Kinderen PUROLH Het Ondergrondsche Syndicaat No. 20329. LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 23 Juni Tweede Blad Anno 1926. BINNENLAND. Als Uw EERSTE KAMER. GEMENGD NIEUWS FEUILLETON. De Koningin naar Amsterdam. Naar de „Standaard" verneemt, ligt het het voornemen van H.M. de Koningin, am 4: September naar de hoofdstad te ko- '^nen, teneinde het Kol. Museum te openen. Tevens ligt het in het voornemen van H.M. dien dag, bij gunstig weer, een grooten rij toer door de stad te maken, dien zij bij haar jrorig bezoek heeft moeten uitstellen. Ofticieele berichten. Bij Kon. Besluit is op zijn verzoek eervol ontslagen J. H. Dethmej» als burge meester van Kantens; zijn benoemd tot lid van het college voor de visscherijen I. J. IToogendijk A_z., reeder te Vlaardingen, en mr. A. W. Schippers, ad vocaat en procureur te Rotterdam; zijn her benoemd tot leden van voornoemd college jhr. mr. dr. W. J. M. v. Eysinga, te Leiden; H. J. J. Sengers, te Mook, en W. Verdonk, te Weespercarspel, en is benoemd tot plaats vervangend voorzitter van voormeld college mr. P. G. v. Tienhoven, lid van dat college te Amsterdam; zijn herbenoemd tot burgemeesters: van Haaren A. de Ruyter, secretaris van Lochem mr. F. W. R. Wttewaall; van Sassenheim J. P. Gouverneur; van Uithuizen mr. H. Ho- vinga; van Stedum J. D. Jensema; van Gas- selte H. Huge®; van Neerritter P. M. Dries- iens. Het „Eigen Gebouw" van Bloembollencultuur De gedachtengang van exporteurs en kweekers. Men schrijft ons uit Hillegom: Wij worden het beu, is er te Haarlem ge zegd, toen voor de zooveelste maal op een vergadering gesproken werd over het eigen gebouw van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. Maak er een eind aan, neem een besluit, schreef een der Haarlemsche bladen over dezelfd kwestie. Deze twee beweringen vinden weerklank i,n den Zuid van de bloembollenstreek. Schrijver dezer regelen constateerde dit in een bijeenkomst van eenige vooraanstaande leden der vereeniging, waar zoowel expor teurs als kweekers vertegenwoordigd waren. Deze vakmenschen hadden den gang van zaken in de Vereeniging, ook gedurende de laatste dagen, met aandacht gevolgd. Zij overwogen wat er op de laatste algemeene vergaderingen voorgevallen is, wat Heem stede le koop biedt, wat Haarlem wil geven en hoe het gesteld is met de grenswijziging van die Beide gemeenten. Allereerst moet vastgesteld worden, dat er in de stad Haarlem geen geschikt terrein i3 te vinden; na het Brongebouw en na den tuin der familie Polman Mooy, is het hoofd bestuur bij verrassing weer met „Spaar en Hout" op de proppen gekomen, de oude buitenplaats, waarmee de gemeente Heem stede zich een strop van ongeveer f 225 000 heeft gekocht. Als Heemstede het oude huis .-n een hoek grond voor f 75.000 aan „Bloem bollencultuur" kwijt raakte, was haar' strop wat minder groot.Haarlemvoelt heel veel voor* de annexatie, echter heel weinig voor over name van de Heemsteedsche strop, plus het geven van f 100.000 voor een beurs aan den buitenkant van de stad. De geringe animo van Haarlem voor „Spaar en Hout' is ook om een andere reden verklaarbaar; als de beursbezoekers uit den Zuid in „Spaar en Hout" hun zaken hebben gedaan, gaan ze immers niet meer de stad in, zij keeren dan direct huiswaarts. De be zoekers uit den Noord passeeren tweemaal 'de stad; datzelfde blijven zij echter doen als de beurs naar den Zuid wordt verplaatst. Winst heeft Haarlem dus bij „Spaar en Hout" als beurszetel niet. Wel zal het nabij 4iggende bouwterrein in waarde stijgen en n?t bedrag der schadevergoeding aan Heem stede voor dc grensverlegging nog verhoogen. Verplaatsing van de beurs naar elders za! de Haarlemsche middenstanders niet scha den. wie gewoon was in Haarlem te win kelen, blijft dat doen; de vrouwen van de bloemisten zullen Haarlem heusch niet ver geten. Het tegenwoordig geldende stemrecht van de Vereeniging speelt in de beurskwestie een groote roP. Er zijn afdeelingen met weinig of geen handel en cultuur, welke toch veel leden hebben; b.v. Haarlem met bakkers, slagers en restauranthouders als lid, met leden die wonen in Rotterdam, Amsterdam, Assen enz. Heemstede met dames, die lid zijn geworden om de tentoonstelling; afdee lingen in Noord-Holland, Westland en Zee land, wier leden nooit op de beurs komen Deze afdeelingen hebben soms een veelvul dig stemrecht en zenden een afgevaardigde naar de algemeene vergadering met een bindend mandaat Die toestand is onbillijk en onhoudbaar, deze afgevaardigden immers beslissen over belangen, die niet de hunne zijn. De leden in het centrum van de cul tuur en van den handel zijn thans teleur gesteld over het uitstel der algemeene ver gadering, welke toe te schrijven is aan de onderhandelingen tusschen Haarlem, hoofd bestuur, Heemstede, Ged. Staten, Ministerie enz over de grensregeling, de schadever goeding, de f 100.000 en wat er verder nog aan vast zit De Zuid ziet daar geen gat in; het onder handelen over hun centraal gebouw, over hun belang en zonder hen, worden de vak mensehen beu. Haarlem moet wel welen wat het doet; de eenige belanghebbenden, de bloemisten in de bollenstreek weten ter dege wat zij willen. Zij verlangen een besluit, niet naar de traditie, niet naar den wensch van buitenstaanders, maar wel in den geest van den tegenwoordigen en den komenden tijd, overeenkomstig de eisch van het vak: een centraal gebouw in het midden van den handel en van de cultuur. Dit is in het kort de gedachtengang der exporteurs en kwee kers over de beurskwestie voor Haarlem en Heemslede. De meening over het Hillegom- sche plan is, om partijdigheid te vermijden, onbesproken gelaten. Luchtpost voor Indië. De Directeur-generaal der Posterijen en Telegrafie maakt bekend, dat met ingang van 24 Juni a.s. des Donderdags om de 14 dag-en gewone en aangeteekende brieven en briefkaarten (uitgezonderd brieven met aan gegeven waarde) voor Nederlandsch-Indië, welke niet meer in de nazending per trein kunnen worden opgenomen met den lucht- dienst AmsterdamRotterdamParijs zul len worden overgebracht zonder heffing van een extra recht (luchtrecht) en zonder dat de afzenders uitdrukkelijk verzending per luchtpost hebben verzocht. Het vliegtuig vertrekt van Amsterdam Schiphol te 8 uur v,m. en van Rotterdam Waalhaven te 8.50 uur v.m. Het vervoer van Parijs naar Mar seille geschiedt per trein. Op deze wijze is in normale omstandigheden de aansluiting verzekerd met het stoomschip der Rolter- damsche Lloyd, dat des Vrijdagsmiddags te 12 uur van Marseille afvaart 'De aandacht wordt er op gevestigd, dat aan verzoeken om brieven en briefkaarten voor Nederlandsch-Indië niet per luchtpost over te brengen wordt voldaan. Indien deze correspondentie derhalve van een duidelijk opschrift „niet per luchtpost" of van een soortgelijke aanwijzing is voorzien, vindt verzending per trein plaats. Het Nederlandsch-Zwitsersch arbitrage verdrag. De Zwitsersche Nationale Raad heeft de arbibrageverdragen met Griekenland, Roe menië en Nederland goedgekeurd. Bevolking Zuid-Holland* Blijkens een staat door het Centraal Bu reau voor de Statistiek opgemaakt was het totaal aantal bewoners van Zuid-Holland op 31 Dec. 1925 1.812.890.nl. 886.102 man nen en 926.788 vrouwen. Zuid-Hollandsche Waterschapsbond, De Zuid-Hol landsclie WaleTSchapsbond heeft gisteren in het hotel De Oude Hoorn te Oud-Beijerland zijn algemeene vergade ring gehouden, onder voorzitterschap van mr. P. Blussé van Oud-Al bias. Vastgesteld werd het jaarverslag over 1925, van den secretaris, mr. G. J. G. Schilthuis. Van de werkzaamheden van het bestuur valt te vermelden, dat het een brief heeft gericht tot den minister van financiën over de toepassing van de herziene pensioenwet. Het bondsbestuur gaf den minister te ken nen, dat het zich aansloot bij de bezwaren van hot bestuur van Rijnland. De rekening over 1925 liet een vooideelig saldo van ongeveer vijf honderd gulden. Het bestuur heeft daarin aanleiding gevon den, de beleggingen te vermeerderen door aankoop van vier obligaties Nederland van f 100. Bovendien is het bezit van den bond vermeerderd, doordat hij in 1925 uitkeering ontving van het legaat van Bilderbeek, dat door afloop van den termijn van het vrucht gebruik vrij kwam. Dit legaat bedroeg drie duizend gulden. De beleggingen van den bond beslaan thans uit obligaties Neder- landsche schuld tot f 5400 nominaal. Het aantal bij den bond aangesloten wa terschappen bedraagt 306, of 6 meer dan het vorige jaar. Verder zijn er 406 persoon lijke leden en buitengewone leden. Het lodental, in het bijzonder dat van eerstge noemde categorie, is zeer .bevredigend. Ech ter zijn er doelen der provincie, waar per soonlijke bemoeiingen van belangstellenden ter plaatse nog; goed werk zouden doen tot vermeerdering Van het aantal leden-water schappen. Ten slotte wordt vermeld, dat het aantal provinciale vereenigingen van waterschap- peü weer is vermeerderd met die in Gelder land. Overijsei en Groningen en dat oprich ting van zulk een vereeniging in Utrecht in voorbereiding schijnt te zijn. Het voorbeeld van den Zuid-Hollandschen Waterechaps- bond heeft tot nog toe in zeven provinciën navolging gevonden. Goedgekeurd werd de rekening over 1925. Ontvangen is f2132.70, waarvan aan con tributies f 1823.27 (netto) en f 308.43 aan interest. Het voordeelige saldo is f 504.44. Hot periodiek aftredende lid van-het be stuur, de heer A. A. Mijs. werd herkozen. In de plaats van heer L. Hoogerbrugge Wzn., die zich niet herkiesbaar stelde, weid benoemd de heer A. van Walsum, dijkgraaf van den polder Prins Alexander, te Krim pen aan den IJssel. Bij de rondvraag werden enkele aange legenheden vam internen aard ter snrake gebracht. De heer J. W. M. van Elzelingen, hoofd ingenieur van den provincialen waterstaat van Zuid-Holland, hield daarna een rede over wegen en wegverhardingen. Vereeniging van Ned. Arbeidsbeurzen. De Vereeniging van Nederlandsche Ar beidsbeurzen houdt te Maastricht zijn alge meene vergadering. Het openbare deel der algemeene vergade ring begon te halfdrie in de groote Redoute zaal, welke doof een tachtigtal vertegen woordigers en leden van besturen werd bij gewoond. De vergadering werd gepresideerd door den heer Rueb, die den heer Albarda verving, welke was verhinderd. Notulen en jaarverslag, welke verschenen zijn in het maandschrift der Vereeniging, werden z. h. s. goedgekeurd. Uit het verslag der Ncderl. Arbeidsbeurs te Parijs bleek, dat de verhouding met de Fransche autoriteiten zeer goed was. In 1925 kwamen 20 vaklieden binnen, 150 ar beiders werden buitendien geplaatst en tal van inlichtingen gegeven. Uit de rekening en verantwoording xan den pennigmeester bleek, dat deze 3luit met een eindcijfer van f 5055 en een batig saldo van f3355. De begrooting voor hel volgende jaar sluit met eindcijfer van f 14.070 (waaronder f 14.000 Rijkssubsidie) voor wat betreft de arbeidsbeurzen van Oberhausen en Parijs en van f5155 voor wat betreft den huishoude- lijken dienst. De heer Albarda werd bij acclamatie tot voorzitter herkozen. Als bestuursleden wer den herkozen de heeren Kunst, Bon en Van Riet. Als nieuw lid trad in het bestuur de heer Winterink, voorzitter der arbeidsbeurs te Rheden. Bij stemming werd Deventer aangewezen als plaats waar de volgende jaarvergadering zal worden gehouden? Na ontvangst ten stadhui ze werd prae- advies uitgebracht door de heeren H. Ame- link, A. C. de Bruyn, mr. dr. A. A. van Rhijn, mr. A. U. Molenaar, en E. Kupers over de vraag: verdient het aanbeveling, in collectieve contracten een bepaling op te nemen, waarbij de partijen zich verplichten gebruik te maken van de openbare arbeids beurzen? Zoo ja, hoever zou zich die ver plichting dan moeten uitstrekken. N. V. Maatschappij tot Exploitatie van Jaarbeursgebouwen te Utrecht. In de gisteren gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders der N.V. Maat schappij tot Exploitatie van Jaarbeursge bouwen te Utrecht is door den Raad van Bestuur verslag uitgebracht over de werk zaamheden in het jaar 1925, welk verslag benevens de balans en winst- en verlies rekening over dat jaar, door de vergadering ongewijzigd werden vastgesteld, terwijl de Raad van Bestuur gedéchargeerd werd voor zijn beheer. Na de gebruikelijke afschrijvin gen werd het winstsaldo bepaald op f 24.159,63 en overgebracht op nieuwe re kening. In de vacature van bestuurslid, ont staan door aftreding van den heer dr. J. C. Koningsberger, is voorzien door de benoe ming van den heer J. C. Rijk Pzn directeur der Utrcchtsche Waterleiding-Mij. Het Nederlandsche Roede Kruis. Hel Nederlandsche Roode Kruis heeft in tal van plaatsen van ons land z.g. kring magazijnen ingericht, welke voorraden ma trassen en kussens bevatten, welk ma teriaal bij groote rampen dienst kan doen. Zoo zijn of worden dergelijke magazijnen ingericht lo 's-Gravenhage, Rotterdam, Utrecht, Arnhem, Breda, 's-IIertogenbosch, Maastricht. Middelburg, Amersfoort, Hen gelo, Zwolle, Groningen, Leeuwarden, Alk maar, Leiden en Assen. Bij -de jongste over stromingsramp in hel Zuiden van ons land, is gebleken van hoe groot nut die magazij nen kunnen zijn. Onmiddellijk konden de magazijnen in de plaatsen nabij het over stroomde gebied materiaal verschaffen In Amsterdam is. geen gewoon kringma gazijn ingericht, maar een reserve-magazijn, dat dezer dagen gereed gekomen is. Enorme voorraden matrassen, peluws en kussens lig gen er keurig op rekken opgestapeld Niet minder dan 2835 matrassen, 3039 peluws en 1000 kussens zijn er opgeborgen. Het ligt in de bedoeling ook nog ëen der gelijk reserve-magazijn te Venlo in te rich ten Nederlandsche blindenbond. In Utrecht is de algemeene vergadering gehouden van den Ned, Blindenbond, onder voorzitterschap van den hoer W. A. Jacobs uit Delft. Als bestuursleden werden herkozen de heeren V. E. van Tienen te Delft en II. dc Koster te Rotterdam. Gekozen werd de heer G. van Kapelleveen te Utrecht. Nederlandsch Mettray. Het 75-jarig beslaan van de stichting Het Ncderlandsch Mettray, opvoedingsgesticht voor jongens, is feestelijk herdacht. Ilct gesticht met aanhoorigheden was versierd en de verpleegden hielden zich bezig met sportwedstrijden. De Koningin-Moeder schonk aan de slich ting haar van een handleekening voorzien portret, dat in hot kerkgebouw der stichting was opgesteld, met dat van den stichter van Mettray, W. H. Suringar. Terwijl een muziekkorps van verpleegden de volksliederen deed hooren, arriveerden minister Donner en de commissaris der Ko ningin in Gelderland, baron Van Heemstra, die ontvangen werden door den voorzitter van de hoofdcommissie van Mettray, den heer T. B. 's Jaoob. Ook de inspecteur-gene raal van het opvoedings- en luchtwezen, de heer v. d. Meyere, was aanwezig. In het kerkgebouw van Mettray hield de heer s' Jacob de herdenkingsrede. Minister Donner bracht de gelukwenschen der regee ring over. De commissaris der Koningin voegde er zijn gelukwensch aan toe. Verder hebben nog het woord gevoerd de burgemeester van Crorsel, mr. II. W. G. baTon Van der Borch van Verwolde; de di recteur der slichting, de hoer G H. Veel- bohr, en de heer C. J. Platerink, oud-ver pleegde. Met een noenmaal in het hotel du Soleil te Zulphen is de plechtigheid besloten. Bij ministerieele beschikking is dc heer dr. H. J, Lovink, le Alphen a. d. Rijn, opnieuw voor den tijd van drie jaren be noemd tot voorzitter van den Raad voor de Vis9cherij. RECLAME. zich bezeerd hebben gebruik dan dadelijk 7068 De Commissie tot het instellen van een onderzoek naar de oorzaken van de ramp van de loodsschoener van Terschel ling heeft gistermiddag het getuigenverhoor voortgezet en beëindigd. Vermoedelijk zal hot rapport niet voor September verschijnen. Te Tilburg zal een standbeeld worden opgericht voor Petrus Donders. De Minister van Waterstaat brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hij voor taan in plaats van eiken Vrijdag eiken Maandag, te beginnen met den 28en Juni a.s., des namiddags te 2 uur, in het Departement van Waterstaat aan het Binnenhof no. 20, allen zal ontvangen, die hem over de zaken van zijn Departement wenschen le spreken. (Zitting van gisteren). Regeling van werkzaamheden. De VOORZITTER deelt mede. dat de Cen trale Sectie besloot Woensdagmorgen te elf uur in de afdeelingen te onderzoeken een reeks wetsontwerpen w.o. die welke Vrijdaj j.l. in do Tweede Kamer zijn aangenomen. Conform besloten. De vergadering gaat over tn comité-gene* raai ter behandeling "der huishoudelijke ra-* ming voor 1927. De openbare vergadering wordt verdaagd tot Woensdag twaalf uur. De ontrouwe notaris De notaris J. C. de J. uit Capelle aan den lJsel, die als verdacht van verduistering van hy- polheekgelden aangehouden is, heeft' een volledige bekentenis edgolegd. De grootte van het verduisterde bedrag is nog niet vast, gesteld kunnen worden, aangezien de nota ris zelf hel .totaal bedrag niet meer kan na gaan. De aangehoudene heeft medegedeeld, dat hij tot zijn daden gekomen is door het verstrekken van credieten aan cliënten, welke credieten hij niet uit eigen beurs kon dekken. Hij zal morgen ter beschikking van de justitie worden gesteld en naar het huis van bewaring worden overgebracht. Overreden. Op den straat-* weg UtrechtVreeswijk stak een ineisjf plotseling voor een naderende auto over den weg om op het rijwielpad te gaan rijden. Ze werd een eindweegs meegesleurd door de auto en vrij ernstig verwond. Een arm en een been waren gebroken en ze klaagde over inwendige pijn. Ze werd naar het zie* kenihuis te Utroch^ vervoerd. Gistermiddag omstreeks 4 uur geraakte de 60-jarige J. de W. uit Schiedam onder een tramwagen van lijn 8, die op den Rot* lerdamschen Dijk reed. Zwaar gewond, met een schedelbreuk en verbrijzelden vo*t is zij naar het Gemeente-Ziek en huis te Schie*. dam vervoerd. Brand in Westzaan. Té Weatzaan heeft gisternacht een flinke uitx slaande brand gewoed in de groote boer-" cterij van den heer C. Constanjo, in ,,den MiddeL" Toen de brandweer arriveerde, bleek aanstonds, dat er aan redden niet meer to denken viel. Het vuur had de geheel van hout opgetrokken hoeve reeds aange tast, terwijl een in de nabijheid staande hooiberg eveneens in lichtelaaie stond. De bewoners wisten zich felechls met grooW Door Mrs. C. N, WILLIAMSON. Nederlandsche vertaling van Ada van Arkel. 31) Sheila werd bleek van schrik, toen zij dén strik zag, dien de twee jaloersche vrou wen haar vriendin hadden gespannen. Zelfs al kon lady Viola haar onschuld bewijzen, dan zou zij toch te lijden hebben, en die gedachte kon Sheitïi niet verdragen. Hoe zou zij het arme kind redden? Toen kwam plotseling de gedachte aan Franklin en zijn pa9eie voor lady Viola in haar op. Die was de oorzaak van woede van dit tweetal, dat het meisje wilde te gronde richten, maar misschien kon zij er ook door gered worden. Er was geen seconde le verliezen, als mr. Franklin voor die taak moest worden ge roepen, en zonder een minuut te aarzelen snelde Sheila de lange gang door naar zijn zitkamer. Zij had nog geen tijd gehad om aan te kloppen, toen de deur openging en hij naar buiten kwam. „Juffrouw Douglas!" riep hij verrast uit, toen hij haar blozend .gezicht zag. „Ik ben gekomen, om u te vragen lady Viola te redden," viel zij dadelijk uit. „Lady Viola redden?" Niemand, die hem toen gezien had. had aan de oprechtheid van zijn liefde kunnen twijfelen. „Voor lady Ethinglon en de gravin," ging Sheila ademloos voort. „AI hun juweelen zijn vannacht gestolen. Om de een of andere reden verdenken zij ladv Viola* en gaan haar nu beschuldigen van diefstal. Zij ha ten haar, ziet u. Zij zijn beneden in de hall aan het praten met mr. Mc. Kinnon, die probeert haan daarvan af te brengenmaar ik weet, dat het hem niet zal gelukken. U kunt het misschien. Ik geloof, dat dat de eenige hoop is. Haast u toch. Als lady Viola benéden komt, en dat doet zij gewoonlijk om dezen tijd. zal er een vreeselijke scène komen, tenzij" u het verhindert De uitdrukking van zijn gezicht ver schrikte Sheüa. „Ik zAl het verhinderen," zei hij. „Gaat u naar haar toe. Laat zij in haar kamer blijven, als u het kunt verkrijgen. Zoek maar een reden. Geef me wat tijd; dat is al wat ik vraag." En weg was hij. Sheila gunde zich den tijd niet hem na te kijken, zij snelde in dc tegenovergestelde richting weg, naar lady Viola's kamer, maar zij was nog niet ver gegaan, toen zij het meisje met haar moe der tegenkwam. Sheila bleef verward stilstaan. Wat moest zij nu doen? Na die ellendige scène van gisteren, toen lady Marsden gedaan had wat zij kon om haar onmogelijk te maken, kon zij de dames moeilijk aanspreken en haar beletten naar beneden te gaan. Toch moest het gebeuren, hoe dan ook. Lady Marsden zag haar al in de verte aankomen. Sheila zag het knappe gezicht verstijven tot hooghartigheid. Hoewel zij de woorden niet hoorde, wist zij toch, dat lady Marsden haar dochter verbood in het voor bijgaan iels tegen haar te zeggen, en hel schoot door Sheila's hoofd, dat, als zij zich had willen wreken, zij nu ruimschoots ge legenheid had die wraakzucht te bevredigen door het tweetal haar noodlot te gemoet te laten gaan. Maar op dit oogenblik zou zij niet alleen duizend wraaknemingen hebben willen op geven, maar haar hoop op haar eigen toe komstig geluk om Viola le redden en niet denkende aan de gevolgen voor zichzelve, deed haar naar voren loopen en zeggen; „Ga nog niet naar beneden, lady Viola. Ik kan u niet zeggen waarom niet maar maar als u wilt wachten als u in uw kamer wilt ontbijten, hoop ik, dat u uzelve en lady Marsden een heel onaangename ondervinding zult besparen." Sheila verwachtte een beleedigend ant woord van lady Marsden, maar tot haar verwondering volgde dat niet. Moeder en dochter bleven terstond staan, het meisje werd doodsbleek, de moeder vuurrood onder haar rouge en poeder. „O, moeder," riep Viola, „nu is het zoo ver." Sheila begreep onmiddellijk welke ge dachten zij hadden. Zij herinnerde zich de woorden, die zij gisteren gehoord had, toen lady Marsden tegen haar dochter had ge zegd, dat „morgen beslag zou worden ge legd", Zij dachten nu, dat dit vreeselijke gebeurd was, en dat zij, als zij aan de waarschuwing gehoor gaven, aan het nood lot zouden kunnen ontsnappen. Sheila vond dat het voor lady Viola maar het best was hen voorloopig in dien waan te laten. „Ik zei je, wat er gebeuren zou, maar ik dacht niet, dat het zou gauw zou zijn," fluisterde lady Mareden. „Zal je nu ver standig zijn en ons beiden redden op dc eenige manier, die mogelijk is? Het is nog niet te laat." „Ik moet ik zie nu in, dat ik het moet doen," zei lady Viola. „Als ik hem maai kon spreken, dan zou ik hem zeggen Je kunt hem nu met spréken. Je moet een briefje schrijven en gauw ook," ant woordde lady Mareden op denzelftien ge- demplen toon. Viola wendde zich tot Sheila. „Juffrouw Douglas, wilt u even mee naar mijn kamer gaan, terwijl ik een briefje schrijf, en me dan het groote pleizier doen het onmiddel lijk naar den persoon, voor wien het b^ stemd is, te brengen?" Toen haar dochter dit verzoek deed zon der op een toestemmend antwoord tc wachten, keerde lady Marsden zich om cn liep snel vooruit naar haar eigen kamer. Sheila las haar gedachten spottend en juist. Ondanks haar wreedheid van den vorigen dag. wilde zij toch wel. dat het slachtoffer gebruikt werd, ofschoon zij toch nel wilde doen of zij het meisje, dat zij zoo diep beleedigd had, niet zag. Viola en Sheila liepen samen de lange gang door, maar de eone was te ongelukkig, de andere te bezorgd om te spreken. „Kom binnen en wacht even," zei de eerste, toen zij bij de kamer kwamen. „Ga een oogenblik zitten, het briefje is dadelijk klaar." Sheila yyist zonder het te vragen wat dit briefje zou behelzen en zij was er ellendig onder. De deur tusschen deze kamer en de aangrènzende stond open en men kon lady Mareden rusteloos heen en weer hooren loopen, en daarom durfde zij niet zeggen, wat zij zoo graag had willen doen: „Schrijf niet aan mr. Franklin, dat u met hem zult trouwen. Jfet is misschien niet noodig. Mis schien kunt u op een ander manier gered worden." Lady Viola ging aan een kleine schrijf tafel zitten bij het raam en begon te schrij ven. Terwijl zij dit deed, keek Sheila haar ernstig aan, toen haar Wik plotseling met een schok bloef rusten op iels schitterend*, in de kanten ruche van Viola's japon. Zij deed vlug een stap voorwaarts en boog zich voorover om te zien, wat haar aandacht zoo getrokken had. Toen kon zij nauwelijks een kreet van verbazing onderdrukken, want verward in de kant hing een diamanten en robijnen oorknop, dien zij gravin Karovskt dikwijls had zien dragen. Een paar seconden voelde Sheila zich als versuft, maar dit gevoel verdween weer bijna even vlug als het gekomen was, en zij gevoelde zich koel en bedaard, alsof zij voor een groot gevaar al haar reserve-! krachten en al haar tegenwoordigheid van geest moest bewaren. „Kijk eens, lady Viola," zei ze, dichterbij komende, voor het gevat lady Marsden eens mocht binnen komen. „ICijk eens wal cr in uw kanten ruche zit. Hoe komt dat daar?" Verrast hield het meisje midden in haa* brief op en volgde met haar oogen "dé richting van Sheila's wijzenden vinger." „Hé, dat is een oorknop van gravin Ka* rovski!" riep zij uit. „Hoe komt die in mijn japon le hangend" „De gravin droeg die oorknoppen gister* middag nog," zei Sheila. „Ja, ik herinner het, me. Maar ik had toen deze japon niet aan." „WaaT was die dan?" „Zij hing in de kast. Ik nam haar cr van morgen uit. Wat is dat vreemdI lk moet gravin haar oorknop terug geven, als - als ik haar zie. Als zij hom gemist heeft, zai zij wel erg in angst hebben gezeten, on ik <Wordt vervolgd),

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5