No. 20358. DINSDAG 27 JULI STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. BUITENLAND. Anno 1926, LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIEN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en 'Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van EO. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindspiein Telefoonnummer* voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden 8.35, per Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, Franco per post ƒ2.35 portokosten. week &0.18.| ijn, per week'„0.18,! Wt nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. Jubilerende Leidsche hoogleeraren. Na de zomer-vacantie zullen een drietal hoogleeraren der Rijks-Universiteit alhier hun 25-jarige ambtsvervulling herdenken nl. 18 Sept. prof. dr. F. A. H. Schreinemakers, hoogleeraar in de anorganische Scheikunde, 25 Sept. prof. dr. W. Brede Kristensen, hoog leeraar in de geschiedenis der godsdiensten in het algemeen en praenomenologie van den godsdienst en 21 October, prof. mr. G. W. Vollenhoven, hoojrleeraar in het adat- recht van Ned.-Indië, Staatsadministratief recht van Ned.-Indië, Suriname en Curacao. Moet de gemeente Leiden ook een peisoneelsreserve hebben? Evenals aan een aantal andere groote en grooterc gemeenten in ons land, heeft het Comité ter behartiging van de alge- meene belangen van het Overheidsperso neel (A. C. O. P.) ook aan het gemeente bestuur alhier een ad ree gericht, waarin het als zijn gevoelen uitspreekt, dat de in stelling van een personeelsreserve voor de grootere gemeenten ten zeerste aanbeveling verdient. Voor kleinere gemeenten, welke geene of een onvoldoende wachtgeldregeling hebben, dringt het comité op de invoering aan van een wachtgeldregeling c. q. af doende verbetering van de bestaande wacht- eldregeling; een en ander in verband met frijziging van de pensioenwet 1922 in Juli 1925. Het raadslid mr. D. A. van Eek, vermoe delijk geïnspireerd door het advies van bo vengenoemd comité, heeft bereids bij den gemeenteraad een voorstel aanhangig ge maakt, waarbij de instelling van een ar beidsreserve van ambtenaren en werklie den ter vervanging \*ui het tegenwoordig losse personeel, wordt voorgesteld. Een partijgenoot van mr. Van Eek, de heer Baart, deed het voorstel deze kwestie aanhangig tc maken bij de ook in onze ge meente beslaande algemeene ambtenaren- en werkliedencommissie, naar aanleiding waarvan D en -W. dan ook -het gevoelen dezer Commissie hebben gevraagd. Intus- schen heeft hun college te kennen gegeven, dat het voor een stad als Leiden niet |noo- dig en ook niet gewenscht is, een dergelijk' instituut in het leven te roepen, temeer daar in Leiden een behoorlijke wachtgeld regeling bestaat. Een vergelijking mét ste den als Amsterdam en 's-Gravenhage, die veel groot er zijn dan Leiden, gaat volgens hun College niet op. In plaatsen als straks genoemd, zullen de diensten en bedrijven gedurende het geheele jaar behoefte hebben aan tijdelijk personeel voor werk van ver schillenden aard. wat hier echter niet het geval is. Het instituut zou dan ook niet in het belang der gemeente zijn, waar deze hel garantieloon in ieder geval aan de re servisten zou moeten uitbetalen. Waar B. en W. er zoo over denken, is het te voorzien, dat hun College, hoo ook ten slotte het advies der Algemeene Ambt. en Werkl. commissie moge luiden, niet met het voorstel van mr. Van Eek zal meegaan. Prof.' E. M. Meyers, hoogleeraar in het burgerlijk recht en het internationaal pri vaatrecht aan de Leidsche univerinléif1 is gisterenavond van zijn .reis naar Chili alhier teruggekeerd. Op verzoek der Nederl. regeering heeft prof. Meyers zijn verblijf aldaar mede benut om zich op de hoogte te stellen van de mo gelijkheid van emigratie derwaarts. Prof. Meyers heeft mot betrekking hier mee venchiliende besprekingen gehouden en zal daarover binnenkort verslag uitbren- gen. In allen eenvoud heeffc hedenmiddag op de begraafplaats aan de Grocncsfcc.eg alhier de begrafenis plaats g-ehad van den heer J. Roem, oyd-hoofdopzichter van de Rijks Onderwijsgebouwen en oud-lid van den Gemeenteraad. Aanwezig waren o.m. de w.n. burge meester de heer Aug. Rcimerrnger en de heeren E. "W. Wiohers Rollandct en F. G. Rosier namens het kerkbestuur der Rc- monstrantsche Gemeente. Door d-s. v. Lingen iiifc Velp werd een herdenkingsrede en een troostwoord ge sproken, waarna de heer Verhey v. Wijk namens de familie dank betuigde voor de betoonde belangstelling. j Hienriede; was de plechtigheid géëié'.- digd. Toegelaten lot de Middelbare Techni sche School te Haarlem zijn op grond van hun diploma's en rapporten of van het toela tingsexamen. Afdeeling Bouw- en Waterbouwkunde, eerete studiejaar: B. K. Huysmans, Leiden; L. J. Lambers, Leiden; IT. van Weizen, Leiden. Afdeeling Werktuigbouwkunde en Elec- trotechniek, eerste studiejaar; G. L. van averen, Hillegom; Afeeüng Weg- en Waterbouwkunde, jweeüe studiejaar: II. van den Boom, Noord- hiaD,ï W' B' Pe"ïuin, Leiden. 5 !fl Eleclrotechniek. twewie sludie- Ja;>r: S li Jouslra, Leider,. Te den Haag daagden voor hel examen Handelskennis L.O. de heer L. Schilder, al hier. Aan de R.-K. Lagere School te Katwijk aan den Rijn ie tol tijdelijk Onderwijzeres benoemd mej. A. Peelers, alhier. Door B. en W. werd heden ten Raad- huize in het openbaar aanbesteed: het ma ken van 5G6 Meter walbeschooiing aan het Ulrechtschc Jaagpad alhier, waarvoor de volgende inschrijvingen waren ingekomen: J. W. Verheul. R'dam, 150.100; W. Ouds hoorn Z., Leiden, f 47.453; F. P. de Geus, Loosduinen, 1 46.666; N.V. Concordia. Pa- pcndrecht, f 49.300; N. V. Aanmer. v. h. Zaanen Verstoep f47.843; R. Dijker, Haarlem, (44.900; Firma W. v. Splunder, Ridderkerk. 44.000; G. P. v. Balen F. G. v. Balen, Oude Rijn, [42.348; J. Splinter, Leiden, (46.975; F. L. 3. Zitman, Leiden, f 40 500J. Warnaar, Leiden, f44.600; N.V. Mij tot Uitvoer, Buzer Willemstad, f49.998; B. Smallegange, Haarlem f53.200; A. J. de Laker on P. H. Meyers, Leiden f52.995; H. de Wee», Haarlem f45.798; J. Zaras, Oude-Welering f53.089; .1 C. v. Eevert, Leiden f 43.990; H. Bax en H. Steen- kist, Haarlem f 47.890; firma Marcelis P. Heemskerk, Leiden f45.100; L F. Kruyt, Leidon f 48.248; firma C. Castelein Van Dordrecht f 49.800; M v. d Velden en P. G. de Jong, Oegstgeest f 47.4-47; 1, Staal, Lei den f39.885. De begrooting was f 46.000. Zooal3 wij niet lang geleden meedeel den wordt „Musis Sacrum" thans geheel op geknapt Met het verfwerk is men zoowel binnen als aan den buitenkant nog druk bezig. A.s. Zondagnridag hoopt men de leden met hun dames en genoodigden in de ge restaureerde lokalen te kunnen ontvangen. Er zal dan ter gelegenheid van den ver jaardag van H.M. de Koningin-Moeder een matinée weiden gegeven door het bekende muziekgezelschap „De Post", directeur de heer Boldeixlijk. Gevaarlijk duin. Door bot 4de Regiment Infanterie zal in den naoh-t van Donderdag op Vrijdag a,s. oen oefening worden gehouden in de duinen io Katwijk, waarbij! hel j-xjherpe patronen /al worden geschoten. Het terrein zal eerst dan weer voor liet publiek toegankelijk zijn, indien de roodc lantaarns zijn verwijderd. Beschonken thuisgekomen De 32-jarige A. v. d. K. kwam Zaterdag nacht laat aan zijn woning in de Boom gaardstraat te Rotterdam. Hij verkeerde in een zeer opgewonden toestand en ging zelfs ziju 23-jarige echtgenoote te lijf. Hij sloeg haar met een 9toel op het hoofd, waardoor de vrouw een ernstige hoofdwonde bekwam Een 21-jarige broer van de vrouw, H W., die boven woont, kwam op het rumoer af en trok partij voor zijn zuster. De woesteling richtte zich toen tegen zijn zwager en beet hem in den linkerschouder. De zwager wierp echter zijn aanvaller van zich af en bracht hem eenige slagen toe, zoodat hij op den 6rond viel en daarbij een diepe wonde aan voor- en achterhoofd bekwam. Een buur man, H. J., bemoeide zich eveneens met het geval en trapte toen "met zijn voet in een hoop iglasscherven. Er ontstond een groote 'yólksóplóop voor' de deur. Ook, de politie kwam er bij te pas, die het viertal gewonden haaè het bureau in de Witte de Withstraat. bracht. V. d. K., zijn vrouw en zijn zwager W. moesten ter verdere behandeling naar het ziekenhuis aanden Coolsingel vervoerd worden. Gesmokkeld vee? Giste? ren is vanwege den rijkskeuringsdienst op de veemarkt te Rotterdam een onderzoek ingesteld. Het resultaat hiervan was,, dat 16 stuks vee in beslag genomen zijn, op vermoeden van mond- en klauwzeer. Dit vee zou uit België ons land binnengesmok keld zijn. Een vreemde geschiedenis. Gis ter namiddag is op het bureau van de rivierpolitie te Rotterdam gerappor teerd, dat even te voren op de rivier de Maas, ter hoogte van boei 14, een onbe kend gebleven woonschip plotseling ge zonken was. Het scheepje werd door een motorboot gesleept. Tijdens het zinken warén twee mannen van bet scheepje over gesprongen -op deze motorboot. Deze was terstond omgekeerd "en is sindsdien ver dwenen. '\'f bo-;..V De politie stelt een öndetzoëk in. Eindo van het confliot to Delft-. Naar wij vernemen, heeft de vo rige week de burgemeester der gemeente Delft, mr. G. van Baren, in het conflict aan de Lijm. en Gelatdnefabriek Delft aan beide partijen oeai bemiddelingsvoorstel voorgelegd. Nadat dit voorstel van de zijde der stakers is aangenomen, heeft vervolgens ook de directie het voorstel aanvaard, zoodat hiermede het arbeids conflict aan de Lijm- en Gelatinefabriek is beëindigd. Glas inde keel. Zondag- avond kreeg H., terwijl hij in een café aan den RoUcrdamscfcen weg te Delft een glas bier dronk, een stut glas in zijn keel. De man werd per politic-auto naar het gasthuis vervoerd, waar dr. Van Rijn het scherpe voorwerp heeft verwijderd Paard op hok Een voor een rijtuig gespannen paard is op de Jozef Ieraëlkade te Amsterdam op hol gesla gen, waardoor een 21-jarig meisje, dat den wagen bestuurde, van dcu bok viel. Vrij ernstig gewond is heb meisje naar het Binnengasthuis overgebracht. Vermoede lijk is het paard op hol geslagen, doordat het schrok van een signaal van een pas- seerenden auto. Aan de gevolgen overleden. De Amerikaan, die Zaterdag te Edam onder een wagen der Noord-Hollandscho tram geraakte, is in de ziekenverpleging aan de Prinsegracht te Amsterdam over leden. Do 26-jarige J. H. H. uib Aknelo, die Vrijdagmiddag nabij dè Roskam door een tram naar De Steeg werd aangereden, is aan de bekomen 'schedelbreuk in het Velp- sche ziekenhuis overleden. .Paard en r ij tuig in de Vecht Op den Korle-Muiderweg nabij de R.-K be graafplaats van Muiden, geraakte gister middag een paard en rijtuig, waarin een viertal personen gezeten was, in de Vecht, doordat men voor een, van de tegenoverge stelde zijde komende auto moest uitwijken. Blijkbaar was degene, die de teugels voer de, niet bekend met de verkeersgevaren, welke deze smalle weg oplevert. Het voer tuig gleed den wegberm af, te water Ge lukkig konden de inzittenden zich redden; paard en rijtuig waren echter in de diepte verdwenen. Pogingen om het paard te red den, mochten niet baten. Het voertuig werd weer op het droge gebracht. De overval te Bussum. Zooals wij hebben gemeld, had de Bussumsche po litie op verschillende personen verdenking in verband met den overval op den bank directeur te Bussum. De aanwijzingen waren echter over het geheel vaag. Wel waren aan den bankdirecteur en aan den jongen, die den dader heeft nagezeten, portretten ge toond van individuen, die met het signale ment overeenstemmitfg hadden, maar met absolute zekerheid kon de verdachte uit deze foto'9 niet worden herkend, Intusschen, een der portretten, zoo theende' men te Bussum, zou dat van «den roover kunnen zijn. De hierbedoelde man was een Amsterdammer van ongeveer 24 jaar, die bij de politic verre van gunstig bekend staat. Hij is een bewoner van een woonwagen in het kamp aan den Heinweg te Amsterdam. De Bussumsche politie heeft in samen werking met de Amsterdamsche recherche dezen verdachte bezocht. Bussumsche ge tuigen waren erbij aanwezig. Zij herkenden den man pertinent als den geheimzinnige, die de Boaz-bank had beroofd. Hoewel de man zoide van niets le weten, vond de po litie in de herkenning door de getuigen aan leiding den man te arresteeren. Hij is kort daarna op transport naar Bus sum gesteld, waar de Bussumsche politie verder zal hebben uit te zoeken, of hier inderdaad de schuldige is gearresteerd Uit Bussum meldt men nog aan het ,.Hbld.": Na den stations-overal wa3 een der per sonen, die bij de Bussumsche politie in ver denking stonden; oen woonwagenbewoner, Engelsman genaamd, tegen wiefi toen echter geen bewijzen konden verkregen worden Nu de berooving bij de Boaz-bank had plaats gehad, viel de aandacht op nieuw op be doelden Engelsman, die kort tevoren met zijn woonwagen te Bussum had gestaan Bij een bespreking van de zaak met de Amster damsche recherche kwam ter sprake, dat Engelsman geregeld samenwerkte met ze keren Van Brummen, ook een woonwagen bewoner, en dat beiden herhaalde malen samen veroordeeld waren. Ook wa3 het be kend, dat Van Brummen er veel op de fiets uil trok. Van Brummen beantwoordde vrij wel aah de beschrijving, zoodat diens op sporing verzocht werd en de Bussumsche recherche overal naar hem zocht. Gister middag kwam bericht uit Amsterdam, dat hij daar gezien was. Hij werd des avonds aan het bureau Spaarndammerstraat ont boden en daar aan den praat gehouden tot de Bussumsche politie met getuigen daar verscheen ter confrontatie. Deze heeft gis teravond plaats gehad, waarbij de heer Jooslen en de jongen Jan Hansen, en de kantoorjuffrouw Sikking hem als den dader herkenden. Deze ontkent echter pertinent. Een clandestiene drankhan- del. De politie te Wee3p wist reeds, dat de wijnhandelaar v. L. clandestien sterken drank verkocht Zaterdagavond werd door den ohef van politie en 'n agent 'n over treding geconstateerd, waarna eem inval volgde. De geheeïe politiemacht van chef en 5 manschapen nam aan den inval deel en confisceerde 228 flesschen sterken drank. Bij het vervoer naar het politiebureau is het tot ernstig verzet gekomen van de zijde van enkele vrienden van den wijnhan delaar. Toen de politie een kar voorreed, om liet in beslag genomen e weg te voeren, was de kar tot driemaal toe verdwenen. De eerste, me een gevoelige klap kreeg, wa* de eige naar van een groote kruidenierszaak. Het vervoer naar het politiebureau geschiedde zonder incidenten ,doch bij de tweede kar vracht kwam het voor het bureau tot een uitbarsting en werd een steen door de ruilen van het bureau geworpen. De politie voerde eon charge uit, waarbij ernstige klappen vielen en waarbij van de zijde van het pu bliek eenige malen met steenen werd ge worpen. Bij het uiteenjagen van de menigte deed zich nc^ een incident voor tusschen een der agenten en het raadslid den oud- wethouder Van Assett, die zich niet wilde verwijderen en daarop gesommeerd werd heen te gaan. Daar aan dit bevel niet werd voldaan, zat logon hem proces-verbaal wor den opgemaakt. Een bakkersknecht, die be- leedigende uitdrukkingen gebruikte, werd gearresteerd. Eerst tegen twee uur in den nacht was de rust hersteld. Een goede vangst. Men meldt oiit Glanerbrug aan de ,,Zw. Ort.": Door de politic is een berucht inbreker im arrest gesteld, zekere R.. uit Ochtrup, die zich op verschillende plaatsen aan in braken had schuldig gemaakt. Hij worüt er bijv. ernstig van verdocht, zich op het postkantoor te Vreden van 1200 Mark meester te hebben gemaakt-, door den kantoorhouder met een revolver te be dreigen. Na eon opwindende jacht van Duitsoho en Hollandschê politie werd hij door de laatste, die de vervolging per auto op zich nam, gearresteerd. In Duitsch land is hij al eenige keeren uitgebroken. Ook hier waagde hij daartoe den avond van de gevangenneming een poging. Hij wist boven in de cel te klauteren doch kwam met raam en al naar beneden. Na zijn straf in Holland te hebben onder gaan, zal hij worden uitgeleverd, om een groote rekening met de Duitsohe Justitie te voldoen. Sprekende cijfera. In de atelplaatseo der machinefabriek van Ge- broedera Stork en Oo. te Hengelo (O.), zijn de drieduizeodsto machine cn de vierduizendete ketel welke dc fabriek ver vaardigd heeffc, opgesteld. Onweer. Tc Oudega, in Wymbritseradeol, is Zaterdag een polder molen door den bliksem getroffen en af gebrand. To Roodhuis, ondier Oosterond, is de boerderij van den heer F;;|do Boen afge^ brand. Te >SimaIle-bruggo bij Wbadsend sloeg de blikbem in de boerderij van tfen heer M. vam der Koog. Alleen eenig meubilair kon worden gered. Do boerderij is geheel afgebrand. Spraak verloren en terug- gekregen. Een meisje te Slavenisse, dat 5 maanden geleden bij het vernomen van een ongeluk, dat haar broeder trof, den spraak verloor, heeft dezen toen zij een on geluk zag gebeuren dezer dagen weer ptot- scling teruggekregen. In kokend water gevallen. Te Kapelle (Z.-B.) is een vierjarig jongetje in een ketel kokend watqr gevallen en met hevige brandwonden naar het ziekenhuis te Goes overgebracht. Hoe een goede raad be- loond werd. Zondagavond omstreeks elf uur bevond zekero W. van W. zich in dronken toestand voor do deur vant zijn woning aan de Enschotschè stta'at te Til-' burg.Dé man, die zéér opgewonden' bleek te zijn, werd door den 25-jaripén K., iemand die in de buurt woont, aangeihaand naar binnen le gaan. De beschonkene wilde hier niets van hooren. Toen K. zich omkeerde om weg te gaan, trok v. W. plotseling een mes en bracht hem hiermede een diepe steekwonde in den rug toe. K. werd hevig bloedend naar zijn woning gebracht, al waar een dokter van den Gen. Dienst hem verbond. Deze achtte den toestand levens gevaarlijk De dader is '3 nachts door de politie gearresteerd. Een noodlottige slag Verleden week Zondag kwam een zekeren K. het logement binnen van den logement houder W. in de Paradijsstraat te Sittard, terwijl de man een geopend mes in de hand hield. De logementhouder vreezende, dat de man hem met het mes te lijf wilde, nam aanstands een biljart-queue en gaf K. daar mede een'slag op het hoofd, waardoor deze gewond werd. De politie bemoeide zich met het geval en bracht K., die zonder middelen van be staan, was, in een ander logement pnder. Aangezien de toestand van K. verergerde, werd deze Vrijdag in het hospitaal opge nomen. Hier is de man Zaterdag overleden. De/Justitie te Maastricht werd van het gebeurde op de hoogte gesteld. Zaterdag nog werd W. in bijzijn der Justitie met het lijk geconfronteerd. Op verzoek der Justitie werd door twee doctoren de sectie op het lijk verricht. Vermoedelijk is de man aan de gevolgen van den bekomen 9lag op het hoofd gestorven. W. werd Maandagmorgen voor den officier van Justitie geleid. Zoolang we land ruiken.. Twee heiboertjes wilden de .zee overeteken 'fc waren 2 zeer welgedane boertjes, ge zien hun buikjes. Dit laatste was niet meer dan schijn, want nauwelijks de haven uit, BINNENLAND. Vergadering te Tilburg inzake bei Neder, tandsch-Belgische verdrag. Ta Amsterdam i. een woonwagenbewone' gearresteerd, verdacht de dader te rijn van den overval te Bussum. BUITENLAND. Gen nieuw debat over het mijuconfllci in het Engelsche Lagerhui.. Prol. Lorentz herkozen tot voorzitter dei Volkenbondscommissic voor iutellectueele samenwerking. Twee ernstige vliegrampen. haalden de reizigers ieder 'n dikke graszode onder hun buizen vandaan en begonnen om het hardat te ruiken. Men vroeg, waarom ze zulks deden en zij antwoorden: ....„zoolang we land rui. ken, is er one gezeid, zouden we geen last Aran zooziekte hebben". Het middel bleek probalum bij Geurt en Hoarm. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Duitiche ontwapening De Engelsche regeering ie inzake Duitsch. land's ontwapening wat teruggekrabbeld, In antwoord op een vraag in het Engelecho Lagerhuie, of de regoering den ontwape ningstoestand al dan niet bevredigend achtte, zeide Locker Lampson, onderstaats secretaris bij het dop. van builenl. zaken n.l. dat de regeering in Nov. jl. gehoopt had, dat de uitwisseling van nota's, die toen ter tijde had plaate gehad lusschon den Raad van gezanten en de Duitsche regoering, zou leiden tot een snelle bebin. diging van alle ontwapeningskwoeties. web ke nog niet waren afgedaan. Het was der, halve teleurstellend, dat er nog een aantal punten was, die niet geregeld waren, hoe wel hij tot zijn genoegen kon zeggen, dat de mee3le daarvan van minder belangrij ken aard waren. Ofschoon de minister van builenl. zaken om die roden op 21 Juli had verklaard, dat de toestand niet geheel en al bevredigend was, wenschte hij toch niet, dat men daaruit de gevolgtrekking zou ma ken dat de regeering zich eenigszins ongei rust maakte over den toestand. Te Genève is onder voorzitterschap van prof. Lorontz do commissie voor intelleo- tueolc samenwerking van den Volkenbond bijeengekomen. Prof. Lorentz werd tofc voorzitter, de Engelschman Gilbert Mur ray tot vicc-voorzitter herkozen. Prof. Lorentz hield een rede waarin hij een beroep deed op aller medewerking 'n alle landen. BELGIE. De tinancieele plannen Na hot tinancieele plan in zijn gcheeJ besproken te hebben, besloot de minister raad dat Van der Velde en Franqui zich deze week naar Parijs zullen begeven om zich in verbinding te stellen met dc Fran- sche regeering. De raad besloot aan den koning besluiten voor te leggen om de be lasting op het verblijf van buitenlanders le voïhoogen, behalve voor de inwoners van landen met gedeprecieerde valula, om een dagelijksch recht te hebben van buiten, landsche auto's en om de controle op dé. wisselkoersen te versterken. FRANKRIJK. De nieuwe regeering Loon eischen der mijnwerkers Tegenslag in Syrië. De lieden af te leggen rcgeeringsverkla- ring is door het kabinet goedgekeurd. Vervolgens had een gedachtewisseling piiaate over verscheidene andere welsont- 1 werpen, die door verscheidene ministers- Voorbereid, of overwogen waren eh die het nuttig zou kühiien zijj> om in te dienen De ministers weigerden alle preciese in. liohtingen over den inhoud er regeenngs. verklaring. Natuurlijk worden wel eenige vermoedens geuit, maar we zien geen rode, waar wé morgen over de verklaring zelve kunnen be. schikken, deze te vermelden. Gisteren 13 dé hoofdinhoud eezr vermoedens trouwens ook ai meegedeeld. Alleen zij nog vermeld, dat dè regeering machtiging zal vragen om be. zuinigingen bij decreet tot stand te kunneN brengen. I De nationale raad der mijnwerkersfodés ratie heeft besloten onmldellijk besprekin. gen te openen over een verhooging der loo. nen, waarvan het evenwicht verbroken ié

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1