Nationale-Wedstri den 1886 Leidsche Zwemclub-1926 Banketbakkerij Sophiastraat 17 GEMENGD NIEUWS. SPORT. RADIO-PROGRAMMA., der in die districten gevestigde Nederlan ders en voor den Nederlandschen handel op Duitschland niet noodzakelijk, dat deze pos ten wederom worden bezet? III. Is het juist, dat het voornemen be slaat, om de werkzaamheden van den Ne derlandschen consul in Dusseldorl uit te breiden tot die van de districten Crefeld en München-Gladbach? IV. Is de minister niet van oordeel, dat de aard en de omvang van de Nederland- sche belangen in voornoemde districten de aanwezigheid van ten minste één afzonder lijken functionaris noodzakelijk maken V. Is de minister bereid de benoeming van één honorairen consul voor beide dis tricten te bevorderen? Bond van Christelijke Oranje-Vereenigingen. Gisteren heeft de Bond van Christelijke Oranje-Vereenigingen te Hilversum een zeer druk bezochte vergadering gehouden. Namens de afdeeling Hilverstfm heette de heer W. C. van den Brink het congres wel kom. De in het afgeloopen jaar'ontslapen leden, ds. De Vries, van Zaandam, en ds. Van Schouwenburg, van Amsterdam, wer den herdacht. Het aantal aangesloten verenigingen is gestegen van 70 tot 75. Het jaarverslag werd goedgekeurd. De rekening en verantwoor ding, sluitende in ontvangsten en uitgaven met f 757, eveneens. Verschillende afdeelin- gen gaven zich als lid op van de vereeni- ging het Oranje-Nassau-museum. Te 12; uur werden de vergaderden door het gemeentebestuur ten raadhuize ontvangen. De burgemeester sprak een zeer uitvoerige rede uit. Een telegram, uitsprekende eerbie dige hulde en onwankelbare trouw, werd aan.de Koningin gezonden. Na de lunch werd een autotocht onderno men naar Soestdijk, waar men door de Ko ningin-Moeder *werd ontvangen. Daarna werd het vliegveld te Soestcrberg bezocht, waarna de dag werd besloten met een ge- meenschappelijken maaltijd te Hilversum. Tot bestuursleden zijn herkozen jhr. G. J A. Schimmelpenninck, J. de Jongh en P. Spaa Jr. Examens Engelsch M. O. akte A. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen brengt ter algemeene kenr nis, dat, behoudens onvoorziene omstan digheden, het mondeling gedeelte van de examens tot het verkrijgen van een akte van bekwaamheid tot het geven van mid delbaar onderwijs in de Engelsche taal (akte M. O. A.), voor zoover die in het openbaar zullen worden gehouden, zal wor den afgenomen te Utrecht in het gebouw der Rijksuniversiteit op de navolgende da gen en uren 22, 23, 26, 27, 28, 29 en 30 Juli, 2,- 3, 4, 5, 6, 9 en 10 Augustus, telkens van 9 uur 45 tot 11 uur 30 v.m. en van 1 uur 15 tot 3 uur n.m.24 Juli en 7 Augustus van 9 uur tot 10 uur 30 v.m* en 31 Juli van 9 uur tot 10 uür 30 v.m. en van 11 uur v.m. tót '12 uur 30 n.m. Vergoeding van oorlogsschade. De Commissie uit de Tweede Kamer, in wier handen zijn gesteld de inlichtingen op het adres van.G. Kroll c.a. voorheen in België woonachtig, houdende verzoek om de medewerking der Regeering, ten einde de hun door Duitschland tijdens den oor log veroorzaakte schade vergoed te krijgen, acht het van groot belang, dat omtrent de aanspraken op vergoeding van Nederlan ders voorheen in België woonachtig, die schade hebben geleden ten gevolge van de oorlogsgebeurtenissen in 1914, binnen rede lijken tijd ëcn beslissing worde genomen. De Commissie is van oordeel, dat de aan gewezen weg om tot een billijke oplossing in (lezen te komen, is de instelling door de Duitsche en Nederlandsche Regeeringen gezamenlijk van een gemengde Commissie, welke bedoelde aanspraken heeft te onder zoeken en daaromtrent uitspraak doet. De Commissie geeft derhalve in overwe ging den Minister van Buitenlandsche Za ken, onder dankzegging voor de verstrekte inlichtingen, uit te noodigen, onverwijld bij de Duitsche Regeering stappen te doen ten einde tot de instelling van een Commissie als bovenbedoeld te geraken. Comité tot rheumatiekbestiijding. Opgericht is in Nederland een Comité lot R.heumaliekbeslrijding, waarvan mr. Al. W. F. Treub de voorlöopige voorzitter en dr. J. van Brecmen de voorloopige secretaris is. Vanwege het Comité wordt medegedeeld, dat zijn doel is: het verzamelen van alie krachten, die belang stellen in en belang hebben bij een betere bestudeering van het rheumatiek vraagstuk en een betere vèrzor- ging van rheumatische patiënten. Grootendeels in navolging van verschil lende landen zijn de punten van directe actie van het Nationaal Comité: 1. het ver zamelen van praktische gegevens over het voorkomen van rheumatiek in Nederland; 2. het oprichten van eonsulatiebureaux in Nederland; 3. liet verkrijgen van een zie kenhuis of laboratorium voor nadere studie en betere behandeling van -rheumaliek- patiëntcn; 4. het instellen in groote bedrij ven van een hygiënischen dienst op dit gebied; 5. het vormen van studie-commis sies voor internationale bestudeering6. een onderzoek over den invloed van het gebit op de rheurtialiek in Nederland; 7. het po- pulariseeren van het rheumatiëk-jTaagsluk (brochures, voordrachten, enz.); 8, het orga- niseeren van een internationaal congres voor ïheumatiekbeslrijding. RECLAME. DE LAArs VANILLE-, RANJA- en VRUCHTENIJS eene geprobeerd er wordt naar geen ander meer begeerd. Ernstige aanrijding. Gis- termorgen om elf uur fietste de 15-jarige K. de J., uit de Papegaaienstraat op den Schiedamschen Dijk te Rotterdam, waar hij door onvoorzichtigheid werd aangere den door een tram. De jongen werd 7 a 8 meter meegesleurd en moest met een lichte hersenschudding door den Geneeskundigen Dienst naar h$t ziekenhuis aan den Cool- singel worden overgebracht. Dood door opwinding. De 5G-jarige J. G. uit de Schooterbosch- straaf kreeg gisteren in de Speedwellstraat te Rotterdam twist met zijn chef. Tijdens de woordenwisseling wond hij zich dermate op, dat hij plotseling fn elkaar zakte. Hij werd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel over gebracht. Bij aankomst aldaar bleek hij al overleden te zijn. Doodelijk ongeval in het buitenland. Gisternamiddag is bij den burgemeester v^n Sliedrecht uil Fure (Frankrijk) telegrafisch bericht, dat bij een werk der Slïédrechtsche firma Spek en Calis een ernstig ongeluk was gebeurd. Een nader telegram meldde, dat J. Brand Tzn uit Sliedrecht, doodelijk was gewond en Prins en Koppelaar, ook uit Sliedrecht, licht ge wond. Ook een zekere Goedhart en Gou- driaan, wonende te Giessendam, behooren ender de gewonden. De oorzaak van het ongeval is nog onbekend. Branden. Gistermiddag juist nadat het personeel vertrokken was, is brand uitgebroken in de gom- en suikcr- werkenfabriek van H. M. Karis te Schie dam. Onmiddellijk rukte de brandweer uit met groot materiaal en werd het gebouw door 9 stralen ingesloten, zoodat uitbrei- dng kon vermeden worden. Toch kon men niet verhoeden, dat het geheele gebouw van binnen is uitgebrand. De omliggende vier huizen hebben alle waterschade. Daar cr dag en nacht vuur in het gebouw'brandt is het niet "onmogelijk dat er een vonk gevallen is. Te Hoogerheide is het café met woon huis van den heer Verkammen door onbe kende oorzaak tot den grond toe afge brand. Verzekering dekt de schade. Lijkaangespoeld. Gisteren is op het strand bij Loosduinen aangespoeld het lijk van het 18-jarig meisje G. G. uit Rotterdam, dat Zondag bij het baden on der Kijkduin verdronk. Verdronken. De 20-j a r i g e "C. van den Berg is bij het baden in den IJsel bij Kampen verdronken. In de Oude Houthaven te Amsterdam is een 19-jarige matroos van een Noorsch houtschap, die was gaan baden, verdron ken. Tc Nijkerk is Dinsdagavond een drieja rig zoontje van dén heer J. dc Rooi in eén sloot bij het huis te water geraakt cn ver dronken. Te Nederhorst den Berg is een 16-jarige dochter van den wasch-indUstrieel A. J Snel ia de Vecht verdronken. Geen klopgeesten maar put- geesten. In het huis van den landbou wer Frenken te Meynweg onder Herken bosch bevindt zich een waterput van 19 meter diepte. Het water staat onder nor male omstandigheden ongeveer anderhal- van meter hoog. Echter bij groote depres sie in den dampkring, tegen den tijd dat het gaat stormen of zwaar regenen begint in den put een gehuil en geloei, of alle geesten van de onderwereld er kermis hou den, aldus de „L. K." Het water stijgt dan zoo hoog zelfs dat het door de keuken loopt en met kracht uit de reten van den put deksel opspuit. De verklaring van dit aller zonderlingste verschijnsel heeft nog nie mand kunnen geven. Bekend is, dat dicht bij den put op on geveer 17 meter diepte een waterader loopt. Het land is er heuvelachtig en de boerderij Kgt hoog. Door den bliksem getroffen. Mej. T. te Gaanderen is door den blik sem getroffen en daardooT nu gedeeltelijk veriaand. Onweerin Lim b u r g. In den nacht van Woensdag op Donderdag heeft zich boven de streek, beoosten cn bezui den Roermand, een zwaar onweer ontlast, gepaard gaande met een wolkbreuk én ha gelslag. In de plaatsen Melick, Herken bosch en Posterholt, waar de kern van lici onweer lag, is de schade het grootst. In deze plaatsen hebben de te velde staando gewassen zeer geleden. Volgens geruchten zou de oogst grootendeels vernield zijn. Te St. Odiliënberg sloeg het hemelvuur in een landbouwerswoning, welke geheel afbrandde. Te Kapel in het Zand, een bedevaartplaats nabij Roermond, sloeg de bliksem in het huis van Den S. Het dak werd verbrijzeld, juist toen dc bewoners waren opgestaan. Persoonlijke ongelukken kwamen echter niet voor. Hoewel de schade, ten gevolge der zware regens en hagel, zooals gezegd, in de naburige plaat sen bijzonder groot was, viel in Roermond zelf geen druppel regen.' Ook in de omgeving van Sittard heeft een zwaar onweder gewoed. Op verschil lende plaatsen sloeg de bliksem in, zonder echter brand te veroorzaken. "Verscheidene boomen werden door den bliksem getroffen. De hitte. Te Tiel is de 56-jarige vrouw van den spoorwegwachter B. H. Thyssen, terwijl zij in de stad bood schappen deed, bevangen door de hitte en ineen gezakt. Zij overleed na enkele oogen- blikken. Valschheid in geschrifte. De 30-jarige J. C. kantoorbediende, iü dienst bij den afl.nnp.mpr Knols te Maas tricht, is door de politie aangehouden als verdacht van valschheid in geschrifte, door op de rekening van de arbeiders meerdere wagens zand aan te teekenen, dan door die arbeiders was aangevoerd, waardoor zij meer kregen uitgekeerd dan waarop zij recht hadden. De firma K. werd door die handelwijze voor plm. f 2000 benadeeld. Fraude. Te Eest (Gron.) is de oud-directeur NV. van de coöp. zuivelfa briek aldaar, wegens fraude gearresteerd. Onder huisvrouwen ,,Ik lees daar in een boek, dat de Noordelijke nachten soms langer dan drie maanden duren." „Dat is ook verschrikkelijk, denk je eens in, dat je man dan pAs midden in den nacht naar huis komt." WATERPOLO. L. Z. C. I—U; Z. C. I 1—2. Het is de Lcidsche gisteravond niet mo gen gelukken haar eerste overwinning in dit seizoen te behalen en evenals de beide vorige malen werd ook deze wedstrijd met den oneven goal verlóren ,een resultaat, dat op zichzelf een alleszins eervol resul taat genoemd mag worden, doch waarmede onze stadgenooten per saldo weinig zijn gebaat. L.Z.C., die een invaller voor Van Ingen Schenau in de gelederen had, stelde zich als volgt op (v. 1. n. r.): doel: Goekoop; achter: Van Leeuwen, Van Leiden en PlaD- jer; voor: Van Helvert, De la Court en Buys. De U.Z.C.-ploeg was geheel volledig en kwam uit in de volgende opstelling: Doel: Tetcnburg; achterVan Leeuwen, H. Minnes en li. van Senus; voor: Jansen, Leenheer cn A. Minnes. Scheidsrechter was de heer A. van Olst. Voor rust gaat de strijd vrijwel gelijk op zonder dat een der partijen er in slaagt te doelpunten. Vermelding verdient een keihard schot van Leenheer, dat burten bereik van Gockocp tegen den paal ketst. Aan den anderen' kant schiet de la. Court eens fraai in, doch Tctenburg weet het leder even fraai te stoppen. Rust gaat in met blanken, stand. Na de draaiing aanvankelijk hetzelfde gelijkopgaande spel, telkenmale onderbro ken door het fluitje van den scheidsrech ter wegens „foul play". Wanneer Van Se nus eens voorzet, jaagt Leenheer van dicht bij het leder in de Leidsche touwen (01). Moreel gesteund door dezen voorsprong valt de U.Z.C. heftig aan, doch Goekoop is in grootsehen vormen retourneert alles. Tenslotte too'et 'hij zwichten voor een on houdbaar schot van Leenheer (02). Luide aangemoedigd-door de talrijke sup porters neemt dan de Leidsche het offen sief over en het is de la Court, die kort voor tijd het welverdiende tegenpuntje scoort. (12). Hoe de Leidenaars ook zwoegen-voor den gelijkmaker, dank zij goed verdedigen van den U.Z.C. keeper blijft de stand onveran derd en wanneer scheidsrechter Van Olst einde blaast, hebben onze stadgenooten hun derde nederlaag in successie geleden. •Nu vanavond tegen de Maas, heeren Dat kan cn moet gewonnen worden. Voor dien aanvang van bovenstaanden wedstrijd speelde het derde zevental van L.Z.C. vriendschappelijk tegen de H.Z. en P.O.-veteranen, welke ontmoeting" in een 3—Oovcrwinning der Leidenaars eindigde. Rust 1—0. Voor Leiden scoorden successievelijk Boon, F. Hofsteenge en C. Walekamp. Voor de competitie speelde Woensdag avond L.Z.C. II tegen H.Z. en P.C. II. De wedstrijd had een uiterst spannend verloop en eindigde in een puntloos spel. (0-0). VOETBAL. Jaarvergadering Leidsche Voetbalbond. Hoe lang het duurde....! In een der bov'enzhlen van café „De Har monie" aan de Breeslraat werd gisteravond de algemeene jaarvergadering van den Leidschen Voetbalbond gehouden, onder voorzitterschap van den heer P. H. Steen- hauer, die de afgevaardigden en andere be langstellenden welkom heette, speciaal den heer Jac. J. Stephanus, eere-lid van den L. V. B. Spreker gaf daarna in het kort een terugblik over het afgeloopen seizoen, waarin hij een recaputalalie gaf van de door de groote vereenigingen behaalde re sultaten en deze bevredigend noemde. De toestand van den bond zelf was echter min der naar genoegen, vooral wat de financiën betreft Op 1 Juli was er een"" tekort van f 100, zoodat besloten is een hoofdelijken omslag van f 3 per elftal te heffen. Dit te kort is voornamelijk een gevolg van het feit, dat er verleden jaar twee groote wed strijden werden gespeeld, n.l. Leiden Feyenoord, terwijl nu alleen, een match kon worden gespeeld tegen Edo, welko boven dien verlies in plaats van winst heelt opge- leverd. Ten tweede is dit tekort te wijten aan do geringe medewerking, welke van A. S. C. werd ondervonden (in strijd met de houding der derde-klasser9), terwijl ten slotte ook het uitstapje van het L. V. B.- elflal naar Bergen en Den Helder ongeveer f 200 heeft gekost, al zijn dat overigens dan ook een paar prettige dagen geweest. Spre ker bracht verder een woord van dank aan de diverse officials van den bond en ageer de op scherpe wijze t^gen eenige artikeltjes in het orgaan van A. S. C.. waarin het Lr V. B.-besluur op ongeoorloofde wijze werd aangevallen. Tenslotte deed hij de mededeeling, dat de notulen in verband met de vervanging van den secretaris-penning meester, niet konden worden gelezen. De heer B. A. Devilé (secr.-penn.) las ver volgens de jaarverslagen, waaruit bleek, dat de toestand over het algemeen niet zóó slecht is, ondanks velen tegenspoed, als bij vele andere corporaties hier ter stede wel het geval schijnt te zijn. Na het afgeloopen seizoen besloot het bestuur een juniores- tournooi te organiseeren, doch de deelne ming was zoo gering, dat van het plan moest worden afgezien. Voor het eerst werd dit jaar gespeeld om den Ouds-beker, waar bij het L. V, B.-elftal den derden prijs wist tè behalen. De wedstrijd om den Lugdu- num-beker leverde vele moeilijkheden op, doordat Feyenoord, in verband met haar kampioenschap, niet kon uitkomen. Ten slotte werd Edo bereid gevonden te spelen, doch zulks geschiedde eerst nadat de kamp tweemaal moest worden uitgesteld. Wat de financiën betreft werd het jaar begonnen met een saldo van f 128.137a. Thans luiden de cijfers: onvangsten f 1881.077* en de uitgaven f 1967.28. zoo dat er een nadeelig saldo is van f 85.207a. Het verslag werd onder dankzegging aan den socretaris-penningmcesler goedgekeurd. Thans volgde het verslag van den com- politiclcider. den heer E Eeckelaert, dat aantoont dat aan de competities is deelge nomen door 11 vereenigingen met 31 elf tallen en 660 leden, De verschillende afdee- lingen whren betrekkelijk vlug uitgespeeld. Afdcelingskampioenen werden Quick Boys I D. L. V. I, L. F. G. V, Quick Boys III en A. S. C. V. (De eindstanden werden, na af loop der competitie rcod9 door ons gepu bliceerd.Red. L. D.). liet verslag der.Protest-commissie meldde j dat cr slechts .één vergadering is gehouden. Van de 3 prolesten kwam er één niet in beliandeling. Verder -werd er één toe-en één afgewezen. Nadat namens de kas-com- missie was gemeld dat alles, inorde was bevonden, volgde de uitreiking der medail les, waarbij een extra-prijs (een zilveren bal) werd toegekend aan de vereeniging D. V. S., omdat deze het langst in de wed strijden om den L. V. B.-beker is aange bleven. Alvorens over te gaan tot de. bestuurs verkiezing brengt de voorzitter een woord van hulde "en dank aan het thans afgetre den bestuurslid, den heer P. J. Iloogendam, voor de wijze, waarop hij steeds de belan gen van den L. V. B. heeft gediend. Bij acclamatie wordt nu de heer P. II. Slcenhauer als voorzitter herkozen. De verdere verkiezing had tot resultaat dat herkozen werden de heeren: S. N. Wa- ringa met 4-2 (van de 48), E. Eeckelaert, met 36. J. van der Burg, met 33, C. Hane- veld met 25 en Th. van der Meer met 34 stemmen, terwijl de heeren J. Brouwer (A. S. C.) en I. Filppo (D. V. S.) ieder 21 stemmen kregen, zoodat een herslemming noodzakelijk was. Uitgebracht werden thans 9 stemmen blanco, 18 op den heer Brouwer en 21 op den heer I. Filippo, zoodat laatst genoemde was gekozen. Tot leden der kascommissie werden ge kozen de heeren: S. N. Waringa (bestuurs lid), Dlöle (Lugd.) en Laman (U. V. S.) en tot plaatsvervangers de heeren Stephanus (A. S. C.) en Vriends (Quick Boys). Aan de orde was nu een voorstel van Quick Boys tot afschaffing der identiteits kaarten. De heer Vriends wees namens Quick Boys nog eens weer op het nutte- loozc dezer kaarten, terwijl van diverse an dere zijden eveneens de bekende bezwaren weiden uiteengezet, en het nut van be stuurszijde werd verdedigd, waarna het voorstel met 36 tegen 12 stemmen werd aangenomen. Punt acht der agenda bevatte een voor- slel van Quick Boys tot* wijziging van ar tikel 52. teneinde f 2.50 te geVen voor eiken wedstrijd, dio niet op het vastgestelde uur aanvangt, en tevens om, indien een wed strijd een halfuur na Bet bepaalde aan- vangsuur nog niet is aangevangen, dc schuldige vereeniging te straffen met f 5 boete, cn twee winstpunten in mindering, terwijl de wedstrijd op het terrein van de tegenpartij moet worden overgespeeld. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur dit voorstel ondersteunt, waarna het bij acclamatie wordt aangenomen. Tenslotte het feestnummer: de rondvraag, waarvan wij het meest zakelijke hier weer geven. Dc heer F. van der Mey vedrcdigl de hou ding van A. G. tegenover de door den voorzitter gemaakte opmerkingen. A. S. C. heeft haar terrein ook voor andere sporten noodig en geeft zelf9 ongeveer f 3000 per jaar uit voor onderhoud, weshalve het be stuur het niet dan voor een flinke vergoe ding heeft willen afstaan voor een wedstrijd van het L. V. B.-elflal. Spreker uit de hoop, dat de wedstrijd tm den Lugdunum-beker voortaan niet in den zomer zal worden vastgesteld. Hij wijst er verder op dat het A. S. C.-besluur geenerlei verantwoording draagt voor den inhoud van het A. S. C - cluborgaan, zegt dat het volkomen oijjuist is dat er geen juniores-competilie kan wor den gevormd, tenzij de andere Lcidsche vereenigingen medewerking weigeren en constateert dat de Voorzitter stemming tegen A. S. C. heeft gemaakt. De voorzitter zegt dat het op den weg van A. S. C .had gelegen een toelichting te geven bij den eisch van f 250, teneinde den schijn van tegenwerking te vermijden. Spreker zegt verder het te betreuren dat er geen juniores-competitie kon worden inge steld, deelt mede dat daartoe een volgend seizoen zoo mogelijk in September een po ging zal worden gedaan, en uit dc hoop dat er in de toekomst meerdere samenwerking zal komen tusschen A. S. C. en het L. V. B.-bes tuur. Do hecT Van der Burg Zegt dal dc opmer king van den heer Van der Mey, alsof de voorzitter in zijn openingswoord stemming heeft gemaakt tegen de verkiezing van den A. S. C.-candidaat, absoluut onjuist is. En om nu de medewerking van A. S, G. weer te verkrijgen bedankt spreker als bestuurslid, teneinde alsnog aan A. S. G. een zetel te ver schaffen, wat hij noodig acht. De heer Van der Mey zegt eerst over deze kwestie met het A. S. C.-bestuur te moeten praten, weshalve de zaak zal worden aan gehouden. De heer Lolkes de Beer vraagt voortaan niet op één dag vijf of zes elftallen van één vereeniging te laten spelen, waarop de heer Eeckelaert antwoordt dat zulks gedaan is om te voorkomen dat een voor een bepaaid elftal opgegeven speler niet voor een ander elftal uitkomt. De heer De Beer stelt vervolgens voor den heer Hoogendam te benoemen tot lid van verdienste van den L. V, B., waartoe hij acclamatie wordt besloten. Bij de verdere besprekingen deelt de voorzitter mede dat de wedstrijd om den Lugdimumbeker ditmaal' nog vóór het nieuwe seizoen zal plaatsvinden en dat er nog dezen zomer alhletiekwedstrijdcn zullen worden vastgesteld, waarna tegen twaalven- de vergadering werd gesloten. Bekerwedstrijd. Zondag a.s. nam. te 2 uur wordt op hel Pomona-terrein een wedstrijd gespeeld tus« schen een Lugdunum II en Ill-combi-s natie en Archipel I uit Den Haag. Door den heer H. v. d. Nat is voor dewn wcdstrijdi een zilveren beker beschikbaar gesteld. WIELRENNEN. „Door Oefening Sneller". A..s. Zondag zal er een rit over 50 K.M. verreden worden .waarvoor A. en B. klasser.' afzonderlijk starten, evenals de dc Vetera nen, de beste rijders zullen den daarop vol genden Zondag een eere plaats bezetten ia de 80 K.M."welke een vervolg is, van de 50 K.M. De Leidenaars verzamelen om 8 uur 30 te Leiden waarna vertrokken* wordt naar d' Maaldrift. Het Clubkampioenschap zal bij gunstig weer op 1 Augustus verreden worden, het traject zal nader worden vastgesteld. SCHAKEN. Zomerwedstrijd Leidsch Schaakgenootschap In dezen wedstrijd vielen de volgende be slissingen: lc groep: W. Demmendal verliest van G. Bosscha; W. II. v. d. Nat Jr. verliest van Dr. G. II. Hins. 2e groep: M. M. Segaar speelt remise met D. Notcboom-. Kapt. G. Kuyper verliest van M. M. Segaar. 3e groep: J. J. Swaan Jr. wint van D. de Jong-, \V. II. Bosscha remise met D. de Jong G. Schoppen remise met J. J. Swaan Jr. 4e groep: Ir.II. N. Francois wint van „Toren", de tweede partij won „Toren". 5e groep: W. B. Hofman remise met M. J. Dieben, N. N. wint van Dieben. De stand in de verschillende groepen id thans de volgende: le gr.: Bosscha 3 uit 3, Demmendal 1 uit 2, Van der Nat 0 uit 2, Dr. Kins 1 uit 3. 2e gr.: Segaar 2 1/2 uit 4, Vies uit 1, No leboom 2 1/2 uit, 3, Kapt. Kuyper 1 uit 4. 3e gr.: De Jong 1 1/2 uit 3, Swaan 2 uit 5, Bosscha 3 1/2 uit 5, Schoppen 1 1/2 uit 3, de Bruin 1/2 -jrit 2. 4e gr. Ir. Francois 2 uit 3, Segaar 1/2 uit 1. Hofman 1 1/2 uit 3, Munting 1/2 uit 3, „Toren" 2 1/2 uit 4. 5e gr.: Hofman 2 1/2 uit 5 v. Klaveren 1 uit 2, N. N 1 1/2 uit 4, Dieben 3 1/2 uit 7, Nicwold 3 1/2 uit 5, en Couwenberg 1 uit 3. RECLAME. Zweminrichting Ilooge ltijnclijl». Zondag 18 Juli te 1 uur namiddag. Entree f 1.— (henetien 16 jaar 10.50) Leden vrijen toegang met één Dame. 8073 VOOR ZATERDAG 17 JULI. Hilversum, 1050 Af 12 u.Pohtiebcr. 4.3016.30: Vooravondconcert door het Hi D. O.-orkest. Lea Zweers, sopraan. 6-3A 7.30: Cursus in Handelstechniek en han delskennis, door mr. P. J. Dam, over: Da faillissementswet en de surseance van be taling 2. 7 u.Politieber. 7.45 en 10 u.Pexsber. 8.10: V.A.R.A.-avond. Hr. P. F. Edwards, piano. Kunstfluitist (met den mond). Duo P. G. Brox van Rotter dam, harmonikavirtuozen. De snarenzan- gers (Jan v. d. Horts en Rouge), van Rot terdam. la. Crescendo, Brox. b. Martha, ouverture, Fiotow. c Potpourri uit Traviata Verdi (Duo Brox). 2a. Fluitconcert in Eb gr. t., Oherubini, b. Zomerweelde, sonate, Edwards (Hr. Edwards) 3a. In den Zomer,; b Het lied zonder woorden, c. Armoc-rozen d. Meiliedje. (De snarenzangers). 4a. Ouvee ture Wilhelm Tell, Rossini, b. Als ik Ko ning was, Adam. c. Dichter und Bauer,- Suppé (Duo Brox). 5a. Fantasie De klokken van Corneville, Planquette; b. Concert* wals. (Hr. Edwards). 6a. Lenteliedje; b< Op Hoop van Zegen. c. Zonnetje; d. Klorcu pen-Marie; e. Gerrit is agent. (De snaren- zangers). 10.3012 u.Aansluiting van Tu8chinsky te Amsterdam. Dansmuziek. Daventry, 1600 M. 4.20: Concert door de band van het le batt. Kon. Yorkshire lichte infanterie. 6.20: Causerie: A gar den chat- 6.35: Kinderuurtje. 7.20 Tijdsein Big Bcd, weerber. Lozing: Shop ping m the South Seas, a7.45: Piano- mazurka's van Chopin. 8 u.Muziek. 8.20: De Radio follies concert party. AL Watson, soubrette. F. Oldham, piano, R* Palmer, komiek. L. Anders, humorist, H. Kimberley, bariton. 9.05 Brighton, mu ziekfeest. Verschillende bands en muziek corpsen. 9.50: Weerber., nieuws. 10.25 Mabel Constanduros in haar repertoire. 10.4012.20: Dansmuziek Savoyliotcl. Parijs Radio-Paris", 1750 AI. 12.50: Concert Lucien Paris. 5.05 Concert. 8.50: Galaconcert. Orkest en solisten. Königsjvüsterhausen, 1300 M. 8.50: ,,Am Strande", tooneelspel. 10.5012.20: Dansmuziek. Brussel, 486 M. en Antwerpen 265 M. 5.20: Concert. Otkest en Mile. Lietracf,; zang. 8.20: Concert. Hr. Verlinde, tenor. 8.50: Causerie: Musées royaux du cin- quantenaire. 9.20: Werken van Harvé, Daarna weer orkestmuziek. Munster, 410 AI. 1.35—2.50: Concerts 4.05Die Nibelungen", treurspel v. Heb bel. 6.05 Esperanto. 6.50: Radiopraatje 7.20—8 u.Engelsche les. 8.20: Le* zing r.Krankheiten des Geflügels. 8.50; Liedjes en duetten, bij de luit. 10.204 Vroolijk concert. 11.20—12 u.Damn muziek^ 38

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 11