No. 20336. LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 1 Juli Derde Blad Anno 1026, UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Alyhcn. Voor het eindexamen H. B S. alhier zijn geslaagd de feeeren: G. E. ran Beek, L. Blok, G. ran Kleef, J. O. Klomp. •J. ran der Marei, J. Hunting, J. C. Wester- brink en J. G. Zwart. In ons raadsvcrslag is een foutje ge slopen, welke wij gaarne even herstellen. Bij (ie behandeling van de kwestie van den sproeiwagen Leeft de heer Vettman met gesproken over bijvalsbetuigingen van een groot deel van den gemeenteraad, doch van die der gemeente naren. Het is niet precies hetzelfde' Alkemade. Gemeenteraad. Voorzit Ier: de burgemeester. Tegenwoordig 10 van de 11 ieden. Afwezig aonder kennisgeving de heer A. Bouwmeester. De voorzitter opent de vergadering met Eet gebruikelijke gebed, waarna hij het woord geeft aan den secretaris tol voorlezing der notulen, welk? onveranderd worden ■vastgesteld. Aan de orde is de agenda. lo. Benoeming van een lid der Schai- lingscommissic, wegens het bedanken door den heer J. J. van der Meer. Aanbeveling yan B. en W. G. van der Meer Bzn. De voorzitter leest het ingekomen schrij ven van den heer J. J. van der Meer voor, waarbij deze mededeelt, dat hij wegens zijn siekelijken toestand tot rijn spijt rich ge noodzaakt ziet ontslag uil gemelde functie te nemen. Spr. slell voor bel gevraagde ontslag op 3e meest eervolle wijze te verleen en en zegt zeer zeker de tolk der leden te zijn, indien (hij den heer Van der Meer dank brengt vóór hetgeen hij in het belang der gemeente heeft gedaan. De schattingscommis&ie heeft verschillende jaren van zijn wijze adviezen geprofiteerd en zijn plaats zal wel moeilijk door een ander ingenomen kunnen worden. Z. h. st. wordt bet gevraagde onlslag ver leend en wordt na gehouden stemming in zijn plaats gekozen de heer G. van der Meer met 8 stemmen. 1 slem was uitgebracht op den hee-r G. Horsman en 1 blanco. 2o. Wijziging van de bogrootir.g, dienst jaar 1925 en 392G. De voorzitter zegt, dal deze vergadering in hoofdzaak was belegd geworden in ver band met de te wijzigen begroeting voor hel 'dienstjaar 1925. Van den directeur den Di recte belastingen te Utrecht is bericht in gekomen, dat deze gemeente over het be lastingjaar 1922-1923 aan kwade posten nog aan het Rijk moet betalen een bedrog ad i 2959.25, benevens een bedrag ad r 367.50 voor verplegingskosien over 1925 voor pa tiënte Wa. Pi enema n. De heer Horsman vraagt den voorzitter öf onder Ivet bedrag ad 12959.25 ook be grepen zijn bedragen van wanbetalers, waarop de voorzitter antwoordt, dal het op gegeven bedrag uitmaakt het aandeel we gens ten behoeve van deze gemeente ge heven opcenten in de dooT den Inspecteur der Directe. Belastingen verleende vermin deringen, on1 heffingen en afschrijvingen. [Voorts ligt het in de bedoeling van B. en W. een schrijven te richten tot de Vereeniging van Nederl. Gemeenten, len einde mesr controle op de kwade posten te kunnen uit oefenen. Hef aan het Rijk te betalen bedrag zal wel m orde zijn, doch aan wie de uil betalingen zijn gedaan is de gemeente niel bekend en op aanvrage worden dt ze op gaven ook ci et rerslrekt. De heer Los vraagt, boe ket kom;, dal de «eindafrekening van dit belastingjaar thans eerst in 1926 bekend is. De voorzitter antwoordt, aal de late uit betaling geschiedt krachtens voorschrift, ge geven bij Min. beschikking en leest ;n ver band met deze vraag het schrijven van den directeur der directe belastingen te 1*1 recht voor, waarbij het gemeentebestuur om na dere specifica Li:- van het 1e betalen bedrag heeft gevraagd. Voorts leest de voofziltar voor de te wij zigen poslen voor het dienstjaar 1926, waar na z. h. st. de begroolingswijzigingen wor den vastgesteld. 3o. Vaststelling raadsbesluit lot ver lenging van den or,'ruimingstermija voor de woning, gemerkt D. 161. B. en W. sietlen voor, na ingewonnen advies van de gezondheidscommissie den onirmmingslc-rmijn voor genoemde woning 'weder met zes maanden te verlengen. De heer Rotteveel merkt op. dat al zoo vaak verlenging voor deze woning is toege staan en vraagt of geen tengeres termijn kan gegeven worden. De voorzitter zegt. dat de wel niel langer dan zes maanden toestaat. De lieer Rielbroek herinnert den voorzit ter aan zijn vroegeren wen3cb om van ge meentewege eenige woningen te Rijpwelc- ring te bouwen, doch de voorzitter had goede hoop, dat bel particulier initiatief hiertoe zou ov-ergaan. Intusschen zijn we weer zes maanden verder en de particulier laat de gemeente in den sleek. De vooTzilter zegt, dat deze zaak nog steeds de volle aandacht heeft van B. ea W. en dat gemeentewege eenigen tijd ge leden pogingen in het werk zijn gesteld om een andere woning voor den bewoner te verkrijgen. De heeren Vette en Rietbroek zijn voldoende met (fit geval bekend. Hierfta wordt z. h. st. bestelen den ter mijn van ontruiming weder met zes mnd ie verlengen. do. Reclames schoolgeld. Ingekomen zijn een viertal reclame* legen den aanslag in het schoolgeld van M. van Neerbos, le N. Wetering. J. Bakker. Rijp- wetering, A. Broekhof, te Wou brugge en G. Meyer, te Oude-Wetering, Deze worden afgehandeld overeenkomstig voorstel van B. en W. Geschiedt mededeling van de volgende ingekomen stukken» w.o. een dankbetuiging van den gemeente-oprichter A. van Wie- JU*®® voor verteende gratificatie iT-iV^' ^er(*er *3 ingekomen het pjoces- vert**: van de opneming van kas en boe- J»n van dan £wn?sn!a-«n{Ta»«aT 4.4. 2? Juni j.l. In kas was een be-drag ad f 6507.48 V*. Voorts nog een schrijven van God. Staten, houdende mededeeling, dat zij bezwaar moeien maken een voorstel aan de Staten van Zuid-Holland te doen om voor de jaren 1926, 1927 en 1928 70 pel. subsidie te veriecnen in de kosten van ver- breeding van den weg te Oude-Weiering loopende vanaf hel pontveer van Slaveren tot aan het pontveer de Jong. Dc voorzitter leest het schrijven voor. In dit schrijven merken Ged. Staten op. dal men van Leiden langs de Zijl over Rijp- wetering en Roelofarendsveen 2 routes kan volgen in de richting Amsterdam. In de eene route, welke langs Oude-Wetering •aal. ligt dc pontveer van de ringvaart; in de andere, welke langs Nieuwe-Wetenn; loopt, ligt de brug over de ringvaart. Het behoeft, naar de meening van Ged. Stalen geen beloog, dat reeds daarom de route over Nieuwe-Wetering de voorkeur verdient boven die over Oude-Wetering. Voorts is bij de provincie in overweging het opmaken van een nieuw plan /an door de provincie in beheer en onderhoud over te nemen wegp-n en het ligt aanvankelijk in de bedoeling van Ged. Staten in dat plan op te nemen den weg langs Nieuwe- Wetering mede in verband met het voornemen van de provincie Noord-Holland om den Sloterweg door den Haarlemmermeer volgens het wegenplan dier provincie te verbeteren. De heer Horsman merkt op, dat, nu dc raad in beginsel wel bereid was om aan den weg te Oude-Wetering kosten te spandeeren, het zeer gewenscht zou zijn indien op som mige plaatsen langs de Oude-Wetering de weg wat wordt verbeterd. Spr. wijst in het bijzonder op de goot in den weg voor de perceelen van Adema en Rodewijk. De voorzitter antwoordt den heer Hersman dal B. en W. de Oude-Wetering niet uit het oog zullen verliezen. Binnen enkele weken zal dc weg nabij het perceel van den heer Meyer weer verbreed worden, doch alles kan natuurlijk niet in eens. Aangezien van de rondvraag door geen der leden werd gebruik gemaakt, sloot de voorzitter de vergadering. Bodecraven. Opgaaf verkeer post cheque- en girodienst maand Juni. Stortin gen 707, bedrag f 119.444,84 Uitbetaalde cheques 218. bedrag f 92.047,-56. Gemeenteraad. Aanwezig ai ie leden: Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van den heer P. J. Maas, tc Leiden, waarin deze de benoeming lol directeur der JVmbachtsteekenschooI zcide te aanvaarden. Van Ged. Staten was c.a. dc goedkeuring van het uitbreidingsplan inge komen. In antwoord op het verzoek van den Raad gaf de schoolcommissie een nadere uiteen zetting van den stand van hel onderwijs Ier plaatse. De regeling inzake de Vleeschkcu- ringswet mei Zwammerdam werd Ter juis tere bepaling eenigszins gewijzigd. Van het nieuwe gemeentelijk bouwterrein aan de Nieuwe Markt werd het eerste perceel ver kocht. Dit is groot 150 M 2. en de prijs In draagt f 5 per M. Besloten werd lot het dempen van een sloot en den aanleg van een straat op dat terrein, aan de achterzijde van den pastorietuin. Eenige wijzigingen werden in de begroo ting van 1926 aangebracht. Inzake hel adres waarin wijziging der verordening op de riool aansluiting werd gevraagd, weik adres in dé vorige vergadering was uitgesie'd, op dat B. en W. nader met de adressanten kon den conlereeren. werd nu een praeadvies van B. en W. uitgebracht. De meerderheid van het college meende de cijfers, die ge geven waren, te moe-ten handhaven en zag geen enkel nieuw argument op de conferen tie aangevoerd, waarom geadviseerd werd, hot adres voor kennisgeving aan te nemen. Weth. Batelaan had gehoopt, dat in dc conferentie overeenstemming zou rijn be reikt, doch beide partijen handhaafden hun eenmaal ingenomen standpunt. Waar spr echter voelde, dat eenig onrecht zou worden begaan, stelt hij nu een bemiddelingsvoor stel voor. waarvan de inhoud is, dal voor perceelen. die bij hun bouw niet konden worden aangesloten aan een gemeentenooi. de-aansluïtingskosten zullen worden terug gebracht lot de helft van het bepaalde, dus tot f5 per Meter gevelbreedte. Spr. beaamde bovendien, dat het beter geweest zou zijn de kosten te berekenen naar de huurwaarde der perceelen. De voorzitter besireed dit voorstel en merkte op, dat welh. Batelaan aan de voor stellen van B. en W. heeft medegewerkt. De kosten zouden bij bet aannemen van bet voorstel Batelaan aanzienlijk hooger wor den voor de gemeente. Weth. v. d. Mareli meende, dat er geen sprake was van eenig onrecht, doch dal hei zeer billijk is, dat de kosten half door de gemeente cd half door de particulieren wor den gedragen. Hij beschouwt dit ais hoofd zakelijk particulier belang. Hij acht het niet tin overeenstemming met het prestige van den raad. wanneer hij nu op zijn stendpunt terugkomt. Ook de lieer Baan Brielaan verklaart zich namens de A.-R. fractie tegen het voorst el- Batelaan. Spr. adviseert den raad met le wijken voor de oppositie. De heer Hortensius spreekt in gelijken zin en verzoekt soepele uitvoering der verorde ning. Het voorstel-Batelaan wordt nu met 10 legen 1 stem verworpen, waarna het voor stel van B. en W. z. h. s. wordt aange nomen. De huurprijs der woningen van de Wo- ningbouwsüchting aan de Noordzijde wordl op verzoek der stichting verlaagd. Steeds zijn thans enkele woningen onverhuurd. De heer Beyen deelt mede. dat tot nu toe een sluitende exploitatie kon worden bereikt. De verordening op de Veemarkten onder gaat eenige wijziging- De voorzitter deelt mede, dat bij Ged. Staten een bezwaar van'Leiden tegen het houden van een veemarkt le Bodegraven is ingekomen. De directie der Gasfabriek deelt mede. da! de gasprijs zal worden verhoogd tot 9 cent. De heer C. B Batelaan verzocht spoedig? indiening va*i een voorste! to! verbod van melk venten op Zondag. Hierna sluiting der vergadering. Leiderdorp. Onder begunstiging vart zeer mooi weer gaf gisteravond de Chr. mu ziekvereniging ..Devote" 'haar eerste zomer- concert. Het in dit blad reeds vermelde pro gramma werd op verdieftstelgke wijze af gewerkt, wal door het aanwezige publiek zeer op prijs weid gesteld. Woubragge. Be kjvrpervangsl is hier weer aangevangen. Mooie exemplaren wer den al weer opgehaald aan den hengel, c.a. ook door onzen brugwachter Schijf. Hillegom De poslduivenvcreeniging Vooruit hield een wedvlucht van ttamhou!- let af (lrra rdc rijk). Afstand 183 K.M. De prij zen worden als .volgt ge wannen- le prijs: Th. J. v. Kuick, aankomst 1.53.39 uur; 2e pr. T. Berkhout; 3e en 6e pr. II. Willem se; 4e pr. J. van Herkei; 5e pr. C. Janssen; 10e en 7e pr. Th. J. van Kwiek; 8c pr. II. Kor- suize; 9e pr. G. Weysrs; lie pr. P. v. d. Star De duiven werden 'om 5.30 uur v.m. in vrijheid gesteld. De jonge duiven welke Zondag j.l. van Roozendaal afvlogen, zijn om 9 uur v.m. in vrijheid gesteld. Dc eerste duif werd geconstateerd om 10.28.13 uur. A.s. Zondag houdt de verceniging een wedvlucht voor jonge duiven van Lier af (België) afstand 132 K.M. Tn vrijheid stel ling geschiedt vermoedelijk om 8 uur v.m. Gemeenteraad. Woensdagavond is de gemeenteraad in een buitengewone zitting bijeengekomen orn afscheid te nemen van den hoor A. M. van der Jagl aan wien op verzoek eervol ontslag is verleend als gemeente-secretaris tegen 1 Juli. De beer van der Jagl )s op 1 Mei 3861 geboren, dus riu even 65 jaar oud. In 3881 kwam hij zijdelings in betrekking bij de gemeente, in 1885 volgde de- benoeming tot gemeente-ontvanger, in 1887 werd hij ambtenaar ter secretarie en in April 1894 gemeentesecretaris. Het dienstverband aan de gemeente heeft een tijdsverloop van on geveer 44 jaar gehad. Op de publieke tribune varen aanwezig de g era een t e-eecreturis van Cennebroek, het oud-raadslid de heer J. Guldemond en eeni ge belangstellenden. De Voorzitter de hefcr Wentholt opende de vergadering op de ge bruikelijke wijze en deelde mede, dat be richt van verhindering was ontvangen van de heeren Loerakker en Klaver; de laatste schreef eenige woorden tot den gemeente secretaris persoontijk. De voorzitter liietd een indrukwekkende toespraak; hij bood namens de gemeente bloemen en een klok met coupes uan, bene vens de beste wensehen voor het ambte- looze leven met veel dank yoor de aan de gemeente bewezen diensten en de, aange name samenwerking. Spreker zoowel als toegesprokene waren diep ouder den indruk vap Let oogenblik van scheiden. Wethouder Balvers onderschreef de woorden van den voorzitter, memoreerde wat er gedurende het secretariaat van den heer Van der Jagt in de gemeente tot stand is gekomen, bedankte ais wethouder, raads lid en ingezetene voor ondervonden bereid willigheid.* ontvangen inlichtingen, raad gevingen enz. De heer Vooren voerde het woord als oudste raadslid, hij noemde dit oogenblik merkwaardig, historisch en gewichtig. Se cretaris van der Jagt was een kerel in het ambtenarencorps Dit va^ de kern van de mooie doorwrochte rede. uitgesproken door een raadslid, tevens ambtenaar lot een ambtenaar. Als raadslid, die het langste mei den heer Van der Jagt heeft samenge werkt. bood de beer Yooren een persoonlijk geschenk aan. een ivoren vouwbeen met zilveren handvat, waarop gegraveerd de initialen A. M. v. d. J. en dc datum 30.6.192C. Vóór de rede van den heer Voor&n. heeft wethouder de Vreugd het woord gevoerd om zich aan tc builen bij de woorden van de twee vorige sprekers en den scheidenden secretaris het beste toe te wenschen. Verder is er gesproken door den heer Fijcna namens hel H. B. B. en de S D. A P. door den heer Jansen namens de Chr Hist. Partij, door den heer Vermeer namens de A.-R. partij, terwijl de heer van Houten zijn gevoelens uitte in een gedicht De toespraken werden met applaus der toehoorders beantwoord. Toen nam de heer van der Jagt zelf het woord om alle sprekers en de schenkers van cadeaux hartelijk le bedanken; daarbij richtte hij zich allereerst tot den voorzitter, burgemeester Wentholt en vervolgens tol ieder die gesproken had. Ook de ingezete nen, de plaatselijke pers en de collega uit Bermebrock kregen woorden van dank bij dit afscheid. Hiermede was de plechtige vergadering beëindigd Katwijk-aam-Zee, Van de Irawlvis- scherij kwamen Woensdag le IJ muiden aan de markt de loggers: KW 44 m(0%§Fl en KW 140 met £612 besomming. Begunstigd door mooi zomerweer gaf de muriekvereeniging U. N. I. gisteravond een uitvoering in de tent op den boulevard. Het verkeer werd dóór de politie goed ge regeld. Dc pastorie waar ds. Impeta gedurende 28 jaren verblijf hield ziet er nu. nadat de meubelen op transport naar Kampen de nieuwe woonplaats van ds. Impeta zijn gesteld, troosteloos en eenzaam uit. Thans blijkt dal dit gebouw hoog noodig eens duchtig onderhanden genomen moet worden wil dit als pastorie in dezen modernen tijd nog dien3t doen. Naar wij vernemen zal er gedurende de zomermaanden een familie van eMere on derdak in bekomen. Hieruit blijkt, dat de Geref. Kerk langen tijd van een eigen her der en lecraar zal verstoken blijven en de dienst dus door Ringbroeders c. a. ra! wor den waargenomen. Gevonden voorwerpen, waarvan hij de politie inlichtingen 1e bekomen ztin: Een sleutelring met 5 sleutels. Naar men ons van deskundige zijde mededeelt, is de oplossing ran het vraag stuk ja, dat is het geworden! van de verharding van den oprit bij de Oude-Kerk nu niet zoo bijzonder moeilijk. In plaats dat dc l»elaiighebbenden daar het afval van de reederserven neerwerpen, brenge men er een flinke laag keolaach en slakken op, waardoor een stevige bodem verkregen wordt. Houdt men hier de hand aan. dan zullen spoedig de klaagtonen ophouden en za? men mei dankbaarheid op den gegeven raad terugzien. Rijkspostspaarbank. Aan het post kantoor alhier en de daaronder ressortec- rende hulpposlkantoren, werd gedurende de maand Juni 1926 ingelegd f 8792,57. terug- -claald 17031.05. Het -laatste door dal kan- foor uitgegeven boekje draagt het No. 3727. Katwijk-aao-den-Rijn, Woensdag had de aangekondigde landverhuring plaats van landerijen van de Leidsclie Duinwater- Maatschappij. Er was veel belangstelling van de zi jde der huurders en er -werden zeer hooge prijzen geboden, sommige perceelen gingen zelfs meer dan 100 pGt. hoog^r dan bij de vorige verhuring diev perceelen. Mo gelijk dat de droogte die bij de vorige ver huring heerschle en de vochtige zomer van heden er invloed op hebben. Ook is hel .niet uilgesloten dat de prachtige Bilumen-weg, die in ,,de Mienl" langs deze landerijen ligt, en waardoor het vervoer eter producten en de meststoffen vergemakkelijkt wordt, de prijzen hoeft helpen verhoogon. De algc- meene indruk is echter, dat de prijzen te hoog zijn. Men bericht ons dal do chr. zangver- eeniging ,.So!i deo Gloria" met het kinder koor het plan heeft oin op 21 Juli a* een zanguitvoering te geven in de N. H. Kerk ten bale van -de restauratie dezer kerk. Noordwijk. Woensdagmiddag ging een paard hetwelk voor een wagen was gespan nen. er op den Zeeweg van door, doch zon der wagen, doordat de z.g. schenkel uit schoot De voerman W. S. bleef alzoo alleen bij den wagen, maar hel paard gin? hollend verder naar Noordwijk-Bmnen. Op den lioek bij Bolhuis is hel dier gevallen en was nogal ontveld. Ongelukken kwamen*' gelukkig niet voor. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van welke de afzenders onbe kend zijn, terugontvangen in de 2de helft van Juni (hieronder zijn ook begrepen on toereikend en ongelrankeerdo stukken). Brieven Binnenland: A. Both, Rotterdam; S. Dehmer, Aerdenliout; Raad ran Arbeid, Amsterdam. Brieven Buitenland: Grace, Richmond Surrey. Briefkaarten Binnen land- Al. Schmidt, Rotterdam; F. de Graaf, Rotterdam. C. Raühe, Helder. Briefkaar ten Buitenland: O. Nordman, Hannover; G. Riolen, DüsseldorL Foslchèque- en Girodienst: Aan hel postkantoor alhier werd gedurende Juni 192C op de diverse rekeningen gestort f218.923.90 en terugbetaald f58.167,83. Er hadden 723 stortingen en 135 uitbetalingen plaats. Met ingang van a.s. Maanda? werden alhier de broodprijzen mei 1 ct. verhoogd. Oegstpcest. In café ..Central" hield de Oranje-Vereeniging een algenieene vergade ring. De voorzitter, dr. Timmermans, opende deze vergadering met een woord van wel kom en verzocht den secretaris verslag uit te brengen over het afgeloopen vereenigings- jaar. Uit dit verslag merken wij o.m. op. dat hel ledental is achteruitgegaan. Als oor zaak werd genoemd het vertrek van leden uil de gemeente. Om hierin weer verande ring te brengen, werd de hoop uitgesproken, dat ieder lid één lid aanbracht, waerdoor weer met nieuwen moed een aanvang met de vele werkzaamheden gemaakt kan worden. Voorts werd een woord van dank uitgesproken let den bode van de Vereeni- ging, die onvermoeid zijn niet altijd gemak kelijke taak weel te volbrengen. Met blijdschap werd gememoreerd liet 't vorig jaar gehouden feest, lot het welslagen waarvan zeer velen hebben medegewerkt. Een bijzonder woord van dank werd ge bracht voor de medewerking van het politie corps. Vervolgens bracht de penningmeester ver slag uit over dc financiën. De ontvangsten bedroegen f 3084, de uitgaven f 1031. Alzoo een batig saldo van f 50. Tot kasnazieners werden bereid gevonden de hoeren G. Hofman en C. Bakker. De heer Bakker deelde hierna mede, dat de bescheiden van den penningmeester in volmaakte orde waren bevonden. De notulen van de vorige atgem. vergade ring werden voorgelezen en onder dankbe tuiging onveranderd gearresteerd. Aan de orde was vervolgens; verkiezing van één bestuurslid. Aftredend was de heer J. Senff. Met op één na algeineene stemmen werd de heer Senff herkozen. Hierna werden de le houden feesten be sproken. De 31sic Augustus valt dit jaar op Dinsdag, zoodat in den datum geen veran dering gebracht zal worden. De traditie ge trouw zal de dag wederom met de kinder feesten een aanvang nemen. De muziek, een van de onmisbare factoren, zal weer ten tnoneele moeien verschijnen. Gezien nu het vorig jaar, heeft het gezelschap van het N. Z. H. T.-personeel zeer goed voldaan. Waarom werd voorgesteld dit corps weder te verzoeken het feest op te luisteren, waar alle aanwezigen mede instemden De trak taties van de kinderen blijken jaarlijks groo- ter offer -van de kas le eischen. Hel aantal kinderen wordt steeds grooter. Deze attrac tie toch is voor de kinderen een van de aan genaamste. Meer en meer blijkt, dat de ge- meenteaubsidie voor de traktatie van de in onze gemeente gevestigde 9 schoten on toereikend is, waarbij dan ook nog een groot aantal kinderen koaal. welke le Leiden schoten bezoeken. Hiertoe wordt besproken een verzoek (e richten lot den gemeenteraad om de jubsidie met f 100 le willen rerhoogen. Medewerking in deze wordt verzocht van één der nnn- wezige raadsleden. Een der leden bespreekt de traktatie van de kinderen van „Voorgeest", welke inrich ting toch een Leidsche is. Om nu deze kin deren niet uit te sluiten van de vreugde, wordt gevraagd aan den gemeenteraad vrm Leiden te verzoeken om een subsidie. De voorzitter deelt hierop mede, dal zulks niet mogelijk is, daar ook deze kinderen moeten gerekend worden als inwoners van <»nz« gemeente. De middagfeesten, ook voor de opvoleende jeugd, n.l. de wedstrijden, zulten ongewijzigd blijven. Een voorstel om de kinderen op dezen feestdag een reisje naar Katwijk aan te bieden en daar wedstrijden te organiseren in het bouwen van forten, vond geen bijval. Bij het bestuur is gebleken, dat de. bet vorig jaar gehouden ..vliegerwedstrijd" zeer goed is geslaagd, waarom het de bedoeling is dezen wedstrijd ook nu weer te houden. Voor ..tonknuppeten" zal getracht worden een dubbel spel in te lasschen. De „ringrijderij" wordt ook besproken a. als zeer gewensc-hl geacht. De zeer talrijke toeschouwers geven hiervoor een duidelijk bewijs. Wel wordf nog voorgesteld om een con cours te houden voor schoanrijden, .doch dit sluit op de bepaling, dat één der deeïuemers toch lid moei zijn van de O V Hel Z911 trouwens moeilijk zijn voldoende deelne mers te krijgen. Hel wordt door een der leden ten sterkste ontraden. Opgemerkt wordt, dat o<*k meer d® oudere inwoners aan den ..ringriiderij*' deel nemen. Over het avondfeest zal met het oog op de muziek, nog onderhandeld worden met den burgemeestej als hoofd der gemeente De bedoeling is dit weer op dezelfde wijze te doen plaats hebben. Een der leden vroeg of er met de O -V. besprekingen zijn gehouden met de alhier beslaande „Vereeniging voor Bloementeelt", over een te houden tentoonstelling, wanrop een ontkennend antwoord volgde. Ter ver duidelijking deelde de voorzitter mede. dat een dergelijk iets niet op den weg ligt van de O.-V., doch zoo den een of andere Ver ceniging iets wilde organiseeren. dil zeer op prijs gesteld zou worden. De geringe belangstelling voor deze ver gadering werd besproken, waarom voorge steld werd door middel van „convocaties" don leden meer bekendheid le geven, welk voorstel zal worden overwogen. De voorzit ter bracht hierna een woord van dank aan den bode en sloot de vergadering. Sassenheim. Een Jongen, die acliter op een vrachtauto zat, wilde er afklimmen en bleef met zijn hand hangen aan een baak. De chauffeur, die niets merkte, reed door en stopte eerst, toen voorbijgangers hem op merkzaam maakten op den schreeuwenden jongen. Deze kon zich niet bevrijden. Hij had zijn hand ernstig bezeerd en is ter stond naar de Bernardus gebracht, om zich te laten verbinden. Gemeenteraad. Voorzitter: de burgemeester. Afwezig, mot kennisgeving, de heer Bisschops. Dc voorziileT opende de vergadering, waarna de heer Warnaar het woord vroeg, naar aanleiding van de herbenoeming van den voorzitter.als hoofd onzer gemeente. De heer Warnaar: Wij hebben dezer da gen de herbenoeming gelezen en we had den er ook geen oogenblik aan getwijfeld, dat die herbenoeming zou afkomr-n. Bij Uw benoeming, mijnheer de voorzit ter, heb ik gezegd, dat wij veel goeds van U gehoord hadden, waardoor onze verwach ting hoog gespannen was. Nu kunnen wij er over oordeeten en kunnen we getuigen: Gbeverneur past als burgemeester bij een gemeente als Sassenheim. In een gemeente als deze, past een harde werker. Hierover verblijden wij ons. Er is veel werk in deze zesjarige periode door U geleverden wij hopen, dat God U kracht, wijsheid en licht schenke voor de jaren welke we tegc*mojt gaan. Fouten hebben we allen, zoo ook U. Maar alleen iemand die niet werkt, maakt geen fouten. We moeten evenwel, als er fouten gemaakt zijn. elkaar kunnen vergeren, en elkaar hoogachten. (Appiaus). Dc burgemeester: Voor uwe te-ek^nen van instemininp met de woorden van den oud- «ten wethouder, die mij een bijzondere kracht en uitstekend raadsman 13 geweest, dank ik U hartelijk evenals voor de gespro ken woorden. Waar zijn de zes jaren gebleven0 Toen ik hier kwam leerde ik den hw Warnaar voor het eerst kennen. Efij is \'oor mij ge worden een trouwen vriend. Het werk, dut in de afgeloopen jaren ia tot stand ge komen, is er gekomen door uw aller krachL Ik heb hier in deze ze- jaren voet m^n- schen leeren kennen, die verschillende godsdienstige gevoelens zija toegedaan. Ik heb altijd getracht naar naastenliefde-, voor ieder gelijk te zijn. Ik heb veel voldoening van mijn werk, en dat ia mijn grootste beloomng. Ik hoop, dat God mij kracht en gc-Z'u.d- heid zal schenken om mijn werk met lust 1e kunnen voortzetfeD en Ik vertrouw daarbij op Uw medewerking en steun, mijne hee ren. 'k Hoop, dat we nog vele jaren mogc-o samenwerken. (ApplaiH). Hierna werden behandeld de ingekomen strikken: Bericht van herbenoeming van den heer Gouverneur tot burgemeester der gemeente Sassenheim. 2. Een mededeeling van den minister vao Arbeid, Handel en Nijverheid, dat aan d( Woninghouwvereenigjng 7oon»ïtgang eeo6

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9