No. 20337. VRIJDAG 2 JULI Anno 1926. Dit nummer beslaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. BUITENLAND. -*.z LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 Cts. pee regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdvertentiSn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. portode betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.36. per week ƒ0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18, Franco per post f 2.35 -f~ portokosten. HINDERWET. Burgemeester en Weihouders van Leiden, brengen tor algemeens kennis, dat de be slissing op het verzoek van de N. V. Vroom en Dreesmann, om vergunning tot het op richten van een werkplaats voor het ver vaardigen van kleedingstukken e.d. in het perceel Aalmarkt No. 26 en Breestraat No. 82, kadastraal bekend Gemeente Leiden Sectie G. Nis 1723, 129, 130, 133, 1804 en 1805, is verdaagd. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STPJJEN, Secretaris. Leiden. 2 Juli 1926. 7521 Ben ontdekking van prof. Keesom. Het helitim, door wijlen prof. Kamerlingh Onnes in 1908 voor het eerst vloeibaar ge maakt, is nu door diens opvolger prof. Keesom in den vasten toestand overgebracht. Pogingen om het helium door afkoeling alleen vast te maken, waren reeds herhaal delijk geschied, het laatst in 1921, toen Ka merlingh Onnes door de dampen van het helium met zeer krachtige pompen zoo snel mogelijk weg te zuigen, de temperatuur van hot helium kon verlagen tot op nog slechts minder dan 9/10 van een graad van het absolute nulpunt af. Hot helium bleef vloei baar. Door prof. Kcesom werd nu een eersle proef geschiedde 25 Juni 1.1., een herhaling ter controle en bevestiging gisteren het helium tegelijkertijd aan do buitengewoon lage temperaturen, die met vloeibaar helium te verkrijgen zijn, en aan een hooge druk king blootgesteld. Daarbij bleek, dat bij 4.25 gr. IC. het he lium vast wordt bij 150 alm., bij 1.5 gr. K. zelfs reeds bij 28 alm. Terwijl de eerste proeven geschiedden in een ondoorzichtige metalen buis, is heden o a. de proef herhaald in een glazen buis. Geconstateerd word, dat het helium in den vorm van een geheel doorschijnende massa vast wordt. Huldiging prof. dr. L. van Italiie. lieden had in het Pharmaceutisch Labo ratorium, alhier, de huldiging plaats van prof. dr. L. van Italiie, ter gelegenheid van zijn veertig-jarig apothekers-jubileum, dat, ip zijn verzoek, in besloten kring werd her dacht. Door het cornilé uilgenoodigd, waren een groot aantal collega's, leerlingen en oud- leerlingen in de collegezaal samengekomen om den gevierden hoogleeraar hun belang stelling le bewijzen. Namens de Nederlandsche Maatschappij ter bevordering der pharmacie werd de ju bilaris toegesproken door dr. J. J. Hofman, die in herinnering bracht wat dr. v. Italiie als apotheker le Harlingen, later als ge meente-apotheker, vervolgens als leeraar aan 's Rijks Veeartsenijschool (e Utrecht en daarna al3 hoogleeraar in de Pharmacie te Leiden, had verricht. Namens het comité werd den hoogleeraar het huldeblijk aangeboden, door een groot aantal vrienden en collega's geschonken. Daarna werd het woord gevoerd door den Rqclor-Magnificus der Universiteit, prof. dr. W. de Sitter, door prof. dr. L. E. Gorter, door dr. J. S. Meulenhoff namens de Phar- macopee-commissie, waarvan prof. v. Itailic voorzitter is, en door den heer P. F. van Senus, namens de Pharmaceutische Studen tenvereniging Aesculapius. De veelzijdige werkzaamheid van prof v. Italiie als voorzitter van het Pharmaco- therapeutisch Instituut, en zijn" werkzaam heden op internationaal wetenschappelijk gebied, werden door de sprekers herdacht en gehuldigd. Na afloop dankte prof. Van Italiie alle sprekers hartelijk voor hun woorden en het aangeboden huldeblijk. In zijn rede herdacht spr. met groote dankbaarheid zijn ouders en zijn oud-leermeester, prof. Wefers Bettink. Het laboratorium was door de zorg der sludenlen met groen en bloemen versierd. Na afloop der huldiging hield de jiübilaris met mevr. Van Ilaljie e^pverige familie leden receptie, waarvan zeer velen gebruik maakten om hun persoonlijke gelukwen- schen aan to bieden Het 121/2 jarig bestaan van den Gemeentelijken Keuringsdienst. Na de huldiging van de directie van bo- vcDgcnoemden Dienst door het personeel, waarvan wij gisteren melding maakten, .werd s namiddag-s door den directeur en He ^^Ltc-narer. in het kantoorgebouw in c .Neordcrstr&afc een receptie gehouden. e v aggen wapperden aan den ingang van rtnnrP0 i"iWr bew°ners van dit stille B<Ï 'Jk zijstraatje van de Langegracht, listen met hc* ze het hadden. I »Arj°ri takken van dienst k to-zxr.* j directie gecomplimenteerd. Van- *3as- en Electriciteitsfabriek .ir" Nemers den directeur geluk, Openbaar Slachthuis was vertegen woordigd door den directeur, dr. Stuur man, evenals de Markt- en Havendienst door zijn directeur den heer Mennes. De directeur van Gemeentewerken ir. Driessen, die met vacantie uit de stad i3, had een telegram van gelukweosch gezon den tegelijk met een keurige bloemen mand A Voorts troffen wij er o.a. aan het lid der Commissie van Fabricage den heer Splin ter, den oud-wethouder, den heer Bots, onder wien tijdens diens wethouderschap deze Dienst ressorteerde, de oud-opzichtez Grijzen en nog vele anderen. Tijdens de receptie werden ververschin- gen aangeboden. Gisteravond had het gezamenlijk perso neel een feestvergadering belegd in Kleine Stadsgehoorzaal, die voor dit doel extra versierd was. Er was voor deze bij eenkomst buitengewone belangstelling. Be halve het personeel met min vrouwen en verdere familieleden, was de directeur met de opzichters aanwezig, benevens eenige autoriteiten waarvan wij hier noemen on zen burgemeester jhr. De Gijselaar, den wethouder van Fabricage, den heer Mul der, de leden van de Raadscommissie voor Fabricage de heeren Splinter en Spendel, de referendaris, chef van Algemcene Za ken ter secretarie, den heer Rosier en den directeur van den Gemeentelijken Genees kundigen Dienst dr. Horst en het raadslid de heer Groeneveld. De bijeenkomst werd uit naam van het personeel geopend door den directeur, den heer C. de Koning, die in het bijzonder welkom heette den burgemeester, den wet houder en verdere autoriteiten, om ten blofcte allen een reoht prettigen avond toe te wensohen. Hierna speelde d6 muziekverecniging ,,Bobette" op recht verdienstelijke wijze eenige muzieknummers, waarmede het feest progTainm» op waardige wijze werd geopend De Le-iclsche Toon eel vereenig-ing Vondel" gaf daarna het vroolijke stukje „Snake- rijen van Hans", gevolgd door enkele kleinere voordrachten, waarmede de ver- eeniging het leeuwenaandeel in do feeste lijkheden van den avond voor zich op- eischte, waarvoor de aanwezigen zich zeer dankbaar toonden. De burgemeester nam in de pauze af scheid, de andere autoriteiten bleven tot aan het einde. De wethouder van Fabri cage, de heer Mulder, hield in de pauze ook nog een korte toespraak, waarin hij de goede samenwerking die er tussohen het Bureau van Gemeentewerken èn den Reinigingsdienst steeds bestond prees, waarna de Haagsche AccordeonveTeeniging Orpheus" met de reeds genoemde veree- ni ging en tot laat in den avond de aanwe zigen op een aangename wijze bezag hield. Het is voor den Gemeentelijken Reini gingsdienst een goede dag geweest. Een serenade aan den heer Wildschut. Den heer N. Wildschut, de haltechef van de N.Z.H.T.M., die, zooals wij hebben ge meld, gisteren, ter gelegenheid van zijn 25- jarige dienstbetrekking bij de Maatschappij, op zoo hartelijke wijze is gehuldigd, werd gisteravond nog een serenade gebracht door het muziekkorps van het personeel^ der ,,Noord-Zuid-Holland9che", onder leidiDg van den heer A. van Bïeda. Kwart over acht ongeveer verscheen liet korp3 voor de woning van den jubilaris in de stille Nieuwstraat, welke straat daarna in en ommezien voor een korte poos lot het drukste deel van de stad werd gepromo veerd. Honderden mensohen gingen op ae muziek af en hebben er geruimen lijd van kunnen genieten. Nadat eenige nummers builen waren ten beste gegeven, ging de muziek naar binnen, waar de directeur, de heer Van Breda, namens het koips in een hartelijke» speech den jubilaris met dezen dag gelukwenschle, waarop de heer W. even hartelijk ant woordde. Nadat aan de loden van l\et korps ver- verschingen waren aangeboden, werden ook binnen eenige nummers gespeeld, terwijl ook buiten tenslotte nog een vroolijke marsch werd geblazen. De heer W. Brakel exit. Gistermiddag heeft in de vergadering van B. en W. de ex-concierge van het Raadhuis, de heer W. Brakel, na een ruim 27-jarige trouwe plichtsvervulling als zoodanig, of ficieel afscheid van dit college en daarmede tevens van den gemeentedienst genomen, nadat hij reeds den dag tevoren de ten Stadhuize werkzaam gestelde ambtenaren de hand had gedrukt. De burgemeester sprak den syrapalhioken concierge toe en gaf en zijn leedwezen over le kennen, dat Brakel ging vertrekken. Doch nu de tijd daartoe gekomen was, wilde hij niet nalaten hem le danken, voor de vele en belangrijke diensten door hem aan de gemeente bewezen. Nooit zaagt gij, al dus de burgemeester, verlangend uit naar het einde van den werktijd, een 8-urigen arbeidsdag kendet bij niet, doch steeds van 's morgens vroeg tot 's avonds laat waart gij rusteloos bezig met uw werkzaamheden. Van harte wenschen wij U en Uw echt- genoote, die U in al die jaren zoo trouw terzijde stond en steeds haar volle mede werking verleende, waar dit noodig was, nog vele jaren van welverdiende niet toe. Als persoonlijk blijk van sympath'*» en ter herinnering aan de prettige samenwer king schonk de burgemeester dea heer Bra kel een fraaie gouden dasspeld, waarin een Darel vervat Doch ook van andere zijde mocM de heer Brakel nog tal van blijken van belangstel ling ondervinden, blijken, die het bewij<s le veren van de bemindheid, welke hij in de breede stadhuiskringen alom geniet Zoo schonk de secretaris, rar. dr. C. E. van Strijen, hem een van zijn handteekening voorzien portret, terwijl de ambtenaren van de secretarie en enkele anderen hem een prachtig fayence-inktstel offreerden. Met den heer Brakel verdwijnt een voor naam onderdeel van ons eerbiedwaardig Stadhuis. Moge de alleszins .verdiende rust hem en zijn echtgenoole in alle opzichten de vol doening schenken, welke zij ervan verwach ten. Comité voor de Openbare School. Men sfchrijft ons: De noodzakelijkheid van een nieuwe school voor Openbaar lager Onderwijs in het Kooiterrein wordt door de uitkomsten van een enquête, gehouden door het „Comité voor de Openbare School" in samenwerking met een Oudbr-commi9sie van de school in de Medusastraat, ten volle bevestigd. Het Comité heeft door een staf van wer kers een onderzoek doen instellen bij de bewoners van het Kooiterrein en de naaste omgeving daarvan. Het heeft handteeke- ningen gevraagd van ouders, die kinderen hebben van 3 tot 6 jaar. en daarvoor onder wijs verlangen op_ een Openbare School, zoodra die kinderen den leerplichtigen leef tijd bereikt hebben. Niet minder dan 212 handteekeningen vragende in de naaste toekonut onderwijs voor 293 kinderen wer den in korten tijd verzameld. Het Comité heeft de lijsten aan het bestuur onzer ge meente ter kennisname toegezonden. De postbestelling op Zaterdag. Bij een bespreking van het Bureau dor Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland met eenige verantwoordelijke ambtenaren der Posterijen is de toezegging ontvangen, dat ten aanzien van de Zater dagochtend-bestelling, waaromtrent ver schillende klachten ingekomen waren, na Juli zoodanige maatregelen getroffen zullen worden, dat deze bestelling niet later dan de bestellingen op, andere dagen uitgevoerd zal worden. Mocht deze bestelling soms nog tot meer dere klachten aanleiding geven, dan zal dé Kamer deze gaarne vernemen. Ook omtrent andere punten weiden wen schen geuit. De mogelijkheid van inwilli ging van deze wenschen zal nog nader on derzocht worden. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Wij meldden reecis, dat het afdelings bestuur van het „Instituut voor Arbeiders ontwikkeling" pogingen in 't werk stelde om ter voorbereiding van een bezoek aan de Jan Steententoonstelling een cursus avond te organisecren met een deskundige als spreker over Jan Steen en diens kunst. Deze pogingen zijn geslaagd. Donderdag 8 Juli a.8. zal de heer D. Roggeveen, schil der en kunstkenner alhier, voor de afdee- ling optreden met het onderwerp: „Jan Steen, zijn leven en zijn werken" Bij vol doende belangstelling en daaraan twij felen wij niet zal dan op een aantal Zaterdagen de tentoonstelling worden be zocht in groepen van ongeveer 20 personen onder bevoegde leiding. Het plan van het bestuur, om de leden met hun vrouwen en groote kinderen een dag naar buiten in de vrije natuur te bren gen, heeft ook vasten vorm gekregen. De dag is bepaald op Zondag 18 Juli a.s. 'a Morgens gaat mên dan met den trein tot Piet Gijzenbrug, vandaar wordt gewan deld over Noordwijkerhout naar de dui nen, waar in een groote duinpan een pic nic wordt gehouden. De wandeling wordt daarna voortgezet naar Noordwijk-aan- Zee. De weg daarheen voert door een mooi duingebied met veel aanplant van donnen. In Noordwijk hoopt men de genoegens van strand en zee te smaken om tenslotte met 'de electrische tram naar Leiden terug te keeren. Als het weer wat meewerkt kan het een mooi uitstapje worden. Keuring van geitenstallen. Men schrijft ons Door den ambtenaar bij de Rijkeveeteelt voor Zuid-Holland is een stalkeuring ver richt, welke keuring niet verplichtend was. Door hem werden veertien stallen gein-» fepecteerd. Genoemde heer schrijft in zqn rapport, dat bijna zonder uitzondering een goede of vrij goede stal voor de dieren besahikbaar was. Verscheidene deelnemers bezaten zelfs een uitmuntenden stal. De zindelijkheid Het rliets te wenschen over* Over Stal No. 1 was het oordeel van den rapporteur als volgt: Deze stal geheel modern gebouwd, vol doet aan alle eischem; de dieren staan er practisch en ruim. Ze staan met de achter stellen naar den muur; de ventilatie is uit stekend aangebracht, terwijl ook veel licht in den stal kan binnen treden. De rappor* tour gaat al de stallen na, en komt tot de conclusie dat naast een goede stalling, de dieren er ook goed verzorgt uitzagen. Een goede stal zal slechts dan voldoen aan de verwachting, wanneer daarnaast ook wordt gezorgd voor een goode verpleging van de dieren. In dit opzicht kan worden gezegd dat door de deelnemers aan deze stalkeu ring reeds heel wat wordt gedaan. De ambtenaar eindigt zijn rapport met een woord van dank aan den heer Joh. v. d. Meij, controleur der Leidsohe Geitenfok- kcrs-Vereeniging, die hem bij al de deel nomen heeft rondgeleid. De eerste prijs winnaar ie de heer Colpa, Noorderstraat, met 76 punten; tweede de heer Sirag, Mid delstegracht 15, met 7l*/f> punt; derde win naar ie F. v. HaL Doelengracht 10, met 70V6 punt; vierde winnaar is J. A. Pauii- des, Parkstraat met 66 punten en vijfde winnaar is F. Kampuis, Binnenlaan 11 met 63 V6 punt. Het maximum aantal te behalen punten bedroeg 80. De Burgemeester,de Gemeente-secre taris, de Weihouders-en de-Comm. v. Poli tie hebben gistermiddag een bezoek ge bracht aan het in aanbouw zijnd nieuw politiebureau. Voor het eindexamen Gem. II. B. S. met 5 j. c. alhier (Oeconomische Afdeeling) zijn geslaagd: A. J. Akkerman, P. J. van Blarkom, A. L. Demenint, Fred. Cl. Fontijn, H. F. Juta, mej. A. de Kier, H. W. Meyeraan mej. O. H. T. Pino Post, mej. H. Poppe, D. van der Putten, P. Straathof, W. P. Sy- branda, J. L. F. C. A. de Thouars, Christ. W. J. de Vries en B. Werkman. Afgewezen 3 candidaten. Voor het eindexamen der Chr. Kweek school voor Onderwijzers en Onderwijzeres sen alhier (2e groep) werden geëxamineerd 6 mann. candidaten. Geslaagd zijn de hee- Ten P. v. d. Gugten, Katwijk; C. Kammeraat, Woubrugge; E. C. G. Labree, alhier-, T. Mul der, Ter Aar; V. de Tombe, alhier, en N. Ravensbergcn, Katwijk. Geslaagd zijn voor de akte L. O. de dames J. A. Pino Post en J. Meyer, alhier. Geslaagd is voor de nijverheidsakte (leeraar bouwkundig teekenen en bouw materialen), onze stadgenoot, de heer B. W. A. Goddijii.. Voor het toelatingsexamen Conserva torium te Amsterdam slaagde voor de twee de klas mej. Toos van Ulden, alhier. Woensdag 7 Juli a.s. herdenkt de heer J. F. van den Wijngaard den dag waarop hij 40 jaren geleden in betrekking trad bij de firma F. van Dorp, alhier^ Men meldt ons, dat de Evangelisatie- tent van het Leger des Heils, Langebrug, die vorige jaren zeer druk bezocht ia, ook dit jaar zal komen, op de oude standplaats, Lammermarkt-, achter den molen, en wel van 19 tot en met 29 Augustus. De tentoonstollingea De tentsamenkomsten waren velen tot zegen. Het houden van deze samenkomsten brengt groote onkosten met zich mede, daarom wordt een beroep gedaan op vrien den ons te helpen. Giften worden gaarne ingewacht, Leger des Heils, Langebrug 4. Met genoegen kuhriën Wij melden, dat naar aanleiding van het „ingezonden stuk" van den onderwijzer eefier L 0.-6chool hier ter »stede, van eenige notabelen aardige bijdragen zijn ingekomèh, zoodat het door gaan van het driedaagsoh reisje in het laatst van Augustus vrijwel verzekerd is. Ter gelegenheid van het 45-jarig be staan der tooneelvereeniging „Leidsche iDilettantenclub" organiseert het bestuur dezer vereeniging op Zondag 19 Dec., 9 Januari, 23 Januari en 8 Februari in de groote zaal van café „l'Union" aan de Steenstraat een nation alen wedstrijd in drama's, tooneel- en blijspelen- De wedstrijd is opengesteld voor 12 dilet- tantenvereenigingen, in elke afdeeling 4. Op iederen datum zullen 3 vcxeenigingen optreden, n.l. 1 drama, 1 tooneel en 1 blij spel, terwijl op Zaterdag 21 Februari de jubileerende vereeniging een uitvoering zal geven, waarna de utspraak der jury en de prijsuitreiking zal plaats hebben. Reeds zijn tal van fraaie prijzen beschikbaar ge steld. In het adres .aan den raad van den Neutralen Bestuurdersbond staat, zooals de aandachtige lezer zal hebben bemerrt, in den laatsten regel abusievelijk „verla gen"; dit moet zijn „verhoogen." In de gisteren vanwege de Gemeente commissie van het Ned.-Herv. Kerkgenoot schap gehouden aanbesteding is als in schrijving van den heer Ph_ Mooten ver meld f 792; dit moet zijn f742. Het te laat ingezonden biljet was niet van den heer Kuiper, doch van een ande ren inschrijver, wiens inschrijving dus niet geldend is. Ten behoeve van de passagiers op de N.Z.IL-lijnen ScheveningenLeidenKal- wijk/Noordwijk wordt momenteel in het midden van hel Kort-Rapenburg een vlucht heuvel aangebracht. BINNENLAND. Het Nederl.Duitsche handelsverdrag ia de Tweede Kamer. Prof. Keesom, te Leiden, brengt helinm in vasten toestand. Plechtige inwijding der Gereformeerde Kerk te Noordwijk-Binnen. r BUITENLAND. Het Engelsche Lagerhuis neemt het wets* ontwerp tot 8-urigen mijnwerkersdag aan. Verwerping van het voorstel der Duit< sche regeering inzake de schadeloosstelling der vorsten schijnt verzekerd. Nieuwe onrust over de Fransche franc. Nieuwe regeeringscrisis in Canada. Gistermorgen, omstreeks kwart voof twaalf, kwam een tramwagen van de N.Z.IL bestuurd door Job. E., en een melkwagen van ,,de Landbouw" met elkaar in botsing* De inhoud van laatstgenoemd voertuig, be- 9taande uit melk, room en eieren, kwam op de straat teTecht en ging geheel verloren. Tengevolge van het breken der leid sels reed gistermiddag te circa kwart over vier een met twee paarden bespannen ver* huiswagen, bestuurd door P. de II., uit Rot terdam, bij het afrijden van de Koornbeurs-» brug tegen den noek van den winkel der firma Zaalberg, waar ook eenige op straat uitgestalde voorwerpen werden beschadigd. Gisteren is de 56-jarige mej. K., uit Alphen o. d. Rijn op de trapbrug aan het station alhier gestruikeld en gevallen, waar door zij een bloedende wonde vlak boven het oog bekwam. Na door den Eerste-Huip-i dienst verbonden te zijn, kon zij per autoi bus de reis naar haar woonplaats voort* zetten. DE ALGEMEENE TOESTAND. Bezettingstroepen* Van officieele Duitsche zijde werd inzake de vermindering van de bezettingstroepen in Rijnland gedurende de laatste dagen een nieuwe demarche ondernomen, bij het Quai d'Orsay. Hiermede stond ook een bezoek van de Duitsche gezant te Parijs, von Hosch in verband, die tijdens de gewone officieele bezoeken aan de nieuwe ministers ook deze kwestie's te berde bracht. Naar verluidt, ie door de Duitsche regeering hierbij gewezen de kwestie van de sterkte van de bezettings troepen in verband met de onderhandelin gen over een handelsverdrag, en wel in het bijzonder op de door Frankrijk zoozeer gewenschte voorloopige overeenkomst. BELGIE. Petroleumbelangen. De Belgische minister van buitenlandsche zaken, die de politiek van samenvoeging van het streven der Belgische industrie op alle terrein voortzet, heeft de vertegen woordigers der nationale petroleumin dustrie bij elkaar gebracht om aan België een aandeel te verzekeren in de ontgin ning dor petroleumveldeo in Mesopotamia. De gedelegeerden der vertegenwoordigde maatschappijen kwamen nu reeds tot over eenstemming over het beginsel eener nau we samenwerking der gcheele Belgische pe- troleum-induatrie. In latere vergaderingen zullen de bijzonderheden van dit accoord vastgelegd worden. DUITSCHLAND. Verwerping van het schade- loosstellingsontwerp dei re- geering zeker -r-Kutisker en Bprmat In den Rijksdag heeft rijkskanselier Marx het ontwerp ingediend en verdedigd waarbij de opschorting3termijn voor onroerende goe deren die tot de bezittingen der voormalige vorsten behoord hebben voorloopig tot 31 December van dit jaar wordt verlengd, in afwachting van de weüelijke regeling der geheele aangelegenheid Marx zeide dat de regeerin? er prijs op stelt deze verlengingswet onmiddellijk aan te nemen aangezien de termijn afloopt. De inlerfractioneele commissie uit de regee- ringspartijen heeft er echter op aangedron gen om eerst het schadeloosstellingsontwerp af te handelen. Zou dit aangenomen worden dan is tegen verlenging geen bezwaar maar de regeeringsparlijen zien er tegen op om de verlenging al hoe te staan voordal het lot van het geheele ontwerp dat de schadeloos stelling regelt, beslist is. Marx zeide verder dal de rijksraad het ontwerp goedgekeurd heeft en de regeering

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1