Koningin Mary van Engeland 1$ bekend om haar liefde voor bloemen en planten. Men ziet de vorstin hier bij een bezoek aan de enorme tentoon* stelling, welke In het Caversham Park bij Londen gehouden wordt De Fokker F 7 het veelbesproken vliegtuig waarmede Van der Hoop c. s. hun glorietocht haar lnd?9 hebben volbracht heeft een droevig einde gevonden: bij Brussel Is de machine neergestqrtj belde Inzittenden verloren het leven. Eén der slachtoffers, den Amst. koopman -W. Hepner, ziet men in den 'triiet. Het Turksche gouvernement laat op het oogenblik de „Kara Denez", een flink Turksch stoomschip, een propaganda-reis door Europa maken. Zondag was de boot in Amsterdam Boven afgebeeld meesterstuk van Arfton More (1512— In Olympia te Londen is, na het recente ruiterfeest, al weer iets heel anders te zien. De afbeelding toont de overdekte arena 1576) is door den heer A. F. Philips te Eindhoven aan tijdens een oefening van den „Arïny Physical Training Staff", een onderdeel van het groote Jaarlijksche militaire tournooi, het Maurltshuis te Den Haag in bruikleen gegeven. Het •telt voor Elizabeth van V&lois, Koningin van Spanje. waarin de Britsche krijgslieden hun kunnen op het gebied van lichamelijke opvoeding toonen. De voormalige Volkenbondscommissaris voor Oostenrijk, mr. Zimmerman, heeft in Oosterbeek zijn intrek genomen. Alan Cobham, de bekendste Britsche vlieger, naast den mécanlcien Elliot (rechts), welke laatste, naar wij berichtten, tijdens de vlucht Engeland —Australië door een ongeval is omgekomen. Het verfilmen van populaire operettes schijnt dankbaar werk. Na het daverende succos van de rolprent, gemaakt naar Strauss" melodiouse „Walzertraum", wordt thans door een Dultsche fllmondernemlng, de A. A. F. A., „Die geschiedene Frau" van Leo Fall op het celluloid-lint geprojecteerd. Een deel der opnemingen vindt op het oogenblik In Nederland plaats; van Hoorn uit heeft één onzer fotografen de Dultsche artlsten op de Zuiderzee vergezeld. De foto's toonen: linke Maroella Albanl als Jana, de gescheiden vrouw. In het midden de (uit „Walzertraum" bekende) friady Christians als „Gonja" en rechts: een vroolijk tooneeltje wordt door den operateur „genomen".

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6