No. 20328. DINSDAG 22 JUNI Anno 192G| STADSNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. BUITENLAND Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRUS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Adverlentiën, uilsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrechb Voor eventueels opiending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT; Voor Leiden per 3 maanden i 2.35, per week .T. .V Buiten Leiden, waar agenten gevestigd lijn, per week Franco per post f 2.35 portokosten. Z 0.18. „0.18. 9it nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Het bezoek dei Amerikaansche arisen. Zooals wij eenigen tijd geleden aankon digden, brachten beden, een dertigtal Araeri- kaarsche artsen, waaronder eenige dames, een bezoek aan Leiden. Te ongeveer 9 uur arriveerden zij aan het station alhier, waarna het gezelschap zich met auto's naar hel Physiol ogisch laborato rium van prof. W. Eihthoven begaf, waar prof. dr. J. H. Zaayer de gasten verwel komde. Spr. zeide. dat het hem een groot genoegen was, dat na langdurige voorbe reiding "het bezoek aan Leiden een feit ge worden was en van harte zeide hij hen wel kom te heeten in het laboratorium van prof. Einlhoven, Wiens naam allen ongetwijfeld .welbekend zal zijn. Spr. verklaarde het vervolgens te betreu ren,. dat het bezoek van slechts korten duur zou zijn en dat Den Haag en Scheveningen de gasten wederom tot zich riep. Gaarne aldus spr. zouden wij u de merkwaar- 'dighedon van deze stad hebben laten zien: 'den Burcht, de Lakenhal, het Rijksmuseum Wan Oudheden, het Academiegebouw en vooral ook het stadhuis, waar het hoofd der 'gemeente u gaarne zou hebben ontvangen, liet verheugt den burgemeester echter al dus ging spr. voort dat de Stars and Stripes", destijds door den Amenkaanschen gezant aan deze stad geschonken, van het Academisch Ziekenhuis zal waaien, dat gij zoo aanstonds zult bezoeken. Na afloop daarvan zullen in genoemd gebouw nog en kele demonstraties gehouden wonden, zoo wel voor de heelkundigen als de met-heel kundigen onder u. Van harte hopen wij. aldus besloot spr., dat het weinige, dat wij u in zulk een kort lijdsbeslek kunnen laten zien, een goeden indruk bij U zal achtersten, zoodat gij. wanneer gij in de toekomst ons land we derom bezoekt met minder haast dan nu Ledden niet zonder meer zult voor bijgaan. Na deze luid toegejuichte toespraak ver kreeg prof. E in bh o ven het woord tot het houden van physiologische demonstraties. Vervolgens begaf men zich naar het Academisch Ziekenhuis. Voor de groep heel kundigen hield prof. Zaayer een voordracht over de heelkunde van den slokdarm, waar bij verschillende patiënten worden gedemon streerd. Vervolgens hield prof. P. C. T. van der Hoeven een voordracht over verloskun dige ketterijen en prof. J. van der Hoeve een voordracht over het foramen opticum en .tumor van het oog, toegelicht met behulp van demonstraties. Prof. Zaayer gaf daarna een demonstratie van narcose met lachgas met een apparaat van eigen-vinding. 'v Voor de niet-heelkundigcn hield prof. dr. G. Jelgersma een voordracht over bewust zijn en bewustzijn-stoornissen en prof. dr. W. A. ICuenen over: Amoebiasis. Prof. dr. W. Storm Van Leeuwen caf hierna een ver handeling over bronehiale asthma en kli maat en lot slot prof. dr. E. Gorter een kli nische voordracht over kindergeneeskunde met demonstratie vdn patiëntjes. Hierna zijn de Amerikaanse he artsen veer naar Den Haag vertrokken. Morgen, Woensdag, zal een deel hunner, uitsluitend heelkundigen, nogmaals een be zoek aan onze stad brengen, waar prof. Zaayer heelkundige en prof. van der Iloevc oogheelkundige demonstraties zal houden. Tot besluit zal dr. J. Steenhuis de- monslracLCS houden mei X-stralen. Invoering pensioenfonds personeel N. Z. H. T. M. Het door den Minister van Waterstaat goedgekeurde reglement en pensioenfonds voor het vaste personeel der Noord-Zuid- Hollandsche Tramweg-Maatschappij wordt gerekend te zijn ingegaan op 1 Jan 1925. Voor 15 Juli 192G zal aan elk lid van ge noemd personeel worden uitgereikt: 1. Een exemplaar van het reglement Pen sioenfonds 1925. 2. Een bewijs van deelgenootschap in het fonds. 3. Een gewaarmerkt bewijs van aanvang der vaste dienstbetrekking. Volgens het reglement moet worden saam- gesteld een commissie van Bijstand. Voor Ueze commissie zijn onderstaande heeren aangewezen: door de directie: mr. D. A. E. ,'Immink; door de Vereeniging van Ambte naren: J. J. Vroom, hoofdcommies; door de Ncd. Vereeniging: J. H. Visée, chef-com mies; door St. Raphael L L M. Geers, halte-chef en door den P. C. B.: A. Sleets- kamp, chef-commies. De heer mr. D. A. E. Immink treedt op als voorzitter. Op 1 Juli a 3. zal het 25 jaar geleden zijn, dat onze stadgenoot, de heer N. Wild- schut, in dienst trad bij de Noord-Zuid-IIoll. Stoomtramweg-Mij., standplaats Ilillegom. Op 1 Mei 1917 werd hij, die de electrifi- /caüe der trarii heeft meegemaakt, benoemd 'Jot controleur met Ilillegom als standplaats. Je/wijl hij 15 Mei 1919 werd bevorderd tot Jwltechef met standplaats Leiden. Als chef heeft de heer W. zich de achting en waar deering van het onder hem dienend perso neel weten te verwerven en bij de directie slaat hij goed aangeschreven om zijn dienst ijver en plichtsbetrachting, terwijl het pu bliek .zijn groole welwillendheid waardeert. De dag van 1 Juli zal dus voor den heer Wildschut wel niet onopgemerkt, voor bijgaan. Voor het eindexamen gymnasium (2de groep) zijn geslaagd voor diploma A: mej. M. Muy-s van de Moer en B. W. Schaper. Afgewezen werden 2 manlijke candidalen. Het examen wordt voortgezet met 4 can didalen. In de "laatstleden gehouden vergadering der plaatsel. schoolcommissie is gekozen tot secretaris in de vacature-Oostdam mr. H. F. A. Donders en lot plaatsverv. secretaris- in de plaats van prof. Krom, die evenwel gewoon lid der commissie blijft, de heer D. C. Schuit. Geslaagd is voor het examen apothe kers-assistent mej. K. S. Hommes en niet, zooals wij Zaterdag meldden, mej, K. J. Hammes. Men verzoekt ons mede te doelen, dat de collecte voor den Gewapcnden Dienst de somma van fl 16.37 heeft opgebracht. De „Slscrt." No. 117 bevat de statuten van de N.V. Handel in Tabaksfabrikaten v.h. firma ITouthoff alhier. Katwijk. Gemeenteraad. Hedenvoormiddag kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. Aanwezig waren 14 leden. Afwezig de heer v. d. Perk. De wethouder, de heer R. Ouwehand, die door ongesteldheid geruimen tijd de verga dering niet k#n bezoeken, was weder aan wezig. Voorzitter, de heer De Waal Malefijt, bur gemeester, die de vergadering met gebed opende. De notulen der twee vorige vergaderingen werden onveranderd vastgesteld. Hierna bcantwooidde do voorzitter een vraag in de vorige vergadering door den heer Houwaart gedaan, met betrekking tot den toegang tot de begraafplaats, waarop niet onmiddellijk antwoord kon worden ge geven. Dit antwoord kwam nu hierop neer, dat de toegangsweg eigendom van de ge meente is. Het voornemen is thans het ijze ren hek door te trekken en een stuk van het voorste deel te bestraten, opdat de lijk wagens er beter zullen kunnen keeren. De kosten zijn geraamd op f700, welk bedrag niet uit deze begTooting kan wonden gekwe ten. Het bedrag zal op de begrooting van 1927 moeten worden uitgetrokken. De heer Houwaart bedankte voor het door B. en W. ingesteld onderzoek en het thans gegeven antwoord. Inzake de vraag betreffende bestrating van een gedeelte van de Noorderslraat ant woordde de voorzitter, dat deze bestrating inderdaad noodig wordt geacht. De ko3ten werden geraamd op f 220, terwijl er f 400 op de begrooting voor is uitgetrokken. De heer Van Tongeren dankte voor deze toezegging. Hij is van oordeel, dat deze be strating zeer noodig is. Nog deelt de 'voorzitter mede, dat hun is gebleken, dat de toestand van "de brug bij de „Roskam" noodwendig verbetering eischt en het wenschelijk is een geheel nieuwe brug te maken. B. en W. hebben aan Ged. Staten ge vraagd of dit College bereid is te bevorde ren. dat de provincie '50 pCt. in de kosten bijdraagt. Ged. Staten hebben daartegen in principe geen bezwaar, mits de brug een landbreedte zal krijgen van 5.50 M. en vooraf een uitgewerkt plan aan de Staten zal worden toegezonden. Deze mededeeling werd door den Raad met belangstelling en ingenomenheid ver nomen. Eindelijk werden door B. en W. overge legd beschikkingen genoben door Ged. Sta ten, houdende goedkeuring van enkele raadsbesluiten van 27 Mei j.l., waaronder ook die van het aangaan van een leening. Ingekomen was een schrijven van ds. Im- peta, houdende het verzoek om ontslag als lid der plaatselijke schoolcommissie, welk verzoek met dankbetuiging voor de als zoo danig aan de gemeente bewezen diensten werd verleend. Een schrijven van de Commissie voor de bedrijven betreffende de kosten van de Ge zondheidscommissie, waaruit blijkt, dat deze voor de gemeente Katwijk f 397.73 bedraagt, werd voor kennisgeving aangenomen. Hierna kon met de behandeling van de geschreven agenda worden begonnen. De heer Van der Perk was intusschen ter vergadering verschenen. De voorzitter wilde tegelijk een door hem gepleegd verzuim herstellen. Hij had toch bij den aanvang vergeten, den heer Ouwe hand geluk te wenschen met zijn volledig herstel. Het verheugde hem, dal de wet houder weder zijn taak kan vervullen, waarmede hij ook het College van B. en W. en den Raad gelukwenschte. (Teekenen van instemming). Den heer Meerburg dankte hij mede na mens dea Raad voor de lijdelijke waarne ming van het wethouderschap (Applaus) Tot lid der Berghavencommissie, in de plaats van wijlen dr. Van Walsem, werden door B. en W. aanbevolen: lo. J. Dubbel dam; 2o. W. Wouda. Benoemd werd J. Dubbeldam met 11 stemmen. Op den heer Wouda waren 3 stemmen uitgebracht en op den heer Grim. bergen 1. Tot lid der Commissie voor Plaatselijk Toezicht op het Onderwijs, vacalure-ds Im- peta, werd benoemd de heer Jac. Wasse naar met 11 stemmen. Op den heer P. Slin gerland, No. 2„ der voordracht, werden 3 stemmen uitgebracht. Tot lid der Belastingcommissie werd be noemd de heer J.-Houwaart met 8 stemmen, op den heer G. van Duyn werden 7 stem men uitgebracht. Zonder discussie en hoofd, stemming werd besloten aan P. Zuiderduin een strookje ge meentegrond bij zijn woning in eigendom af te staan van pl.m. 9 vierk. M. tegen een totaal-bedrag van f25. Hierna kwam ter tafel een voorstel tol wijziging der verordening betreffende de slraatpolitic. Dergelijke voorstellen plegen eerst in handen te worden gesteld van de desbetreffende commissie. Waar het hier een eenvoudige wijziging betreft en in ver band met de opening van den Wassenaar- sche-weg er eenige haast bij 19, stelden B. en W. aan den Raad voor het voorstel da delijk te behandelen, waartoe werd besloten. Over de wijzigingen zelf, die alle betrek king hadden op de regeling van het ver keer, werden door verschillende leden op merkingen gemaakt. De voorzitter zeide, dat B. en W. voor nemens waren om het verkeer van en naar Noordwijk zóó te leiden, dat motorvoertui gen en rijwielen in één richting de Doprs- slraat passeeren en in de andere richting den Achterweg. Voor zoover het motorvoertuigen betreft, scheen de Raad daarmede gaarne accoord te gaan, maar voor rijwielen achtten ver schillende leden de bepaling niet noodig. B. en W. zullen de zaak nu nog eens nader onder oogen zien. Door de Commissie tot wering van school verzuim was aan B. on W. in overweging gegeven den Raad voor te stellen, de vaca ture in haai' commissie, ontstaan door het 1 overlijden van dr. Van Walsuin, niet weder aan te vullen en het aantal leden geleide lijk van 7 tot 5 terug te brengen, zooaLs vroeger. Door de wijziging der wet, behoe ven thans niet alle leerlingen die- verzui men te worden bezocht. B. en |W. stelden in overeetnstemming met dit advies voor te besluiten, geen be noeming te doen. De heer P, van Duyn zou Liever zjen dat het aantal leden op 7 bleef en dat met het persoonlijk bezoeken der leerlingen werd doorgegaan. Heb voorstel werd echter zonder stem ming aangenomen. De voorstellen inzake wijziging der be grooting, dienst 1925 en 1926, de overleg ging van een staat tot oninbaarverklaring van voorgedragen belastingposten en een behandeling van belastingreclames, werden na enkele opmerkingen en zonder hoofd, stemming aangenomen. Hierna verkreeg de heer Houwaart het woord voor het 6tellen van enkele vragen inzake het optreden der politie. lo. Is de voorzitter bereid persoonlijk, als hoofd der politie, een streng onderzoek in te stellen over liet meermalen ontactisch optreden van sommige agenten van politie bij de uitvoering van art. 27, betreffende de verordening op de straatpolitie, bij welke, uitvoering sommigen hunner zou on oordeelkundig te werk gaan dat zij in plaats van orde, wanorde stichten, en ver bittering wekken onder de burgerij i 2o. Is de laatste wijziging van genoemd artikel dan toch als een verscherping be doeld, zoo a ls door de tegenstemmers ge vreesd werd en zijn de voorstemmers om den tuin geleid, of heeft de Inspecteur met zijn ondergeschikt-en lak aan de leden van den Raad 1 3o. Indien dit laatste het geval mocht zijn, achl de voorzitter, als hoofd der po litie, het niet hoog tijd, dat aan de politie wordt duidelijk gemaakt, dat de Raad ver antwoordelijk is voor het maken of wijzigen van verordeningen en dat de Raad heeft acht ie geven, hoe deze uitvoering plaats heeft? Toen de inlcrpellant deze vragen wilde toelichten, werd hem van de zijde van den voorzitter toegevoegd, dat hij het dan kort moest maken. De heer H. deelde mede, dat 'n oppassend huisvader van omstreeks 47 jaar werd ver baliseend, omdat hij zich even ophield in de nabijheid van den boulevard, alwaar hij iemand uit Voorscholen moest afwachten. Op de eerste vraag antwoordde de voor-i zitter, dat door hem in genoemde gevallen steeds een nauwkeurig onderzoek wordt in gesteld. Op de tweede vraag wenschte Hij geen antwoord te geven en op de derde vraag evenmin. De inlerpellant werd dus door de ant woorden niet veel wijzer. De heer Van Tongeren vroeg o.a. nog of B. en W. al gevolg hebben gegeven aan de toezegging aan den Raad, om bij de Regee- ring te klagen -over zware lasten, der ge meente opgelegd door de Onderwijswet 1920? De voorzitter zeide. dal aan dit schrijven wordl gewerkt, wat veel tijd eischt. Het zai nu spoedig gereed zijn. De heer G. van Duyn wees op den hinder van palen, -door Rijnland langs een wal kant geslagen. De wethouder, de heer R. Ouwehand, antwoordde dat B. en W. Rijnland daarvoor al eens hebben aangeschreven en toen zijn deze palen iels achteruil gezet, doch niet genoeg. B. en W. kunnen er nu niets meer aan doen. Hierna werd de vergadering met gebed gesloten. DE ALGEMEENS TOESTAND. Da ontwapening Een Nedeilandsch succes Het Dawes-plan. De Nederlandse he gedelegeerde, generaal Van Tuinen heeft in de militaire sub-com missie der voorbereidende ontwapenings commissie een waarschuwend woord doen liooren in verband met de Pransche voor stellen betreffende de factoren, die bij de ontwapening te land in aanmerking geno men zouden moeten worden. Frankrijk hield niet alleen nog steeds vast aan het oorlogs potentieel en de male van veiligheid, maar wilde bovendien bij het bepalen van de beperking der bewapening te land uitslui tend rekening houden met de sterkte der troepen en niet met de hoeveelheid en der. aard van het oorlogsmateriaal. De oorzaak hiervan moet worden gezocht in het feit, dat Frankrijk sinds den oorlog over groole hoeveelheden prima krijgsmateriaal be schikt, dat bij de vaststelling van de be- wapeningsschaal in haar nadeel zou wor den gerekend. Daartegenover heeft de Nederlandsche delegatie de gelijkwaardig-, heid van het levende cn hel doode krijgs materiaal betoogd, en de bijzondere waarde van het moderne oorlogsmateriaal bij de beoordeeling van de sterkte van het leger in het licht gesteld. liet Nederlandsche standpunt vond steun bij Zweden, Enge land, Chili cn Roemenië en werd belichaamd in een Zweedsch voorstel, waarbij de Fran- Jschc delegatie, die begreep, dat verzet niets zou opleveren, zich aansloot. De waarde verhouding «der verschillende elementen zal pas worden vastgesteld, wanneer een spe ciaal legercomiló, een marine-comité en een luchtvaart-comité alle elementen, die voor vergelijking in aanmerking komen, zullen hebben aangewezen. De militaire subcommissie gaal eind Juni uileen, om eind Juli haar werkzaamheden voort te zetten. Hel rapport van den agent-generaal voor schadevergoedingsbetalingen over de cersle 9 maanden van het 2de schadevergoedings jaar, 1 Sept. 1925 bot 31 Mei 192C stelt vast dat Duilschland de verplichte betaling regel matig én slipt heeft verricht. Van de 2de annuiteit van 1.220.000.000 is in deze 9 maanden 821.4 milUoen betaald. BELGIE. Bezuiniging. De ministerraad heeft zich, na een uit eenzetting van den stand van de buiten- landsche politiek door Vandervelde, nog maals langdurig beziggehouden met de verdere uitwerking van het bezuinigings plan. De dienst der pensioenen zal worden gecentraliseerd en de ingekrompen mijnraad wordt afgeschaft en vervangen door een raadgevende commissie. Op de gewone en buitengewone begrootingen is nog 7 millioen uitgespaard. De staatsambtenaren en -be dienden zullen voortaan door middel van posfcckèques worden betaald. De meeste ge bouwen van het departement economische zaken zullen binnen vier weken worden ontruimd. Tot 1 Januari 1929 zal geen en kele nieuwe benoeming of promotie van ambtenaren of bedienden meer gedaan worden, ander3 dan door den ministerraad, op voordracht van het comité der schatkist. DUITSCHLAND. Na hei referendum. Rijkskanselier Marx heeft gisteren na de zitting van den Rijksdag, die slechts kort duurde, besprekingen met de leiders der regeering&partijen gehad. Allen waren 't er over eens, dat de Rijksdag niet op recès mag gaan, voordat het regeerings- ontwerp in zako de vermogensrechtelijke regeling met de voormalige vorstenhuizen definitief door den Rijksdag zal zijn aan genomen. Het denkbeeld om het regeeringsonfcworp zoodanig te wijzigen, dab het zijn grond-' wetsrwijzigend karakter verliest en met ge wone meerderheid van stemmen door den Rijksdag kan worden aengenomen, schijnt men te hebben latem vallen. Het feit van Het grondwetswijzdgend karakter beduidt een ernstige bemoeilijking voor de aanne ming. ,Vocxr de daarvoor vereischte twee derde meerderheid immers zou niet slechts de positieve toestemming, hetzij van de Duitsch-nationalen, of van de Sociaal-de mocraten noodig zijn, maar ook een ten minste gedeeltelijke stemonthouding van een dezer beide groote partijen. Mar^ «n met hem het geheele kabinet, ec-hijnfc tf£$n- BINNENLAND. Een wetsontwerp is ingediend tot wijzfc ging der Visscherijwei Antwoord van den minister op de vragen van mr. O ad betreffeude de bevoegdheid dej tandtechnici. Een adres aan den Minister van Finan* ciën over de belastingwetgeving door de Vereen, van Nederl. Gemeenten. Ondegeest en Fünmen niet in Engeland toegelaten. Verbetering van den linker-Maasdijk in Noord-Brabant Een notaris gearresteerd wegens belang rijke verduisteringen. BUITENLAND. Een Nederl. succes ter militaire subcom* missie der ontwapeningsconferentie. Briand nog niet geslaagd. Poincaré niet aan financiën. Men wil spoed betrachten in Duitschland met de regeling der schadeloosstelling aan de- vorsten. Coolidge over de Amerikaansche fi nanciën. wel vastbesloten te zijn, in den loop der eerstvolgende weken een duidelijke be slissing van den Rijksdag uit te lokken. Bij de gehouden besprekingen heeft de Rijkskanselier opnieuw verklaard, dat hij uit een niet-aanneming van het regeerings- ontwerp de consequenties zal trekken. Deze consequenties kunnen bestaan in het af treden der regeering. of in ontbinding van den Rijksdag. De democratische fractie heeft besloten, ten einde de afdoening van het ontwerp te bespoedigen, bij d'e behandeling in de juridische commissie aanneming en bloo voor te stellen, daar over de belangrijkste bepalingen reedn maandenlang is gedis cussieerd. Daar het ontwerp slechts met behulp der sociaal-demoorateu kan worden aangeno men, spreekt het vanzelf, dat de grootste belangstelling op de houding dezer partij is geconcentreerd. De sociaal-democraten zouden den voormaligen vorsten slechts een dienst bewijzen, indien zij hun medewer king aan het regeeringsontwerp zouden onthouden. Een andere vraag is evenwel, of de sociaal-democratische fractie .zich na het groote moreele succes van het gehouden referendum zich met het regecringsontwerp in zijn huidigen vorm aceoord zal verkla ren en of zij geen wijzigingen zal verlangen.: De afgevaardigde Wunderlich der Duit- ache volkspartij, die te Lamen met dr. Kahl indertijd liet eompromieontwerp der regee- ringspartijen in de commissie verdedigde, verklaarde uitdrukkelijk, dat zijn partij het regeeringsontwerp zal steunen. Ook het Centrum is van oordeel, dat het regeeringsontwerp thans zoo spoedig mo gelijk door den Rijksdag moet worden af gedaan. De communistische groep uit den PruisT- echen Landdag heeft reeds een interpella tie ingediend omtrent de onlusten die te Keulen, Maagdenburg, Ammendorf, Halle,- Für sten walde enz. hebben plaats gehad en waarbij den arbeiders door gewapende benden van rechtsradicalen, belet zou ziin him stemrecht uit te oefenen. Verder wordt gevraagd of de Pruisische regeering er niet bij de RijksregeerLng op aan wil drin gen om bij een volgend referendum stem plicht in te voeren. FRANKRIJK. Briand nog niet geslaagd Poincaré niet aan financiën. De poging tot oplossing van de crisis door Briand is gisteren geen stap verder ge komen. PoincaTé heeft geweigerd de porte feuille van financiën te aanvaarden. De reden daarvan schijnt vooral te zijn, dat hij het niet eens is met het plan der deskundi gen, waarvan de voornaamste oplossing bestaai in een terhand3lellen van alle bons der nationale verdediging aan een consor tium van banken, die met steun op bet bui- tenlandsch kapitaal en op de basis van de Duilsche spoorweg- en industrie-obligaties, voor rentebetaling en inwisseling zouden zorgen. Met velen oordeelt blijkbaar Poin caré, dat de Staat zich hierdoor veel te veel binden zou. En Voorts schijnt Poincaré gekant tegen de schuldenregeling met Amerika. Hoe het zij, de oud-president wees Finan ciën af, doch verklaarde zich bereid Briand te steunen door een andere portefeuille te aanvaardeii", mei name die van Justitie of

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1