tusschenverdie ping te komen moet men na den portier aan den hoofdingang gepasseerd te zijn, een bin nendeur door en een trap op. Deze deur en trap zijn de eenige toegang en uitgang van de tusschenverdieping, waarop geen andere kamers zijn den de genoemde. Zaterdagmorgen zijn de heer en de dame vrij gehaast vertrokken. Zij hebben de ge woonte hun juweelencassette aan den direc teur in bewaring te geven. In de haast heb ben zij dat Zaterdagmorgen vergelen. Zelfs had de familie geen tijd alle sieraden in de cassette le bergen Zondagavond zouden zij eerst terugkomen. De kamers werden niet afgesloten. Toevallig waren de kinderen van den directeur, die anders in- cn uilloopen op de tusschenverdieping, uit logeeren. En om dat de Zaterdag een drukke dag is was de directrice ook den'geheelen dag in de zaak werkzaam. De dief moet van deze gunstige situatie op dc hoogte zijn geweest. En toch schijnt hij gehaast gehandeld te hebben. Want hij heeft zich alleen van den inhoud der cas sette, ter waarde van f3000 meester ge maakt. In een andere la lagen nog een gou den tasch van f 1000 en twee brillonten ter waarde van f 1000. Die dingen heeft hij over het hoofd gezien. De diefstal is eerst Zondagavond, toen de familie thuiskwam, ontdekt, Hoemeensch bezoek. G i 8- leren is via Oldenzaal een gezelschap Roe menen te Rotterdam aangekomen, om on der leiding van prof. N. Serban, lot 3 Aug. een tournooi door ons land te maken. Vele deelnemers zijn vergezeld van hun ccht- genoote, zoodat het gezelschap in totaal 38 personen telt. Heden krijgt Rotterdam een beurt, Zater dag Delft en Den Haag (Mauritshuis). Zon dag Scheveningen en Den Haag, Maandag Leiden. Dinsdagavond scheept het gezel schap zich in op de Veendam en vertrekt naar de Ver. Staten. It&liaaxische zakkenrollers aangehouden. Gisteren heeft de politie te Rotterdam twee Italianen aangehouden op vermoeden van diefstal of zakkenrollerij. De mannen gaven op te Gosensa bij Milaan te wonen. Door een op hen gevonden brief zou gebleken zijn, dat ze zich op het stelen van sieraden toeleggen. De politie stelt een onderzoek in. De overval te B s s u in. BI# allee ia nog gekomen een pertinente her kenning door een tot nu toe nog niet ge noemde getuige, een modiste, wonende aan de Brinklaan, die den vormoedelijken dader Donderdags vóór den overval van halftwaalf tot 12 uur had zien paradeeren voor de Boazbank. Haar was dit heen en weer loopen zóó opgevallen, dat zij den man nauwkeurig had opgenomen. Hot meisje, mej. v. Vucht, is wel de eenige, die met besef den verdachte in normale omstandigheden heeft gezien, wat lïeei wat zeggen wil, in dit geval van een man met zulke levendige trekken en sterke wis selende gelaatsuitdrukking als cflie van Brummar. Haar herkenning was volkomen en direct, geen oogenblik was er eenige aarzeling. Dr. Weiten, die 's heeren Joosten won den chirurgisch behandeld heeft, heeft Dinsdag onderzocht of die met het inbe- slaggenomen wapen kunnen zijn toege bracht. Bij nauwkeurige meting is inder daad gebleken, dat dc namaakrevolver, als een soort boksijzer gebruikt, met het ondereind van het handvat en den haan beugel op het lioofd is terechtgekomen en daar dc beide gekneusde plaatsen teweeg gebracht moet hebben. De afstand der wonden komt precies overeen met die tus- echen beide plekken van de revolver. Het blijft een raadsel hoe de dader uit Bussum is weggekomen. Er blijft voor de rechorchie nog veel te ontwarren over. Een sigarenwinkelier te Bussum, bij wicn Brummer vóór het misdrijf sigaretten 'heeft gekocht, heeft hem Dinsdagmiddag ook herkend. I)e verdachte blijft ontkennen op den dag van den overval te Bussum te zijn geweest. Niet li erkend. Zooals men zich kan herinneren werd voor eenige maanden een loopcr van de „Spaarbank voor de stad Amsterdam" op een avond in de Linnaeusslraat aldaar beroofd van een lasch inhoudende een groot bedrag aan bankpapier. De dader ontkwam over het hek van het Oosterpark. Bij de arrestatie van den woonwagenbewoner van Brummen die verdacht wondt van den bankoverval le Bussum, heeft de politie ook gedacht aan deze berooving. Aan verschillende personen die indertijd gehooid waren, is thans het portret van v B. getoond. Zij konden echter geen gelijkenis zien in dit porlret en het ge laat van den bankroover, dat hun slechts vaag bekend was. 'Een fiets pad vernielster. Reeds herhaaldelijk is in het Gooi ge klaagd over vernieling d,er mooie rijwiel paden door paarden (of veedrijven.) Gis- teran zag iemand op het fietspad onder Huizen een dame, die haar paard midden op het pad stuurde; de fietsers konden telkens op zij gaan, want de amazone week niet uitl Eindelijk naderde een agent in burger, die het spelletje had aangezien en verzocht de dame van het fietspad af te gaan en behoorlijk uit te wijken. Zij voldeed daaraan volstrekt niet en voegde den agent op hoogen toon toeMan, wat heb ik met jou te maken. De agent maakte zich nu bekend en herhaalde zijn aanm$g> ning het pad vrij te laten, doch de ama zone wilde doorrijden gevolg een pro- ces-verbaal. Ze dreigde den agent bij de autoriteiten aan te klagen, weigerde aan vankelijk haar naam op te geven en gaf ten slotte een verkeerden naam op, wat niet baatte; eindelijk bleek het-, dat zij mevrouw P. heet en tijdelijk te Laren ver toeft. Diefstal van radio-onder- deelen. Sedert eenigen tijd vermiste de Nederlandsche Sein toestel lenfabrick te Hil versum verschillende onderdeel en van ra dio-toestellen. Dinsdag slaagde de politie er in, deze te Amsterdam- op te sporen. Als verdacht van den diefstal werd aangehou den de magazijnmeester der fabriek, liet bleek, dat hij in zijn woning een uitzend- station had gebouwd, en dat alle daarvoor benoodigde onderdeelen ontvreemd waren uit de fabriek. Voor een waaide van f 1500 heeft hij ontvreemd. Als voorde film Een aulo draaide te Huizen bij den tol Naarder- weg vóór de afsluiting, doch bij het bord. De zoon van den tolgaarder M. sprong op de treeplank om tot betaling te dwingen en trok een mes en zoo stond men dreigend tegenover elkaar. M. zelf kwam nu ook op het geval af, de zoon verdween, doch M. trachtte het 9tuurrad vast te houden. Dit verdroot den automobilist; M. kreeg een opstopper, maar bleef nog op de treeplank: meteen werd vol gas gegeven, de aulo schoot in razende vaart vooruit metM. op de treeplank en zoo bereikten de strij denden het Huizer politiebureau, waar be stuurder en tolgaarder beiden een klacht .indienden. Een onhebbelijke sluis- wachteT. De dames M. en A. Gorcl en D. Boogers te Hilversum hebben de Loos- drechtsche plassen overgezwommen, wal een mooie prestatie is. Ze werden gevolgd door een wherry, waarin een heer en een dame. Toen ze echter aan den overkant waren aangekomen, was de wind gedraaid, en zóó krachtig geworden, dat de boot niet meer denzelfden weg terug kon varen. Men besloot een omweg ie maken en door de Drecht huiswaarts te keeren. Zij moesten daar echter door twee sluizen heen en be zaten met z'n vijven slechts 5 centen. De BINNENLAND. De Eerste Kamer na aanneming van hef Dnitsch-Nederlandsch handelsverdag op reces. Vergadering van de Reedersvereeniginf voor de Nederl. Haringvisscherij. Vergadering van de Haagsche Tramweg* Maatschappij. BUITENLAND. De Fransche financieele voorstellen in de Kamercommissie. De Belgische Senaat ratificeert de conven- tie van Washington inzake den 8-nren-dag. eerste sluiswachter, dien zij passeerden^ nam daarmee direct genoegen, doch num- mer twee was minder galant. Zij moester? en zouden betalen, anders liet hij ze niet door. Of de jongelui beloofden, dat ze des avonds nog het geld zouden brengen, het hielp niet: betalen of blijven liggen. De sluisdeur achter de boot was intusschen ge sloten en dus waren ze gevangen in hef sluisvak, waar ze erg van de kou te lijden hadden. Vooral de drie dames, die in het water geweest waren, hadden het in haar natte zwempakjes ontzettend koud. Zoo lagen ze daar bijna een uur, toen er een motorboot kwam van een familie, die in Loosdrocht ging logeeren. Toen de eige naar van de boot, van de jongelui het geval vernam, betaalde hij voor hen 't schutgeld en nam de werry op sleeptouw moe naat het badhuis ,,'t Piashuis" terug. Daar was men ondertusschen ongerust geworden en reeds waren twee motorbooten uitgevaren om de zwemsters en de volgboot te zoeken, hetgeen echter, omdat ze een anderen weg terug gegaan waren, geen resultaat had. Van een boerenknecht die verliefd is. Men schrijft uit Barneveld aan de „Msbde.": Reeds langer dan 10 jaar wordt een 28-jarige boerendochter te Barneveld, zon der dat zij daar eenige aanleiding toe geeft, het leven totaal ondraaglijk gemaakt door een 30-jarigen zeer exentrieken boeren knecht die een hopelooze liefde voor be-t doelde jonge dochter heeft opgevat. Heeft zij bijv. verkeering met een ander jong- mensch aangeknoopt, dan wordt deze door den boerenknecht net zoolang geplaagd en mishandeld, dat hij de verkeering afbreekt. Reeds heeft deze boerenknecht deswege zes maanden gevangenisstraf ondergaan, doch niets helpt. Thans hadden de buren van meerbedoelde jonge dochter besloten haar van den lastpost le verlossen. Met dit doel wachtteeen 20-tal jongelui den boeren knecht toen deze weer een bezoek aan het meisje wilde brengen, op en dreigden hem met stokken af te ranselen. Aanstonds nam nu bedoelde persoon de vlucht, slormde het huis van het veelgeplaagde meisje binnen, greep daar een hooivork en keerde zich daarna tot zijn achtervolgers, die op hun beurt op de vlucht sloegen. Algemeen wordt gevreesd, dat dit spel der liefde een noodlolligen afloop hebben zal. Inbraak bij een advocaat- generaal. Tijdens afwezigheid van do bewoners is ingebroken bij den advocaat- generaal bij het gerechtshof te Arnhem mr. Cnopius, die met vacanLie te België is. Het huis stond 's nachts onder toezicht van een bewaker. Toen deze man des avonds op zijn post kwam, zag hij< dat ingebroken was. Een voorloopig onderzoek heeft aan getoond, dat o.a. verdwenen zijn. twee kleine on een groot tapijt, doch men heeft nog niet kunnen vaststellen wat er meer is gestolen. Verdronken. In het Go- rechtkanaal te Groningen is het 5-jarig zoontje van J. Kroon verdronken. Te Maarssen is het vierjarig zoontje van den melkrijder Stam in de Vecht geraakt en verdronken. Ernstig ongeval. Te Ur- mond is bij het afrijden van een helling de 13-jarige W., die achter op de fiets van zijn broer stond, komen te vallen. Met een schedelbreuk word de jongen opgeno* men. Zijn toestand is zeer ernstig. Verduistering W e g e n 3 verduistering van f 4000 ten nadeele van den Oost Groningschen Sleenhandcl te Winr schoten, is aldaar de 25-jarige H B., reizi ger, diQ een bekentenis heeft afgelegd, aan gehouden en ter beschikking van de justri tie gesteld. „Uit de hittegolf blij! de uit!" Hel moet.dezer dagen gebeurd zi,n ijl het nijvere centrum der Langslraalsch3 schoenindustrie, verielt het Ilgz., als histo risch. De ja&rlijksclïe kermis was in aantocht# Hier en daar verrezen reeds verschillende

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1