HUISHOUDZEEP 7 GEUT AGENDA. DOBBELMAN'S PER DUBBEL STUK GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. SPORT. Zondag. Jeruël Middelstegracht 3). Samenkom sten te 10 uur voorm. en halfzeven nam. Jeruël (Groenesteeg 16): Samenkomsten te 10 uur voorm. en half ze vep nam. R ij s w ij k (Wielerbaan). Wedstrijden achfer groote motoren, vanaf halfdrie. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Juni tot en met Zondag 4 Juli a.s. waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort-Rapenburg 12, telefoon 59L De geneeskundige Zondagsdienst te L e i den wordt van Zaterdagavond, 8 uur, tot Maandagmorgen 8 uur, waargenomen door de doctoren: Boomacker, tel. 266, Horst, tel. 2258, en Timmermans, tel. 303. Te Oegstgeest zal deze dienst wor den waargenomen door dr. Varekamp, lel. 1916. RECLAME. Apotheek „De Vijzel", De Kempenaer- straat 4, Oegslgeest, Telef. 274, dag en nacht geopend. 7085 RECLAME. tvaab 7585 Ned. Herv. Kerk Oudshoornscheweg: voor middag halfelf, ds. van Linscholen. Evangelisatiegebouw, Hoofdstraat: voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Bakx, uit Oude-Tonge. Geref. Kerk, Raadhuisstraat: voorm. 10 uur en nam. 6 uur de heer Oranje. Geref. Kerk, Hooftstraat: vdorm. 10 uur en nam. halfzeven ds. Wientjes. Bodegraven. Ncd.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, en nam. halfzeven, ds. Pott. Geref. Kerk, Voorm. 10 uur, en nam. half zeven, ds. Dam. Geref. Gem.: Voorm., 10 uur, preeklezen, en nam., halfzeven, ds. Van Reenen. Hazerswoude. Ned.—Herv. Kerk: Voorm., halfelf, de heer J. de Bruip, godsdienstonderwijzer uit Al phen; en nam., halfacht, ds. Luuring, Geref. Kerk: Voorm., halfelf, en nam. halfacht, ds. Gispen. Hillegom. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, en nam. hallvijf, ds. Grolle. Geref. Kerk: Voorm., 10 uur, en nam. 5 uur, ds. Van Herksen. Chr. Geref. Kerk: Voorm., 10 uur, cn nam. 5 uur, ds. Zwiep. Katwijk aan den Rijn. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., halftien, en nam. 6 uur, ds. Bollee. Geref. Kerk: Voorm., halftien, en nam -6 uur, ds. Meyering. Leiderdorp. Ned. Herv. Kerk: voorin. 10 uur, ds. Luu ring, uit Hazerswoude (Bed. H. A.); nam. halfzeven, ds Rutgers, uit Katwijk a. Zee. Geref. Kerk: «voorm. halftien, en nam. halfzeven, ds. Woudstra. Lisse. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur (Bed. H. A.) en nam. 5 uur (dank?.), ds. G. van Dijk Azn. Geref. Kerk: voorm. halftien en nam. 4 uur. dr. Th. Ruys Jr. Chr. Geref. Kerk: voorm. 10 uur, en nam. 5 uur, leesdienst. Geref. Gem.: voorm. halftien cn nam. 4 uur, ds-. H. A. Minderman. Noordwijkerhout. Ned.-Herv. Kerk: voorm. 10 uur, ds. P. Hofstede. Sassenheim. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 5 uur. ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien* en nam. 5 Hui', ds. Boyenga. Chr. Geref, Gem.: voorm. 10 uur, de heer D. L. Aangeenbrüg; nam. 5 uur, leesdienst. Voorschoten Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur ds. H. P. Fortgens (Bed. H. Doop), en nam. 5 uur, ds. H P. Fortgens. Waimond. Ned.-Herv. Kerk; Voorm. 10 uur, de heer J. van Woerden, beroepen pred. te Marken, en nam. 6 uur, ds. J. J. Woldendorp (H. D.). Wonbingge. Ncd. Herv. Kerk: voorm. 10 uur (H. A.) en nam. halfacht (dankz.), ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk voorm. 10 uur en nam. half acht, de eerw.-heer Van der Sijst, uit Leider dorp. Zoeterwoude. Ned.Werv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. J. H. Mulder. Zwammerdam. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur (Doops- bcdiening), en nam. 7 uur, d9. Klools. Geref. Kerk: voorm. halftien en nam.. 7 uur, ds, .Wissink. - - Ned.-Herv. Kerk. Beroepen; Te ZettenAndelst: I. Kie viet, te Baarn. Geref. Kerken. Beroepen: Te Nieuwcndam en Mij drecht: A. K. Krabbe, cand. te Staphorst. Bedankt: Voor Delft: mr. W. S. de Vries, te Tzum. De zaak-Geelkerken. Dr. N. D. van Leeuwen te Harkema Opeinde (Fr.) conformeert zich aan de be sluiten der Asser Synode. Prof. F. J. J. Buytendijk, de Geref. hoog leeraar te Groningen, zegt in den brief tot zijn kerkeraad gericht, waarin hij mede deelt, dat hij zich met zijn gezin aan de Geref. Kerk aldaar onttrekt, dat de Geref. Kerk op de Asser Synode een beslissing heeft genomen, die de diepste grondslagen van haar bestaan heeft geopenbaard en door de veroordeeling van het standpunt van dr. Geelkerken blijk heeft gegeven van een principe, dat onvereenigbaar is met het Gereformeerde Protestantisme. Dit principe kenschetst hij als „slecht-Roomsch". Roomsch, omdat het de de nabootsing is van de formeele grondstructuur der Room- sche kerk en slecht, omdat zoowel fijne tact als Christelijke liefde te eenen male ont breken. Prof. Buytendijk acht alle discussies over dit onderwerp, gezien ook de gedachtenwis- seling tusschen dr. Geelkerken en zijn te genstanders, te eenenmale vruchteloos Bo vendien gaat het hier niet over meeningen, maar over inziehten van een evidentie, die aan allen twijfel onttrokken zijn. Voorts schrijft de professor, dat hij zich niet gelijk andere bezwaarden bepalen wil tot proles ten. Dit is hem onmogelijk, want z. i. is de kerk niet een vereeniging, maar een ge meenschap, die rusten moet op één denken, gevoelen en willen en waarbij verschillen slechts toelaatbaar zijn, voorzoover zij bij komstigheden aangaan. De Geref. Kerk heeft echter door haar veroordeeling van dr. Geelkerken meer dan menschelijke tekortkomingen en dwalingen geopenbaard en heeft zich daardoor ver vreemd van den levenden band met Chris tus. Hierdoor kan deze kerk, hoeveel op rechte Christenen er onder haar leden ook mogen zijn. toch als geheel geen aanspraak meer maken op den naam van Christelijke Kerk. Prof. B. besluit meteen zijn leed er over uit te spreken, dat hij zich moet ont trekken aan een Kerk. waaraan hij zich z<*> vol verwachting en idealen had verbonden. Er heeft êen samenspreking plaats gehad tusschen een commissie uit de classis Breu- kelen en den kerkeraad der Geref. kerk van Tienhoven (U.) over de schorsing vaii ds. Smelik, predikant dier gemeente. Ds. Smelik zal Zondag niet preken, hoe wel hij daarmede allerminst de wettigheid van het schorsingsbesluit der classis erkent, en het is ook nog absoluut niet zeker, dat hij de verdere Zondagen gedurende zijn schórsingstijd niet zal optreden. De kleine gemeente van Tienhoven staat nog bijna geheel achter haar predikant, Ook een manier. Een 24-j a. ïige machinist kreeg, toen hij aan de Wijn haven te Rotterdam met zijn vrouw wan delde, ruzie met haar. Om haar angst aan te jagen, sprong hij opeens te water, alsof hij zich verdrinken wilde. Maar een maal m het water, bdeef hij rustig rond zwemmen, tot de kapitein van een in de nabijheid liggende sleepboot hem met een roeiboot kwam halen. Een misdaad? Een Zondag te Veghel gehouden festival werd onder broken door een incident, dat in de wo ning van den voorzitter van Veghel'8 Man nenkoor, den heer Do Folter, heeft plaats gehad, meldt „Het Volk". Onder de aan wezige vreemdelingen waren ook vier per sonen uit St.-Oedencrode, van wien een in den loop van Zondagmiddag, op slinksche wijze van J. van K., bediende bij den heer De Folter, den Jiuissleutel van diens wo- ning( heeft ontvangen. Ln den loop van den avond, ongeveer 10 uur, zijn de vier heèren uit St.-Oedenrode naar het huis van den heer De Folter ge trokken en hebben daar alle eet- en drink waren verorberd. Toen, ongeveer half één, van K. thuis kwam, bemerkte deze, dat het bureau van zijn patroon geforceerd was. Een groot bedrag aan geld en vele gouden sieraden van de overleden echtgenoote van den heer De Folter warén verdwenen. Deze werd direct van het gebeurde m ken nis gesteld en waarschuwde de politie, die op onderzoek uitging. Hierop volgde Maandag de arrestatie van de vier heeren. Wegens gebrek aan bewijs, werden zij in den loop van den middag in vrijheid ge steld. De heer Van K., de bediende die den huissleutel had afgegeven, woont bij den heer De Folter in. Gewoonlijk zit, hij aan het ontbijt mede aan. Toen hij Dinsdagmorgen niet ver scheen, ging de heor De F. te ongeveer kwart voor 10 naar de Kamer van Van en vond daar zijn bediende dood nabij het ledikant. De politie onderzoekt of hier misdaad in het spel is. Motorongeluk. De heer P. Th. uit Weert reed met zijn motorrijwiel, komende uit België, doordat hij den draai niet kon nemen, tegen een boom nabij Sluis 16 der Zuid-Willemsvaart, ln be- wusteloozen toestand met een ernstige wonde aan het hoofd werd hij naar het Gasthuis te Weert vervoerd. Doodgevallen. Gisteren had te Venlo in het houtmagazijn van den heer J M. van Gasselt, de 56-jarige loss© arbeider Jos. Van Ulft, die bezig was met het afladen van een kar hout, het ongeluk te struikelen. De man viel met het hoofd tegen de kar en vervolgens voorover met het hoofd op de tramrails, die door het magazijn1 loopen. Hij gaf enkele minuten later den geest. Brand. Te Margraten zp woning en schuur van den landbouwer v. W., door onbekende ooyz-aak afgebrand. Een gedeelte van den inboedel, alsmede eenige varkens werden eveneens een prooi der vlammen. Zweedsch watervliegtuig gedaald. Nabij de buitenhaven te Vlis- singon is gisteren een Zweedsch water vliegtuig op weg van Oostende naar Mal- mö gedaald. De landing liep zonder onge lukken af. Aan boord bevonden zich een Duitsober, een Nederlander en een Duitsch rcechanicdcn. Het vliegtuig ligt thans voor herstel van het defect in de buitenhaven. Oyer Te den. Donderdag avond is Wal stock, die, staande op een vrachtauto, bij het rijden onder de spoor brug le Maastricht door met het achter hoofd met den onderkant van de brug in aanraking is gekomen, in het hospitaal Calvarienberg overleden, zonder nog tot bewustzijn te zijn gekomen. V erdronken. Te Zuidwolde is Donderdagavond te 22-jarige dpchter van mej. de wed. A. in een wijk verdron ken. Amok aan boord. Tusschen Sapgkolirang, een havenplaatsje even ten Noorden van Samarinda en laatstgenoem de plaats hebben twee Inlandsche veroor deelden aan boord van het s.s. „Elout" van de- K. P. M. amok gepleegd. Na het vertrek van Sangkolirang hebben de twee veroordeelden zacht' meester ge maakt van de klewangs der hen begelei dende politiemannen en zijn daarmede op getreden. Een matroos van het schip kreeg een kap in den rug, terwijl hem ver der een stuk van den schedel werd afge slagen. Om aan verdere aanvallen te ontkomen sprong de matroos in zee. Intusschen vielen de itwee ainökniakevs een der politdéditnaren aAio die eén' érnsti- gen houw in een zijner armen -kreeg. De tweede stuurman ging toen naar be neden de amok had plaats op het boven dek en haalde een der geweren der politiedienaren, terwijl de niet gewonde politieman ook zijn geweer greep. Beiden bebben de amokmakers herhaal delijk gesommeerd zich over te geven, en toen dezen daaraan geen gehoor gaven, schoten zij hen neer. De matroos, die itn zee gesprongen was en daarin tien minuten had rondgezwom men, kreeg, na aan boord te zijn gebracht, een bad perubalsem op den schedel en werd den volgenden dag in het hospitaal te jSaman-inda opgenomen. Een dag later deel de de dokter mede, dat zijn toestand niet levensgevaarlijk wfis..,,,. Een taaie,kerel! („Soer. Hbld,") Vogelbescherming. V an de Ned. Ver. tót bescherming van vogels ont vingen wij een propagandagesohriftje ,,De strijd tegen den wabber", waarin o.m. wordt uiteengezet, wélk een ónmensche- lijke methode het is vogels met den wab ber te vangen en voorts een uitéénzetting van het ijveren der vereeniging op ver schillend gebied wordt gegeven. Het bro- ohuurtje is op aanvrage kosteloos te ver krijgen bij den secretaris, Heerengracht 260, Amsterdam. Dame (op het politi e-bu r e a u het verlies van haar poatemonnaie aange vend en den ambtenaar den inhoud ervan opsommend): „Een portemomnaie-kalen- der, een potloodje, een naaldenboekje met twee naalden, droppastalles, een paar hem- deknoopjes, een handschoenknooper, twee wassen lucifers, vijf of zes Zwitsersche pil len, een tandenstoker, een ring, een gra naten broche, een mozaïk-naald uit Vene tië, drie tientjes, een rijksdaalder, twee kwartjes, vier dubbeltjes, twee 2*6 cent stukken en zes centen." De ambtenaar (zuchtend)„Hemelsche goedheid, dat is geeea portemonnaie, dat moet een reistasoh' wezen." BELGIE. Looneischen en strijd. Sedert eenigen lijd worden er besprekin gen gevoerd tusschen de Anlwerpsche boot werkersbonden en de werkgevers, om de loonen te herzien in verband met de toe nemende duurte. Misnoegd omdat de onder handelingen niet zoo vlot' verloopen als zij verwacht hadden, gingen zij gisteren in slaking tegen het advies in van hun leiders. Op een gehouden onstuimige vergadering werd geëischt een algemeenestaking, die onmiddellijk ingaan zou. Men nam echter het besluit, dat allen zich heden bij het werk zullen aanmelden, dat echter slechts gewerkt zal worden bij de werkgevers, die 5 fres. loonsverhooging per dag toestaan. Elders zal gestaakt worden. V'er'ècheidene patroons hebben deze 5 pCt. toegestaan.* Naar verdér verluidt, stellen de meubel fabrikanten te Mechelen hun stakende ar beiders voor, genoegen te nem^ri met een loonsverhooging van 20 centiem per uur, ingaande bij de werkhervatting en een ttoeede verhooging van 10 centiem, te be ginnen met 1 Augustus. Nemen de vakver- eenigingen deze voorwaarden niet aan, dan zouden de fabrikanten tot een algeheele uitsluiting overgaan. DUITSCHLAND. De vorsten-schadevergoedings- bwestie opnieuw uitgesteld. Rijkspresident von Hindenburg her'ft gis teren den volgenden brief gericht aan den Rijkskanselier: Ik verneem, dat het Kabinet, in de ver wachting, dat het wetsontwerp over de ver mogensregeling met de vorstenhuizen wordt verworpen, beraadslaagd heeft over de kwestie van de ontbinding van den Rijks- i dag en die van een aftreden der rijksregee- j ring. Ik wou u als mijn opvatting dienaan gaande mededeelen, dat ik, om binnen-, evenzeer als om politieke ledenen op dit oogenblik niet zou kunnen besluiten tot een ontbinding van den Rijksdag en dat ik om dezelfde redenen een heengaan der regce- rïng voor onmogelijk houd. Rijkskanselier Marx heelt daarop in de vergadering van den rijksdag een verkla ring voorgelezen, waarin gezegd wordt, dat de regeering naar aanleiding van den brief van den rijkspresident besloten heeft aan het bewind te blijven, nadat zij eerst be sloten had ontslag te nemen. Zij zal trach ten voor het najaar een oplossing der kwestie van de schadeloosstelling te vinden. Zij zal zich echter niet verzetten tegen ver lenging lot December van den geldigheids duur van de wet, waardoor alle processen tusschen de bondsstaten en hun gewezen regeerende huizen worden geschorst. Marx trok daarop bij de derde lezing in den Rijksdag het regeeringsvoorstel in, na dat zoowel de sociaal-demoeraten door den afgevaardigde Wels, als de Duilsch-nalio- nalen door graaf Westarp zich ertegen ver klaard hadden. De Rijksdag nam vervolgens met 333 tegen 17 stemmen bij 97 onthoudingen bet ontwerp aan, volgens welke alle processen betreffende overeenkomsten met de vorsten tot het einde van het jaar geschorst worden. (De 97 Rijksdagleden, die zich onthouden hebben van stemmen zijn Duitsch-natio- nalen. Gisteravond om 8 1/-1 uut is de Rijksdag nogmaals bijeengekomen. De voorzitter Loebo opende de zitting met de mededee- ling, dat de democratische afgevaardigde Schuring, uit Bremen, 's middags bij een tramongeluk levensgevaarlijk gewond was. De communisten stelden toen voor hun motie van wantrouwen in de regeering op de agenda te plaatsen, doch hun voorstel stuitte op het verzet der vergadering. Vervolgens werden nog de douane-over eenkomst met Denemarken en het Duitsch- Zweedsche handelsverdrag aangenomen. FRANKRIJK. De franc-misère. De neiging om lot staking over le gaan neemt bij de Fransche postbeambten toe, ondanks de geruststellende verklaringen der regeering. De vakvereenigingen hebben een verklaring gepubliceerd, waarin op het ge vaar van een staking gewezen wordt. De regeering wordt verweten hare beloften niet gehouden le hebben. Daarom is zij voor de komende gebeurtenissen verant woordelijk. De commissie van deskundigen heeft baar rapport in groote lijnen vastgesteld. De pu blicatie zal waarschijnlijk Maandag a.s. ge schieden. Voor de debatten op Dinsdag zal de Kamer dus in slaat zijn zich op grond van dit rapport een zuiver beeld van den toe stand le vormen. ENGELAND. Het mijnconflict Een spoorwegconferentie. O in de aanneming van het wetsontwerp over den adhturendag isn-de mijnen t-e ver haasten, heeft het Hoogerhuie gisteren vergaderd en het ontwerp in eerste lezing aangenomen. Het Lagerhuis heeft, bij de bespreking van de verlenging van de bevoegdheid van de regeoring wegens buitengewone omstan digheden, met 256 tegen 95 stemmen een labour-amendement verworpen, waarbij de politiek van de regeering werd veroordeeld aangezien deze een beletsel voor het her stel van den vrede in de mijnindustrie en een bedreiging van de openbare orde vormt. Clynes, die het amendement indiende, be. weerde, dat de regeering de zaak van de mijneigenaars, wat betreft de kwestie van den werktijd, tot de hare had gemaakt en hield vol, dat de politiek van de regee ring leidde tot uithongering van honderd duizenden mijnwerkers om deze te dwingen het werk te hervatten. Churchill, de kanselier van de schatkist, gaf een krachtig antwoord. Hij wees er op, dat de regeering alle aanbevelingen, op twee na, van de kolencommissie in toepas sing bracht en verzekerde, dat er onder handelingen mogelijk zouden zijn ate het wetsontwerp is aangenomen en de eige naars hun aambod van looneD openbaar hebben gemaakt. Blijkens een draadloos bericht betreffen die twee hierboven genoemde uitzonderin gen de overneming van de mijn-royaltdes, hetgeen de financiën thans nog niet toe staan en de kwestie van een gemeentelijke verkoop, die nog in overweging is. Verder heeft Churchill nog gezegcj, dat de regee ring spoedig de benoeming van commissies zou bekend maken ter bespreking van de vraagstukken van mijncommissies, het spoorwegvervoer van kolen en verkoop agentschappen en ook met betrekking tot den toestand in de industrie, dat de loon daling sinds 1920 bijna precies opweegt- tegen de daling van de kosten van het le vensonderhoud. Hij gaf te kennen, dat het eenige alternatief voor de voorgestelde onderhandelingen, als de wet is aangenu- men, is: distrietsgewijze regelingen, die over het geheele land zouden ontstaan. Verder zei hij, dat behalve de hierboveD genoemde commissies de brandstof- en be- weegkrachtraad reeds gevormd wordt en dat de regeeiïng van de 3 millioen pomd een aanzienlijk bedrag ter beschikking heeft gesteld voor wetenschappelijke on derzoekingen naar de vraagstukken van de nationalisatie en het winnen van vloei bare brandstof uit kolen. Het adres van dank aan den Koning voor zijm boodschap betreffende de hernieu wing van de buitengewone bevoegdheden werd met 244 tegen 84 stemmen aangeno men. De vakvereenigingsraad heeft tot alle aangesloten vereenigingen een manifest ge richt, waarin hij aandringt op het organi- seeren van het verzet tegen „de reactio naire, anti-vakverepnigings-politiek van de regeering", en de regeeringsvoorstellen in zake de mijnen scherp veroordeelt als een volkomen afwijking van de afspraak, waar op de algemeene staking is afgelast. Ver der wijst het manifest op de noodzakelijk heid van eenheid en inspanning om dé mijnwerkers geldelijk te steunen. Cook, de secretaris van den mijnwer- kersbond, heeft met betrekking tot Bald win's verklaring gezegd, dat de mijnwer kersband iets te overwegen zou hebben,; als de regeering de aoht-ui en-wet introk en voorstellen tot reorganisatie, die werkelijk effect zouden hebben, deed. In verband met het slot van Baldwin's verklaring over de onderhandelingen in het mij»geschil, welke hij in het Lagerhuis af gelegd heeft, hebben de aa-beidersleidera Mac Donald en Henderson niettemin een conferentie met Baldwin gehad, doch tot nog toe is er geen tastbaar resultaat. Do directies van de drie groote spoor wegmaatschappijen zijn gistermiddag met de vertegenwoordigers van hun personeel bijeengekomen om over de grieven van Cramp te spreken. De werkgevers waren' van meening, dat zij de gesloten overeen komst naar den geest van Baldwin's bood-, schap hadden uitgevoerd eD slechts door overmacht, tengevolge van kol en gebrek,- gedwongen waren geweest-, diensten to verminderen en personeel niet meer aan te nemen. Niettemin zegden zij toe, éat zij alle grieven zouden onderzoeken en vlug rapport er over zouden «itbrencen. TURKITE. Een verdrag met Rusland. Tegelijk met de uitwisseling te Konstanti- nopel der ratificatieoorkonden van het Rus- sisch-Turksche verdrag van Parijs, hebben de Russische gezant en de Turksche mi - nister van builenlandsche zaken een docu- ment onderteekend, 1 -achtens hetwelk 1) op het tijdstip der onderteekening Van het Parijsche tractaat de verdragsluitende partijen geen verplichtingen hadden tegen over derde mogendheden, die in strijd zijn met het verdrag van Parijs 2) de verdragsluitende partijen in de pe riode sedert de onderteekening van het Pa rijsche verdrag tot heden geen verplichtin gen op zich genomen hebben, die in strijd zijn met het verdrag 3) de verdragsluitende partijen geen der gelijke verplichtingen aanvaarden zullen zoolang het verdrag van Parijs in werking blijft. Naar men te Londen verneemt, wil Tur kije, daar hel door het Russisch-Turksché verdrag te sterk is gebonden, geen verzoek indienen, om in den volkenhond te worden opgenomen. MEXICO. Geneeskundig onderzoek voor 't huwelijk. De Mexicaansche regeering maakt in het vervolg de toestemming tot een huwelijk aU hankelijk van een gezondheids-attest. Tem gevolge van ziekte der ouders was de kim der sterfte in Mexico de laatste jaren sterk gestegen. CANADA. Parlemen .sou tbindiqg. Na <3e nederlaag der regcering in het Canadeesche Lagérhuis heeft de eerste mi-< nister Meighen die deze week zijn ambt aan vaard heeft, den gouverpeur-generaal aan geraden het parlement te ontbinden, het-i1 geen nu geschied is. i BUITENLANDSCH GEMENGD, Groote brand. In het Stiermarkschè dorp Amtmanns-? dofrf nabij Marienstift zijin 70 huizen eh een pachthoeve door een brand vernield* Een passagiersvliegtuig neergestort. Een gisteren uit Straatsburg vertrokken vliegtuig der Franoo-Roumaine, dat onder weg te Neurenberg nog passagiers opge nomen had is bij het dorp Rosshaupt neerJ gestort. Er zijn 5 personen gedood en één zwaar gewond. Bijzonderheden over df identiteit der passagiers zijn nog niet be. kend. Terecht gesteld. Gistermorgen heeft de scherprechter op het plein van de gevangenis te Erfurt den tweevouddgen moordenaar Rudolf uit Leip. zig die in November 1925 bij Sonderhaiiseü twee reizigers, die zach in een automobiel bevonden, had doodgeschoten en hiervoon tweemaal ter dood veroordeeld was, te recht gesteld. Verdronken. Volgens een bericht uit Berlijn is giste-, ren te Sagan een vrouw, die in haar geest-, vermogens gekrenkt was in de Weber ge sprongen. Haar man sprong geheel ge-, kleed te water om haar te redden. Beiden kwamen in een draaikolk terecht en ver dronken. Wederom een vleeschvergiftiging. Men seint ons uit Berlijn, dat in ver* schillende gemeenten im de buurt van SaaLfelds, zich in verschillende huisgezin nen verschijnselen van vleeschvergiftiging hebben voorgedaan. ODgeveer 40 personen zijn ziek geworden, meest leden van huis gezinnen van arbeiders, waar van een', rondtrekkend koopman uit Saalfelds worst, was gekocht. Tot nu toe is niemand over-! leden. SCHIETEN. Leidsche Politie-Schietvereeniging. Door de 1 Dec. j.l. opgerichte „Leidschd Politie-Schietvereeniging" zal van 9 Juli) tot 10 Augustus a.s. telkens des Vrijdagf) van 26 uur nam. op den Burcht, haan eersten ouderlingen schietwedstrijd wordeij gehouden. Hiervoor is een mooie wisseibeker, doe# den heer C. P. Kok, uitgeloofd. Er zal ge schoten worden met buks, 10 schoten ij knielende houding zonder proefschot. Verder is door den Commissaris van P# litie en verschillende leden een mooie ioJ lectie pa-ijzen beschikbaar gesteld, welk» eveneens verschoten zullen worden vtH buks, naatr het hoogste aantal punten i 10 series. 21

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2