Opruiming KINDER miBRÜNING f UIT DE OMSTREKEN. NIEUWE RIJN 8-10. SPORT. die van de hem le geven eventueele be voegdheid absoluut geen misbruik zal ma ken. De heer De Lange refereert zich het oor deel van den heer Jonkheid en meent, dat men aan de gasfabriek' toch ook niet le doen heeft met een troep bewaarschoolkinderen, die voortdurend toezicht behoeven. Thans wordt het voorstel van B. en W, gewijzigd in den zin als door den heer Fafi- anie aangegeven en aangevuld met hel voorstel van den heer Van Nielen, in stem ming gebracht en aangenomen met 8 tegen 4 stemmen. In behandeling komt een voorstel van B. en W. lot garantverklaring door de gemeen te voor een eventueel tekort op de exploi tatierekening van de vereeniging voor zie- kenhuisverpleging alhier. Het is niet zeker, dat er een tekort zal zijn, maar de mogelijk heid is evenwel niet uitgesloten. In verband hièrmede zouden B. en W. gaarne de toe zegging van den raad hebben, dat de ge meente een eventueel tekort zou dekken, .Wordt bij acclamatie hiertoe besloten. Vervolgens een voorstel van B. en W. tot toekenning van een gratificatie aan de beide verpleegsters, groot f 50 voor het tweede halfjaar 1926, wegens te verleenen hulp aan de schoolartsen. Sommige leden hadden deze zaak liever bij de vaststelling van de salarissen der schoolartsen willen geregeld zien, doch hadden overigens geen bezwa ren, Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Wordt besloten aan de op- en aanmer kingen van Gedep. Staten betreffende de gemcenlerekening dienst 1924 tegemoet te komen, daar deze alleen van administratie- ven aard zijn. Vervolgens worden zonder hoofdelijke stemming eenigo wijzigingen der begroo tingen voor 1925 en 1926 goedgekeurd cn sluit de voorzitter de vergadering. Jubileumdr. J. Bruins J3 lot. Gisteren herdacht' de heer J. Bruins Slot den dag dat hij 25 jaar geleden in deze gemeente zijn praktijk als arts aanvaardde. Al vroeg in den morgen wapperde van bijna alle huizen de vaderlandsche drie kleur, wat direct al een feestelijk aanzien gaf, te meer, daar de Julizon alles vroo- lijk bescheen. De verwachting dat den ju bilaris een grootsche huldiging zou worden gebracht, is wel uitgekomen. Auto's vol met bloemstukken en cadeaux werden hem thuis bezorgd. Tussehen 2 en 4 uur werd door B. en W. en door de feestcommissie de jubilaris gehuldigd, van 46 uur werd den. ingezetenen gelegenheid gegeven te feliciteeren, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. Dokter Montagne en Zuster Marie, uit Gouda kwamen ook him gcluk- wenschen aanbieden. Des avonds om halfnegen werd een se renade gebracht door het fanfarecorps „Concordia". Het mannenkoor „Onver moeid Vooruit", de ajangvereemigihg „De Volksstem" cn de zangvereenjging „Excel sior", deden het hunne er toe om de feest vreugde te verhoogen. Ten Motte betuigde dr. Bruins Slot zijn dank voor alles en toen werd een spon taan „Lang zal hij leven", aangeheven. Deze dag zal voor hem wel een onvergete lijke zijn. Zwammerdam. Het hout van den veer pont, die tijdens de overslrooming van den polder de Broekvelden en Vettenbroek on der deze gemeente dienst heeft gedaan, is thans publiek verkocht. De opbrengst daar van ad f 186.50 komt ten bate van het Watersn.-Comité Zwammerdam-Reeuwijk. Ingekomen en vertrokken personen in deze gemeente gedurende de maand Juni. Ingekomen: uit Uithoorn, Cornells David Speet, slagersknecht, A 147; uit Bloemen- daal, Ernestine Geertruida Maria Lohan, religieuse, C 49; id., Margaretlia Maria van Maris, religieuse, C 49; uit Alphen aan den Rijn, Elsje Uithol, dienstbode, B 48; uit Reeuwijk, Henricus Petrus Klerks, landar beider, D 22. uil Aalsmeer, Maria Joanna Geertruida Brink, z. b., G 49 uit Bodegraven Jacoba van Staalduinen, echtgenoote van J. P van der Vis, G 126; uit Borculo, Arie Hoosbeek, tuinder, A 38; uit Reeuwijk, Jan na Johanna Roosbeek, echtgenoot© van P. Dekker, D 49b; id., Cornelia van Rijn, echt genoote van W. Boere, B 94a; uit Alphen a. d. Rijn, Lydia van der Lede, dienstbode, B 13. Vertrokken: naar Bodegraven, Buitenkerk Willemina Daniël, z. b., B 56; id. D. N. 93, Grada Croes, dienstbode, C 130; naar Wil- nis. Wijk I 182, Dirk de Wit, arbeider, G 30; naar Bodegraven, Koningstraat 27, Klaas van der Vis en gezin, z. b., C .126; naar Nieuwkoop, Zuideinde, Grietje Spreij, z. b., A 52; naar Bodegraven, Spoorstraat 39. Pe trus Wilhelmus Maria van Niekerk, kassier Boerenleenbank, C 64; naar Wo; r-, B 94, Jacoba Geertruida van MuiswinV .T. on derwijzeres, A 50; naar Alphen a. d. Rijn, Dorpstraat 63, Pietcr Boekhout, chauffeur, A 44; naar Breda, Veemarkt 25, ÏTendrikus Josephus van der Geest en gezin, koopman, C 68; naar Zandvoort, Huize „Slerrc der Zee", Josephine Gester, onderwijzeres, C 48. De gasprijs in deze gemeente is met in gang van heden met 1 cent per kub. M. ver hoogd en bedraagt thans voor gewoon gas 9 cent per kub. M. en voor muntgas 10 cent per kub. M. Haarlemmermeer. De heer W G. F. Sant-, benoemd tot hoofd van school C. te Schoten heeft in verband hiermede eervol ontslag aangevraagd als hoofd van de open bare lagere school No. 5 te Nieuw-Vennep alhier, met ingang van 1 October a.s. Donderdagnacht hebben bij den land bouwer R. aan den Slotcrweg in Haarlem mermeer bloeddorstige honden een ware slachting onder de schapen gehouden. Niet minder dan elf schapen werden aangeval len en verscheurd. Onmiddellijk werd een onderzoek inge steld naar de daders en het mocht geluk ken hun spoor te vinden. Het bleken tweo bonden te zijn van den landbouwer v. T. die het zelf ook maar het beste vond dat deze bloeddorstige dieren onschadelijk wer den gemaakt. De politie heeft er reeds een te pakken kunnen krijgen; de andere hond was Vrijdag nog niet op de boerderij te ruggekeerd. De ambtenaar bij de Directe Belas tingen, de beer L. E. Stins, is met ingang van 1 Augustus a.s. van. Hoofddorp over geplaatst naar Zaandam. De Rijksveldwachter D. van Essen, is met ingang van 6 Juli a.s. van Nieuw- Vennep overgeplaatst naar Uitgeest. Burg. Stand. GeborenJansje, D. van B. Blokker en C. Venderbos. Arie, Z. v. A. van der Voet en A. Boer. -u- Elisabebh Petroneila, D. v. G. Rutte en B. van den Bos. Leeudcrt Pieter, Z. G. Degenaars en C. Guldemcester. Ja cobus Anthonius, Z. v. H. C. van der Veldt en E. P. van Weerdenburg. Pieter, Z. v. C. van der Lip en N. Schuuring. Ger- ritjé Fina Catharina, D. v. A. P. Kauff- man en P. van der Vlugt. Maria Catha rina, D. v. J. van de Polder en C. van Merksteijn. Maria, D. v. G. Groeneweg en M. J. Haspels. Wilhelmina Maria, D, v. W. van Woerkom en M. A. Mesman. 1Maartje, D. v. C. Claij en G. M. Knoop. Leonora Egberdina, D v. C .G. Hubeek en W. Wolters. Teuntje, D. v. M. Offer- man en T. Slijkoord. Johanna Christina, D. v. P. A. Wezenbeck en A. van Warmer dam. Peter Leendert, Z. v. D. Willems en A. C. Combé. Jacobus* Z. v. P. Huis man en J. Blokkér. Annie Tine, D. v. 1. M. Sandifort en G. Otto. JVUlcmpje, D. v. W. Buis en N. Molenaar. Cornelia Jacomina, D. v. P. W. L. Groenveld en A. J. Nederveld. Barend Jan, Z. v. W. Vreugdenhil en A. C. Kooij. Ondertrouwd F. Sa'uer 33 jk en J. Griek- spoor 24 j. J. vafl Huizen 32 j. en W. Kamp 22 j. E. Eikelenboom 30 j. en G. Hodde, 21 j. Gehuwd: G. Franken 60 j. en M. van Rijs 31 j. A. Wink 27 j. en C. Buur man 21 j. OverledenA'ntonctta Maria Adriana Henrica Lambcrmont, 54 j., gehuwd met J. P. M. Klijnman. Johannes Benschop, 12 dagen, Z. van J. J. Benschop en B. van Altveer. Jan Pieter, 5 j., Z. van L. C. Goulooze en A. Grootenboer. Tjitske de Groot, 44 j., gehuwd met J. van Pijpen. Katwijk a. d. Rijn. Gisteravond hield de veilingsvereeniging „Bloembollenteelt" haar jaarvergadering in hotel „De Roskam". De voorzitter, de heer Jac. Wassenaar open de de vergadering waarna de heer Grim bergen, secr., de notulen las en vervolgens het jaarverslag. In alle opzichten bleek de vereeniging in 1925 zeer gunstig te hebben gewerkt. Voor de kweekers was 1925 een bij uitzondering gunstig jaar. De voorz. memo reert dat 5 Mei 1.1. de vereeniging 10 jaar bestond. Dan doet de administrateur financieel verslag. Er zijn 6 veilingen gehouden waar geveild is voor een bedrag van f 160407.97. Hiervan is contant betaald f41210.41. Con tant is aan de leden uitbetaald f26731.64, tusschentijds f 35126.50, p. 1 Mei f95491.30. Ilët veilingspercentage was dat jaar buiten gewoon laag, n.l. 31/» pet. De winst- en ver liesrekening geeft aan de som van f 7331.56 waarin het batig saldo over 1925 is opgeno men groot f 397.79. De voorzitter deelde mede, dal alle posten door de debiteuren zijn betaald. De rekening wordt goedgekeurd, en den administrateur dank gezegd voor zijn goed werk. Daarna doet de administrateur, tevens penningmeester, verslag der huishoudelijke uitgaven, de vereeniging betreffende. Met het batig saldo van vorige jaren is er op heden een reserve van 1379.èo1/»- Ook deze Tekening krijgt de goedkeuring van de ver gadering. Dan komen in bespreking ver schillende veilingaangelegenheden. Tot be stuursleden-veilingmeesters worden herko zen de heeren Jac. Wassenaar, voorzitter, J. v. d. Perk en C. Korpelshoek. Tot keur meesters worden herbenoemd de heeren J. v. d. Perk en H. W. Grimbergen. Tot afslager de heer W. v. Egmond. De salaris sen worden vasfgesleld als vorig jaar. De contributie wordt bepaald op f0.50, entree f 2.50. Aangedrongen wordt door het bestuur op goede sorteefing, omdat dit de kracht is eencr veiling. De koopers moeten steeds aan kunnen op hetgeen de keurmeesters aangeven. Ook mogen er nimmer tekorten voorkomen. Besloten wordt als bergplaats le huren de schuur, die hiervoor ook vorige jaren in gebruik wras, toen van den heer G. v. d. Perk, thans in eigendom bij den heer De Vries. Tevens is er nog gelegenheid bij eventueel plaatsgebrek in de schuur der steenbakkerij. Deze zal alteen benut worden a Is er buitengewoon veel aanvoer komt. Echter zal een veiling nimmer de 1200 nummers te boven mogen gaan. De eerste veiling zal, bij voldoende opgave plaats hebben op Zaterdag 10 Juli a.s. Opgaven hiervoor kunnen de leden doen bij den secretaris tot Maandagavond 10 uur. Hier- zal per advertentie in dit Blad medc-deeling worden gedaan. Het contract met de Boe renleenbank voor vervroegde uitbetabng zal weer afgesloten worden. Betalingen zul len dan reeds vanaf 15 Sept. kunnen olaals hebben. Een voorstel van een der leden om voor ophouden der bollen geen veilingskosten te berekenen vond geen steun. Op een vraag of het veilingspercentage reeds nu kon worden vastgesteld en wel definitief, kon het bestuur niet bevestigend antwoorden. Trouwens, een ledenvergade ring heeft altijd het recht het percentage vast le stellen, waaraan de minderheid zich heeft te onderwerpen. De aandacht wordt nog gevestigd op de wenschelijkheid om vooral goed materiaal te gebruiken. Hierna sloot de voorzitter de vergadering met dank voor de opkomst. Mej. Schaap alhier had het ongeluk te Ocgslgeesl' zoodanig met haar fiets- te vallen dat zij een bloeduitstorting in haar knie be kwam en zij per tram haar weg naar huis moest vervolgen. Haar fiets 19 ook vrij erg beschadigd.. Noordwijk. Als gevonden voorwerpen zijn aangegeven: 1 gewerkte haarkam, 1 raket, 3 kluwtjes zijde, 1 heerenhoed, 1 tasch met inhoud, 1 portemonnaie, 1 wit badischoentje, 1 medaillon met 2 portretten, 1 rijwiel handpomp en 1 netje met 2 ballen. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen zijn te verkrijgen aan het politiebureau te Noordwijk-Binnen, uitsluitend Maandag Woensdag en Zaterdag van 12 tot 1 uur. Burgerlijke Stand. Geboren; Jacob, z. van D. Spaanderman en W. Plug Dirk, z. van D. van der Eijk en J. Guijt Klaas, z. van J. Wagenaar en A. Papa Johannes, z. van G. J. de Ridder en J. Kui per Petroneila Apolonia, d. van Th. Klin kenberg en G. C. Nulkes Wilhelmina Ca tharina Johanna, d. van H. W. G. van Urk en G. P. Ruigrok Franciscus, z. van H. A. Koeman en W. J. de Groot. Noordwijk-Binnen. Hedenmorgen lieelt op den hoek ZeestraatMolenstraat een aanrijding plaats gehad tussehen een tram, komende uit de richting Leiden en een vrachtauto van de lirma K. te Noordwijk. De vrachteuto bekwam geen schade doch van de tram werden een lamp en een voor ruit vernield. Persoonlijke ongelukken had den niet plaats. Vermoedelijk oorzaak is het weigeren der luchlrem van de tram, die bij de halte Zeestraat moest stoppen. Noordwijkerhout. Een ernstig geval van sabotage deed zich voor op de timmer fabriek „Doelma" aan Piet-Gijzenbrug. Eenige werklieden hadden verschil met den directeur. Uit wraak vernielden ze de beitels der machines -en stoptes de olie-bui zen der machines vol met mannerslijp. Bijtijds werd alles ontdekt en de belha mels werden door de politie in verzekerde bewaring gesteld. Het bouwen 'van een landhuis annex hoenderpark voor rekening van de familie Leeflang is opgedragen aan de aannemers firma P. Laros Zn. alhier. Door het zonnige weer was op de vei ling aan Piet-Gijzenbrug een flinke aanvoer van aardbeien van beste kwaliteit. Ze wer den vej-kocht tegen flinke prijzen. Ook wa ren de eerste tuinbobnen aangevoerd, bene vens een flinke hoeveelheid doperwten en peulen. Alles bracht goede prijzen op. Sassenheim. Door B. en W. alhier is aanbesteed de -levering van 300 kub. M. grind, waarvan 250 kub. M. onderbouds- giin den 50 M3. gehorde grind, waarvan de uitslag is als volgt; A. is de prijs in massa voor de 300 M3. t zamen; B. is de eenheidsprijs voor de 250 M3. onderhoudsgrind voor de wegen; C. ?s de eenheidsprijs voor de 50 M3 gehorde grind voor de wandelpaden. Inschrijvers1. E. van den Berg, te Voor hout, A. f 1575, B. f4.85, C. f 7; 2. A. de Waardt te Ouderkerk a.d. IJsel, resp. f 1475, f 4.75 en f 5.75; 3. J. M. Samson te Leiden, resp. f 1455, f4.50, fG.30; 4. Corn. Westdijk ,te Wöubrugge, resj. f 1377, f 4.59, f4.74;. 5. P. Meerveld te Diemen f 1356, f 4.43, f 4.70; 6. Jac. Wilbrink, te Leiden f 1320, f4.12, f5.80; 7. Gebrs. Huy te Lei den, f 1267, f4.05, f5.09; 8. D. Versloot, te Bodegraven f 1200, f3.88, f4.63. 9. Jac. B. Winkelman, te Utrecht f 1075, f 3.50, f 4. Voorhout. Het mond- en klauwzeer j breidt zich in deze gemeente gestadig uit. Thans is ook het vee van den veehouder G. f v. Leeuwen in den Boekhorstpolder besmet verklaard. Had de ziekte tot nu toe een goe- dig karakter, thans komen er ook enkdie ge- j vallen met doodelijken afloop voor. Wassenaar. Het sloopen van de be- staande school aan de Waalsdorperlaan en het bouwen van een nieuwe terzelfder j plaatse is door het gemeentebestuur opge- 1 dragen aan den aannemer J. Hermsen te 's Gravenhage voor f 16400. Zoeteiwonde. Op de Micning geraakte gistermiddag de bakkersknecht J. IL met z'n fiets en eenige manden met brood, te water. Hij kwam met den schrik en een nat pak vrij. Van bloemen en planten. Van de bloemplanten, welke we in den tuin kweeken met de bedoeling er van le snijden voor het vullen van vazen, is de Öahlia wel een van de voornaamste. Dit knolgèwas komt in bijna eiken tuin voor en het aantal soorten en variëteiten is zeer groot. Om van de grootbloemige ook groote bloemen met lange stevige stelen te kwee ken, houdt men op de plant twee, drie of vier scheuten, soms maar één. Dit aantal hangt af van den leeftijd. Jonge stekken houdt men niet zelden op één scheut. Over jarige knollen kunnen lot een viertal heb ben; meer houdt men er gevoeglijk niet. Elke scheut wordt afzonderlijk aan "een stok vastgebonden of wel men plaatst een stevige steun in het midden en bindt met lange raffia de scheuten hieraan vast, zon der een stijf geheel te vormen. Uit deze scheuten houdt men tot op 40 a 50 cM. van don grond alle zijscheuten. Breekt men latei- de naast de hoofdknop zittende bijknoppen weg, dan kan men zeker zijn groote bloemen te krijgen. Dahlia's houden, evenals de meeste bloemplanten, niet van veel mest. Dit geeft een groote bladgroei ten koste van de bloemen. Met alleen kunstmest kan zeer goed worden volstaan. Bij de Chrysanthemum indicum, de zoo gewilde najaar- en winterbloeier, berust de behandeling op hétzelfde systeem. De groot bloemige soorten, welke men in potten of in den vollen grond zijn geplant, worden ook geregeld van zijscheuten ontdaan. Ten slotte vormt zich de eindknop. In vele ge vallen dient ook die weggenomen, terwijl van de zich vormende scheuten één wordt gehouden. Hierop houdt men de eindknop, terwijl de bijknoppen en alle zijscheutcn regelmtaig worden weggebroken. Kleinbloe- mige verscheidenheden worden niet uitge broken. Dit worden bossig vertakte plantjes met vele bloemen. Vala sxoeAbloedcn.de vaste-kanten als Primula's, Grasanjers e.d. zijn nu uitge bloeid en kunnen nu met succes door scheu ren worden vermenigvuldigd. t)e pollen worden hiervoor uit den grond genomen, van bloemresten ontdaan, daarna de jonge deel en met worteltjes er afgenomen en af zonderlijk geplant. Later bloeiende worden nu van stokken voorzien om stukwaaien te voorkomen. De gezaaide, éénjarige bloemplanten, d. z. Asters, Leeuwenbekken, Goudsbloem, An jers e.d. kiemen en worden geregeld gewied en bij donker weer gedund. Als gemiddelde afstand onderling wordt aangenomen de helft van de te bereiken hoogte. Papavers en Resida laten zich moeilijk verplanten. Tweejarige gewassen als Stokroos, Duizend schoon. Judaspenning, Muurbloem, Campa nula Medium e. m. a. worden nu gezaaid en de planten builen overwinterd om het volgend jaar te kunnen bloeien. Het zijn nu ook de balkonplanten, welke geregeld onze aandacht vragen. Etage- bewoners willen en kunnen ook van levende gewassen genieten en maken bakjes en tob betjes in allerlei vorm en kleur cn vullen deze met verschillende bloem- en bladplan ten. Een eerste eisch voor het. welslagen van zulke balkonversieringen is de te gebruiken aarde goed waterhoudend en voedzaam te maken. Voor 't vullen van zulke bakjes ge- bruike men oude, verteerde mest, gemengd met tuinaarde en graszodengrond. Bij gebrek aan dit laatste gebruike men alleen de beide eerste. Beslaat de tuin aarde uit klei, dan m'erige men er wat. scherpzand door. Wanneer alleen tuinaarde wordt gebruikt, droogt alles te spoedig uit, waarop bij balkonplanten,, die vojpp aan den wind zijn blootgesteld, moet worden ge rekend. Bij het vullen van de bakjes is het raadzaam om een paar c.M. benéden den rand te blijven, opdat voldoende water kan worden gegeven. Potplanten als, Geraniums (Pelargoniums), Fuchsia's. Lobelia's e. ra. a., welke heel vaak voor balkons worden ge bruikt, zette men niet m§t de potten in de hakjes, zooals zoo vaak gezien kan worden, maar men kloppe ze uit den pot en zette ze in de aarde, 't Gewas wordt dan veel sterker cn de bloem grooler. Heel mooi leent zich voor balkonslingerplant de rankende Oost- Indische Kers. Dit gewas stelt geen hooge eisclien, rs goedkoop cn gemakkelijk uit zaad te kweeken en bloeit buitengewoon lang en mild. Eiken avond geve men bal konplanten water cn in Augustus, wanneer du bakken geheel met wortels gevuld zijn, een paar maal verdunde koemest. Dit zal spoedig aan het gewas le zien zijn. Vele kamerplanten gedijen nu beter in den tuin dan in huis. Vooral op een voor wind beschutte plaats lusSche.n heesters uit gezet, komen vele soorten weer op verhaal. Wanneer het niet regent is water geven dagelijks noodig. Azalea's, Clivia's, Aaronskelken e. m. a. komen voor deze behandeling in aanmer king. Ook vele palmen groeien goed in den tuin, behandeling als, bovenstaande. Men snijde vooraf de oude bladeren weg of knippe, die bij. De oude bovengrond kan verwijderd en vervangen door oude mest, vermengd met klei. In den zomer een wei nig dunne mest geven is aan te bevelen. Het is aan te raden af en toe de buiten staande potplanten om te dragen, opdat de door den pot groeiende wortels worden ver broken. J. S. Vraag: Kunt u mij ook een afdoend middel aan de hand doen om veenmollen te vangen? f S. V. te L. Antwoord: Wanneer u met een vin ger de gangen volgt en daar, waar deze een bocht maken naar beneden met een schop den grond opsteekt, wordt gewoonlijk het nest met het moederdier en de even tueele jongen of eieren naar boven gebracht. Ook kunt u bloempotten ingraven in de gangen, welke de veenmol maakt. De potten moeten met den rand even onder den grond worden geplaatst. De dieren vallen er in en kunnen er niet meer nit. Leg een plankje over de polten. Vraag: In mijn tuin slaat een stamroos Generaal Jansen, welke roos wel knoppen maakt, maar deze niet opent. Bij staande soorten ontplooien de knoppen tot normale bloemen. Wat kan hieraii oor zaak zijn? G. M. te L. Antwoord: Dat het niet ontplooien van de knoppen een mindergéwenschte eigen schap van genoemde roos is, is mij niet be kend. Zijn de knoppen niet aangetast door den knopboorder? Maak de knoppen een een paar maal per dag nat met lauw water. Vraag: Van welk soort boom is het bij gevoegde takje? C. S. te K. Antwoord: Is mij niet bekend. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Re dactie onder motto „Tuinbouw". RECLAME. IN 7471 WAGENS LEDIKANTEN WIEGEN LOOPHEKKEN STOELEN BABYARTIKELEN ZWEMMEN. Het 40-jarig bestaan der Leidsche ZwemcluÜ Een propaganda-boekje nil verschenen. Ter gelegenheid van het veertigjarig beh slaan der Leidsche Zwemclub is een propa- ganda-boekje verschenen, dat niet als club'n reclame doch uitsluitend als propaganda; voor het zwemmen is bedoeld. Het is een1 lijvig werkje, dat ruim tachtig bladzijden! omvat en de redactie-commissie, beslaande! uit de heeren B Planjer, J. Segaar en M1., Zonderop lot eer strekt. Het is gedrukt ter, boek- en steendrukkerij Eduard IJdo en ziefj er welverzorgd uit. De L.Z.C.-secretaris, dé' heer Planjer, leekende het aardige titelblad, terwijl verder tal van bekende personen de zwembeweging benevens eenige autoi!-. teiten, bijdragen zonden. Zoo werd het voorwoord geschreven door Leiden's burn gemeester, die o.m. schrijft dat de zwem-* kunst beschouwt als een even nuttige als! gezonde sport. „Gezond, omdat zij derein-i hcid bevordert, het lichaam verfrischt, def spieren en zenuwen sterkt' en staalt: nuttig^ omdat zij is de reddingsboei voor eigen leven en het leven van anderen. Het redden van' een leven, meestal een jong leven een lieer-! lijk gevoel, een genot geven". Ziedaar de meening van jhr. De Gijs^- laar. En hij voegt er een woord van warme! waardeering aan toe voor het werk der L.Z.C. .Medewerking werd verder verleend cloor de heeren: De Herschleb, prof. C. E, Benjamins (hoogleeraar te Groningen), A, J. Meyerink, II. L Warnier, K. H. van' S^hagen, mevr. J. E. TriebeisKoens, A. C, $lop, G, R. Hemsing Jr., enz.. Vele foto's vellichten den tekst, Het geheel maakt.een prettigen, welver*- zorgden indruk en niet de redactie-coihihis-* sie hopen wij dat dit boekje kome onder dé oogen van de velen, die onverschillig, mte-* schien zelfs afk'eerig, tegenover hot zwem men slaan" Wellicht dal de rijke inhoudt hen tot andere gedachten zal brengén! WATERPOLO. Wedstrijden der L. Z. C. De tweede ploeg herstelt zicKj In de zweminrichting aan den Hooge Rijndijk speelde L. Z. C. II gisteravond vooj de reserve 2e klasse legen S. V. II. IJ, uif Ililligersberg, waarvan onze stadgenoolea in den uitwedstrijd niet 81 hebben verlo- ren. L. Z. C. II kwam uit met: Van Noor! (doel); Ham, De Geer en C. Walenkamp (achter); H. A. G. Walenkamp Jlofslecngé en Planjer (voor). Scheidsrechter was de heer II. van Senus, onder wiens goede lei- ding zich een spannende strijd ontwikkeldé met de L. Z. G. over hel algemeen iels in de meerderheid. Al spoedig na den aanvang plaatste Planjer naar Hofsteenge, die echter, tegen de lat schoot. Eenige verre scholén brachten al evenmin succes. Terwijl L.Z.C, sterker was kwam plotseling de-S. -V.H.* rechtsbuiten vrij, doch z'n schot werd op fraaie wijze door Van Noort tot corner ver werkt. Voor.rust bleef daarna hét krachts-i verschil gering. In de tweede helft ging een' keurig schot van den S. V- IL-midvoor ra kelings over het doel, doch overigens loon den de ploegen zich weinig scholvaardig* Het bleef een spannende kamp, die tenslotte; puntloos eindigde, nadat G. Walenkamp nog eens juist op het nippertje den hal naar den keeper had weten te tippen, toen de S.V.H,- linksbuiten yrij voor het doel had weten té komen. L.Z.C. II heeft bijgevolg een zeer verdien stelijke prestatie geleverd, gezien heU resultaat te HilJegersberg. X'a dezen wedstrijd speelde L.Z.C. I eeï friendly game tegen S.V.H. I. Onze slad!- genooten misten Van Ley den en Van Ihgen Schenau. Eerstgenoemde werd vervangen' door II. van Senus, terwijl beidé ploegers met zes man speelden. De samenstelling der L:Z.C. was.: (links naar rechts) Goekoop (doel)W. v. Leeuwen en H. v. Senus (achter)Van Helvert, De lai Court en Buys (voor). De steun van den keurig spel en den-Senus bracht de Leidsche ploeg een bijna "voort durend overwicht. Keeper Goekoop kreeg weinig te doen, doordat Van Senus in dé verdediging volkomen de baas was. Z'D steunen der voorhoede was voortreffelijk en dat de uitslag slechts 30 is geworden ié uitsluitend te wijten aan het weinige en slechte schieten der Leidsche voorhoede* Vooral Van Ilelverl talmde herhaaldelijk Ut lang en verknoeide eenige mooie kansen. Rust kwam met 1—0, daDk zij ec-n goed schot van Buys. De tweede helft was e^n getrouwe copie van de eerste. De la Court maakte er spoedig 20 van. Af en toé kwam Van Senus ver mee naar voren^ daarbij zelf een kansje wagende. De aanvallen van S.V.H. strandden ge woonlijk op de L.Z.C-defensie. Een enkeJ schot, dal mooi door Goekoop werd gestopt, viel hier slechts !e noteeren. Vlak voor het einde slaagde Van IJelvert er in aan dé overzijde te' doelpunten, waarna het eindé kwam met den stand 30. LAWNTENNIS. Hei tonmooi te Wimbledon,. Van Lennep en Von Kehrling in de halve beslissing. In een uitstekend gespeelden wedstrijd: heeft mej. Alvarez gisteren van mevr. Mak lory gewonnen. Het was zegt de „N. F> Crt." of daar een tweede Suzanne Len£> len stond, en dan een die nog meer impó1 nèerde. In een uiterst snel tempo, zóó snd als geen dame ooit speelde, gingen de slagen met verwonderlijke zekerheid naai de hoeken en naar de lijnen, en terwijl Suzanne haar preciese spel rustig, bijna; langzaam speelt, almaar verdedigend, was dit spel een en al aanval. De snelste slagen^ die mevr. Mall ory kon geven, gingen nog sneller terug en was er voor de drives geeB lijd, dan suisde een bliksemsnelle halfvollej van de baseline naar de andere lijn. Slag; 11a slag ging mej. Alvarez vooruit, lief ce^ fc-2

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6