£axin DE FONDSENMARKT. SPORT. H. P. H. KEEREWEER gemaakt, zoodat concurrentie als gevolg daarvan niet behoeft gevreesd te worden. Spr. geeft cijfers over het eerste halfjaar 3926, waaruit blijkt, dat het bedrag per maand daalde van 117 tot 98 millioen gulden. Vervolgens zet spr. uiteen, dat de presta ties van Duitschland zeer belangrijk zijn en hij wijst er op, dat in den Rijksdag bij de behandeling van het verdrag o.a. is ge zegd. dat het wél lijkt alsof Duitschland het buitenland wil l>evoordeel en. In het midden latend of wellicht op an dere wijze nog meer te bereiken was ge weest. meent spr. dat wie ernstig dit ver drag leest. moet toegeven dat het niet van belang is ontbloot. Bij de replieken dient de heer KNOTTEN BELT (V. Been motie in, omdat hij zeer onvoldaan is over het antwoord van den minister en nog niet beschikt over de noo- dige gegevens. Zeer betreurt hij het, dat wellicht dc voorkeurstarieven naar beneden worden bepaald. Daarop gaan wij niets vooruit en daaraan hebben wij mets. Spr.'s motie spreekt uit, dat de bij het verdrag beoogde meeslbegunstiging onvol doende is geregeld, dat de voordeelen die wij kregen onevenredig zijn aan die welke Duitschland kreeg en dat met handhaving van hetgeen bereikt is. getracht moet wor den door heropening der onderhandelingen te verkrijgen dat de meestbegunstiging vol lediger omschreven zal worden en de voor dcelen voor ons meer evenredig zullen zijn £an die van Duitschland. De MINISTER antwoordt .nog kort om jipnige van zijn antwoorden te yer(Juid:er lijken. Wat de motie-Knottenbelt betreft, spr. ojnr^adt do aanneming daarvan. Hij i,s b£r jjejid onderhandelingen aan 'te vangen, maar njidat het verdrag is goedgekeurd, ïtiel Want- jjeer alles weer op losse schroeven is ge steld. Onjuist acht spr. de voorstelling, dat Duitschland ons verloden jaar in een hoèk heeft gedreven met zijn tarieven. Van een toeleg of manoeuvre is geen-sprake geweest, de loop van zaken was volkomen natuurlijk en zelfs, de heer v. Gijn had daaraan niets kunnen veranderen. De Minister van Financiën, de heer DE GEER, maakt nog een enkele opmerking ter verdediging van de onderhandelaren. De motie-Knottenbelt wordt verworpen met 65 tegen 7 stemmen. Vóór de leden: Knottenbelt, Boissevain, Van Gijn, Staalman, Van RapparcTj Boon, Wcsterman. Het wetsontwerp wordt aangenomen met 6j4 legen .8 sterp-men. Tegen de leden Staal- ipan, Van .Rappard, De Visser/ Weslerman, Boon, Knottenbelt, Boissèvaip, Van Gijn. Hoofdstuk UI. Aan de orde is het wetsontwerp tol wij ziging en aanvulling van het 111e Hoofdstuk der Slaatsbëgrooting voor 1925. Goedgekeurd. Kleine ontwerpen. Eenige kleine ontwerpen" worden goed gekeurd. Dc vergadering wordt gesloten. RECLAME. TROOST VOOR OUDEN VAN DAGEN. De oude dag behoort een tijdperk van ge- tuk en welvaren te zijn, niet een van ziekte en pijn, de nieren zijn vaak aansprakelijk voor het laatste. Rugpijn, aanvallen van rheumatiek, stijf heid, uninestoornissen en blaaszwakle ko men voort uit verzwakte nieren. Bij ver- waarloozing bestaat gevaar vóór aderver kalking, waterzuchtgraveel, spit, ischias en chronische rheumatiek. De door den tijd verzwakte nieren belmoren versterkt en op gewekt le worden bij het eerste teeken van ongesteldheid, opdat niet langer onzuiver heden in het bloed achterblijven en zich door het geheele lichaam verspreiden^ Geef de kwaal geen gelegenheid om vas ten voet te kri>gen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zullen onschatbaar voor u blijken Meiisofcen, die zich nog kwiek voelen op 80-jarigtin leeftijd, zeggen dat dit genees middel een nieuw levenstijdperk voor hen opende. Foster's Pillen kunnen veilig ge bruikt worden, zij werken uitsluitend op de nieren en blaas, niet op de lever, maag of ingewanden. Lel op de verpakking in glazen flacons if.ct geel etiket (alom verkrijgbaar), waar door gij zeker zijl geen verlegen buiten- iandsch goed "te ontvangen. Prijs f 1.75 per Bacon. ^525 Advertentie 7404 De Fransche franc heeft, vooraf in de joJigste dagen, een nieuwe' reactie onder gaan waaruit op de eerste plaats een ze ker wantrouwen té constat eer'en valt ten aanzien van de mogelijkheid oïü het Fran- scbe betaalmiddel alsnog te kunnen stabi- bseeren. Pessimisten hadden toch al geen al te groote verwachtingen ten aanzien ,van de plannen van G'aüluux, toch schijnt ecu groote meerderheid te bestaan, welke er aan twijfelt dat het Caillaux ge lukken zal orde in den financieelen chaos te brengen. Zoo kan ten aanzien van de ratificatie van de Amerikaansche schuld- overeenkomst als vaststaande worden .aan genomen, dat er in het Fransche parlement geen meerderheid voor Caillaux te vinden zal zijn. Dat pessimisme en twijfel in Frankrijk zelf grooten voortgang hebben blijkt op de eerste plaat-s uit de gesignaleerde koers daling maar ook uit de weer toenemende kapitaalvlucht. Deze kapitaalvlucht werkt uiteraard de daling van het Fransche be taalmiddel nog meer in de hand. Reeds vroeger, steeds in perioden van koersver- val, kon meD bij ons ter beurze een ver hoogde vraag constateeren naar bepaalde iondeen voor Fransche rekeniog. Zoo ook ui de afgeloopen week, waarbij vooral aan- cleelen H.V.A. werden gefavoriseerd. Op merkelijk ie intusschen wel de argumenta tie van de jongste dialing van officieel© Fransche zijde. Volgens Briand moet de plotselinge stijging der buitenlandsche cie- viesen, en dus de daling van den Franschen franc worden toegeschreven aan de pole mieken ontstaan met betrekking tot dc overeenkomst van Washington inzake de regeling der Fransche schuld. Briand ver klaarde voorts dat het accoord Mellon-Bé- renger niet die oritiek wettigt welke het ten deel is gevallen. Hoe het echter ook zij, vast staat, dat er weinig vertrouwen bestaat voor de naaste toekomst van den franc. Men vreest dat tenslotte het inflatie spook toch weder om zijn intrede zal doen, tengevolge waar van de waarde van den franc opnieuw ^al verminderen. In gegoede kringen wil men bever niets riskeeren vandaar het zelfde verschijnsel als indertijd in Duitsch land, waar te lande de 'bezittende klasse eveneens haaT vermogen in buitenlandsoiie waarden heeft omgezet. In dit verband willen wij nog even op merken dat blijkens den jongsten week staat der Franschen is toegenomen: de biljettencdrculatie met ca. 900 milk het debetsaldo der schatkist met 6 mill, de voorschotten a. d. Staat met 700 milk Totaal 1606 milL Het zal interessant zijn de ontwikkeling dezer posten in de naaste toekopist te volgen. In het geheel bedraagt de biljettencirculatie thans 53,9 millioen. Het goudmateriaal daar tegenover, indien men het tegoed in het buitenland mederekent, slechts1 5,4 milliard. Dus 10 procent van dep biljetten- omloop. Aangezien echter wel een stijging in de circulatie, maar Diet in den goudvoor raad le verwachten is, zal dit dekkingsper centage in de komende lijdëP uiteraard ge regeld minder worden. Hoe langer het duurt, dat de regeering een oplossing weet te bren gen, hoe meer zij haar toevlucht zal moeten zoeken in de uitgifte van Schatkistbiljetten en voorschotten van de Bank, welke op haar beurt de middelen moet verschaffen met behulp van de drukpers. Wanneer de inflatie eenmaal haar intrede heeft gedaan, gaat het snel bergafwaarts en brengt elke week een vermindering van het dekkings percentage. Er is zelfs sprake geweest om den. goudvoorraad aan te spreken tot steun van het betaalmiddel. Hoewel van regee- ringswegé verklaard werd, dat men zulx» slechts in het uiterste geval zou doen, kan dit middel inderdaad een „uiterst!' middel worden genoemd. Gebruikt men den goud voorraad, ook nog voor hqpelooze steun-doel- einden dap ontneenjt men eiken grondslag aan het Fransche monetaire systeem,, en krijgen wij de assignaten-situatie uit den tijd der Fransche reyolplie. Dan i§ elke noteering van den franc eigenlijk een fictie. De tien procent gouddekking zijn dus hard noodig om nog eenig vertrouwen te behou den. Men voelt trouwens in Frankrijk zelf wel, dat men thans bij een critiek punt is aangeland. En daarom zullen er heel spoe dig maatregelen moeten worden genomen ter afwending van het inflatiegevaar. 25 Juni 2 Juli Toonden 12.11 1/2 12.111/4 Berlijn 59.26 59.27 Parijs 7.43 6.75 Brussel 7.26 6.89 New-York cable 2.48 15/16 2,f8 7/8 De locale fondsenmarkt gaf bij de ope ning der achter onp liggende periode een zwakke tendenz lezien voor rubberwaar- den, zulks in verband met de verdere 'tóe neming van den. Londenschen voorraad met 1100 ton. De koersverliezen waren dan ook hier. en daar niet onbelangrijk. Hessa's ver loren bijv. op den eersten dag zelf9 14 pet. Over hel geheel genomen heeft de rubber- afdeeLing op de bestaande prijzen £ich vrij goed kunnen handhaven zulks onder den invloed vap de verbeterde stemming voor rubber te New-York en te Londen. Vooral van New-York schijnt nogal eens een sterke invloed uit te gaan. Daartegenover stond, dat de handel weinig te beteekenen had. Het vacaniie-seizoen laat zich geducht voe len; en omzetten zijn dientengevolge dan ook zeer gering. Ook in tabakswaarden stond de affaire nagenoeg geheel stil. In den beginne konden nog eenige fluctuaties worden genoteerd, doch deze bleven ten slotte geheel achterwege. Een blijvende belangstelling genoten aan- deelen H.V.A. op grond van verschillende factoren. Daar was vooreerst de belangstel ling van het buitenland. Vooral voor Fran sche rekening liepen "niet onbelangrijke kooporders. Edoch, het zou onwaar zijn te beweren, dat de verhoogde koers uitsluitend te danken was aan vreemd interesse. Ook van eigen kant demonstreerde zich een be langrijke vraag. Men. is zich hier le lande 'terdege wel bewust van de gun sQ ge'ont wikkeling van de suikermarkt in het Oosten waarvan de H.V.A. uiteraard op de eerste plaats profiteert. Verder is men van pu blieke zijde vol belangstelling en in afwach ting van de emissie en op de. véronderstel ling, dat hét dividend spoedig weer in den koers zal zijn verdisconteerd. Ook claim- verwachtingen spelen een groote rol. Dat men zich ten aanzien van het dividend niet had vergist, blijkt wel uit het verloop, want het dividend van 20 pet., dal er in de tweede helft dezer week afging werd geheel ingehaald, doch dat niét alleen, eT werd zelfs nog een verder avans bereikt. De scherpe stijging van den koers is te danken aan het weinige materiaal, wat voor de markt beschikbaar is. Het is dan ook opmerkelijk dat er in het geheel geen winstnemingen plaats vinden, wel een bewijs hoezeer men in alle belang hebbende kringen overtuigd is dat een ver dere rijzing mag worden verwacht, althans dat H.V.A., op het tegenwoordige niveau prijswaardig moeten worden geacht. De vaste tendenz voor H.V.A. deelde zich ook aan andere afdeelingen mee, hoewel zulks niet zoo in het koersverloop tot uit- drukking kwam wijl herhaaldelijk omrui lingen hebben plaats gehad. Intusschen kon den zich toch b.v. Tabakken in een beleren koers verheugen, terwijl ook voor rubbers wederom een avans te boeken viel! Voor Petroleum waarden bestond niet zoo heel veel belangstelling, waar het meeste interesse zich om H.V.A. «concentreerde. Dit laatste fonds schijnt momenteel de Konink lijke eenigszins te verdringen. In dc eerste dagen der week werd een vjrij groote ver kooporde in Olies uitgevoerd, welke nochtans gemakkelijk kon worden geplaatst, lietgden teekenend voor de marktpositie is. Trou wens, ook voor dit fonds bestond steeds en bestaat thans weer belangstelling vau Fransche zijde waardoor de koers zich ge makkelijk kon handhaven en zelfs nog iets kon aantrekken bovendien. De hetere situatie op de vrachtenmarkt bracht ook eenige kooporders voor Holl. Booten en Nievelt Goudriaan. Van indus- trie-aandeelen lagen Maekubee's en Ne- dejlandsche, welke laatste ex-dividend ver handeld worden, goed in de markt. Ook Jur- gen< waren een paar procent beter. Ameri kaansche waarden vast voor Steels. De trust werkt thans" met 84 pCL van hare capaci teit Ook dé overige Amerikaansche shares waren iets-beter in verband met de oploo- j)cnde prijzen in de Amerikaansche indus trie. De beleggingsmarkt blijft uiteraard vast gestemd. Niéuwe belangrijke buitenlandsche emissies zijn weer aangekondigd. Zoo bijvoorbeeld van de Vereinigle Stahl- werken. De geldmarkt was in verband met de halfjaarswisseling ie tg stroever. Prolon gatie noteerde 3 3/4 pCt 6 pCt. Nederland 1922 pCt. Nederland 1918 4'/a pCt Nederland 1916 7 pCt Ned-Indië 1921 6 pCt. NederlMndiö 1919 Amsterdamsche. Bank Koloniale Bank Ned Handel-Mij. HolL Kunstzijde Jurgpni- gew aand. Maekubee Philips Gloeilampen Redjang Lëbong Singkep Tin Geconsolideerde Petroleum Koninkl Petroleum Nieuwe Koninklijke Olie Amsterdam Rubber Hessa Rubber Holland- Amerika-Lijn Nederl -Scheepvaart-Upie Mij „Nederland" Cultuur-Mij. Vorstenlanden Handelsver. Amsterdam Arcndsburg Tabak Mij. Deli-Mij. Senembah Tabaks-Mij, Union Pacific aand. RECLAME Het beproefde, uitmuntende en betrouwbare middel tot regeling van den stoelgang. Per doos 75 cent. 7537 25 Juni 2 Juli 106^ 106% 101J, 102 100 100% 100% 1004.' 100% 100% 156 159 180% 186% 146 147 109« 1Ö6H 174 177 137 H 139% 343 354 216 218 310 327% 180 180 398 402 386 389 324 325 444 437 46 46% 167J4 170 166 167 157% 160 678% 720 523 533 419 429% 377% 391% 156 156 CRICKET. Programma voor morgen. NEDERLANDSCHE' CRJCKET-BOND. le klasse: Den Haag: H, C. C. 2—Ajax; Haarlem.:- HaarlemH. C. C. I; Amsterdam: V. R. A.R. èn W.; Rotterdam: V. O. G. V. V. V.; Utrecht: St. C. C.—Quick; Hil versum: HilversumP. W. 3e klasse B: Leiden (De Kempenaerstraat) L. C. C.Ajax 2. Den Haag: H. C. C. 5— H. D. V. S. 3. Overzicht. Een belangrijk en uitgebreid programma wacht ons morgen voor de eerste klasse. Voor ons zijn natuurlijk de verrichtingen van Ajax van het meeste .belang, ofschoon de wedstrijd H. G. C. 2Ajax op zichzelf niet een „big match": zal zijn. H. C. C. 2 is niet zoo heel veel zwakker dan het eerste elftal der Haagsche en vooral de bowlerij van Neuerberg c.s. is niet zoo heel gemak kelijk. zoodat wvij Ajax weinig kans kunnen geven. Doorgaans spelen de Leidenaars te gen de Haagsche zeer 9cherp en wanneer zij dit ook nu doen, zal het althans geen in- nings-nederlaag. worden; De groote wedstrijd gaaf in Haarlem: HaarlemH. C. C. Zullen Maas c.s. er ook in slagen om een draw te bevechten op dè „Groote" Haagsche, zooals Rood en Wit dat deed? Eig op dreef is Haarlem overigens niet in de laatste weken. V. R. A. krijgt het elftal van Van Eeghen op bezoek en zal er niet in slagen om te winnen. V. O. G. krijgt opnieuw een klein kansje tegen V. V. V., maar of East c.s. het zullen weten te benutten is een vraag, die wij niet gaarne bevestigend zouden willen beantwoorden. Het lukt nu eenmaal niet bij V. O. G. dit seizoen. HilversumP. W. zal wel voor de thuisclub zijn en als Dé Kessler c.s. ook nog een wedstrijd willen winnen, dan moeten zij 't morgen tegen Quick doen. Van het grootste belang voor het kam pioenschap in 3 B is de wedstrijd L. C. C. Ajax 2, die morgen aan de De Kempenaer straat wordt gespeeld. Zoowel de Leidsche als Ajax 2 heeft 7 punten uit vijf wedstrij den, terwijl Phoenix 2 met twee wedstrij den meer gespeeld, 8 punten heeft. Verliest morgen de Leidsche, dan is haar kans op het kampioenschap npg allerminst verke ken. daar zij dan nog fee keer no. laatst, H. C. C. 5, zal ontmpeten. Wint Ajax 2 morgen, dan zijn de Ajfix-reserves nog lang niet binnen omdat nog;uit tegen H. C. C. 5 en H. D. V. S. 3 moot worden gespeeld. Vooral de Schiedammers zullen den Ajax- cieden heel wat hoofdbrekens kosten. Wint de Leidsche morgen evenwel, dan is daar mede vrijwel de beslissing gevallen ten gunste van Melsch c.9. De uitslag is moei lijk te voorspellen. Veel krachtsverschil is er o.i. niet Gezien het constante spel van Metsch c.s. in de laatste weken, lijkt ons een overwinning van de Leidsche het meest waarschijnlijk. H. C. C. 5H. D. Y, S. 3 is natuurlijk voor de Schiedammer». WATERPOLO. G. Z. C. L. Z. C. I. Morgenmiddag spéélt L. Z. C. I le Gouda voor de competitie tegen G. Z. G. I. De Zijl INerens L In de zweminrichting aan de Zijl werd gisteravond voor de competitie 3e klasse onder leiding van den heer Buys dcwed strijd De Zijl INereus I gespeeld, waar- voer van de zijde van het publiek zeer veel belangstelling bleek te bestaan. De gasten lieten <hie kwartder op zich wachten, zoo dat pas te kwart voor negen kon worden begonnen. De samenstelling der Leidsche ploeg was van links naar rechts als volgt: troel: Pèe- ters; achter: C. Snoeker, W. Snoeker en Ar bouwvoor: Van der Mark, Kramp en Arnoldu*. Al zeer spoedig bleek dat de gasten die verleden week in Koog-Zaandijk met 60 wonnen van De Zijl, aanmerkelijk beter speelden, waardoor het doel der Zijl voort durend werd bestookt. Niet alleen waren de Nereïden sneller, doch ook hun samen spel en tactiek stond ver boven diat van de Leidenaars, die onder meer steeds ver zuimden op te zwempien, wanneer een partijgenoot den bal had. Rust kwam inet den stand 04, ondanks het goede verde digen van keeper Peeters. In dc tweede helft was Nereus opnieuw in den aanval, do<?h er werd minder vaak en minder zuiver geschoten, waardoor er niet meer dan twee doelpunten aan het .totaal werden toegevoegd. De Zijl spande zich ook nu tot het uiterste in, maar tot) een schot is het geen enkelen keer geko men Het resultaat was dus, precies als in den vörigen kamp, een 60 overwinning voor Nereus. ZWEMMEN. Volksz wem wedstrijden van de Zijl. Naar wij vernemen znllen de jaarlijksohe volks-zwemwedi-trijden van De Zijl worden gehouden op Zaterdag, 24 Juli a.s. Daarbij zal medewerking worden verleend door leden van: De Zijl, de Leidsche Zwemclub en de Haagsche Zwem- en Poloclub. ROEIEN. De Henley-wedstrijden. Voor de Diamond sculls hebben de halve eindstrijden plaats gehad te Henley. De uitslagen waren: G. Goddard slaat E. Powell met 1 lengte. J. Beresford «slaat T. Collet met vele leng ten. Goddard, en Bereslórd komen, in den eindstrijd. ZEILEN. Om den Gold-Cup. „De Ruyter" op de vierde plaats. Het Noorsche jacht „Vard II" behaalde de overwinning in de eerste race om den Gold- Cup, waarbij de Hollandsche „De Ruyter" geen succes had en als laatste eindigde. Het was mooi weer met een lichte bries uit het Zuid-Westen. Er werd in den wind gestart. „De Ruyter" startte over stuurboord en moest voor alle wijken. De uitslag luidt: 1. „Vard II" (Noorwe gen); 2. Illusion (Frankrijk); 3. Louis (Zwe den); 4. „De Ruyter" (Holland), ATHLETIEK. Paulen in Engeland. Bij de wedstrijden om de Engelsche kam pioenschappen won onze landgenoot Paulen gisteren zijn serie in de kwart mijl. Hij zoo wel als de Duitsche Peltzer, plaatste zich in de finale. De betrekkelijk talrijke toe schouwers waren hoogelijk ingenomen met de wijze, waarop hij door een korte, doch overweldigende eindspurt zijn tegenstanders klopte. Zijn tijd was 51 sec. WIELRENNEN. Federatie van Wielerverenigingen in Znid-Holland. Meer en meer gaat deze organisatie het middelpunt worden van de wielersport in Zuid-Holland. De aangesloten vereenigingen zitten daarbij niet stil. Hollandia noodigde onlangs alle wereenigingen uit op haar gras- baan om een wedstrijd te rijden, Excelsior noodigde op 4 Juni &lle vereenigingen uit voor een Invitatierit om het Mol-rijwiel. -Zondag wordt het' kampioenschap der Federatie, verreden, waarvoor de Haagsche vereenigingen: De Kampioen. D. 0. S. en Excelsior een vereenigingsprijs beschikbaar stelden, terwijl de heer Kikkert een zilveren beker schonk met 7 zilveren medailles. Wij zijn pas in Juli en de aangesloten vereenigingen bij de F. W. in Z. II. zullen van zich doen spreken en schrijven. Den loden Augustus organiseert D. G. S. voor het 4e jaar haar groote 12 uur-rit en in September een open betrouwbaarheidsrit. Wanneer we ons niet vergissen dan is de groote Internationale Veteranen-wedstrijd van Hollandia om haar wissel-beker van 1925 kort bij. Kortom tal van ritten slaan op het program hij de aangesloten vereeni gingen. De Federatie zelf gaat in omvang vooruit, daar de nieuwe Haagsche Veteranen-Ver- eeniging „Felix" en de Rotterdamsche R. C. „Achilles", aansluiting hebben verzocht. Zoo zijn dan alle vereenigingen in Z.-H. aangesloten, uitgezonderd Sparta, te 's-Gra- venhage, welke ook daartoe op verzoek van vele leden bereid zal gevonden worden om zich bij de Federatie aan te sluiten. De D. 0. S.-12-uur-rit. Voor het 4de jaar organiseert bovenbe doelde vereeniging haar 12-uur-rit, waaraan tal van Amsterdammers en Rotterdammers deelnemen, terwijl er het vorige jaar zelfs bij waren uit Drente en Noord-Brabant. Het ligt in de bedoeling om deze rit te houden uiterlijk 15 Augustus a.s. Mej. Snij ders uit Amsterdam en mej. de Ruiter uit Den Haag zegden reeds haar deelname toe. Het plan is om des morgens om 7 uur le vertrekken en des avonds om 7 uur terug te wezen op de plaats van vertrek. Er zal gereden worden: Den Haag, Leiden, Alphen a. d. Rijn, Bodegraven, Woerden, Utrecht, 1 uur rust Vertrek om 12 uur van Vreeburg ,te Utrechi, over Locne'n, Watergraafsmeer, Amsterdam. De zusterverenigingen aldaar zullen de deelnemers door Amsterdam bege leiden naar Halfweg en Haarlem, aldaar 1 uur rust. Vertrek om 4 uur 30 uit Haar lem over Bennebroek. Hillegom. Lisse. Sas- senheim, Rijnsburg. Oegstgcest. Den Haag. Ieder deelnemer, die den rit volbrengt zal een medaille ontvangen, terwijl de dames daarnaast een diploma ontvangen. Verder wordt uitgeloofd een medaille voor de ver eeniging met het grootste aantal deelne mers, en voor den oudsten deelnemer zoo-« wel als voor den verst wegkomenden zijn weer prijzen beschikbaar gesteld. Leidsche Ren- en Toeristen-Ver een. „Swift" Morgen zal er door „Swift" worden deel genomen aan het clubkampioenschap der Federatie van Wielerverenigingen in Zuid- Holland. Voor de vereeniging zullen nitko^ men N. Kop. teamleider, J. L. Groenewegen, A. Hillebrand. J. Wurzer, A. Boskamp, W, Kanbier en H. Jaspers. Als le reserve J. Po- lanen, als 2e reserve P. Pluijm. Alle ren ners moeten zorgen drinkenskruikjes en een pakj'e snel verband bij zich te hebben. De samenkomst is gesteld op 5.15 uur. vertrek 5.30 uur vanaf de Gijselaarshank. De rén- ners zullen per auto naar Rotterdam ge-* bracht worden, dus allen moeten op tijd present zijn. De Toni de France. Nadat de eerste zes étappes Van de Tour de France telkens door verschillende België sche renners gewonnen zijn^ is de, winnaar van de zevende,, étappe BrestLés Sables (412 K.M. de Luxemburger Frantz. Tweede WaS Benoit (België); 3. Dossché (België)i 4. Bidot (Frankrijk); Bellènger (Frank rijk). Verder kwamen aan Bottccchia Italië), Colle (Zwitserland), Omer Hïiysse, Van Dam, Hardy, Fé, Parmentier, Dèjonghe, Van de Casleele, Van Slembroeck; Tailleu (allen Belgen). liet geheele peloton noteerde den-, zelfden tijd. 16 uur 20 min. 54 sec. Van Slembroeck heeft met 106 uur 50 min. 33 sec. de leiding in het totaal-klasse-, ment behouden. LAWNTENNIS. 1 Het tournooi te Wimbledon. Van Lcnnc p-V on Kchrlinjg •geslagen. In het heepcn-enkelspel Heeft- Borotra in" een" zeer goeden wedstrijd den Amerikaan Kinsey 'geslagen met 86, 6—1, 63« Hij was ditmaal niet de flying Frenchman, die met allerlei acrobatiek briljante volleys aan het net uitvoert en tennis als vuurwerk speeft, zooalB <j.&. tegenCoehct, hij nu een speler, die een andere tac tiek volgde, waarin de volley niet de pri maire, doch de nuttige secondaire rol le verde. Hij wist wel, dat Kinsey uitnemend passeert en dat hij zijn kans dus moest wachten. In den eersten set had hij die tactiek nog niet te pakken en was hij niet bij machte om met zijn beperkt volleeren en alleen base line spel Kinsey's service te winnen, doch evenmin gelukte het Kinscyj om die van Borotra te winnen. Tot 6C ging het gelijk op, toen viel Borotra veel sterker aan, forceerde Kinsey tot do moei lijkste passings en won met 86. In den' tweede en derden set speelde Borotra meer netspel dan hij tot nu toe gedaan had, doch echter na goede voorbereiding doon uitnemende lange snel genomen groimds- srtrokee maakte hij het daardoor Kinsey zoo moeilijk, dat deze uit vorm leek, doch de oorzaak was alleen, dat het tempo don Amerikaan te snel was en dat Borotra hem door voortdurend wisselend en moeilijk spel volkomen uit zijn gewone doen bracht. De damesdubbel gaf een teleurstellende eindstrijd. Mevr. Godfree en mej. Colyer waren niet opgewassen tegen mej. Ryan en mej. Browne. Met 61, 6—1 won het Amerikaansche paar. I'n den halven eindstrijd van 't heeTon-* dubbelspel hebben Van Lennep en Von Kehrling goeden tegenstand geboden aan' Cochet en Brugnon, die met 9—7, 6—4, 6—2 wonnen. Vooral in den eersten set was hun spel goed. Toen hadden de Franschen de meeste moeite met de service en smashes van Von Kehrling en met de drives van Van Lenj nep. Cochet was echter zeer onvast. Vari 5—4 af stonden de Hollanders steeds voor. Had Van Lennep, die overigens zeer on regelmatig speelde, meer aanvallend minder verdedigend gevolleerd, ze zouden den set gewonnen hebben. In den halven eindstrijd gemengd dubbek wonnen de heer en mevr. Godfree in eeir schitterend gespeelde partij van mej. Ryan en Diehards met 75, 64. Richardt was niet in vorm hoe hij zich oök inspande en mevr. Godfree was uitnemend, vooral toen ze van 14 in den eersten set 7f maakte. De promotie-competitie. Voor de promotie-competitie 2e klasse speelt Leiden I morgen tegen Shot, op de banen van laatstgenoemde vereeniging. Timmer. II. Timmer zal zeer waarschijnlijk we gens gezondheidsredenen voorloopig niet spelen. Tegen België, de volgende week te Antwerpen, zullen we zonder hem uitko men. waardoor ook het dubbelspel Timmer—* Bryan uiteenvalt. Jhr. v. Lennep zal legen België geen en-i kelspel, alleen dubbelspel spelen. In de en-s kelspelen ondergaat onze ploeg dus een ge-, duchte verzwakking. RECLAME. Meubelmaker-Stoffeerder AALMARKT 16 - TELEF. 861 3845 3—3

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 11