Voor de kleintjes. Catharina van Egmond, jij hoort ook al lot de trouwen. Prettig dat je wordt ver hoogd. Aardig wat je schreef over je zusje die zoo naar moeder verlangde. Mientje en Nettie van Riessen, gaan jul lie 's zomers veel naar zee? Jan Wassenaar, hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. Wat treft dat plezierig net op Zondag. Ik hoop dat je vriendjes mo gen komen spelen. Viertal uit Warmond, veel plezier in de vacantia en ik begrijp best dat jullie niet kunt meedoen als je soms uit bent. Drietal Koevoet, als jullie in de vacantie eens uit bent of er is iemand over, dan mag je natuurlijk wel eens overslaan. Veel ple zier in de vacantie. Marietje Kwaadgras, ja het was natuur lijk extra werk voor mij al die prijsraadsels nakijken en er waren wel brieven bij van kinderen, die anders niet meedoen, dus het was wel gemakkelijker, dat niet velen er lange brieven bij schreven. Lien de Graaf, het was prettig nietwaar? in dat kwartiertje kwamen we veel nader tot elkaar, mondeling vertelt men elkaar dingen die voor onszelf o zoo belangrijk zijn in bet leven en waarover men niet schrijft in de kindercourant Heb maar veel ple zier in de vacantie en als je de raadsels niet inzendt, weet ik toch heel best, dat je mij niet vergeet, trouw nichtje. Barrie Kenbeek, je hebt wel meegeloot met de trouwen, al heeft het niet geholpen. Catrien Smit, je bent zeker blij voor Greta met den prijs. Ik begrijp dat je verdriet hebt over je hond. Bep Spierenburg, natuurlijk heb jij, even als Ali meegeloot met de trouwen. Ga je uit logeeren in de vacantie? Clazina van Venetië, ook een trouw nichtje van al jaren lang, je hebt zeker ook dobbel geloot, dat begrijp je wel. Truus Duyverman, ik kreeg nu van nie mand een langen brief, er was genoeg te pennen aan dat gedicht, en velen hadden het te warm, nu ik ben ook al half ge smolten. Niesje de Gelder, je bent ook een trouwe schrijfster. Wat een langé-vacantie bijna 7 weken. Toen ik een kind was, kregen we looit zóó lang. Bmanuel Ei jon, zoo, was je nog nooit in Katwijk geweest? Het is nu overdag wel gloeiend heet aan zee, 's avonds is bet er veel beter. Je weet wel nietwaar, dat jij tot mijn allertrouwsten behoort. Corrie van Stralen, ik vind heel best als je voortaan weer wilt meedoen. Tini en Annie Epskamp, in deze kinder courant staat het heele gedioht, dus kan je zien, hoe alle woorden moeten zijn. Corrie Geenjaar, alle vorige keeren, dat ik zoo'n gedicht gaf om in te vullen, vond iedereen bet zoo'n prettig werkje, daarom deed ik het nu weer, nu er extra prijzen varen. Antoon en Marietje Blok, doet maar alle bei voortaan mee. Ik vind Antoon dat het irpen al heel aardig gaat. Nico Kwestroo, je had ook wel weer eens een prijs verdiend, maar het lot was je niet gunstig. Corrie Broers, raadsels met figuurtjes en 'eekeningcn zijn moeilijk om gedrukt te 'orden, die kan ik niet gebruiken. Catrien van As je hebt flink gewerkt om m je bed dat heele gedicht op te schrijven. Denk je, dat jij nog een tijdje in het zie kenhuis blijft. Marie Wijnbeek (Fontainebleau), aan jóu wel even apart een woordje, al gebeurt dat ditmaal niet aan de andere prijswin- nenden. Is dat nu niet heerlijk? Je hebt het wel verdiend, daar ie de verte, waar je nooit veel tijd hebt voor bet inzenden, omdat je het ,,Leidsoh Dagblad" zooveel later krijgt. Ik zou je aanraden dadelijk aan de Redactie „Leidseh Dagblad" te schrijven of men zou goed wil zijn, je den prijs op te zenden, want je kan toch on- taogelijk van uit Frankrijk zelf komen om het boek te balen. Ze zullen je thuis wel raad geven over het schrijven. Van af do volgende week ben ik in Kloosterzande (Zeeland) dat adres is voldoende. Schrijf jo bij daarheen Drie zusjes Uittenbogaard, ditmaal heeft &van jullie drietjes gelukkig geloot, er hè? Maar wat er aai» te» doen? Maar IN DEN HOOITIJD. Verhaaltje op rijm door Ans en Hans logeeren samen Bij Oom Piet en Tante Jet Op de boerderij: de Hoeve, Hebben eiken dag veel pret. Versche melk, zoo uit den emmer Krijgen zij, die smaakt wit fijn, En welk eitje zou zoo lekker Als van d'eigen kippen zijn? 't Is al Juni en het hooien Is volop nu aan den gang. Of de kinders druk aan 't werk zijn! Nooit is hun een dag te lang! En als tegen 't avondklokje Piet Ooms wagen, hoog belain, Met twee paarden voorgespannen, Naar de groote schuur zal gaan, Hebben Ans en Hans hun wagen Volgeladen ook. heel hoog; 't Paardje hinnikt ongeduldig Malsch ie 't booi en prachtig droog. Wat! roept Tante Jet, twee (wagens! Vol met hooi, dat is een vracht! Heerlijk, dat de kinders helpen, 't Gaat nu vlugl en Tante lacht Met een stapel pannekoeken Komt zij even later weer En zegt: Voor de maaiers! Kinders, Tast maar toe. Er is nog meerl Wie den heelen dag gewerkt heeft fn het hooiland van Oom Piet Heeft wel trek in pannekoeken, Ofweet Tante Jet het niet? 's Nachts, als Hans en Ansje slapen, Droomen zij nog van de pret, Van het hooi en dat hun wagen Ook wordt in de schuur gezet, Ja, zij eten pannekoeken -Zelfs nog midden in den nacht. Morgen gaan zij vast weer hooien. Halen dan een nieuwe vracht.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 19