TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. UIT DE OMSTREKEN. VARIA. Advertentiën. Mevrouw J. A. AALDERS- Hedenmiddag 2 uur: 770. TELEGRAP1SCH WEERBERICHT. (jaar waarnemingen in den morgen van 17 Juli, medegedeeld door het Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 766.9 te Larnuth. Laagste stand 747.7 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 18 Juli: Aanvankelijk zwakke tot krachtigen wind later uit Zuidelijke richtingen. Licht tol 1 balfbewolkt. Droog weer. Later iets wanner. HOOGrWATERTTJDEN T2 KATWIJK-a.-ZEE Voor Zondag: N Hoogste stand de9 voorm. te 9 u. 05 min. Hoogste stand des nam. te 9 u. 33 min. Vooi Maandag: Hoogste stand des voorm. te 10 u. 02 min. Hoogste stand des nam. te 10 u. 33 min. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temperatuur: 13 gr. C. (55 gr. F.) Hoogste temp.: 23gr. C. (75 gr. F.). Temp. 9 uur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.). Temp. 12 u. 's midd. 19 gr. C. (66 gr. F.)» WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl". 7 uur voorm.: 20 gr. C. 12 uur 's middags: 21 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS t.u. Zaterdag 17 Juli: 9.42 n.m. tot 4.28 v.m. Zondag 18 Juli: 9.41 n.m. tot 4.29 v.m. De belasting op den omzet wórdt voorts op 2 pet. bij invoer en op 1.30 pet. bij uit voer vastgesteld, terwijl het plan bestaat verder tot een verhooging der spoorweg tarieven en tot een herziening van de be lasting op het vervoer van automobielen. De oprichting van een „caisse de gestion" naast de voorbereiding van de monetaire stabilisatie en de verhooging van de salaris sen der ambtenaren staan verder op het programma, terwrjl men door invoerverbo den besparingen hoopt te verkregen. Tenslotte wordt voorgesteld de verhooging der douane-rechten in evenredigheid van de 'door het algemeenindexcijfer aangewezen prijsschommelingen vast te stellen. Caillaux had gisteren e<en bespreking met ver tegenwoordigers der groote T»anken om trent de gebeurtenissen op de wisselmarkt Hij bracht de verplichting in herinnering, dat aankoop van wissels slechts voor deug delijk bewezen handelsdoeleinden is toege staan en een zeer strenge controle wordt uitgeoefend. ENGELAND. Een brief van Baldwin na mijnwerkers moeten een tij lijk offer brengen Het voor stel der geestelijken. Minister Baldwin heeft een brief gericht ian Sam Howard, conservatief candidaat /oor de tusschentijdsche verkiezing te WaH- êend, waarin hij uitvoerig gewaagd van de mijnstaking. Hij herinnert er aan. dat de regeering voorstelde, uitvoering te geven aan al de adviezen van het rapport der Kon. commissie, mits de andere partijen dit rapport eveneens aanvaardden, en dit voorstel goedgekeurd werd dooT de leiders van het vakvereenigingscongres. Ongelukkig bleven de leiders der mijnwer kers vasthouden aan hun politiek, om le weigeren eenige concessie in over weging te nemen, waardoor verhinderd werd, dat het aanbod der regeering werd aanvaard, en deze dientengevolge een an deren weg moest inslaan. Zij is echter nog steeds bezig, vele der adviezen van de Kon. commissie in werking te doen treden. De premier geeft de hoop te kennen, dal eenige vermindering der kosten kan wor den teweeg "gébracht door verschillen le reconslTuctie-on (werpen, welke werden, aanbevolen in het report der Kon. com missie, en waartoe door de regeering zoo veel zij kan wordt bijgedragen door het wetsontwerp aangaande de mijn-industrie. Doch deze reorganisatie-ontwerpen kunnen niet in een korten tijd volledige uitwerking hebben, en de Kon. commissie heeft intus- ■Jchcn bepaaldelijk geadviseerd, dat eenige opoffering zal geschieden van de zijde der mijnwerkers. De premier besluit: „Wan neer ik eenmaal eenige aanwijzing heb ver kregen van hen, die bevoegd zijn om na mens de mijnwerkers te spreken, dat zij bereid zijn, zulk een tijdelijk offer van de beter betaalde mannen in overweging te bemen, kan ik den kiezers van Wallsend verzekeren, dat de regeering alle9 zal doen, trat zij kan, om een volledige bespreking te doen plaats hebben van eventueele redelijke voorstellen, en het is mijn oprechte hoop vertrouwen dat de crisis in de mijn industrie kan worden opgelost na verloop van niet te veel tijd, op den grondslag van Wederzijdsch belang en goeden wil." Tot zoover minister Baldwin! Intusschen zijn de leden van de uitvoe rende commissie der mijnwerkers van Lon den naar hun districten vertrokken. Eén nunner heeft voor zijn vertrek de meerling kennen gveven, dat de volgende week nieuwe onderhandelingen zouden plaats hebben, maaT hij geloofde, dal, ais er een resultaat werd bereikt, dit geschieden zou door tusschenkomst van de bisschoppen en de leiders der vrije kerk. Hij verklaarde, dat de uitvoerende commissie der mijnwer kers de voorstellen der laatste had aange nomen. De voornaamste daarvan waren, dat het werk zou worden hervat op de voorwaarden, welke vóór de staking gol den, en wel gedurende 4 maanden, terwijl de onderhandelingen zouden worden voort gezet, de regeering de subsidie zou blijven verstrekken, en beide zijden er in zouden toestemmen, dat de nog niet geregelde zaken door arbitrage werden uitgemaakt. Een moeilijkheid ten aanzien van deze voorstellen is, dat de regeering waarschijn lijk niet bereid zal zijn, de subsidie te blij ven verleenen gedurende het genoemde tijdperk, waarvan de kosten 10 millioen pond zouden bedragen. De Koning en de Koningin van Spanje zijn naar Frankrijk vertrokken. De Koning en Koningin van Engeland, de prin9 van Wales en andere leden van de koninklijke familie deden hun uitgeleide. Lady Cham berlain bood de Koningin van Spanje een ruiker aan. BUITENLANDSCH GEMENGD. Dook den bliksem getroffen. In de streek van Verviers en het centrum van België heeft het gisteren hevig geon weerd. Nabij Verviers werden twintig koei en door den bliksem gedood. Dijkbreuken van de Bonau. Gisterochtend is de dijk van den Donau bij Acatina (Nieuw-Servië) doorgebroken. Een reusachtige vlakte bouwland staat on der water. Tusschen Delmonosler en Belleze en Neusatz te de dijk eveneens bezweken. Zich vier jaar dood gehouden. Voor den politierechter in Bowstreet te Londen wordt thans een proces» behandeld tegen een 52-jarige keukenprinses, die kans gezien heeft zich vier jaar dood te houden en op deze zonderlinge wijze een verzekering maatschappij voor een kleine 3000 pond heeft opgelicht. Zij had in het begin van 1922 al haar bezittingen aan haar zoon ver maakt. In Juni van datzelfde jaar verdween zij spoorloos. Men vond haar kleeren aan het strand bij llfracombe, haar opsporing werd verzocht maar zonder resultaat. In No vember sprak het High Court rechtsvermoe den van overlijden uit en het volgende jaar keerde de maatschappij, waarbij zij verze kerd was, het verzekerde bedrag van een 3000 pond aan den executeur-testamentair uit. Wat was er intusschen met de doodge waande gebeurd?. Op den dag barer ver dwijning meldde zij zich aan bij een tehuis voor meisjes te Exeter, waar zij zich uitgaf voor een meisje uit Australië en beweerde, dat zij al haar bagage op de treinreis verlo ren had. Ofschoon zij er voor 'n ,meisje' wel wat weinig jong uit zag, nam men haar op en tot het eind van 1924 diende zij op ver schillende plaatsen als keukenmeid. In Fe bruari '25 ging zij als zoodanig naar Nieuw- Zeeland. liet wekte achterdocht, dat haar schoondochter geld toegezonden kreeg uit Australië, zij werd naar Engeland terugge zonden en beweerde bij haar aanhouding te Southampton zich niets meer ter herinneren. Haar zoon, die mede in het complot was, is sedert overleden tengevolge van een ongeval met een auto, die hij gekocht had van voorschotten op wat hem te wachten 9tond van zijn moeders „versterf". Van een staatsgreep en een Engelsch journalist Verleden week Vrijdag maakte Portugal zijn negentienden staatsgreep sinds 1910 Joor. De dictator, Gomez da Costa, werd door zijn minister van Buitenlandeche Za ken, Carmona, afgezet, en in verzekerde bewaring gesteld, dh vervolgens op een oorlogsschip naar de Azoren getranspor teerd. De „Daily News" publiceert thans een beschrijving van het gebeurde de cen sor heeft dit verhaal zoolang opgehouden en wat hij verhaalt, geeft een aardigen kijk op dit typiscb-PortugeeBch evene ment. Om halfdrie, zoo zegt de journalist, komt een afdeeling officieren, met Carmona aan het hoofd, het binnenplein op van Da Cos ta's paleis. „Ik stond in de vestibule, vlak bij de ga'oote trap, toen generaal Da Costa uit zijn kamer kwam, de revolutionnairen te gemoet. Hij werd meteen door twee offi cieren aangegrepen, terwijl Carmona een lange verklaring voorlas van een volge schreven stuk papier. Da Costa gaf een antwoord, dat neerkwam op zijn afstand van het dictatorschap. Hij riep zijn offi cieren, en dezen begonnen de troepen de paleisvertrekken te laten ontruimen. Ik maakte, dat ik zoo gauw mogelijk weg kwam, maar bij de inrijpoort van het pa leis werd mij gevraagd wat ik wilde, en daarna verlangde men mijn pas te zien. Mijn visum was vier dagen te voren af- geloopen. Natuurlijk vertelde ik, dat ik een nieuw visum had aangevraagd, maar dat gaf niet. Ik werd gearresteerd en in een dicht rijtuig, tegelijk met een officier en drie burgers weggebracht. Of liever, net toen mijn rijtuig wegreed, kwam een dich te, juichende- menigte, blijkbaar uit aan hangers van Da Costa bestaande, opzetten, om mij en de anderen te bevrijden. Ik werd uit deD wagen gehaald, en eer ik er oip verdacht was, ging ik omhoog op do schouders der mensehen, waarop ik ver scheidene 6traten ver voortgedragen werd. Portugeesch is niet mijn „fort", en Fran- sche uitlegging van zaken begrepen de memschen niet... Zoo ging het honderden meters voort. Toen kwam de wacht van het paleis opda gen, die dreigde, op ons te vuren. Mijn vrienden lieten me pardoes op straat val len eD namen de beemen. Toen werd ik weer gearresteerd. Ditmaal werd ik scherp verhoord. Ik betoogde uitvoerig, niets met de politieke situatie uitstaande te heb ben. En ik beloofde, mij met niemand in B' 1 .,T—1i'"tlirgT verbinding te zullen stellen. Net begon het goed te gaan met mijn znak toen militairen, binnenkwamen en mijn onder vrager, een hoog polit'e ambtenaar, ar resteerden! Voordat ik een woord kon uit brengen, zat ik toen in een celwagen, op weg naar het hoofdbureau zoo zegt de Engelsche journalist zit ik nu nog." (Het relaas is van den dag na den coup). Hij noteert nog aan den voet vaD zijn verhaal: „N.B. De soldaten maken flink wat ple zier hier op het bureau, en alle« to zamen genomen heb ik niet te klagen. Alleen wat gebeurt er nu, vandaag, of anders morgen Misschien maken ze mij wel president van de Republiek". Frankrijk en Amerika. NEW-YORK, 16 Juli (V. D.). Van be voegde zijde wordt medegedeeld, dat de Amerikaansche regeering haar standpunt handhaaft, dat aan Frankrijk slechts dan leeningen zullen worden verstrekt, wanneer de schuldenovereenkomslen zullen zijn ge ratificeerd. Het Engelsche mijnconflict. LONDEN, 17 Juli (Reuter). Volgens dc Daily-Mail is men in ministerkringen niet erg gesteld op de interventie der bisschop pen en der leiders van de Free Church in de mijnkwestie, omdat dan een nieuwe subsi die zou moeten gegeven worden. De regee ring zal de voorstellen waarschijnlijk wel verwerpen. De weg staat nog open om aan verschillende mijnen steun te verleenen, maar met uitsluiting van hen die reed9 winst' maken of van hen waarvan de verlie zen per ton grooter zijn dan een zeker be drag. Uitschakeling van den tcsschenhandel in Italië. ROME, 17 Juli. (V. D.). Mussolini heeft een commissie ingesteld, beslaande uit vooraanstaande bankiers, mdustrieelen, po litici en economen, om te onderzoeken op welke wijze de tus9chenhandel kan wor den uitgeschakeld en de levensbehoeften voor de arbeiders legen den laagst mogelij ken prijs kunnen worden verstrekt. Musso lini heeft de commissie verzocht voor 25 Juli a.s. rapport te willen uitbrengen. In een vergadering der commissie, welke gisteren in tegenwoordigheid van Mussolini werd gehouden, werd besloten in de in- dustrieele districten winkete te openen, waar de arbeiders goedkoop levensmiddelen en kleeding zullen kunnen krijgen. Nieuwe o ver stro omingen in Yougo-Slavië. BERLIJN, 17 Juli. (V. D.) Uit Belgrado wordt aan de Berlijnsche bladen gemeld. Vele deelen van Jougo-Slavië hebben op nieuw van groote overstroomingen te lijden. Er kan van een ramp gesproken worden. Ee nwolkbreuk, gepaard gaande net een vreeselijken hagelslag, heeft het dorp Ru- govo in Montenegro geteisterd. Veertig per sonen werden gedood en twintig ernstig ge wond. Duizenden stuks vee zijn verdronken, Generaal Da Costa. LISSABON, 16 Juli (V. D.). Generaal da Costa is gisteren te drie uur met den kruiser te Agra op de Azoren aangekomen. Hij werd met militaire eer ontvangen. Een catasprophe te Eattowitz. KATTOWITZ, 16 Juli (V. D.). Een zeer zwaar onweder heelt gisteren in het Bie-, litzer bergland gewoed. Een 100-tal perso nen vluchtte in de Clementiner Hötte Kort na tweeën sloeg de bliksem driemaal achter een in het gebouw, waardoor 3 personen gedood, 4 zwaar- en talrijke lichtgewond werden. De Koninklijke Familie. Prinses Juliana is hedenvoormiddag te 11 uur 24 min. uit het buitenland te Utrecht aangekomen. De Koningin-Moeder is voornemens a.s. Dinsdagmiddag een bezoek te brengen aan Oranje-Nassau's oord te Renkum. Ongevallen. Tijdens het rangeeren van eenige wagens van het spoorwegemplacement naar de slachterijen der firma Hartog te Os9, ge raakte de 26-jarige A. v. d. B., arbeider bij genoemde firma, tusschen de buffers be kneld. Zwaar inwendig gekneusd, werd de getroffene naar het ziekenhuis overgebracht. Gisteravond is te Sliedrecht de 32-iarïge vrouw P. de K. door een autobus overreden en gedood. Noordwijk-Binnen. Doordat gistermid dag een paard en wagen te dicht langs hel voor voetgangers bestemde straatje reed, werd een zonnescherm loebehoorend aan den caféhouder v. d. V. alhier vernield. De politie heeft de zaak m onderzoek. Gistermiddag te pl.m .4 uur kwam een vrachtauto van den zeeweg, richting Noord- wijk aan Zee in botsing met een paard en wagen. De boomen van den wagen bTaken. Mej. v. d. B.. die zich met een kinderwagen in de onmiddellijke nabijheid van den aan gereden wagen bevond liep plotseling ach teruit, hetgeen ten gevolge had dat het in zittende jongetje er achterover uitsloeg waarbij het zoodanige verwondingen aan hoofd, armen en beentjes opliep, dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. Door een tot op heden onbekend Be stuurder van een voertuig is het rasterwerk langs de Beeklaan alhier ter hoogte van den O. Zeeweg vernield. De politie stelt een on derzoek in. Noordwijk. Door den keuringsdienst van waren ie Leiden zijn het eerste half jaar 1926 109 winkels geïnspecteerd en 4700 monstere onderzocht waarvan 127 in het Laboratorium te Leiden. Afgekeurd werden 26 monsters, hoofdzakelijk meelsoorten en gedroogde vruchten. Noordwijk aan Zee. Aan den heer J. Plug alhier, werd door B. en \V. op zijn ver zoek eervol onlslóg verleend als hooikeur- meester. Eatwijk aan Zee. De jeugdige d. D. van de Zuidstraat reed gistermiddag op dc fiets op de Voorstraat bij het Oostpad toen hij plotseling aangereden werd door een auto. Doordat v. D. met een hand aan zijn lan taarn zat te peuteren had hij door zijn voor overgebogen houding geen erg in de nade rende auto. Gelukkig dat de chauffeur hem in 't oog kreeg (hij reed juist tegen zon is!) en uit alle macht remde. Hierdoor kon hij bereiken dat slechts het voorwiel der fiets in elkaar gedrukt werd. v. D. kon zijn kar retje niet meer gebruiken, doch kwam er ge lukkig heelhuids af. Mej. C. v. D. reed per fiets op den nieuwen Duinweg toen de vrachtauto van v. d. Luyt van Oegstgeest naderde en opeens links uithaalde. Mej. v. D. was genoodzaakt op zij le gaan en kwam daardoor tegen een boom terecht, waardoor haar rijwiel beschadigd werd. De politie heeft de zaak in handen. De gymnastiekvereniging „Hercules" zal op 25 Aug. a.s. deelnemen aan het te Alphen te houden sport-demonstratie. Aan den heer Joh. Verloop Azn. werd opgedragen voor den heer P. Ravensbcrgen te Rijnsburg een woning te bouwen aan den Leidscheweg bij Oegstgeest. Hedenmorgen werden de brandblusch- middelen in actie gebracht bij een sterk broeiende hooiberg op het erf van den heer D. Verdoes aan de Voorstraat. Men was bang dat de vlammen er uit zouden slaan en om dit te voorkomen zette men er een slang van de waterleiding op, wa&rdoor erger werd voorkomen. De Amerikaansche Bison. Ongeveer veertig jaren geleden was hot aantal Amerikaansche bisons naar schat ting van Hornaday, stichter der „Ameri kaansche Bison-Vereeniging" (1905), tot ongeveer 1100 geslonken (een eeuw tevoren liep dit nog in de millioenen) en het liet zich aanzien, dat deze diersoort zou uit sterven. Dit is gelukkig dank zij de* in menging van de regeering der Vcrecnigdo Staten en van die van Canada, welke ieder een deel van wat er van de steeds inkrim- pende kudden nog over was, in groote „re servaten" onder bescherming sfceldo voorkomen. Dat het aantal beschermde die ren in zéér snel tempo vermeerderde, blijkt uit het volgende. In 1907 kocht het Cana- dcesche gouvernement de kudde, uit 709 dieren bestaande, die toebehoorde aan Mi chael Pablo, van Montana, en wier oor sprong teruggevoerd kan worden tot op 4 wildo kalveren, in 1873 door een Indiaan gevangen. Omstreeks 1909 was de kudde vrijgelaten in het „Buffalo National Park" te Wain- wright en in 1925 werd zo geschat op 12.000 stuks, d.w.z. in 16 jaren een aanwas van ongeveer 11.300 dieren! De toekomst der ecort in Canada lijkt dus wel verzekerd. De autoriteiten in Canada staan nu ech ter zooals dr. James Ritchie in het En gelsche tijdschrift „Nature" zegt vooi een nieuwe moeilijkheid. Het primitief af gebakende terrein bleek wegens de zoo be duidende vermeerdering der bisons te klein en men diende op eenigerlei wijze het aan tal te verminderen ©n zich van den jaar- lijkschen aanwas te ontdoen. Ongeveer 2000 exemplaren werden voor consumptie en voor de huiden geslacht, eenige werden er aan andere parken overgedaan, o.a. een paar aan het Scottish ZoölogicaJ Park" in Edinburgh, en meer dan 1600 werden naar het 700 mijlen ver noordelijk gelegen „Wood Buffalo Park" overgebracht. Meer in het bijzonder nu vestigt dr. R. de aandacht op het feit, van het overbren gen in grooten getale van bisons naar het „Wood Buffalo Park". Dit overbrengen namelijk acht dr. R. uit een wetenschap pelijk oogpunt zéér bedenkelijk. In dat Park leefde de eenig overgebleven kudde wilde bosch-bisons, die door de zoölogen van den prairie-bi son, uit de reservaten, als een afzonderlijken vorm gescheiden is geworden. Gekenmerkt is deze vorm door zijn meerdere grootte, donkerder kleur, dichter zijdeachtig haar en langere, meer binnenwaarts gebogen horens Of deze ken merken hun ontstaan danken aan een van nature eigen variatievermogep, dat door afzondering versterkt is geworden, of slechts als gevolgen van een verschillend milieu moeten opgevat worden, weten we Giet. In elk geval heeft, deze vorm naar alle waarschijnlijkheid weinig kans „zuiver" stand te houden, want de daartoe beboe rende individuen, vermoedelijk niet meer dan 1500, zijn met 1600 exemplaren van d'en prairie- met den bosch-bison uit eigen beweging paart, en het zich in alle opzich ten laat aanzien, dat er een algeheele ver menging der beide kudden te verwachten is. Uit een wetenschappelijk oogpunt beke. ken, heeft men zich de gelegenheid om langs experimenteelen weg een zéér be langrijk onderzoek te doen, niet ten nutte gemaakt. Hadde men het te veel aan prai rie-bisons op een terrein gebracht, in breedte-ligging, plantengroei en klimaat overeenkomende met „Wood Buffalo Park" maar geïsoleerd daarvan, in plaats van in dat Park zelf, dan zou de bosch-bisonvorm „zuiver" gebleven zijn, en de tijd zou ge leerd hebben of de praarie-bison in de nieu we omgeving de onderscheidende kenmer ken van den bosch-bison zou aangenomen hebben. Wanneer nu gebleken was, dat kenmerken geheel en al met de omgeving samenhangen, wat wel het geval kan zijn, dan zou daarmede het bewijs van een in teressante biologische correlatie geleverd zijn, en er hoegenaamd geen bezwaar tegen kunnen ingebracht worden om de kudde bosch-bisone door toevoeging van indivi duen van den prairie-vorm te versterken* MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 Juli 1926. De prijzen van bo*j ter op de heden gehouden markt waren attf volgt: Prima fabriek-boter (contróle) 11.85, per K.G.; goede tal mooter (contróle) van f 1.85 tot f 1.95 per iv..G. prima boerenboteil - van f 1.70 lot 11.80 per K.G. Aangevoerd 2/3 4/6 vaten, wegende 2140 K.G. Aangevoerd /4 86/8 22/16 vaten. Handel goed. Turfmarkt van den 12 Juli tot en met 17, Juli 1926. Aanvoer: 360.000 lange turf f 7i f 8.50 per 1000 stuks. ALPHEN, N.V. Tuinbouwveiling „Alphen aan den Rijn", 16 Juli 1926. Tumhoonen f 3 4; Peulen f 12; Doperwten f 18; Heeren-# boonen f4762; Snijboonen 60—61; Pos-« telein f 1011; Aardappelen 15.505.90 p. 100 K.G.; Rabarber f 11—47. Peen 111—15 Andijvie f 1.503.90 per 100 bos. Kropsla f2.502.70; Komkommers I 1812; Kom-» kommers II f 45; Bloemkool I f 1218^ Bloemkool II f 36 per 100 stuki. Aardbeien f 2629; Framb. f27; Bessen rood f 1518 per 100 pond. Eiercnveiling, 15 Juli. Aangevoerd 8330 stuks. Kipeiereu 156.5Ö; eendeieren 1 4 5 per 100 stuks. BOSKOOP, 16 Juli. Goöp. Ver. „Dej Boskoopscho Veiling" te Boskoop. Rozen, le kwaliteit: Ophelia 50—55—60; Golden Ophelia 3842; Hadley 70—116; Claudius Pernet 4066; Columbia 2035; Butter-i fly 45—62; Mac Keiler 60; Wilh. Kordes 3060; JRosalandia 20; Dorothy Perkins 3565. Polyanthrarozen 32; Buitenrozen 1830; Clematis Prins Hendrik 150. Diver-i sen: Dahlia's, grootbloemig 40-50; Dahlia's kleinbloemig 15; Gladiolen 2022; Lathy rus 67; Violieren 2527; Anjers 2530;' Asparagus 1427; Phlox 67—817;' Iris 7; Spirea's 610; Zilver Distels 80;' Blauwe Distels 17; Lelium Longiflorum 56 ct. p. kelk. Aardbeien 2-428 ct. p. pond; zwarlo. bessen 35—37 ct. p. pond; kruisbessen 515 ct. p.pond. KATWIJK a. d. RIJN, 16 Juli. Duke of York p. kist van 25 K.G. f 0.70—1.40. Idcmi drielingen f 0.400.50. Pecai per 100 bos f6.40—11.10. Aanvoer 600x26 K.G. gr. aardappelen. 80 x 25 K.G. drielingen. 4800 bos peen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Groote oamvoer is er thans van bijna alle soorten snijbloemen. Veel te groot gerekend Daar de vraag. De prijzen zijn voor de meeete soorten zoo laag dat ze voor de kweekera groote verliezen geven. Betaald wordt b-r.* Gódosia (gep.f 0.450.66, Margrieten 19 21, Korenbloemen 12—14, Kopgodee:» f 1.101.40, Daihlia's f 1.80—2.10, Centoria; fO.lO—0.20, Anjers f0.180.20, Astremeria1 f 1.40—1.50, Gladiolus Halley f 1.20—1.40*! Pink f 1.201.35, Prins of Walea f 1.40— 1.50, Wilbrink f 0.80—1.3a Do handel ie zeer traag. ROELOFARENDSVEEN, 16 Juli. Snijboon ncn f 5.80f 7, idem (stek) f 3.30I 3.50, prin9enboonen f 8.80, dubb. stam f 5.60, enk. stam 14.20 per 10 kilo. Fijn f 11.10, fijnbaster f4.10, baster f2.45, grof fl.80— (2.55, bommen f 1.65—f 1.95, stippel 40— 55 per 25 KG. Wegens Beursvacantie ontbreken heden de noteeringen der Amsterdam» sche Beurs. Ondertrouwd: JOHS. v. d. BERG en RIJKA v. d. SLOOT Leiden, 17 Juli 1926. Utr. Jaagpad 80. 2986a Huwelijksvoltrekking 2 Aug. a.s. Heden nam God op in Zijn Heerlijkheid mijn innig geliefde Dochter 8081 OORTHUYS, oud 41 jaar. Mevrouw de Wed. Ds. C. B. OORTHUYS. Oegstgeest, 15 Juli 1926. (Tijdelijk Pastorie Vaals).

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 3