TELEGRAMMEN. AGENDA. LAATSTE BERICHTEN. jet Rusland is een belangrijke ontspanning tot stand gekomen. Aan bet slot van zijn rede sprak de mi nister over de vredes-verdragen in bet Oos ten. Polen volgt met groote belangstelling de onderhandelingen, die tusschen sovjet Rusland en de Randetaten worden gevoerd. Zalesky betoogde, dat Polen de zelfstan digheid van de Baltische 'staten respec teert. Over die betrekkingen van Polen tot Li- thauen verklaarde bij, dat Polen steeds be reid ia normale betrekkingen met Lithauen aan te knoopen. Met de Kleine Entente zal Polen, ook in de tóekomst, vriendschappe lijke betrekkingen houden. RUSLAND. Dsjeisjinski f Te Moskou is 49 jaar oud overleden Dsjersjinski. Hij is een belangrijke, maar tevens sinistere figuur geweest onder de bolsjewieksche leiders. Hij wasvan Pool- sche origine, en reeds vroeg li jdig in de re volutionaire beweging gekomen, indertijd onder het tsaristisch stelsel eerst gevangen gezet, daarna verbannen. In de jaren vóór do revolutie had hij met Lenin samenge werkt en na de revolutie was hij aan het hoofd gekomen van de „commissie tot be strijding van tegenrevolutie en speculatie", de beruchte „Tsjeeka", later veranderd in de „Geepeeöe". Hij had veel organisatorisch ta lent, maar hij ging bij de uitvoering van de verschillende taken, die hem toevertrouwd werden, steeds met zulk een fanatiek ter- Ifccbe gestrengheid, hardhandigheid en onvermurwbare wreedheid te werk, dit men den dood van vele duizenden aan hem toe schrijft en zijn naam een afscbrikwekken- den klank gekregen had en mogelijk nog lang zal behouden. Hij paste intusschen dit terrorisme niet alleen toe tegen degenen, die hij als vijanden der revolutie beschouwde, maar ook legen die lieden der sovjetadmini- stratie, die hun plicht verzaakten. Toen de reorganisatie der spoorwegadmimslratie aan hem werd toevertrouwd, vielen in die admi nistratie ook heel wat slachtoffers en wer den velen op staanden voet gcëxculeerd. Als leider van de staatspolitie zal hij ver moedelijk worden opgevolgd door Unscblicht terwijl Trotzki aan het hoofd van den op persten economischen raad zou komen te staan. De overledene zal heden worden begraven het zal een nationale rouwdag zijn. Alle schouwburgen, bioscopen enz. blijven ge sloten. CHINA. Regeling der zontbelasting. De minister van financiën en de gouver neur der provincie Tsjih hebben een over eenkomst geeloten betreffende de zoutbe- Jasting, volgens welke de autoriteiten der provincie Tsjili niets zullen ontvangen van den accijns, doch de internationale commie, sae van beheer dei* zoutbelasting zullen helpen o-m haar bevelen te doen uitvoeren. De overheid van Tsjili verbindt zich om de verpachting der zoutbelasting af te schaf ten en nooit ■tfecv in to voeren en ook geen onwettige rechten1 to heffen voor het ver voer van het zout. De administratie der zoutbelasting zal aan den gouverneur van Tsjili 150.000 dollar betalen in het midden en aan het ednd van elke maand, op voorr waaide echter dat de administratie eerst de fondsen, vereischt voor den dienst van alle leeningen, waarvoor de zoutbelasting tot onderpaard strekt, op zij gezet heeft. De administratie der zoutbelasting zal ook de geschorste subsidies a 450.000 dollar be talen. BUITENLANDSCH GEMENGD. Een mast van de draadlooze omgevallen. De westelijke mast van een draadioozen zender die te Berlijn op den Maagdenbur- gerplatz staat is gisternamiddag met donde rend geraas ingestort. De ingeslortte mast kwam terecht op het dak van een huis. De brandweer was onmiddellijk ter plaatse wat noodzakelijk bleek, daar het dak dreigde in te storten. De oorzaak van de instorting is nog niet gevonden. Men meent dat de hoedanig heid van een gedeelte van het materiaal te wenschen liet. Het is echter niet uitgeslo ten dat een wervelwind den mast heeft neer gerukt. Onweders In Dnitschland. Boven Hamburg en Munchen nebben hevige onweders gewoed. De hitte, welke in verscheidene sleden van zuidwestelijk Duitschland beersfcht, heelt 20 slachtoffers geëisebt, die bij hé.t zwemmen zijn verdron ken. Brandstichting. Te Ratersdorf nabij bad Landeck in Sile* zié is in den vorigen nacht brand uitgebro ken in de woning van een weduwe, die zich zelf kon redden door uit het raam té springen, haar beide kinderen, een 7-jarig jongetje en 10-jarig meisje, als ook een 76-jarige schoonvader, kwamen in de vlam men om. Men vermoedt dat brandstichting in het spet is. HijagasontpIoilingJ Bij een mijngasontploffirig in den Ame- nkaanschen staat Alabama werden negen mijnwerkers gedood. verrassing was, en dat het thans zaak is een ministerie te vormen viaaa nationale eon heid. PARIJS, 22 Juli. (Belg. Tel.-Ag.) Poin- caré ontving vanochtend bezoek van De- selves, Briand, Herriot en Sarraut. Van middag zal bij de voorzitters der senaats- groepen ontvangen. De strijd in Marokko. RABAT, 21 Uuli. (Belg. Tel.-Ag.) Gis teren vras een moeilijke maar beslissende dag. De opstandelingen deden van alle kanten aanvallen op bet detachement Frey-* 'denBerg maar zij weiden overal afgesla gen. Er hebben zacli i*eeds meer dan duizend families onderworpen. Siri Raho, sinds meer dan 15 jaar een der hardnekkigste vijanden van de •Franschen is zijn onder werping komen aanbieden en bevindt zich thans in onze handen. In de streek van Taza is de ontwapening begonnen en is met de bestuursorganisatie een aanvang gemaakt. 18 Gesalarieerde bestuurders ontslagen. LONDEN, 22 Juli. (Reuter). Het bestuur van den national en zeelieden en stokers hond besloot aan achttien van zijn gesa larieerde beambten ontslag te geven in "Li verpool en Beatle omdat zij daar dé leden tijdens de jongste staking bijeenriepen in strijd met de bondereglemeaiten en de be- stuursvoorschriftenDe ontslagenen zijn allen afdeelingssecretarissen en zij geven als reden op, dat zij, wegens de heerschen- de gevoelens daar ter plaatse tijdena de staking, slachtoffers zijn van de omstandig heden, en zij geven toe dat hun politieke eympathiën hun loyauteit jegens den bond overtroffen. Ongeregeldheden te Weenen. WEENEN, 22 Juli. (Belg. Tel. Ag Com munistische manifestaties ten gunste van emigratie naar Rusland veroorzaakten ern stige ongeregeldheden in Wecncn. Een aan tal personen werden gewond en er hadden een dertigtal arrestaties plaats. Fascistisch Italië. ROME, 21 Juli (Belg. TeL Ag.) De „Avar© Italia", het orgaan der fascistische corporaties deelt mede dat binnenkort een twintigtal vereenigingen van staatsamb tenaren en staatsbeambten zullen worde» opgericht. Gedwongen stabilisatie? BERLIJN, 22 Juli. (V. D.). De ltaliaku- sche bladen propageeren een gedwongen stabilisatie van de lire. Uit Polen. WARSCHAU, 22 Juli. (Belg. Tel. Ag.) Gisteren heeft de Landdag in tweede lezing nadat eenige wijzigingen waren aange bracht, het wetsontwerp inzake dé regee- rïngsvolmaohten aangenomen. Besloten werd dat de wet van kracht zaJ blijven tot op den dag waarop de' Landdag weder bijéénkomt, zonder dat daarvoor een datum is vastgesteld. Kroonprins af? BERLIJN, 22 Juli. (V. D.). Naar de „B. A. Z." verneemt maakt het Kopemhaageche dagblad „Ekstrabladet" melding van het in hofkringen in omloop zijnde gerucht dat Kroonprins Frederik van Denemarken voor nemens is afstand te doen van zijn rechten als kroonprins en troonopvolger. Elf jongens vei dronken. PETERBOROUGH (Ontario), 22 Juli. (Reuter). Gisteren zijn hier elf jongens tus- schen 16 en 20 jaar oud, die aan den oever van het meer Balzac kampeerden verdron ken, doordat hun bootje door een rukwind omsloeg. Vier jongens wisten zich zwem mende te redden. De anderen klampten zich aan het omgeslagen bootje vast. Do slacht offers konden wel allen zwemmen, maar zij raakten langzamerhand uitgeput, lieten het bootje los en verdronken in hei woelige wa-ter. Vliegongeval. SUDBURY, (Ontario), 22 Juli. (Reuter). Een vliegmachine van den Rijksboschbouw- dienst, bemand met 2 piloten en drie passa giers viel in het meer bij Sudbury. De pas sagiers werden ernstig gewond. Spoorwegongeval. RABAT, 22 Juli. (Belg. Tel. Ag.). Tenge volge van een spoorwegongeluk iusschen Meknes en Fez zijn zeven personen gedood en twintig gewond. Stormen. BERLIJN, 22 Juli. (V. D.). In het Neckar- dal is de oogst van Rottenburg afwaarts tot Teubingen vernield. De schade in het Zwartewoud wordt op 300.000 mark ge schat. Buzias (Zevenburgen) is door een wer velstorm geteisterd. 20 gebouwen zijn inge stort, drie personen werden gedood. Fatale hittegolf. NEW-YORK, 22 Juli. (V. D.). Naar schat ting zijn 9edert Zondag 80 personen gestor ven ais gevolg van de hittegolf die heerscht in Midden-West en Oost-Amerika. De tem peratuur in New-York wisselt af van 91 tol 100 graden. CHICAGO, 22 Juli. (Reuter). Centraal- ,cn West-Ameiika worden door hevige hitte geteisterd. t)e temperatuur te New-York steeg toé 96 gr., te Frédéricque in Mary land tot 102 gr., te Washington tot 104 gr. Donderdag. Hoofddorp; Concours-hippique, voor middag 10 uur. Katwijk a. Zee. Orgelbespeling Oude £crk. 8 uur. Dagelijks. Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot '4 uur kinder- en iamilie-matinée. „City-theater", Haarlemmerstraat; Bioe- toop- en Variété-voorstellingen te 8 uur. 's Woensdag en 's Zaterdags matinée te 1 uur. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 'a Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. Scala (Den Haag); „Duizend en één lach". 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 19 Juli tot en'met Zondag 26 Juli waargenomen door do apolheek van den heer P. du Croix, Ra penburg 9, telel. 807. _i verklaring voor te lezen, waarin hjj o.a. zeide dat de gevormde regeering haar zor- fen uitsluitend op het financieels program ee-ft gericht. Nooit is de toestand duidelijker geweest dan thans, en tevens is nooit een beslissing dringender noodig 'geweest. De ontzaglijke art tiiijkheden, waarvan er enkele terstoad tot oplossing moesten worden gebracht, dviDgen er 'toe, dat terstond een verklaring wordt gegeven. WS gelooveu, aldus zeide Herriot verder, dat de moeilijkheden, onder medewerking van het parlement moeten worden opgelost. Hij verklaarda verder, dat de regeering geen verklaringen wil afleggen, die er op be rekend zijn 'slechts stemming te maken. Het program der tegeering berust op de over tuiging, dat 'Frankrijk zich zelf moet redden (bjjva! van links en uiterst-links). Frankrijk zal de schulden betalen, die het op zich genomen heeft om zijn vrijheid te verdedigen, doch slechts in zoodanige mate en in een desdanigen vorm, dat het verzekerd is zijn verplichtingen na te kunnen komen. Echter kan niet onderhandeld worden, zonder dat do absolute onafhankelijkheid van Frankrijk op alle gebied vaststaat. Onder alle omstandigheden zal de regeec ring weigeren, de grens van de bankbiljet- teucirculatie uit te breiden. Het doel der ïageeriug is fle valuta te stabiliseeren, doch do regeering is van opvatting, dat deze poging niet alleen door een buileniandsehe ktning kan worden verwezenlijkt. Het is noodig, dat de buitenlandsche deviezen, welke buiten Frankrijk in Fransch bezit) zijn, weder in het land worden teruggebracht. iVoor dit doel zal een bijzondere rekening voor dergelijke deviezen bjj do bank van Frankrijk worden geopend. Ter slotte wenscht de regeering terug te keeren tot het stelsel van vrijheid voor alle kapitaal. Daarom zal een nieuw aan bod voor amnestie worden gedaan, doch indien dit aanbod geweigerd' wordt, zuilen de straffen worden vastgesteld. Evenals de bank van Frankrijk onafhan kelijk moet zijn, moet ook de amortisatiekas een autonoom karakter dragen. Als compensatie voor de offers, die de houders van Fransche leeningen zich moeien getroosten, is het noodig, een eompeusaiie- btlaating' in te voeren, welke vanf toepassing zal zjjn op alle werkelijke vormen van vermogen. Deze belasting zal zoo worden geheven, dat er geen gelegenheid tot bedrog van den kant dar belastingbetalers zal zijn, evenmin als gelegenheid tot misbruik van do zijde van den fiscus. Verder zal aan het parlement een voor stel voor een maximale belasting worden voorgelegd, waardoor de belastingdruk in alle gevallen beperkt zal bijven tot het inkomen als product van den arbeid en tot het inkomen, dat het product van het vermogen is, waarmede geur beid is. Wjj zjju thans op liet punt gekomen, dat het verleden geliquideerd moet worden. Wij vragen u, ons op den weg te volgen, die misschien smartelijk zal zjn, doch tot het nationale heil zal leiden. Evenals alle vol ken gedaan hebben, die hun financiert weer in orde hebben gebracht, willen ook wij den levensstandaard van het land beperken. De staat zal daarmede beginnen. Tot dit doel hebben wij een regeering der repu- bükeinsche eenheid gevormd, welke de bin nen de partijen bestaande tegenstellingen zoo goed mogeljk zal overbruggen, aangezien set onmogelijk is gebleken op den bestaande» grondslag en de bestaande gewoonte een stabiele regeering te hebben. Herriot liet het ten slotte aan de Kamer over om te beslissen, of zij een anderen vorm wenscht en daarvoor een meerderheid denkt te kunnen vinden, of dat de Kamer zich bij zijn opvatting wil aansluiten, en den door bent aangewezen weg wil gaan. Aanvankelijk werd Üe voorlezing onder diep stilzwijgen aangehoord, doch geleide lijk werd meer instemming van links merk baar. De voorzitter las daarop de ingediende interpellation voor. Daarop nam minister De Monzie het woord, om zijn financieel® en stabilisatie plannen uiteen te zetten. Hij verlangde io de eerste plaats machtiging van de re geering om het overschot van de Morgan- leening, ten bedrage van 30 millioen dollar «ver te dragen op de Bank van Frankrijk, opdat deze daaruit verdere voorschotten aan den staat kan doen. De Monzie merkte hier- »>a op, dat de Kamer daarover beslissen fcan, zooals zijl wil, doch dat zij de volle verantwoordelijkheid er voor moet dragen, indien deze eisch, die noodzakelijk voor den ptaat is, wordt afgewezen. Deze verklaring gaf aanleiding tot lïcherpo interrupties, die zoodanig toenamen, dat tenslotte het verder spreken den mi nister onmogelijk werd gemaakt. De zitting werd daarop onderbroken. Na de heropening Van de zitting zette De Monzie zijh rede voort, die siet veel nieuws bevatte. Ï6n slotte 'nam Herriot nogmaals 't» woord om z(jn houding van Katerdag te recht vaardigen. Aan het slot der zitting aanvaardde Her riot de motie, ingediend dbor den afgevaar digde Casals, waarin de Kamer het ver trouwen uitspreekt, dat de regeering de krachtdadige finanoieele politiek zal volgen, die noodig is. Deze motie werd in stemming gebracht, waarbij 290 stemmen tegen en 237 stemmen vóór werden uitgebracht, zoodat de motie verworpen was. Na afloop van de zitting moesten de leden van het kabinet zich door een achterdeur verwijderen, daar de ontzettende menigte, die bij het gebouw der Kamer was samenge schoold, een dreigende houding aannam. Herriot begaf zich terstond naar den pre sident der republiek in het Elysée om het ontslag van het kabinet in te dienen. Poincaré werd daarop belast met de vor ming van een kabinet en deze aanvaardde de opdracht. De Kamer heeft 's nachts nog het wets ontwerp van De Monzie aangenomen, waar bij de Banque de France gemachtigd wordt de buitenlandsche deviezen weer af te staan en te beschikken over het overschot van het Morganfonds om in de behoeften van de Schatkist te voorzien. Poincaré heeft verklaard een kabinet te zullen vormen met zeven andere leden, ENGELAND. De begroeting aangenomen. Het mijnconflict. De wet op de vakvereenigingen. Het Lagerhuis heeft de begrooting met 325 tegen 117 stemmen aangenomen. Bij bet debat heeft onderstaats-secretaris Ronald Mc Lean gezegd, dat hij vreesde, dat de gevolgen van de staking zich pas op de volgende begrooting het ergst zouden doen gevoelen. Een vermindering in de opbrengst van de inkomstenbelasting is nu al zeker, maar de regeering heeft een uiterst voorzich tige raming ingediend, zoodat zij hoopt, dat het niet noodig zal zijn, haar voorstellen la ter aan te vullen. 'Kolonel Lane Fox, de staatssecretaris voor het mijnwezen heeft in het Lagerhuis mee gedeeld, dat van 1 tot 17 Juli 1.345,000 ton steenkool in Engelsche havens is ingevoerd. In Warwickshire werken thans meer dan 5000 van de 14.000 mijnwerkers, die daar in normale omstandigheden werken. In Staffordshire zijn 5000 mijnwerkers weer aan het werk gegaan. In Leicestershire werkt 1/3 van de mijn werkers. In het Cannoch-Chase bekken in Wales is het aantal werkwilligen in 14 dagen geste gen van 600 tot 8000. In Newcastle, Lancashire, Swansea en Nottingham is het aantal werkwilligen daar entegen nog volkomen onbeduidend. Jn het Hoogerhuis heelt de Lórd-kanselier gesproken over de aanhangige herziening van de wet op de vakvereenigingen naar aanleiding van de misbruiken, die bij de al- gemeene slaking aan den dag zijn gekomen. De intrekking van de wet van 1906 zou. vol gens de regeering, onbillijk zijn, en zij dacht er niet aan de vakbeweging aan te vallen. De kwesties, die zij echter onder de oogen zal zien, betreffen de ontwikkeling van het posten tot vreesaanjaging in menigte en huisbezoeken. Zij zou ook moeten uitmaken, of het tot slachtoffer maken van trouw ge bleven werklieden na een staking verboden zou worden, of een hoofdelijke stemming vereischt zou zijn vóór een staking en welke de geöorloofde grenzen van actie voor bur gerlijke ambtenaren zouden zijn. Het alge- meene doel van den nieuwen maatregel moet slechts zijn liet publiek en don werkenden stand zelf te beschermen tegen ontberingen en onrechtvaardigheid. POLEN. Zalesky ovei den bniten- landschen toestand. De maanster van buitenlraidscüe zake a Zalesky beeft in de commissie voor buiten landsche aangelegenheden een uiteenzet ting gegeven v&n de buitenlandsche poli tiek van Polen. Hij verklaarde, dat alle berichten, die den laats ten tijd over agres-' sieve plannen van Polen de ronde hebben gedaan, in strijd zijn met de waarheid Polen ver langt geen annexatie van vreemd gebied maar zal ook aan den anderen kant niets van zijn eigen gebied afstaan. Zalesky kondigde aan, dat hij in overleg met den minister van oorlog Pilsudsky bin nenkort de militaire attache's in het bui tenland zal terugroepen. De minister weea op de noodzakelijkheid van de voortduren de medewerking van Polen aan den arbeid van den Volkenbond, welke in overeen stemming is met de belangrijke plaat-s, die Polen in verband met zijn geografisch^ lig ging inneemt. De posdtie, die Polen, in het economische leven van Europa inneemt, eischt, dat Po len een permanenten zetel ip den Raad van den Volkenbond bezit. Zalesky sprak vervolgens over de ver houding tusschen Polen en Duitschland. Hij constateerde in de eerste plaats, dat de belangen v*an beide landen reeds door hun geografische ligging nauw samengaan. Polen koestert den wensch, indien Duitsch land daartoe genegen is, eon goede ver houding op soli eden basis tot stand te brengen, zonder de animositeit die er thans bestaat Zonder twijfel zal <Ht een pntspanning in den algomeenen economischen toestand ten gevolge hebben. Een belangrijke stap in die richting zou een regeling van de eco nomische betrekkingen tusschen beide lan den bcteekenen. In het Duitsch-Ru&sische verdrag van 24 April van ditvjaar' zag de minister geen gevaar voor den vrede van Europa en geen schending van de verplichtingen van Duitschland tegenover den Volkenbond. Jn de verhouding tusecheri Polen en eoy- De crisis ia Frankrijk. PARIJS, 22 Juli. (Havas). Ook de Se naat heelt het ontwerp-Demonzie aange nomen. 11 v PARIJS, 2 aJuli. (Belg. Tel.-Ag.) De bladen geven Uitvoerige bijzonderheden over de manifestaties die gisteren voor het Kanaéigebouw werden gehouden. De menig te schreeuwdeWeg met Herriot, naar den brandstapel, ter dood. Ook werd luide om Poincaré geroepen. Vele afgevaardigden die het gebouw verlieten, moesten ijlings terugkeeren daar zij door de menigte wer den aangevallen. 'ARe bladen zijn hierin eon stemmig, dat de yal van Herriot geen Een opzienbarende diefstal. BERLIJN, 22 Jpli. (V. D.). De bladen mei den uit Storlberg: Enorm opzien heeft hier een diefstal gebaard, die bij de bekende mes- singfabriek Williams Prim G. m. b. M. ont dekt is. De firma had eenige jaren geleden haar aanzienlijk reservekapilaal van onge veer 314 millioen mark dat uit goud en gouddeviezen bestond binnen het fabrieks terrein begraven. Later werd de schat weer opgegraven en door de zakenleiding in een donkeren nacht in een bosch bij Laufen- berg verborgen. Nu is gebleken dat van de schat' een vierde gedeelte onfhreekt. Een directie-secrejaris isontslagen en geaxres- teerch Vliegplaanen. Aangaande de plannen van den ollicier.' vlieger der 2e kl. bij de Kon. Marine M. F. Elkerbout, die 30 Juni j.l. een rondvlucht over Nederland maakte, verneemt het Haag- sche Aneta-kantoor nader: Indertijd werd door eenige marinevlie gers liet voornemen opgevat met een dri^a! der voor de Kon. Marino in Ned.-Jndië aan geschafte Dornier Wall-vliegbooten, welke kort geleden door de daartoe aangewezen commissie te Pisa werden overgenomen, in groepsverband naar Ned.-Indiö over te vhegen, maar is dit' voornemen niet tot uit voering gekomen. Dc rondvlucht, welke deze officier maakle (2-100 K.M. in 15 uur), geselüeddc met een marine-vliegtuig van het type Fokker C 5, 'waarin ter beproeving een Lorraine Die- trich-molor geplaatst was. Ook al in verband met de door hem be haalde resultaten heeft' de heer Eikerbout het plan opgevat in 1927, als hij van zijn zesmaands verblijf in Ned.-Indië, waarheen hij deze maand vertrekt om als. instructeur in het marinevliegkamp bij de behandeling van dc reeds naar Indië verscheepte vüeg- booten op te treden, zal zijn teruggekeerd op eigen gelegenheid met een Dornier-ver keersvliegtuig, waarin vermoedelijk een Lor- jamne Dietrich-nrolor zal geplaatst wpiden, naar Ned.-Indië te vliegen. Medezeggensch ap. De actie die de Moderne Bonden van Bak kersgezellen en Handels- en Kantoorbedien den voeren voor medezeggenschap is weer met cenig resultaat bekroond. Dezer dagen werd overeenstemming ver. kregen met het bestuur der coöperatie „Voor uitgang" te Haarlem over de bewoordingen van een ter zake geldend reglement. Jn art. 6 van het reglement wordt de taa> der Commissie aldus omschreven: a. het al of niet in samenwerking met d« betreffende vakvereenigingen uitoefenen van' controle op hel naleven van de overeenge komen arbeidsvoorwaarden en van de wette lijke bescbcrmings- of veiligheidsmaatrege len; b. het geven van advies over de indeeling der arbeiders bij de verschillende werkzaam heden, over het vaststellen van prestatienor- men e. <L; c. het geven van gevraagd of ongevraagd advies van teehnischen en administratieveh aard, aan het bestuur; d. het geven van een beoordeeling over ds economische^ praktische en doelmatige '.ver king der onderscheidene dcelen van de Coö peratie aan bet bestuur der Coöperatie. Noodtoestand in het veehouders- en veehandelaarsbedriji. Dokt dagen werd te Utrecht een spoed' vergadering gehouden van vertegenwoordi gers van den Bond van Melkveehouder^ don Aarts Diooeeanen R.-K. Boeren- en Tuin- dersbond, den Utrechtschen Bond van Vee handelaren, het Utrechtse-h Landbouw Ge nootschap on den Chr. Boeren- on Tuinders- bond. In deze gecombineerde vergadering werd omstandig de noodtoestand van de bedrijven der veehouders en veehandelaren besproken, ontstaaB le door het invoerverbod van verscb vleesch in Engeland; 2e de smokkelhandel van slachtrijp vee hit België, welke nog steeds voortduurt, niettegenstaande de reeds genomen maatregelen. De vergadering was een van oordeel, dat de onder 1 en 2 genoemde punten de noodiottigste gevolgen voor onze veehouder® en veehandel hebben, welke nog verhoogd worden door de hocge invoerrechten, die j Duitechland heeft, waarvan de druk thana nog in meerdere mate wordt gevoeld, voo-ral in de paardenfokkerij en den handel. Op deze vergadering werd dan ook te- sloten; de bezwaren in een verzoek.---"''!' onder de aandacht van de Rogeer mg te brengen en tevens te verzoeken ach steeds in het nauwste contact te stellen met de Engelsche regeering ten aanzien van het invoer-verbod, en tevens de streek langs de Belgische grens te verbreeden, te ver-, lengen langs de geheele grens en het toe zicht aanmerkelijk te doen verscherpen. Als een zeer belangrijke .factor ter ver lichting van dezen noodtoestand meende m-n, 'dat de invoer van versch, gekoeld en be vroren vleesch geweerd, af, iDdiea die niet mogelijk is, een maximum te stellen van de in te voeren K.G. vleesch of door ver hooging van invoerrechten dezelfde beper king te verkrijgen. Door den toestand, waarin zich de gehoelo Nederlandsche landbouwende bevolking en handel bevinden, tengevolge van deze omstandigheden, werd besloten dezo punten op een landelijke vergadering, te Utrecht" te houden, waarschijnlijk W oen»- dag 4 Aug. 3.3., te bespreken. Hiertoe zijn verschillende deskundige personen nitgenoo- digd, korte inleidingen te houden. Op deze vergadering, waar ieder zijn ge voelen kan uiten, worden de veehouders ea veehandelaren uit geheel Nederland ver wacht. Nadere aankondiging van den definitief v az tg «stelden datum en de sprekers mei vermelding van te behandelen onderwarpen, zal later' geschieden. Gistermiddag is de ruim 50-jarige schoenmaker van der B.te Rijnsburg uit zijn woning gelicht, gevankelijk naar Den Haag overgebracht en ter beschikking van «Je Justitie gesteld terzake van het plegen van onzedelijke handelingen met minder jarige meisjes, die hij door ze lekkernijen San fe. bieden in zijn winkel wist te lokken, Het ministerie van Finarciën vestigt de aandacht op het volgende Blijkens een bekendmaking van de Oos- tenrijksche Nationale Bank, van 1 Juli j.L No. 871, worden de zich nog in omloop bevindende bankbiljetten dier Bank van 10.000 kronen dragende den datum van i Januari 1924, zoomede de He oplage dezeï bankbiljetten, voorzien" van den overdruk ,,Ein SehHlung", ingetrokken. 'Ais laatste termijn voor de intrekking v 2—1 -

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2