AGENDA. UIT DE RIJNSTREEK. UIT RF OMSTREKEN. Zondag. Jeruël (Middelslegracht 3): Voormiddag- bijeenkomst; sprekers de heeren Mechelsen en Van der Horst. Jeruël (Groene9leeg 16): Bijeenkomsten te 10 uur voorm. en te halfzeven nam. Nationaal Roddingsleger (Langegracht 190): Bijeenkomsten te 10 uur voorm. en 8 uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 59): Sa menkomst te 8 uur nam. Maandag. Nationaal Heddingsleger (Langegr. 190): Bijeenkomst te 8 uur nam. JDe avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 21 Juni tot en met Zondag 27 Juni waargenomen door de apotheken der H.HV G. F. Reyst, Steen- straat 35, telel. 136 en i. J. Donk, Doeza- itraat 31. lelef. 1313. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond, 8 uur, tot Maandagmorgen, 8 uur, waargenomen door de doctoren: Hovens Greve. tel. 1681; Kors, tel. 2538; Rassers, tel. 1469 en Van Voorthuysen, tel. 7. Te Oegstgeest wordt deze dienst waargenomen door dr. Timmermans, tel. 390. RECLAME. Apotheek „De Vijzel", De Kempenaer- alraat 4, Oegstgeest, TeleL 274, dag en nacht geopend. 7085 II. Schrift, letterlijk moet worden verstaan; b. aan ds. Vermaat de belofte af te vra gen, dat hij zich voortaan onthoudt van alle onkerkelijke actie legen de besluiten van Assen. c. dat ds. Vermaat zijn leedwezen betuigt over zijn pogen om den keikeraad en even tueel de leden der gemeente op te wekken tot verzet tegen de Generale Synode; d. van ds. Vermaat te eischen terugne ming van de gewraakte uitdrukking uit het slotartikel in. „Woord en. Geest" over ucon- fessionalisme"; e. aan den voorzitter op le dragen, ds. Vermaat Le vermanen en tot leedwezen op te wekken over strekking en toon van zijn artikelen in „Woord en Geest" over confes sional isme en over ziin wijze van spreken over de meerdere vergaderingen. Op zijn verzoek is aan ds. Vermaat dne dagen bedenktijd verleend. Alkemade. De gemeenteraad vergadert op Dinsdag 29 Juni, des namiddags om 3 uur (Zomertijd). Onderwerpen ter behandeling: lo. Be noeming van een lid van de Schattingscom missie wegens het bedanken door den heer J. J. van der Meer. Aanbeveling van B en W.: C. van der Meer Bzn. 2o. Wijziging begrooting, dienstjaar 1925 en 1926. 3o. Vaststelling raadsbesluit lot verlenging van den ontruimingstermijn voor de woning, gemerkt D 164 4o. Reclames schoolgeld. 5o. Ingekomen stukken en mededeelingen. Bodeoraven. hi een magazijn aan de Leuvehaven te Rotterdam ia uit een tasehje van mevr. V. alhier een hcursi'? mei f 60 gerold. 6 Hazerswoude. Voor de betrekking van iorslen ambtenaar ter secretarie alhier heb ben zich niet minder don 80 sollicitanten Aangemeld. De boomkweeker G. H. Kersbergen, ilhier, behaalde te Amsterdam op de keu ring van de Ned Mij. van Tuinbouw en Plantkunde de vier hooge onderscheidingen met de Babyrozen „Kersbergen", rood, „Sal- monea" hoog zalmkleurig, „Frans Ledde", helder rose en „Marijtje Casant" licht rose. Koudekerk. Gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer Corts 1. De voorzitter opent de vergadering met jfcL-ed. •De notulen worden gelezen en goedge keurd. 2. Mededeelingen van Ged. St. goedgekeur- d" Raadsbesluiten en gemeente-reken. 1923. Van de Wegcncoramissie van den A. N. W. 11. en de K. N. A. C. een subsidie voor de verbetering van den weg bij den Gnep- hock, van elk f50, hetwelk onder dank &uidt aanvaard. De voorzitter deelt mede, dat er maatre gelen zijn getroffen met den telophoonhou- der den heer Otto dat er voor de geabon- neeiden gelegenheid zal bestaan ook 's nachts te tejefoneeren voor tien uur 's av. tegen vergoeding van f0.25 en verder voor I1.De controle loopt langs de gemeente, vandaar de mededeeling van deze plaats. order is ingekomen van het Comité van hel gehouden zangconcours een plaat in lijst houdende dankbetuiging voor de welwillen de en voorkomende tegemoetkoming, ont vangen van het gemeentebestuur. De voorz. deelt mede, dat het verslag der gemeente bij de leden van den raad zal cir- culeercn. 3. Subsidie-aanvrage van de Oranje-Ver een iging. B. en W. stellen voor f 0.75 per kind disponibel te stellen, hetwelk voor 285 kin deren een bedrag van ruim f 200 zal vor- fleren. De heer Dorrepaal zag gaarne het be drag aangevuld tot f 1 per kind met f 50 Föor de feestviering.. De heer Oppelaar vindt het bedrag ook niet hoog en zag ook gaarne eenige verhoo ging. De voorzitter wil ook wel eenige verhoo ging, maar de zuinigheid gebiedt dat men niet al te willekeurig omspringt met bedra gen welke zoo maar op üe begrooting moe- ton gevonden worden. Een bedrag van ruim f 200 is toch reeds hoog. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 4 stemmen. De heer D. Dorrepaal en M. J. Oppelaar zijn er tegen. De punten 4 en 5, voorschot en vergoeding Bijz. school en wijziging verordening heffing schoolgeld worde goedgekeurd. 6. Het aangaan van een tijdelijke geldlee- ning tot een bedrag van f 8000 voor kasgeld en het doen van uitgaven voor den bouw van de garage, speelplaats bijz. school enz. tegen 5 pet. wordt toegestaan. 7. Enkele al- en overschrijvingen op de begrooting vinden plaats en woiden goedge keurd. 8. Aanvrage crediet garage dokterswoning. O. r. dat het voorloopige plan gewijzigd is, en de raming hooger is geworden, wordt goedkeuring dienaangaande gevraagd van den raad. De aannemingsom bedraagt nu 1^1846. Het werk wordt uitgevoerd door den heer N. v. Diggelen en belooft ook wat de verbreeding van den weg betreft, een verbetering en een verfraaiing. De betrekkelijke garage-verhooging wordt toegestaan. 9. Vernieuwing brugdek Lagewaaxdsche brug. De voorzitter licht de noodzakelijke ver nieuwing toe. Spr. heeft in overleg met den architect Reyneveld uit Leiden de mogelijk heid besproken de brug aan de Rijnzijde te verbroeden met 80 c.M. tot gerief van het verkeer. Door het aanbrengen van een ijzeren leg ger enz. kan dit gemakkelijk. De heer Oppelaar en v. d. Berg, hadden liever een betonnen brug welk veel duur zamer is. Voorzitter stemt dit toe, maar daarop is de onderbouw niet berekend en overigens nog in goeden staaf. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. 10. Aanschaffing motorbrandspuit. De voorzitter herinnert den raad hoe destijds hij de behandeling van de begroo ting daarmede reeds is gerekend, en infor meert nu eens bij den raad of het oogen- blik van aanschaffing nu 19 aangebroken. Toezegging van fabrikanten en Brand- assuranlie. lot een bedrag van f 1000 a 11100 zou soms bij lang uitstel verloren gaan. De heer v. d. Berg vraagt of foei absoluut noodig is en of de oude spuit onbruikbaar is. De voorzitter merkt op: „onbruikbaar" is niet het juiste woord maar wel onvol doende. De heer van Egmond, alhoewel vroeger voorstander, zou met het oog op de vele uit gaven voorloopig uitstel wenschen. De heer Oppelaar acht het zeer noodig en een algemeen belang. De voorzitter beantwoordt de sprekers. Hij acht het noodig, maar zal eerst nog eens spreken met de personen en lichamen die subsidie toegezegd hebben. Aldus wordt be sloten en liet besluit tot later uitgesteld. Bij de rondvraag informeert de heer Op pelaar of het mogelijk is wegens het absu- sievelijke verzenden van poststukken wel ke hier te Koudekerk behooron en via Zee land ons bereiken, aan onzen plaatsnaam of fkieel aan den Rijn toegevoegd te krijgen, onder instemming van aWen zal door den voorzitter dit beproefd worden. De voorzitter informeert bij de raadsleden als wettige vetegenwoordiger der gemeente, of men op het klokluiden om 12 uur, 's mid dags algemeen gesteld is. 't Is menigmaal moeilijk en lijdroovend voor het gcmeentepersoneel en men bereikt toch maar enkelen. De heer Dorrepaal en van Egmond wen schen het oude gebruik te handhaven, ter wijl de overige heeren deze oude traditie wel willen laten varen. Een voorstel van den voorzitter om "t voorloopig le laten, en mocht er te veel ani mo wezen voor 't oude gebruik er dan weer mee te beginnen, werd met ©p twee na al- gemeene stemmen goedgekeurd. Hierna wordt de vergadering gesloten. RGelcfarcndsvcen. Dezer dagen slaag den voor het onderwijzers-examen onze plaatsgenooten de heeren J. W. van der Meer cn P. W. Ou men. Wonbrnpre. Burger 1. Stand. Ge boren: Theodorus Maria Antonius. Z. van J. F. Huygsloot en E. P Heeres Jan, Zoon van K de Bruin en G. Klomp. Vrijdagmiddag was plotseling de pas sage ovc-r de brug alhier gestremd. De land bouwer \I. passeerde met een voer hooi; juist midden op de brug brak een der wielen en sloeg de Wagen om. Daar op dat oogon- blik niemand passeerde, liep alles zonder ongeval af. Haarlemmermeer. Donderdag wilde de koopman B., die met z'n kar op den Kruis weg reed, uitwijken voor een passeerende auto. Hij kwam daarbij echter ruimte te kort, met het gevolg dat het geheele gerij in het water terecht kwam en een gedeelte van de lading verloren ging. De bestuur der kwam met den schrik vrij. De heer Chr. van den Heuvel, voor heen te Nieuw-Ven nep, thans wonende te Heemstede heeft zijn ontslag als lid van den gemeenteraad van Haarlemmermeer in gezonden. In zijn plaats is als zoodanig door den Voorzitter van het Centraal stembureau be noemd verklaard de heer S. van Wijk Lzn., wonende alhier nabij de Cruquius. Hillegom. De gemeenteraad is bijeen geroepen tegen Woensdag 30 Juni 'savond9 8 uur, om afscheid te nemen van den gemeente-secretaris, den heer van der Jagt Katwijk aan den Rijn. Aan het St Willibrordus-College slaagden voor het eindexamen Gymnasium, voor A.: A. Koch, Leeuwarden, E. r. Lanschot, Breda, J. v. d Oever, Den Haag, J. Penn, Nijmegen, H. Smulders. Den Haag. D. Ter windt, Amster dam, E. v. Thiel, Helmond, Jan v. d. Ven, Rotterdam, J. Kuinders, Amsterdam. Voor deze 2<ie groep waren 10 candidalen waar van 9 slaagden. Er is in den tuinbouw nog geen bui tengewone drukte te bespeuren. Oorzaak hiervan is wei voornamelijk dat de prijzen voor de vroege aajdappelen te laag zijn. De uitkomsten zijn niet loonend. Het beschot i3 in dezen lijd nog onvoldoende. Voor peen worden redelijke prijzen betaald. Door het koude voorjaar, vooral de maand Mei staat het gewas le dun en is het beschot ook klei ner dan men dit gewoon is. De kwaliteit der vroege aardappelen is al zeer goed. Katwijk-aan-Zee. Door de familie is bij de politie kennis gegeven dat T. O. uit do Herrenstraat, een 19-jarige jongeman, zonder voorkennis de ouderlijke woning heeft verlaten op Donderdag j.l Het ver moeden dat hij zich naar Vlaardingen heeft begeven is lot heden nog niet bewaarheid, aangezien alle mogelijke moeite om hem al daar op te sporen tevergeefs is. De politie doet ijverig onderzoek en heeft de hulp gevraagd van de commissarissen en inspecteurs van een groot deel van Zuid- Holland. Badplaatsbelangen. Door de politie werd «lezer dagen een kwaad in zijn geboorte gestuit, waarvoor velen haar dankbaar zullen zijn. Het betrof n.l. het met karren vol neer werpen van afval, op reederserven bijeen gezameld hetwelk een plaats kreeg op den aan- en oprit bij de Oude Kerk naar het etrand en omgekeerd. De reedera moeten die afval kwijt. Dat kunnen ze op hun erven niet blijven hou den, want dan zoude ze binnen afzienba ren tijd op hun erf geen voet ter aarde kunnen zetten. En de voerlieden van 6ohelpkanen en zij, die meer van dien op- rjt gebruik maken, zijn zijn diankbaar voör neergestorten afval, want daardoor wordt die oprit wat minder moordend voor hun paarden. Immers deze oprit is voor die mensechen een doorn in het oog. Het tamelijk steile duintalud, dat met. volgeladen karren en wagens beklommen moet worden, is wegens den zachten bo dem een 6chrik voor mensch en dier eD ieder die het wel eens gadeslaat op welke wijze zoo'n vrachtje naar boven gesjouwd moet worden, krijgt medelijden met het «mme beest, dat deze taak moet volbren gen. Meestal moet toch herhaalde malen eenige minuten rust gehouden worden al vorens men den harden weg bereikt heeft. Het is dus te begrijpen dat er voerlieden zijn. dsic heel graag reederijafval willen weghalen en dat op de „Zuidwerf" „in het slag" neerwerpen. Maarer zijn ook badplaatsbelangen. De Verecaiging van den Handeldrijven den en Industrieelen moddenstand en V. V.V. komen herhaaldelijk tegen dat neer werpen van afval op, want een dergelijke verzameling van „ongerechtighèden" aan den en Indusfcrieelen middenstand en V. het badseizoen dat gaat niet op, temeer niet nu ons gemeentebestuur langs den Boulevard zoo'n mooi tegeltrottoir beeft aangebracht. De belangen der badplaats dienen dan ook weF degelijk ter harte genomen te worden vooral als het met de visscherij steeds crescendo gaat. Hierdoor komen echter de nijvere schel penvisschers in het gedrang ,of liever hun paarden. Hoewel het scljclpenvisschen ook geen werkje is. daar men koud bij blijft, en men zelfs bij vorst nog menig zweetdruppel laat, is het toch voor de paar den, die de kar met het natte zeeproduct „Raar boven" moeien trekken een afbeu lend werk. En nu dunkt het ons. dat beide onaangenaamheden gemakkelijk konden worden opgeheven. Als dat „slag", die op en afrit, kunstmatig werd verhard (de wijze waarop, laten we natuurlijk gaarne aan onzen volkomen deskundigen technischen dienst over) dan zou dit een tweeledig suc ces zijn. Ten eerste voor de badplaats, want het aspect daar ter plaatse zou er zeer door verbeterd worden, doordat het bekende af val daar niet meer aangetroffen zou worden en de schelpenvisschers behoefden niet 1 an ger ontevreden belastingbetalers te zijn. Hun paarden wel, ze hinnikken al van vreugde over deze pracht-verbetering! Als nu de schelpenvisschers, de dieren-1 beschermers, de Middenstanders en Vreem delingenverkeer Vereenigingen eens geza menlijk een verzoek inzake het verharden van dien oprit aan B. en W. inzonden ons dunkt dan zouden de adressanten toch wel een zeer gunstig gehoor vinden. En de politie, die zooals uit hel voren staande weer blijkt, overal en op alles goed Iet, heeft dan niet meer toe te zien, dat er afval op een der mooiste punten van den boulevard neergeworpen wordt, want dat is danvoor goed uit! 1 Van de trawlvisscherij kwam Vrijdag tc IJ muiden aan de markt de logger KW 22 met f 436 besomming. Lisse. De raad der gemeente komt in Openbare Vergadering bijeen op Dinsdag 29 Juni a.s. de9 avonds te halfac-ht. In behandeling komt: 1. Voorstel van B. en W. tol wijziging van de Verordening op het Verblijf van Woonschepen in de gemeente Lisse. 2. Idem tot vaststelling van rooilijnen langs den Hecreweg Tan Bondstraat tot Keiweg en langs de Kanaalstraat, van Hcereweg tot Kapelstraat. 3. Idem om de van den heer Slotlje aan gekochte terreinen huig9 de ringvaart le bestemmen voor de exploitatie van het gas bedrijf. 4. Idem om een hoekje grond langs de Julianaslraat te verkoopen aan den beer A. Schalk. 5. Idem om hef bestuur van de Woningbouwvereniging „Volksbelang" te machtigen een hoekje grond te verkoopen aan den heer A. Schalk. 6. Verzoek van het R.-K. Schoolbestuur om hem de vergoeding toe te kennen, be doeld in art. 205 der L. O. wet* voor een aan te leggen centrale verwarming in de R.-K. Meisjesschool. 7. Comptabiliteit. 8. Ingekomen stukken en mededeelin gen. Voor het huis van den kapper Sou- verein had Donderdagmiddag een aanrijding plaats tusschen een motorrijder en een wielrenner, weike laatste mededong in den wegwedstrijd om het kampioenschap van Nederland. De wielrijder werd over de straat geslingerd en werd bewusteloos bij den heer S. binnengedragen, alwaar dr. Haase de eerste hulp verleende. De motor rijder en de duozittende kwamen ook te vallen, doch kwamen er met eenige schram men en ontvellingen af. De wielrijder >s, nadat hij was bijgemaakt, met dr. 11. naar het Prinsgesticht gegaan om aldaar ver bonden te worden. Het ongeluk schijnt geheel aan nood lottige omstandigheden te wijten te zijn. De melkslijters hebben besioten om de melk voor een straatprijs van 10. cent per Liter uit te venten. Dat beteekent 4 et. per Liter vermindering in prijs. De vreemde eend in het bijt zal hier zeker we) de oor zaak van zijn. Door den alhier gevesligden notaris A. van Pelt had in de bovenzaal van „De Witte Zwaan" de afslag plaats van het heeren huis, gemerkt No. 282, aan den Heereweg, toebehoorende aan den heer J. J. van Meeuwen. Het perceel was in bod ge zet op f 13.000, en werd niet gemijnd. Het perceel is daardoor opgehouden. Noordwijk. Met ingang van 1 Juli 1926 is benoemd tot agent van politie alhier de heer Joh. Weenk te Batenburg. Vanaf heden is de weg van Noordwijk over Katwijk a. d. Rijn naar Den Haag voor het verkeer opengesteld. We kunnen niet anders dan dezen nieuwen bilumen- weg een zeer belangrijke verbetering roemen. Noordwijk-aan-Zee. Door een autobus van den autobusondernemer K. Bolhuis al hier, werd een lantaarn, staande op den N. Zeeweg, aangereden. De lantaarn weid stuk gereden en de autobus bekwam een lichte beschadiging. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats. Nooidwijkerhont De aardbeien-oogst heeft hier slechte resultaten opgebracht. Door te weinig zon was het gewas slecht en vele tuinders hebben belangrijke schade. De jeugdige Willem Mens had het on geluk van een hooggaande schommel 1e vallen. Dr. Romïjn was spoedig tot hulp aanwezig. OegEfpeest. Gemeenteraad. Voorzitter de heer J. G. M van Gnet- huijsen. Aaanwezag alle leden. De voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen worden voorgelezen van de vorige vergadering, welke onveranderd worden, gearresteerd. Onder de iDgeko#en stukken komen o.m. voor Eenige goedgekeurde besluiten van Ged. Staten, w.o. het vastgestelde percentage van de Gem.belasting; mededeeling dat door de gemeente mosten worden bijgedra gen de volgende vastgestelde bedragen a»ui school inrichting en te Leiden. Voor de H. B. S- voor Meisjes f 1047.45, voor de ILB. S. voor jongens f 2722.10, voor het Gymna sium f 2937.02. Het gemeenteverslag 1925, wordt door den Voorzitter voorgelezen. Van het be stuur van den R.-K. Politiebond St. Mi- chaël te 's-Hertogenbosch is een adret in gekomen om subsidie. Dit adres wordt voorgelezen, waarna de Voorzitter voor stelt dit t© behandelen bij de begrootiiig 1927. Aldus wordt besloten. Van de Vereeniging „Buitenlust tc Oegit- geest" is een verzoek ingekomen om me dewerking van den raad ter zake van het koopen van grcmd voor gemaakte plannen voor het bouwen van huizen. Dit adres kon door tc laat binnenkomen, niet door B en W. behandeld worden en zal tot een volgende vergadering worden neerge legd. Inzake de in de vonge vergadering vast gestelde verordening tot invordering van leges, moesten volgens den Min. van Fi nanciën enkele kleine wijzigingen aange bracht worden, waartoe wordt besloten. Naar aanleiding van de plannen tot over name van wegen in Poelgeest, wordt thans na besprekingen en onderhandelingen met de firma Zonneveld en Filippo, voorge steld tot overname van den Abspoclweg in Poelgeest. De betreffende stukken worden voorge lezen. Na enkele besprekingen wordt tot overname besloten. Door het bestuur van de school „Duin zicht" wordt gevraagd om gelden ten be hoeve van aanschaffing van nieuwe school banken. B. en W. adviseeren gunstig op dit verzoek als zijnde geheel in overeen stemming met de L. O.-wet: Met algemeene stemmen wordt besloten tot het toestaan van een bedrag van f 166. Uit de begrooting van de Gezondheids commissie te Katwijk blijkt dat de kosten voor deze gemeente bedragen f 141.44. Wordt goedgekeurd. Daar in 1912 een overeenkomst is verkre gen met de gemeente Rijnsburg inzake de verlichting van grenswegen, wordt thans na uitbreiding daar ter plaatse en wegens de noodzakelijke meerdere verlichting een wijziging voorgesteld, welke in hoofdzaak neerkomt op gemeenschappelijk te dragen kosten. Deze wijziging wordt voorgelezen. De heer J. Uittenboogaard vraagt, nu toch meerdere lantaarns geplaatst moeten worden, om een verlichting ter hoogte van de woning „van Klaveren", aan te brengen. De Voorzitter zegt dat B. en W. hieraan hun aandaeht zullen schenken. Na enkele besprekingen wordt deze overeenkomst goedgekeurd. Eenige comptabiliteitebesluiten wonden vastgesteld. Op voorstel van den heer De Graaf wordt het laatste punt der agenda hierna het eerst behandeld. Naar aanleiding van de destijds inge zonden adressen inzake aanleg van een electrischen kabel vanaf de R.-K. kerk RECLAME. SLACHTOFFERS VAN RUGPIJN! Duizenden voelen zich rampzaJig doop nigp.jn. Kruipen de d^gen voor u zonder dat uw rugpijn ooit ophoudt? Wordt gij gekweld door ontstoken of rheumaliscbe ledematen, pijn in het hoofd en de schouders, water-i zuchtige zwellingen en urinestoornissen?j Geen wonder, dit ge u overdag zenuwach tig, zwak en ziek voelt en '9 nachts te naar om te slapen of zelfs te rusten 7205 Waarom zoudt gjj het slachtoffer blijven van dergelijke ongemakken en pijn? Dia afmattende rugpijn, weet grj, is dikwijls de eerste waarschuwing van verzwakkende nie ren. Andere zullen spoedig vofgen: hoofdpijn, duizeligheid, zenuwachtigheid, graveel, blaas- zwakte en waterzuchtige zwellingen. Wacht niet, tot het te Iaat is! Iedere minuut uitstel kan gevaar voor ontwikkeling! tot ernstige nierkwalen beteekenen. Herstel qw gezondheid tijdig en gebruik Foster's Eugpgr. Nieren Pillen. Foster's Pillen hebben duizenden geholpen en kunneo ook o helpen. Let op de verpakking in glaaen flacons mei geef etiket (alom verkrijgbaar), waardoor gij zeker zijt geen verlegen buitenlandscb goed to ontvangen. Prijs fl.75 per flacon. naar het oude dorp, hebben B. en W. zjoh in verbinding geste'd met de directie van de Sted. Lichtfabrieken te Leiden, door welke een schriftelijk advies wordt uitgo* bracht. Dit advies wordt voorgelezen waar na de Voorzitter aan het einde mededeelt dat B. en W. zich hiermede kunnen ver eenigen. De discussiep worde» dan ge opend. De heer Van Egmond brengt een woord van hulde aan het goede inzicht van B. en \V. in dit advies. Langen tijd ia geblekea dat aanleg van electriciteit in verschillen de gedeelten der gemeente noodzakelijk ik geworden. Mocht dit verzoek werden toe gestaan dan blijkt hem dat hiermede demi bal aan het rollen is gebraclit. De heer Uittenboogaard bespreekt, dai zoo to* voorziening van eleetriscb licht ia «fit gedeelte der gemeente worde besloten, toeh de amdere afgelegen gedeelten der gemeente niet vergeten mogen worden en spreekt met klem voor doorvoering naar den Morsch Spr. ia persoonlijk geen be langhebbende, doch ziet de noodzakelijk heid voor de bewoners vaun dit gedeeïtê van de gemeente zeer wel in. De heer Schoonderwoerd spreekt ook voor grootere uitbreiding van het electrisch kabelnet. Mocht eanmaal tot annexatie door Leiden worden overgegaan, dan zal blijken, dat het overblijvende Oegstgeest£ weer tot de voorouderlijke tijden is weder gekeerd, waarom spr. sterk voor uitbrei ding van het electrisoh net is. De heer Zandbergen ïs wel voor uitbrei ding van het electrisch kabelnet, doch nioti vpor één gedeelte. Spr. zag Kever deze aan* vraag uitgesteld totdat de geheele gemeen te kan voorzien worden. De, gemoederen beginnen over dit punt warm te worden, waarom de Voorzitter een nadere uiteenzetting geeft. De kosten zullen voor ds_ gemeente bedragen circa» f5250, wat ongeveer de helft is van het geheel. Requestranten zullen dan verplicht zijn de rest te bekostigen Een groot risico blijft dan natuurlijk nog de afname vani stroom, «bi den kabel rendabel te maken»}' In eD ander moet voorzien worden^- daar de lichtfabrieken de risico- niet wen schen te dragen. Tot heden zijn voor der? dijke voorzie ningen, door de gemeente geen financieel© offer» geëisciit doch de noodzakelijkheid inziende, achten B. en. W. afwijking hier van wel op zijn plaat». Wq moeten niet uif het oog verliezen dat deze kaJbelaanleg zal medewerken tot welzijn van de gemeente, doch de geheele gemeente, voorzien, ia niet direct mogelijk. De heer Bakker spreekt ook voor door voering van de geheele gemeente. De heer v. Egmond spreekt over een ze kere onbillijkheid tegenover de bewoners van andere gedeelten der gemeente, welkö toch ook allen zullen moeten bijdragen in de uitgaven deT gemeente, w De Voorzitter doet uitkomen, dat thans alleen aan de orde is het gedeelte vanaf de R.-K. kerk naar het oude dorp, doch do heer Bakker zag zeer gaarne dat a. nleg van, voorat het Morsehgedeelte en naa* de Haagscke Schouw, hierbij betrokken weid. De heer Uittenboogaard acht uit breiden thans, tot de geheele gemeente een „paardenmiddel doch ziet uitbreiding wel in uitzicht. De heer Schoonderwoerd gaas de cijfers na van de kosten en acht dat de kosten, fee dragen door de belanghebbenden te groet zijn en zag gaarne een middenweg ingeslagen. Nogmaals zegt de heer v. Egmond da* «le risico wel groot is, doch Wj acht een onderzoek naar aansluiting en g.ebruik van stroom in dit gedeelte gewenscht Lange discussies worden nog gevoerd tot dat de Voorzitter in stemming brengt het voorstel van B en W. hetwelk is samenge steld in overleg met de directie der Licht» fabrieken. Dit voorstel wordt verworpen met 7 te gen 4 stemmen. Voor het vgorstcf stemden de heeren Zandbergen, Rubeukamp, JSpaar garen en v. d. Hulst. De heeT Van Egmond stelt ruerna voor dat de gemeente de kosten van den kabel- aanleg geheel voor zirh neemt en dat ck Lichtfabrieken d risico van stroomaf- name voor zich nemen en deze zelf met de betrokkenen behandelen. Na eenige bespre kingen hierover wordt besloten B. en W.) deze zaak opnieuw in stadie te geven» welke dan met het voorste! van den heec Van Egmond zullen rekening houden. Ongetroost verlieten hierna vele belang stellenden de publieke tribune. Men zal zich nog wel eens voor een gang naar dé Raadzaal moeten opmaken. De rekening 1925 en begrooting 1927 vafi het H. G. Armbest. worden vervolgen!» goedgekeurd. De rekening 1925 van het Brag. Araat*.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2