No. 20338. ZATERDAG 3 JULI Anno 1926 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van lieden. KERK- EN SCH00LNIEUWS, LAD PRIJS DER ADVERTENTIES 80 Cts. per regel Bij regelabonnemenl belangrijk lageren prije. Kleine AdverteniiSn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT; Voor Leiden per 3 maanden 8.35, per week K0.18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0,18, Franco per post 2.36 portokosten. Dit nummer beslaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. i DRANKWET. Burgemeester er, Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat C. de Ru Jr., te Leiden, een verzoek heeft inge diend ter bekoming van verlóf voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor ge bruik ter plaatse van verkoop in het perceel J3oerhaavestraat 3 en 4. N. C. DK GI.ISELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. v Leiden, 3 Juli 192G. 7587 Burgemeester en Weihouders van Leiden krengen ter openbare kennis, dat door hen, ten aanzien van den door de afdeeling Lei- ude tot Bestrijding der Tuberculose op 25, >6, 27 en 28 October a.s. in den foyer van de Stadsgehoorzaal ie houden bazaar, ont heffing is verleend van het sluitingsuui .voor winkels. 7588 N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 3 Juli 192G. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. Gebrs. P. J. en J. Stikvoort, om vergun ning tot liet oprichten van een limmerfa- 'briek in het perceel kadastraal bekend Ge- jneonte Leiden, Sectie M No. 2923, aan den Roomburgerweg b. P. W. C. Kuysten, om vergunning tot bet oprichten van een banketbakkerij in liet perceel Lange Mare No. 62, kadastraal be kend Gemeente Leiden, Sectie H No. K)85; c. de N.V. Banketfabriek „De Bij", om ver gunning tot het uitbreiden van de banket- fabriek in het perceel kadastraal bekend .Gemeente Leiden, Seclie M No. 3850, gele- jgpn aan do Roomburgerlaan; Gelet op de arlt. G en 7 der Hinderwet: Geven kennis aan hel publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd lijn alsmede, dat op Zaterdag, den 17 Juli e.k. Bes voormiddags te half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om de bezwaren tegen deze verzoeken in tc brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet lol beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zij ner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeesier. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 3 Juli 192G. 758G Amerikaansche Week. Het officieele programma voor de Ameri- Ikaansche Week, welke van a.s. Maandag lot Zaterdag aan de Universiteit alhier iwordt gehouden, is thans verschenen. Maandagmorgen 9 uur zullen de studen ten op het Stadhuis samenkomen, lot het tn ontvangst nemen van de verschillende kaarten en van inlichtingen omtrent logies Bnz. Te 10 uur Maandagmorgen zal in de ft&amer van B. en W. de officieele ontvangst plaats hebben door het gemeentebestuur, (waarbij de burgemeester, jhr. De Gijselaar, Ihen zal -toespreken. De Amerikaansche gezant ,de How. Ri- fchard M. Tobin, zal bij de ontvangst tegen woordig zijn. Na bezichtiging van het Stadhuis begeven ide studenten zich naar het academiegebouw iwaar te 11 uur in het groot auditorium dc 0c officieele opening van de Amerikaansche l jWeek plaats heeft, bij welke gelegenheid ,0c. rector-magnificus, prof. dr. W. de Sitler. fcen welkomstrede zal houden. Prof. dr. H. IA. Lorentz houdt hierna een voordracht Jöver: Natuurkunde in de nieuwe en de loude wereld. afloop hiervan Hegeven de studenten tzich naar de sociëteit „Minerva" waar zij zullen aanzitten aan een noenmaal, aan geboden door de Nederlandsch-Amerikaan- $che fundatie. Dc3 middags 3.05 uur begeven de stu denten zich per tram 'van de N.Z.H.T.M (verlrek Stationsplein) naar Den Haag. waar de Amerikaansche gezant hun te zijnen fuiize, Lange Voorhout 28, eeh thee aan biedt. Omstreeks halfzes keeren de studenten per iTam naar hier terug. S. O verdiep, f j gisteren in den ouderdom van r27erleden de heer Siebe Oveidiep, van het Huiszitienhuis ïn-b-lliniro in, een der voornaamste S T Fa^ we'da<figheid hier Ier stede, J!2 rrln 6 Diaconie der Nederl. Her- Gemeente, waarvan de diakenen eameenfo regenten zijn. Na 32 dienst uren als zoodanig werd hem op zijn ver zoek op 1 Januari 1923 door het College van Regenten op de meest eervolle wijze ontslag uit zijn veelomvattende, moeilijke en veelal ondankbare betrekking verleend. Zijn kracht was toen reeds gebroken, zoo dat hij niet veel van de rust heeft kunnen genieten. In den eersten tijd toen de heer Overdiep aan deze instelling werkzaam was, beston den de uitdeelingen voornamelijk in natura: brandstoffen, brood, soep. enz., vandaar ook nog de naam soephuis. Voor de uitkeeringen kwamen natuurlijk alleen in aanmerking leden der Ned. Herv. Kerk te Leiden. Alle gevallen van bedeeling en deze waren, mot name in het winterseizoen, zeer tal-, rijk moesten vooraf worden onderzocht en dit was in hoofdzaak het werk van den heer O. Door zijn flink voorkomen, zijn ge moedelijken aard, zijn sterk waarnemings vermogen en groöle menschenkennis, was hij daarvoor als 't ware aangewezen. Wan neer het College van Regenten over een be deeld gezin gegevens- verlangde, de hoofd beambte kon ze altijd verstrekken en ze bleken steeds juist. Het spreekt vanzelf, dat deze groote plaatselijke kennis in het bijzonder in de volksbuurten der stad ook voor andere doeleinden zijn nut kondc heb ben. Hij werd in allerlei gevallen dan ook om advies gevraagd, vooral door bestuur ders van andere instellingen van weldadig heid en ook daartoe was hij steeds bereid. Staande aan het hoofd der suppoosten had hij bovendien veel interne aangelegenheden te regelen, zoodat het ieder wel duidelijk zal zijn dat zijn functie niet alleen moeilijk en veelal ondankbaar, maar ook veel om vattend is geweest. De wensc.h van heeren Regenten, dat de heer O., nadat hij met pensioen zijn betrek king verliet, nog vele jare« van de welver diende rust zou genieten, is helaas niet in venulling mogen gaan. Maandag a.s. Ie 12 uur zal op de Ned. Herv. Begraafplaats Rhijnhof de ter-aarde- bestelling plaats hebben. Leidsche Vereeniging voor School- en Werktninen. Daartoe in staat gesteld door de vrijgevig heid van enkele belangstellenden, die de be- noodigde prijzen belangloos hebben aange boden, kon het dagelijksch bestuur van bo vengenoemde Vereeniging de heeren J. Kriest Jzn., H. Buurman en J. Jonker Don derdagmiddag j.l. uitnoodigen de door de kinderen zelf bewerkte tuintjes te komen beoordeelen. Een gemakkelijk werk hebben deze heeren zeker niet gehad on het heeft hen heel wat hoofdbrekens gekost alvorens zij konden vaststellen aan wolk kind, uit ieder der vier groepen, resp. een len, 2en, 3en, 4en en 5en of wel een der troostprijzen kon worden toegekend. Hoewol door het ongunstige weer in de maand Juni niet alles zoo goed is gegroeid als wel gehoopt werd, heeft hot Bestuur toch •gemeend de leden der Vereeniging, de ouders der kinderen en een aantal belangstellen den te kunnen uitnoodigen tot een bezoek aan de tuintjes. Zeker zullen er echter velen zijn, die in dit werk belangstellen en ook dezen zal gaarne gelegenheid tot bezoek worden gegeven en wei op Zaterdag 3 Juli van 24 uur, Dinsdag 6 Juli van dé6 uur, Woensdag 7 Juli van 24 uur en Vrijdag 9 Juli van 46 uur. Men zal dan in de ge legenheid zijn telkens een groep kinderen aan het werk te zien, maar men zal ook kunnen opmerken, wat deze, onder behoor lijke leiding en toezicht, op een klein stukje grond kunnen telen. Men zal kunnen op merken hoe de kinderen in de open lucht nuttig worden bezig gehouden, hoe zij er belangstelling voor de natuur leeren en hun wordt bijgebracht eerbied te hebben voor het werk van anderen en hoe zorg aan eigen arbeid besteed, steeds wordt beloond. Men zal er echter ook kunnen zien, hoe deze vereeniging met betrekkelijk geringe middelen veel weet te bereiken, doch ook, dat zij zeer zeker meerdere steun behoeft en verdient. Steun heeft zij in de eerste plaats noodig in den vorm van leidsters en leiders. Straks komen de vacanties; velen van hen, die hun tijd (hans belangloos beschikbaar stellen, zijn dan uitstedig en zeer zou het bestuur het op prijs stellen, indien enkele dames en heeren bereid waren de daardoor opengevallen plaatsen tijdelijk of blijvend te bezetten. Zal een beroep, vooral op de onderwijzeressen en onderwijzers, ten be hoeve van het schoolkind, hier vruchteloos zijn? Steun behoeft de Vereeniging ook om het haar mogelijk te maken zich een huisje aan le schaffen of wel er een te doen ver plaatsen. Wel is nu in een voldoende gele genheid tot het opbergen der gereedschap pen voorzien, doch een schuilplaats voor de kinderen bij een plotseling opkomende on- weers- of regenbui is er nog steeds niet en (och beslaat hieraan dringend behoefte. En kele, zelfs niet onbelangrijke, giften mocht het bestuur daartoe reeds ontvangen, doch deze zijn daartoe nog' niet toereikend. Ook voor het voortdurend in exploitatie houden cler tuintjes heeft het bestuur nog voortdu rend steua noodig. Men bedenke wet dat alles wat het bestuur voor de kinderen aan- 285 moet vermenigvuldigd wor den Wanneer het bijv. aan ieder kind 10 koolplanten wil geven, dan moeten er 2850 zulke planten worden aangeschaft en zoo faat het met alle3 steeds door. Laat daarom ieder, die in nuttig sociaal werk belang stelt, op een der aangegeven dagen komen kijken, laat men zich over tuigen van de wijze, waarop deze vereeni ging werkt. Na dit gezien te hebben betwij felen wij niet of ieder zal wel bereid zijn haar naar gelang van zijn krachten te steunen. Voor de daadwerkelijke en financieele hulp, die het bestuur thans reeds van vele zijden, vooral van leidsters en leiders waaronder vele deskundigen mocht on dervinden, is het ten zeerste dankbaar. Tenslotte kunnen wij nog meaedeelen. dat de jury de volgende prijzen heeft toegekend: Eerste groep: le prij9 W. Roelands; 2e pr. D. Brugman; 3e pr. P. Bekoop; 4e pr. P. Dubbelaar; 5e pr. Th. van Houten. Tweede groep: le pr. J. Brandse; 2e pr. I. Taverne; 3e pr. J. Pieete; 4e pr. L. Ramp; 5e pr. M. Tegelaar. Derde groep: le pr. B. Cancrinus; 2e pr. K. Broekhuyzen; Be pr. W. K. Broekhuy zen; 4e pr. A. Beulink; 5e pr. E. Passier. Vierde groep: le pr. H. Pauw; 2e pr. J. van der Reyden; 3e pr. Chr. Bekooy; 4e pr. J. Broers; 5e pr. G. Biesbroek. Boyondien werden in iederen groep een vijftal troostprijzen toegekend. Leidsche Radio Vereeniging. Gisteravond was de L.R.V., afdeeling van de N.V.V.R., bijeeti in haar clublokaal ,,Oud Horluszicht" op den Witte Singel, waar liet lid, de heer R. P. Wierix, een voordracht hield over: ,,Het draadloos over brengen van portretten en 't draadloos zie n". Spreker begon met de vertellen, dal v. de vele proefnemingen op dit gebied, speciaal 5 systemen van zich hebben doen spreken, t.w.: No. 1. Waar bij den zender het hand schrift of teekening geschreven wordt met een speciale soort inkt, dat bevestigd wordt op een ronddraaiende trommel die lang zaam voortbewogen wordt langs een con-» tact stift. Indien de inkt'door den stilt go- raakt wordt vloeit er een stroom via de stift en be invloed de ontvanger via de noodige tusschen instrumenten. De ontvanger heeft eon zelfde trommel als de zender en hebben de stoornis slooten lot gevolg liet onllcden van een jodium verbinding, waarmede het papier op den rol geprepareerd is, waardoor deze op de aanrakingspunten paars wordt en de rest van het papier wit blijft. Systeem No. 2 werkt inplaats van met een geleidende inkt, met een beeld gebracht op een laag gelatine, waarop het beeld iets hooger ligt of uitsteekt, dit wordt geraakt door een armpje verbonden met een micro- phoon, komt bij den ontvanger naar de te lefoon waarbij de trilplaat een reflector is die een daarop geworpen lichtstraal be weegt en werpt op lichtgevoelig papier, wat op een trommel ronddraait. Systeem No. 3 werkt met een selenium- cel, die bij belichting zijn weerstand veran dert en net als bij een galvanometer met een naald een spleet meer of minder afsluit, waardoor licht valt op een trommel met lichtgevoelig papier. No. 4 werkt met een glazen buis met kalium-spiegel, (systeem Jenkins) als zen der; bij den ontvanger wordt gewerkt met een Moore-lamp, die 4; 75.000 lichtflikke- ringen per seconde kan voortbrengen; ver der met laagfrequent-versterkers en als eind- lamp een 5 Wattlamp, waardoor het ge schikt wordt voor draadloos zien. Er deden zich met deze methode eigenaardige moei lijkheden voor. o.a. moesten er 2 glazen schijven met speciaal geslepen randvlakken zóó snel draaien, dat de stukken er af vlogen; Jenkins kwam toen op het idee de 2 schijven te vervangen door 48 lenzen, waardoor de snelheid vertraagd kon worden en de goede werking verzekerd was. Systeem No. 5 werkt met Nicols, polari satie-vlakken van het licht, waarbij draaiing van het vlak ontstaat in een electrisch veld, met toepassing van 2 Nicols. Traagheid van den cel is 40.000 per seconde. In het korte bestek van dit verslag kan moeilijk in détails getreden worden; den aanwezigen werd alles verduidelijkt door schema's, teekeningen en uitlegging van folo'3 van de diverse toestellen. Spreker eindigde zijn zeer toegejuichte en dankbaar aajigehoorde voordracht met ae woorden aan te halen, die staan boven het laboratorium van Jenkins (een ingenieur die systeem 4 heeft uitgedacht); „Men zeide, dat het niet gedaan kon worden, maar dai wist de arme dwaas niet, hij ploeterde ver der endeed het." Een „ijzig" praatje. Sedert geruimen tijd brengt de te Leiden en omgeving welbekende melkinrichting van de firma F, v. d. Kloot, Lange Diefsteeg 10, ondef den naam „F. K.-Roomijs" een nieuw product in den handel, bereid volgens een systeem, dat, naar het ons wil voor komen, van grooten invloed zal zijn op de verdere fabricatie van con sump tie-ijs in het algemeen. Verkeert men niet alleen in Leiden, maar vrijwel door het geheele land veelai in onr wetendheid omh-ent het bestaan van room ijs in den vorm als bovenbedoeld, geheel anders is zulks in Amerika, evenals zij het ook in mindere mate in Engeland en Duitschland, waar de „ice-cream"-fabri- catie zich tot een aparte industrie heeft ooti wikkeld. Een der firmanten v* d, Kloot, die ons hieromtrent het een ën ander meedeelde, staafde zijn beweringen door ons een num mer van recenten datum van het maand blad ,The Ice-Oeam Review" te loonen, waarin wij tot onze verwondering lazen, dat het ice-cream-verbruik in de Unilod States pl.m. 322.729.000 gallon (1 gallon is circa 4.5 Liter) had bedragen, d.i. een ver bruik per hoofd van bijna 2.80 gallon. Welk een omvang de fabricatie van deze lekkernij in dit land heeft aangenomen, moge bovendien nog blijken uit het feit, dat, toen het vorige jaar de verschillende fabri kanten zich in één trust wilden vereenigen, de overheid het noodig vond in le grijpen. De firma v. d. Kloot ging er reeds het vorige jaar toe over om dit artikel, dat niet alleen als zuiver genotmiddel, maar ook als voedingsmiddel dient aangemerkt te wor den, hier te lande in te voeren. Haar voorbeeld vond navolging en mo menteel zijn er, behalve die hier Ier slede, ook reeds roomijsfabrieken te Haarlem, Rotterdam, Den Haag en Arnhem. De productie bedraagt bij de tegenwoor dige installatie maximaal 160 L. per uur. Het zij ons vergund, om, waar wij zoo juist 9preken van roomijs al9 voedingsmid del, de juistheid van deze bewering nog nader aan te toonen. Nemen wij al9 vergelijkend voedingsmid del melk, dan blijkt ons, dal deze een vet gehalte van ongeveer 3 pet. heeft benevens een vetvrije droge stoLgehalte van 8 pel., terwijl deze cijfers vóór roomijs resp. 12 pet. en 8 pet. bedragen, oftewel op ieder kilogram geproduceerd roomijs bevindt zich 1.2 ons zuiver melkvet en 1.5 ons suiker. Wij willen hierop thans niet nader in gaan, doch willen toch niet ons verslagje besluiten zonder een woord van lof tot de fa. v. d. Kloot voor de weliswaar nog be- rïheiden, doch bovenal moderne en hyper- ygiënische wijze van bereiding van haar „F. K.-roomijs", Prof. dr L. van Ilallie, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteil alhier, is benoemd tot eerelid van de Ned.-lnd. Apothekers- Vereeniging. Voor het candidaats-examcn van werktuigkundig ingenieur aan de Techn. Iloogeschool le Delft zijn nog geslaagd onze stadgenoolen, de heeren J J. Broeze, K. van der Pols en P. Raadsen. Onze stadgenoot de heer G. Meijer, is benoemd tot onderwijzer aan dc Mcdansche Sóliool vereeniging te Medan. De Slscrt. No. 126 bevat statuten van de Vereeniging „Het Pensioenfonds" van het vaste personeel der meelfabriek „Je Sleu tels" van de firma De Koster Co., ge vestigd alhier. De directie van het Luxor-thealer is er ditmaal in geslaagd een zeer aantrek kelijk programma samen te stellen, dat zoo wel in het bijprogramma als in h?t hoofd nummer een bezoek aan dit theater over waard is. Na heLwekelijksche geïllustreerde nieuws en een alleraardigste propaganda film der Ned. Spoorwegen om, nu de tarie ven verlaagd zijn, veel le reizen, draait een dol-komische 2-acler ,,De nieuwe huismoe der" met de meest lachwekkende verwikke lingen, enz. De hoofdfilm „De laatste dag:n van Pompeï", naar den overbekenden en gelijk- namtgen roman van E. BuJwer Lyllon, is een filmwerk, dat meer dan onze belang stelling verdient; het verdient ze.fs onze medewerking en volgaarne wekken wij dan ook op om deze inderdaad schitterend op gezette rolprent le gaan zien. De fijne, beschaving van den enkeling de grove ruwheid van de massa, welke tot uiting komt in de zoo bekende „brood en spelen" in het einde van dit alles, tengevol ge van de uitbarsting van den Vesuvius, het is allemaal even keurig verwerkt tot een boeiend geheel. De rijke ensceneering dwingt meermalen bewondering af. Het City-theater brengt ons deze week weer twee goede hoofdnummers, waarvan het eerste „Zoo is de wet", een mysterie-drama in 8 aclen, de geschiedenis behelst van een jalourschen jonge'ing, die door (al van lage intriges weet le bewerk stelligen, dat het object van zijn afgunst hoewel geheel onschuldig, moet boeten voor de misdaad, welke hijzelf beging. Doch na jaren van diep lijden komt de waarheid aan het licht en de ware misda diger ontgaat zijn gerechte straf niet 'Als tweede hoofdnummer wordt vertoond een scnsationeele detective-film „Richard de speurder", met Richard Talmadge, de geliefkoosde vechtjas en waaghab, in de hoofdrol. Al met al een goed programma, dal gis teravond bij de première veel succes bogslte. Het Casino-theater vangt aan met •Hollandsch Nieuws", hetwelk ons ditmaal o.a. de interessante roeiwedslrijden van „De Koninklijke" op den Amslel toonde en éveneens hel bezoek der bemanning van het Amerikaansche oorlogsschip „Pitts burgh" aan Amsterdam. Voorts e?n zeer aardige reclame voor de verlaagde tarieven der Ned. Spoorwegen. Daarna wordt nog een Oowboy-film vertoond, gelitejd „De vurige strijder", waarin talrijke vechtpar tijen en ach tér volgingen voorkomen. Voor de pauze wordt nog een aanvang gemaakt met het groolsche Fransche filmwerk „D* Kroeg" (L'Assommoir), naar den bekende® BINNENLAND. De Tweede Kamer heeft het ontwerpvet* drag met Duitschland aangenomen. Antwoord op vragen van Kamerleden. BUITENLAND. De Duitsche regeering trekt het compre» mis-ontwerp inzake schadevergoeding aa» de vorsten in. Uitstel tot 31 Dec. Het Canadeesche parlement is ontbonden Stakingsmoeilijkheden in België en Frank riik dooi de valuta. Coué is overleden. roman van Emile Zola, waarin ons de groot ste ellende en armoede geloond wordt, die het gezin lijdt, wanneer de man aan den drank is verslaafd. Deze film, die van begin tol het einde een zeer dramatisch karakter draagt, boeit door spel en monleering en verdient aller belangstelling. Na aan een algeheel» in- en uitwen dig e restauratie te zijn onderworpen ge weest, is gisteravond het van ouds bekende café Klein, Oude Varkenmarkt 17, her opend. De vele stamgasten zullen waarlijk moeite hebben om in de keurige, nieuwe zaak van thans, hun verouderd cafélje van vroeger te herkennen, maar dal zij met dc verandering ingenomen zullen zijn, is o. i wel aan geen twijfel onderhevig. Hopen wij dus voor den heer Klein, dat zij spoedig aan de tegenwoordige inrichting zullen wennen. De mooie, solide voorpui met glas-in-l"ood- ramen, de frissche kleuren van de nieuw- aangebrachte lambrizeering, de keurige ver lichting met Zeiss-lampen, hel moderne buffet met toonbank, hot alles pleit vool den goeden smaak van don hoofdaannemer, den heer L. Menko, terwijl den diversen ondernemers voor hun degelijk werk even min een woord van lof onthouden mag worden., Wij wenschen den heer Klein in zijn nieuwe omgeving veel 9ucccs toe, Hel wielrijdend publiek zij nogmaals herinnerd aan hun verplichting om hun voortuigen te doen voorzien van belasting- plaatjes, daar men bij een niet voldoen aan deze verplichting het dubbele bedrag moet betalen. Gisteren 'zijn wederom van drie eerzame burgers dé karretjes in beslag genomen. Gisteravond omstreeks halftwaalf ont stond een begin van brand In de broodbak - kerij van de firma v. d M. aan de Mare veroorzaakt doordat eenige dekkleeden. wel ke in de nabijheid van den oven hingen te drogen, door de hitte vlam vatten. Door het personeel werd hel vuur met eenige emmers water gebluscht, zoodal de brandweer, hoe wel aanwezig, geen diensten behoefde te verrichten. Hedenmorgen is de dienstbode C. B ten huize van de familie den H. aan den Rijnsburgerweg op de trap uilgegleden en gevallen, waarbij zij met haar arm een rui* van den tochtdeur verbrijzelde en door de scherven een diepe snijwonde bekwam. De Eerste-Hulpdicnst transpor leerde haar naar het Acad. Ziekenhuis, waar de wonden werden gehecht. tVoor het parkconcerl op Dinsdag a.s. nam. te 8 uur door het Sled. Muziekcorps in het Van-der-Werf-park te geven, luidt het programma als volgt: 1. Marche Solonelle. Wolpol 2 Ouverture „Stradella". Flotow; 3. Wals uit „Die Vogel- handler", Zeiler; 4. „Peer Gijnl", Suite (te uitv.), Grieg; 5. „Czardas", Grossmann6. „Wiëner-Blut", Wa(s, Straus9; 7. Prinsea Juliana-marsch, Geijp. PREDIKBEURTEN. Voor Zondag 4 Juli. Leiden. Evang.-Lulh. Gem.: Voorm., halfe'/f, Js. C. de Meyere. Doopsgez. Gem.: Voorm. 10 uur, ds. L. Bonga. Remonstr.-Geref. Gem.; Voorm, halfelf, ds Klaver, uit Hoorn. Ver. van Vrijz.. Herv. (zaal Volkshuis): Voorm. halfelf, prof. De Graaf, uit Leiden. Eglise Wallonne: Dimanche pa3 de ser vice. Vrije Kalh. Kerk (Stille-Rijn la): Zater dagavond 8 uur. Vespers en Lof; Zondag voorm. halfelf, Mis. Alphen. Ned. Herv. Kerk, Julionastraal: voorm 14 liur, en nam. 7 uur, ds. Lokhorst, uit Delft. Hulpgebouw, Gouvvaluis: nam. 7 uur ds De Bruin.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1