Een 60-jarige Echtvereeniging. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. Heden is het 60 jaar geleden dat Huig Haasnoot met Adriaantje van der Plas te Katwijk-aan-Zee, in het huwelijk trad. Zij die de historie kennen, weten dat 1866 een rampjaar voor Katwijk was. Toen heerschte in hevige mate-, vooral in Jund en Juli van- dat jaar, de cholera en werden tal van personen grafwaarts ge dragen. Het was een benauwde tijd. En toch gingen Huig en Jaantje ,,Vóór hot overloopen" naar Katwijk-Binnen. Bruiloft houden 1 Geen denken aan. Ze waren getrouwd. Van eenige feeste- lijkhedd geen spoor. Ze zijn gespaard gebleven tot op dezen dag. De man heeft de laatste maanden wel wat gesukkeld, dooh de vrouw ie zoo levenslustig als een 35 a 40-jarige. Ze steekt dan ook de handen nog flink uit de mouwen. Werd de man 19 Febr. LI. 80 jaar, op 24 Mei werd zijn echtgenoote 81. Met 12 kinderen werd dit huwelijk ge zegend waarvan er nog 10 in leven zijn. Van af zijn elfde jaar tot aan zijn ze ventigste heeft de man gevaren, waarvan 37 jaar als schipper op bomschuit of log ger. Zijn reeders waren Z Schaddee van Doom, A. van Duijn, B Parlevliet, N. V. Jteederij Katwijk aan Zee, D. Haasnoot en N. Parlevliet. Hoe gezellig weet de oude man n^ te vertellen vah de wederwaardigheden van het zeemansleven. Hoe hij zelf eenmaal bij zwaren storm overboord sloeg en als door een wonder, weer op de schuit teruggeworpen werd. Haarlemmermeer. Te Rijk in deze ge meente is een vereeniging opgericht voor ziekenhuisverpleging. Als een bewijs, dat het bestuur zich in veler medewerking mag verheugen, moge dienen dat het aantal leden thans reeds meer dan 650 bedraagt. Zondag waren op den geniedijk alhier eenige kinderen aan liet spelen. Een hun ner, het 8-jarig dochtertje van den heer C. had het ongeluk uit te glijden en van den hoogen dijk naar beneden te vallen. Met een gebroken been werd het meisje opge nomen en onder geneeskundige behandeling gesteld. Bij gelegenheid van het gehouden con- cours-hippique werden te Hoofddorp ge vonden een gouden broche en een compleet paarden hoofdstel Van een en ander werd ten raadhuize aangifte gedaan. In deze gemeente is verder gevonden een portefeuille inhoudende eenig Duitsch pa pieren geld lot een gezamenlijke waarde van 70.000 mark. Naar wij vernemen moet het in het voornemen liggen van het Oranje-comité te Nieuw-Vennep om bij gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Augustus a.9. aldaar een kinderfeest te doen houden. Hillegom. Na 's avonds te voren fees telijk door vrienden van het station te zijn gehaald en de ouderlijke woning te zijn binnengeleid, deed Zondagmorgen om 10 uur Pater J van der Linden van de orde Lazaristen St. Joseph-Missiehuis te Helden- Panningen. zijn eerste plechtige H. Mis in de St. Josephkerk. Een eerepoort en smaak volle versiering waren op het kerkplein door een feestcomité aangebracht, terwijl het hoofdaltaar in het kerkgebouw met planten en witte bloemen was versierd. Om 10 uur besteeg de Neomist het Altaar, geassisteerd door pastoor B. van Leeuwen, als diaken, den weleerw. heer J. Bouman van het Seminarie Warmond, vriend van den Neomist, als sub-diaken en den Heer M. Groot, eveneens student te Warmond, zoon van de parochie, als Ceremoniaris. In bet Priesterkoor hadden nog enkele geeste lijken plaats genomen. Voor de H. Mis zong bet zangkoor Veni Creator 4 st. van I. Korn- muller en voerde vervolgens uit Missa In bonorem St. Antoni Padua (met jongens) van W. P. TI. Jansen. Pater J. Bruno, confrater van den Neo mist hield de feestpredikatie. Zijn eerw. had lot tekst gekozen: „Thans heb ik niet dienstknechten maar nu heb ik vrienden". Bij het derde voornaamste deel der H. Mis. ontvingen ouders en familieleden uit de handen van den nieuwen priester de H. Communie, waarbij het zangkoor uivoerde: ,,Jesu Dulsis Memoria" van B. Kothe. Na de H. Mis zong het koor de 3 st. Priester- cantate van Bobbelsteen. Van de in den namiddag gehouden re ceptie werd een zeer druk gebruik gemaakt. De dag sloot met een plechtig lof om 7 uur, gecelebreerd door den Neomist en geas sisteerd door pastoor Cielen van Wijk aan ^ce. als diaken en den weleerw. heer Bou man als sub-diaken. Tranen van dankbaarheid biggelden hem langs de wangen, toen hij het vree- selijk. oogenblik in herinnering bracht, dat zijn schuit, op een anderen keer, to taal ondersteboven werd geworpen door ,,C€in stuk water" en dat toen het vaar tuigje zioh weer oprichtte, hij ook weer boven kwam. Op een 'volgende keer werd de schuit overvaren. Een ander vaartuig kwam met zulk een vaart op zijn schuit inloopen, dat van het gdekijzer beneden aan dc mast, dioor de boegspriet van het averij makende schip, een flinke krul als van hout afgeschaafd was. Ware het schip niet tegen de mast gestoot-en, dan was de schuit in tweeën gezeild en zouden waar schijnlijk alle opvarenden verdronken zqn. Door snel op het andere schip over te springen, redden allen hun leven, maar de schrik van het ongeval, was oorzaak van zijn tegenwoordigen lichamelijken toestand. De grondtoon van zijn hart is echter „Soli Deo Gloria." De inkomsten op den ouden dag zijn niet groot. Van het visschersfond® trekt de man 75 centen per week. Ouderdomsrente, beiden f 5. Een paar zoons die nog in huis zijn helpen, al£ zij werk hebben, de oudjes onderhouden, doch daar ze een doohter hebben met eenige jonge kinderen, die door haar man verlaten is, moeten ze die van het weinige dat ze zelf hebben nog mededeelen, wat ze echter als goede ouders, gaarne doen. Burger 1. Stand. Getrouwd: A. Huyssoon en E. Veldhuis. Bevallen: M. C. van Roodenvan der Linden, d. A. Bakker—Otto, d. J. No- teboomvan Egmond, d. M. M. Assen delft—Apswoude, z. J. van der Kwaak— de Koning, d.' M. A, E. de Groot—Berk hout, z. Katwijk. De gemeenteraad vergadert op Donderdag 29 Juli des voormiddags 10.10 uur. 1. Mededeeling van ingekomen stukken; 2. Voorstel tot verkoop van grond; 3. Opmaken voordracht zetters; 4. Vast stelling kohier Straatbelasting; 5. Aanvrage voorechot ingevolge artikel 101 der L. 0. wet 1920 voor de Hervormde School V; 6. Wijziging verordening betreffende de Straatpolitie; 7. Wijziging verordening op de winkelsluiting; 8. Reclames schoolgeld, enz.; 9. Rondvraag. Katwijk a. Zee. Van de haringvis- scherij kwam in de haringhaven te IJmui- den aan de logger KW 53 met 263 kantjes maatjes- en 11 kantjes volle haring, welke naar Katwijk verscheept worden. Gevonden voorwerpenI portemon- naie met inhoud achtergelaten in het kabinet aan den Boulevard. '1 bruin kin derkousje. 1 nikkelen horlogeketting. 1 huissleutel. 1 boekje Spaarbank Rotter dam, ten name van M. T. Van den vrachtrijder J. de J., aan den Sluisweg alhier, is een jonge bok door een hond doodgebeten. Katwijk aan den Rijn. Gistermiddag twee uur heeft op de algemeene begraal- plaats alhier onder groote belangstelling de teraardebestelling plaats gehad van de zoo op noodlottige wijze omgekomen J. Durieux. Een drietal kransen dekten de baar, welke werd gedragen door zijn medear beiders. Onder de aanwezigen merkten wij op dr. Stoffel, de heeren van Roosdorp en Visser en ook dr. De Lange, terwijl het geheele personeel der fabriek waar Du rieux werkzaam was, zich bij den 6toec aansloot. Aan de groeve werd gesproken door ds. B. Bollee die den overledene schetste als een liefdevol vader en echt genoot, en als een zeer ijverig arbeider. Nadat de schare gezongen had Ps. 103 8 verliet men diep geroerd het kerkhof. Te Arnhem slaagde voor M. U. L. O. examen, diploma A, mej. A. E. Oudshoorn, alhier. Op de aanbeveling voor de benoeming van een leeraar iti de scheikunde bij het middelbaar onderwijs te Nijmegen zijn ge plaatst: 1. dr. P. A. A. van der Beek, alhier; 2 dr. J. Brust te Oud-Beijerland; 3. dr. W Meijer te Groningen. De gehouden maandelijksche collec te in de Ned.-Herv. Kerk alhier ten bate der restauratie heeft opgebracht ongeveer f 87.50. Noordwijk. Onder het vee van een zes tal veehouders alhier is mond- en klauw zeer uitgebroken. Noordwijk-Binnen. Gistermorgen ont stond er brand in een schuurtje (hetgeen voor kaasbergplaats werd gebruikt) van den winkelier J. alhier, hetgeen door de in de nabijheid werkzame werklieden van den aannemer De V. spoedig was gebluscht, zoodat de brandweer niet behoefde uit te rukken. Het inwendig is geheel uitgebrand. De schade wordt niet door verzekering ge dekt. Door mw. douairière Jkvr. Gevers v KethelSpaland zal a.s. Woensdagavond aan de leden der afd. Noordwijk en omstre ken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantenkunde een wetenschappelijke film avond aangeboden. Onderwerp- van zaad tot plant en bloem. i Meestentijds zijn ze echter niet voorzien van eene toestemming der eigenaren van het vischwater, zoodat velen nogal een bekeu ring oploopen. De politie is ijverig in de weer om aan de klachten van de eigenaars tegemoet te komen en de ongewenschle vreemdelingen të verwijderen cn te verbali seeren. De oudercommissie heeft zich per cir culaire tot de raadsleden gewend om dezen gunstig gestemd te krijgen voor hun ver zoek en het voorstel van B. en W., om te komen tot aanstelling eener assistente aan de openbare lagere school alhier. In de vo rige raadsvergadering werd de beslissing omtrent het verzoek verdaagd, omdat de raad eerst nog eens wenschte te overwegen. Po werkzaamheden der onfzandinf van het meest verwoeste gedeelte in Vettenbroek vorderen naar wensch. Ook het weggeslagen gedeelte van den Laixd.jfe is weder hersteld, zoodat weldra de weg weer begaanbaar zal zijn. Vier houten woningen zijn reeds gezet en bewoond, terwijl aan de overige bescha digde huizen in genoemen polder nog druk gcerkt' wordt of reed9 de laatste hand* voor de noodige reparatie is geslagen. Gemeenteraad. "Voorzitter de heer P. Hoogenboom, bur. gemeester. Bij de opening zijn 6 leden tegenwoordig de secretaris is nog met verlof afwezig De voorzitter opent de vergadering en stelt voor het lezen der notukn uit te stel len tot een volgende vergadering, waartoe wordt besloten. Vervolgens wordt mededeeling gedaan, dat op 21 Juli boeken en kas bij den gemeente ontvanger zijn opgenomen, op welk tijdstip in kas was een bedrag van f2353.lö'/a, waarvan f 137,lö1/* op de postgiro-rekening, terwijl bovendien bij de Bank voor Neder-* landsche Gemeenten nog f 4995,53 was ge* plaatst. Ingekomen is een missive van het 'Ge meentebestuur van Bodegraven, waarbij wordt voorgesteld een wijziging te brengen in de gemeenschappelijke regeling voor den keuringsdienst van vee en vleesch, in dien zin, dat ten laste van de gemeente Zwam- merdam een jaarlijksch bedrag van f 200 zal worden geboekt als vergoeding van de ad ministratiekosten, die ten behoeve van ge noemden Keuringsdienst ter secretarie van Bodegraven worden gevoerd. B. en W. achten zulk een voorstel billijk en stellen dan ook voor een dergelijke be paling in de gemeenschappelijke regeling op te nemen, waartoe zonder hoofdelijke stemming wordt besloten. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat de in de vorige vergadering aangenomen concept-overeenkomst voor het aangaan van een nieuwe concessie voor de levering van gas met de Handelsvennootschap onder de firma W. de Liefde te Zeist, bij Gedep Sta-* ten op enkele punten nog op bezwaren is gestuit. Om aan de gemaakte opmerkingen tege moet te komen, stelt de voorzitter namens B en W. voor nog eenige aanvullingen en wijzigingen in bedoelde concept-overeen komst op te nemen betreffende de volgende punten: a. een aanvulling van artikel 7. waarbij de firma De Liefde vodrnoemd verplicht is, om zoo noodig ook huisleidingen te leggen in nieuw aan te leggen straten, niet in hef uitbreidingsplan der gemeente begrepen: b. toe te voegen een nieuw ^rtikel, waar bij aan B. en W. of aan ee'n door hen ge-* machtigde het recht wordt verleend inzagd te nemen van boeken en bescheiden der fabriek, voor zoover deze betrekking heb ben op de bepalingen, in de voorwaarden tot gaslevering genoemd; c. bij artikel 15 nog een bepaling op te nemen, dat wanneer de firma binnen 3 maanden na daartoe gedane opdracht, niet bereid mocht zijn op eigen kosten en zonder garantie van gemeentewege een huisleiding te leggen voor de gasvoorziening van dat deel der ^gemeente, bekend onder den naam van Tempelpolder en polder de BroekveldeD en Vettenbroek, de gemeente dan het recht zal hebben genoemde gemeentedeelen tijdens den duur der concessie op andere wijze van gas te voorzien De voorzitter licht een en ander nog nadef toe en zegt, dat bedoelde wijzigingen en aan vullingen met de firma De Liefde zijn be-« sproken, welke firma geen bezwaar heeft deze wijzigingen en aanvullingen nog In het contract op te nemen. Met algemeene stemmen wordt besloten bovenstaande wijzigingen in de concessie oft te nemen: Wethouder Hoogendijk komt ter vergader ring. Bij de rondvraag merkt de heer Linscholen op, dat zich voor het Raadhuis 'nog twen gaslantaarns bevinden, die in zeer desolaten toestand zijn. Indien op behoud dier tan-f taarns wordt prijs gesteld, zullen zij nood-* zakelijk moéten worden hersteld, want n\f ontsieren zij het geheele Raadhuis, dat pai door het opnieuw verven weder een geheel ander aanzien heeft gekregen. Wethouder van Muiswinkel wil die lan-* taarns maar laten wegnemen en aan hef balkon een electrische lamp laten aani brengen. Wethouder Hoogendijk acht het gewenschf dat het bordes van het Raadhuis kan wor* den verlicht. Besloten wordt de gaslantaarns te latetf wegnemen en aan het balkon een electrischel lamp er voor in de plaats te stellen De heer Van Wijngaarden zegt niet in het bezit te zijn van gemeente-verordenin-* gen, waarom hij er eens naar informeeren wil of voor het aanbrengen van reclame-» borden ook vergunning moet worden ge-t vraagd. Indien dit zoo is, dan geeft hij den raad er goed op toe te zien. dat die borden zoo-* danig worden aangebracht, dat zij door los* raken geen gevaar voor de voorbijgangers of omwonenden kunnen opleveren. Ook heeft spr. gehoord, dat de bewoners in den omtrek van het woonwagenterrein last ondervinden van aldaar geplaatsts woonwagens, daar deze niet op het terrein komen, doch er vóór blijven staan De voorzitter antwoordt, dat hij den heer Van Wijngaarden de bedoelde verordening zal doen toekomen. Wat betreft de klachten over de woonwagens, meent spr., dat dit niet altijd kan worden voorkomen. Het kamp, voor de woonwagens bestemd, is nop niei geheel goed, zoodat de wagens daar ver« zakken. Dit moet eerst nog worden verbe terd, en eer kan niet worden gelast, dat d< wagens op het terrein moeten worden ge-» reden. Als niemand hierna meer het woord ver-* langt, wordt de vergadering door den voor-* zitter gesloten. - El 3-2 HUIG HAASNOOT en ADRIAANTJE VAN DER PLAS. Loop der bevolking. Aangekomen personen: T. Hart, leeVl.-verpleegèler, van Zaandam, naar Dr. Mr. W. v. d. Bergh stich ting C. Bol, dienstbode, van Naaldwijk, naar Kerkstraat 40 J. van Egmond en fam., timmerman, van Schoten, naar Pické- slraat 21 J. van Egmond, boerenarbeider, van Wassenaar, naar Kerkstraat 55 E. de Vries, van Broek in Waterland, naar Douzastraat 24 W. P. M. Hemelman, kan- toorbed., van Amsterdam, naar Vinkenlaan 12 H. C Hoogeveen. winkelier, van Lei den, naar Kerkstraat 49. Vertrokken personen: A. J. Amoldussen, arbeider, paar Haarlem, Maarten v. Heems- kerk§traat 2. Noordwijk aan Zee. In den Haag slaag de voor het Mulo-examen B Jac. Koers, en voor diploma A Joh. van Wijk, beiden alh. In het Noorderbad werd Zondagmid dag een heer onwel. Personeel van het bad bracht hem uit het water, en droeg hem bin nen bij „Pension Hoek". Spoedig was dr. Nederveen aanwezig, maar er was gelukkig geen gevaar te conslateeren. Voor het toelatingsexamen voor de le klasse van de Chr. Kweekschool te Leiden, slaagde Ali Barnhoorn. alhier. Noordwijkerhout. Een auto, die ver keerd reed, kwam terecht op den eigen weg van den Hoogeveenschen polder. De beheer der van den weg, de heer Simon Bouw meester, verlangde vijftig cents tolgeld. De automobiliste weigerde te betalen en moest toen terug rijden. Al achteruit gaande, zakte de auto weg in den lossen grond en verder in een baggersloot. De firma Meeuwenoord moest de auto er uit takelen met kelderwin- d£n en eischte nu geen 50 cents, maar vijf tien gulden. In de Ned. Herv. Kerk werd f 44 gecol lecteerd voor 't Gesticht van lijders aan val lende ziekte te Heemstede. Burger 1. Stand. Geboren Adriana Maria Theodora, D. van P. G. van Haaster en van A. C. Warmerdam. Hen- drika Alida, D. van H. van Berkel en van A. M. Smit. Cornelia Theresia Maria, D. van W. Th. Hulsebosch en van H. E. Ruig- rok; Pelronella. D. van J. A. v. d. Berg en van P. Jansen. Eva Wilhelmina, D. van C. Geerlings en van H. E. Heddes. Overleden: Petronella van den Berg 10 m. Adriana Visser 76 j., ongeh. Theodo- rus H. Verhoeven 52 j., te Rotterdam (St. Bavo. Clemens H. Bramlage 25 j., te Helder (St. Bavo). Friedericus A. van Riessen 62 j. te Amsterdam (St. Bavo). Gehuwd: Hendrik Heemskerk 22 j., te Rijnsburg en Wilhelmina Johanna Bouw meester 22 j., alhier. Rijnsbmg. Het harmoniekorps „Wil helmina", alhier, directeur de heer W. J. Smolders, gaf gisteravond een welgeslaagde uitvoering in de muziektent. De politie, in samenwerking met de burgerwacht, had maatregelen getroffen, die een ongestoord genieten van de muziek mogelijk maakte, zoodat de talrijke muziekliefhebbers onge stoord konden luisteren. Voorschoten. Burger 1. Stand. Geboren: Herman Ernst Rudolph, Z. van jhr. R. Sandberg van Boelens en E. I. Ba ronesse van Ittersum. Overleden: A. M. Adelgeest geb. Klaren- beek 76 j. Donderdag 29 Juli a.s. herdenkt de heer J. Waasdorp zijn 25 jarig jubileum in dienst van de Zilverfabriek, alhier. Donderdagavond 8 uur komt de raad in openbare zitting bijeen ter behandeling van: 1. Ingekomen Stukken. 2. Besluiten Comptabiliteit. 3. Voordracht College van Zetters. 4. Benoeming Commissie nazien Reke ning enz. 5. Benoeming personeel bij de bedrijven en vaststelling hunner jaarwedden. 6. Verlof onderwijzeres. 7. Voorstel tot het verleenen van een voorschot aan de Protestantsche Naaischool. 8. Wijziging besluit verkoop O. L. S. 9. Crediet bij ingebruikstelling nieuwe school. 10. Vergoeding verhuiskosten aan een politiebeambte. 11. Vergoeding en afrekening Bijzondere Scholen. 12. Reclames Hondenbelasting en School geld. Zoeterwonde. De kinderen der open bare lagere school alhier maakten verleden week hun jaarlijksch uitstapje. Ditmaal was Amsterdam het doel van de reis. Eerst werd het Koninklijk Paleis bezichtigd en daarna toog men naar Artis, waar verder de dag werd doorgebracht. Om 9 uur was men weer in Leiden terug, waar de bussen van den heer van den Akker gereed stonden om allen huiswaarts te brengen. De kinderen hebben volop genoten. Een woord van dank aan die genen, die door hunne bijdragen dit uit stapje mogelijk maakten is dan ook op zijn plaat9. Nu het vischseizoen in volle fleur is komen van wijd en zijd de hengelaars op dagen, die probeeren om wat buit te maken. Alphen. Gedurende het 2e kwartaal 1926 zijn in den gemeente geboren 118 en overleden 35 personen; 344 personen hebben zich alhier gevestigd en 342 personen zijn afgeschreven naar andere plaatsen. Het zielental bedroeg op 1 Juli j.l. thans 16419. De Martha-Slichling heeft van N.N. voor nieuwbouw een gift van f 1000 ontvangen. De jaariijksche vergadering der Martha- Stichting heeft 7 September plaats. Alkemade. Burgerlijke Stand. Geboren Huberts Petrus, z. van Wouter Oomen en Gerarda van 't Ilart Maria Sophia, d. van Hermanus Gortzak en Anna Cornelia Braam Gerardus Godefridus, z. van Adrianus van der Meer en Catharina van der Hoorn Martha Anna, d. van Anlhonius Henri- cus Wesselman en Alida Maria de Koning Anlhonius Johannes, z. van Theodorus van Haastrecht en Theodora Maria Zoeten daal. Ondertrouwd: Hendrik Zoetemelk, jm. oud 28 jaar en Margarethe Johanna Schirm, jd. I oud 24 jaar. Boskoop. Door B. en W. dezer gemeen- i le is than* aan alle ingezetenen die zich I zullen aansluiten voor eleclri9ch licht ken- j nis gegeven dat per 2 Augustus, dus Maan- dag aanstaande, stroom zal worden gege ven. Ter gelegenheid van de electrificalie zullen er in den avond op verschillende pun ten illuminaties zijn, waardoor het volgens onze meening een waren feestavond zal wor den. Mej. G. A. van der Broek alhier is ge slaagd voor het examen nuttige handwer ken, gehouden te Rotterdam. Koudekerk. Aan den laagslen inschrij ver is het straatwerk gegund in onze ge meente, en wel van af de bouwmanswoning van v. Wensveen tot F. Zwartjes, aan den heer N. van Diggelen, en van af Eimert tot G. van der Bijl, aan J. M. Voorhoeve van Leiden, terwijl de benoodigde steenen wor den geleverd door de firma's van Leeuwen Boer en van Beers, alhier. Leiderdorp. Voor het drogislexamen slaagde gisteren te Amsterdam, de heer F. K. Los alhier. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, z. van P. J. Goedhart en A. J. Brinkeis Ele- onora Johanna, d. van J. A. Ramaker en M. P. Verdegaal. De gemeenteraad vergadert op Donder dag 29 Juli, des avonds half acht. Agenda: 1. Mededeelingen. 2. Voorloopige vaststelling gemeente-re kening 1925. 3. Wijziging begrooling. 4. Verlichting Zijldijk. 5. Voordracht benoeming leden College v. Zetters. Zondagvoormiddag te 10 uur zal ds. Mondt, uit Nijehaske, in de Ned.-Herv. Kerk te Leiderdorp worden bevestigd door da. Lovink, uit Scharnegoutum. In den namiddagdienst, welke om half drie aanvangt, zal de nieuwe leeraar zijn in trede doen. Waddingsveen. Ruzies en burenlwislen zijn den laatsten tijd aan de orde van den dag. Zoo ook nu weer in het Noordeinde waar een buurt als „De twaalf plagen" al bijzonder om zijn twistzieke bewoners be- 1 kend. Enkele buurvrouwen vlogen, om een kleine oneènigheid tusschen kinderen, el kaar in de haren. De politie heeft proces verbaal opgemaakt. Gevonden: een portemonnaie (leder) met 70 cent en eenige slêutels. Inlichtingen op het raadhuis. Burgerlijke Stand. Geboren: Martha, d. van G. van der Geest en C. W. Polet. Voor het mulo-examen zijn te Rotter dam geslaagd P. van Spraag, J. J. Baren- drecht en J. Ketting, alhier. Zwammerdam. Zondagavond ontdek ten eenige voorbijgangers een begin van brand bij bakker H. nabij de Rijnbrug al hier. Terstond werd de bewoner gewaar- schuw die de vlam nog wist te blusschen, waardoor erger werd voorkomen. Vermoe delijk zijn eenige krullen bij het aanmaken van den oven in brand geraakt. Op het te Apeldoorn gehouden Natio naal Concours in het koninklijk park 't Loo, behaalde de Christ. Zangvereen. „Zingt den Heer" alhier, een eersten prijs in de eerste afdeeling met 330 punten, alsmede een eere- prijs en directeursprijs voor het hoogste aan tal punten van den geheelen concour9dag. De heer S. de Vries, onderwijzer aan de bijz. school voor Christ. Nat. Onderijs, (hoofd de heer A. R. Koster) alhier, is ge slaagd voor het examen hoofdakte. Tegen veler verwachting in, is het gras in den ondergeloopen, maar drooggemaakten polder de Broekvelden en Vettenbroek in den laatsten tijd door de daarvoor gunstige weersgesteldheid flink gegroeid. Op verschillende gedeelten loopen reeds de koeien te grazen.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7