ANEKDOTES. Maria Vrijbloed, dat raadsel over haring heeft er al eens ingestaan. Michela en Lena de Vleeshouwer, neen hoor, ik ook alsjeblieft niet, want dat doet men nooit voor zijn plezier, al heeft men E&t er ook nog zoo goed. Bep Spierenburg, omdat je zoo trouw schrijft, herkende ik je schrift, want er Etond nergens een naam, dat kwam zeker, doordat je zooveel haast had. Bram Linschooten, eD op jouw brief stond ook geen naam, maar ik herkend© dadelijk je postpapier met de fijne blauwe randjes. Clazina van Venetie, natuurlijk was het goed, je bent toch al jaren lang een ge trouwe inzendster. Koos Brouwer, tegen jou hetzelfde als tegen Bep Spierenburg, geen naam, maar ik herkende je schrift, maar vergeten jul lie het alsjeblieft niet weer. Dat heb ik al meermalen gehoord, dat de heeren en da mes op school het leerzaam vinden, als jul lie de raadsels oplost. Cornelia van der Lelie, dat raadsel van Leeuwarden heeft er al in gestaan, maar het tweede nog niet. Jan Smit-, je behoeft ze volstrekt niet alle 8 op te lossen, 3 of 4 is genoeg. Ge lukkig, dat je weer naar school mag, je zult het spoedig wel weer inhalen. Martha en Jo Overvliet, ja hoor je mag wel eens wat anecdotes zenden, al heb ik er nog wat in voorraad. Ik begrijp, dat je blij bent met den prijs. Emanuel Eljon, neen verhaaltjes voor de kindercourant, daar heb ik niets over te zeggen, dat behoort niet tot mijn af deeling. Bep de Jongh, je mag gerust een raad selnichtje van mij worden, probeer het maar eens. Annie de l'Echise, dank voor je kiek, het is heel goed en duidelijk, ik zal dus maar denken, dat het heel goed lijkt, maar daar ik je nog nooit heb gezien, kan ik er nu nog niet over oordeelen. Misschien maken we wel eens kennis met elkaar en dan daarna zal ik er wel over kunnen oordeelen. Johannes de Vos, als het gewone raad sels zijn, dan zoek je er maar 3 of 4 uit, die je het gemakkelijkste vindt en als het prijsraadsels zijn, dan mag je niet uitzoe ken, dan moet je maken alles wat ik op geef, dat is het verschil. Willem en Jan Overduyn, ja jullie deden au nog niet zoo heel lang mee, och dat is zóó verschillend, er zijn kinderen, die vree- selijk lang op een prijs wachten, dat is dan wel jammer voor hen. Gelukkig dat je va der zooveel beter is. Drietal Elderhorst, het is te hopen, dat eenigen van jullie in de vacantie in Rot terdam te logeeren worden gevraagd. «Ja, ik ga in Juli weer naar Zeeland, ik deel dan alles weer mee, hoe het dan gaan taoet. Catrien van 'As, o, dat verschilt telkens, de vriendinnetjes uit het ziekenhuis en het is natuurlijk een heel goed teeken ais ik hoor: die en die kunnen u niet meer schrijven, want ze zijn uit het ziekenhuis en weer naar huis. Ik zeg altijd ja, als er een patiëntje vTaagt: mag ik meedoen1? Krijg je dikwijls bezoek? want je familie woont immers in Leiden. Willy Peterson, jij mag ook meedoen en als" je dan zelf niet kimt schrijven, wil iemand het wel doen, die bij je bedje zit, dat heb ik nu ook al gemerkt. Lig jij ook wel in de zon op het dak Neefje met de 3 H.'ó, dit. zal je hoop ik wel vinden, want je weet ik noem je zoo. Het wordt nu wel weer om eens naar zee te gaan, ik was er gisteravond voor het eerst even en zag een prachtigen zonson dergang. Drietal Koevoet, Coba schreef mij over alle verzamelingen van de broertjes, het lijkt mij wel aardig. Ga je ook niet eens iets verzamelen, Coba? Drietal Uittenbogaard, goed hoor, dan zal ik deze week nog niet komen om dat eene en wel eventjes vooruit waarschuwen. Er zijn een heeleboel dingen waar men wel over kan praten en niet in de courant over schrijft. Herman Zaalberg, vergeten is mensche- Jijk, dat doen we aden, voor en na, wel eens. En in den zomer zijn er zooveel din gen, waardoor men buitenshuis is en dus cr niet toe komt, tijdig dp raadsels op te lossen en te schrijven. Barrie Kenbeek, het ia nu deze week goed fietsweer, je behoeft nu niet bang to zijn om doornat thuis te komen. Ja de bloemen staan nu mooi overal maar met al dien regen bedierven vele bloemen. Annie van den Broek, heeft het Zondag geregend in Leiden, hier in Den Haag ge lukkig niet. Truus Jansen, ik moest lachen om je briefje, er stond alleen Jansen onder, hee- lemaal geen voornaam. Koos Hofstra, goed, geraden dat was een vergissing, het moest niet 2-maal Koos Brouwer zijn, ik had jou ook opgegeven. Rudi Horst, zorg dan voortaan maar dat de kindercourant niet wordt wegge stuurd vóór dat jij er mee klaar bent. Drietal van der Reyden, ik heb zelf niet een poes, maar hier in huis is er een, die o, zoo dikwijls bij mij op visite is, soms den heelen dag, nu ligt Pim (zoo heet de poes) weer naast mij op een vacht te slapen. Jo de Jongh, ik heb nog raadsels en anecdotes in voorraad, dus wat mij betreft mag je er nog eenige weken mee wachten. Annie Uittenbogaard, het was een get ee kend ventje, geen levend. Als ik eens naar je nichtjes toe kom, zie ik jou dan ook? Drietal van Iterson, is die kleine jarige broer de jongste thui9 en had hij veel plezier dien dag? Nu staan jullie er toch alle drie in. Gretha en Coba Swaan, gaat gerust alle bei meedoen. Prettig hè als je weet dat je overgaat. Zeker ,in de vacantie komt de kindercourant altijd. Er doen dan wel veel minder kinderen mee, omdat er telen uit zijn en daarom geef ik gedurende de vacantieweken nooit prijsraadsels. Tot de volgende week. Gegroet. Mej. 'A. KOOPMANS v. BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. De ijsbaan. 2. 's-Hertogenbosch; bocht, os, gerst, hen. 3. s sta brood s c h o 1 e n stoomboot bamboes stoep bok t Mississippi. Vlaanderen; vaandel, ren. 8. Veendam, vee, dam. 7. Goudenregen. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jan Wassenaar. Paul Kouprie, Nelly Kouprie, Marianne Kouprie, Marie Kouprie, Nettie van Riessen, Mientje van Riessen, Antoon Blok, Willy de Neys, Cornelis Jean Lissenberg, Betsy de Graaf, Michela de Vleeshouwer. Lena de Vleeshouwer, Marie Affourtit, Nico van Wijk. Willem van der Ham, Cor van der Ham. Lien de Graaf, Emanuel Eljon, Betje Broeksema, Hendrik Jan Broeksema. Nelly Hagoort, Lies Hagoort Semien Voorbrood, Johanna Voorbrood, Cornelis van der Lelie, Jan Smit. Nellie Broers, Corrie Broers, Willem Overduijn, Jan Overduijn, AJida Planje, Piet Nieboer. Annie de l'Ecluse, Leendert Elderhorst, Theo Elderhorst, Betsie Elderhorst, Annie Bave- laar, Cornelis Blaauw, Bep Spierenburg, Koos Brouwer, Bram Linschooten, Clazina van Venetie, Suus de la Rie, Jasper Koe voet. Arie Koevoet. Coba Koevoet, Greta Smit, Catrien Smit, Piet Kükler. Lena Kükler, Marie Kükler, Marijtje Uittenbo gaard, Corrie Uittenbogaard, Marie Vrij bloed, Henny Hulsbergen Henning, Nico Kwestroo, Johannes de Vos. Martha Over vliet, Jo Overvliet. Cattien van As. Willy Petersen, Bep de Jongh. Jaantje Lek. Her man Zaalberg. Nico Bavelaar. Syze Bave- laar, Tini Epskarpp. Annie Epskamp. Leen Oudshoorn, Neeltje Oudshoorn. Gerbrand Breedijk Greetje Breedijk Niesje de Gelder. Corrie de Hertogh. Louis de Hertogh. Cobi Swaan, Greta Swaan, Truus Janssen, K009 Hofstra, Thomas Hofstra, Rudi Horst, Jo de Jongh, Tonnie van der Reyden, Gerarda van der Reyden, Marietje van der Reyden. Annie Uittenbogaard. Frans Schimmel, Annie van den Broek, Titus Noteboom. Suze Noteboom, Barrie Kenbeek, Marie van Iterson, Bertha van Iterson, Rika van Iterson. RAADSELS. Voor allen om uit te kiezen, de kleineren 3, de groot er en 4. I. Ingezonden door Nico van Wijk. Een spreekwoord van 2 woorden, het be gint met O en eindigt op dt, uit deze 15 let^ ters te maken: 0, a, aa, a, e, v, r, d, d, c, s, h, d, t. H. mgezonden door eenige kinderen. Mijn geheel is een plaats in Azië var 2 lettergrepen; mijn eerste zijn kinderet wel eens in het donker mijn tweede kook het eten in een hotel. m. Ingezonden door Thomas Hofstra. Mijn geheel van 2 woorden en 14 letters is iets waar nu iedereen zich op verheugt 2. 10. 5 is een knaagdier. 9, 3, 2 is een jongens- of een meisjesnaam 7, 6, 12 is niet mager. Een olifant is heel 1, 2. 3, 4, 5. 8, 11, 11, 13, 14 is een meisjesnaam. IV. Ingezonden door Bep Spierenburg. Waarmede eindigt alles? V. Ingezonden door Jacob Passchier. Mijn geheel van 14 letters is een plaats aan zee. 4, 3, 2. 5 is een kleur. 4, 7, 8 is niet arm. 14. 10, 11 is een getal. 12, 6, 10, 9, 11 een mooie witte watervol In eêu 8, 9, 1, 2 kan je varen. VL Ingezonden door Annie Uittenbogaard. Aan welke boom en komen geen takken en bladeren? VIL Ingezonden door Koos Brouwery .Welk vat lekt nooit? vm. Ingezonden door Jasper en Arie Koevoet Verborgen plaatsnamen (steeg, gracht of straat) uit Leiden. Wij zijn koud en hoe kunnen wij ons warmen? Met Pa en Ma reden wij in de auto. De ruiter was aan zijn doel en steeg van zijn paard. Ingezonden door Mini Metselaar. „Ik wou, dat ik Wim vanmorgen niet had afgeranseld", zei Karei. „Ha", zei zijn moeder, „zie je nu wel hoe verkeerd zulke dingen zijn." „Ja zeker, want nu zal hij mij morgen niet op zijn partijtje vragen." Ingezonden door Joh. van der Ham. Gen dreigement Vader: „Piet wat ben je weer lastig en brutaal, zie je wat daar staat?" Piet: „Ja zeker, uw stok." Vader: ,En wat denk je dat ik daarmee zal doen als je niet dadelijk gehoorzaamt." Piet: „Een eindje mee gaan wandelen." Ingezonden door Jannie Horree. Meesier: „Wat heb je liever 1/2 sinaas appel of 18/36?" Leerling: „O veel liever 1/2." Meester: „Zoo en waarom?" Leerling: .Als ik 18/36 kreeg, zou al het sap er uit loppen."

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 18