No. 20359. WOENSDAG 28 JULI Anno 1926, r STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEI DSC DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIEN 30 Cts. pet regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven /10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 CU. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week ƒ0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week- „0,18,. Franco per post 2 35 portokosten. 7 Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Sumatia-fonds. Bij het Sumatra-Comité zijn reeds de vol gende giften ingekomen: ,W. D'f 5* Penningmeester Comité Gemeente- Werklieden 12.66 Mevr. R.M. 25 O2.50 A. M. T25.— Mevr. H. v. W.S5. Mr. H. v. W. 5.— Dr. H. J. M. B10.— G. L. D5.— Prof. dr. L. v. I. 10. H. v. d. W2.50 Prof. dr. S. v. Rr......; 15 Giften worden nog gaarne ingewacht bij den Penningmeester, den heer F. Muys van de Moer, Plantsoen 49 Leiden, Gironummer 57471. Een boom van een overweg stok gereden. Toen gislernamiddag even over half zes de overwegwachter bij den overweg Rijns- burgerwegStationsweg de ^slagboomen neerliet, kwam juist van den Rijnsburgerwcg een vrachtauto in snellen vaart aanrijden, ioebehoorende aan de firma Jonker uit Gouda. De chauffeur dacht met snetrijden nog intijds den overweg te kunnen passee- ren, doch reed pardoes tegen den ijzeren slagboom aan, tengevolge waarvan de as van dezen boom brak. De auto had betrek kelijk geringe 9chade. Gelukkig was de trein waarvoor werd gestopt een looaaltrem die in Leiden bleef staan doch waarvoor met het oog op het doorloopen de overweg ook wordt gesloten. Daardoor werden ongeluk ken voorkomen. Het treinverkeer werd echter eenigen tijd vertraagd. - Tegen den chauffeur is proces-verbaall op gemaakt. Voor de benoeming van een leerares in de Staatswetenschappen aan de gemeente lijke H. B. S. met 5-jarigen cursus en aan de H. B. S. voor Meisjes met 6-jarigen cur sus alhier, zullen worden voorgedragen: lo. dr. P. Endt, leeraar in de Staatswetenschap pen aan het gemeentelijk Lyceum en de Hoogere Textielschool, te Enschede2o. dï. II. Wind. idem aan de Gem. H. B. S. te Leeuwarden3o. dr. A. Hamburger, idem, idem, te Zierikzee. Dr. Endt werd dezer dagen ook benoemd ite Dordrecht. Wij vernamen echter dai hij, lals hij hier werd benoemd Leiden zal prefe- reeren. Onze sladgenoolen, mej. N. de Ravc, hoofd eener Bijzondere Bewaarschool alhier en de heer F. D. Noest, onderwijzer aan een Bijzondere School alhier, behaalden beide te Amsterdam het diploma A voor Handen arbeid (papier-, karton- en kleiarbeid). Aan het Technikum te Mittweida slaagde als electro-technisch ingenieur de heer J. v. d. Laan, alhier. Onze oud-stadgenoot, de heer Jobs. van Steenbergen, behaalde het groot militair brevet van vliegenier en is als zoodanig te Soesterberg bij de luchtvaarlafdeeling werk zaam gesteld. In Oegstgeesl had gistermiddag een ernstig ongeval met doodel ijken afloop plaats De bijna 21-jarige H. Ch. P. J. J. van Noort wonende alhier op de Doeza- straat, werkzaam als leerling-monteur in de remise te Oegstgeest dor N. -Z. H. Tramwc-g- Mij. geraakte door onbekende oorzaak be kneld tusschen een tramrijtuig en het deur kozijn van de remise. Van N. bleef waar gewond bewusteloos liggen. De andere al daar werkzame monteurs ontboden dr. Rijk mans uit Rijnsburg die overbrenging naar het Ziekenhuis alhier zeer noodzakelijk achtte. Dit is direct per ziekenauto geschied, doch stervende kwam de ongelukkige in hel Academisch Ziekenhuis aan en kon men slechls na enkele minuten den dood consta- teeren. Door de politie werd beslag op het lijk gelegd tot het onderzoek is afgeloopen en een beslissing door de justitie is genomen. Mevrouw R. alhier meende reeds meermalen dat zij geld miste uit een kistje, dat stond in een muurkast van haar huis kamer en dat met eon slot was gesloten. De verdenking viel op het 13-jarig dienst meisje, N. van G. De gangen van dit meisje werden nagegaan en zij werd geregeld be spied, totdat men eindelijk haar op heeter- daad betrapte. Zij wist den trommel met een haak te openen en. na er eenig geld te hebben uitgenomen, weder te sluiten. Het meisje heeft op deze wijze in een jaar tijd ongeveer f 100 aan de familie ontvreemd, welk bedrag grootendeels aan snoeperijen en snuisterijen schijnt verbruikt te zijn. In een tuin aan den Zoelerwoudsche- Singel, naast do villa van mevrouw de weduwe Hattink, ioebehoorende aan den tuinarchitect den heer J. Buurman r.ihier, hebben een dezer dagen baldadige jongens ergerlijk huisgehouden. Een aantal jonge 'TTuchtboomen met diverse soorten appels en peren die echter nog niet eetbaar waren, werden geheel geplunderd en een dezer met zorg gekweekte boompjes werd zeif9 met wortel en tak uitgetrokken. Eén en ander heeft blijkbaar op klaar lichte ndag plaats gehad. 'De heer B. die reeds meer last van deze rooverijen en verniel zucht had deed daarvan eerder ai aangifte bij de politie, doch de tuinroovers schijnen extra, politietoezicht te trotseenen. Door mevrouw de wed. V. Z. te Zaan dam is bij de politie alhier aangifte gedaan dat van een motorboot, haar toebehoorende. liggende in den Nieuwe-Rijn, een dekzeil ter waarde van ongeveer f 18 is ontvreemd. Door de politie alhier is aangehouden de 19-jarige Joh. v. E„ verpleegde in het Rijksopvoedingsgesticht voor Jongens, te Ginneken, die daaruit vermoedelijkge vlucht is. Gistermiddag te zes uur ongeveer werd aan de Doezastraat zekere G. van R. alhier, die daar passeerde, aangereden door een auto, bestuurd door G. W. van IC., uit Hillegersberg. R. bekwam eenige niet be paald ernstige, vleeschwonden. Hij .werd in de Doeza-apotheek verbonden en kon daar na weder zijn weg gaan. Gisteren, circa halfelf bad aan de Hoogewoerd hoek Kraaierslraat een aanrij ding plaats tusschen een luxe- en een vrachtauto De vrachtauto reed langs de Hoogewoerd in de richting Hooge-Rijndijk ongeveer evenwijdig aan de tram, die bij de Kraaierslraat stopte. De luxe-auto. kwam uit de Kraaierslraat en wilde de Hooge woerd in de richting Nieuwe Rijn over steken. De bestuurder meende nog even voor de stilstaande tram voorbij te kunnen rijden toen zij in botsing kwam met de vrachtauto. De auto's waren beide iels be schadigd; persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. De bestuurders deden elkander wederkeerig het verwijt geen sein le hebben gegeven. Gisteren sprong een voorband van een luxe auto uit Den Haag, die door de stad reed. De bestuurder J. A. v. d H. raakte daardoor het stuur kwijt, waardoor de auto tegen een boom reed en later nog in aan raking kwam met een vrachtauto van de firma De G. Ook hierbij hadden geen per soonlijke ongelukken plaats. De Siert. no. 143 bevat de gewijzigde statuten van de Vereeniging tot bevordering van de opleiding tot instrumentmaker, alhier gevestigd. pe noodlottige mishande ling te Den Haag. Gieternamiddag is de oppen-man v. d. N. v®G., te Den Haag, die aangehouden was in- verband met de mishandeling van den bode op Naaldwijk v. d. E. met het bekende droevige ge volg op last van den officier van justi tie, wederom in vrijheid gesteld. Tegen hem is echter proces-verbaal opgemaakt terzake van mishandeling, den dood ten gevolge hebbende. De opgeheven staking te Delft. Het bemiddelingsvoorstel van den burgemeester van Delft, dat zoowel door de stakers als door de directie der Lijm- en Gelalinefabriek is aanvaard, komt in hoofd zaak hierop neer, dat de loonsverlaging van 21 pCt. wordt teruggebracht op 16 oCt. De stakers zullen allen weder op de fabriek kunnen komen, voor zoover er plaals is. Een aantal jongens heeft inmid dels weer een.anderen patroon gevonden. De Delflschc Bestuurdersbond had de stakers medegedeeld dal indien het bemid delingsvoorstel niet werd aangenomen, hij niet langer de verantwoording wensebte te dragen en geen steun meor zou verleenen. Gesmoklreldvee? Het on derzoek te Rotterdam heeft uitgewezen dat 5 van de in beslag genomen koeien inder daad lijdende waren aan mond- en klauw zeer. Deze dieren zijn onder toezicht afge maakt. Gisteren is opnieuw een verscherpte con- Iróle uitgeoefend op het vee, dat naar de veemarkt aldaar gebracht is. Hiervan zijn twee dieren in beslag genomen, die nader onderzocht zullen worden. Met vrij groote zekerheid kan aangeno men worden, dat de besmette dieren uit België gesmokkeld zijn. De gezonken woonschuit. De eigenaar van de gezonken woonschuit te Rotterdam iö de 24-jarige betonwerker P. V. uit Sliedrocht.# Om aanvaringen te voorkomen heeft de rivierpolitie de plaats waar de gezonken schuit ligt, met een boei aangeduid. Huiselijke twist met ern stige gevolgen. De 37-jarige vrouw S. R., geb. B., wonende Rustenburgerlaan te Haar lem, kwam gistermiddag omstreeks halfeen bij de woning van de familie R., waar haar zwager woont, belde daar aan, terwijl ze een dikken bamboe hengelstok in de hand hacL Tusschen deze beide personen schijnen reeds geruimen tijd onaangename verhou dingen te bestaan. Ze belde dus aan en werd opengedaan door dén zwager, den heer R. Zijn echtgenoole slond direct in de nabijheid Dé bezoekster verkeerde in groote woede, na een kort twistgesprek greep ze haar hengel stok en gaf den man en vervolgens de vrouw eenige striemen over het hoofde die geweldig aankwamen. De man, nu ook in drift ontstoken, greep het eerste 't beste voorwerp dat onder zijn bereik lag. toevallig een bijl, en hakte in dolle woede op vrouw R. in. Zij kreeg eeni- gehouwen op 't hoofd en een op de hand. Bloedend zakte ze ineen. De Roode Kruis Transpportcolonnc was spoedig ter plaatse en verleende dc eerste hulp. R. werd door de politie gearresteerd. De bijl waarmee de daad werd volbracht, is in beslag genomen. De vrouw werd ter observatie naar het Gasthuis overgebracht. Een vechtpartij met dc po litie. In de 3e Egelotntierdwarsstraat te 'Amsterdam hebben twoe agenten een volksverzameling, ontstaan tengevolge van een vechtpartij, door herhaalde sommatie trachten te doen uiteengaan, waarop de menigte de agenten met stukken hout en bloempottenbekogelde. Hierop heeft een der agenten twee schoten in de lucht, ge volgd door twee schoten op de menigte gelost. Met behulp van ter assistentie ge komen politiepersoneel is toen de orde hersteld. In het Binnengasthuis is een 16-jarige jongen verbonden, die door een der scho ten aan zijn dijbeen was gewond. Van een vijftal personen, dat aan het politiebureau modcdeeling van het voorgevallene kwam doen, herkende een der agenten één, die niet aan de sommatie gevolg gegeven had en één die met stukken hout van achter een omvergeworpen handkar naar hem had geworpen. Tegen hen werd proces verbaal opgemaakt. De overval te Bussum.Het is de Centrale Recherche te Amsterdam ge- weegt, die den aandacht der politie-autori- teitcn te Bussum gevestigd heeft op de mo gelijkheid, dat v. Brummen den overval zou hebben gepleegd, meldt de „Stand.". Zij be schikte n.l. over enkele foto's van dezen man, die als „Freek van Brummen" bekend staat en bij nauwkeurige beschouwing van het opgegeven signalement ontdekte een der rechercheurs van die afdeeling, dat dit signalement in vele punten klopte op Freek van Brummen. De rechercheur trok met de foto'9 naar Bussum, waar zij aan de ver schillende personen, die in deze zaak betrok ken zijn, werden vertoond. Alhoewel zij niet positief waren in hunne verklaringen, meenden enkele hunner toch den dader le herkennen, waarop de Bussumsche politie (die zelf ook nog een ander spoor volgde), opsporing van dezen van Brummen ver zocht. Maandag werd bekend, dat de gezochte sedert verleden week met zijn woonwagen slond in het kamp aan den Hemweg en daarop zijn dien avond de Bussumsche po li tie-inspecteur, de heer Vo9, vergezeld van den heer Joosten, mej. Sikking en den jon gen, Jan Hansen, naar Amsterdam gekomen en -met een inspecteur en twee rechercheurs der Centrale Recherche naar het woonwa genkamp gegaan. Toen zij daar aankwamen, bleek, dal van Brummen en zijn vrouw niet in het kamp waren, doch met hun hitten wagen naar Die- men waren vertrokken. Besloten werd nu, dat het gezelschap de terugkomst van Van Brummen zou afwachten en inmiddels in groepjes op den Spaarndammerdijk zou wan delen. Aldus geschiedde. Na geruimen tijd gewacht te hebben, kwam de hittenwagen den Spaarndammerdijk afrijden en op den dijk hield de inspecteur den wagen aan. Van Brummen wist blijkbaar eerst niet, wat er geschiedde, doch toen hij den heer Toos ten en den jongen Hansen zag, begreep hij het blijkbaar maar al te goed en werd zeer nijdig. Hij dreigde met zijn zweep den in specteur een slag te zulilen toebrengen. Deze greep echter naar zijn revolver, waarop Van Brummen schreeuwde: „Schiet maar, je durft toch niet," en vervolgens zich ^leeds- meer opwindende, allerlei verwenschingen tegen den inspecteur uitbraakte. Nu was dii juist, wat de inspecteur met zijn optreden bedoelde. Want in dezen tijd hadden de 'veer Joosten, mej. Siklring en Jan Hansen een prachtige gelegenheid om Van Brummen goed op te nemen. Nadat dit opon'houd eenige oogenblikken had geduurd, liet de inspecteur Van Brummen verder rijden, om dat hij eerst wilde weten of de getuigen hem' al of niet hadden herkend. De heer Joosten was dadelijk zeer positief en zeide in het van woede verwrongen gezicht met de r te kende oogen, duidelijk den man le hebben ^herkend, die verleden week den overval heeft gepleegd. Ook de verklaring van Jan HanBen was positief, doch mej. Sikking, die, zooal8 begrijpelijk, zeer zenuwachtig was, was minder positief. Het gezelschap begaf zich nu naar het kamp en daar kwam Van Brummen hen ai tegemoet. Hij nam nu echter een geheel andere houding aan. Zijn woede was plotse ling geheed verdwenen en hij deed erg vrien delijk. De woonwagen van Van Brummen werd nu geheel doorzocht. Het is een be trekkelijk nieuwe wagen, die door v. Brum men eerst kort geleden, naar hij zegt voor ruim f 3000, is gekocht en daarna nog weer geheel is opgeschilderd. In den wagen werd niel veel bezwarend materiaal gevonden. Geld was er bijna niet, het grijze pak. dat de verdachte Donderdag I.t. droeg, was hier ook niel te vinden, doch op 't laatste oogenblik vond de Bussumsche inspecteur Vos in het bed een imitatie- revolver, waarmede niel gescholen kan worden, doch die. daar ze tamelijk zwaar is, wel gebruikt kan worden als een wapen om mede te slaan: 0 Het wapen past in de wonde, den heer Jooslen toegebracht, wat een sterke aanwij zing tegen v. B. is. De stalionsbeambte Boor, die ook met v. B. werd geconfronteerd, herkende dezen niet alö dader van don vroe- geren slation so ver val. Inmiddels waren Van Brummen en zijn vrouw naar hel bureau Spaarndammer- slraat overgebracht en daar nader met de getuigen geconfronteerd en verhoord. Van Brummen verklaarde van de geheele zaak niets le welen. Toen hem gevraagd werd, waar hij verleden week Donderdag was ge weest, antwoordde hij eerst niets, doch zijn vrouw zeide: „Op de paardenmarkt le Zaan dam", wal daarna door Van Brummen werd bevestigd. Op hem werd een bedrag van ruim f80 gevonden, terwijl zijn vrouw circa f30 bezat. Desgevraagd vertelde hij, dat hij den kost verdiende met het venten met matjes en zeiltjes en dat hij op de paarden markten zoo'n beetje in paarden scharrel de. Vast slaat wel, dat zijn inkomsten niet groot waren en het is dan ook wel wat vreemd, dat hij een bedrag van f 3000 voor den nieuwen woonwagen heeft kunnen be talen. Ook op hel politiebureau herkenden de heer Joosten en JanTlansen den aangehou dene als den dader. Met den laatslen trein werd hij naar Bus sum overgebracht, terwijl zijn vrouw op vrije voelen werd gesteld. In Bussum werd nog gisternacht het onderzoek op het poli tiebureau voortgezet. Van Brummen nam nu heelemaal de houding van „de verdrukte onschuld" aan. Toen hij daar nogmaals met den heer Joosten werd geconfronteerd, zeide hij- Denk aan God in den hemel en ran je geweten en denk er aan, dat ik een kind van negen jaar heb." Doch de heerToosten aarzelde geen oogenblik en bleef bij zijn verklaring. Den Amstcrdamschen pblilie-inspecteur bood Van Brummen zijn excuses aan voor de beleedigingen, die hij hem op den Spaanr- damerdijk had toegevoegd en zeide vervol gens: „U begrijpt toch wel, da<t als ik inhul dig was, ik u niet, nadat ik mijn wagen m het kamp had gebracht, was tegemoet geko men". Hij werd ook nog geconfronteerd met een der heide spoorwegambtenaren, die destijds bij den overval op het station te Bussum te genwoordig waren. Deze was echter weife lend in zijn verklaring. De andere ambte naar, de hoofdgetuige, vertoeft op het oogen blik met vacanlie in Zwitserland en zal eerst Donderdag met den aangehoudene kun nen worden geconfronteerd. Eerst gisternacht te 2 uur is het onder zoek voorloopig stopgezet en de verdachte in de eed van hel politiebureau opgesloten. Doch gistermorgen vroeg is het onderzoek al weer voortgezet en groot was de belangstel ling van het publiek voor het politiebureau. Van Brummen werd geconfronteerd met verschillende getuigen, die hem verleden week Donderdag hebben zien wegvluchten. Zij verklaarden ,dat hij veel leek cp den man, dien zij hebben zien wegvluchten, doch daar zij hem slechls vluchtig en dan nog op den rug hebben gezien, waren zij niet zeker in hunne verklaringen. Voorts is den verdachte er op gewezen, dal de opgave van zijn alibi niet klopt, daar er Donderdag 1.1. geen paardenmarkt in Zaandam is ge weest, doch reeds een week vroeger. Hij heeft daarop deze opgave ingetrokken cn een ander alibi opgegeven, dat nadqr zal worden gecontroleerd" Tegen 12 uur gistermiddag is Van Drum men per auto overgebracht naar het kan toor der Boaz-bank aan de Brinklaan. Hij heeft daar bij het loket de houding noeten aannemen, waarin de heer Joosten verleden week den man, die den overval pleegde, heeft gezien. De heer Jooslen zeide hem zijn pet wat dieper in de oogen te trekken, wat hij echter niet wilde doen. De heer Jooslen deed het toen zelf en verklaarde ook nu weer zeer positief dat Van Brummen de da der is. Ook mej. Sikking was nu in haar verklaringen positiever. Na de confrontatie op de Boaz-bank is de veidachte weer naar hol politiebureau over gebracht en daar opgesloten Heden zal hij ter beschikking van de Justitie worden ge steld en naar het Huis van Bewaring le Amsterdam worden overgebracht. Van B. is vroeger acrobaat van beroep geweest, en volgens verklaringen van de Amsterdamsche recherche, buitengewoon handig met de liets. Hij is een goede be kende van de Justitie. Betrekkelijk kort ge leden is hij uit de gevangenis ontslagen, waar hij een straf van vier jaar, wegens in braak, had uitgezeten. Tot Dinsdagavond waren etr reeds >ven personen, die B. als dader herkennen. Twee er van zagen hem in den omtrek van de Brinklaan even voor den overval. „Het Volk" meldt nog: Een merkwaardige toevalligheid is, dat gisternacht bij de Bussumsche politie een leege advocaatflesoh is gedeponeerd, die even buiten Laren is gevonden. Om den hals was met een touwtje een briefje gebonden, BINNENLAND. H. M. de Koningin is le Soestdijk gear' riveerd. Zij zal nog eenigen tijd rust moete* nemen. Zittii^fl der Eerste Kalner. Een vliegongeval te Soesterberg. Eér doorte. BUITENLAND. De regeeringsverklaring van het Franschd kabinet Poincaré krijgt een motie vait vertrouwen. De Engelsche mijnwerkersleider Cook dreigt. waarop in sleil handschrift mol potlood ge« schreven slond: „Ik lach om de justitie. Jullie vinden mij nooit. De dader van de Boaz-bank". Dit briefje kan van een grappenmaker af komstig zijn, maar hel zou ook een lang rijke aanwijzing kunnen zijn in de richting van den dader, die zich in een overmoedige bui lot deze onvoorzichtigheid liet verleiden* Verdronken Te Balk is de weduwe N., die een brief zou posten, bij duisternis in de Luts geloopen en ver dronken. De jonge man van R uit de Kloosterlaan Breda, is bij het zwemmen in de Mark onder Ulvenhout verdronken. Branden. Te Rineumagecst is de boerderij van J. K. 6., bewoond door A. S., uitgebrand. Oorzaak: hooibroei. Te Emmen is de sloom timmerfabriek van den 'heer Vos afgebrand. De schade wordt door de verzekering slechts ten deele gedekt. Aan den Halwierderweg le Marsum is'le behuizing, bewoond door den heer H. Stek, een prooi der vlammen geworden. Het huis behoorde toe aan den heer H. Veendorp le Haren. Alles was verzekerd. Gisterenmiddag is het woonhuis van G. v. W. aan de Koudelaan te Lage Vuursche totaal afgebrand. De brandweer was spoedig aanwezig, doch kon het pand niet behouden. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Gisteren is te Drogeham het huis van T. van dor Meet afgebrand. Vaneen ladder gevallen.— De 35-jarige rietdekker H. Hazeleger, le Barneveld. die aan toevallen leed, is Zater dag bij het verrichten van werkzaamheden van een ladder gevallen en gisteren over-, leden. Hij wilde gratis reizen. Aan het. station te Deventer is gisteren een Duitscher aangehouden, die de reis per spoor van Amsterdam naar Deventer had gemaakt op deW.O. Daar zijn papieren riet in orde waren, is hij ter uitleiding naar Enschedé over gebracht. Gevangene ontvlucht. Gis terochtend is de gevangene J. D., een woonwagenbewoner die met twee anderen te Almelo terecht stond wegens diefstal van kabels te Borne, onlvhioht. Toen hij naar het huls van bewaring was terugge bracht is hij door een open raam in do kamer van het parket gevlucht cn vera we nen. Politie, marechaussee cn rijksveld wachter hebben de omgeving afgezet. Brandstichting. Te Assen is gevankelijk binnengebracht en ter beschik king van de justitie gesteld B. J. J., meubel maker, afkomstig uit Tholen, thans ver pleegde le Vcenhuizen, verdacht van opzet telijke brandstichting. Mishandeling. Zondag heeft de 25-jarige J L. te Val the een moord aanslag gepleegd op zijn vrouw, van wie hij sedert eenigen tijd gescheiden leeft en die bij hare ouders té Valthe woont. L. verloctt bij zijn ouders te Nieuw-Wècrdinge (Dr.)* L. ontmoette zijn vrouw bij een café en vroeg haar, mee te gaan naar Delft, 'aar hij werk kon krijgen. Toen zij weigerde, stak hij haar met een mes in den tug tus schen de longen. De vrouw bloedde 'icvig en werd ten huize van dr. Bonnema verbon den. Haar tpestand is redelijk. L. is !e N« Weerdinge aangehouden; hij heeft bekend. Het bad Zoutelande. Naaf ons gemeld wordt, heeft de politieverorde ning .waarbij het verboden werd op het strand te ballen, vliegers op te laten, t« baden enz., niet de minste praktische waar* de, daar er geen enkele bekeuring wordt opgemaakt en de st.randgenoegens, zelf# op Zondag ongestoord doorgaan.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1