TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN, Advertentiën. a WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 771. Herion middag 2 uur: 772. TELLZRAFISCH WEERBERICHT waariieciungen in den morgen van 26 Juni, medegedeeld door het M?' e»ir«ii.ici<t*h l'e Bildt. Hoogste stand 773,1 te Valencia. L^^s'e stand 759,1 te Skagen. Vverachting tot den avond van 27 Juni- Z wakke, Noord-Westelijke tot Westelijken r Licht tot zwaarbewolkt. Weinig of |- -i regen. Iets warmer. hogcva::: katwuk-o-zee Voor Zondag: Hoogste stand des voorin, te 4 u. 20 min. Hoogste stand des nam. te 4 u. 42 min. V^or Maandag: lloogslc stand des voorm. te 5 u. 5 min. Hoogste stand des nam. te 5 u. 28 min. luchttemperatuur. .Laagste temperatuur: 10 gr. G. (50 gr. F.). Hoogste temperatuur: 15,5 gr. G. (61 gr. F.) Temp. 9 uur voorm. 13,5 gr. C. (56 gr. Temp. 12 uur 's znidd.: 15 gr. G. (60 gr. F.) WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk"- 7 uur voormiddag: 18,5 gr. G. 12 uur 's middags: 19 gr. G. Zweminrichting «De Zijl". 7 uur voormiddag: 17,5 gr. G. 12 uur 's middags: 18 gr. G. UC3T OP 70 r'ZIZERS e.a. Zaterd «g 26 *»--< 9 53 n.m. lot 4.10 v.m. Zondag 27 Juni. 9.53 n.m. tot 4.11 n.m. «tuur wordt behanaeid waarbij blijkt, dat ii»aa-r aanleiding van dc hooge verplegiugs- kosten van enkele patiënten welke in een *dekenmnchtj<ng. moesten worden opgeno- nen, de rekening sluit met een nadeelig saldo. Het bestuur yr~-v£t» daarom een extra -.subsidie van f 3G0 oin op deze wijze de re kening eluitend te maken voor dat jaar. Na enkele besprekingen wordt de subsi dis verleend en de rekening goedgekeurd. Do begroeting 1927 wan het B. Armbe stuur wordt hierna goedgekeurd. Vóór wordt overgegaan tot de rondvraag deelt d^w-Voorzitter mede, dat is gebleken dat de thans bestaande verlichting van den Leidsehen straatweg en de Geversstraat niet naar wensch voldoet. De bestaande paaltjes aan de uitein<tcn van de vluchtheuvels dienen te vervallen om een duidelijker aanwijzing te verkrij gen. Hiervoor in de plaats zullen dan groo- tere lantaarnpalen worden aangebracht, waarin op circa 1 meter van af de straat de gekleurde verlichting"zal gemaakt wor den. De kosten hiervan zullen bedragen L800. B. en W. vragen den raad hun hiertoe machtigen, waartoe wordt besloten. De rondvraag leverde chtmaal niets op, waarna de openbare vergadering werd om- ezet in een met gesloten deuren ter be handeling van eenige reclames sehoolgeld. Hedenmorgen is hier ter plaatse de angvcrwachte motorsproeiwagen gearri- cerd. Vermoedelijk zal reeds hedenmiddag /oefgcreden worden. BtMTFMUMP. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Dawes-betaling. Finan- tieele moeilijkheden. Pan- Amerikaansch congres. Zooals men weet, gaat het met de beta lingen van het Dawesplan goed. Dit komt ook voor een deel door het goed gaan der Duitsche spoorwegen. De Duitsche spoorwegmaatschappij is in October 1924 georganiseerd. "Haar éerste exploitalietcrmijn was afgeloopeu op 31 Dec. 1925. De ontvangsten hebben bedragen 5668 milliocn mark; de uitgaven 4850 millioen. Hei surplus van 818 millioen is eerst aange wend om 399 millioen mark te betalen voor den dienst der herstelobligaties en vervol gens om verschillende reserves te vormen, bestemd om in de toekomst de herstelbeta lingen Ie waarborgen. Er is een bedrag van 153 millioen beschikbaar gebleven, dat op het volgende jaar is overgeschreven. De onderhandelingen te Washington met Griekenland over de oorlogsschulden zijn vastgeloopen daar Griekenland vooraf een nieuwe leening van 3 millioen dollar ver langt. liet Fan-Amcrikaansch congres is te Pa nama bijeengekomen ter herdenking van de honderdste verjaring van het congres der Amerikaansche natie. Het heeft een motie aangenomen ten gunste van de oprichting van een Amerikaanschen Volkenbond. LUXEMBURG. Een nienw soort referendum. De Groothertogin heeft door tusschen- koüost van het secretariaat van de Kamer een vragenlijst gericht aan de verecheiden groepen en aan enkele afgevaardigden, .waarin zij inlichtingen vraagt omtrent hun r standpunt tegenover een, coalitieregering en hun verzocht bun mceuing te kennen te ge-ven over een eventu^ele andere oplossing vun de crisis. Door dit örigineple referen dum tracht zij zoo moggliik ook meest dringende vraagstukken-te loeren koimc-n. welke de grondslag moeten vormen voor hel nieuwe rcgeeringsprojrrqm. DUITSCML riö. De scha rlc-loos-telling aan de vorsten KutlikcT ril de ge vangenis. In de juridische commissie van den Rijks dag zijn de beraadslapnngen over het re geer injgsqnlwerp betreffende de vermogens rechtelijke regeling nvt de voormalige Duit sche vorstenhuizen gisteren voortgezet Men begon met de behandeling van arti kel 10. Dit artikel regelt de schadeloosstel ling voor de kasteden. parken, enz., die uit het vermogen van het vorstenhuis aan den Bondsstaat zullen worden toegewezen. Na verwerping van eenige Duitsch-nationale wijzigingsvoorstellen werd een aanvullend amendement met de stemmen der Duitsch- nationalen, tegen de sociaal-democraten en communisten, bij s tem mor» t houding door de Volkischen, aangenomen. Daarna werd het goheele aldus gewijzigde artikel 10 met de stemmen der drie communisten tegen, bij steraonthouding der sociaal-democraten, Duitsch-nationalen en Volkischen, aangeno men. Artikel 11 wend vervolgens zonder debat met dezelfde stemverhouding aangenomen. In artikel 12 zijn de richtlijnen voorde verdeeling der betwiste objecten vervat. Dit artikel werd met dezelfde stemmenverhou ding ais de voorgaande zonder debat aange nomen, evenals artikel 13, dat een over- draclitsrecht voor vermogensobjecten vast stelt. Artikel 14 bepaalt de lijfrente van de le den der voormalige vorstenhuizen, indien zij geen voldoende inkomsten hebben en werd, evenals artikel 15, met dezelfde stemmen verhouding aangenomen. Een soc.-dem. voorstel werd aangenomen deze garantie te beperken lot de nu levende leden der vor stelijke families. Artikel 16 bepaalt, dat bij de valorisatie de gewone bepalingen der valorisaitiewetten van kracht zijn. Dit artikel werd na ver werping van een sociaal-democratisch amendement aangenomen. Eveneens artikel 17, dat een regeling be vat, van schadeloosslellingsrechten en der te nemen gerechtelijke stappen. Artikel 18 gaf aanleiding tot' een vrij lang durig debat. Dit artikel bepaalt, dat ook de kapitalen of lijfrenten, die betaald moeten worden krachtens een beslissing van het speciale gerechtshof of krachtens een door het speciale gerechtshof goedgekeurd verge lijk door een Bondsstaat met het voorheen regeerend vorstenhuis, of met een der leden van dit vorstenhuis gesloten, door de partij, die deze betalingen ontvangt, tot einde 1950 slechts mogen worden gebezigd voor privaat economische, liefdadigheids -of cullureele doeleinden. In geval van meeningsverschil beslist het speciale gerechtshof. Men heeft er van afgezien het regeerings- ontwerp in een tweede Izing in de juridische commissie te behandelen. De behandeling in het plenum van den Rijksdag is op Dins dag a.s. bepaald. Ten aanzien der soc.-democratische eisohen wordt vernomen, dat zij verlangen, dat de rechters van het speciale gerechts hof door den Rijksdag zullen worden be noemd, terwijl volgens het ontwerp hun be noeming door den rijkspresident op advies der rijksregecring zou geschieden. De soci aal-democratische fractie heeft zich haar definitieve beslissing tot Maandag voorbe houden. Eerst dan zal derhave omtrent het definitieve lot van het regeringsontwerp zekerheid beslaan. Na een conferentie van juridische en me dische deskundigen aan Kutiskers ziekbed in de Charilé is besloten den gevangene uit de voorloopige hechtenis te ontslaan en hem toe te staan naar zijn woning in de Bu- dapester straat te vertrekken. In die woning zal Kutisker vrij zijn, maar hij mag ze niet verlaten en de uilgangen blijven bewaakt. FRANKRIJK. Caiilaux aan 't weik. In den Kabinetsraad heeft Caiilaux de al ge meene lijnen van het financieele probleem uitee/igezet. Briand drong aan op de nood zakelijkheid om dringend over le gaan tot alle mogelijke bezuinigingen in de openbare diensten. Er verluidt, dat Caiilaux aan den rpi- nislerraad een decreet zal voorleggen om lot gouverneur der Banque de France te be noemen Moreau, goqyerncur der Banque d'Algérie, in de plaats van Robineau, die lot andere functies geroepen zal worden. Pi- card, vice-gouverneur der Banque de France zou Moreau opvolgen als directeur der Banque d'Algérie. De regeering besloot het hoog-commissa- riaat voor lichamelijke opvoeding te herstel len onder Hcnri Pathé. ENGELAND. De verhouding tot Rusland. Het debat in het Lagerhuis over de rela ties lusschen Engeland en Rusland begon gisteren met een lange rede van den kapi tein-ter-zee Locker Lampson, den eersten onderteekenaar van een door een aantal conservatieve Lagerhuisleden ingediende motie, waarin de politieke actie der sovjet- regeering in Engeland veroordeeld wordt en waarin wordt aangedrongen op opzegging van het bestaande handelsverdrag. Locker Lampson lichtte deze motie, waarover niet gestemd zal worden, daar de Tegeering het met tot een vrije stemming over dit onder werp wil laten komen, uitvoerig toe. Hij hield een streng requisitoir tegen de sovjet- politiek en herinnerde aan de nog steeds onbetaalde schulden. Ponsonby (Labour) betoogde, dat de eovjet-regeering en de roode vakvereeingin gen niet hetzelfde zijn en was van oordeel, dat de gepubliceerde verzameling sovjet- documenten een prachtige propaganda is voor de communistische partij. Ponsonby deed een scherpen aanval op Churchill en lord Birkenhead, dip volgens hem in hun laatste redevoeringen niet als gentlemen hebben gesproken. Hu wenscht. dat Enge land niet Rusland lot een nieuw handels- verdrag zal komen. D° poü'iek kan hierbui- ten blijven: goede eormïcrciecie relaties zijn voor beide landen van nut. Knox cons.' noemde hd handelsverdrag van 1921 de mets! mioreele overeen komst. di cEngeland cit heeft geslolen, daar het, de bekmgen der Engels^he onderdanen j niet in het oog hield. I Lloyd George sprak vervolgens als de po- lilicus, cli'-* voor dit verdrag veranlwoorde- i lijk R Volgens hern is de vraag niet, of i Engeland de method'.:) van Rusland goed- keurt, doch of een handelsverdrag moet worden opgezegd, dal verscheidene millioe- j nen naar Engeland bracht. Nooit heelt men de tsaristische regeering verantwoordelijk gesteld, ofschoon men het met de tsaristi sche politiek toch niet eens was. Men heeft de tsaristische regeering jiooit gezegd op le houden met het zenden van gevangenen naar Siberië, -of de Doema weer in te stel len. Hij gelooft niet aan- een communistisch gevaar voor Engeland en is tegen opzegging van hel handelsverdrag. Saklatvala (comm.). die juist uit de ge vangenis was ontslagen, nog vóór bij de straf, die hem was opgelegd wegens het houden van een opruiende rede op 1 Mei j.l. geheel had uitgezeten, verklaarde, ter wijl vele leden de vergadering verlieten, dat hij was teruggekeerd uit een semi-ao- eiale instelling, waar hij Overigens beter voedsel had gekregen dan dat van cie mijnwerkers, die in vrijheid verkeeren. Hij kwam er tegen op, dat de hulp, door Rus land aan hongerenden verleend, als een samenzwering wordt beschouwd. Lansbury (soc.) vroeg, met welk recht de Engelsche regeermg Koltsjak en Deni- lrin heeft gesteund. Mac Donald zeide onder gelach, dat het eigenlijk niet ld den haak is, iin een fa milieruzie tiLsschenbeide te komen, maar hij betwistte, dat het geld aan de mijn werkers door de Russische regeering zou zijn gezonden. Hij steunde "de handelsover eenkomst, die door de coalitie regeering ge sloten is. Als wij die overeenkomst opzeg den aldus Mac Donald, zouden wij een vijandelijke daad begaan, waarvoor geen 'reden is. De roode propaganda zal toch niet ophouden door opzegging van een hadHlelsovereenkomst, welke opzegging aan j vele Engelsche firma's en arbeiders schade zou berokkenen. Chamberlain zeide, dat terwijl de re geering reden had te klagen over de han delingen der sovjet-autoriteiten, het niet van wij8 beleid zou getuigen de relaties te verbreken en. een einde te maken aan de handelsovereenkomst. Hij verklaarde, dat de sovjetrêgeering zich niet houdt aan de verplichtingen, welke uit het- handels verdrag voor haar voortvloeien en do Brit- eclie regeering-heeft het haar alleszins dui delijk gemaakt, <lat zij het doelloos acht, onderhandelingen over nieuwe verdragen te openen, zoolang de bestaande verdra gen niet in acht worden genomen. Het verbreken der bestaande relaties, aldus Chamberlain, zou het ons moeilijker maken, wanordelijkheden of revolutie Op one eigen gebied te bestrijden en zou de onzekerheid cn dc vrees voor instabiliteit in Europa doen toenemen. Na de rede van Chamberlain ontstond er een geweldig lawaai, toen twee leden, een conservatief en een socialist, tegelijk het woord vroegen. De voorzitter gaf het woord aan eerstgenoemde, waarop de socialisten dezen het spreken beletten. De zitting werd daarop opgeheven wegens „ernstige ongeregeldheden." ZWITSERLAND. Een vervolging ingesteld. De Bondsraad heeft besloten, een gerech telijke vervolging in te stellen tegen Ivan de Just wegens beleediging en mishandeling van graaf Bethlen cn bedreiging van de bui- tenlandsche regeering. De Bondsadvocaat i9 met de instructie belast. SPANJE. Weinig gegevens over het complot. Over het complot, waarvan wij gisteren melding maakten, verneemt men weinig, doch berichten uit Madrid bevestigen, dat een aantal personen, waaronder militairen, is gearresteerd. Van officieele Spaansche zijde wordt ver klaard; dat de beweging in intellectueele liberale kringen is opgezet en zonder belang is. Na afloop van den ministerraad, die door den koning werd gepresideerd, verklaarde de minister van Buitenlandsche Zaken, dat het Spaansche koningspaar morgenavond le Pa rijs zal aankomen en Woensdag a.s. uit Pa.- rijs naar Londen zal vertrekken, waar zij tot 15 Juli zullen vertoeven. Het Staatsblad publiceert een aankondi ging, waarin gezegd wordt, dat het Athe neum te Madrid, afwijkend van zijn uitslui tend literaire, artistieke en wetenschappe lijke richtiftg, opnieuw een brandpunt van rebellie en samenzweringen is geworden te gen de openbare orde. Op grond hiervan ver biedt de regeering alle vergaderingen van het Atheneum. POLEN. Rataj fox ever. De voor eenige dag^n afgetreden Sejm- voorzilier Rataj is volgens een bericht uit Warschau opnieuw benoemd, en heeft zijne benoeming aangenomen. I Fiansche kabinetsraad. PARIJS, 25 Juni (Belg. Tel. Ag.)". De ka binetsraad duurde van 5 tot 7 uur. Caiilaux kon nog geen definitief ontwerp betreffende de financieele kwestie voorleggen en be paalde zich tot het aangeven der algemeene lijnen. Alvorens in het parlement te ver schijnen, zal Callaux kennis nemen van de besluiten van het comité van deskundigen, welke hem a.s. week zullen worden mede- gedeeVl. Pe indiening van het regerings ontwerp zal op 6 Juli geschieden. De inter pellaties van financieelcn aard zullen tot uien datum worden uitgesteld. Daarentegen schijnt de regeering bereid reeds nu, indien de Kamer dit, wenscht, het debat toe te staan over dc algemeene politiek en de sa menstelling van hel kabinet. Uit het exposé van Caiilaux blijkt, dat de schatkist vol doende middelen bezit om aan haar ver plichtingen te voldoen. Om de beschikbare gelden le doen toenemen, zal de belasting inning worden bespoedigd. Caiilaux is van pian eenige buitensporige belastingen te wij zigen om het kapitaal aan (e moedigen De invoer zal worden beperkt tot de noodzake lijkste behoeften van het land. Betreffende den uitvoer zal de regeering zich houden aan de adviezen van het ministerieel be- zuinigingseomilé, dat zijn werkzaamheden zal voortzetten. De stabilisatie der valuta zal slechts geleidelijk en op voorzichtige wijzé kunnen geschieden. Het voorbeeld van zekere landen loont hoe delicaat en gecom pliceerd zoo'n operatie is. Zij eischt een krachtige actie en diepgaande hervormin gen en bovendien is zij ten deele verbonden aan de regeling der intergeallieerde schuld den. In een der eerstvolgende ministerraden zullen vooral de jongste overeenkomsten van Washington worden bestudeerd. Morgen zal in den ministerraad het onderzoek van het financieel vraagstuk worden voortgezet. Bo vendien besprak de kabinetsraad een beper king van het effectief in Marokko. De kostprijs in verband met de prijsvorming. Over bovengenoemd onderwerp is door den heer If. D. M. Knol, accountant te Lei den, ter gelegenheid van de T.O.PJV., te Amsterdam, een voordracht gehouden. Spreker, die oorspronkelijk het plan had een verhandeling te houden over de groole beteekenis, die de studie der socia'c eco nomie voor den accountant heeft, begint met er op te wijzen, dat de economische studie hoogst blangrijk voor den accountant en a.s. accountant is. Niet alleen de zoogenaamde practische economie, maar zeker ook, ja, in de eerste plaats, het theoretische gedeelte. Hij wijst op het veranderd karakter van de taak van den accountant, waardoor juist economisch inzicht telkens meer noodzake lijk wordt. Daarna wijdt hij eenige bemerkingen aan de bedrijfshuishoudkunde; volgens sprekers meening zeer nauw verbonden met de eco nomie. Vervolgens gaat spr. na hel verschil tus- schen de waarde-theorie van de klassieke school en de Ooslenrijksche School, waarbij hij zich doet kennen als aanhanger van die laatste school. Spr. behandelt zijn onder werp, hetwelk hij besluit met de volgende stellingen a De kostprijs is van primaire beteeke nis voor den ondernemer. b. Bij de prijsvorming is hij van secun daire beteekenis, hier is primair de koop krachtige vraag der koopers, ofschoon dit niet behoeft in te houden een ontkenning van de wisselwerking tussclien koslen en marktprijs. c. De aanbieders van finaal goederen zijn afhankelijk van elkanders kostprijs, ook van de wijze, waarop deze berekend wordt; de kostprijs heeft beteekenis als basis van den vraag-prijs. d. Door foutieve berekening van den kostprijs en het sleepend beslaan van nood lijdende ondernemingen, kan hevig prijs- bederf optreden, hetwelk van langen duur kan zijn. Landdag te Dellt Heden werd onder groote belangstelling op de feestelijk versierde terreinen van de schietbanen en IJsclub te Delft een Land dag gehouden van den Bijzonderen Vrijwil- ligen Landstorm uit Zuid-Holland-West. Reeds om 9 uur vingen de schietwedstrijden aan. Aan den Landdag was een tentoonstel ling verbonden van producten uit dit ge west, voornamelijk van groenten, fruit en bloemen. Deze tentoonstelling werd om juist 10 uur door den voorzitter van het Uitvoe rend Comité van dezen Landdag, door den res.-kapitein J. J. Eckebus. geopend. Om 12 uur werd het eere-comité en de verdere officieele genoodigden ten sladhuize ontvangen, waar de burgemeester-van Delft mr. G. van Baren, een hartelijk welkomst woord sprak, waarin ook gewezen werd op de preventieve werking van het Instituut van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Vervolgens begaven zich de genoodigden naar hotel Wilhelmina, waar door de Natio nale Landstorm-Commissie een noenmaal werd aangeboden. Juist halftwee vertrokken de genoodigden in auto's voorafgegaan door een eere-escorte van ruiters, naar het feestterrein. Ever* werd de tentoonstelling bezocht en dan begaf men zich naar de spreekplaats. Hier werd allereerst gesproken door den heer J. M. Krijger, voorzitter van de Gewes telijke Landstormcommissie Zuid Holland- West en lid van de Tweede Kamer. Aan de Koningin werd volgend telegram gezonden Aan H.M. de Koningin der Nederlanden. De bijzondere Vrijwilligers van het Land- stormverband Zuid-Holland-West met dui zenden vrienden van en belangstellenden in het Instituut op Landdag bijeen, bieden Uwe Majesteit eerbiedig de verzekering hun ner aanhankelijkheid en onwankelbare trouw. KRIJGER, Voorzitter Landstormcommissie. Vervolgens sprak het Kamerlid L. F. Duy- maer van Twist, de voorzitter van de Natio nale Landstorm Commissie. Hierna declameerde de bekende voor drachtskunstenaar Albert Vogel enkele ge dichten i „Een Christelyck liet van Marnix van St. Aldegonde", het Wilhelmus van Nassaue, „Scheepspraet" van Constantijn Huygens, „Afscheid" van Willem IBilderdijk en „Het Landjuweel" van Jan Prins. I Vervolgens namen de behendigheids* strijden een aanvang. De Landdag, die een feestelijk karakter 1 di org, word opgeluisterd door muziek van de barmoriiekapel „St. Franeiscus" te Delft. Hotelbrand. Hedenmorgen omstreeks hall zes werd brand ontdekt in de keuken van het Grand Hotel „Verscput" aan het Lange Delft le Middelburg. Het vuur greep snel om zich heen, zoodat het noodig bleek de in het ho tel vertoevende gasten te wekken en uit het gebouw te brengen. Zij hadden nog tijd zich te kleeden, doch moesten hun bagage in het hotel achterlaten. Voor het blusschingswerk werd de hulp van militairen ingeroepen. Hedenmorgen te negen uur duurde de brand, die aan de ac hterzijde van het hotel woedt, nog voort Aan de achterzijde zijn gelegen de keuken, de eetzaal, eenige dienstvertrekken en een aantal hotelkamers. De brandweer hoopt het voorste gedeelte van het gebouw te kunnen behouden. De oorzaak van den brand is on bekend. De schade is belangrijk en wordt door verzekering gedekt. Persoonlijke onge-« lukken kwamen niet voor. Gisteravond reed de motorrijder K, uit Kerkrade in snelle vaart over den Ileerlencr steenweg huiswaarts. Plotseling zakte het achterwiel in elkaar. De motorrijder cn zijn zuster, die op het duo zat, tuimelden van het rijwiel en kwamen in een sloot terecht. Het meisje kreeg een enkelbreuk en be kwam zware verwondingen aan het hoofd. Zij is naar huis getransporteerd na op de plaats van het ongeval voorloopig verbon den te zijn. De motorrijder zelf werd licht gewond. Het rijwiel werd onbruikbaar be schadigd. ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden: Geslaagd zijn voor het candi- daatsexamen rechtsgeleerdheid de heeren G. L. Kepper, F. H. J. Jansen en A. W. v. d. Grinten, allen te DeD Haag; voor het artsexamen eerste gedeelte de heeren M .C. Lequin en P. Jasperse, beiden ah hier, L. Gonzalvez, Den Haag, A. Ln 't Veld en W. E. Hueting, Katwijk. Bevor derd zijn tot arts mej. A. C. Willinge, aJ- liier, en de heeren G. J. kL de Greef, den Haag, en H. L. de Haas, alhier. Bevorderd is tot apotheker mej. H. Th. Kiel, alhier* Voor het doctoraal examen rechtsgeleerd heid slaagden de heeren J. C. Hermans, J. Mildere, F. C. A. van Pallandt; voo* het doctoraal examen wis- en natuurkun de, hoofdvak dierkunde mej. C. E. Carrière voor het doctoraal examen geneeskunde de heeren E. J. S. M. Vos en A M. Mecrloo en voor het candidaatsexamen geschiede nis de heeTen W. C. Braat en C. J. P« Ka.rs. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 26 Juni. Bolermarkt. De prijzen op de heden gehouden markt waren als volgt: Prima fabrieksbotcr (con trole) f 1.90; Prima boerenbolcr van f 1.90 lot f2.15; goede boerpnbotcr van f 1.70 tot fl.80 per K G. Aangevoerd: 121/8, 18/16, wegende 2650 K.G. Turfmarkt van 21 Juni lot en met 26 Juni. Aanvoer: 250.000 lange turf. Prijzen: 17 f 8.50 per 1000 stuks. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Flinke aanvoer en redelijke prijzen. Zoo ié de toestand in den handel de laaAsle dagen. Er is ook groute verscheidenheid. Betaald wordt thans: Korenbloemen f0.30f0.46; Gips f 2f 4; Con villi's f 0.4010.90, Cen- toria f 0.60f 0.90; Anjers roor f0.40— f 0.60idem wit f 0.25f 0.40Slalicé f 0.60—f 0.80; Renonkels f 0.30—f 0.46; Parelanjere f 0.30f0.46; Slroobloemen 18 f4.50; Margrieten wit f 0.60f0.76; Ins* sen f 0.40—f 0.70; Pioenen f 318.20; Ju* Haantjes f 0.14f 0.23Mummi 10.15—» f 0.20Duizendschoon f 3f 5. Wegens Beursvacantie ontbreken heden de noteeringen der Amsterdam- sche Beurs. Zoo de Heere wil en zy leven, hopen onze gelielde Ouders WILLEM BLOK en JUDITH ZITMAN, den lOen Juli a.e., hun 25 Jarijje Mclitvereeni- gitijj te herdenken. Dat zy nog lang gespaard mogen blijven, is de wensch van hnnne dankbare Kin- deren. 1030a Leiden, 27 Juni 1926. Waardgracbt 106. In plaat» van kaarten. Ondertrouwd: ELIAS A. TB. BEIJ en JOHANNA P1SON. Leiden, 26 Juni. Haarlemmerweg 52. Noorderstraat 13. 123 6 a Huwelijksvoltrekking 7 Juli 1926. Ondertrouwd: JOSEPHINE LUCAS en H. P. BOOM. De OenestetstrMt 9. Maredyk t. «88a

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 3