UIT DE RIJNSTREEK. VRAGENRUBRIEK. van financiën gezonden, waarin hot drin-* gend verzoekt paal en perk te stellen aan het smokkelen van Belgisch vee en daartoe in de grensstreek de noodige maatregelen te treffen, wijl anders mond- en klauwzeer besmetting niet kan worden tegengegaan. Daarna werd aan de orde gesteld de kwestie van den melkprijs voor het komen de kwartaal. Met het in het vorige kwartaal voor het eerst gevolgde systeem van verkoop per 3 maanden, dat een gewerfschte stabilisatie in den melkhandel bracht, zijn de melkvee houders niet slecht af geweest. De mislukte pogiDg van den katholieken bondj die niet per 3 maanden had afgesloten, bewijst dat wel. Maar nu is de boterprijs f 0.60 per K. G. lager-en de kaas is mot f 15 teruggeloopen,' bovendien is de consumptie dezen zomer benoden het middelmatige. Bij het begin der onderhandelingen met den melkhandel heeft het bestuur een oo'genblik gedacht aan een prijsverhooging van 2 cent; het heeft dan het aanbod go- daan van 9 cent voor Juli, lO^cent voor Augustus en 11 cent voor September. Maar deze pogingen zijn op geen stukken ua gelukt. Het uiterste standpunt door den handel gisteren eerst ingenomen, is 9 cent voor de maanden Juli en Augustus en de ?erste helft van September en 10 cent voor de tweede helft van die maande Er is ook aog 6prake geweest van een verkoop p*s maand, maar dan bestond er alle kans op- verlaging \an den grondprijs. Er bestaan nu drie mogelijkhedenlo. verkoop gedurende de maand Juli voor 8 cent: 2o. niet tot een contract komen, 'maar volgens een van dag tot dag-systeem verkoopen; en 3o. het voorstel van den handel, waarmee het hoofdbestuur zioh ^heefb vereenigd; 9 cent gedurende maand en 10 cent gedurende maand, te laanvaarden. Op verschillende opmerkingen uit de ver gadering zeido de voorzitter, dat alles reeds door het hoofdbestuur is gedaan om hooger prijs te bedingen. Dat is niet ge lukt. Mogelijke restricties als de kringen Leiden of Den Haag misschien zouden wil len maken, zouden den handel er toe kun nen brengen, dat het accoord niet gestand iverd gedaan. Hij «voegt er aan toe, dat do prijs van 9 cent voor Juli in het voordeel van de boeren is. De heer Uyttenboogaert, deelde mede, dat de kring Leiden met het voorstel van den handel niet accoord gaat. Er ia dan een strooming, die zegt: ons vak ii toch speculatief geworden, laten wc dan maar afwachten. Delft vindt den prijs, die 4 cent verschilt net dien van 1925 voor September te laag. Van do bestuurstafel wordt opgemerkt, iat Delft overdrijft-, Het verschil ia 8 cent poor do eerste helft en 2 cent voor do tweede helft. De voorzitter zegt, dat zonder de laateto concessie, een prijs van 10 cent voor de laatste helft van September, het hoofdbe stuur zeker het accoord niet zou hebben aanvaard. Het adviseert nu tot aanvaar den, zij het niet met warmte. Maasland ziet wel het voordeel, dat voor Juli, een maand van groote productie, door Uefe aanbod van 9 cent bereikt is, maar met September is de afdeeling het niet eens. Het wil nog een laatste poging wagen om voor September 19 cent t-o krijgen. Naar de voorzitter mededeelt, is wat Maasland wil, geprobeerd. Natuurlijk dan met een boterclausule er bij van f 2.10. Do heer Bremond (hoofdbestuurder) ver dedigt aanvaarding van het voorstel. Eén vogel in de hand is beter dan tien in de lucht. De voorzitter gelooft, dat de handel niet rouwig zal zijn om een afwijzen van het accoord. Het is in do vergadering van den handel slechts met moeite er door geko men. Delft is voorstander van lossen verkoop. De fabrikanten wagen blijkbaar een gokje" zij gaan immers in Juli boven de markt laten de melkveehouders dan ook maar wat wagen. Do voorzitter gaf nogmaals een uiteen zetting, neerkomende hieropvoor Juli is de prijs te hoog, voor Augustus te laag, voor September dubieus. Dat weet de handel natuurlijk ook. Spreker legt de verantwoordelijkheid voor een afwijzing geheel op de algemeene vergadering. Men zou ook nog aan den handel kunnen berichten, dat men niet ac coord gaat met het voorstel; het alleen dan aanvaardt, als voor de heele maand Sep tember 10 cent wordt gegeven, onder voor behoud dan van de boterclausule (f2.10). Het denkbeeld van Juli voor 8 cent te verkoopen, werd vervolgens met enkele stem vóór verworpen. Het voorstel van het hoofdbestuur werd met 5' Stemmen vóór eveneens verworpen. Besloten werd, dat aan den handel zal worden bericht, dat het voorstel is verwer pen. De bond wil een prijs van 9 cent voor 2 maanden, en van 10 cent voor 1 maand. Met de botftrclausule, van f2.10 hoogste Leeuwarder-noteering. Gaat de handel daarmee niet accoord, dan spreekt de ver gadering zich uit voor een van dag tot dag systeem. De tninbonwexport naar Engeland. Volgens „De Tuinderij" verkeert onze tuinbouwexport naar Engeland in ernstig gevaar. Het is het blad bekend, dat de En- gelsche gezondheidsinspecteurs de van Ne derland komende groenten en fruitzendingen aan zeer bijzondere controle onderwerpen. En wij kunnen er zeker van zijn, meent het blad, dat wanneer deze inspecteurs uit de Nederlandsche zendingen gevaren voor den Engelschen land- of tuinbouw kunnen dislil- leeren, ook de invoer van groenten, frait-en aardappelen uit Nederland verboden of ten minste aan zeer bezwarende bepalingen .onderworpen zal woixlen. Het is dus absoluut noodzakelijk, dat al Onze veilingabesturen en onze exporteurs nog^nauwkeuriger dan zij tot nu toe deden, Op de aangevoerde partijen toezicht houden 1 ien einde alles te. voorkomen, .wat eén argu ment zou kunnen vormen om den invoer van onze producten te verbieden. Het blad deelt verder mee. dat op het mi nisterie van landbouw een vergadering is gehouden, waarbij de afgevaardigden van het Centraal Bureau der Veilingen, van den Bond van Bloembollen- en Plantenhande- laren en van de Exporteursorganisaties te genwoordig waren, ten einde de toenemende moeilijkheden bij den tuinbouw-export naar Engeland te bespreken en de maatregelen onder de oogen te zien, welke in verband met de handhaving van onzen export naar Engeland noodzakelijk zijn. Van regeerings- zijde werd daarbij meegedeeld, dat de in voer van Fransche kersen in ons land aan dezelfde bepalingen zal worden onderwor pen, als welke thans in Engeland daarbij zijn voorgeschreven, dit, om het gevaar te voorkomen, dat besmette Fransche kersen uit ons land naar Engeland zouden worden uitgevoerd, en de Nederlandsche kersen- export daarvan de dupe zou worden, gelijk de Nederlandsche vleesch-export de dupe van het besmette buitenlandsche vleesch ge worden is. Alphen. Gemeenteraad.' fVervolg van gisteren!. Voorstel van B. en W. tot vaststelling der verordeningen op de hefting van staangeld voor woonwagens. De reden van dit voor stel is vervat in het volgende: Artikel 81 der Wet op de Woonwagens en Woonschepen (Staatsblad 1918 no. 192) geeft aan de Gemeenteraden de bevoegd- beid bepalingen vast te stellen omtrent de voldoening van gelden tot gering bedrag voor een standplaats door woonwagens op openbare plaatsen, wanneer bet verblijf binnen de gemeente een bepaalden bij de verordening vast te stellen termijn te boven gaat Deze termijn mag niet korter worden gesteld darj veertien al dan niet achtereen volgende dagen binnen hetzelfde kalender jaar. Het komt ons gewenscht voor van deze bevoegdheid gebruik te maken. De gemeente toch heeft kosten moeten maken voor bet In orde brengen van een terrein, terwijl ook bet onderhoud en schoonhouden van het terrein uitgaven vordert Bovendien is bij het terrein de waterleiding aangelegd, waar uit de woonwagenbewoners kosteloos water kunnen betrekken. Het is daarom billijk, dat de gebruikers van het terrein voor een en ander een kleine vergoeding betalen. Z. h. st wordt hiertoe besloten. Voorstel van de Commissie voor het ont werpen van strafverordeningen tot aanvul ling van de algemeene politieverordening; deze omvat dat bet verboden is behalve o> het daarvoor bestemde openbare terrein, op op de openbare straat standplaats in te nemen met woonwagens. Aangenomen. Naar aanleiding van bet raadsbesluit van 8 Mei 1926 tot wijziging van de verordening op de paardenmarkt werd door Ged. Staten in overweging gegeven de redactie van art. 13 te wijzigen, opdat duidelijk uitkomt, dat bet verscherpt markttoezicht zal wor den gehandhaafd, zoolang de betrokken in specteur van den veeartsenijkundigen dienst zulks noodig acht In dien zin luidt ook het voorstel van B. en W., dat aangenomen wordt Door de vereeniging van den Handeldrlj- venden en Industrieelen Middenstand was een adres ingekomen, vergezeld van ver schillende adhaesiebetuigingen, inhoudende een verzoek tot aanschaffing van een sproei wagen. Waar reeds tweemaal, n.l. bij de be handeling der gemeentebegrootingen voor 1926 en 1926 een daartoe strekkend voorstel door den Raad werd verworpen, vinden B. en W. thans geen aanleiding op het verzoek gunstig te adviBeeren. De heer Veltman kan zich wel voorstellen dat het Dag. Bestuur bij deze opgedane er varing geen lust heeft weer een dergelijk voorstel te doen; maar gezien de vele bij valsbetuigingen van vereenigingen, welke dit adre9 vergezellen en waarin spr. een zeer groot gedeelte van den gemeenteraad ziet en hij persoonlijk den sproeiwagen geen overbodige weelde acht, stelt spr. voor als nog tot aanschaffing te besluiten. Dit voor stel wordt gesteund door den heer Meijer. Wethouder Van Leeuwen zegt, dat bet voorstel van B. en W. niet omreden het verwerpen van de vorige voorstellen is ge daan, maar zijn oorzaak vindt, omdat bet seizoen reeds zoover gevorderd is en om nog meerdere verzwaring der begrooting te vermijden. De heer Noomen wil eveneens Diet tot aanschaffing besluiten, evenals de beer Bergshoef, die maar wat wil wachten, tot de beloofde „vette jaren" komen. Spr. ge looft, dat de heeren van de Middenstands- vereenigingen„toch liever in 't slof zitten dan in den modder, en dat gebeurt wanneer we zoo doorgaan". De voorzitter merkt op, dat het Dag. be stuur nog op 't zelfde standpunt slaat, dat zij een sproeiwagen noodig acht, en gegrond is op de redenen, die de heer Van Leeuwen reeds genoemd heeft, waarom spr. den heer Veltman verzoekt zijn voorstel in te trekken en te wachten tot de behandeling van de volgende begrooting. De heer Veltman is biertoe bereid en wordt het voorstel van B, en W. zonder hoofd st aangenomen. De heer W. J. de Konink, te Leiden, ls op grond van art. 38 der L. O.-wet 1920 bij de Ged. Staten dezer provincie in beroep gegaan tegen het besluit van den raad van 31 Dec., houdende zijn ongevraagd eervol ontslag, ingaande 1 Jan. 1926 als onder wijzer aan de O. L. School in de School straat wegens opheffing zijner betrekking. Bij besluit van do Gedeputeerde Staten van 26 Med 1926 is dit besluit van den Raad bevestigd, meit dien verstande echter, dat het ontslag zal ingaan met den dag, waarop het besluit onherroepelijk zal zijn geworden. Ten aanzien van de vraag op welk tijdstip het gegeven ontslag beboort in te gaan zeggen Gedeputeerde Staten in hun besluit: „dat de billijkheid eisebt, dat een «nge- „vraagd ontslag als hier bedoeld niet in- „gaat vóór het tijdstip, waarop het daartoe „strekkend besluit onherroepelijk is ge- „worden". Gevolg van deze beslissing is, dat aan den onderwijzer De Konink jaarwedde moet worden uitbetaald tot den dag, waarop het besluit van Gedeputeerde Staten onherroe- lijk is geworden. Het besluit wordt onher roepelijk na dertig vrije dagen, te rekenen van den dag waarop het besluit openbaar gemaakt of den belanghebbende is toegezon den, tenzij deze bij de Kroon in beroep is gekomen, in welk geval het besluit onher roepelijk wordt op dén dag, waarop de Ko ninklijke beslissing is genomen. Het komt B. en W. voor dat de beslissing van de Gedeputeerde Staten ten aanzien van de bepaling, van den dag, waarop het ont slag zal ingaan geen steun vindt in de La ger Onderwijswet 1920. Art. 28 dezer wet- bepaalt dat de gemeenteraad ontslag ver leent aan onderwijzers aan gemeentescho len verbonden. Omtrent den dag van ingang van het ontslag houdt het artikel geen be palingen in, voor zoover het ontslag betreft anders dan overeenkomstig edgen verzoek. B. en W. stellen daarom voor gebruik te. maken van do bepaling van art. 17 der La ger Onderwijswet 1920, waar bepaald is. dat ieder, die belang heeft bij de vernieti ging of verbetering van een krachtens deze wet door Gedeputeerde Staten genomen besluit, daarvan bij de Kroon in hooger be roep kan komen. De heer de Wolf vindt bet standpunt van G. S. zeer juist, waarop de voorz. antwoordt dat het ontslag geheel is geschiedt volgens wettelijke voorschriften. Het voorstel van 'B. en W. wordt z. li. st. aangenomen met aanteekening dat de beer de Wolf geacht wordt tegengestemd te heb ben. De door D. en W. voorgestelde subsidie- verleening over 1926 aan de vereeniging tot bestrijding der tuberculose wordt z. h. st. aangenomen. De heer v. Dijk verzoekt aan teekening als tegenstander van subsidiever- leening. Het besluit omvat toekenning van f 500 in de algemeene kosten van tubercu losebestrijding en een subsidie van f 1000, uitsluitend voor de verpleging in sanatoria. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van subsidie van f <000 aan de Vereeniging tot stichting en instandhouding van een Chr. H. B. S. alhier met 5-jarigen cursus. De heer van Dijk is een gedecideerd te genstander van het toekennen van subsi dies. Als wij ermede beginnen om aan deze particuliere inrichtiDg subsidie te verleenen, zat dit aanleiding geven voor de goe-ge- meenle om ais men wat krap zit, maar gauw aan te kloppen bij de publieke kas. De inrichting zelve is spr. sympathiek genoeg, maar om f 4000 weg te geven aan een particuliere instelling, zou. al lo kras zijn. Hel sportterrein heeft f 63.000 gekost; als men den grond, hiervoor bonoodigd, van de gemeente had betrokken, had men heel wat voordeeliger uitgekomen dan nu. Als exploitatie-tekort staat aangegeven f 7.013.10 waaronder zijn begrepen f 1993 van kosten van conversie eener hypotheek van 6 op 5 pet; dergelijke kosten behooren toch niet, aldus is spr. meening, in één jaar afgeschre ven te worden. Bovendien komt hem eenig toezicht op hel financieel beheer van ge meentewege zeer wenschelijk voor. Do heer De Wolf vindt dat het een rare indruk geeft van een vereeniging, die ge vormd is uit personen uit de bezittende klasse, om bij de gemeente te komen om een subsidie. Spr. wii wel subsidie verlee nen, maar op een andere wijze, n.l. aan kinderen, wier ouders het leergeld niet kun nen betalen. De heer Den Hertog begrijpt niet waarom een vereeniging met zulk een sterk uitge sproken kerkelijk doel, aanklopt bij de publieke kas. Het voorstel van B. en W. komt hem vreemd voor en hij is er dan ook sterk tegen. De heer Herngreen is van andere meentng dan de vorige sprekers, 't Valt spr. juist te gen dat de gemeente niet meer geeft; wan neer de kinderen uit onze gemeente, naar een andere plaats moesten gaan dan zou do gemeentekas meer dan het dubbele van het nu gevraagde moeten lijden. Er wordt f 100 per leerling gevraagd en 't valt spr. tegen dat er slechts f 80 wordt toegestaan. Deze inrichting is een weldaad voor do gemeen te; de minder-gegoeden kunnen nu zonder extra-kosten middelbaar onderwijs ontvan gen. Het v.:n.oeden uilgesFrck -n door urn heer v. Dijk als zou het feivtuur zich wat te veel „verbouwd" hebben berust op een misverstand: dat het voor groote otters kwam te staan, werd veroorzaakt dat het verplicht werd een nieuw gebouw te stich ten omdat de oude gebouwen waren afge keurd. De heer Meijer deelt mede in antwoord op hot door den heer DeWolf te berde ge brachte, dat hot tekort juist is ontstaan door kinderen wier ouders niet het volle pond konden betalen. De heer Noomen is eveneens voor het voorstel, heit is geen particulier liefhebbe rijtje, zooals de heer v. Dijk het placht te noemen, maar 't is hier een bcginselkwestie Het neutraal onderwijs werd steeds betaald uit rijks- en gemeentekas. Nu heeft de re geering de mogelijkheid geopend tot gelijk stelling van het Christelijk met het neu traal onderwijs en het is daarom, aldus spr. alleszins te verklaren dat het gemeentebe stuur zich bereid verklaart tot het toestaan van deze subsidie. Nogmaals: 't is geen lief hebberijtje, maar een recht toegekend van rageeringswege. De Voorzitter wijst er- nogmaalsop, dat, indien men elders zou moeten gaan, de ge meente verplicht zou zijn subsidie te beta len, die dan belangrijk hooger zou zijn. Voor één leerling, die de H. B. S. te Leiden be zocht, werd over 1926 betaalt f 184,14, en voor een leerling, die eenzelfde inrichting bezocht te Amersfoort was een uitkeering verschuldigd van f200,83. Over het finan cieel beheer deelt spr. verder mede, dat deze keurig in orde was. Ten aanzien van andere dergelijke inrichtingen was de flnancieele toestand zeer goed te noemen en daarom meende het dag, bestuur, daar de aanvrage zeer aannemelijk was, deze te verleenen tot een bedrag van f4000. Van 7 der II go- meenten, waarbij geïnformeerd is, wordt door de gemeente subsidie verleend en het exploitatietekort cn wel tot 3/4 daarvan. Dit voorstel is van dezelfde strekking. Na nog eenige discussie wordt het voor stel in stemming gebracht en met 152 stemmen aangenomen. Tegen de heeren v. Dijk en Den Herlog. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet ten behoeve van de gas- voorziening aan de Lindenhovenstraat. De commissie voor de water- en iichtbedrijven adviseerde de overeenkomst gaslevering door de gasfabriek te Bodegraven niet te verleenen en wel om de volgende redenen: Wanneer door de gasfabriek te Alphen aan den Rijn de gaslevering aldaar Ier hand wordt genomen, dan moeten daarvoor wor den gelegd c.a. 675 Ms. 5" geg. ijz. huis ter vervanging van de hoofdleiding van de gas fabriek Bodegraven, wijl deze leiding een te kleine diameter heeft. Verder moeten er een 40-tal gasaansluilingen worden ge maakt en een 15-tal munlgasinstallaties van de gasfabriek Bodegraven worden overge nomen. De voor bovengenoemde werken te maken kosten worden geraamd op c.a. f 6000, ge vende aan jaarkosten c.a. f 500. Het gasverbruik in dat gedeelte wordt ge raamd op c.a.. 20.000 M3. per jaar, zocdat het overschot op die gaslevering geschat kan worden op c.a. f 480. Het jaartekort zal dus vermoedelijk zijn c.a. f 20. Waar uit het bovenstaande blijkt, dat de inkomsten de uitgaven vrijwel zullen dek ken, zoo meenen B. en W. te moeten voor stellen niet tot conccssieverlenging te be sluiten, maar lot oigen exploitatie over te gaan. Aldus wordt besloten. Voorstel van B. en W. tot hel heschik- baarslellen van een crediet van f200 voor het verstralen der Rijnkade. Aangenomen. Voorstel van B. en W. lot wijziging van de roolijn van een gedeelte van den Gouw- sluisehcn weg-Rijnz.ijdc nabij Gouwsluis. Aangenomen. Beroepschrift van den heer F. van Hof wegen tegen het besluit van B. en W. waar bij hem krachlens de bouw- en woningver- oidening vergunning werd geweigerd tot het verbouwen van zijn perceel aan de Pr. Hendrikstraat. B. en W. kunnen geen aan leiding vinden om wijziging van de vast- gesleldc rooilijn in overweging te geven, zooals de heer v. Hofwegen dit verzoekt, waarom zij advisecren op dit adres afwij zend te beschikken. De heer Meijer vindt de handhaving van de rooilijn ter plaatse een paardenmiddel met als gevolg dat er geen verbouwingen tot stand komen en stelt voor de rooilijn weer in den ouden locstand terug te bren gen, daar het verkeer in de toekomst toch buiten de gemeente zal geleed worden. Dit voorstel vindt geen ondersteuning. De voorzitter antwoordt dat dezo rooilijn kwesties heel onaangenaam zijn, maar geeft de verzekering dat alle gevallen buitenge woon serieus behandeld worden. Als men nu water in den wijn doet, krijgen we toe standen die we niet graag zouden willen cn zouden bovendien niet recht staan te genover andere ingezetenen. Do heer Veltman vraagt om deze ver gunning lijdelijk ie verleenen, daar de heer v. II. toch voornemens is binnen afzien- baren tijd een algeheele verbouwing aan te brengen. De voorzitter waagt zich hier niet gaarne aan. De heer Berghoel vindt, dat het verzoek niet toegestaan moet worden, maar wilde, om de menschen wat meegaander te ma ken, de grond, die zij door de rooilijn ver liezen, vergoeden. Tenslotte wordt het voorstel z. h. st. aan genomen. Eenige wijzigingen in de begrooLing van het Algemeen Armbestuur dienst 1926, wor den door den secretaris voorgelezen, waar na de raad zijn goedkeuring daaraan hecht. Verder enkele wijzigingen in de gemeen te-begrootingen van 1925 en 1926 leest de secretaris, die conform worden vastgesteld. Bij de rondvraag vraagt de heer De Wolf of de geruchten over het ontactisch optre den van den commissaris van politie bij de laatstgeleden gehouden Hollandia-wedstrij den juist zijn en of deze al o! niet af te keuren zouden zijn. De voorzitter zegt onderzoek toe. Verder vraagt genoemde heer of aan het comité voor de volksconcerten grond is al- gestaan voor het plaatsen van een muziek tent aan de Zaalbergstraat. De voorzitter antwoordt hierop bevesti gend, doch corrigeert de redactie daarvan, dat de grond in bruikleen is gegeven. Hierna stuiting, Leiderdorp. Gemeenteraad, De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige verga dering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Wordt ter tafel gebracht en gelezen: 1. Een verzoek van de Chr. Harmonie, vereeniging „Devote" om een jaarlijksche subsidie van f 100. B. en W. stellen voor tot wederopzegging een subsidie van f 100 te verleenen, onder verplichting, dat aan den raad jaarlijks de rekening der vereeni ging wordt overgelegd. Conform het voor stel van B. en W. besloten. 2. Een brief van de Gezondheidscommis sie te Alphen, waarbij ter goedkeuring wordt overgelegd de rekening dier commissie over 1925, welke sluit met een batig slot van f 676.21'/'. Op voorstel van B.' en W. wordt de rekening goedgekeurd. 3. Idem, ten geleide van de begrooting voor het jaar 1927. waaruit blijkt, dat het aandeel der gemeente in de kosten voor dat jaar worden geraamd op f 47.72. 4. Een uittreksel uit het Kon. Besl. van 25 Mei 1926 no. 28, houdende de herbenoe ming van den heer G. van der Valk Bou- man tot burgemeester, met welke benoe ming wethouder De Bruijue. namens den raad, den burgemeester gelukwenscht en spreekt den wensch uit, dat het den burge meester gegeven moge zijn dat ambt weer gedurendo 6 jaren in opgewektheid en ge zondheid, tot heil der gemeente, uit te' oefenen. De voorzitter dankt voor de vriendelijke woorden en hoopt, dat de Ifeere hem de| kracht zat geven nog tot heil der gemeentel werkzaam te zijn.. 5. Een missive van Ged. St., ten geleidei van de goedgekeurde wijziging der begroe ting over 1925. G. Idem, houdende vaststelling der reke-i ning 1924, in ontvang op f 70368.40 en in uitgaaf op G3G84.45 en alzoo met een batig slot van f 6G83.95. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde is nu de vaststelling raads- besluit tot aankoop van grond voor de tej slichten gemeentelijke noodslachtplaals. De voorzitter deelt mede. dat de onder handelingen met den hoer J. D. vaft Riet zoo ver zijn gevorderd, dat een deiiniticf besluit kan genomen worden. De voorzitter leest, in verband daarmede, het gunstigs' advies van de Gezondheidscommissie voor, alsmede nog een brief van den directeur van den Keuringsdienst van vee en vleesch, waarna het door B. en W„ in concept, op gestelde raadsbesluit wordt vastgesteld. Vervolgens worden nog eenrge wijzigingen aangebracht in de begroolingen dienst 1929 en 1926. Aan do orde is nu do toelating van eert assistente aan do openbare lagere school. De voorzitter herinnert er aan. dat de| heer H. G. Brussoe te Rijnsburg, tijdelijk ia belast met de waarneming van hel hoofd schap. Nu heeft mej. Ifooghwinkel, op me disch advies, ziekteverlof gewaagd en ver kregen. Met het oog op de handwerken en verdere belangen van het onderwijs stellen B. en W. voor het hoofd der school de be voegdheid te geven een assistente toe te la ten, aan welke assistente een belooning van 140 per maand dient gegeven te worden. Conform liet voorstel van B. en W. besloten. Van God. Staten is de. in de vorige ver gadering vastgestelde politieverordening te rugontvangen, met verzoek een paar kleine wijzigingen daarin aan te brengen. Besloten wordt de gevraagde wijziging aan te bren gen. met uitzondering van de bepaling be treffende het zich bevinden bij bruggen en op hoeken van wegen, welke bc-paling wordt gehandhaafd. Daarna wordt overgegaan tot vaststelling van do vergoeding aan de bijzondere lagere school, per leerling, over het jaar 1924, welke vergoeding wordt vastgesteld off 129.10 per leerling. In verhand met de driejarige afrekening worden de werkelijk gemaakte kosten der bijzondere lagere school, blijkens ingele verde en nageziene 6choolrekeningen, vast gesteld als volgt: voor 1922 op f3162.921/», over dat jaar te veel ontvangen f 4155.02? voor 1923 op f3853 25'/». over dat jaar ta voel ontvangen f 1832.18'/»; voor 1924 op 13807.19'/», over dat jaar te weinig ont vangen f 523.18'/», zoodat in totaal te veel is ontvangen f 5464.02. Bij de rondvraag bespreekt de heer Ver- vark nogmaals de plaatsing van de seint- vlpggen en pleit voor het slaan van renr- mingswerk. Do voorzitter steil voor, dat B, en W. deze zaken zullen onderzoeken. De heer Klaver informeert naar de ver lichting van den Zijldijk. De voorzitter doelt mede, dat nog eenige stukken in bestudee ring zijn, doch dat vermoedelijk reeds in da eerstvolgende vergadering deze zaak in be handeling komt. Niemand meer het woord! verlangende wordt de vergadering gesloten. Tot penningmeester van den Kalkpol- der, is in de plaats van wijlen den hee» N van Oosterhout benoemd de heer W, Samson alhier. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: J. P. Hansen, te Leiden, Bloemislen- laan 11. Rechter-comm.mr. W. Lunsinghl Tonckens; cur.: mr. M. de Niet, te Leiden. J. C. Pegt. meubelmaker, te Leiden, Utr, Veer 115. Rechter-comm.: mr. W. J. Ber ger; cur.: mr. D. L. Gunning, te Leiden. II. Blom, Tuinstraat 16, te Alphen a. <L Rijn. Rcchler-comm.: mr. P. W. J. BijnenJ cur.: mr. A. Korver, te Alphen. D. Verdoes, arbeider, te Katwijk aan Zee, Eerste Tuinpad. Rechter-comm.: mr. W. J, Berger; cur.: mr. C. M. A. A. van Roy, tg Leiden. Opgeheven: W. Plasmeijer. te Leiden L. E. te L. Het inmaken van eieren in' waterglas kunt u in elk seizoen doen. U neemt dus den tijd dat de eieren goedkoop zijn. U moet er echter voor zorgen dat er niets aan de eieren mankeert en dat ze versch zijn. U gaat de eieren daarom vooraf z.g. „schouwen" d.i. voor het licht van de lamp of in de zon houden en de exempla ren, waarin u iels vindt ter zijde leggen. Dan neemt u op vijf deelcn gekookt koud water één deel waterglas dat u in een dro gistenwinkel kunt halen en plaatst daarin de schoon gewasschen eieren laagsgewijs in De eieren mogen er niet boven uit steken. Op een koele plaats bij voorkeur een kelder, de pot bewaren. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN. Breestraaf IJ'4, Firma A. HILLEN. Stationsweg. J. RIJSBERGEN, Sigarenhandel, Heerenstraat 2, Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2* A. M. VAN ZWICHT, ■i Kiosk Prinsessekade. 1 en bij v jOH. HOGERVORST, Haarl.s». 138 en des Zaterdags bij A. GERRITSEN, Alphen a. d. Rijn M j

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7