Lederwaren-Opruiming AGENDA. Hoofdpijn BUITENLAND. NOORDEINDE11 - S. 6. J, DE GROOT SPORT. Woensdag. Katwijk aan Zee (Gemeenlezaal) 6preker dc heer Beekman, uit Den Haag, nam. half acht. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 19 Juli tot en met Zondag 25 Juli waargenomen door de apotheek van den heer P, du Croix, Ra penburg 9, telel. 807. RECLAME. bedaart spoedig door gebruik van een paar Mijnkardt's Hoofdpijn tabletten. Buisje 60 ct. 8236 DE ALGEMEENE TOESTAND. Frankrijk in Qioote zorgen Mellon naai Europa. Hetgeen zoo langzamerhand nader kwam, ia geschied. Het Franscüe kabinet is gevallen onder tweo mokerslagen, van verschillende zgden toegebracht. Eén door Herriot, die ggu tunc lie van Kamervoorzitter tijdcljjk had neergelegd om op te komen voor de rech ten uer Kamer, waaraan in geen enkel op zicht getornd mocht worden. Een door Mar in, die desnoods de volmacht aan de iegeering had willen aanvaarden, zoo Oail- laux niet de man was geweest» die deze volmacht ontving. Opnieuw is gebleken, dat met deze» Kamer geen regeeren in Frankrijk mogelijk is, want op een der meest beslissende momenten kan deze Kamer zich weer niet losmaken van politiek in den dechtsten zin des woorda. j\iot 45 stemmen is de regeering in de minderheid gebleven en dus heengegaan. De gTooie vraag „wat nu?" is niet zoo eenvoudig. Herriot is weliswaar wederom met de vorming van een nieuw kabinet be last, doch Zal ujj thans kunnen slagen, ent zoo ja, zal hij dan den franc kunnen redden... Nieuwsgierig zijn we, hoever heden de da ling van den frano zich zal ui {strekken! I>e Kamer wil immers niets. Z'j weigerde niet alleen een heffing op het kapitaal, maar eveneens do regelipg der schulden aan Amerika en Engeland en verliest daarmee alle kans op steun van die zijde, zjj wil geen gebruik van het goud der Pransche Bank. Is het wonder, dat hot geroep om een sterken man, die zich dwars door alles en allen heenslaat, groeiend b? Maar wie ziet in Frankrijk een dergelijk figuur? Nog is niemand naar voreo getreden Er schtfat gedacht te worden aan een combinatie HerriotMarin, doch deze laatste heeft deze reeds gewezen van de hand. Ook^ta socia listen aoen niet mee, zoo hun prt^Rm niet wordt aanvaard. Zoo ooit, dan is Frankrtfk thans in aarg, in gToote zorg. Ondanks een ondoordringbaren muur van geheimzinnigheid, welke het vertrek naar Europa van den Amerik. secretaris van de schatkist, Mellon, en den financier Pierpont Morgan, omringt, meent men reden te hebben om te gelooven, dat deze financiers zullen deelnemen aan de besprekingen, welke, volgens geruchten, in Frankrijk wor den gevoerd tusschen Norman, den gouver neur van de Bank van Engeland, Strong, den gouverneur van de Federale Reserve Bank te New-York; Moreau, den gouverneur van de Bank van Frankrijk en Schacht, den president van de Duitsche Rijksbank. Naa.- verluidt, sal Mellon eerst naar Londen gaan: s BELGIE. De tpoorwegregie aangenomen. De Kamer heeft met 96 tegen 4 stemmen en 2 onthoudingen het wetsontwerp over de spoorwegregie aangenomen en is daarna tot 19 October verdaagd. FRANKRIJK. Het kabinet Briand Cail laux gevallen Herriot ka binetsformateur. De Kamer i9 Zaterdag overgegaan tot de bespreking van het wetsontwerp over het financieel herstel, gelijk aangekondigd. Do rapporteur verklaarde, dat er geen ernstig verschil bestaat tusschen het voor stel der regeering en dat der commissie. Hij herhaalde hoe de commissie het echter gewenscht achtte om het eerste artikel te preciseeren. De regeering zou dan gemach tigd zijn om linancieele hervormingen en de stabilisatie tot stand te brengen in over eenstemming met de bepalingen in de bij lage opgenoemd en Caillaux zou zich op zijn eer verbinden om zich aan de opsom ming in de bijlage te houden, behalve in geval van nationaal gevaar. Herriot, die plaats genomen had op zijn zetet van Kamerlid, en dus niet zijn functie van Kamervoorzitter vervulde, vroeg om het voorstel niet te behandelen, betoogend dat het regeeringsvoorstel niet grondwettig is en dat de Kamer besluiten moet het niet te bespreken. Herriot zeide nog, dat het voorstel der regeering hem een onmogelijk heid schijnt. Hij vroeg of er geen toenade ring mogelijk is om een conslilulioneele op lossing te vinden. Hij besloot, dat hij zijn goedkeuring niet kon hechten aan den voor gestelden tekst. Briand antwoordde aan Herriot, dal hij overtuigd was, dat de voorgestelde oplos sing het gezag van het parlement slecht3 vergrooten kon. Daarom heeft hij zich voor een dergelijke oplossing verklaard. Briand verzekerde, dat het ontwerp der regeering ingegeven is door het besef harer verant woordelijkheid en de bezorgdheid over het openbaar welzijn. Het moet openhartig ge zegd worden, zeide hij: het debat is een duel tusst-hen den voorzitter van den mi nisterraad en den voorzitter van de Kamer over een beginselkweslie. Het parlement heeft zijn methodes en gewoonten, doch op dit oogenblik is het hoofdzaak om niet on machtig te zijn. Er moet gehandeld worden. De regcering zal bezwijken, indien er niets anders op zit, doch zij zal haar stelling niet opgeven. Renaudel stelde vast, dat het par lement lot op heden alle maatregelen aan genomen heeft, die door Péret voorgesteld werden. De toestand is echter niet verbe terd. Renaudel drong aan op de voordeelen van het socialistische program. Hij verweet de regeering geen voldoend stabiele meer derheid, noch een duidelijk georiënteerde meerderheid te hebben. Daarna kwam hij op tegen de builenlandsche leeningen. Hij wil niet dat het land overgeleverd wordt aan de genade der internationale financiers Vanavond zeide hij, zal het lot beslist zijn, doch zoo noodig zullen de socialisten een beroep doen op het land om zich den ver- eischten steun te getroosten om den frank te herstellen. Ook Marin richtte zich in zijn rede. die het lot van het ontwerp bezegelde, scherp tegen Caillaux. Hij zeide: ,',Aan sommige Franschen zal men misschien volledige be voegdheden willen toekennen. Ik wensch niet terug te komen op uw verleden, doch dit verleden heeft inderdaad het nadeel, dat daardoor verdeeldheid tusschen de Fran schen geschapen wordt en dat is van be lang wanneer men tracht het vertrouwen te herstellen." Caillaux stelde de kwestie van vertrou wen bij de verdediging van het voorstel, dat hij noodzakelijk eoemde. Tenslotte ging de Kamer tot stemming over en: met 288243 stemmen werd der regee- ring hef vertrouwen geweigerd. Daarmee was het lot van het 10e kabinet Briand na een 24 dagen bestaan bezegeld. Het bood zijn ontslag aan en dit werd aan vaard. Caillaux, wien mon naar zijn indruk vroeg, antwoordde, dat er geen zaliger lot is dan het zijne. Briand verklaarde aan de journalisten: Gij kunt toch niet verwachten dat ik me zelf elke keer zal opvolgen. Ik kan toch niet steeds te midden der vijandschap le ven. Dc ben nu vrij en gelukkig. Onmiddellijk ging Doumergue in bespre king en aan Herriot werd opgedragen een nieuw kabinet te vormen. Hij zou de vor ming van een kabinet van uitgebreide repu- blikcinsche concentratie overwegen. Hij ont ving Painlevé en daarna de leiders der re- publikeinsche groepen van Kamer en Se naat. Ook ontving hij een delegatie der socia listische groep, aan wie hij deelneming in de. regeering aanbood. De socialisten verzochten daarop Herriot, hun de groole lijnen van zijn program mede te deelen, waarna de groep haar houding zal bepalen. Ook zou Herriot Poincaré, die op het oogenblik te Sampigny vertoeft, getelefo neerd hebben, daaT hij hem over den toe stand wenschte te raadplegen. De socialisten hebben voor hun even- tueele deelneming aan een kabinet-Herriol de portefeuilles van Financiën en Oorlog opgeöischt. Voorts hebben zij een financieel program aangenomen, dat de heffing op het kapitaal beval Toen Herriot op het Elysee kwam, ont haalden enkele personen uit de massa nieuwsgierigen hem op vijandelijke kreten. Wegens deze betooging liet de politie de omgeving ontruimen. De selves zeide toen hij het Elysée verliet lot de journalisten: „Mijn indruk is dezelfde als de uwe. De toestand is moeilijk." Op een vergadering van het bestuur der Republikeinsche Federatie onder voorzitter schap van Louis Marin is een resolutie aangenomen, die het partijprogram weer geeft. De resolutie verwijt Léon Blum, voor stander te zijn van de destructieve kapi-* taaisheffing, en Caillaux, dat hij het land wil onderwerpen aan buitenlandsche in vloeden door de ratificatie der schuldover- eenkomsten en het aangaan van buiten landsche leeningen. De resolutie wijst er op, dat daarnaast een herstelplan bestaat door de eigen nar tionale inspanning, welk plan door de op positiesprekers meermalen naar voren is gebracht. Dit nationaal programma eischt de vorming van een nationaal ministerie, dat het vertrouwen zal kunnen krijgen van de meerderheid, die bij verechillende gele genheden sedert het uiteenvallen van het Cartel de regeering gesteund heeft. ENGELAND. Het mijnconiict. De correspondentie tusschen de kerkelijke autoriteiten eenerzijds en de regeering en de mijnwerkers anderszijds is gisteravond openbaar gemaakt. De voornaamste docu menten zijn een brief van den bisschop van Lichfield en hot persoonlijk antwoord daar op van Baldwin. De bisschop schrijft dat ge durende de besprekingen, die hij en zijn medestanders met de leiders der mijnwer kers gevoerd hebben, verse hit lende licht punten opgedoken zijn en de kans op een oplossing belangrijk vergroot is. mits de re geering nu mee zou willen ingrijpen. Baldwin heeft geantwoord, dat hij heden den bisschop en de andere heeren m het Lagerhuis ontvangen wil teneinde hun plan nen nader te toetsen, maar hij meent ai da delijk op één punt te moeten wijzen, dat m de overwegingen der geestelijke heeren ais vanzelf sprekend schijnt te zijn aangenomen iets dat metterdaad niet is. Bij hervatting van den arbeid tegen de loonschalen an 30 April tot zoolang de onderhandelingen over de definitieve oplossing duren, rekenen de heeren blijkbaar on doorbetaling van hel regeeringssubsidie. Dit is een volkomen valscb standpunt. Het staat niet in de macht der regeering den eigenaars en den mijn werkers een oplossing le dictceren, maar zoolang de hel rokken partijen niet lot over eenstemming gekomen zijn denkt de -egee- ring er niet aan om een subsidie uit le beta len. Pas als de overeenkomst gesloten zal zijn zal de regeering, oi6 partijen over de eerste moeilijke maanden heen te helpen waarschijnlijk geneigd zijn een ondersteu ning van staalswege te bieden, maar in jeen geval gedurende de onderhandelingen tus schen welke partijen dan ook. De armvoogden van Ashby-de-la Z- uch", in Leicestershire, hebben aan minister Ne ville Chamberlain c-uleenin-g van ST.000 p. sl. verzocht omdat bijna de geheele bevol king door de staking getroffen is en de ar menkas totaal uitgeput is. NOORWEGEN. Het Staatsgezechtshoi gevormd Het Storting is ontbonden. Het Slaalsgerechtshof, dal de aanklacht legen den gewezen eerste-minisler Abraham Berge en zes zijner ambtgenoolen zal be handelen, is thans gevormd. Het bestaat uit 31 leden van het Lagting en 9 leden van het Hooggerechtshof. De spanning bij de openbare meening voor het geding, dat vermoedelijk in October begint, is niet zoo groot als verwacht werd. Algemeen wordt bekend, dat de beschuldig den te goeder trouw zijn geweest en uit eer lijke beweegredenen hebben gehandeld Het proces strekt dan ook slechts om een consti- tutioneele kwestie tot een ondubbelzinnige beslissing te brengen. De Koning heeft het Storting ontbonden. SPANJE. Het conflict tegen den koning. Een voortvluchtig medeplichtige van de Spaansche anarchisten Ascaso en Durutti, die voor eenigen tijd te Parijs zijn gearres teerd onder de beschuldiging te hebben deelgenomen aan het complot tegen den koning van Spanje, is te La Courneuve bij Parijs aangehouden. Hij was in het bezit van papieren met den naam Repette. Bij het verhoor door de politie zeide hij Gregorio Jovez Cortez te heeten ep m Oct. 1892 te Terruel in Spanje te zijn geboren. Hij verklaarde met Ascaso en Durutti een reis van Las Palmas naar Parijs te hebben gedaan, maar deze had niet te mak(n met de organisatie van-het complot of de voor genomen ontvoering van den koning van Spanje. Cortez wordt door de Argentijnsche en de Spaansche justitie gezocht wegens verschei dene gewapende overvallen. Bij zijn arreslatie werd hij, ofschoon hij geen enkele bezigheid verrichtte, in het be zit gevonden van een vrij groote som gelds in biljetten van 1000 frs. In afwachting van het verzoek om uitlevering is hij in verze kerde bewaring gesteld. GRIEKENLAND. De regeeringscrisis. Zelimon, de president van opperste Griek- sche gerechtshof, heeft de opdracht tol aa- menslellen van het nieuwe kabinet niet aan vaard. Thans komt generaal Kondaglis of Roefos, minister van binnenlandsche zaken in het afgetreden kabinet, in aanmerking. De nieuwe verkiezingen van Kamer en Se naat zullen wel voor onbepaalden rijd wor den verdaagd. MEXICO. Actie der R.-K. Het schijnt, dat de R.-K. een crisis willen teweegbrengen. Aan alle Mexicanen wordt gevraagd zich te beperken tot het aanschaf fen uitsluitend van de meest noodzakelijke benoodigdheden, het gebruik van voertuigen te vermijden, zich te onthouden van het bij wonen van openbare vermakelijkheden, zoo weinig mogelijk electriciteit te gebruiken, te weigeren hun kinderen naar openbare scho len te sturen en ten slotte actieve propagan disten te worden voor een algemeen econo- mischep en socialen boycot van hen, die de regeeringsvoorslellen steunen. BUITENLANDSCH GEMENGD. Ernstige treinramp naast de overstrooming in Servië. Volgens een bericht uit Belgrado zijn ten gevolge van den geweldigen regenval der laatste dagen in de buurt der stad Serajewo groote aardmassa's op de spoorlijn geiort, juist op het oogenblik, dat een uit Serajewo komende trein passeerde. De trein is vol komen bedolven. Verscheidene personen zijn gewond. Een later bericht zegt, dat op dit oogen- blig nog 100 menschen onder de aardmassa begraven zijn. Het reddingswerk is in vollen gang. 60.00070.000 H A. staan onder water, De schade wordt op 2 milliard dinar gere kend. Om in de behoeften van de slacht offers te voorzien heeft de regeering in be-, ginsel besloten tot een verlaging van de be zoldigingen der ministers, Kamerleden en ambtenaren. Intusschen hebben zich benden gewapen de zigeuners gevormd, die in de geteisterde streken trachten le plunderen. Zij worden door de patrouilles gendarmerie achtervolgd. Groote branden. Een groot deel der gebouwen der soc.-dem. coöperatie te Jolimont (België) is afgebrand. De schade wordt begroot op 70.000 frs. Te Duinkerken is eveneens een groot ma gazijn in de asch gelegd. Schade een mil- lioen franc. Men denkt aan kwaadwilligheid. Canada door cyclonen geteisterd. Door geweldige wervel stormen, die in dt prairieprovincies gewoed hebben, is groole schade aangericht. 7000 acres met te oogst 3taande tarwe,is verwoest en vele gebouwen zijn vernield. Meer dan 30.000 acres graan zijn in een district ten Noorden van de Swift Curreau geteisterd. Groote schade is voorts aangericht door twee zeer hevige hagelstor men in de nabijheid van Winnipeg. Tornado in Mexico. Een tornado te Hermosillo in den Mexi- caanschen Staat Sonora heeft vele personen gedood en groote schade aangericht RECLAME. Goederen buiten de opruiming mr KORTING "Of 7987 ATHLET1EK. Internationale wedstrijden te Rotterdam. Twee record» ver beterd. Te Rotterdam zijn gisteren de internatio nale wedstrijden van tto Patria gehouden. ■Haarlem bracht het record 4 maal 100 M. estafette op 40.9 sec., terwijl Jan Zeegera dat over 5 K.H. op 18 min. 3 sec. bracht De belangrijkste uitslagen z(jn, volgens „De Crt": 100 M. finale: 1. Toms (Engeland) 11 6ec.; 2. H. de Boer (te Wervel 11 1/10; 3. Allarü (Union St Gilloise); 4. A. Weleenes (Haarlem); 6. F. Smeeta (V.EJ-.)- 1000 M. nieuwelingen: 1. W. A. L. Wolif (V.ELi) 2.538/10; 2. B. v. Urgon (D.tLC.) 2.54 9/10; 3. H. Koeesant (D.H.C.); 4. J. A. Wagner (Trek vogels). tiet Donor-lid C. N abort won zijn serie, doch moest in de finale wegens hoofdpij)) uitvallen. 400 M. hardloopen: L E. Toms (Engeland) 507/10 sec.; 2. W. Bolton Jr. (A.V. 1923) 527/10; 3. D. Nooy (Haarlem); 4. G. v. d. Windt (Quick Nijm.), 5000 M. hardloopen: 1. Do Grande (Union St G.) 15 mm. 57 5/10 sec.; 2. J. üeegers Jr. (A.V.A.C.) 16 min. 3 sec. (nieuw Nesl. record); 3. A. A. W. Wolf (V.E.L.); 4. Coeland Jr. (id.); 6. J. de Boer (Trekvogels). 4 maal 100 M. Estafette: 1. Haarlem 439/10 sec.; 2. V.E.L. 452/10 sec.; 3. A. V. 1923 4. Sparta (Dordt). 1500 M. snelwandelen: 1. A. Schwab (Zv ilserland) 6.19.9 (binnen Ncd. record); 2. Al. A. Gubbols (P.P.) 6.26.6; 3. S. Bobaert (P.P.); 4. Kemink (V.E.L.), Polsstok-hoogspringen: 1. Rnnia (Zee- mocht) 3.40 M.; 2. v. d. Zee (Concordia) 3.30 M.; 3. v. Wijk (P.P.) 3.20 M.; 4. Boikent (Haarlem) 3.10 M. Dwars door Rotterdam: 1. Marien (Un. St Gilloise) 1 u. 3.9 6/10; 2. Janssens (A. C. Capellen) 1.6.35 6/10; 3. Kemp (IX Oi>.); 4. Dullaert (P.P.); 5. Groenewegen (P.P.); 6. Greefs (A.U.). 110 M. hindernis: 1. L. Spel (Blaaw-Wit) 16 6/10; 2. A. Kaan (Haarlem); 3. J. G. Britstra (W.V.V.); 4. Dabroch (A.V. 1923) Speerwerpen: 1. Huybers (Fcijenoord) 45.50 M.; 2. Thesingh (Sparta) 44.19; 3. Hoogeveen (Zwaluwen) 4(3.64; 4. Looy (Ro senberg) 40.44 M. 800 M. hardloopen: 1. F. O. du Hen (D. F.C.) 2.44/10 sec.; 2. Kwakernaat (Quick) 2.4 9,70; 3. C. Wink (P.P.); 4. H. Rotte veel (te Werve). 5000 M. snelwandelen: 1. A. Schwab 24 112/5; 2. Gubbels 24.421/5; 3. Kemink; 4. v. d. Plank. 2000 M. relais: 1. A. V. 1923 (Haitema, Bolten, Bergfeld en Hoekman 4.21 6/10; 2. Union St. Gilloise 4.251/10; 3. Trekvogels; 4. V.E.L. 1 Panlen wint te Fariiw, Onze landgenoot Paaien won gisteren te Parijs de 400 M. hardloopen in 491/5 sec., tegen Tennoveau (Fr.) en Mourlin (Dr.). CRICKET. H. C. C. 5—L. C. C. L. C. C. wint met innings en 98 runs. Voor de tweede maal in successie is L. C. C. er in geslaagd met innings van H. C. C. 5 te winnen. Ook ditmaal verloor Melsch den toss en hij werd met H. de Vrind naar de wickets gestuurd. Het begin was weinig bemoedigend; Metsch, H. de Vrind en Eichhorn waren reeds uit na een viertal overs allen als slachtoffer van Bölger. A. de Vrind sloeg vlug 10 runs en weid loen mooi in het verre veld gevangen. Hel is dan 22 voor 4. Klools en Segaar zorgden voor eenige verbetering en loen de eerste voor 18 gebowld werd, was het totaal 50 geworden Beurse, die nu inkwam had er evenals verleden Zondag weer goed het oog in. Vlug en in gooden stijl scoorde hij een kanslooze 76. Van Schie, J. Heems kerk en H. den Holder sloegen er ook lustig op los. Zij scoorden respectievelijk 22*. 21 en 16 runs en met inbegrip van 25 extra's was het totaal der Leidsche 213 geworden. Bölger bowlde 7111, Warburlon 324. De andere bowlers hadden geen succes. H. C. C. 5 scoorde in haar eerste innings 50 runs. De jeugdige Warburton met 11 en Bybau met 18 waren de eenigen die in de dubbele cijfers kwamen. A. de Vrind 112, P. de Vrind 513, Beurse 310 en Heemskerk 1—2. Met nog 2uur speeltijd werd H. C. C. 5 nog eens ingesluurd en ook thans was War burton voor L. C. C. bet grootste struikel blok Onder zijn score van 31 waren eenige mooie vieren. Ook Pik liet zich niet onbe tuigd en kwam precies in de dubbele cijfers De H. C. C.-innings sloot op 65. A. de Vrind bowlde 214. P. de Vrind 4—9, Beurse 317 en Kloots 120. Standen. le klasse. &ew. verl. ges» m l. m.r. gel. m.i. mr- pnt. m&xp. gcm. H CC. 8 3 4 1 18 16 113 H.D.V.S. 7 6 1 12 14 86 R. en W. 10 1 6 1 2 16 20 80 H.C.C. 2 8 2 3 3 12 16 75 Haarlem 8 I 4 3 11 16 69 V.R.A. 8 5 1 2 9 16 56 Ajax 7 1 2 2 8 6 14 36 Sl.CC. 7 3 1 3 5 14 36 Hilvers. 9 2 2 2 3 4 18 22 V.V.V. 7 2 1 4 3 14 21 Quick 7 1 1 1 4 2 14 14 V.O.C. 8 1 7 8 16 13 P.W. 6 1 5 1 12 8 3e klasse B. gew. verl. gesp. m.i. m.r. gel. m.i. m.r. pnt. L.C.C. 8 2 4 1 1 15 Phoenix 2 8 2 1 - 5 8 H.D.V.S. 3 6 1 2 1 O 8 Ajax 2 6 4 - 1 1 7 H.C.C. 6 6 4 2 —4 WATERPOLO. Proefwedstrijd NederlandDnitschland. Naar wij vernemen is de L. Z. C cr, d« heer J. P. Buis, gekozen in een van ig beide proef-aeventaUen, welke morgen avond in Utrecht een oefenwedstrijd zullen spelen voor de komende interland ontmoe ting NederlandDuitschland. ZWEMMEN. De L. Z. C. onderscheiden. Aan het diner is gistermiddag door den voorzitter van den Ned.* Zwembond, den heer W. E- Bredius W.Ezn. aan het bestuur der L Z. C. de zilveren medaille uitgereikt, welke wordt toegekend aan. vereemgingen. die 40 jaar bestaan. WIELRENNEN. Mazairac klopt B. Leene. Op de wielerbaan te Ginneken heslreden .Mazairac en B. Leene elkaar gisteren over 4 ronden- 1ste rit: 1. Mazairac; 2. B. Leonej 2c rit: 1. B. Leene, 2 Mazairac; 3e ril: 1, Mazairac, 2. B. Leene. Totaahiitslag: 1. Mazairac 4 p.; 2. D, Leene 5 pnt. De Tour de France. Lucien Buysse wint. Gisteren was het de laatste dag van de, Tour de France. Deze étappe had tot resul taat: 1. Dossehe (België); 2. Sellier (Bel gië); 3. Btdot (Frankrijk): 4. Parmenlier (België); 5. Lucien Buysse (België); 6. Fauro (België); 7. Aymo (Italië); 8. Julea Buysse (België); 9. Touzaid (Frankrijk), al len in 14 uur 56 min 5 sec. De totaal-ui Islag is nu volgens de „Tel."j 1. Lucien Buysse (België), tijd 238 uur 44 min. 25 sec.; 2 Franlz (Luxemburg)" 240, OG. 50; 3. Aymo (Italië), 240, 07. 16a 4. Bcechman (België), 240 28. 19 5. Sel lier (België) 240. 33. 38 PAARDENSPORT. Internationaal concours te Hilversum. Successen der Duitsche paarde! Het ruilcrleest te Hilversum, voorafgaan de aan dat te Hoofddorp, is in alle opzichten uitstekend geslaagd. Ziehier de resultaten van Zaterdag. Int Concours voor Eenspannen, open klasse, hengsten uitgesloten: 1. „Aristokrat*1 van mevr. Ch. J Dentz van Schaik-Marlof, Amsterdam; 2. „Tip Top" van H. J. Bultman Hzn. (Haarlemmermeer); 3. „Capenor Aden- da" van mevr. Ch. J Dentz van Schaik- Mariof; 4. „Southgate Meadon Sweet" van A. v. d. Koppel (Zeist) en „Gold Star" van C A. J. Deterding Jr. (Den Haag). Onderling Concours voor Jachtvcreenigin- gen: 1. Noord-Hollandsche J. V. (F. A. Du- dok van Heel met „Huntsman"; J. II van Ommen van Guylik met „Poppy"; mevrouw Kraemer met „Bob" en kapt. W. Rijkens niet „Kildonen"), 161 pnt.; 2. Nijmeegschq J. Y„ 154 pnt.; 3. Zuid-Hollandsche J. V., 140 pnt. Int. Springconcours voor Springpaarden:) 1. Freih von Langen met „Prinz". 0 fouten (lijd 2.16); 2. luit. Colenbrander met „Gaga** (2 fouten, lijd 2.12); 3. Fritz von Langen met „Nossza" (2 fouten, lijd 2,28); 4. ritm. Labouehëre met „Jopie Slim" (2 fouten, tijd 2.40); 5. luit. Colenbrander met „My Dar ling", 4 fouten; 6. kapt. De Kruyff met „Bo- land", 4 fouten; 7. Freih. von Langen met „Goliath", 4 fouten 8. luit. Graaf de la PoiX de Treminville met „Pair II", 6 fouten. De uitslagen van gisteren ontleenen wij aan de „Courant". Zij zijn als volgt; Concours voor Eenspannen, toebehoorenden aan particulieren; 1. „Tip Top", van H. F, Bultman; 2. „Aristokrat" van mevr. Dentz van Scbaik-Marlof (Amsterdam); 3. „Cape nor Adenda" (eig. dezelfde); E. V. „Gold Star" van G. A. G. Deterding Jr., (Den Haagx en „Hetty" van P. Chrispijn (Bussum). Int. springconcours voor paarden, die oog geen f 200 in totaal gewonnen hebben: 1. „Pummeltje" van luik Colenbrander, 0 it-, 1 min. 24 sec.; 2. „Boeroe" van luit. baron Sirtema van Grovestins, 2 It., 1 min. 55 sec.J 3. „Nip" van luit. graaf De la Poix de Tre minville (Frankrijk), 4 ft., 1 min. 20 see.H 4. „Va-t-eo" van luit. Pahud de Mortanges, 4 ft., 1 min. 34 sec.; 5. „Cinderella" van luit. Heufl, 4 ft., 1 min. 34 sec.; 6. „Mary, Pickford" van luit. De Vries, 4 ft., 1 min, 45 sec.; 7. „Kakkerlak" van luit. v Nynxtten 4 ft., 1 min. 46 sec.; 8. „Ho Braai" van ritm. baron van Voorst tot Voorst, 4 ft., 2 min. 51 sec. E.V. „Lady" (Arnhcmscho, manege) en „Négresse" van A Klebe. Concours voor tweespannen: 1. „Scottish Beauty" en „Albin Gerlruda" van R. .1 V, Dorsser (Zeist); 2. „Honita" en „Aristokrat" van mevr. Dentz v. Schaik-Marlof (Amster dam); 3. „Hetty" en „Sonja" van P. Chris pijn (Bussum); E.V. „King's Cross" en „Prin cess Champion" van A. F. Bultman. Int. Kampioenschap rijpaarden: 1. .Heili ger Speer" van Prins Sigismund van Prui sen; 2. „Osiris" van luit, Heuff; 3. „Falk- ner" van „Freih. von Langen (Duitscbland)i 4 „Baltiquë" van kapt. Vasselot de Regnè (Frankrijk); 5. „Liliom" van ritm. Basler (Tjecho-Slowakije); 6. „Pantière" van ma). Gerber (Zwitserland); 7. „Marcheta" van ritm. Brevet, „Kronprinz Wilhelm" van luit, v d. Kroon werd gediskwalificeerd. Int. concours schoonste rijpaard: Lichte klasse: 1. „Fleurette" van maj. Fehr (Zwit serland); 2 „Ninon de Lenclos" van J Kolt (Berlijn); 3. „Kalif" van A. Klebe (Rotter dam); E.V. „Day Dream" van denzelfdeB eigenaar. Zware klasse: 1. „Nimbus" van mevrouw, Glahn-Staudt (Duitschland). 2 „Liliac" van mevr. Warneke (Den Haag)*. 3. „Fata" van A. Klebe (Rotterdam): E.V. „Top Twig'5 van denzelfden eigenaar. fut. concours best gaande rijpaard: 1, „Cliristophe II" van Prins Sigismund van Pruisen. 6058 pnl 2 „Goliath" van Freih, von Langen. 6015 pnt3 ..Germaan" van tuit. HoHerfz 6003 pnt.: 4. ..His Excellence 11" van kapt. P M. R Versteegh, 5751 pnt.J E.V ..Grondler" van ritm. baron van Voorst tot Voorst. ..Black Prince" van luit. Kist en „Oh No" van kapt Jhr. Quarles van Uflord. 2—1

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2