Voor de Kleintjes. Zeeland, dus ik zal vragen of ik dan vóór Augustus eens naar Aardenburg kan gaAn. Ik hoop dat jullie veel plezier hebt gehad op het uitstapje. Marietje en Annie Kwaadgras je brief kwam nu zeker vroeg genoeg. no£ voor dat ik het pakket uit Leiden had, dat later was dan anders. Heeft M. nog 's avoöfls tot 10 uur les? Dat is laat, hoor. Kri5g je dan geen slaap? Viertal Kouprie, ja ik miste jullie ver leden week wel, maar ik dacht dat er mis schien geen lijd was voor raadèels en brie ven. Je brief was nu zoo mooi op tijd, nog vóór de bezending uit Leiden. Zoo, is Nellie nu van de buitenschool af; och dat begrijp ik wel, wat je schreef, dat dat moeilijk was. Jo de Jongh. ik vind het altijd goed, als kinderen alle prijsraadsels WiHen oplossen, maar men mag toch altijd maar met één groep meeloten. Dus je moeders verjaardag is vroolijk en prettig gevierd- met vele fa milieleden. Je hebt deze keer weer niét ge lukkig geloot, maar moed houden; je beurt zal ook wel eens komen. To de la Bye, heerlijk voor je. dat je moe der zoo goed vooruitgaat en wéér in den tuin mag wandelen. Dat treft goed, dat ze in Voorschoten, waar je logeert, ook bet Leidsch Dagblad lezen. Grela en Catnen Smit, vandaag 2 brieven van jullie gekregen en gelukkig de prijsraad sels op tijd, 2oodat je mee kon loten, al heeft' het niet geholpen, maar moed houden, dan ben je later misschien wel een gelukkiger. Gaan jullie dan altijd in Katwijk logéeren?, Annie Bavelaar, je mag .wel alles oplos sen maar toch maar met één groep mee- loten. Koos Brouwer, ja Zóndag was het heel mooi weer, nu 2ulien wel heel veel raen- schen uit zijn gegaan-, het was in de trams ook erg druk. Suus de la Rie en Willy de Neijs, 2 vrien dinnetjes samen want ik heb 'nu zooveel te beantwoorden. Ik kom de laatste maanden heel dikwijls in Leiden om een zieke vrien din van mij te bezoeken en een keer ben ik ook naar het kinderziekenhuis geweest. Al tijd maar blijven hopen, dat jé op een an dere keer gelukkig zal zijn bij het loten. Jasper, Arie. Coba Koevoet, ik vind dat Coba den brief heel flink en netje9 heeft geschreven en mij aardig heeft verteld over de kuikentjes, ik hoop dot die 26 nu blijven leven. Voor iedereen hoop ik, dat de echte zomer nu eens is begonnen. Nelly Hagoort, men noemt een katertje dikwijls Piet. vindt je dat een aardigen naam of niet? De poes hier ïn Huis heet Pim, hoe vindt je dat? Aart van de Nadort, was je moeders ver jaardag een prettige feestdag? Heb je ook een stukje op het órgèl voor haar gespeeld? Greta Swaan, je inag net zooals je vrien dinnen meedoen en mij* Tante noemen. Annie Uittenboogaard, je bent alweer niet gelukkig geweest bij het lotén, maar niet den moed verliezen, hoor, en geduld hebben', geduld overwint alles. Adrie van Dijk, blijf jij ook mi&t hopen op eehr volgende keer-, vóór dé" groote-vacan- tie geef ik nog een keer prijsraadsels. Dé Wiersma. heb je zoo genoten in Am sterdam? wat heb je alzöo gezien? ben je ook nog in Artis geweest? Nico Kwestfóo, ik denk er niet aan. om te meenen, dat je nu weer meedeed .om de prijsraadsels, daarvoor ben jé een veel te trouwe klant. Corrie van Leeuwen, heb je gezien, dat ik je raadsel al heb gebruikt? Was de ouder avond aardig? Lena Kükler, blijf maar zoo trouw mee doen als je al lahg doet, dan loot je, hoop ik voor je. ook eenmaal een prijs. Ja iedere week krijg ik eenige brieVerr van kindertjes uit het ziekenhuis. Jan Smit, wat scheelt er aan? Behoefde je met te bed te liggen? Prettig dat je moe der dtn brief voor je weg kon brengen. Betsy de Graaf, heb je roodvonk gehad? Ja dat is een ziekte die heel wat weken duurt, en toen zal je wel vreeselijk veel hebben moeten inhalen van lessen en werk van school? Louis en Corrie de Hertogh. is hel konijn voor jullie samen? En heb je een hok er voor in den tuin? Drietal Elderhorst. was het gezellig, toen de tantes uit Rotterdam over waren om je moeder te bezoeken?. Annie Epskamp. jij bent toch zeker ook heel blij, dat je zusje een prijs heeft, want dan kan je natuurlijk het boek opk lezen. De brievenv der vorige w eek kreeg ik nu ook nog. Henny Hulsbergen Henning, je begint al mooi tot de getrouwe inzenders te behooren. - ik hoop voor je, dat je Zondag naar Den Haag mag gaan. Nico van Wijk. dat is verschillend, jij vindt het prettiger als de prijsraadsels zoo opeens komen als een verrassing, en andere kinderen willen graag van te voren er zich op verheugen. Jij wordt ook al een trouw raadselneefje- Bep Broeksema, ze waren er mooi op tijd hoor, en nu kreeg ik ook nog den brief van de vorige week. Ik vind het altijd z.oo jam mer als ik de brieven een week te laat krijg, vindt je ook niet? Annie van den Broek en Jansje Sjardijn. de anecdotes zijn grappig, ik zal ze later eens plaatsen. Raadsels heb ik nog genoeg, dje heb ik nog niet noodig. Maria Vrijbloed. je brief der vorige week kreeg ik nu pas. Ik hoop ook nu van harte, dat het nu eens niet iédeTen dag meer zal regenen. Bram Linschooten, ik vind het aardig dat je mij uitvoerig schreef over het aanstaande feest, ik zal er hier niet op antwoorden, wapt jk mag niets verklappen. Ik heb heusch nooit 200 iets aan andere jongens gegeven, waar jij over schreef, ik heb het niet, ik kan je er onmogelijk aan helpen, het spijt mij wel. Corrie Geen jaar, wat heb je onteettend veel gezien in Amsterdam. Hoe lang ben je er geweest, want dat alles heb je toch niet op één dag kunnen bekijken? En ging je heen en terug met de boot? En trof je nogal goed weer? Zondag was het tenminste heel mooi. Suae Bavelaar, ik loot onder allen, die goede oplossingen inzenden en dan geef ik in de courant de namen der kinderen, die een prijs hebben, en die mogen dan naar het Bureau Leidsch Dagblad gaan en ont vangen daar een mooi boek. Drie zusjes Uittenbogaard, was het zoo onverwachts deze prijsraadsels? Ik had toch beloofd één keer in Juni en één keer in Juli. Ik heb nog steeds geen tijd gehad om eens met de tram te komen, doordot ik uit logee- Ten ben geweest en deze week kan ik ook niet en ik zal natuurlijk komen als jullie niet naar school bent, misschien wel eens op een avond, het is nu zoo lang licht en dan vind ik zoo'n tramtochtje wel aardig. Mini Metselaar, ik ben blij. dat het naar je zin was, je weet wel wat ik bedoel en ik hoop ook zeer dat je mij begreep, dat ik er niets aan kan doen. Begrijp je deze geheim zinnige taal? Willem Overduyn, heb je gezien, dat ik nu in dit pakket ook nog de brieven der vorige week heb gekregen en du? ook. jouw langen uitvoerigen brief met dié aardige be schrijving van al die spelletjes? Vele daar van heb ik ook dikwijls meegedaan. Wat erg vervelend, dat je vader nog steeds niet geheel hersteld is Jij, Vindt het zeker ook we! preltig dat je broertje een prijs heeft, je kan dan toch ook mee genieten van het boek. Marie W., regrette beaucoup que la raïson de lou silence était Ia maladie de tes petite* soeurs J'espère queUes serent bien- tót tout k fait güéries. Chez nous en Hol- lande nous avons eu aussi des jobrs de pluie sails cesse et pas de chaleur, eSpérons qu'enfin l'été viendra. J*ai bien ri de cette hiktoire du photo de? tarpes. Drie zusjes v. Iterson, in dit pak was ook jullie brief vaji Terleden Week en dat trof goed. want daardoor herkende ik dadelijk het schrift van het briefje met prijsraadsels, daar stond geen naam bp, maar nu zag ik het duidelijk van wie het was Niet meer vergeten hoor er je ha&fn ouder te zetten. Rika mag ook mee doen. Annie de l-'Ecluse, je had alles goed op gelost. maar je hebt biet gelukkig geloot, 'n ander maal béter, moet je altijd maar den ken. Is kleine zus niet ziek geweest van het inenten? Barrie Kenbeek, het is nog bijna altijd zulk naar weer geweest, dat je hooit eens veilig was .om een flinke fietstocht te ma ken, dat heb jij ook ondervonden. Moest je Hst Zandkasisat. door C. E. DE LILLE HOGER WAARD, 't Is zomerdag en Wiesje gaat Met Moeder naar het strand. Zij heeft een eimnertj' in de één. Een schopj' in d' and're hand. Klein Wiesje maakt een zandkasteel Voor Moeder, met een gracht, Een diepe, hoor, 't is heel zwaai wsrk En Wiesje's Moeder lacht. Zij vindt het fijn: een zandkasteel Zoo lekker in de zon. Wie 2ou niet blij zijn, als hij zich Zoo heerlijk koest"ren kon? Maar plots'ling rollen golven aan. Omspoelen het kasteel. Met luid geklots 't is een kabaal En weTk'lijk, 't scheelt niet veel Of 't zandkasteel, dat mooi gebouw, Drijft midden in de zee. Vlug springt nu Moeder weg en neemt Haar kleine Wiesje mee. Zij snellen beiden angstig heen, Droef klinkt hun bang: Miauw,' De golven maken jacht op ons. Ooh kom toch, kom toch gauw! En als ze eind'lijk thuis weer zijn Zegt Moeder met een zucht: Zoo oud als 'k hen, ging ik nog nooit Zóó angstig op de vlucht! M ij zie je in geen zandkasteel Ooit weer. Mijn oude mand Bevalt mij heel wat beter dan Een zandkasteel aan 't strand! toen 's avonds ook in den regen terug fiet sen? N'iesje de-Gelder, wel gewone raadselop lossingen der vorige week maar niet van de prijsraadsels van je ontvangen, ook niet hij de tweede bezending. Geen tijd gehad? Drietal van der Reyden, zagen jullie ai hij de namen, dat de brief der vorige week er nu ook bij was. Ik kom iedere week in Leiden om een zieke vriendin te bezoeken, maar van andere bezoeken komt dan meest al niet. Jk heb zelf een piano. Dirkje Hoogewoning, dit is antwoord op je briefje der vorige week. dat krfeg ik nu pas Heerlijk dat je nu al den heelen dag op mag zitten, maar ik begrijp heel be3t, dat ie dan daarna zóó moe bent, dat je het pret tig vindt weer in je bed te liggen en uit te rusten. Kom je ook in den tuin als het mooi zonnig weer is? Emanuel Eljon, was er vuurwerk op Zo- merzorg, ging alles mooi af; want met at

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 17