flo. 20354. DONDERDAG 22 JULI Anno 1926, BERICHT. STADSNIEUWS. BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. BUITENLAND. LAD PRIJS DER ADVERTENTIE!*: SO Cts. pet regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en 'Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. I Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven !i0 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindspiein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week ,;v Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. K0.1& 0.18. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. Heden beginnen wij met een nieuw boeiend feuilleton, genaamd „DE HOF DER LEUGENEN" haar het Engelsch van J. Mile Fosman. DE DIRECTIE. Prof. dr. H. T. de Graaf, nieuwbenoemd ioogleeraar bij de faculteit der Godgeleerd heid, om onderwijs te geven in de encyclo- pacdie der Godgeleerdheid, wijsbegeerte van den Godsdienst en ïedekunde, hoopt zijn inaugureele rede te houden op Woensdag 22 September a.s. des namiddags te 2 uur, in het groot auditorium van het universiteits gebouw. Voor het examen nuttige handwerken zijn geslaafd de dames J. v. d. Brink, J. Gcrrits cn L. H. Duval, allen alhier. De gemeenteraad van Amsterdam hoeft In zijn zitting van gisteren benoemd tot leerares in de Hoogduitsche taal aan de 6de •H. B. S. met 3-jarigen cursus aldaar, me j. A (A. van Weel, leerares aan de Christelijke M. B. S. alhier. Naar wij vernemen zal de*heer Prawiro Atmodjo. leeraar aan de Hollandsch-Indische School te Solo, worden benoemd tot hulplee- raar in het Javaansch aan de rijksuniversi teit alhier. Naar ons wordt medegedeeld, zal het den len August, a.s. 12 1/2 jaar geleden zijn dat onze .stadgenoot, Gijsbertus Copier, Han senstraat 39 a, door het bestuur van de y.V.V. als knecht in de rijwielloods werd aangesteld. Gijs, die, wat zijn diensten betreft nooit door ziekte heeft gemankeerd, is nu oud, ruim 71 jaar, en heeft het voornemen om, gezien zijn leeftijd en des zelfs gebreken, in 'Augustus zijn ontslag te vragen en een wel verdiende rust te gaan nemen. Wij hopen dat hij hiervan-nog lang moge iprofiteeren. Het aantal werkzoekenden ingeschre- jen bij de Arbeidsbeurs, bedroeg gisteren in totaal: 510, tegen op 20 Juli '25 in totaal 813. De herhalingsoefeningen. Naar wij vernemen is de Regeering van Alan om eenige ree-erve veldpredikers op te roepen in het belang van de geestelijke,tot- zorging der in grooten getale opkomende planschappen voor de herhalingsoefeningen. Verlaging van posttarieven. Het comité tot verlaging der posttarieven, heeft, onder herinnering aan een adres d.d. 21 December 1925, zich opnieuw met een adres gewende tot den directeur-generaal dre Posterijen en Telegrafie. Hel' comité acht zich verplicht zich thans weder met dit adres tot u te wenden, om- da! van de reeds vroeger in uitzicht gestelde verlaging der posttarieven nog sfeeds niet9 is gekomen. Al zijn aldus het comité de maat regelen omtrent vermindering van porto bij verzonding van partijen drukwerk van eenig Pelang in verband met de verlaging der on kosten, door de voorwaarden, welke hierbij gesteld zijn, is de besparing, op deze reke ning verkregen, gering en weegt zij in gee- non deele op tegen de verbetering, welke een verlaging van het porto der briefkaarten zou brengen. Met genoegen nam het comité er kennis van, dat enkele tarieven voor het verkeer met het buitenland zijn verlaagd als gevolg van besluiten, op het Internationaal Postcongres dienaangaande genomen. Toch feeent het nogmaals met klem te moeten aandringen op verlaging der binnenlandsche tarieven voor briefkaarten en brieven en van het drukwerk in bet algemeen. Het Comité is er zich volkomen van be- jvust, dat de tariefsverlaging over de geheele lijn, die zijnerzijds wordt nagestreefd en Volstrekt noodzakelijk wordt geacht, althans fe den aanvang een vermindering van de Palen van het bedrijf zal medebrengen. Maar daar staat in de eerste plaats tegenover, dat de begrooling van het bedrijf thans nog een -feel onbelangrijk batig saldo aanwijst. j-Y00r's zal ongetwijfeld door toepassing van •denkbeelden, neergelegd in de verleden jaar l i k arl,'° rapporten tot reorganisatie van iet bedrijnen zijn onderdeelen, een vermin- laenng van lasten kunnen worden verkregen rerwijl ten slotte verwacht mag worden, dat parietsverlaging op den duur tot uitbreiding pan liet verkeer en daardoor tot grooter ont- tr81 n° Aan P°rü za' leiden, a-., r meent dan ook, dat thans met fv<?'a£>n? niet langer mag worden ge- Jze moet niet tot enkele onderdee- j'-perkt blijven, ook at omdat daardoor het noodzakelijk onderling verband de ta rieven op' ongewenschte wijze verbroken dreigt te worden; er moet z.i. een streven zijn naar terugkeer tot de aan de hand van het indexcijfer naar de huidige verhoudin gen gecorrigeerde, tarieven van vóór den oorlog. In verband met verschillende opmerkin gen, vanwege den Directeur-Generaal ge maakt over de tarieven buitenslands en hier te lande, herinnert het comité aan het verschil in afstanden in die landen, waar mede een vergelijk getroffen wordt, en in ons land. Het gaat z.i. niet aan om de kosten van vervoer in het Duitsche Rijk om slechts een enkel voorbeeld te noemen op één lijn te stellen met die over de afstanden in ons tend, zoodat ook in dit opzicht de Posterijen in voordeeliger conditie zijn. De Zuiderzeevisschers. De Commissaris der Koningin in Zuid- Holland heeft de volgende circulaire verzon den aan de besturen van gemeenten, pol ders en waterschappen in die provincie: Zooals wellicht bekend zat zijn, beoogt de ^Zuiderzeesteunwet 1925 (St.bl. 290) door ^middel van de daarin vervatte maatregelen de Zuiderzee-visschersbevolking en r.ndere personen tegemoet (e komen in schade, die de afsluiting der Zuiderzee hun mocht be rokkenen. Onder die maatregelen neemt be vordering van den overgang naar betrek kingen buiten het ZuiderzeevisschersbedTijt een niet onbelangrijke plaats in. De krachtens art. 3 van genoemde wet ingestelde Generale Commissie heeft den Minister van Waterstaat ais haar oordeel doen kennen, dat het in taf van gevallen zoowel in 'stands belang als in dat van de betrokkenen zijn zou, indien zij reeds thans zooveel mogelijk voor een anderen werk kring in aanmerking zouden worden ge bracht. Ter voldoening aan een desbetref fend verzoek van het bestuur van voor melde Commissie heeft de Minister aanlei ding gevonden zijn ambtgenooten (je verzoe ken om bij het vervullen van overheids dienst bijzonder te letten op gegadigden, be boerende tot de Zuiderzoevisschersbevol- king. Daarbij werd mededeeli-ng gedaan van het inzicht der Generale Commissie, volgens hetwelk het wenschelijk schijnt aan voor benoeming gestelde eischen, als b.v. die van voldoening aan een bepaalde lichaams lengte e. (1. niet at te streng vast te houden, wanneer hot betreft een belanghebbende, die overigens aan de hoofdvereisebten voor eene bepaalde betrekking voldoet. Aangezien het uiteraard van lieteekenis is, dat de uit de afsluiting en droogmaking der Zuiderzee voortvloeiende bezwaren zoo veel en zoo goed mogelijk worden onder vangen en dat de medewerking daaraan ook zoo algemeen mogelijk zij, zal ik het zeer op prijs stellen, indien ook uwerzijds met een en ander rekening gehouden zal wor den. Voor zooveel noodig, teeken ik hierbij aan, dat de Generale Commissie inzake de Zui- derzee-steunwel is gevestigd te Amsterdam, Rokin No. 140. Nederl. Bakkersbond. Te Utrecht is gisteren de 44e algem. jaarl. vergadering van den Nederlandsclien Bakkersbond gehouden. De voorzitter de heer F. G. Stühte uit Laren, gaf in zijn openingsrede een over zicht van den toestand in het bakkerij- bedrijf. O.m. deelde spr. mede, dat de brood prijzen in sommige gemeenten nog van dien aard zijn, dat met verlies gewerkt wordt; scherpe concurrentiestrijd is z.i. hiervan in de eerste plaats de oorzaak. Tot leden van het nieuwe Centraal Be stuur werden gekozen de heeren O. W. Nin- teman (Groningen), C. D. van Noppen (Vlis- singen), C. Kuypers (Leiden), G. J. Mulder (Utrechi), H. Th. Oberman (Tjummarum), H. G. van Milt (Dordrecht), Pieffers (Hooge- veen) en Kloet (Haarlem).' Een voorstel van den Zeeuwsclien Bak kersbond om een commissie te benoemen om rapport uit te brengen over de vraag: „Hoe kan het vakonderwijs voor bakkers het best bevorderd worden?" is, naar de voorzitter verklaarde,, in het Centraal Be stuur behandeld en ter sprake gebracht in het Algemeen Bestuur. Men was er van meening, dat dezezaate- niet commissoriaal behandeld behoort fe worden, maar door het .nieuwe Centraal Bestuur moet worden be oordeeld. De atdeeling Zeeland trok haar. voorstel in. Nederiandsche R.-K, Bond van Bouwpatroons. De algemeene vergadering vam deze Bond is te Amsterdam voortgezet. De voorz. deelde mee, dat de heer J. C. Berger, secretaris van het Bondebureau, be noemd is tot secretaris van den Bond. Hierna is aangenomen het voorstel-Am- stedam, om het bondsbesluur op te dragen, in samenwerking met zuetervereenigingen en zoo mogelijk in overeenstemming met architecten- en ingenieursbonden, een ar bitrage-formule op te stellen ter opneming in de bestekken. De vergadering besloot te vens, ingaande een jaar na heden, aan de leden te verbieden, in te schrijven naar wer ken van particulieren in welker bestekken deze formule is opgenomen. Vervolgens te het bondsbesluur opgedra gen, een krachtige actie te voeren in zake hot uitschakelen in de bestekken van par. 475 der A.V., en na genoegzame bekend heid bij de betrokkenen een bindend be sluit voor te bereiden, waarbij het verboden wordt, in te schrijven naar werken, waarbij par. 475 wordt uitgeschakeld of gewijzigd Enschedé stelde voor, dat door het bonds besluur stappen zouden worden gedaan bij het episcopaat van Nederland en andere kerkelijke instellingen, dat voortaan werken van rekenplichtige instellingen alleen onder R.-K. georganiseerde aannemers worden aan besteed. Het bestuur deelde mee, in samen werking met andere organisaties reeds een regeling te hebben gereed gemaakt en toege zonden aan de leden van het episcopaat. De ze regeling zat door een deputatie bij alle bisschoppen worden loegelioht en verdedigd. in zake het passeeren van den laagsten inschrijver 19 het praeadvies van het bonds- besluifr aangenomen, waarbij is voorgesteld, voorkomende gevallen nimmer individueel te behandelen, maar altijd bij een afdeelinge besluur aanhangig te maken. Het bondsbesluur droug naar aanleiding van een voorstel der afdeeling Tilburg er op san, dat de bestekken, waarop men inschrijft nauwkeuriger gelezen worden. Of radicaal afschaffen van stelposten wel altijd in het belang van de aannemers zou zijn, achtte het aan redelijken twijfel onderhevig. Uit de textiel-indnstrie. Naar wij vernemen, zeet de „Mebde", is in een gisteren te 's-Hertogenboscli ge- gehouden bijeenkomst, welke belegd was door de Ver. van R.-K. Werkgevers in de textielindustrie met de arbeidersorganisaties „St. Lambertus", „Unitas" en „de Een dracht" gesproken over den moeilijken toe stand in de textielindustrie, welke is ont staan ten gevolge van den ongebreidelden invoer, hoofdzakelijk uit België en Frank- rfck. Ei' werd een commissie gevormd, die mot den mees ten spoed zaf nagaan, welke af- weermaatregelcn er zullen moeten worden genomen om de dreigende ontwrichting der industrie en werkloosheid op groot© schaal tegen te gaan. - Vrijdag j.l. bracht Prins Hendrik der Nederlanden, in gezelschap van jhr van Loon en overste van Pioen en van een ver tegenwoordiger van het Duitsche ministerie van Buitenlandsche Zaken een bezoek aan de Siemensfabrieken te Siemensstadt bij Berlijn. Door de groote uitgestrektheid der fabrieken kon in den ter beschikking staan- den tijd slechts een gedeelte bezichtigd wor den, hetgeen niettemin een goed overzicht gaf van de veelzijdigheid der door Siemens- in den handel gebrachte fabrikaten. Doodelijk ongeval te Kat- wijk. De werkman Joh. D. wonende Nieuwe Commandeursweg te Katwijk aan den Rijn en werkzaam aan de Chemische fabriek van dr. van Dorp, aldaar, viel bij de werkzaamheden aan die fabriek door een luik en werd ernstig gekneusd opgenomen. Op medisch advies werd hij onmiddellijk naar het Academisch Ziekenhuis be Leiden vervoerd per ziekenauto der vereeniging „de Verpleging". Echter gekomen aan het Overrijn bleek Durieux reeds overleden te zijn. Hij laat een vrouw met 4 kinderen na. Van de trap gevallen en ge- dood. Dinsdag gingen drie kinderen van den gemeentewerkman Nieuwpoort te Was senaar naar hun grootmoeder te Lekkerkerk logeeren, maar bij 't naar boven gaan om zich naar bed te begeven, had het zeven jarige jongetje Abram het ongeluk van de trap te vallen. Met hersenschudding werd het kind opgenomen, en gistermorgen is het reeds overleden. Ernstig ongeluk i ir Haar lemmermeer. De 17-jarige zoon van F. J. te Nieuwvennep, in dienst bij den land bouwer [W. aan den IJweg in Haarlemmer, meer, reed Woensdag aldaar met een met een paard bespannen boerenwagen. Plotse ling schrok het paard, zoodat hei schichtig werd en op hol sloeg. De jeugdige bestuur der kon de teugels niet meer meester blij-* ven en had door het geweldig heen en weer slingeren van den wagen het ongeluk er af te vallen. Hij kwam zoodanig onder den wagen terecht, dat hij overreden werd en eon zijner beenen weni afgereden. Boven dien kreeg hij een trap vun het paard te gen de borst. In ernstigen toestand werd de knaap opgenomen en met de zieken auto van den gemeentelijken geneeskun digen dienst van Haarlemmermeer naar een ziekenhuis in Haarlem overgebracht. Padvinders bezoek. 1 Aug. zullen 300 Engelsche padvinders uit Ful- ham in ons land komen voor een veertien- daagsch verblijf. Zij steken dien dag over naar Vliesingen, om vandaar naar Rotter dam te trekken, waar de Ho Hand-Amcri ka- lijn het landverhuizershotel te hunner be- Bchikking^ stelt, en de zorg voor den in- wendigen menscli op zich genomen heeft. Den volgenden dag wordt Rotterdam be* zichtigd en 's avonds zitten de Engelsche gasten met hun Rotterdamsche kameraden om het kampvuur. Den derden dag gaan de bezoekers naar Delft, den dag daarna tiaar Den Haag, waar een vlaggenparade gehouden wordt, geïnspecteerd door den heer Laman Trip. In Den Haag blijven zij drie dagen, waarin ook Leiden 'bezocht zal worden. Dan gaat het naar Haarlem, ook voor drie dagen, waar de militaire auto riteiten barakken afstaan voor hun ver blijf. Eindelijk komt Amsterdam aar. de beurt, welks gemeentebestuur de Engel sche padvinders ontvangen zal. Een tocht door de havens en een bezoek aan Marken en Volendam ontbreken niet op het pro gram. Vanwege de Nederiandsche padvinders zal de heer Bouwmeester hen gedurende hun lieele verblijf gezelschap houden. Het bezoek is goeddeels voorbereid door den heer Donald van den Bergh, voorzitter van den Fulhamschen padvindersraad. Brand. Gistermorgen ont stond, in de werkplaats van den schilder, Lugtcnburg te Tinte bij Bnelle, brand welke zoo in hevigheid toenam dat in korten tijd het geheele gebouw in a9ch werd gelegd. Het woonhuis is gespaard gebleven. Oorzaak onbekend. Goreedschapsdief gearree- teerd. Verdacht van diefstal van tim mermansgereedschap is de Haarlem de 39- jarige J. M. gearresteerd, die eenige dagen te voren uit de strafgevangenis te Scheve- n in gen ontslagen was. De man werd Zon dagnacht in een liokje op het terrein van de Zandvoortsche Voetbal vereeniging door de pob'tie aangetroffen, en daar het der politie verdacht voorkwam, dat hij in een werkpak, zich daar ophield, nam zij hem mede naar het politiebureau. Hij gaf ech ter een aannemelijke verklaring van zijn verblijf aldaar en werd weer in vrijheid gesteld. Kort daarop werd aangifte gedaan, dat op verschillende bouwwerken te Zand- vöorb timmermansgereedschap vermist werd. Direct viel verdenking op M., daar deze veel timmermansgereedschap bij zich had en reeds drie uur nadat de aangifte was gedaan, werd M. in een Haarlemsch logement aangehouden. Heb timmeianansgereedeohap werd bij verschillende opkoopers in Haarlem terug gevonden. M. ontkende aanvankelijk doch gaf later toe den diefstal te hebben ge pleegd. Boos weer op de Zuid e r- 2ee. Twee sleepschepcn, Isa'la en Talis man, komende van Delfzijl, zijn gisteren bij opkomend onstuimig weer op de Zuiderzee gesleept door de Ameland, kapitein De Waard, De keled van de sleepboot werd lek en het roer gciaakte defect. Dil vaartuig •heeft zelf nog Enkhuizen weten le bereiken de sleepschepcn zijn verankerd. Van Amster dam is dadelijk sleepboolliulp gevraagd. Gezonken. Het s.l e e p s c h i p Belgique 10, met 350 ton ijzer, gesleept door de sleepboot Nelly, van Rotterdam naar Antwerpen, is tijdens stormweer in de Vly van Oude Tonge volgeloopen en gezonken. De bemanning kon zich redden. Door den bliksem getroffen Tijdens een hevig onweder eloeg de bliksem in de wonihg van den ontvanger te Konings bosch Echt. De bliksem richtte heel wat materieele schade aan en trof de dienstbode R. O uit Waldfeucht, die daar brandwonden opliep, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Te Obbichi sloeg de bliksem in den woon wagen van zekeren V. in het woonwagen kamp aldaar. V. werd aan den voet getrof-. fen. De wagen werd beschadigd. De 65-jarige P. H. is in de buurtschap Rectum bij Rijssen dood in een weide ge vonden, getroffen door een zonnesteek. Te Twisk is een oude Vrouw, die aan de deur harer woning stond, door den bliksem gedood. Verdronken. De 59-jarige G. te Ginneken is bij het visschen in de Mark le water geraakt en verdronken. Het ongeveer 2-jarig dochtertje van den heer H. te Hulsberg viel, tijdens een onbe waakt oogenblik in een kuip met water en verdronk. Te Appingedam is het 10-jarig zoontje van H. Huisman, slager, bij het baden in de Heekt verdronken. Te Rotterdam verdronk de 9-jarige K.L.W. uit de Zeilmpkersstraat bij het baden. Op 7 Juli 192G zijn in de brievenbus van het Postkantoor te Gulem- borg de navolgende effecten gevonden: Bewijs van aandeel No. 804, groot f 100, met 14 coupons, der Naamlooze Vennoot schap Mijnbouw Maatschappij Pagoejama, Batavia; idem No. 1588, groot f 100, met 16 coupons; bewijs van aandeel No. 0116, groot f 100 met 16 coupons, der Exploitatie Maatschappij Gelebes, gevestigd le Makas sar, bewijs van aandeel No. 1070, groot f 1000, met 22 coupons der Nederland Duit sche Petroleum Maatschappij, gevestigd le Amsterdam. De Commissaris van Politie te Culemborg verzoekt onderzoek eq bericht. Kindermishandeling door een onderwijzer. De politie te Vaals heeft óp verzoek van B. aldaar proces-verbaal opgemaakt wegens mishandeling van diens kind door den onderwijzer D. aan de open bare lagere school. Meermalen zijn klach- BINNENLAND. De strijd in de Ge*ef. Kerken. Professorsbenoemingen te Amsterdam. De eerste dag van het concours-hippiquf te Hoofddorp. A BUITENLAND. Chamberlain noemt de Duitsche ontwape* ning onbevredigend. Het kabinet Herriot is reeds gevallen. Poincaré kabinetsformateur. De Poolsche minister van buitenl. zaken over de Poolsche bnitenl. politiek. Te Moskon is overleden Dsjersjinski. ten over mishandeling der leerlingen door dezen onderwijzer vernomen en hij moet al herhaaldelijk dooT het hoofd der school ge* vvaarschuwd zijn. Geen moord. Omtrent de geheim zinnige verdwijning te Groningen van den veekoopman Zuidenia, wiens Tijk uit het Hoornsche Diep werd opgehaald, terwjjl zijn rijwiel reeds Dinsdags te voren was op- gcvischt» is thans komen vast te staai dat hier van moord of roofmoord geen sprake is. Brj het gerechtelijk geneeskundig onder zoek is van geweldpleging niet het minste gebleken. Daarbij is komen vast te staan, dat do verklaringen, door de weduwe vanl den overledene afgelegd, als zou hijf al zrn geld bq zich hebben gestoken, onjuist waren. De veekoopman was den laatsterf tijd financieel zeer achteruitgegaan en waa in' 'erge mate moedeloos geworden. Ilij' had z\jn geld, zooals de weduwe nu verklaard heeft, voor hij wegging in zytt secretaire .geborgen on haar dit gezegd. Daar liad zvj het dan ook uitgenomen, nadat Zuidema niet weergekeerd was, terwijl Zq een en ander voor de politie» had verzwegen. Het stoomschip Prins der Nederlanden. Het stoomschip Prins der Nederlanden, dal defecte ketels en een ge broken blad van de stuurboordschroef heeft gehad, heeft gisteren de reis van Port Said via Genua naar Amsterdam voortgezet. De pantoffelheld. Vriend: Ga je nu alweer naar huis? Automobilist: Ja, mijn vrouw heeft me maar voor vijftien kilometer benzine mee-i gegeven I DE ALGEMEENE TOESTAND. Het stuivertje-wisselen in Frankrijk Onbevredigea- e de ontwapening in Duitsch- land. De Fransche Kamer is gisteren weer eens fel moorddadig geweest. Het kabinet Her riot is bij zijn eerste optreden voor het par lement naar huis gezonden. Verrassend i9 dit feit op zichzelf niet maar het is toch wel iels typisch Fransch. Op finantieel gebied vertrouwde men Herriot en ook zijn minis ter van finantiën niet, afgezien van de nor male „politieke verhoudingen", die altijd in de Fransche Kamer zoo'n belangrijke taal meespreken. Op zichzelf is het wel droevig te zien, hoe in Frankrijk op een oogenblik dat aller me dewerking hard noodig is om liet land fe redden de politieke instincten alle pogingen om iets te doen ontzenuwen! Le roi est mort vive le roi. Op Herriot' volgt thans Poincaré, den leider van het nationale blok dat op zich zelf in de Kamer geen meerderheid heeft. Maar Poincaré wil blijkbaar den weg op van den Godsvrede, die voor Frankrijk al zoo lang noodig is. Of hij zal slagen? Zijn kansen slaan o.i. heel wat' beter dan die van Herriot het ooit de den. In het Engelsche Lagerhuis heeft hel lid der Labourpartij Rennie Smith gevraagd, of de onlwapeningstoestanden in Duitschland bevredigend waren. Chamberlain antwoordde hierop: „Tot mijn leedwezen moet ik zeggen van niet". Dit van Engel-sche zijde zoo stellig uitge drukt, wekt besliste ongerustheid. FRANKRIJK. Het kabinet Herriot bij 't eerste optreden voor de Kamer gevallen. Poincaré kabinetsformateur. Voor een overvolle zaal en onder groote spanning, zoowel bij' de afgevaardigden als bij het publiek, werd de zitting van de Kamer geopend. Lerriot besteeg terstond hot spreekge stoelte om. 6e aangekondigde regeer

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1