De nieuwe Geref. Kerk te Noordwijk-Binnen. LAND- EN TUINBOUW. SPORT. bijdrage over 1924 en 1925 zal worden ver leend van f 3387,57. 3. Het procesverbaal van kasopname. Al lee was in uitstekende orde bevonden door den accountant. 4. Het verslag van de Gezondheidscom missie over 1924. 5. De begrooting van de Gezondheidscom missie, over 1927. 6. De Rekening en verantwoording der Gezondheidscommissie over 1925. Deze ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen, waarna de ver gadering met gesloten deuren werd voort gezet. Na heropening der openbare vergadering deelde de voorzitter mede, dat na gehouden besprekingen in besloten vergadering de raad besluit D. en W. te machtigen, wat de gasvoorziening betreft, een nieuw contract met Leiden aan te gaan. Dat besluit is ge nomen met algemeene stemmen. De voorzitter deelde nog mede dat in de toekomst de gasprijs wel belangrijk lager zal worden. Aan schipper De Boer zal een plaatsje voor een kantoortje op de Oosthaven worden Verhuurd tegen f 1 per week. De uitgaaf per leerling aan de openbare school werd vastgesteld op f38.59, over het jaar 1925. Hierna was aan de orde: reconstructie Teylingerlaan. In dezen weg zit een ge vaarlijke bocht. Deze dient te verdwijnen en de brug moet verbreed cn versterkt wor den. Omdat het werk veel geld zal kosten, is de steun van de provincie gevraagd. De totale kosten zullen zijn f 19675. Een be sluit in dezen kan niet worden genomen, omdat de Provinciale Staten nog moeten .vergaderen. Achter in.de plaats Ter Leede wordt een landhuis gebouwd, waarvoor gas- en water leiding noodig is. De raad machtigde B. en ,W. deze leidingen te laten aanleggen. Aan de orde was hierna het wcgenplan in bet Wandelpark Ter Leede. Eenparig werd besloten den geprojec- teerden weg in hefc wegeDplan op to nemen. Omtrent den verkoop terrein Kazerne deelde de Voorzitter mede, dat do verschil lende eigenaars van terreinen, grenzende aan het bedoelde, niet te bewegen zijn af stand te doen van hun rechten of ver meende rechten op de haven. De heer v. Breda gaf in overweging het terrein te koop te stellen, dan kan de raad zien, wat de menschen willen en later de Iptraat vaststellen. Heb voorstel van den beer v. Breda viel in goede aarde en werd met algemeene stemmen aangenomen. Procedeeren over de havenrechten durf den de leden niet aan, omdat dit erg ris kant is en jaren kan duren. et voorstel van B. en W. om aan Conr jeordia te verkoopen een sirook ter breed te van 6.80 M. voor f 200C^ werd met alge meene stemmen aangenomen. Aan dö orde is een verzoek van do voet- balvereeniging Teijb'ngen om het Sportter rein te huren voor f 250 in het jaar, waar voor zij dan ook den Zaterdagnamiddag gaarne wilden hebben. De heer v. Zonneveld "was van me.ening, dat deze zaak behoorde bij B. en W., wat bij verordening is bepaald. We kunnen, toch ieder o-ogenblik de verordening niet wijzi gen. De heer v. Breda kwam op voor de vereeniging Ado, welke recht heeft op den •Zaterdagnamiddag. Hij hoopte, dat B. en |W. de rechten van de manderen zullen hand Jhaven. Nog kwam in bespreking, dat aangekon digde wedstrijden op Zondag verboden zijn. De heer Warnaar deelde mede, dat tfe laatst gehouden wedstrijd op Zondag, ten bate van Herwonnen Levenskracht zijn aandacht is ontgaan, wat betreft het ver bod op Zondag. Hem is ook ter oore geko men, dat de politie geregeld Zondags op het terrein is en het is op den weg druk genoeg. Daar is werk genoeg voor de politie. De heer Speelman wilde dc verordening wijzigen en met het bestuur van Ado over leggen, waarmede de heer v. d. Geesl aecoord ging. Het slot van de besprekingen was, dat B. en W. de zaak onder de oogen zullen zien. Bij de rondvraag bracht de heer v. Rijn in herinnering, dat er een verordening op de winkelsluiting bestaat, welke moet wor den gehandhaafd. De heer Verkley vroeg meer politie-foo zicht in de Van Heemstraetraat en de Tey- loos straat. De heer Speelman wilde het harde rijden door het torp beperken. Hier wordt met veel te groote snelheid gereden. En 't ia voor onze politiemannen haast onmogelijk te bekeuren, omdat er altijd twee moeten zijn. Maar de chauffeurs hebben de politie gauw in de gaten en nemen hun maat regelen. De voorzitter zcide, dat het wel mogelijk is en beloofde er met de politie over te zullen spreken en de val nog eens open te zetten. De heer v. d. Voet klaagde over de rio- leering in de Teylingerlaan De heer Warnaar wilde een verordening maken om aan te sluiten op het hoofdriool. Hierna werd de vergadering gesloten. Hcllaiidsclie Maatschappij van Landbouw. In de laalsto vergadering' van het dage- lijksch bestuur van de Hollandseho Maat schappij van Landbouw is verslag uitge bracht van een conferentie met Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Met het oog op een besluit van de Staten i9 subsidieering van tiet landbouwhuishoudonderwijs niet mogelijk, doch wel mag men hopen op in- direeten steun van Gedep. Staten. Besloten is, de leden in de gelegenheid te stellen, vragen op het gebied van kaasberei ding en op dat van pluimgedierteteelt te richten tot den secretaris der Maatschappij. Aan het hoofdbestuur zal worden ver- Zocht, de besteding van de rente van het Gcvert Deijnootfonds te regelen. Veel wordt gevoeld voor het jaarlijks beschikbaar stel len van een gouden medaille, ten eindp de Fundveefokkerij te bevorderen. ZWEMMEN. Leidsche Reddingsbrigade. De Leidsche Reddingsbrigade (onderaf- deeling der L. Z. C.) heeft een gratis cursus georganiseerd, welke iederen Woensdag avond in de zweminrichting aan den Hooge Rijndijk wordt gegeven. Niettegenstaande zich een 80-lal personen hiervoor heeft op gegeven is de opkomst echter geregeld zeer matig. Men verzocht' ons hierop de aandacht eens te vestigen in de hoop, dat verbetering er het gevolg van zal zijn. Wij doen. zulks bij dezen en dringen er onzerzijds bij de personen, die zich hebben opgegeven, nog eens op aan het welslagen van dezen cursus le helpen bevorderen. WATERPOLO. De Zijl INerens I. Voor de competitie speelt morgenavond te 8 uur de Zijl I tegen Nereus I De Henley-wedstrijden. Bij prachtig zomerweer zijn gisteren de roei wedstrijden te Henley begonnen, die dit jaar door het uitblijven van iedere inschrij ving uit het buitenland veel aan belangrijk heid ingeboet' hebben. Het voornaamste num mer was do voorwedslrijd om de Diamond Sculls, waarin de beide beste Engelse he roeiers Beresford en Gollan ongelukkiger wijze direct tegen elkaar geloot hadden; de uitslagen waren: A. Beresford (Thames R. C.) ilaat D. Gol lan (Leander) met 4 lengten in 8 min. 32 sec. S. Hart (Quinten B. C.) slaat L. Carter (Kingston R. C.) met vele lengten In 9 min. 6 sec. E. Powell (Vikings) slaat B. Kent (Corpus Christ! Oxford) met 1 1/2 lengte in 9 min. 5 sec. In de ladies challenge plate -sloeg Shrews bury Eton met 3/4 lengten. ROEIEN. De Njord-ploegen op de Laga-wedstrljden. Op de roeiwedslrijden van Laga, Zaterdag en Zondag zal Njoid uitkomen in de num mers Oude Acht, Jonge Acht B, Jonge Vier B en Oude Skiff. De samenstelling van Oude Acht en Jonge Vier B is gelijk aan die voor de wed strijden van Triton. In het nummer Oude Skiff roeit ook nu weer J. A. Fruin, terwijl de Jonge Acht B in dezelfde samenstelling roeit ale op de „Koninklijke", dus: Boden- hausen (boeg), Knottenbelt, Gaymans, Ten Seldam, Blussé, De Weerd, Abendanon en Kok (slag). CRICKET. De eerste draw der Flamingo's. De Flamingo's hebben, na drie nederla gen te hebben geleden, een draw weten te forceeren. Worcestershire scoorde Jn do eerste in nings 294; in de tweede 202 voor 5 wickets, waarna de captain deze tweede innings sloot. De Flamingo's, die eerst 298 hadden ge- maakt, lieten zich. in hun tweede innings hiet voor niets aan den kant zetten. Met 70 Voor 2 wdekéts' was de tijd om. En hét re sultaat dus een draw. LAWNTENNIS. Het tonrnooi te Wimbledon. Borotra en Kinsey in den eind- strijd Heeren-enkelspel. De uitslagen van gisteren zijn: Heeren-enkelspel, halve beslissing: Boro tra— Cochet 2—6, 7—5, 2—6, 6—3, 7—5. KinseyBrugnon 6i, 46, 63- 36, 9—7. Gemengd dubbel: Gilbert en Miss ilarvey Cochet en Mile Vlasto 63, 57, 64. Kinsey en Miss BrowneVon Kehriing en Sen. de Alvarez 68, 64, 62. Godfrce en Mrs. GodfreeAeschliman en Miss Pet- cheli 61, 63. Von Kehriing en Sen. de I AlvarezLester en Miss Sterry 62, 62. Hughes en Miss ValentineWheathley en Mrs. Lambert Chambers 64, 16, 8—G. Heeren-dubbelspel: Austin en Lycett- Latchford en Price Jones 62, 62, 63. Dames-dubbelspel: Miss Jackion en Miss WilchMiss Joan Fry en Mrs. Hazel 1 63, 0i. Mrs. Beamish en Miss ClarkeMiss Tyrell en Miss Colegate 8—6, 63. Van tennis- tot lilmster? Suzanne Lenglen is in Amerika geënga geerd, om A raison van' 100.000 dollar de hoofdrol in een film te spelen. Het manu script behandelt haar eigen tennisroman. In Oct. wordt zij in Hollywood verwacht. PAARDENSPORT. Concouis-hippiqne te Amstelveen. Talrijke deelnemers uit den Haarlemmermeer. Te Amstelveen is gisteren heb concours hip pique der vereeniging „Pegasus" ge houden. De uitslagen waren: Keuring van M.C. merriën, in 1926 ge dekt door M.C. hengst, gereden onder het zadel, na afleggen der verrichtingsproef (minstens 10 K.M. binnen één uur). 1. J. de Groot, N. Vennep, met Elina; 2. Wed. i C. Bruynis, N. Venep, met Jetta; 3. P. de Breuk, N. Vennep, met Bosavda I; 4. O. de Kok, N. Vennep, met Floda; 5. M. W. r. d. Schans, Bovenkerk, met Gieuwefcje; 6. J. Maaskant', Haarl.meer, met Elia; 7. L. M. Kolff, N. Vennep, met Ironda. Eerv. vermelding M. W. v. d. Schans, Bovenkerk met Jelittie. Concours vaiV 't best in tuig gaand paard, töebehoorende aan ingezetenen van Nieu wer- of Ouder-Amstel of leden van „Pega sus". 1. D. van Wielingen, Abbenes, met I Kryolita; 2. J. Bakker, N. Amstel, met Da- j donia; 3. J. W. Koster, Amsterdam, niet Jopie; 4. M. W. vr d. Schans, Bovenkerk, I met N. N. 5, E. Korver, N. Amstel, met Anna. Concours van paarden en penny's be stuurd door een dame, vergezeld van een heer. Open klasse. 1. Mej. A. G. Colijn, N. Amstel, met Hertha '(s'tal Alta, Amster dam) 2. mevr. van Wieringen, Abbenes, met N. N.3. H. F. Bultman, Haarl.meer, met Lieveling; 4. mevr. G .J. Nijssen, N. Vennep, met Madam. Eervdfle vermelding mej. M. Colijn, Amstelveen, met N. N., Molenaar, Hoofddorp, met Elza, P. F. J. Ghrispijn, Bussum, met Sunja, J. de Zeeuw N. Vennep, met Pietje, M. de Vlieger, N. Vennep, met Hendo. Concours Van 't best in tuig gaand paard. Open klasse. Mid. stokm. 1.55 M. 1. Mevr. Dentz van Schaick, Amsterdam, met Aristokrat; 2. J. H. Alta, Amsterdam, met Gartha Beauty; 3. H. F. BultmaD, Haarl.meer, met Tip-Top; 4. mevr. Dentz vain Schaick, Amsterdam, met Capenov Ad denda Squirrel. Eerv. verin. P. F. J. Chris pijn, Bussum!,' met Hetty, A. J. de Kamper, Den Haag, Tractors Sensation, Amaterd. Rijtuig Mij., Ameterd., met N. N., H. F. Bultman, Haarl.meer, met Princess Cham- pion. Concours van gedekte merriën, type land- bouw-tuigpaard. Open klasse. 1. J. A. Alta, Amsterdam, m,et Fuldova; 2. D. v. Wierin gen, Abbenes, met N. N.3. J. A. Alti, Amsterdam, met Hertha; 4. G. J. Nyssen, N. Vennep, met Madam. Eerv. verm. Buur man en Meekhof, Spaardpolder, met Ela, Wed. C. Byuynis, N. Vennep, met Jetèa, H. F. Bultman, Haarl.meer, met Wonder. Do wisselbeker is definitief eigendom ge worden van J. A. Alta, Amsterdam Concours van paarden, gereden onder het zadel, toebehoorende aa-n en gereden door. landbouwers, hun zoons, dochters of knechts, a. voor lichtgewicht, b. voor zwaar gewicht. Voor lichtgewicht: 1. mej. C. de Vlieger, Abbenes, met Iswold; 2. M. W. v. d. jS(?hans, Bovenkerk, met Gievetje; 3. Idem, mie t'Lhiwa. Eeuw. verm, idem met Lhiwa. Voor zwaargewicht: 1. J. de Groot, N. Vennep, met Elinjj; 2. P. de Breuk, N. Ven- n<?p, met Bosarda I; 3. ,Wed. C. Bruyniv, N, Vennep, met Jetta 4. Mej. N. Tol, Ab benes, mét'Trui; 5. P. K. Kistenmaker, Haaa-ÉflieeiV'met Annie; 6 0. de Kok, N. Vènnep, met Floda ;7. G. Gla-ij, Hoofddorp mét Cora; 8. J. Maaskant, Haarl.meer, myt Elia. Concours van 't best in tuig gaand land- bouwtuigpaard. 1. wed. C. Bruynis, N. Ven nep, met Hendo; 2. J. M. Knoop, N. Ven nep, met TÏione3. Buurman en Meekhof, Spaarnpolder, met Ella; 4. J. Molenaar, Hoofddorp, met Elza. Eerv. verm-Wed. G. Amzickt, N. Veome-p, met Kaptcin, mevr. Dentz van Schaick, Amsterdam, met Honita, H. v. d. Snoek, Abcoude, met Flora, Buurman en Meekhof, Spaarnd.pol" der, met Haarlea. Concours van luxe tweespannen voor luxe rijtuig. 1.' mevr. Dentz van Schaick, Amsterdam, met Aristokrat en Honita; 2. P. F. J. C'hrispijn, Bussum, met Sunja en Hetty; 3. Amsterdm. Rijtuig-Mij., Am sterdam, met N. N. Concours van tweespannen, toebehooren de aan en gereden door landbouwers, hun zoons of knechts. Type landbouwtuigpaard. I. H. F. BultmSn, Haarl.meer, met Wonder en Lieveling; 2. J. M .Knoop, N. Vennep, me»t lthone en Fijna; 3. Jac. Molenaar, Hqofddorp, met Elza en Gerda. Eere-wedstrijd', tusschen eerste prijswin- nei'B, 1. mevr. Dèntz van Schaick, Amster dam, met Aristokrat; 2. J. H. Alta, Am sterdam, met Hertha; 3. Idem met Fuldova. Klein Springconcours voor "zoons of knechts van landbouwers, 1. G. Claij, Hoofd dorp, met Cora; 2. D. v. Wieringen, Abbe nes, met Ylandia; 3. J. de Groot, N. Ven nep, met Dikkie; 4. P. K. Kistemaker, Haarl.meer, met Bertha; 6. O. de Vlieger, Abbenes, met Mientje. Foto J. v. d. Steen, Noordwljk. Dc nieuwe Gereformeerde Op hel hoekje van de Vinkciüaan le Noordwijk-Binnen is onder architectuur van den heer J. van Ommering Jr. aldaar een nieuw Gereformeerd kerkje gebouwd. Dit bouwwerk werd uitgevoerd door den heer G. Vogelaar, aannemer aldaar. Iïet kerkje, met, tuin en hek omgeven, de muren met steunbeeren van bruine bak steen, twee massieve eiken deuren en het kleine torenlje op liet met blauwe pannen gedekte dak geven een echt vriendelijken indruk. Het gebouw beslaat ongeveer een opper vlakte van 300 M2. Er zijn 25 ramen aan gebracht met kathcdraalglas in lood. Bin nentredende komt men door het portaal het eigenlijke kerkgebouw binnen. Direct valt liet keurig afgewerkte plafond op, bruin ge beitst, de spanten rood geschilderd, een keu rig geheel. Hierin bevinden zich geen trek- s tan gen, terwijl dc overspanning toch 11 Moter bedraagt. Naar men ons mededeelde is dit iets nieuws, hetgeen men in deze om geving voor liet eerst heeft toegepast. De bogen, welke uit op elkander gelijmde stro ken zijn saamgestcld, geven een sierlijke lijn aan deze overkapping. Twee groote clec- trische hanglampen, met glas, zullen het kerkgebouw verlichten. De kerkbanken zijn in gebeitst eiken uitgevoerd en geven plaats aan pijn. 300 personen. De lambriseering is Kerk te Noordwijk-Binnen. in terra-colta-klcur geschilderd cn met een zwarten band afgezet. Aehlcr inliet gebouw is een platvorm aan-, gebracht, waarop zich in het midden het spreekgestoelte bevindt met aan beide zijden do banken der ambtsbekleeders. Aan de voorzijde op dit platvorm staat een orgel met versterkt geluid. Dit zal voorloo-» pig do kerkgangers bij hun gezang bege-a leiden.. Door een deur rechts komt men in consistoriekamer. Deze heeft een opper* vlakte van 6x5 Meter. In deze kamer zijn twee ramen aangebracht en cr bevindt zich' een kookgelegenheid. Ook hier ontbreekt het electrisch licht niet'. Achter de consistorie-» kamer is het achlerportaal, waar de kap-» stokken zijn,- Verder is hier een W. C. ett een kolen bergplaats. Den architect, den #heer J. van Omme ring Jr., den ontwerper van het gebouw komt een woord van lof toe, den aannemer den heer G. Vogelaar zeer zeker niet minder voor zijn serieuze en kundige afwerking, alsook den heer G. Kruiswijk voor het keu«» rig uitgevoerde schilderwerk, kortom, alleB die hebben medegewerkt aan het gebouwtje zoowel uit- al9 inwendig. Hedenavond zaï, zooals wij reeds meld-* den, het kerkje officieel in gebruik genomen; worden. Foto J. v. d. Steen, Xoordwijk. Interieur der nieuwe Gereformeerde Kerk te Noordwiik-Binnen. TIJDSCHRIFTEN. Keurig van uitvoering, boeiend van inhoud, pakkend door aardige plaatjes, ziedaar onze indrukken van het Juli-nummer van het jeugdtijdsclirilt „Zonneschijn", uitgave W. dc Haan, Utrecht. Leuke verhalen van Jos. MeyboomItaliaander, Geerlr. Keller, Da vid Tomkins, Mien Labberton, A. B. van Tienhoven e.a. bezorgen te zanien hel kind eenige uurtjes van echt kinder genot. RECLAME. Ij. VANESOHWzn. DO AKER STEEG 5 7447 Witte Tennisschoenen, leder zeol 30-36 1 0.78 LET Ol' HET JUISTE ADRES I ,T« Utrechf vond Dinsdagavond, tjelijk bekend, 'de opvoering plaats van het Openluchtspel „Ichnaton". 1Wij Steven hierbij een overzichtsfoto tiidens de opvoering. Geheel rechts ziet men de reusachtige schijnwerper», waarmede het tooneel tijdens de voorstelling werd belicht'.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 10